Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6851) Japep válasza Agent T (#6850) üzenetére


Japep
tag

Köszi.
Hát sajnos ilyen az egyetem - ezt saját tapasztalatomból mondom, és nem csak 1-2 példával. Kiadnak valamit, hogy csináld meg. Képletek vannak, hogy z=, i=... stb, de hogy most az pontosan melyik méret is, mi, merre hogy, azt old meg, ahogy akarod - csak jó legyen... :S :)

(#6852) Japep válasza #46372352 (#6849) üzenetére


Japep
tag

Köszi neked is, meg is nézem, jó-e.

(#6853) Egorov válasza Japep (#6851) üzenetére


Egorov
aktív tag

Be kell járni előadásokra is, nem csak a gyakorlatokra. ;]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#6854) Japep válasza Egorov (#6853) üzenetére


Japep
tag

Ott sem mondják, a gyakvezetőkre bízzák (bíznák). :)

(#6855) Agent T válasza Japep (#6854) üzenetére


Agent T
tag

Ez melyik egyetem a sok közzül?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#6856) Agent T válasza Japep (#6854) üzenetére


Agent T
tag

Ez melyik egyetem a sok közzül?

Igazi profi. Úgy csinálja, mintha könnyű lenne....

(#6857) Japep válasza Agent T (#6856) üzenetére


Japep
tag

Miskolc. De gondolom ez nem egyedi eset, hogy olykor így van megszervezve az oktatás. Persze nem azt kell elképzelni, hogy minden tárgy ilyen, a jól megszervezettek vannak többségben. Csak sajnos akad ilyenre is példa, és nem csak 1-2... :S

(#6858) vasii


vasii
senior tag

Solidworks-ösök segítségét kérném:animacio
Van vkinek ötlete, hogy a végén miért nem megy oda a tálca ahova kellene?
Már kb 5ször újra csináltam nulláról, és mindig ezt csinálja..
Ha csak a tálcát mozgatom paletta nélkül, akkor simán végigmegy.
A palettáról minden kényszer ki van törölve.
Az animaciot egyebkent direkt elmozdulas ertekekkel csinaltam manualisan megadva a keypointokat.
Mikor a végén berakom a keypointot a kivevo talca utolso poziciojahoz es lejatszom akkor egyebkent pirosra is valtozik a keypoint. Fogalmam sincs mibaja es mar a hajam tepem..

[ Szerkesztve ]

(#6859) Imics13


Imics13
tag

Urak,

A warez soha nem is volt téma itt és nem is lesz... De néhány hónappal ezelőtt dumáltunk arról, hogy a siemenses szoftverek figyelik, hogy ha valaki crack-et használ...
Az elmúlt napokban kiderült, hogy a ptc a creo-jába is betett valami figyelő, jelentő rendszert. Cimborám mesélte, hogy jött hozzájuk egy "zöldfülű", aki "home edition" creot tett fel a gépére és néhány nap után kopogtatott a díler, hogy nem kéne ezt így csinálni és vásároljanak x ezer euroért szoftvert!!! Elismerték, hogy hibáztak és vásároltak! A proe-sok mondták nekik, hogy a solid edge-ben már régebb óta van ilyen, míg a worksben is van, csak egyelőre nem foglalkoznak vele. :Y

Kollégák oda kell figyelni, a nagytestvér mindent lát!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#6860) dani850430


dani850430
csendes tag

Sziasztok! Egy daruforgató bolygóművet kell tervezenem (KB+KB típusút), függőleges elrendezésben. De nem igazán van ötletem, hogy milyen legyen a konstrukció. Nem tud valaki esetleg olyan oldalt, ahol van használható megoldás (láthatók a főbb elemek: a legfontosabb a kar kialakítás lenne). Tudom, hogy sokat akarok de nem tud valaki olyan gyártót akinek az oldaláról lehet letölteni modellt. Tudom hogy az ilyen típusú hajtások adott nyomatékra és áttételre készülnek, de biztos vannak gyakoribb kivitelek. Annak is örülnék, ha esetleg valakinek akad modellje, és mondjuk tud küldeni egy jpgt róla. Előre is köszönöm

(#6861) kpityu2 válasza dani850430 (#6860) üzenetére


kpityu2
őstag

3D Warehouse

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6862) qwasqwas


qwasqwas
csendes tag

Sziasztok! Aki SolidWorks-öt használ közületek az megírná, hogy milyen videókártyával teszi? Quadro 600 és FirePro V4900 között vacilálok egyenlőre az utóbbi javára, de kéne némi megerősítés, hogy nem fogom megbánni. Főleg sokelemes összeállításokkal foglalkozom. Minden információ szeretettel látott.

