Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30401) blackmajesty válasza qnadam (#30399) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Én pl nem bírom hallgatni az R1-et, kb 3 perc után sikítva tépem ki a fülemből, mert úgy érzem, hogy szétrobban. Nem nekem való füles, nem bírom a túl sok mélyet.

Pedig rock és metál zenéket hallgatok, de nekem akkor is sok. Nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#30402) akela91 válasza blackmajesty (#30401) üzenetére


akela91
addikt

Rock metál itt is, és imádom az R1-et vele. De én igénylem is a + mélyet(kis mértékben), fejesem: ATH-M50.
CX300II-őt hallgattál már? Na abban még több a mély, és pocsék is.

(#30403) CHIPman válasza blackmajesty (#30401) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Akkor én imádni fogom az S3-mal, az M1-et is úgy használom, hogy kétszeres basszuserősítés van rajta, csak szegényke sokszor nem bírja, de alacsony hangerőn egész jól viseli. :D

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#30404) Kerio


Kerio
őstag

Csak ez a Driver Flex dolog ne lenne. Nem hiszem el, hogy a gyártó nem tudja megoldani. Egyetlen lyuk kellene rá. :U

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#30405) CHIPman válasza Kerio (#30404) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Már több mint egy éve hallom hogy ez létező probléma, de még mindig nem kaptam pontos, tapasztalható meghatározást rá...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#30406) Kerio válasza CHIPman (#30405) üzenetére


Kerio
őstag

Két M5-öt vittem a túlvilágra emiatt. Vagyis csak egyet, mert a másikat a kedves vásárlóm nyírta ki. Persze az MP4nations-nál nagyon korrekt a garanciális ügyintézés. Csak hát sok idő :(((
Jó hangjuk van ezeknek a füleseknek. Ha nem lenne ez a probléma, akkor meg is tartanám a csere M5-öt is. De így nem kell. Hiába próbálkozok, mindig sikerül megpattogtatnom a membránt. Úgy látszik, ilyen a hallójáratom :U

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#30407) szakibá... válasza CHIPman (#30405) üzenetére


szakibá...
senior tag

Azt jelenti, hogy amikor betolod a dugót a füledbe, a membrán a légnyomástól összegyűrődik és recseg-ropog. Szerencsés esetben nem okoz maradandó kárt, de pl. a Focal fejhallgatójában ez a hatás maradandó deformitást tud okozni. A zárt fej- és fülhallgatók hátránya.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#30408) dudika10 válasza Kerio (#30404) üzenetére


dudika10
veterán

Persze. Egy lyuk. Meg természetesen áttervezni az egészet.
Fúrok én neked bármire egy lyukat, és úgy megváltozik a hangja (nagyjából minden esetben meglehetősen rossz irányba), hogy nem ismersz majd rá. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30409) Kerio válasza dudika10 (#30408) üzenetére


Kerio
őstag

Igen.. igen. Ez a baj. Ennek így van jó hangja.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#30410) Švejk


Švejk
őstag

Sziasztok,
Régen jártam már itt :)
És még régen tervezgettünk itt egy nagy GR06 tesztet Logoutra. Akkor Dicker fórumtárs írta, hogy hamarosan megírja a tesztet. Teszt viszont nem született, és szeretném megírni Logoutra:
Nos, miért fontos ez nekem? Az abszolút laikus bemegy a boltba és vesz egy fülest. Akit kicsit is érdekel a téma, az utánaolvas a neten, és vesz egy Sennheisert. Aki már nagyon beleásta magát, rájön, hogy a nagy cégektől nem éri meg semmit venni, elolvassa a Logoutot, és vesz egy Xearset. És már csak egy nagyon szűk kör jut el ebbe a topicba. Ezt a kört kéne ezzel a teszttel kicsit tágítani, hogy mi legyünk a zemberiség jótevői :P ,
Mivel láttam, hogy a teszt azóta sem készült el, javasolnám megírását. Persze, megcsinálhatnám én is, egyedül, de erre egyből nem vállalkoznék, így arra gondoltam, a teszt így nézhetne ki:
Egy adott téma, mondjuk hangzás, vagy akármi, erről pedig több ember is megírná a saját véleményét. Így állna össze egy többé-kevésbé szakvélemény, ki mennyire ért hozzá, de szerintem a laikusok véleménye is fontos. Ennyi felhasználóra támaszkodva, a teszt abszolút hiteles lenne, és többen döntenének a GR06 mellett

