Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) Korcsii válasza fatal` (#4500) üzenetére


Korcsii
őstag

szép kis V betűt rajzol :N
az az igazság, hogy eddig nem is figyeltem, hogy ezen az oldalon is van NAT opció... viszont hiába kapcsolom be (RNAV-ot is), nem NAT-on keresztül tervezi az utat, hanem lemegy majdnem az egyenlítőig, majd vissza... szóval másfélszer olyan hosszú út lesz így belőle (6693 nm)... légi utántöltés?! :)
amúgy kontinensen belüli tervezésre nekem is ez volt az egyik kedvencem (most már nem igazán használom, mert egyrészt a rövid utakhoz megkapjuk, másrészt szeretem a saját tervezésű utamat repülni - nincs kit szidni, ha valami borzasztó szelet kapok, vagy hülyén megy az útvonal) :)

[ Szerkesztve ]

(#4502) Korcsii válasza gabitoo88 (#4499) üzenetére


Korcsii
őstag

nah ezért írtam, hogy nem szentírás... holnap pont a Delta volt Európai szakasza tűnik a nyerőnek, ha a szélelőrejelzést nézzük... bár egy kicsit annak is átírtam az útvonalát UK felett...

NAT D: FEB 16/1130Z TO FEB 16/1900Z
DOGAL 54/20 54/30 53/40 52/50 CRONO DOTTY

szóval ha összegezzük (új EU + NAT):

GILEP UY50 ABETI UL610 BATTY UL608 DENUT UL610 LAM UL179 CPT UL9 KENET UN14 BAKUR UN546 DEVOL UN544 DOGAL 5420N 5430N 5340N 5250N DOTTY N162B TOPPS J581 ENE

kicsit hosszabb, mint a mai, de nem számottevő.. a szelek többet számítanak időben, mint papíron az a +12 nm...

ui: LAM után nézz le (és/vagy balra)... lesz forgalom (EGLL SID) ;)

good luck ;)

[ Szerkesztve ]

(#4503) Geryson


Geryson
addikt

Továbbra sincs senkinek ötlete, hogy hogyan lehet a PMDG 747-en bekapcsolni a virtual cockpitot? :) Egyszerűen nem értem, beállított gombja nincs, ha meg odaváltok, akkor nézek ki a gépből műszerfal nélkül, azaz be sem töltötte. Nézem a manualt, semmit nem ír csak azt, hogy 1200 mozgó alkatrész van. Tök jó... :)

hunfatal: A Routefinderre pont írtam, hogy most (megint) nem megy a NAT-os útvonaltervezés, legalábbis délután nem ment. Szombaton ezért nem mentem Korcsiival CYVR-re vinni egy kis olimpiai cumót... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4504) Korcsii válasza Geryson (#4503) üzenetére


Korcsii
őstag

közben nekem is közbejött egy kis technikai problémám, így én sem repültem... de az a legkevesebb, hogy a te becsatlakozásodat is megtervezzem... EGLL és ELLX nincs olyan messze egymástól, szóval az út nagy része lehetne közös... igaz még nem jártam Luxemburgban, de egy STAR-t csak találok ÉNy-ra :) amúgy én se NAT-oltam volna, valahol Grönland felett vezetett volna az utam... 7060N a teteje, arra pedig NAT ritkán jár :)

amúgy csak most lőn világosság... eddig a routerfinder nevet nem azonosítottam ezzel az oldallal a korábbi üzenetek során :B útkereső, úgy voltam vele, az meg ezeregy lehet :B ez nem az én napom...

(és sry, LAM STAR, nem SID, kicsúsztam még a 15 perces szerkesztési limitből is) :B

[ Szerkesztve ]

(#4505) Korcsii válasza Geryson (#4503) üzenetére


Korcsii
őstag

dupla... hát tényleg nem az én napom :U

[ Szerkesztve ]

(#4506) Gizmo94 válasza Geryson (#4503) üzenetére


Gizmo94
veterán

Sehogysem lehet PMDG-nél a VC-ot be és kikapcsolni, ezért nem ír róla semmit a manual.
Ha így tesz ahogy írod, akkor elszálltak a VC textúrái sajna, újra kell raknod az egész retek gépet, csak úgy lesz jó...