[ Szerkesztve ]

(#6863) Clark_1 válasza qwasqwas (#6862) üzenetére


Clark_1
csendes tag

Egyértelműen V4900!
[link]
Csak próbálj meg kifogni egy AMD saját gyártásút, ne a HP-t. Mert Az előbbire 3 év az utóbbira 1 év garanciát adnak.

[ Szerkesztve ]

(#6864) Atlantis válasza qwasqwas (#6862) üzenetére


Atlantis
veterán

Én is a V4900-et javaslom, Solidworks-höz különösen. Gyakorlatilag a Creo/ProE kivételével mindenhez jobb a V4900.

Megjegyzem, teljesen jól működik Creo-val is, nekem is ilyen kártyám van, inkább csak tesztekben van különbség, használatban nem érzek hátrányt.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6865) #06658560 válasza Japep (#6854) üzenetére


#06658560
törölt tag

Gépelemek könyv kifejezetten jó, gyakorlati megközelítésü e szempontból. Ha elméletibben akarod, akkor Zsáry II.

(#6866) qwasqwas


qwasqwas
csendes tag

Köszi srácok, szerintem akkor megpróbálkozom vele. Azért kellett némi megerősítés, mert olvastam olyanokat is, hogy valakinél driver problémák merültek fel, meg néha erős lag. Ezen kívül olyat olvastam, hogy ár/teljesítmény arányban mindennél jobb most a piacon (ez az ami miatt ezt néztem ki magamnak). Még az AMD nagyobb kártyáinál is néha. Próbálok nézni AMD kártyát. HP is hiánycikk volt egy hónapja, de azt már tutira kapni.

(#6867) Donor válasza dani850430 (#6860) üzenetére


Donor
tag

grabcad

Helló ajánlom a fenti linket.

(#6868) qwasqwas


qwasqwas
csendes tag

Hát AMD-t nem találtam sehol. A Sapphire-nak is van ilyen kártyája három év garanciával, de olyan sem kapható, így valószínű marad a HP.

(#6869) flash7


flash7
tag

Sziasztok!

Egy Creo-s kérdésem lenne hozzátok!
Ki lehet-e valahogy kapcsolni azt, hogy ha egy összeállításban aktiválok egy elemet, akkor a többit automatikusan szürkévé teszi? Mert sok esetben "fészket" kell faragnom, és nem látom a másik test éleit, ez pedig nagyon zavar!

Előre is köszönöm segítségetek!

Üdv,
flash7

(#6870) Atlantis válasza flash7 (#6869) üzenetére


Atlantis
veterán

config.pro-ban a dim_inactive_components változót állítsd never-re.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6871) flash7 válasza Atlantis (#6870) üzenetére


flash7
tag

Ezt kerestem :))
Köszönöm :R :R

(#6872) flash7


flash7
tag

Sziasztok!

Egy újabb beállítást nem találok, hogy miként lehetne megakadályozni, hogy beforgassa automatikusan a sketch-et. Én szeretném kiválasztani, hogy milyen irányultságú legyen a rajzolás. Ezt mivel tudom beállítani?

(#6873) tisvol válasza Imics13 (#6859) üzenetére


tisvol
aktív tag

Szia!
És mi van ha szoftvert futtató gép nincs rákötve a netre? Gondolom ha mókányolta a progit, akkor az aktiváláshoz sem kellett net neki. A felhasználási feltételekben ott a sor, hogy a szofvert megvásároló és futtató beleegyezik abba hogy a gépéről tudta és beleegyezése nélkül adatokhoz, információkhoz jussanak hozzá? Persze ha jogtitsztán futtatja lehet azt mondani, hogy nincs mitől tartani, de adatvédelmi és egyéb oldalról én elég aggályosnak tartom az ilyesmit.
És a forgalmazó honnan tudta hogy kit és hol kell keresni? Hogyan jutott olyan adatokhoz ami alapján becsengetett a megfelelő ajtón?
A szoftverek ezen működéséhez nem egyáltalán nem értek, inkább csak hangosan gondolkodok.
És gondolom az is simán megoldható, hogy a számítógépemről semmilyen olyan adat ne menjen ki amit én adott esetben le nem okéztam.

Üdv:T.

(#6874) qwasqwas


qwasqwas
csendes tag

Én biztos ami biztos a tűzfalon letiltottam, hogy az internetet elérje.

