Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43601) molnarpeter válasza M3aN (#43599) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csak mondjuk az 1.5 EB pont hajlamos vizet enni hengerfal repedés és hasonló finomságok miatt, ha jól emlékszem. Ilyen szempontból egy friss motorcserés (ami már tuti javított verziós) jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#43602) cappa72 válasza molnarpeter (#43601) üzenetére


cappa72
nagyúr

A 2019-es kiadású kutya1.5 az már a javított változatnak számít? (motorcsere nélkül)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#43603) troll81 válasza M3aN (#43599) üzenetére


troll81
addikt

pár 1.5 A dugatyú gyűrű hornyát megette már...3 javitó készletetet küldtem eddig barátnak haza.
a powersift nagyon jó ha karbantertot akkor lehet jó.

Km hozzávetőlegesen lehet tudni? milyen árszegmensben keresel?

(#43604) #27070592 válasza M3aN (#43599) üzenetére


#27070592
törölt tag

:)
Az 1.5 ökobúszt érzékeny az olajcserékre.
Szervízkönyvből kiderül milyen időközönként kapott friss olajat, de ebből a hidegindítások száma nem fog kiderülni. Kevés kilométerrel is lehet problémás, ha többet ment hidegen mint üzemi hőfokon.
A tulajt kell kivallatni (ha tudod), hogyan használta az autót (és miért adja el 5-6 évesen..)

(#43605) troll81 válasza #27070592 (#43604) üzenetére


troll81
addikt

No para javító készlet elérhető hozzá :D
Lehet rendelni amugy meg melyik tulaj lelkiismeretes?nagyon kevés szerintem :R

(#43606) M3aN


M3aN
senior tag

Köszönöm többeknek.
Automata benzin kínálat elég szűk, de engem az 5m környéke érdekel. Gondolom váltóban is csere 60e körül.
Hahun ami van eladó az 150e futással bír.
phev nem realitás mert kell a csomagtartó, illetve nem tudom bedugni sem.

(#43607) #27070592 válasza troll81 (#43605) üzenetére


#27070592
törölt tag

A javítókészlet jó dolog, de azért egy blokkot meggyűrűzni kicsit vaskosabb munkadíjjal jár mint utántölteni az ablakmosót. :)
Milyen egyszerű lenne, ha a fedcomp regisztrálná nemcsak a futásteljesítményt hanem az olajcseréket, a hidegindítások számát, a túlpörgetéseket, tankolásonkénti átlagfogyasztást, kiolvasható módon..

(#43608) molnarpeter válasza cappa72 (#43602) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kitúrtam pár doksit:
szerviz utasítás (vagy mi ez magyarul, mindenesetre ez nem visszahívás)
vizsgálat
másik kapcsolódó service bulletin júniusig
2019 elejéig érintettek az ottani típusok, feltételezem utána javított verzió készül. :F Hengerfej nem érintett, minimum az üres blokk öntvény (rá van öntve egyből az alumínium a vas hüvelyekre, bezzeg régen még ki lehetett préselni, ott max a két fém közti O-gyűrűk szivárogtak nedves perselyes blokk esetén, száraznál az sem :D nameg ha elkopik, nem kuka az egész motor, egyedileg viszonylag könnyen gyártható, stb.) hasonló amúgy a probléma ehhez: Novoth x Volvo, illetve magát a szivárgást látványosan bemutatja amerikai emberünk Lincoln 2.0 Ecoboost hasonló hibájánál.

(#43609) se4ever2


se4ever2
aktív tag

Sziasztok! Az alany MK3.5 1.6 TDCI Focus. 3 hete javítattam meg a klímáját 150.000 Ft-ért az ODOR-nál, lyukas volt a klímahűtő. Raktak bele újat, feltöltötték gázzal, boldogság. Na ez tartott eddig, ma megálltam kitakarítani, működött gond nélkül a klíma. A takarítás után beindítottam és mindenféle jel nélkül szépen fújja nekem a kinti 40 fokos levegőt. Hallatszik hogy a klímaventillátor sem megy. Ilyenkor mi van? Ennyi idő alatt sikeresen kilyukadt ez a hűtő is vagy szarul rakták össze? Vagy a meleg? Találkozott már valaki ilyennel? A legszebb az egészben hogy holnap reggel indulnánk a tengerpartra. Esetleg valami SOS megoldásban van tapasztalatotok? Köszi!

(#43610) subaruwrc válasza se4ever2 (#43609) üzenetére


subaruwrc
félisten

vidd vissza

(#43611) embe válasza Sys85 (#43596) üzenetére


embe
nagyúr

Igen ez az. Köszi!
Háááát nem tudom, de nem tűnik egy komoly dolognak...

