Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:20:56

LOGOUT.hu

Gyakori Kérdések

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) Dictator^


Dictator^
veterán

Gmail imap másnak is elszállt?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#6852) syl5 válasza EmberXY (#6850) üzenetére


syl5
őstag

thx, igen ez volt a hiba.
hirtelen 2000-et irtunk nalam. :)

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#6853) TigerCat válasza Dictator^ (#6851) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem.
OS X-en a Mail app, Windows-on a Thunderbird és iPhone-on a Mail is atom stabilan kezelgeti a leveleimet. Milyen klienssel használod?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6854) Dictator^ válasza TigerCat (#6853) üzenetére


Dictator^
veterán

Már megjavult, akkor volt gond vele kb 1-2 órán át amikor írtam.
Azért köszi!

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#6855) Cartevo


Cartevo
őstag

Hello, nem tudjátok, hogy lehet levelet küldeni egyszerre millióknak?

[ Szerkesztve ]

(#6856) TigerCat válasza Cartevo (#6855) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Veszel egy hírlevélküldő szoftvert és sima ügy. Pl. Webgalamb, vagy a MailMaster. De persze fejlesztethetsz is, nem nagy ördöngösség. Így összeállíthatsz listákat, kezelheted a címeket, címváltozásokat, korrekten lesz leiratkozás, nem egyszerre indítod mindet, hanem pl. 5-10 másodperecenként 20-50-et, készíthetsz hírlevél sorozatot, stb-stb. Gmail-ből ez nem fog menni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6857) Dluinet válasza Cartevo (#6855) üzenetére


Dluinet
nagyúr

azért tudod mennyit lehet kapni??

több év börtönt

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6858) Cartevo válasza Dluinet (#6857) üzenetére


Cartevo
őstag

Naaaaa, fremailben ez van.

kösz, T-Cat, de címeket nem lehet milliószámra írni (spam is megfelelne)

[ Szerkesztve ]

(#6859) Dluinet válasza Cartevo (#6858) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mindenkinek akinek levelet küldesz, azoktól mind hozzájáruló engedéllyel kell rendelkezned
a spam-et vírussal fertőzött gépekkel küldik szét,
a víruskészítőknél lehet megrendelésre olcsón levélküldést kérni, lebukás nélkül
angol vagy orosz nyelvtudás szükséges a tárgyaláshoz
ők rendelkeznek címlistákkal is, így arra sincs gondod és kérheted csak helyi szórást is, például csak Győr és környéke

a felmutatásuk viszont már a te dolgod, ebben itt segítséget nem kapsz/kaphatsz :))

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6860) Cartevo válasza Dluinet (#6859) üzenetére


Cartevo
őstag

fremailben naponta kapok amatőr reklámot, nem lehet ilyen sötét ügy ez (azért köszönöm)

(#6861) TigerCat válasza Cartevo (#6860) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nyilvánosan hozzáférhető címekre küldhetsz reklámlevelet. Csak lennie kell benne leiratkozási lehetőségnek. Olvass utána, érdemes: [link]

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6862) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Ha van valaki a csevegőlistámban, akinek az állapotát felém nem jelzi rendesen, de a többiek látják, akkor mi a teendő? Én PC-ről kivétel nélkül mindig offline-nak látom, a telefonon a Hangouts jelzi rendesen. Az illetőt mindenki más is látja rendesen, csak nálam offline PC-n böngészőből.
A hiba azóta jött elő, mióta az illető frissítette telefonján a csevegőt Hangouts-ra, majd visszatért csevegőre.

Mit tudok tenni? Az illető a párom, így elég idegesítő, hogy nem látszik az állapota, mert nap mint nap használjuk ezt a szolgáltatást.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6863) Nkboy


Nkboy
senior tag

Sziasztok!
Kaptatok már ilyet?

Egy biztos nem én voltam :)

Kedves *****!

Valaki nemrég az Ön jelszavával próbált meg bejelentkezni az Ön Google-fiókjába (******************@gmail.com). Ez a személy egy levelezőprogramhoz hasonló alkalmazást vagy mobileszközt használt.

