Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) Imics13 válasza kpityu2 (#6400) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Szerintem az Inventor modulja a legjobb mint célmodul. Azt a Mechsoft fejlesztette, amit felvásárolt az Autodesk kihúzva a többi fejlesztő alól. Én is használtam V17-ig... :O

Üdv,

[ Szerkesztve ]

www.solidedgest.wordpress.com

(#6402) perfag válasza Imics13 (#6401) üzenetére


perfag
aktív tag

A MechSoft felvásárlása miatt én is nagyon tudtam utálni az Autodesket.

(#6403) perfag válasza dJ Peer (#6399) üzenetére


perfag
aktív tag

Sehogy. Visszafelé csak a Photoshop kompatibilis. :DDD

Erőszakkal: mentsd ki köztes formátumba, pl. Parasolidba, de ügyelj a verziószámra. A modelltörténetet elveszted, de most úgyis a szinkron a menő, így nem számít.

Sőt: Tedd fel otthon is az újabb verziót. Az lenne a leglogikusabb. Szerintem.

(#6404) kpityu2 válasza Imics13 (#6401) üzenetére


kpityu2
őstag

Köszi. Közben aludtam egyet a dologra, és (talán a hajlítóvideó hatására), az jutott eszembe hogy a lemezhajlító modullal kellene próbálkozni. Így a farkak hajlítgatása megoldott parametrikusan Csak ekkor két probléma van: a helix és a körkeresztmetszet. Az utóbbi talán kezelhető, mert az SE tud kört csinálni négyzetből lekerekítéssel, . A rugótesttet nem tudom, utána kell néznem, hogy van-e helix a lemezhajlítóban.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6405) perfag válasza kpityu2 (#6404) üzenetére


perfag
aktív tag

A Solid Edge hagyományos környezetei között át lehet lépni, az nem jó neked? Értem ez alatt, hogy nem kell a lemez modulban Csavarvonalas kihúzást keresned,
Solid Edge gomb>Folytatás általános alkatrészként
majd vissza. Jézusom, fél 6-kor már fent vagy? Én ebbe belehalnék :D

(#6406) Parson válasza kpityu2 (#6394) üzenetére


Parson
addikt

Ki beszél arról, hogy csak megmunkálásról van szó? Nem mellesleg így is ott van a tűréstábla a rajzon, szal ismét nem ott a pont... A filozófiai duma pedig nem kell ide, mert nem erről van szó, csak átfontolásokról.

(#6395) kpityu2 -> van, Pro/E :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6407) kpityu2 válasza Parson (#6406) üzenetére


kpityu2
őstag

Tudnál mutatni valami prezentációt a képességeiről?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6408) kpityu2 válasza perfag (#6405) üzenetére


kpityu2
őstag

Csak ötletelek, mert ha muszáj, akármivel megcsinálom elemi lépésekből. Csak érdekel, hogy van-e valami űberfasza modul ami ilyesmit csinál. Három kattintás, kicsit befesteni zöldre és kész is. :DD Jó tudni, hogy mi az amiben az egyik progi jobb, és mi az amiben a másik. Nálam ez a kérdés főleg ilyen esetekben jön elő. Karikát rajzolni akármelyikkel tudok. :D
Tudod, ez a korral jár. :)

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6409) Imics13


Imics13
tag

Hi,

Ma kaptam egy e-mailt a proe dílertől, ha valakinek érdekes lehet, akkor ide bedobtam a lényegről egy képet:

Olvasva ezt a mail-t megfogalmazódtak bennem ezek a kérdések:
Srácok most akkor van proe vagy nincs? Mi a neve?
500k-ért mi lehet benne? Vagy itt az ár a lényeg?

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#6410) #06658560 válasza Parson (#6393) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem tudom, szerintem hamarabb megmondható egy d50 -0,005/-0,015 / D50-0,01/-0,02 ről a milyensége, mint egy D50kxx/Myy-é.

emellett, mivel egy alkatrészrajzra amúgy is 99%-ban nem betűs méret kerül, avagy ellenőrzésnél nem a táblázatot bogarásszák, megfelelő csapokat pattintanak fel, s belemegy, nem megy bele alapon csinálják, gyorsabb az egész folyamat végigfutása, eggyel kevesebb hibalehetőség. Mikor nagyszériás termelésnél kell valamit méricskélni, ott nincs idő a táblázatok bújására, mindegy, hogy a rajzon van, vagy külön papíron.