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#43612) Sys85 válasza embe (#43611) üzenetére


Sys85
veterán

Nem is az,poénnak is kevés.
Még ha valami nehézségi foka lenne és lenne benne kihívás,de nincs.
Tök átlagos használattal jobbára lakott területen kívül közlekedek (autópálya nélkül),szóval nagy fékezések nincsenek,nem is forgatom a halálba (dízel…),sebességem meg jobbára 100-105km/h,így mindig mindennél max pontot ad.
Igaz mostanában a fogyasztásom is csak 4.1L. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#43613) embe válasza Sys85 (#43612) üzenetére


embe
nagyúr

Véletlenül hoztam elő ezt a régi teló kijelzőre emlékeztető felületet, kicsit meglepődtem, mert még nem láttam.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#43614) milkabrams


milkabrams
őstag

Sziasztok!
Az mk3 Mondeo vonószem használható mk2 Focushoz?

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#43615) kcsa válasza milkabrams (#43614) üzenetére


kcsa
veterán

A kérdésedre a választ ugyan nem tudom, de mk3 Mondeo vonószemből is kétféle van (FL előtt és után).

(#43616) Joker88


Joker88
őstag

Kérdésem lenne.. felni téma..
Ismerős vett/vesz egy Fiestát, hasonló mint nekem van, 2006os évjárat.
15-ös felniket szeretne alápakolni.
Egy jóbarátja adott neki alufelniket (használhatatlan gumikkal) a következő méretekkel.
Elméletileg jó lenne..
Viszont ehhez a Focus alufelnihez ha jól tudom a a mozgókúpos anya kell,ugye? Annak az anyafajtának jók a méretei a Fiestához?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#43617) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ma megtaláltam Kuga ellentettjét.

Ha már felni téma. ;]

⭐ Stella

(#43618) kcsa válasza Joker88 (#43616) üzenetére


kcsa
veterán

Igen, mozgókúpos. A két autón azonos csavar van ahogy nézem.

(#43619) #27070592 válasza Joker88 (#43616) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ilyen felni van a Focusomon. Használható mozgókúpos anyával és egy darabból készült anyával is. A kerékcsavarokon M12x1.5 menet van, Focuson és Fiestán is, tehát ilyen menettel rendelkező anya kell rá, függetlenül attól hogy mozgókúpos vagy egy darabból van.

(#43620) ldn218


ldn218
tag

Sziasztok !

Első futómű lengőkar hátsó szilentet fogok cserélni. Nyálazom az elérhető alkatrészek listáját. Találok olyat hogy például FAG, FEBI gumifém csapágy meg találok olyat az SKF-nél hogy hidracsapágy. Ez olyan lehet a megnevezés alapján mint a motortartóbakok. Valaki alkalmazta már az utóbbi vagy hallott már véleményt róla. Nyilván ha az elfossa magát akkor azt erős túlzással még az utastérből is látni fogom :)

[ Szerkesztve ]

(#43621) subaruwrc válasza ldn218 (#43620) üzenetére


subaruwrc
félisten

téves megnevezés lehet
nincs hidrocsapágyas lengőkar hátsó szilent
egy darab gumi az egész

(#43622) ldn218 válasza subaruwrc (#43621) üzenetére


ldn218
tag

Igen. Sikerült több forgalmazónak is így megneveznie illetve a komplett lengőkarban is erre a felépítésre utalnak.

(#43623) molnarpeter válasza ldn218 (#43622) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pontatlan fordítások lesznek, jó eséllyel mindegyik termék ugyanolyan.

(#43624) zzola


zzola
félisten

Srácok, MK4-es Mondeóban a hátsó biztosítékdoboz hol található?
Megvan! Csomagtartó bal hátul...
Kösz

[ Szerkesztve ]

(#43625) cyanide válasza subaruwrc (#43621) üzenetére

Most tavasszal cseréltem a 2007-es Focus C-Max-ban ezeket a szilenteket. Az egyik oldali olajtöltetű volt még benne. Rendesen csöpögött belőle és füstölt az olaj, ahogy átvágtam. A helyére az ára alapján választottam 8000 Ft körüli Febit, illetve az volt a fontos, hogy adjanak vele új csavart. Az olaj nélkül legalább eggyel kevesebb dolog, ami tönkremehet. Új autóban biztos jó volt.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#43626) gabor9991 válasza cyanide (#43625) üzenetére


gabor9991
őstag

Ez egy új infó, megvan pár éve az autó de erről hogy az a szilent is lehet olajos én még sosem hallottam, pár éve cserélték az enyémben is akkor sem találtam erről ilyen infót, de ezek szerint akkor van ilyen is.