A bejelentkezési kísérletet megakadályoztuk, nehogy egy fiókfeltörő legyen az, aki megpróbál hozzáférést szerezni az Ön fiókjához. Kérjük, tekintse át a bejelentkezési kísérlet részleteit:

2014. június 20. 14:26:19 UTC
IP-cím: 84.119.159.106 (ip-84-119-159-106.unity-media.net)
Hely: Burbach, Németország

Ha nem ismerős Önnek ez a bejelentkezési kísérlet, elképzelhető, hogy valaki más próbál hozzáférni fiókjához. Azonnal jelentkezzen be fiókjába, és állítsa vissza jelszavát.

Jelszó visszaállítása

Ha ezt Ön végezte el, és gondjai vannak a fiókja elérésével, hajtsa végre a következő címen elérhető problémamegoldási lépéseket: http://support.google.com/mail?p=client_login

Üdvözlettel:
A Google Fiók csapata

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#6864) kispx válasza Nkboy (#6863) üzenetére


kispx
addikt

Nem.

Jelszó csere, és gondolkodj el rajta, hogy hogyan kerülhetett más kezekbe a jelszavad.

(#6865) Dictator^ válasza Nkboy (#6863) üzenetére


Dictator^
veterán

Nekem egyszer volt, attól függetlenül változtass kódot.
Tudtam a pontos beloggolásom idejét, telefonról léptem fel web alapon, amikor hazajöttem akkor láttam, hogy hollandiát ír ahonnan csatlakozni próbáltak. Mobilnettel voltam fent (de magyarországról).

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#6866) Nkboy válasza Dictator^ (#6865) üzenetére


Nkboy
senior tag

Jelszó változtatás megvolt. Én ebben az időben, gépközelébe sem voltam. Örök rejtély marad. :)

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#6867) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Valaki találkozott már ilyennel? Egy mail-t kaptam 2 napja ezzel a tartalommal.

Valaki nemrég az Ön jelszavával próbált meg bejelentkezni az Ön Google-fiókjába . Ez a személy egy levelezőprogramhoz hasonló alkalmazást vagy mobileszközt használt.

A bejelentkezési kísérletet megakadályoztuk, nehogy egy fiókfeltörő legyen az, aki megpróbál hozzáférést szerezni az Ön fiókjához. Kérjük, tekintse át a bejelentkezési kísérlet részleteit:......

Van hozzá IP cím, és még annyi hogy Németországból próbálkoztak, de elvileg sikertelenül.

Ki lehet nyomozni, hogy mi történhetett?

Na, most látom, hogy más is kapott....

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#6868) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Outlook-kal használon a GMailt, meg telón is néha. Outlookban az van beállítva, hogy törölje a tételeket ha online lesznek a mappák. Fura, de így írja.

Viszont közben rájöttem, hogy az összes levél 420+ db, ami borzasztó sok, kb. 40-nek kellene lennie.
Ha törlök levelet az inboxból, akkor miért nem szinkronizál, és töröl?

Hogy lehet megoldani azt, hogy az inboxban lévő levelek megmaradjanak, de az összes levél mappában lévők törlődjenek?

Át tudom rakni másik mappába és visszamozgatni őket, de vannak csatolmányok is, amik összesen relatíve nagy méretűek.

[ Szerkesztve ]

(#6869) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Lehet valahogy úgy keresni a gmail-ben, hogy méret szerint rendezze a leveleim?
5GB-ot foglalnak, de lövésem sincs hogy mi a fene lehet ilyen sok :Y Csak 14k mail-em van :U :B

(#6870) kispx válasza CoolBoy323 (#6869) üzenetére


kispx
addikt

Levelezőklienssel. Vagy lehet egy bizonyos méretet meghaladó leveleket keresni. De ez nem rendez.

Vagy még a google ezt dobta. Google Docs-on belül egy táblázatba rendezi a leveleket a script. De ez nem keres. :)

De már a tárhelyet összevonták, így a Picassa+Docs+Gmail együtt adja az alul látható méretet.

