Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55301) consono válasza chaosmonger (#55296) üzenetére


consono
nagyúr

Csinos darab! Egyre több itt a fehér Explorer :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#55302) X2N válasza consono (#55301) üzenetére


X2N
senior tag

Lassan nekem is be kell szereznem egyet kilógok a sorból. :O

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55303) cucka válasza X2N (#55300) üzenetére


cucka
addikt

Igen, Richlite fantázianéven jelölték.

Szerintem amúgy nem ördögtől való dolog, főleg olcsóbb gitárokra. Az ébenfa ami hasonló színű, az elég drága, és annak nagy része valójában nem egyenletesen fekete, hanem barna csíkos, szóval elég sok megy belőle kukába.

(Persze egy sok ezer eurós Gibson gitárnál elvárás, hogy a fa az fából legyen benne. Valahogy a Gibsonnál ez ilyen betegség, hogy innoválni akarnak, és abból ilyen fasságok születnek, amit senki se kért és senki se akarja megvenni. Ahol meg innoválni kéne, ott meg cipelik magukkal a 60-70 éves pocsék dizájnokat, lásd a basszusgitárjaikon a 3 pontos híd)

Az ilyen cellulóz+műgyanta anyagok gondolom kopásállóságban jók, azt viszont jó kérdés, hogy egy újrabundozásnál hogyan viselkednek.

[ Szerkesztve ]

(#55304) Ctrl+Alt~Del válasza lacibattya (#55294) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

En is szeretem az enyemet, abszolut megerte. En csak jobbcomboson jatszom rajta, es labtamasszal. Ha a szek kereten tartom a jobb labam, azt vettem eszre h par nap utan rohadtul fajt a talpam tole. Igy fel is hagytam vele.

nem minden alkalommal jatszom azon, kb. fele fele, igy ezert sincs tobbek kozott semmi baja.

szerintem jol is nez ki, szeretek ranezni.

W | W | H | W | W | W | H

(#55305) Ctrl+Alt~Del válasza consono (#55301) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Mert kurva jol neznek ki! :D

Szep ez a gitar, na.

W | W | H | W | W | W | H

(#55306) Ctrl+Alt~Del válasza cucka (#55303) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Akkor mivel ez nem fa, nem is kell apolni olajjal vajon?

Mondjuk olcsosaga miatt tehettek volna ra baber fogolapot is, az megis rendes fa.

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#55307) Moleman válasza X2N (#55300) üzenetére


Moleman
addikt

A Martin is hasonló finomságokat gyárt/gyártott, szintén "richlite" fogólap, hozzá "stratabond" nyak... egy természetes fadarab nincs némely modelljükön. :D
És még csak nem is jó, ez a rétegelt nyak is tud tekeredni. :DDD

#55306 Ctrl+Alt~Del
Jó kérdés, nem tudjuk, hogy mennyire porózus a felülete. Mivel benne van fa, még ha fűrészpor formájában is, talán fel tudja venni az olajat, ha nincs lezárva. A lakkozott jávor fogólapokat emiatt nem kell olajozni, mert a lakk teljesen lezárja.

Viszont pl a kínai Squier akusztikom rózsafának hazudott fogólapjáról lekopott a fekete festék és előbújt alóla valami trópusi fenyőszármazék. :D Ő kifejezetten szereti a citromolajat, még ott is, ahol maradt rajta némi festék, valamennyire átereszti. Majd csinálok róla képet, hátha van köztünk botanikus. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55308) Ctrl+Alt~Del válasza X2N (#55302) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Mar itt lenne az ideje, hogy kidobald a HB-kat. ;]

W | W | H | W | W | W | H

(#55309) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

[link]

Akkor ennyit arról, hogy a dalokat okvetlen az eredeti gitársoundjukkal kell előadni. A Corpse előadta a saját stílusában, és semmivel sem rosszabb. Ez az előadóművészet, nem a szolgai másolás. :P

(#55310) X2N válasza Ctrl+Alt~Del (#55308) üzenetére


X2N
senior tag

De hát akkor nem lesz egy normális gitárom se, mi lesz így velem :O A Harley Benton Explorert már eladtad?