(#43627) subaruwrc válasza cyanide (#43625) üzenetére


subaruwrc
félisten

hmmm

(#43628) ldn218 válasza cyanide (#43625) üzenetére


ldn218
tag

Na, rendeltem olajosnak nevezettet. Ha a kezemben lesz megvizsgálom. Még most nem vágom szét :)

(#43629) #27070592 válasza ldn218 (#43628) üzenetére


#27070592
törölt tag

De most miért vagy ilyen irigy? :F
Rendelhetnél két garnitúrát. Egyiket szétvágod, másikat felrakod.
És akkor biztos infónk lenne róla. Képekkel, videoval. :U

(#43630) ldn218 válasza #27070592 (#43629) üzenetére


ldn218
tag

:K :K

(#43631) gabor9991


gabor9991
őstag

Közben hazaértem az adriáról, 2100km alatt elfogyott 150 liter benzin, kb 3dl motorolaj és egy H7 izzó :)

(#43632) radi8tor válasza gabor9991 (#43631) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De az élmény megfizethetetlen. :C

⭐ Stella

(#43633) gabor9991 válasza radi8tor (#43632) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem volt drágább mint a balaton lett volna :D hazafelé megálltam ott is egy kajára, de nem bántam meg hogy ennyit kellett kocsikázni a 7,1-es fogyasztás pályán, klímával 4 fővel megpakolva annyira hogy egy [ezen ] a szakaszon 4-ben tudta csak felfelé tartani a tempót szerintem vállalható az öreg szívóbenzinnel:D

(#43634) zoger


zoger
tag

Sziasztok!
Meg tudjátok nekem írni, hogy s-max-nál milyen évjáratokban vannak a problémás powershift váltók. Após nézegeti ezeket, 90% csak automata van. Jó lenne pontosítani melyiket szabad venni. Ő a dízelt preferálja s fiatal 3-4 éves autót keres.

(#43635) molnarpeter válasza zoger (#43634) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Powershift = mind nyűg :( ha 20 évre tervez, vegyen kézit; ha cserélgeti néhány évente az autókat és 150-200k futással már valószínű piacra lesz dobva, plusz hajlandó 40 ezrenként olajat cserélni szűrővel, végülis be lehet vállalni jó ár esetén. (Vészhelyzeti forgatókönyv, ha mégis drága felújítás kellene: bontott kézi váltó és sallangok, rosszat meg eladni alkatrésznek stb... sőt, már kiindulásnál akár váltó hibásat venni is megérheti.) Vagy VAG és DSG, több rá a szakember, de drágábbak a kocsik már alapból. Ha nem lenne fiatal dízel feltétel, Prius+ lett volna a javaslatom, keveset eszik aránylag és váltó probléma nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#43636) radi8tor válasza zoger (#43634) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom azért találtok csak automatát, mert ezeket nem tudják eladni.

⭐ Stella

(#43637) ReFleXx válasza molnarpeter (#43635) üzenetére


ReFleXx
addikt

nagyon szep kocsikat lattam mar elbontva mert meghalt benne a PS, fajt is a szivem :C
mondjuk ennyi elonye van a PSnek, hogy porgeti a bontott alkatreszek számát. ;]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#43638) radi8tor válasza ReFleXx (#43637) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van már erre szakosodott szerelő is - PS váltós tulajok örömére.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#43639) kcsa válasza radi8tor (#43636) üzenetére


kcsa
veterán

Egy váltóssal beszélgettem régebben. Elmondása szerint a fő baj azzal van, hogy Ford lényegében nem ad alkatrészt váltóhoz, cikkszámok sem léteznek egyes alkatrészekhez, vegyél egyben váltót.

(#43640) radi8tor válasza kcsa (#43639) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezek szerint a váltót nem Ford gyártja, hanem valami beszállítója és ezért nincs hozzá alkatrész?
Azért ez elég gáz...

⭐ Stella

(#43641) kcsa válasza radi8tor (#43640) üzenetére


kcsa
veterán

Szerintem a VW de a Toyota sem gyárt váltót a szó hagyományos értelmében - helyette pl. valamely erre szakosodott gyártó legyártja nekik az ő terveik alapján. Innentől pedig a Ford esetében is csak szándék kérdése lenne, hogy adnak-e alkatrészt/belistázzák-e az alkatrészt vagy sem, hiszen más megteszi, ők meg nem.