(#6411) Imics13 válasza #06658560 (#6410) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Ideológiai háború tört ki köztetek. Mind a kettőtök jó oldalról közelíti meg a értékkel/betűvel való megjelenítést.
Az én tapasztalatom az, hogy inkább akkor használom a betűs megadást, ha nagyon zsúfolt a rajz, mert ebben az esetben kidobom egy táblázatba és átláthatóbb is.

Ha azonban van "hely", akkor a helyén bizony értékkel jelenítem meg.

Mind a kettőnek van létjogosultsága! :C

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#6412) #06658560 válasza Imics13 (#6411) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem alapvetően mindegy lenne, bár mondjuk tűrésmező számításnál már elhajtanám az anyjába azt, aki tizen méretes lánc minden elemét betűvel adja meg, de munka során "tiltottak" le a betűk használatáról. Hogy nem ellenőrizhető gyorsan, ránézésből nem mondod meg a kezedben a darab jó-e, avagy sem, stb.

(#6413) Atlantis


Atlantis
veterán

Így is jó, meg úgy is. Nálunk a betűs megadás van szokásban, ezt szeretik/szokták meg a melósok, külön tűréstáblával, meg a ProE is inkább ezt preferálja, így kivételesen találkoznak az elképzelések.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6414) Parson válasza kpityu2 (#6407) üzenetére


Parson
addikt

Nem gondolod, hogy majd prezentálgatni fogok... user vagyok, nem sw dealer... menj a sw dealerekhez. :) Ők majd mutatnak neked. Amúgy meg sokat tanulhatsz abból is, ha szimplán visszaolvasod ennek a fórumnak a hsz-eit... És nem utolsó sorban légy kreativ, máshogy nem működik. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6415) kpityu2 válasza Parson (#6414) üzenetére


kpityu2
őstag

Bocsi. Nem vártam, hogy prezentációt készíts természetesen. Mivel állítottad, hogy a Proe jobb a rugómodellezés terén, gondoltam tudsz valami linket, ahol a Proe bemutatja ezen képességét. De ezek szerint nem volt alapja a kijelentésednek, csak dílerként fényezted a progit reflexből. :P

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6416) perfag


perfag
aktív tag

Miközben Ti a tűréseken vitatkoztok mi játszunk :D.
Kész a pók Legónk Solid Edge modellje és CAD-es animációja is.

(#6417) Egorov válasza perfag (#6416) üzenetére


Egorov
aktív tag

Mocsok jó lett, gratula nektek. :C

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#6418) Imics13 válasza perfag (#6416) üzenetére


Imics13
tag

Hi,
Bravó, nagyon tuti a dolog!!!
Csak így tovább!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#6419) Parson válasza kpityu2 (#6415) üzenetére


Parson
addikt

No problemo. Illetve talán mégis: Az, hogy nem kutattam fel prezentációt, még nem jelenti, hogy alaptalan a kijelentésem. Másik: ismételten megjegyzem, hogy nem dealer vagyok hanem user, eképpen tehát nem dealerként hanem userként fényeztem, még ha tényekkel való alátámasztás nélkül is. Sorry, ha csalódást okozott mindez, legközelebb kapsz majd oktatást is... addig meg tessék ismerkedni a lehetőségekkel, ha ennyire kiváncsi vagy, a prezentációk amúgyis csak parasztvakítások, a való élet problémái adják az igazi kihívásokat - amit prezentáción keresztül nem biztos hogy megkapsz. :)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6420) kpityu2 válasza Atlantis (#6413) üzenetére


kpityu2
őstag

Éppen ma szívtam, a betűs tűrésmegadás miatt. Bélyegtartó lap, két egyforma fazont kell tükörszimmetrikusan belerakni. Az egyik H7 re van méretezve, a másik N7-re. Mi a franc az az N7, sose hallottam róla. Bélyegtartóban különösen. Kikerestük, mínuszos. Ki látott már mínuszos bélyegtartót? Tán nincs munkája a szerszámosnak, és így akarnak egy kis túlórát csinálni neki? Lehetett futkorászni, telefonálgatni, hogy mi legyen, a gép közben meg áll. Persze H7 a vége.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6421) Atlantis válasza kpityu2 (#6420) üzenetére