Akit érdekel a dolog, az kérem privátban érdeklődjön :)

Köszönöm, aki elolvasta :R

(#30411) blackmajesty válasza akela91 (#30402) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Nem. cx300-am nem volt, cx55 volt az első iem fülesem. De azt 2008-ban vettem, már fogalmam sincs milyen volt a hangja. Ezt egy akg k331 követte, ez baromira kényelmetlen volt. Majd egy denon c360, ezt nemrég ajándékoztam oda egy barátomnak, na ez mai fülemmel nagyon szar volt, szinte csak mély volt benne, tompa és mosott volt. Próbálkoztam bw m4-el, ez sem tetszett, nekem olyan száraz volt, semmi élvezet, és szilikonnal túl sok mély, de szivaccsal ezt sikerült visszafogni. Ezután próbáltam az r1-et, de ez sem az én világom. Most ez utóbbi 2 mellett volt egy bw alpha, szintén szivaccsal ez nem rossz, de azért alacsonyabb kategória, és idén ez sem volt még a fülemben (mert van egy v-moda m80 hordozható fejesem). De van pár füles amit szeretnék kipróbálni vmikor. Ilyen a gr06, az astrotec am90, a pl55, illetve néhány drágább.

(#30412) Winchester95


Winchester95
őstag

Üdv.
Xperia S-hez tervezek venni fülest.Lényeg hogy kényelmes legyen, olcsó legyen (nem 5-10 ezres kategória.)
Szépen szóljon.Esetleg ha vannak rajta nyomógombok vagy mikrofon az jó lenne.
Szempont még hogy ne menjen tönkre hamar.Szóval bírja a strapát.

(#30413) #16820480 válasza blackmajesty (#30411) üzenetére


#16820480
törölt tag

szerintem lehet, hogy a GR06-ban is sok lenne a mély akkor. bár szerintem nem az, illetve nem tolakodó, de néhányan írják, hogy eléggé sok benne. esetleg egy PL50? az még hasonló árú, és elvileg kiegyenlítettebb.

(#30414) blackmajesty válasza #16820480 (#30413) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

pl50-et akartam írni az előbb. :B szóval azt is szeretném kipróbálni, de a gr06-ot is, mert hajt a kíváncsiság. egyébként nem azt mondom, hogy ne legyen mély a fülesben, csak ne legyen nagyon megemelve. 2 "mélyb*zi" haverom pl azt mondta a fejhallgatómra, h jó, csak kevés benne a mély, pedig mindketten úgy hallgatták meg, h eq-val fel volt húzva még. én viszont alapon hallgatva is maximálisan elégedett vagyok vele, sőt, állandóan headbangelni támad kedvem benne. sőt, elektronikus zenével is bőven elégséges, most próbálgattam.

de a vége úgyis az lesz, hogy vmi drágább fülesnél kötök ki, ha mindenképpen szükségem lesz vmi iem-re. de egyelőre nincs rá szükség, jól elvagyok a fejesemmel utcán is, kicsi, kényelmes, nagyon tetszik a hangja, és bár a szigetelése nem olyan jó, mint egy iem-nek, nekem elegendő, a busz zaját már egész jól ki tudom szűrni, és a zenére tudok koncentrálni úgy is, hogy nem üvölt a fülembe.

(#30415) peter077


peter077
aktív tag

A mikrofonos R1 vezetéke is fül mögött megy, ill. Moto Defy-vel kompatibilis?

Ulefone Power, A zerő • "A lustaság fél nehézség..."

(#30416) need


need
addikt

Sziasztok..

Őszintén megmondom én már rég nem foglalkozom fülesekkel..így hát titeket kérdezlek meg akik benne vagytok a témában.. ;)

Ismerősöm kért meg arra hogy keressek neki olyan fülest amit sportoláshoz tudna használni.. jellemzően futás lenne..

a pénz amit rá szánna olyan 8-10.000 forint között lenne..!

szerencsésebb lenne ha magyarországi üzletbe meg tudná venni..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#30417) MPeter87 válasza need (#30416) üzenetére


MPeter87
őstag

Az első kérdésre a válasz igen, a másodikra szerintem nem, de ha tévedek, majd kijavítanak a többiek.

