Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) hoy válasza Parson (#6749) üzenetére


hoy
tag

Insert-Features-Move/Copy

Copy mellé pipa elmozdulás értelemszerűen nulla.

(#6752) perfag válasza _stick_ (#6750) üzenetére


perfag
aktív tag

A robbantás képernyő konfiguráció elkészül automatikusan, nem kell külön menteni.
Rejtsd el a csavarjaidat, mentsd el a konfigurációt, próbálj rajzot készíteni.
Ha van két képernyő konfigurációd akkor a PMI modellnézet szerintem aktív kell legyen.

Szerettem a v20-at, nagyon stabil verzió volt, de térj át ST4-re - ha diák vagy.

(#6753) kpityu2 válasza perfag (#6752) üzenetére


kpityu2
őstag

Mivel tud többet a v20-nál, ha a szinkront nem számítjuk?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6754) perfag válasza kpityu2 (#6753) üzenetére


perfag
aktív tag

A szinkront számítjuk! Miért ne számítanánk?

(#6755) kpityu2 válasza perfag (#6754) üzenetére


kpityu2
őstag

Mert az érdekel, hogy mivel tud többet a szinkront nem számítva. Más szóval , ha nem használod a szinkront, akkor miért váltanál ST-re? Mondjuk az ST-ben lehet helixgörbét csinálni és kiosztásra használni?

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6756) perfag válasza kpityu2 (#6755) üzenetére


perfag
aktív tag

Azt konkrétan nem tudom, még nem volt rá szükségem. Szimmering rugót az ST3-ban tudtam rajzolni először, ha az számít.
Igazából nem is értem mit értesz helix alatt, csavarvonalat? Kb. 10 éve pont azért választottuk a Solid Edge-t a sulinak, mert magyar volt a kezelő felület, a súgó, meg az oktató leckéi.

(#6757) Parson válasza hoy (#6751) üzenetére


Parson
addikt

Köszi. Vmiért nem láttam a fától az erdőt, de mostmár oké. (Csodálkoztam is, hogy nem akar összejönni sehogysem.) Ez nagyon hasznos lesz nekem pl insert molding eljárással készült alkatrészeknél. :R

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6758) pezmaag


pezmaag
csendes tag

Sziasztok!
Remélem nem leszek nagyon off-os, de ha nagyon akarjuk bele lehet magyarázni a topicba... :)) Na szóval, fröccsöntés szimulációra melyik szoftvert ajánlanátok. Olyan érdekelne amihez található leírás is, nem baj ha angol. Otthoni tanulmányozásra kellene, kicsit el szeretnék merülni a témában.
Köszönöm előre is.

(#6759) kpityu2 válasza pezmaag (#6758) üzenetére


kpityu2
őstag

Van néhány. Az Autodesk Moldflow-t próbáltam, az elég jó. Nagy anyag adatbázisa van és automatikus csatorna tervező/optimalizáló is van benne. De lehet van jobb is, nem teszteltem széleskörűen.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6760) Amateur87 válasza pezmaag (#6758) üzenetére


Amateur87
tag

Én is a Moldflow-t ajánlanám, jelen pillanatban talán az a legjobb! A tanszéken is azt használjuk!

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#6761) Migi


Migi
csendes tag

Sziasztok!
Megszeretném tanulni a ProE Wildfire használatát. Előtte solid edge-ben rajzoltam. Találtam egyszer egy tök szuper német nyelvű tutorial sorozatot, persze ezt most nem találom. Tudnátok linkelni egy jó video-t, video sorozatot, ami megtanítja a használatot? Német vagy magyar nyelvű érdekel. Köszönöm!

(#6762) Parson


Parson
addikt

Ez a SW féle 'zero thickness geometry' hibaüzenet a sírba visz...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6763) pezmaag válasza Amateur87 (#6760) üzenetére


pezmaag
csendes tag

Ok, köszönöm a megerősítéseteket, én is a Moldflow-ra gondoltam.

(#6764) Amateur87 válasza Parson (#6762) üzenetére


Amateur87
tag

Ezt mikor szoktad kapni??

Az a probléma ami nem oldódik meg magától 3 nap alatt, nem érdemli meg, hogy foglalkozzak vele!