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55311) cucka válasza Ctrl+Alt~Del (#55306) üzenetére


cucka
addikt

Nincs vele közvetlen tapasztalatom, de szerintem a műgyanta nem porózus. Meg az, hogy ez "fából" van, az nem olyan, mint egy darab fa, inkább gondolj rá úgy, hogy cellulózból van.

A babérral az a baj, hogy elég világos a színe, nem annyira szép fekete, mint egy válogatott ébenfa.
Be lehet festeni, pl. az én Fenderemen is festett rózsafa fogólap van, ami szép egységesen fekete. A baj ezzel, hogy sok év alatt a húrok kikoptatják a fogólap felső, festett rétegét, és akkor úgy fog kinézni mint a lepra.

(#55312) lacibattya válasza Ctrl+Alt~Del (#55304) üzenetére


lacibattya
csendes tag

El is felejtettem kérdezni,cipő nélkül milyen? :DD

(#55314) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#55304) üzenetére


doc
nagyúr

Ja tényleg, azt el is felejtettem hogy a cső elég vékony, zokniban/mezitlab hosszú távon nem kényelmes, én raktam rá a vizszerelesbol maradt csoszigetelest, így szuper, bár elég egyedi a design :D

(#55315) doc válasza Ba cy lus (#55309) üzenetére


doc
nagyúr

Én ezen sosem gorcsoltem, én a jo kis rofogos-horgos-zuzos hangot szeretem, siman játszok azzal mondjuk Ramonest, szerintem nagyon jó :D

(#55316) arnyekxxx válasza doc (#55298) üzenetére


arnyekxxx
veterán

csavarozott nyakú, 5 perc állitani a nyak szögén hogy bármilyenalacsonyra le lehessen engedni a húrokat

(#55317) Ctrl+Alt~Del válasza X2N (#55310) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

El igen. Két héttel ezelőtt.

W | W | H | W | W | W | H

(#55318) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#55314) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Akkor nem én vagyok nyomi. Amikor megvettem egy éve, feltett lábakkal játszottam. És néhány nap múlva azt vettem észre, hogy a talpam ott, ahol a sarokrész véget ér, és kezdődik a "talphús" :D , meg van dagadva, és érzékeny.

Mondom mi a szösz bakker, ez meg mitől van?! Komolyan mondom eltelt két nap, mire leesett, hogy mitől, annyira nem gondoltam rá. Ahhoz is az kellett, hogy leüljek a székre, és feltegyem a lábam. :B

W | W | H | W | W | W | H

(#55319) doc válasza arnyekxxx (#55316) üzenetére


doc
nagyúr

Na ez nekem uj :D Azt hittem azok a csavarok csak arra vannak egy rogzitsek a nyakat a testhez abban a szogben ahogy az ki van alakitva. Lehet valtoztatni? Vagy valami kiekelos megoldasra gondolsz?

(#55320) consono válasza doc (#55319) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, "kiékeled", bár ez így elég durva megfogalmazás :) Keress rá arra, hogy "guitar neck shim" a YouTube-on, rendeteg videót fog dobni.

"In God we trust. All others must bring data"

(#55321) chaosmonger válasza doc (#55298) üzenetére


chaosmonger
tag

Fogalmam sincs, ezt hogy tudnám pontosan megmérni, vonalzót mellérekva kb 2 mm. Ugyanezzel a módszerrel a V100 kicsivel több mint 1.