(#30418) bmakszim válasza need (#30416) üzenetére


bmakszim
senior tag

A MEElectronics M6-ot kifejezetten sportoláshoz ajánlják, de szerintem bármelyik füles jó, amely fül fölött vezeti el a kábelét. Pl Brainwavz R1, ha még kapható, akkor elég jó áron van, fentebb írtak hozzá kupon kódot.

(#30419) Alg válasza bmakszim (#30418) üzenetére


Alg
veterán

Igazából kifejezetten sportoláshoz az S6-ot fejlesztették :P , de kb. ugyanaz

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30420) Winchester95 válasza Winchester95 (#30412) üzenetére


Winchester95
őstag

Valaki?

(#30421) bmakszim válasza Alg (#30419) üzenetére


bmakszim
senior tag

hm, én csak ebből indultam ki, S6-ről nem is hallottam még:)

(#30422) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a fülesről? Creative cuccokkal nekem eddig nem volt gondom, de ha tudnátok ajánlani jobb vételt ebben az árkategóriában azt is szívesen várom! Válaszokat előre is köszönöm!

(#30423) lugosi válasza CsonkaImo (#30422) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem rossz füles de ebben az árkategóriában vannak szerintem jobb ár/érték arányúak is.

Érdemes a topiknyitót elolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#30424) CsonkaImo válasza lugosi (#30423) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Pár példát tudnál írni?

(#30425) Alg


Alg
veterán

Flash Sale: To celebrate the new Runaway colors, MEE is offering $50 off for the first 10 purchases of the blue, red, or pink Runaways at meelec.com with coupon code: FB-Runaway-SP-3-25

Limit one per person. Coupons can't be stacked.

féláron

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#30426) blackmajesty válasza CsonkaImo (#30422) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

(#30427) lugosi válasza CsonkaImo (#30424) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Példákat? Szerintem a topiknyitóban lévő re-0 és re-zero, PL-50 vagy Sony MDR-EX600.

(#30428) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Köszi az infót mindkettőtöknek! Gondolkozom még rajta melyik legyen.

(#30429) bmakszim válasza lugosi (#30427) üzenetére


bmakszim
senior tag

re-0/zero már nem kapható... sajnos

(#30430) otps


otps
aktív tag

Szerintetek valahol meg tudom hallgatni Budapesten a HiFiManeket, a 100 dolláros kategóriát? Jó, a legújabb, az RE-400 most jött ki, de mondjuk az előzőt?

(#30431) Kopa válasza bmakszim (#30429) üzenetére


Kopa
csendes tag

De van helyettük a re400, ami kb ugyanaz mint re-zero, kb árban is azzal egyezik meg.

(#30432) Kopa válasza otps (#30430) üzenetére


Kopa
csendes tag

Nem hiszem, itthon nem nagyon kapni max valami webshopban. Szerintem várjál valami akciót azt vedd meg, nem hiszem, hogy megbánnád.

(#30433) toth_janika


toth_janika
őstag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy fülhallgatót, mert a Soundmagic-em tönkrement. :(
Elsősorban heavy metal, hard rock, és industrial vonalon mozog a zenei ízlésem, és in-ear fülhallgatóban gondolkodom, a Soundmagis is ilyen volt.
Fontos, hogy sporoláshoz (futás, bicikli) is használnám, ezért nem lenne gond, hogy fül mögött elvezethető, vagy fülklipszes lenne. Mikrofonra nincs szükségem, mert egy Sony mp3 lejátszóval hajtanám meg.
Maximum 15e Ft-ot szánnék rá, de nem lenne gond, ha olcsóbbat is tudnátok ajánlani!
Tudtok segíteni? Köszönöm szépen előre is :R
Szerk:
Gondolkodom megy MEElectronics M6-BK-MEE Sport fülhallgatón... esetleg erről vélemény?