[ Szerkesztve ]

(#6871) Intruder2k5 válasza CoolBoy323 (#6869) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Méretre keresni tudsz, például az 1MB-nál nagyobb leveleket...

larger:1m

Illetve azokat az 1MB-nál nagyobbakat, amik 1 évnél régebbiek...

larger:1m older_than:1y

(#6872) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

köszönöm, ez is jó!

illetve hogy tudok lementeni (export/backup) üziket?

a mennyiség miatt lesz ekkora a foglalt tárhely, mert nincs 40MB-nál nagyobb mailem!

szerk: csak külső progival lehet? :F

[ Szerkesztve ]

(#6873) kispx válasza CoolBoy323 (#6872) üzenetére


kispx
addikt

Külső programmal:
Thunderbird
MailStrore Home

Szerk.:
Vagy
Katt az "eredeti megjelenítésére" és egy új ablakban megjelenik az üzenet, amit menthetsz
De mintha a böngészőben lévő fájl -> oldal mentése (ctrl + s) is működne.

[ Szerkesztve ]

(#6874) CoolBoy323 válasza kispx (#6873) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

egyesével lehet sokáig tartana menteni :)

akkor marad a 3rd party app :F

(#6875) TigerCat válasza CoolBoy323 (#6874) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Thunderbirdben kijelölöd mindet, CTRL+S, tallózod, ahova menteni szeretnéd és kész. Szerintem a legegyszerűbb megoldás...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6876) #54715584 válasza #54715584 (#6868) üzenetére


#54715584
törölt tag

Erre valaki? :)

(#6877) TigerCat válasza #54715584 (#6868) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Válaszd ki a Gmail felületén, hogy mely címkéket akarod IMAP-pen megjeleníteni. Vedd ki a pipát az összes levél elől. Én sem használom, csak felesleges forgalom. Amúgy az összes levél címke, ahogy a neve is mutatja, tartalmazza minden leveled. Tehát azt is, amit a bejövőben látsz, így nem tudod csak onnan törölni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6878) #54715584 válasza TigerCat (#6877) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszönöm :)

És akkor így a netes felületen sem fog felgyülemleni a sok levél?

(#6879) TigerCat válasza #54715584 (#6878) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Érdemes megnézni mi van benne, de ott marad. Ne jelenítsd meg az oldalsávban sem. Szűrőkkel nagyon jól lehet irtani a felesleget...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6880) #54715584 válasza TigerCat (#6879) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszönöm :)

(#6881) atillaahun


atillaahun
veterán

Sziasztok,
arra továbbra sincs megoldás, hogy ha a GMail SMTP-jét használom Outlook-ban más fiókomnál küldéshez, akkor a visszapattanók a saját címemre jöjjenek ne a hitelesítéshez használt Gmail fiókba?

(#6882) TigerCat válasza atillaahun (#6881) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A visszapattanók nálunk is gondot okoztak, mert sok hírlevelet küldünk. Beállítottam egy szűrőt, ami minden olyan feltételt tartalmazott, amivel el tudtam különíteni ezeket a leveleket, majd a kukába irányítottam valamennyit. Probléma megoldva...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6883) atillaahun válasza TigerCat (#6882) üzenetére


atillaahun
veterán

Az a baj én meg épp az ellenkezőjét szeretném. Megkapni a visszapattanókat, mert egyébként nem tudom meg ha rossz címre küldtem valamit.

(#6884) TigerCat válasza atillaahun (#6883) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Milyen feladóról küldöd?
Mert nekem ahonnan megy, oda érkezik vissza. Tök lényegtelen, milyen kimenő fiókot állítok be.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6885) atillaahun válasza TigerCat (#6884) üzenetére


atillaahun
veterán

sajat.nevem@cegnev.hu
Ez a fiók van beállítva Outlook-ban. Ennek a kimenője az smtp.gmail.com, a kimenő hitelesítője pedig egy sajat.nevem@gmail.com (és az ahhoz tartozó fiók jelszó).