(#55322) doc válasza consono (#55320) üzenetére


doc
nagyúr

Megnezem, bar egyelore meg teljesen teoretikus a kerdes, egyelore nem lesz uj gitar, majd valamikor jovore lesz kerdes, akkor meglatjuk :D Lehet erre inkabb keresnek valami gitarszakit aztan csinaljon meg mindent egyszerre. Bar ez is elonye az olcso gitarnak, ha ugy van, szivfajdalom nelkul nekiallok en, ha elrontom, hat nincs nagy kar :D

(#55323) doc válasza chaosmonger (#55321) üzenetére


doc
nagyúr

pl igy :) amugy a szamok korrektnek tunnek, a "kicsivel tobb mint 1" az teljesen jol hangzik, a 2 valoban kisse magas

(#55324) Goose-T


Goose-T
veterán

Kis tanmese ma reggelre, megláttam egy eladó Ibanez RG550-t egy Kelemér nevű borsodi pár utcás kis faluban, a többit meséljék el a screenshotok.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#55325) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#55309) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Jól megcáfoltál egy állítást amit soha senki nem mondott :)

(#55326) Ba cy lus válasza arnyekxxx (#55325) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hát pedig ti szoktátok írni - mintha ez feltétlenül így kellene legyen -, hogy milyen jó, hogy nem kell keresgélni xy előadó soundját, hanem kapásból megkapjátok pontosan azt, nem csak valami hellyel-közzel hasonlót.

(#55327) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#55326) üzenetére


arnyekxxx
veterán

milyen jó =/= kell

Aki feketealbumos hetfield sounddal akarja játszani a homokembert az meg tudja tenni egy Mesa Boogie Mark IIC++ meg egy JCM800 beszerzése nélkül is.

Harmadrészt meg egy feldolgozást dobtál be, márpedig az egyetlen feldolgozásnak sem célja, hogy ugyanaz legyen mint az eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#55328) Ba cy lus válasza arnyekxxx (#55327) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem ez a lényeg, hanem hogy nem igazán valid érv valójában. Lehet valaki akármilyen ügyes a gitáron, de ha csak másol (még a hangszerelést is), mit tesz hozzá? Ha az egyéni sound megtalálásában segít a modellezés, az más, de valahogy mégis gyakrabban kerül elő az az érv, hogy deígymegvanszázszázalékbanhetfieldsoundja. :D

[ Szerkesztve ]

(#55329) Alexios válasza Ba cy lus (#55328) üzenetére


Alexios
veterán

Én nem értem mi ezzel a gond, nem mindenkinek az egyéni hangzás megtalálása a cél, hanem el akarja játszani mittudomén a puppetset úgy ahogy ő azt ismerni

(#55330) FockeWulf válasza Ba cy lus (#55326) üzenetére


FockeWulf
tag

Egy dolog xy-hez hasonló hangzásokat kikevergetni, másik dolog eljátszani egy-egy adott dalt saját felfogásban, neadjisten' saját kis ötleteket belevinni. Szerintem eljátszani egy dalt kicsit másféle hangzással, pár saját ötlettel sokkal izgalmasabb. Nem beszélve arról ha pl pont ugyanazt a cuccot használod, mint xy-gitáros, akkor se fogsz úgy szólni, felesleges ilyen délibábokat kergetni.
Goose-T@ alapszabály hogy C-típusú egyedekkel NEM üzletelünk.

[ Szerkesztve ]

(#55331) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#55328) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Komolyan nem értem, hogy szerinted miért probléma ha valaki metallica-t hetfield maident meg murray hangzással szeretne játszi és ezzel az egésszel mit akarsz bebizonyítani azon kivül, hogy a szimuláció rossz a fejláda meg jó

(#55332) Ctrl+Alt~Del válasza Ba cy lus (#55328) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

És azzal mi a bajod? Egy Petőfi-verset amikor megtanulok, nem illesztek be plusz sorokat, hanem megtanulom, ahogy van. Azt elő lehet adni sokféleképp, de a szavak állandóak.

Egy szám tónusa, hangzásvilága sajátos, ha azt a számot szeretném eljátszani, akkor azt nagyjából ugyanolyan hangzásvilággal kell. Nem játszhatom a Puppets-t Modern Talkingosan, mert akkor nem a Puppets.