(#6765) Parson válasza Amateur87 (#6764) üzenetére


Parson
addikt

Állandóan. :DDD

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6766) hoy válasza Parson (#6765) üzenetére


hoy
tag

no ilyenkor káromkodás után eltolom a felületet 0.001- :D

(#6767) Agent T


Agent T
tag

Sziasztok!

Egy nagyon egyszerű animációt készítek Solid Edge ST4-ben (csigahajtóműről lenne szó). Van egy olyan opció, hogy a kamera egy előre meghatározott útvonalon körbejárja az alkatrészt. A kérdésem az lenne, hogy lehet-e valahol a kamera körüljárási sebességét szabályozni?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#6768) Agent T


Agent T
tag

bocs, kétszer ment

[ Szerkesztve ]

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#6769) perfag válasza Agent T (#6767) üzenetére


perfag
aktív tag

RRA, Animáció szerkesztő, Kamera, jobb egér: Definíció szerkesztése.
Használj nevezetes nézeteket. Ezeket előre el kell készítened - alul a kék kocka! Legegyszerűbb ha megtervezed forgatókönyvszerűen a nézeteket, beállítod a nézetet és Jelenlegi nézet elmentése-t használsz és 1-2-3 stb nevezed el a nézeteidet.
A kamera útvonal sávon utána a zöld kis pöcköket ide-oda húzogathatod, ez lassítja/gyorsítja az átmenetet a két nézet között.

(#6770) xBaLLx válasza pezmaag (#6763) üzenetére


xBaLLx
csendes tag

Moldflow helyett van más is. Ez ingyenes verzió a Simpoe-ból:

http://www.simpoe.com/solutions/22-simpoexpress.html

(#6771) xBaLLx válasza Jocker (#6745) üzenetére


xBaLLx
csendes tag

Újra kell rajzolnod. De ha legális verziód van, megkérheted a viszonteladót, hogy konvertáltassa át :)

(#6772) Agent T válasza perfag (#6769) üzenetére


Agent T
tag

Köszönöm a segítséget, lassan kezd alakulni a dolog

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#6773) Jocker válasza xBaLLx (#6771) üzenetére


Jocker
csendes tag

Nem örülök túlzottan neki :(( , de köszönöm a választ! :R

Mindig van két lehetőség. Vagy nincs.

(#6774) kiv


kiv
csendes tag

Sziasztok!

Azután érdeklődnék nem a tud vki NX 5-ben való modellezéshez vmilyen segédletet??!

De ha vki megmondaná, hogyan kell reteszt kivágni az is épp elég lenne! :)

Előre is köszi!

(#6775) _Sanci_ válasza kiv (#6774) üzenetére


_Sanci_
csendes tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6776) Szepy2884 válasza kiv (#6774) üzenetére


Szepy2884
tag

Sanci szerintem már segített rajtad, de nekem is van egy elég jó 4 megányi pdf-em NX3 oktatásról. Ha érdekel.

A mérnök az egy olyan lusta fajta, aki mindíg azon agyal, hogy miként lehetne kevesebb erővel hatékonyabban működni.

(#6777) richies


richies
senior tag

hat nem valami sok ujdonsagott hozott az inventor 2013..
nem tudom mi a fenet ulnek rajta 1 evet ehhez a keves javitashoz/ujitashoz... :W

Rozsomak of Power

(#6778) Imics13 válasza richies (#6777) üzenetére


Imics13
tag

Hi,
Hát én is utána néztem, de tényleg harmatosra sikeredett. Én az SE-vel és works-vel tudom összehasonlítani de, ami most újdonság az AI-ban azok jelentős része évek óta szerves részét képezik a fent említett szoftvereknek. Azon azért megdöbbentem, hogy körív és egyenes csatlakozása között csak mostantól lehet merőleges kényszert alkalmazni.
Egy funkció azonban nagyon tetszett méghozzá sketch-ben az első elhelyezett mérettel az egész vázlat méretarányosan változik.

Ilyenkor jövök rá, hogy az SE mennyi mindenben előrébb tart, hogy nem a modell csillogását fejlesztik, hanem valós problémák megoldására koncentrálnak!