PS.: én se tudok úgy leírni épkézláb módon három sort,hogy ne kellene szerkeszteni. Bravo. :U

[ Szerkesztve ]

(#4507) Geryson válasza Gizmo94 (#4506) üzenetére


Geryson
addikt

Időközben rá kellett jönnöm, hogy az utasverziónak VAN! :) Itt ülök benne és próbálok rájönni, hogy melyik gomb a zoom, mert ide-oda mozogni már tudok, meg ha kint vagyok akkor megy a "chase distance", de bent a fülkében nem megy a zoom. Mondjuk a hajamra kenhetem, merthogy én csak cargot repülök és ott kellene a virtual. :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4508) Gizmo94 válasza Geryson (#4507) üzenetére


Gizmo94
veterán

Akkor csak abból esett ki, ami a kisebb baj. A cargonak is kell lennie VC-nak akkor csak abból esett ki. Hasonlítsd össze a két panel mappát, ha kell írd felül a passengerével a cargot. Ha helyrejött, nyertél.

Ha nem, akkor nyisd meg mindkét verzió aircraft.cfg-jét és a passenger aircraft.cfg-jéből másold át ami a másikból esetleg hiányzik a VC bejegyzésben..

A zoom pedig a kötőjel :)

PS.: megnéztem, kell lennie az aircraft mappán belül a PMDG 400 és 400F mappában egyaránt panel és panel.vc mappának is.. Esetedben a cargoé valamitől sérült. Term. mindkettőt felül kell írnod a cargonál a passengerével . Utána ha ettől nem tért észre, az aircraft.cfg átnézése kicsit időigényesebb, de a vége siker lesz, ha az egyik modellben megvan a VC. A PMDG is lego akárcsak az egész FSX.

[ Szerkesztve ]

(#4509) Geryson válasza Gizmo94 (#4508) üzenetére


Geryson
addikt

Oksa megnézem, köszi. Csodálkoztam én is, hogy csak nem lehet az, hogy a cargonak nincs VC-je.

Amúgy nagyon pazar a 32" monitor, kicsit furcsa, hogy minden műszer akkora mint a fejem, de majd csak megszokom. Holnap reggel hazajövök ELLX-re és közben tanulmányozom a kütyüket, utána meg a VC-t.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4510) Gizmo94 válasza Geryson (#4509) üzenetére


Gizmo94
veterán

Valahogy úgy érzem,hogy azt én is meg tudnám szokni.. :DDD

Sok sikert, menni fog az. Természetesen amíg megy az FSX, a fájlok szerkesztése lehetséges, de csak restart után lesz eredménye.

(#4511) fatal` válasza Geryson (#4503) üzenetére


fatal`
titán

Bocsi nem figyeltem.

PMDG747en, amikor választod a gépet akkor tudsz külön VC-s verziót választani még a menüben, legalábbis a 737esnél így van: Van 2D Panel Only modell, 2D+VC meg 2D+VC+Cabin.

(#4512) Gizmo94 válasza fatal` (#4511) üzenetére


Gizmo94
veterán

A 737NG-nél így van de a a 747-esnél nincs így. Ott két modell van, vagy passenger, vagy cargo, ezeken belül a tetszőleges mennyiségű livery. Mindkét 747 modell VC-os, véletlenül sem tudsz választani az aircraft change menüben különféle panellel ellátott modellek között.

[ Szerkesztve ]

(#4513) gabitoo88 válasza Gizmo94 (#4512) üzenetére


gabitoo88
tag

Hogy erre az FSX-re nem találok működő 737 747 767-es gépet!(torrent-re gondolok)
Ha valaki tud akkor küldjön már linket!

Tel.: 3630három343638

(#4514) Gizmo94 válasza gabitoo88 (#4513) üzenetére


Gizmo94
veterán

Itt ebben a topicban nem tudjuk,hogy mire gondolsz.
Ha tudod még szerkeszteni amit írtál, gyorsan tedd meg, mert ezért a hsz-ért kapsz a fejedre. :D

[ Szerkesztve ]

(#4515) Taylory válasza gabitoo88 (#4513) üzenetére


Taylory
csendes tag

Alapbol benne vannak !!!!!!!!(( Nagy akkor a baj ha nincs benne müködö !!)