Mit nem lehet ezen érteni? :F

W | W | H | W | W | W | H

(#55333) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#55332) üzenetére


doc
nagyúr

Viszont nem Petofi-hangon, hanem a sajat hangodon adod elo :P

Inkabb az lenne a jo parhuzam hogy teszel-e bele uj hangjegyeket, riffeket, stb. Amivel egyebkent megintcsak nincs baj, en pl rendszeresen jatszok ugy egyszerubb rock szamokat (pl a technikailag primitiv Ramonest) hogy varialok, nem csak siman a power chordokat zuzom hanem teszek bele kis bontast, stb. Nem ugyanaz lesz, de ha elvezem, szorakoztat, raadasul szerintem meg jol is szol, akkor mi ezzel a baj? Bonuszban meg a plusz technika miatt fejlodni is segit :)

[ Szerkesztve ]

(#55334) consono válasza doc (#55333) üzenetére


consono
nagyúr

Petőfi csak írta, sosem hallottam tőle ;) De igazad van, nem Latinovitsként szavalod.
Ez szerintem meddő vita, C+A+D azt a számot ugyan azzal a hangzással akarja eljátszani, Ba cy lus meg nem. Baj ez? Nem.

"In God we trust. All others must bring data"

(#55335) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#55333) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Te még a C-dúr akkordnál tartasz, mindenki tudja. Until proven otherwise. :DDD

Nincs ott semmi bontás meg zúzás. ;]

W | W | H | W | W | W | H

(#55336) Alexios válasza consono (#55334) üzenetére


Alexios
veterán

De amúgy tényleg, játsszon mindenki úgy ahogy akar. Van aki azt tartja az érzelmi kifejezés csúcsának hogy egy hangot 10mp-en át nyújtva tart, majd ezt ismételgeti, más meg ennyi idő alatt annyi hangot játszik mint amennyi betű van a háború és békében, kinek van igaza?
Mindkettőre van példa népszerű előadóknál is, mindenki megtalálja a maga közönségét :)

(#55337) doc válasza consono (#55334) üzenetére


doc
nagyúr

Persze hogy nem baj. De ez megint olyan szitu hogy az egyik tabor kopkodi a masikat hogy nem az "egy igaz uton" jar. Szerintem mindenki csinalja ami neki jol esik :) Foleg amig sajat maganak jatszik, ha kozonsegnek csinalja akkor nyilvan bejon a kepbe hogy a kozonsegnek mi tetszik.

(#55338) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#55337) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Szerintem most csak a másik tábor köpködi az egyiket, az egyiket a másik nem. Senki nem mondta, hogy baj, ha valaki saját ízlése szerint egy számot variál, de az állítólag baj, ha valaki egy adott számot a lehetőg leghűbb módon szeretne játszani.

W | W | H | W | W | W | H

(#55339) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#55338) üzenetére


doc
nagyúr

"az állítólag baj, ha valaki egy adott számot a lehetőg leghűbb módon szeretne játszani."
akkor most linkeld be legy szives hogy ezt mikor es ki mondta

(#55340) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#55339) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

#55309

és a többi vonatkozó..

W | W | H | W | W | W | H

(#55341) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#55340) üzenetére


doc
nagyúr

Biztos en vagyok megint a hulye, de en nem latom ebben a commentben (sem) az hogy "baj ha valaki egy adott számot a lehetőg leghűbb módon szeretne játszani". Annyit mondott hogy ott egy feldolgozas ami mashogy szol mint az eredeti, megis jo.

(#55342) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#55341) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

"Lehet valaki akármilyen ügyes a gitáron, de ha csak másol (még a hangszerelést is), mit tesz hozzá?"

Szerinted ez tehát azt jelenti, hogy a "másolás" az jó, és semmivel nem kevesebb/rosszabb/helytelenebb mintha hozzátesz? Meglepődnék, ha ebből azt olvasnád ki.