(#6875) xBaLLx válasza vasii (#6858) üzenetére


xBaLLx
csendes tag

Próbáld lock mate-tel összehegeszteni őket adott időpillanattól

(#6876) tycon


tycon
tag

sketcher_starts_in_2d no
és nem fordul be...

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#6877) tycon


tycon
tag

menüből
Tools> Environment

fejlesztőmérnök ny. közl. gépészmérnök

(#6878) Imics13 válasza tisvol (#6873) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Pontos részleteket én sem tudom, csak amit leírtam.

Gondolom, ha nincs neten a gép, akkor nincs hogyan küldeni az infókat. Ha a portokat letíltod, akkor vszínű, hogy nem fog kommunikálni semmivel.

Azt hiszem, hogy hálókártya szám és gépnév alapján azonosították be a gépet, legalább is erre hivatkoztak!

Ez van oda kell figyelni, mert a nagy PTC testvér (is) figyel bennünket!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#6879) Imics13 válasza qwasqwas (#6874) üzenetére


Imics13
tag

Reméljük hatásos módszer! :))

De persze a warez nem téma itt!

Üdv,

www.solidedgest.wordpress.com

(#6880) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok.
Tudja valamelyikőtök, hogy a másodrendű nyomatékokat hogyan lehet kiírattatni Solid worksben?

(#6881) #06658560 válasza dangerzone (#6880) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha CATIA gondolatból megyek, akkor a keresztmetszeti felületet kell lemázsálni a measure inertia paranccsal.

(#6883) Parson válasza #46372352 (#6882) üzenetére


Parson
addikt

CAD részhez szólva: őszinte részvétem...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6885) Parson válasza #46372352 (#6884) üzenetére


Parson
addikt

OKé, végülis hozzátartozik a témához, hogy van-e speciális igény, amit egyik-másik nem tudna kielégíteni. Általánosságban nézve viszont változatlanul Pro/E párti maradtam/vagyok.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6886) perfag válasza #46372352 (#6882) üzenetére


perfag
aktív tag

Középiskolai tanárként a véleményem nem mérvadó, de azért elmondom :D
Én már vettem részt EdgeCam tanfolyamon, nekem fontos, hogy magyar a kezelő felülete, jó volt az oktatás és jó a támogatás (Solid Edge-es tapasztalataim alapján mondom).

(#6887) kpityu2 válasza #46372352 (#6882) üzenetére


kpityu2
őstag

Mastercam-et használok, sok mindent tud, de gyakran az idegeimre megy. Ráadásul a támogatása gyenge, nem adnak ki hibajavításokat a régi verziókhoz, az újak pedig friss bugokat tartalmaznak.
Az Edgecam-el kevés dolgom volt, de akkor jó tapasztalataim voltak vele. Kivéve az SQL szerszámadatbázist, de az kezelhető.
A Solidcam pedig régóta integrálódott az SW-be, tehát alap választás, de a képességeit nem ismerem.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6889) kpityu2 válasza #46372352 (#6888) üzenetére


kpityu2
őstag

Ez alap dolog minden komolyabb szoftvernél. Ha nem ismeritek a szoftvereket, akkor szóltok a dílereknek és csapot-papot hagyva rohannak bemutatózni (amit kritikával kell kezelni, mert a példafájlok már az adott progihoz vannak csiszolva). Érdemes megcsináltatni velük egy húzósabb vagy tipikus saját feladatot. Különösen fontos a posztprocesszor alapos illesztése a géphez, főleg háromnál több tengelynél.
Ha láttatok néhányat, akkor választotok. Nem kell elkapkodni, nálatok a lóvé. Ha olyat választotok ami nem felel meg az igényeiteknek, akkor szívás lesz az élet.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6890) Clark_1 válasza #46372352 (#6882) üzenetére


Clark_1
csendes tag

Soldicam-hez (iMachining) egy kis videó, érdemes megnézni. Ehhez gép és szerszám is kell.
[link]
(a 4. perctől izgalmasabb :D)

[ Szerkesztve ]

(#6891) kpityu2 válasza Clark_1 (#6890) üzenetére


kpityu2
őstag

Ezt tudja a Mastercam és a Surfcam is. "Constant Tool Engagement Angle" vagyis állandó dolgozószögű marópálya stratégia. Kipróbáltam Röders-en, tényleg jó dolog, csak 3D felületen sokáig tart amíg kiszámolja a pc.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6892) Imics13 válasza #46372352 (#6888) üzenetére


Imics13
tag

Hi,

Folytonos 5 tengelyre gondoltál? Szerintem nézzétek meg az edgecam-et, mert nagyon jól kezelhető, igaz nem integrált a cad rendszerrel, de ez sokszor előnyös is lehet. A modell módosítása végigfut az edgecam-en is ennek megfelelően a szerszámpálya is változik...