Atlantis
veterán

Tökön kell rúgni, aki ráírta az N7-et és nem csinált tűréstáblát. :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6422) kpityu2 válasza Atlantis (#6421) üzenetére


kpityu2
őstag

:D Nem vagyunk mi olyanok, szépen beszélünk vele. Megvilágítjuk neki, hogy a műszaki rajz nem olyan mint az asztalterítő. Nem azé van, hogy jól mutasson a váza alatt.
Tudom hagyomány, meg ilyesmi. Régen pl. a precíz tengerészeti térképek elmaradhatatlan kellékei voltak a sellők, egyszarvúak és egyéb egzotikus állatok. Nem számított komoly geométernek, aki nem rakott ilyesmit a térképére. Kinézte a szakma. :P

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6423) Atlantis válasza kpityu2 (#6422) üzenetére


Atlantis
veterán

Azért tegyük szívünkre a kezünket, nem minden szabványt tartunk be, Egyrészt van pár, ami erősen idejétmúlt. Másrészt olyan ez, mint a vezetés, amint meglesz a jogsi, a KRESZ egy részét felülbírálja az élet. Ha betartod, letolnak az útról. Esetünkben, ha minden szabványra aprólékosan ügyelsz, sosem leszel kész a melóval. Hagyomány...szép dolog, de nincs idő rá a mai világban.
A hétvégén voltam egyetemen előadáson, ahol az oktató ilyet merészelt mondani: "nem a ZH-ra, az életre tanulunk...". Ezen hangosan felröhögtem és egy "bárcsak úgy lenne" kommentárt eresztettem meg.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6424) kpityu2 válasza Atlantis (#6423) üzenetére


kpityu2
őstag

Jó azért nem dőltem a kardomba, a fémipar ezzel jár. :) Én is másként méretezek a CNC esztergályosnak, mint a marósnak. De csak azért, mert az esztergályos húzta a száját, hogy számolgatnia kell. Nekem nem kerül semmibe másként méretezni, úgyhogy csinálom ahogy neki jó.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6425) csferke válasza kpityu2 (#6424) üzenetére


csferke
senior tag

IGAZA van az esztergályosnak!
Nekem úgy tanították annó, hogy a szaki a gépnél nem tud, számolni, nincs is neki mivel. Tehát a tervezőnek, rajzolónak kell úgy megadni a méreteket, hogy a szakinak csak mérni keljen.

(#6426) gerii


gerii
addikt

Sziasztok!

Olyat szeretnék kérdezni hogy Solid Edge ST1-ben alkatrész tömeget hogy lehetne kiíratni vele?
Egy összeállítási rajzon a darabjegyzékbe kellenének az egyes tömegek, viszont 0,000 Kg-ot ír mindenhova.

Anyag meg van adva az alkatrész tulajdonságokban, viszont olyan tulajdonság nincs hogy tömeg, és gondolom ezért nem tudja a darabjegyzék beolvasni.
Hol lehetne beállítani ezt?
Köszi!

(#6427) perfag válasza gerii (#6426) üzenetére


perfag
aktív tag

Alkatrész környezetben:
Solid Edge gomb> Tulajdonságok> Anyagtáblázat: anyagot választasz
Solid Edge gomb> Tulajdonságok> Adatlap, Mértékegységek lap, További mértékegységek ... gomb: a Tömegnél beállíthatod, hogy kis alkatrészek grammban legyenek megadva, a pontosságot meg állítsd 1-re, azaz csak egész gramm értéket adjon vissza.
Vizsgálat> Tulajdonságok, Frissítés gomb - látnod kell az alkatrészed tömegét.