(#4516) fatal` válasza Gizmo94 (#4512) üzenetére


fatal`
titán

Értem. :)

Fent van a 747, de még nem repültem vele sosem. :)

(#4517) fatal` válasza Taylory (#4515) üzenetére


fatal`
titán

Azért azokat a repülőket, amik az alapjátékban vannak ritkán nevezném repülőknek. :D

De elkezdeni a játékot, tökéletesen megfelelnek. :)

(#4518) Taylory válasza fatal` (#4517) üzenetére


Taylory
csendes tag

Igen ez igaz !! de nem tudni mit ért azon hogy nem müködö !!

(#4519) Gizmo94 válasza fatal` (#4516) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ezt valahogy sejtettem, mivel tudom,hogy csak bádogegerekkel repkedsz.. :DDD

Amúgy az FSX alap gépei nem is annyira szarok kezdésnek, egészen jól bele lehet jönni velük a repülésbe. Legalábbis,hogy kezelni tudjon egy jetet, megtanulja hogyan reagál a gép, takeoff-landing gyakorlásra,stb teljesen jók. VFR-re meg mindegyik kisgépe jó, ha nem fontos a részletes textúra. Gondolom,hogy aki most indul neki, nem egy LHBP-KJFK-val fog kezdeni.. Még a küldetések sem rosszak, mire nagyjából végigrecsegi valaki azért már megtanulja a fő dolgokat. Csak az engine lenne normális.. :P

(#4520) Korcsii válasza Geryson (#4509) üzenetére


Korcsii
őstag

és ha a passangers változat mappájából átmásolod a panels.vc mappát a cargo-ba? csak próbaképp... ez a zoom meg elég furcsa kérdés...

(#4521) gabitoo88 válasza Gizmo94 (#4514) üzenetére


gabitoo88
tag

Upsz bocsi ez MSN kiírás lett volna csak befagyott a gépem! :DDD

Tel.: 3630három343638

(#4522) fatal` válasza Gizmo94 (#4519) üzenetére


fatal`
titán

Rohaggyá' meg :D

Bádogegér az Cessna vagy valami hasonló. :D

Amit írsz, arra az FS9 alap gépei is megfelelőek. VFR-rel nincs probléma. :)

(#4523) Gizmo94 válasza fatal` (#4522) üzenetére


Gizmo94
veterán

Mostmé? :D

Nem szégyen ez ,hogy bádogegér :D , Tessék Tinmouse Projekt név alatt B737-est készített egy csapat, nem is rossz amúgy. .. :)

Persze,hogy jók az FS9 alapgépei is VFR-re, sőt, végülis egy szinten mindkét FS alapgépei jók végszükség esetén IFR-re is.. Csak no FMC, meg khm, na. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4524) fatal` válasza Gizmo94 (#4523) üzenetére


fatal`
titán

Ez nem is tűnik rossznak, thx :)

(#4525) boeing válasza Gizmo94 (#4523) üzenetére


boeing
senior tag

Ritka az ilyen gépecske,nem rossz tényleg. :K

(#4526) Gizmo94 válasza fatal` (#4524) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nincs mit, szívesen. Nem tudtam,hogy kell a PMDG mellé, amúgy beraktam volna. Nekem is megtetszett, már repültem vele egy jó ideje, jópofa, csak apró.

Boeing: Igen, ritkaság, jól megcsinálták, csak sajnos már leálltak vele, nem fejlesztik és nem könnyű betömködni FSX alá.

(#4527) gabitoo88 válasza Gizmo94 (#4526) üzenetére


gabitoo88
tag

Az biztos!Most felraktam egy 747-400-at elég furcsa az irányítása 737-800 hoz képest! :D

Tel.: 3630három343638

(#4528) Cypresss válasza AirBooms (#4436) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

Amennyire én tudom, ennek belső (céges) okai vannak. Amikor Lefteris elment a PMDG-től, az általa vezetett prodzsekteket nem adta át egykönnyen...., de nem akarok és kívánok belemenni részletesebben, mivel nem az én ügyem.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#4529) Cypresss válasza Gizmo94 (#4438) üzenetére


Cypresss
senior tag

A liveryk továbbra is ingyenesek lesznek. E tekintetben nem lesz negatív irányú változás.