Üdv,

[ Szerkesztve ]

www.solidedgest.wordpress.com

(#6779) richies válasza Imics13 (#6778) üzenetére


richies
senior tag

sajna Inventor mindig 2-3 evvel a tobbiek utan kullog...

Rozsomak of Power

(#6780) kpityu2 válasza richies (#6779) üzenetére


kpityu2
őstag

Azért a szabványos alkatrész modulja nagyon jó. A bordástengely készítője is remek. Az SE-ben mindig nincs szabványos csavarokhoz, kilökőkhöz süllyesztett furat, csak ha megcsinálja magának az ember.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6781) richies válasza kpityu2 (#6780) üzenetére


richies
senior tag

az mar sok verzio ota benne van

Rozsomak of Power

(#6782) Uniross válasza Imics13 (#6778) üzenetére


Uniross
csendes tag

Hi,

"Egy funkció azonban nagyon tetszett méghozzá sketch-ben az első elhelyezett mérettel az egész vázlat méretarányosan változik."

Ezt a funkciót a Pro/E wildfire 3 már 2002-ben tudta. A korábbi verzióit nem használtam, nem kizárt, hogy már azok is tudták. Szóval talán nem is 2-3 évvel a konkurencia mögött kullog az Autodesk.

Üdv.:
A

[ Szerkesztve ]

(#6783) Imics13 válasza Uniross (#6782) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Valahogy a wildfire3 és 2002-es év nagyon nem illik össze...
De persze ettől még tudhatta azt amiről írkálunk.
Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#6784) Imics13 válasza kpityu2 (#6780) üzenetére


Imics13
tag

Jahhh, habár én megcsináltam magamnak!

www.solidedgest.wordpress.com

(#6785) kpityu2 válasza richies (#6781) üzenetére


kpityu2
őstag

Hol?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6786) Uniross válasza Imics13 (#6783) üzenetére


Uniross
csendes tag

Hi,

Jogos, jobban utánanézve a WF3 inkább 2006-ban tudta eme praktikus feature-t.

Üdv.:
A

(#6787) perfag válasza kpityu2 (#6780) üzenetére


perfag
aktív tag

"Azért a szabványos alkatrész modulja nagyon jó." Ja, felvásárolták a MechSoft-ot.
A SE v14-ben volt egy Engineering Handbook nevű alkalmazás, meg talán a legtöbb középkategóriás CAD-ben is ott volt. Aztán az Autodesk megvette magának, nekem meg hiányzik!

(#6788) kpityu2 válasza perfag (#6787) üzenetére


kpityu2
őstag

Hmmm. Tényleg. Nem beszéltünk már erről pár éve? :)

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6789) 3DFan válasza Imics13 (#6778) üzenetére


3DFan
aktív tag

"Egy funkció azonban nagyon tetszett méghozzá sketch-ben az első elhelyezett mérettel az egész vázlat méretarányosan változik."

Ha ezt a bizonyos méretet pl. kétszeresére átírod, akkor minden geometria a vázlatban kétszer akkora lesz?
Vagy elértettem a dolgot?

(#6790) kpityu2 válasza 3DFan (#6789) üzenetére


kpityu2
őstag

Gondolom igen. Legalábbis amikor az első méretet teszi fel, ha jól értettem. Ez szerintem is hasznos, mert SE-ben ha nem méretarányos nagyjából a rajz, akkor úgy szétrántja, hogy öröm nézni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6791) perfag válasza kpityu2 (#6788) üzenetére


perfag
aktív tag

"Nem beszéltünk már erről pár éve?" - Elképzelhető. Nagy fájdalmam.

"SE-ben ha nem méretarányos nagyjából a rajz, akkor úgy szétrántja, hogy öröm nézni." - Ezzel nagyon egyet tudok érteni. Ilyenkor egyre-másra Undo, mert mindig akad még valami amit le kell kényszerezni a méretmódosítgatások előtt. Át lehetne Skálázni, de az mindig utólag jut eszembe :((

(#6792) Japep


Japep
tag

Hello.