[link]

Amúgy tényleg érdemes a dílereket a "falhoz" állítani! :DD

Üdv,
Imics

www.solidedgest.wordpress.com

(#6894) Lackó86


Lackó86
tag

Sziasztok!

Pro Engineer WF 4.0 M120 32-64 bittel akadtak problémáim
3d összeállítás ---majd ebből rajzleképezést követően.
Amit készítek egy metszetet elkezd akadozni. a sraffozás nagyon nem tetszik neki.
3 sz-gépen próbáltam.

Dell inspiron notebook: core i7 8GB ram nvidia 525M 1 GB windows 7 AKAD

Asztali: core duo 3Ghz asztali 1 gb ram integrált videokari windows xp AKAD

asztali 2.:
P4 4gb ram 256 Mb nvidia videokari. windows xp akadásmentes folyamatos kiválóan működik.

Az lenne a kérdésem,hogy aki találkozott már hasonló jellegű problémával az jelezze, hogy esetleg mit lehetne tenni.

(újra telepítettem a proe-t M140 ről M120 ra 32- 64 bitre ugyan az a hiba.) notebook.
valószínű, hogy valamilyen driver-kompatibititási probléma lehet.

Válaszokat előre is köszönöm!

üdv.!

jambi

(#6895) kpityu2 válasza #46372352 (#6893) üzenetére


kpityu2
őstag

Mindegyik tényleg nem. Csak a többség. :D Elég ha megnézed az egyes progik Youtube videóit.
Impeller

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6896) Parson válasza Lackó86 (#6894) üzenetére


Parson
addikt

szia. A wildfire 4 nem támogatja a win7-et. XP és Vista támogatás van. Ezenfelül leszedném az utsó datecode-ot (M220) és még azzal is próbálkoznék, hátha... Akárhogyis, xp alatt a nyerő. Win7 alatt már a wildfire 5-re vagy az ezt követő verziókra tenném a voksom.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6897) Atlantis válasza Lackó86 (#6894) üzenetére


Atlantis
veterán

Mit értesz az alatt, hogy akad? Kicsit pontosabban is leírhatnád a jelenséget. Mennyire bonyolult összeállításról készült a metszet? Nagyobb, összetettebb modellekről készült keresztmetszetek nálam is nehézkesen kezelhetőek, de kisebb elemszámnál nincs gond.

Parson: Nagyon jól működik a WF4 Win 7 alatt, semmi hátrányt nem tapasztaltam.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6898) Parson válasza Atlantis (#6897) üzenetére


Parson
addikt

Nos a Win7 valóban jobb mint a Vista, és gyakorlatban lehet, hogy jónak tűnik a működés, ami egy klafa dolog - én is örülök neki, mert nálam is fut Win7 alatt WF4 :) . De tény, hogy a PTC Pro/E WF4.0 sorozatnak még a legutolsó M220-as Datecode-ja is csak az XP-t és a Vista-t támogatja 32 / 64 bites verziókban.
Privát véleményem szerint ha nem ez, akkor vmi más gebasz lehet. Sajnos hiányosak az infók, én hardveresen ellenőrizném végig, aztán ha még mindig nem okés, akkor leszedném az utsó datecode-os verziót. Már ha tudja...

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#6899) Lackó86 válasza Atlantis (#6897) üzenetére


Lackó86
tag

Szia!

Amikor elkészítem az összeállításról a nézeteket és metszeteket (kb. 200 alkatrész kötőelemekkel,) az nézetek közötti váltás, illetve amikor a sraffra állok akkor gondolkodik .....5 sec-ig semmit nem lehet csinálni, akárhogyan húzogatom az egeret....... középső gomb zoom .........nem működik (vmit mintha töltene) de a proci nem "pörög". :S
ugyan ezt csinálja 5 sec megy ha sraff vagy ilyesmi akkor akadozik szval elég nehéz vele dolgozni.
Az egyik Xp-s gépen is akad. a másikon csodálatosan megy WF 4.0 M120...

jambi

(#6900) Lackó86 válasza Parson (#6896) üzenetére


Lackó86
tag

Szia!

Én úgy tudom támogatja.
sajnos M220-at még nem láttam sehol.. Szval. nem tudom beszerezni.
esetleg valami tipp?
d e m o nó -id,
t a-ny a
en kór
. bi th uum
ezeken vagyok ,de itt nincs belőle..

jambi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.