A várható hivatalos PMDG festésekről:
Singapore Airlines Star Alliance
JAL
JAL Oneworld
JAL Cargo
JAL Cargo Bare Metal
Air Force One
Air New Zealand
Thai Airways International Star Alliance
Malaysia Airlines
Emirates Skycargo
World Airways Cargo

Ez a lista Pete-től van, Ő a designer. Amint látható, Polar Air Cargo továbbra sincs.... :(
De azért így is elég gazdag lesz a választék.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#4530) Cypresss válasza fatal` (#4441) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

Igen, tudomásom szerint lesz.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#4531) boeing válasza Cypresss (#4530) üzenetére


boeing
senior tag

Az jó hogy nem hanyagolják el a FS9-et,vagy is életben tartják. :K

(#4532) fatal` válasza Cypresss (#4530) üzenetére


fatal`
titán

Köszi. :) Az jó. :)

Ha jól tudom akkor ez az utolsó FS9re is megjelenő gép. :)

(#4533) Gizmo94 válasza Cypresss (#4529) üzenetére


Gizmo94
veterán

Az csak egy vicc volt részemről, nem gondoltam,hogy erre vetemednének, ez Ariane sajátosság volt és marad is remélhetőleg. :) De azért thx az infoért.

Fatal: tudom, az Ariane Airac nem frissíthető. :P ( De elvileg talán az lesz )

(#4534) fatal` válasza Gizmo94 (#4533) üzenetére


fatal`
titán

Más baja is van annak. :D

(#4535) Gizmo94 válasza fatal` (#4534) üzenetére


Gizmo94
veterán

Erről is tudunk. Akad neki egy pár. :DDD

(#4536) boeing


boeing
senior tag

Egy nagyon jó videó raktam fel,király ahogy a leteszi a gépet.
[link]

(#4537) Korcsii válasza boeing (#4536) üzenetére


Korcsii
őstag

ez aztán short final volt :R
milyen gép volt amúgy? tippem van, de nem akarok felsülni :B

(#4538) boeing válasza Korcsii (#4537) üzenetére


boeing
senior tag

Boeing 737-500-as,a ferihegy titkaiból 1-2 csentem a videót ma vetem meg dvd.Jó kis doksi film.

[ Szerkesztve ]

(#4539) Korcsii válasza boeing (#4538) üzenetére


Korcsii
őstag

akkor a tipp jó volt, csak a következő vágókép bezavart... amúgy láttam már előzetest belőle youtube-on... valóban érdekesnek tűnik :K

(#4540) Cypresss válasza Korcsii (#4537) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

Egy igazán short final: [link]

A lényeg: 3.33-tól. De az egész film zseniális, a helyszínek ugyancsak, szerintem.

Na megyek vissza gürcölni. Sziasztok!

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#4541) boeing válasza Cypresss (#4540) üzenetére


boeing
senior tag

Uhhh zseniális,NO COMMENT. :K

(#4542) Falconer válasza boeing (#4536) üzenetére


Falconer
aktív tag

Hát látszik rajta, hogy nem először csinálta a fazon :D

(#4543) Bundee69


Bundee69
tag

Az AOA (Angle Of Attack) indított egy oktatófilm sorozatot Aviator 90. 90 nap 45 lecke . Minden második nap töltenek fel az oldalukra valami oktató filmet. Angolul tudók előnyben: [link]

PMDG nemrég adta ki a 747-400X-8i gépét, de már meg is jelentetett egy service packot hozzá. Akinek megvan az szedheti: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4544) Cypresss


Cypresss
senior tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget kérnék. A béta teszt miatt vissza kellett raknom az FS9-et és két dolgot szeretnék módosítani, mert nagyon zavar, viszont olyan régen használtam már FS2004-et, hogy néhány dologra nem emléxem.

1. repülés közben a textúrák csak elnagyoltan jelennek meg és ahogy közelítek egyszer csak betöltődnek a mesh textúrái, vízek, stb. Tű élesen és szépen, de nekem ez lassú. Nem lehetne valahogy felgyorsítani-lerövidíteni, ezt a betöltési időt, és azt elérni hogy picit távolabbról is élesnek tűnjön minden? Az fs9 konfig fájlban márt átírtam a textúra sávszélességet 40-ről 400-ra, de érdemleges változást nem értem el. Mit javasoltok, mit próbáljak ki? A konfigom elég erős, nem hinném, hogy ez a gond.