(persze mint sok minden egyéb, az eredeti információ is fenntartásokkal kezelendő, de én így hallottam :) )

szerk.: de az MK2 Focus/C-maxban lévő, 1.6 dízelhez párosított váltót is gyártja valaki (most nem jut eszembe), de a motor teljesítményéhez képest kicsit alul van méretezve a váltó, aztán ment a csodálkozás hogy nem tartós.
Hasraütésszerűen írok értékeket, mert most nem tudom kitúrni: a váltó gyártója által specifikáltan 200Nm forgatónyomatékig ajánlott a váltó, a Ford meg berakta a 250Nm-t tudó motor mellé.

[ Szerkesztve ]

(#43642) ReFleXx válasza radi8tor (#43638) üzenetére


ReFleXx
addikt

csak kerdes mennyiert, mert a bontos sem hulye, ha nagyon nagy az osszeg akkor jobban jar ha elbontja es kiarulja.
egyebkent volt mar aki PS valtos autot epitett at 6 gangos manualisra :C

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#43643) molnarpeter válasza ReFleXx (#43642) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Településünkön is kifigyeltem egy 1.6 CVT-t (hangja alapján feltűnt), pár hónapig nem láttam… mint kiderült lekérdezés alapján, kézi váltót kapott.

(#43644) darvinya


darvinya
titán

Kérdésem, hogy 2006-os Focus-nak milyen óra csoportja van?
Mert totál fapados van benne, ami nem teljesen illeszkedik. Ráadásul az alsó egyik csavar felfogató teljesen kitört, s valamilyen fehér műanyag alátéttel sem feküdt fel a csavar helyre.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#43645) zoger válasza molnarpeter (#43635) üzenetére


zoger
tag

Eddig VAG és DSG volt/van neki. Volt neki sharan kettő is. Most belenyúlt a szarba egy önpusztító 2.0 biturbó tdi caravellel . Használtan vette 2 éve. Szerencsére az egész motor nem kuka benne, időben lett cserélve az egr hűtő, de turbóval s a részecskeszűrővel vannak bajok. A minap Prága mellett rohadt le, s most is a szerelő udvarán áll. Valószínűleg a másik turbó adta meg magát.
Úgy van vele, hogy a kisbusz magas, a személyautó alacsony neki ezért néz egyterüt (a suv szerinte is az értelmetlen kategória) s gondolom sharant nem szeretne megint.

(#43646) cyanide válasza ldn218 (#43628) üzenetére

Megtaláltam a szilentek maradékát: [kép] Látszik, hogy van benne egy üreg az olajnak, a másik pedig tömör.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#43647) kcsa válasza darvinya (#43644) üzenetére


kcsa
veterán

Felszereltségfüggő, alacsonyabb felszereltségnél jó eséllyel hagyományos szegmenses kijelzős. De formára mindegyik azonos,még FL után is, szóval ha nem illeszkedik, lehet javították, csak nem jól rakták össze.

(#43648) darvinya válasza kcsa (#43647) üzenetére


darvinya
titán

Kösz.
4 e.ablak, manuális.klíma, esp, 4 légzsák, legjobb hangrednszer, ami most eszembe jutott.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#43649) patomi válasza darvinya (#43648) üzenetére


patomi
őstag

Kis kocka kijelző az mk1 örökség és csak ambiente kapta meg. A többi vásárolható extra.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#43650) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni.
Az autó Ford Fiesta 1.4 TDCi (2006). 2016-ban volt vezérlés csere, azóta keveset ment az autó. Kérdésem, hogy a hosszbordás szíjat azt lehet úgy külön is cserélni, hogy a vezérlés, a keresztbordás szíjjal és a vízpumpával, a feszítő görgőkkel, az ne legyen megbontva?
Vagy kompletten csak együtt mindet kell egy időben cserélni?
Olyan hangja van az autónak, mint amikor kicsit csúszik a szíj. Hidegen, beindítás után érdekes módon nem azonnal csak másodpercek elteltével, vagy még később, kábé fél perc múlva jön ez a hang, de ha bemelegszik a motor akkor utána már nem hallani semmit. Szép nyugodt dízel hang van már csak. Ezért tippelek a hosszbordás szíjra vagy valamelyik vezető görgőjére a kettő közül.
Másik kérdésem, hogy Pécsen tudtok-e mondani megbízható szerelőt, aki ért ezekhez a dízelekhez, lelkiismeretes is és nem húzza le az ügyfelet.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.