W | W | H | W | W | W | H

(#55343) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#55342) üzenetére


doc
nagyúr

En nem latom a linkelt hozzaszolasban ezt a mondatot.
Egyebkent az teny hogy ha pontosan ugyanazt csinalod, akkor nem teszel hozza. Az mar mas kerdes hogy ez problema vagy eppenhogy elony. En szemely szerint azt mondom, egyik sem. Van elonye es hatranya is a tokeletes reprodukcionak es a hozzaadasnak/modositasnak is. Igy aztan mindkettonek megvan a helye is szerintem :)

(#55344) arnyekxxx válasza doc (#55341) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Akkor ennyit arról, hogy a dalokat okvetlen az eredeti gitársoundjukkal kell előadni.

Hát pedig ti szoktátok írni - mintha ez feltétlenül így kellene legyen -, hogy milyen jó, hogy nem kell keresgélni xy előadó soundját

Lehet valaki akármilyen ügyes a gitáron, de ha csak másol (még a hangszerelést is), mit tesz hozzá?

Nekem ebből nem az jön le, hogy a költő mindösszesen ennyit szándékozik mondani :"de fasza lett ez a Metallica feldolgozás by Cannibal corpse "

szerk.

Egyébként mi a fenének kellene kötelezően bármit hozzátenni annak aki egy létező dalt tanul-játszik akár a maga akár közönségnek előadva? Egy jó cover zenekar lényege, hogy minél hűebben adja elő az eredeti zenekar számait. ha egy queen cover band gitárosa elkezd metálzónnal megküldött 5150-en sportszólózni a mivagyaunkabajnokokban akkor az egy szar előadás lesz.

[ Szerkesztve ]

(#55345) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#55343) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

En nem latom a linkelt hozzaszolasban ezt a mondatot.

Gondolom a konnotációról már hallottál. Ha nem, ideje vele megismerkedni. :DDD

W | W | H | W | W | W | H

(#55346) doc válasza arnyekxxx (#55344) üzenetére


doc
nagyúr

hat hogy o pontosan mire gondolt, azt mondja el o :D En nem latom benne azt, hogy aki reprodukalni akar egy konkret szamot az 'gaz', az rossz lenne (jo, az utolso idezett mondatba mondjuk bele lehet latni akar ezt is, de erre meg reagaltam eggyel lejjebb)

(#55347) Ctrl+Alt~Del válasza arnyekxxx (#55344) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

:DDD

W | W | H | W | W | W | H

(#55348) Ba cy lus válasza arnyekxxx (#55331) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ha valakinek eddig terjednek a gitárosi ambíciói, azt meghallgatod egyszer, kap egy piros pontot, hogy el tudta játszani, azt' ennyi. Többé nem hallgatod meg, mert arra ott az eredeti album. Ellenben ha valakinek a kezei alatt új értelmet kapnak a zenék, azt már meghallgatod újra és újra. Szóval igen, ez más szintet jelent.

A modellezés azért merült fel, mert elég ironikus, mikor a kibővült lehetőségek a kreativitásra való hajlandóságot nem növelik (még ha akár csak önkéntelenül is a hagyományos erősítők esetén), hanem csökkentik.

[ Szerkesztve ]

(#55349) doc válasza Ba cy lus (#55348) üzenetére


doc
nagyúr

Szerintem a legnagyobb elonye a pontos reprodukcionak hogy ad egyfajta kihivast, ugyanazt, ugyanugy megcsinalni mint mas. Ez foleg technikaban azert komoly dolog tud lenni. Illetve elmenykent is annak tud sokat adni aki jatszik, hogy ugyanazt a hangzast o is elo tudja allitani.

Ahogy nezem, te leginkabb a hallgatosag szempontjabol nezed, ott nyilvan masok az igenyek, ott nem nagyon van olyan kerdes (nalam) hogy ha mondjuk Arch Enemyt akarok hallgatni, akkor az eredetit hallgassam, vagy mikor Merci jatsza a Youtube-on (na mondjuk ot nezegetni is erdemes :D).

(#55350) arnyekxxx válasza Ba cy lus (#55348) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szivesen meghallgatnám ahogy előadsz egy zeneművet ami az előadásodban új értelmet nyert.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.