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#30434) otps válasza Kopa (#30432) üzenetére


otps
aktív tag

Szoktak lenni akcióik? Honnan értesülhetek róluk? A 100 dolláros fülhallgatót mennyire szokták leértékelni?

(#30435) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Jelentem, 8 nap után megjött a MEElectronics M9P fülhallgatóm! Mondjuk én csak az S2 gyári füleséhez tudom hasonlítani, de hát ég és föld a különbség, mint hangerőben, mint pedig hangzásban. A mikrofon minősége is megfelelő (direkt kérdeztem a vonal túloldalán lévőket, hogy hogyan hallanak). Úgyhogy most örülök, és köszönöm a segítségeteket!!! Még annyit kérdeznék, hogy ezeket a fülhallgatókat be kell "járatni"?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#30436) ggeleven válasza bajtokarpi (#30435) üzenetére


ggeleven
őstag

Mindenki másra esküszik, de sokak szerint jobb lesz a füles a bejáratástól! A bevezetőben nézd meg mit írnak róla! :-)
Illetve teljesen jó az is, h az általában hallgatott zenéiden hangosan, de semmiképpen sem hangosabban, mint ahogyan hallgatnád járatod a füles kb. 50 órát (persze lehet, sőt sztem jobb is több részletben megcsinálni). :-)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#30437) bajtokarpi válasza ggeleven (#30436) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm a segítségedet, utána nézek akkor a bejáratásnak.

Köszi

battletag: bossi#2666

(#30438) ggeleven


ggeleven
őstag

Valaki olcsóbb megoldást erre? :))

Over-the-Ear Cable Guides for Earphones

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#30439) M_o_g_y_i válasza ggeleven (#30438) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

pl. :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#30440) Arween válasza ggeleven (#30438) üzenetére


Arween
senior tag

vagy ez a variáció :) A felesleget eladod.De persze csak ezt nem éri meg megrendelni ,mert 8 dolcsi a postaköltség.De ebay jó alternatíva lehet.

otps

regisztrálsz,és jön a hírlevél az akciókról kóddal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#30441) ggeleven válasza Arween (#30440) üzenetére


ggeleven
őstag

Köszi a tippeket! Pedig esküszöm, h kerestem e-bay-en earhook-ként is, de nem dobott ki egyet sem...:-\

Idegesít az M9-ben az elég merev kábel és (igaz, h engem zavar) muszáj alternatív megoldásként fül feletti kábelvezetéssel használnom. :-(
De csak amíg nem lesz akciós a BW M5...:-D Aztán teszek azzal is próbát! :-)

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#30442) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

A téma elején felsorolt fülhallgatók közül melyiknek van mikrofonja?
Headsetként is használnám a fülest.

(#30443) ggeleven válasza Thomas16 (#30442) üzenetére


ggeleven
őstag

Milyen árkategóriában gondolkozol?

Ezeknek biztosan van mikrofonos változata is az olcsóbbak közül:
MEElectronics M6
MEElectronics M9
Brainwavz Beta
Brainwavz M4
Brainwavz M5
Soundmagic E10

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#30444) Thomas16 válasza ggeleven (#30443) üzenetére


Thomas16
tag

A Soundmagic E10-et néztem ki éppen.

Akkor ennek a típusnak van nem mikrofonos változata is?

(#30445) jilian


jilian
addikt

Helló!

Kéne a barátnőmnek egy füles, mikrofonnal, tanulásra.
Ha vezeték nélküli az még jobb lenne.

Mondjuk 10 rongy körül?

(#30446) ggeleven válasza Thomas16 (#30444) üzenetére


ggeleven
őstag

Igen, van! :)

Pl itt:
SoundMAGIC E10

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#30447) tothl válasza fucsaj (#30369) üzenetére


tothl
addikt

Nekem van, privi ment..

(#30448) kano


kano
nagyúr

Az MP4NATION-on lejárt az R1 kupon érvényessége. :(

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#30449) akela91 válasza kano (#30448) üzenetére


akela91
addikt

Szerintem jópár száz fogyhatott. Szerencsés aki tudott ennyiért rendelni.

(#30450) kano válasza akela91 (#30449) üzenetére


kano
nagyúr

Annyira jó ez a füles (olvastam a topic hsz-eit).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.