Namost, engedélyeztem a gmail-es fiókban, hogy a céges címmel is használhassam. Így ha Outlook-ból küldök, akkor feladónak a céges cím látszik, hiába megy keresztül a gmail smtp szerverén. És a céges címre is jönnek a válaszok.
Viszont ha elírok egy címzettet, akkor a figyelmeztető visszapattanót már nem a cégesre kapom Outlook-ban, hanem közvetlen a gmail-re.
Nyilván azért mert a válaszcímet átmaszkolja, de a visszapattanóét nem. Csahogy ezt elméletileg sehol sem lehet kézzel beállítani. Legalábbis én még nem találtam meg. :(

[ Szerkesztve ]

(#6886) TigerCat válasza atillaahun (#6885) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Közben rájöttem, hogy nekem azért működik, mert saját domainnel használom a Gamail-t. Esetleg a válaszcím megadása nem segít? Thunderbird-ben be lehet állítani, megnéztem az egyik céges gépen.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6887) atillaahun válasza TigerCat (#6886) üzenetére


atillaahun
veterán

Be van állítva, sajnos nem. :( Illetve a sima válaszok nyilván jól jönnek, csak az auto viszapattanók valamiért egy külön kategória. :F
De köszönöm, hogy ránéztél. :)

[ Szerkesztve ]

(#6888) TigerCat válasza atillaahun (#6887) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nincs mit, sajnálom, hogy csak ennyire futotta...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6889) #54715584 válasza TigerCat (#6877) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem találtam ilyen beállítást, de lehet csak én vagyok vaksi.

A POP3 és az IMAP között mi a különbség?

(#6890) TigerCat válasza #54715584 (#6889) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A POP3 lekéri a leveleket a szerverről és a gépeden tárolódik. Az IMAP szinkronizál, tehát mindkét helyen (az összes eszközödön) megegyezik a tartalom.
Bővebben: [link]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6891) #54715584 válasza TigerCat (#6890) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi :)

Ez fura, mert több fiókot is használok POP3-al, és megmaradnak a levelek. Bár az outlook is úgy van beállítva, hogy csak akkor töröl a szerverről, ha ürítem a kukát.

(#6892) kispx válasza #54715584 (#6891) üzenetére


kispx
addikt

Amit TigerCat mondott az volt az eredeti szabvány. Azóta sok év telt el, és a levelezőklienseknek hála, összefolyt a két szabványnak ezen tulajdonságai. Így már IMAP protokollon keresztül érkezett levél is lokálisan tárolódik (és a szerveren is), .. stb. (a beállításoktól függően)

[ Szerkesztve ]

(#6893) TigerCat válasza #54715584 (#6891) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Itt is nézz körül (Gmail)

Saját domainnel használom, értelemszerűen a te fiókod lesz a kisatírozott részen.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#6894) StLui


StLui
veterán

xxx@invitel.hu emailcímemre érkező leveleimet fogadom egy gmail-es címen, és egy outlook-os címen, az előbbire ha megérkezik, akkor törlődik is az invitel szerveréről. 3-4 hete nem tudja fogadni a leveleket a gmail-es fiókom, ugyanazokkal a beállításokkal mint az outlook-os fiókomnál is használok, most egyeztettem. Mi lehet a hiba?
pop.invitel.hu, 995 port, Biztonságos kapcsolat (SSL) szükséges pipálva

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6895) greenity válasza StLui (#6894) üzenetére


greenity
aktív tag

Mit ír hibának?

(hülye kérdés 20 Ft... de a jelszó?)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6896) StLui válasza greenity (#6895) üzenetére


StLui
veterán

hiba a szerver ideiglenesen nem elérhető

jelszóhoz, meg beállításokhoz sem nyúltunk, de megadtam újra, hátha, de semmi változás. Ezzel a jelszóval előtte beléptem invitel webszerverére, tehát az rendben

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6897) greenity válasza StLui (#6896) üzenetére


greenity
aktív tag

Valami hasonlót nálam is játszott a régi intézeti címemmel, az invitel valószínűleg megtagadta a gmailtől a lekérést, de ez csak tipp. Szerintem náluk érdeklődj.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6898) StLui válasza greenity (#6897) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, feltettem a kérdést inviteles topicban is, meg felhívom az ügyfélszolgálatot is

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6899) StLui válasza greenity (#6897) üzenetére


StLui
veterán

még egyszer odaültem, beírtam újra a jelszót, és most jó lett, nem tudom mi lehetett. Az előbb a felugró ablakban ott volt nyitva a jelszó helye, most meg rá kellett klikkelnem a jelszó szerkesztése szövegre. Lehet mégiscsak itt volt valami gubanc

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#6900) greenity válasza StLui (#6899) üzenetére


greenity
aktív tag

A lényeg, hogy rendben van :)

"Egy mosolynál jobb a több"

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Gmail (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.