Hogy ne kelljen minden alkatrészt megadnod, a Szerelés környezetben:
Solid Edge gomb> Tulajdonságok> Adatlapkezelő - valamelyik adaton jobb egér kattintás és Tulajdonságok mutatása. A jobb oldalhoz add hozzá az Anyag tulajdonságot, OK.
A megjelenő új sorban bármihez rákattintás után lenyílóban anyagot rendelhetsz hozzá. Mentés után beíródik az alkatrészfájlba.
Rajz környezet: Darabjegyzék, Tulajdonságok gomb, Oszlopok lap, a Jellemzők listábó kijelölöd a Tömeget.
Az, hogy hogy milyen formában jelenik meg a tömeg (kg és 0.123) értéke a darabjegyzékben nem attól függ, hogy van beállítva az alkatrész fájlban, hanem a rajz környezet
Solid Edge gomb> Tulajdonságok> Adatlap, Mértékegységek lap, További mértékegységek ... gomb -on beállítottól függ. Szerintem.

Nálam ST4, de azt hiszem ez elég régóta nem változott, tehát nálad is így van.

(#6428) gerii válasza perfag (#6427) üzenetére


gerii
addikt

Köszi a választ, sikerült végül megcsinálni, viszont ezután az összeszerelések megnyitásakor mindíg frissíteni akar pár alkatrész, és hiába csinálok bármit(mentést, aktivizálást) nem marad frissített az újbóli megnyitáskor.
Most így hagyom tömeg nélkül, aztán ha lesz kedvem akkor egyesével kiszámoltatom az alkatrészeket és úgy mentem el őket, hátha akkor nem fog piszkálni az összeszerelés a frissítéssel.

(#6429) perfag válasza gerii (#6428) üzenetére


perfag
aktív tag

Az ST1-et mi kihagytuk, mert a v20-at nagyon szerettük, rendkívül stabil volt.
Tavaly ügyetlenkedtünk egy kicsit ST2-ben, én kifejezetten utáltam, mert nem volt Szalagsora. ST4-ben van, most nagyon happy vagyok megint :D
Az ST1-et a forgalmazó sem dicséri, át kellene térnetek frissebbre, megéri.
Persze cégnél ez másképp megy, tudom.

(#6430) Imics13 válasza gerii (#6428) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Itt van ingyenes diákverzió:
[link]

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#6431) _Sanci_ válasza perfag (#6429) üzenetére


_Sanci_
csendes tag

Eddig én is a V20-at favorizáltam, az ST 1-et csak kíváncsiságból tettem fel, de nekem se jött be. Az ST 4 az viszont már nálam is bejövős, le is váltotta a V20-at, pedig csak 3 napja használom a diák verziót.

(#6432) dangerzone


dangerzone
addikt

Egyik ismerősöm új gépet akar összerakni. Főleg tervezésre, egyetemi használat mellett, szóval nem ilyen böszme gingantikus göncöket.

Én ajánlottam neki dolgokat, és eddig a lényeg: i3 2100 + 4 gb ram + hd5670.

Szerintem ez a konfig már bőven elég lenne az igényeire. Viszont jött két dologgal, amit egy bolti eladó mondott neki:
- vegyen 8 gb ramot
- semmiképpen se radeont válasszon, mert tervezésre nvidia kell

Mi a véleményetek? Sztem 4 gb ram bőven elég lenne első körben, aztán pár év múlva ki lehet bővíteni 8-ra. Illetve, ilyen teljesítményben szerintem a radeon is már bőven megfelel. Már nem egy 9600 se-ről beszélünk.

(#6433) #06658560 válasza dangerzone (#6432) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha van rá pénze, akkor már most dobja be a nyolc gigát.
Procira a max. elérhető/kifizethető egy magos tempót javaslom.
Nem kell feltétlen nagy modell ahhoz, hogy behaljon a program, vagy megtöltse magával az összes elérhető memóriát.
Nekem CATIa alatt egy perforált lemez már okozott borzalmas lassulást, a furatok kiosztásával lehalt de csúnyán.