NX5-ben szeretném a segítségeteket kérni. Meg kellett alkotnom egy tengely 3D-s modelljét, illetve be is kell méreteznem.
Az egyik átmérőm 20-as, de a tűrés a felület két végén eltérő, így azt jelölnöm kell - erről beszélek:

Viszont az NX Drafting felületén nem tudok csak úgy húzni egy méretvonalat a levegőben, csak ha a modellemen is megjelenne valahogyan. De mivel az átmérő marad 20-as, így nem tudom, hogyan csináljam meg.

Illetve a 3D-s modellnél a menetet meg kell jelenítenem részletesen. Viszont a méretezésnél csak szimbolikus kellene - ez megoldható egy munkán belül?

Még egy utolsó - vannak résznézeteim is. Ezekre hogyan tudok középvonalat varázsolni?

Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni. :)
Üdv.

(#6793) #06658560 válasza Japep (#6792) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha csak 3D modellnek kell a trükk a következő: elkészítesz egy 1 ezredmilliméteres beszúrást, s kész a megfelelő vonalad.
Nincs menet parancs? Rajzhoz megfelelő.
A 3D 2D eltéréshez trükk, hogy fogod a menet előtti nyers modelledet, azt belinkeled egy másik 3D-be, ott legyártod a valós menetes megoldást, a másikon meg kivitelezed- avagy elviszed harmadik modellbe a szimbolikus menetet, s arról gyártod a rajzot. (amennyiben ez az átlinkelgetés működik).

(#6794) Atlantis válasza Japep (#6792) üzenetére


Atlantis
veterán

Nos, NX fegyvereit nem ismerem, de a tűréses problémához én egy segédsíkot vagy pontot hoznék létre, amit (ProE-ban legalábbis) lehet méretezési refernciaként használni a rajzon.

Menet: modellen belül olyan állapotot, kvázi fóliázást hoznék létre, ahol a kidolgozott menet nem szerepel, a szimbolikus viszont igen. Rajzon értelemszerűen csak az utóbbi lenne megjelenítve.

Utolsó kérdésedet nem is értem: ha a főnézeten van szim.tengely, nálunk nem is kérdés, hogy a többin is megjeleníthető.

Mivel az NX is profi rendszer, szerintem ott is megvalósíthatók ezek vagy akár jobb megoldás is lehet.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6795) Japep válasza #06658560 (#6793) üzenetére


Japep
tag

Köszönöm a válaszod.
Megpróbáltam, de ilyen kis beszúrásnál csak egy hibaüzenetet dobott fel, és el is tűnt minden a modellről.

(#6796) Japep válasza Atlantis (#6794) üzenetére


Japep
tag

Köszönöm neked is.
Valóban, egy referencia-ponttal sikerült megcsinálnom. :)
Nem is értem, hogy nem jutott eszembe, pedig én is "sokat" ProE-ztem.

A menetet szerintem akkor csak szimbolikusan fogom megjeleníteni.

A modellről létrehoztam egy résznézetet, amin automatikusan nem jelent meg a középvonal (valóban érthetetlen, miért nem jár hozzá rögtön). Szétnéztem jobban, és sikerült megtalálnom, már van rajta.
Köszi még egyszer.

(#6797) kpityu2 válasza Japep (#6792) üzenetére


kpityu2
őstag

Vetíts egy egyenest s hengerpalástra, és oszd ketté a felületet. Bár azt hiszem magát a vetített görbét is megjelenítheted a rajzon.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6798) Japep válasza kpityu2 (#6797) üzenetére


Japep
tag

Sikerült a ponttal megoldanom, de majd ezt is megpróbálom, jobb többet tudni, köszi. :)

(#6799) Japep


Japep
tag

Most meg a szimbolikus menettel van gond. Amikor rákattintok a felületre mindent automatikusan kitölt magának, mégis mikor az OK-ra megyek, ezt írja:

Cylindrical face diameter is in conflict with thread definition.

Ennek ellenére megcsinálja, megjeleníti a menetet a 3D-s modellen szaggatott hengerrel, a rajzon pedig ahogy kell. :)

(#6800) kpityu2 válasza Japep (#6799) üzenetére


kpityu2
őstag

Ez elég egyértelműnek tűnik: a hengered átmérője nem felel meg annak, ami a menet definíciójában szerepel.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.