2. Tudtok olyan módszert, varázslatot, ráolvasást :) , amivel a landoló fények erejét lehet csökkenteni fs9-ben. Ki kell próbálnom néhány tesztet, ehhez kellene, de már nem tudom hogyan kell. Igazából abban sem vagyok biztos, hogy FS9-ben lehet ilyet, mert egyszer már kínlódtunk vele elég sokat és ha jól emlékszem nem lehetett a fényerőbe belenyúlni.

Előre is köszönöm, ha lesz válasz, de ha nem az sem baj. Elivleg tudni fogom a megoldást jövő héten, csak az amerikai kolléga, keddnél előbb nem lesz gépközelben én viszont tesztelnék a hétvégén.

Sziasztok!

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#4545) boeing válasza Cypresss (#4544) üzenetére


boeing
senior tag

Hát a landing fényeket lehet szerkeszteni a aircraft cfg.megnyitásával.

[LIGHTS]
//Types: 1=beacon, 2=strobe, 3=navigation, 4=cockpit, 5=landing
light.0 = 3, -25.00, -58.20, 3.90, fx_shockwave_navred ,
light.1 = 3, -25.00, 58.20, 3.90, fx_shockwave_navgre ,
light.2 = 2, -71.52, 0.00, 5.92, fx_shockwave_strobe_l_nl ,
light.3 = 2, -25.20, -58.20, 4.20, fx_shockwave_strobe_l_2 ,
light.4 = 2, -25.20, 58.20, 4.20, fx_shockwave_strobe_l_3 ,
light.5 = 2, -7.55, 0.00, -5.50, fx_shockwave_beaconb ,
light.6 = 1, 2.00, 0.00, 8.70, fx_shockwave_beaconh ,
light.7 = 4, 47.60, 0.00, 3.00, fx_shockwave_vclight_l ,
light.8 = 3, -29.50, -56.60, 3.70, fx_shockwave_navwhi_l_nl ,
light.9 = 3, -29.50, 56.60, 3.70, fx_shockwave_navwhi_l_nl ,

(#4546) Korcsii válasza boeing (#4545) üzenetére


Korcsii
őstag

jah, csak itt egyik érték sem a fényességük... mondjuk egy delete all lehet megteszi a kívánt hatást :) én elsőre az Effects mappában található fáhlok módosítására gondoltam (FSX-em van csak, de gondolom hasonló), viszont nem találtam bennük ilyesmire utaló beállításokat...

1. defrag? esetleg FIBER_FRAME_TIME_FRACTION-an való játszogatás...

[ Szerkesztve ]

(#4547) boeing válasza Korcsii (#4546) üzenetére


boeing
senior tag

Hát akkor ez kemény dió. :((

(#4548) fatal` válasza Cypresss (#4544) üzenetére


fatal`
titán

Az egyeshez sajnos nincs megoldás. Extended terrain textures pipáld be a beállításoknál, a terrain radiust lehet még állítani a cfgben, illetve 16xAF és esetleg (ha nem villognak az épületek, sajnos nálam igen) akkor a mipmapot húzd fel maxra. Mást nem lehet tenni. A sebesség az ilyen. A távoli low detailre pl. vízre nem tudsz mit tenni az olyan marad. Én cfgből a minimum alá húztam a látótávolságot (azt hiszem 55000 méterre), akkor a legtávolabbi víz is szép, és szerintem így reálisabb, a valóságban sem hinném, hogy ellátni 100+ km-re.

Más: Menorca X released (FSX and FS2004)

(#4549) boeing válasza fatal` (#4548) üzenetére


boeing
senior tag

Menorca X ez szép lett. :C

(#4550) Cypresss válasza boeing (#4545) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

Köszönöm, de ez nem az amit én keresek. Közben rájöttem, hogy nem lehet a fényerőt állítani, pontosabban van egy fizetős kiegészítő, ami többféle lámpát (xenon, hanyományos, többféle strobe) kínál. De ez annyira, nem fontos. Azért nagyon köszönöm, hogy időt szakítottál rám.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.