(#6434) gerii válasza Imics13 (#6430) üzenetére


gerii
addikt

Ez ST4 lenne, vagy valami újabb cucc? Az ST1 az megvan tanulói változatban, az ST2 sztem hulladék, a többit nem próbáltam még.

dangerzone:

i3 áráért vehet mondjuk AMD 4 magosat is, az többet "tud", SolidEdge és az Ansys elég jól fut vele, a videokártya sztem inkább Nvidia.
Intel procik tényleg sokba kerülnek az AMD-hez képest, ott tudna spórolni pénzzel, de mondjuk én Intelt favorizálok (i7-tel elég jól mennek a dolgok ;] )
RAM-ból 8GB, az nem olyan nagy összeg, és a dual-channel jól jön.

[ Szerkesztve ]

(#6435) dangerzone válasza #06658560 (#6433) üzenetére


dangerzone
addikt

és a vga dolgoról vélemény?

(#6436) dangerzone válasza gerii (#6434) üzenetére


dangerzone
addikt

Pont hogy az i3 2100-as olcsóbban jön ki, mint az ájemdés 4 magos :)

(#6437) gerii válasza dangerzone (#6436) üzenetére


gerii
addikt

de rosszabb is :)
ár/érték a döntő.
Ha Ansys-ozik akkor tuti kell jobb mint az i3, ha nem, akkor megfelelő az is, de nem lesz gyors.
A videokártya amit írtál működő ötlet, ismerősnek van AMD 4 magos + 5670 kártyája és elég jól fut vele a SE és az Ansys.
Kb egy i7 teljesítményét hozza az AMD és feleannyi pénzben. Azért tudom mert ugyanazt terveztük ezze a 2 géppel: i7 2mag + Nvidia NVS5100M egy AMD Phenom 4 mag + 5670
Árban sok a különbség, teljesítményben annyira nem.

A többi tervezőprogramról nem tudok mondani semmit még, persze AutoCAD-et bármi elvisz(kivéve az új giccses verziókat).

[ Szerkesztve ]

(#6438) #06658560 válasza dangerzone (#6435) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak ezer éves saját tapasztalatom van VGA-ilag AMD-vel, nem jött be, nagyon nem. Munkában meg csakis NV-vel dolgoztam eddig, ha nem Power gép volt, de olyat meg tuti nem vesz.

Gerii: ne magadból indulj ki, nem tudjuk milyen szoftverhez kell. amennyiben CAD, értelmetlen a sok mag, úgysem fogja kihasználni egyik program sem magából a rendszer felépítéséből adódóan. FEA-ra meg minden variációban sok mag kell.
Vagyis ha CAD a fontos, akkor az egy magos max. tempó fontosabb a sok mag adta többletnél.

[ Szerkesztve ]

(#6439) dangerzone válasza #06658560 (#6438) üzenetére


dangerzone
addikt

Igen, azt hogy konkrétan mire, azt elfelejtettem. :U
Leginkább Autocad, Catia, Solidworks.
Később esetleg pro-e.

[ Szerkesztve ]

(#6440) #06658560 válasza dangerzone (#6439) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor CATIA-hoz mondom: egy megrángatott C2D+ egy sima Nv kártya annak felső-közép kínálatából pont jó is lesz. Ha sok egyéb is futna párhuzamosan, akkor éri meg nézegetni a jobb procikat- bár a folyamatos magok közötti dobálózás akkor is idegesítő lesz- ja, XP ütemezője valamiért hat magból max háromra-négyre rakja szét a programot, de leginkább kettő között tili-tolizza.

(#6441) kpityu2 válasza dangerzone (#6432) üzenetére


kpityu2
őstag

ATI felejtős Nem a teljesítmény miatt, hanem mert tré az OpenGL-je. Szemeteli a 3D ablakot. Prociban jómagam Intel párti vagyok. Ha nem a múltnak vásárolsz, és Intelest veszel akkor mindenképp 1155-ös Sandy Bridge alaplapot. Gyorsabb mint az ugyanolyan 1156-os és kisebb a fogyasztás is. Figyelj arra, hogy az alaplap tudja fogadni az i5/i7 procikat is, később tudsz erősíteni alaplapcsere nélkül. A memória órajel támogatásánál nézd meg, hogy a legmagasabb órajel OC-e, mert ha igen akkor csak buherálva tudja. Gondolom már 64bites rendszerben gondolkozol, vagyis XP-t csak ha muszáj. Ekkor a minimum a 4Gb. Alapból ez elég, ha szükséges majd raksz még bele.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6442) 3DFan válasza Imics13 (#6430) üzenetére


3DFan
aktív tag

Vagy itt.

(#6443) Atlantis válasza dangerzone (#6432) üzenetére


Atlantis
veterán

CPU: alapelv: egy szálon minél erősebb, de tanulni mindegy, hogy Intel vagy AMD. Csak akkor érdemes több magos processzort venni, ha sokszor akar szimulációkat futtatni, NC-pályákat számoltatni.
RAM: sosem elég, minél több, annál jobb, most nem drága, érdemes legalább 8GB-ot beletenni.
VGA: nos, ha nem spéci CAD-es kártyáról beszélünk (Quadro vagy FirePro, ezekből sem drága az alap , ami bármilyen übergamer kártyát elver CAD-ben), akkor kb. tökmindegy, milyen kártyát vesz. Az elmúlt időkben az Ati is sokat fejlődött driver kérdésben(8.8-astól felfelé).
Komoly munkára egyik "játékkártya" sem lesz használható, se NVidia, se Ati, de tanulni, ismerkedni a szoftverekkel jók.

Tapasztalat azt mutatja, az első szopatások után hamar elmúlik a hallgatók lelkesedése a CAD iránt, így felesleges nagyon rákészülni erre a területre gépfejlesztésben.

Laptop nem jöhet szóba? Ha úgyis egyetemista, praktikusabb, ha cipelni tudja magával a technikát, nemde? Ismerkedni a CAD-világgal meg az is bőven megfelel.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6445) dangerzone válasza Atlantis (#6443) üzenetére


dangerzone
addikt

Laptopja már van neki. Most pc-t akar. Az ő pénze. Én csak megmondom neki, mire költse. :)

(#6446) gerii válasza dangerzone (#6445) üzenetére


gerii
addikt

"Én csak megmondom neki, mire költse": Mondd meg neki hogy rám költheti :D

Amúgy ha van elég pénze tud erőmű laptopot is venni, ami nem olvad szét a terheléstől azonnal, és az mégiscsak jobb egyetemen, én már csak tudom.

(#6447) Imics13 válasza 3DFan (#6442) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Ja ja köszi!

www.solidedgest.wordpress.com

(#6448) xxxx.x


xxxx.x
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni notebook vásárláshoz.
Autodesk Inventor 2012-t fogok tanulni (szeptemberben a suli így döntött, s erről most értesültem csak).
Milyen minimális követelménynek kell meglenni, hogy elfogadható szinten fusson a fenti program?
Fontos a mobilitás, ezért kell notebook.
Aki használja a fenti programot mobileszközön, kérem írja meg a típusát.
Szeretném minnél olcsóbban megúszni, a gépvásárlást.

(Dell Inspiron N7110
Processzor Intel Core i7-2630QM 2,0
Processzor adatai 6M Cache, 2.00 GHz
Memória 8 GB DDR3
Merevlemez 640 GB
SSD 0 GB
Grafikus vezérlő nVIDIA GeForce GT 525M 1GB
Kijelző 17,3" TruBrite
Kijelző felbontása 1600X900 (HD+)

Ezt néztem ki, de bizonytalan vagyok.
Nem szeretnék mellélőni ekkora összeg kiadásakor.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#6449) Brown ügynök válasza xxxx.x (#6448) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Ez a gép bőven elegendő lesz még bonyolultabb ábráknál is.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#6450) Parson válasza xxxx.x (#6448) üzenetére


Parson
addikt

Hello,

ez a gép minden bizonnyal pár évig kényelmesen ki fogja szolgálni az igényeid 3D-s gépész tervezőrendszerek tanulása terén is. Ha gondolod, nézz még utána a szoftver support oldalán a videokartya kapcsán, hogy tuti biztos lehess benne, de szerintem első ránézésre is kényelmesen futni fog rajta, ha már nVidia. (Nekem pl nVidia-val még sosem volt problémám a gépész rendszerek megjelenítésénél - Ati Radeonnal viszont már annál több.)

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.