Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) Geryson válasza boeing (#4278) üzenetére


Geryson
addikt

Hát ez az Airbus félelmetesen szép! :R Régebbi szimesek még emlékeznek az időközben (szerintem) megszűnt Phoenix Simulation Software, azaz a PSS nevű cégre, na ők Airbusokat csináltak. Sajnos a fizika elég gyenge lett, nekem is volt vele gondom (ez volt az első add-on gépem, aminél elolvastam több száz oldalt, hogy tanuljak), de mások is szídták sokat. Aztán lehet bénák voltunk, de végülis PMDG lett belőle. Ami miatt elmondtam, hogy szerintem a világ legszebb panelje volt annak a gépnek, a pedestral és kimondottan az overhead esetében, egyszerűen megszólalt. Valakinek persze nem jött be, de nekem nagyon, tolok képeket róla!

Korcsii: Gratula az évfordulóhoz, én azt hiszem 2005 óta repülök (pár hónapja nem) és szerintem aláírod, hogy az online, főleg groupflight esetében leírhatatlan! Egyszer tolhatnánk együtt valamit úgy, hogy én is oda megyek, úgyis csak a Longhaul jön be. Holnap tolok egy Berlin - New York oda-visszát, továbbra is offline, de alig várom, hogy véget érjen a tesztelési szakaszom! :)

MÁS: A Fraps, vagy milyen progit, amivel videókat lehet rögzíteni ill. szerkeszteni, valaki át tudná tolni valamilyen formában? :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4303) fatal` válasza Geryson (#4301) üzenetére


fatal`
titán

Hát szvsz a PSS Airbus az egy Boeing, Airbus skinnel, a fly-by-wirehöz sajnos nem sok köze van, szerintem a Wilco jobb.

Bár sokak szerint jobb a PSS, ennél a kettőnél jobb Airbus egyelőre sajnos nincsen. Remélem az Airsimmer Advanced nem lesz olyan bugos mint a basic. Bár az ára az nem nagyon tetszik :S

Fraps: PÜ ment.

[ Szerkesztve ]

(#4304) Geryson


Geryson
addikt

PSS Airbus

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4306) Korcsii válasza Geryson (#4301) üzenetére


Korcsii
őstag

csatlakozz hozzánk (1435z) :) amúgy benne vagyok, de valószínűleg ez lesz az utolsó 747-es (azaz longhaul) repülésem nyárig... :U párszor már majdnem csatlakoztam hozzád (teszt alatt, meglepetés gyanánt), csak mindig olyan kietlen vidéken repültél, hogy nem volt egy reptér se útközben... :N

southwest-el meg beelőztél.... :((( ;) nekem tetszik ahogy nyomja :K

[ Szerkesztve ]

(#4308) Geryson válasza Korcsii (#4306) üzenetére


Geryson
addikt

Hogyhogy nem leszel nyárig, csak nem viszed generálla a göbzit? :D

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4309) Korcsii válasza Geryson (#4308) üzenetére


Korcsii
őstag

őű izé, valamikor már el kellene kezdeni tanulni is :) pár órás repülés még belefér... meg persze a longhaul-nak is megvan az a szépsége, hogy lehet alatta ezeregy dolgot csinálni (általában videót nézek), mert általában nincs végig irányítás - bár ilyen groupflight-okon ezért törekednek rá, hogy az egész út alatt legyen, meg ilyenkor nem is lehet annyira másra figyelni, mert sok a gép körülötted... overnighters #3-nál (EGLL-RJAA) csak az oroszoknál nem volt irányítás, az úgy rendben is volt, elvoltnuk nyugalomban, lehetett előzgetni, stb :) de ez azt is jelentette, hogy figyelni kellett...

(#4310) Geryson válasza Korcsii (#4309) üzenetére


Geryson
addikt

Én anno az államvizsgám időszakában annyit repültem, hogy csak na! :)

MÁS: ki mivel tervez útvonalat? Anno előfizettem erre a r*hadt Rfinderre (Asalink), de most megint nem megy a NAT és egyszerűen nem tudom, hogy mivel tudnék tervezni. Annyira egy hülye helyzet, merthogy a VARoute meg alig ismer útvonalat.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4311) Korcsii válasza Geryson (#4310) üzenetére


Korcsii
őstag

az aktuális NAT útvonalakat megtalálod itt: [link]
aztán már csak a két végére kell valahogy eljutni :) ahhoz mondjuk jeppwiev :) ...lenne jó, ha ingyenes lenne... de a két végpontot általában meg lehet találni ingyenes útvonalterveőkkel is... csak az a kérdés, hogy melyik útvonal illeszkedik legjobban az "egyeneshez"... a vroute, meg a vataware (korábbi utak a két város között) sokat segíthet...

(#4312) Geryson válasza Korcsii (#4311) üzenetére


Geryson
addikt

Természetesen a NAT nem gond, de azért köszönöm! :) Mondjuk tiszta hülyeség, hogy a Rfinder pont nem ingyenes és már sokadszorra szivat meg, már írtam is a gyereknek, hogy nem azért fizetek, hogy utána ne menjen az oldal. Elnézést kért és mondta, hogy nem ér rá - hát én tuti többet nem fizetek rá elő. Most találtam valamit a Vatawaren, de ebből így kiszedni azért elég gányolásos. Jeppesenem és Flightdeck van, de az magától nem tervez, nekem kellene a pontokat beadni, de pont azokat nem tudom! :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4313) Korcsii válasza Geryson (#4312) üzenetére


Korcsii
őstag

hehe... tessék rászánni azt a fél órát az útvonaltervezésre, a kattintgatós módszerrel jepp-ben! ;] amúgy én is azzal csináltam az utolsó pár longhaul útvonalam (KSFO-EGLL, EGLL-CYVR-EGLL, EGLL-VHHH)... most visszafelé megkapjuk a real world flightplan-t (a legtöbb rövid útnál egyébként is megadják, csak ritkán frissítik, ezért a NAT egyből kiesik, meg azért egy több, mint 10 órás úton már a rossz időjárás kerülgetése is belefér - akár teljesen másfelé is mehet egy-egy nap)...

(#4314) Geryson válasza Korcsii (#4313) üzenetére


Geryson
addikt

mit használsz amúgy online repüléshez FSINN vagy SB4?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4315) boeing válasza Geryson (#4301) üzenetére


boeing
senior tag

Nekem nem jöttek be eddig a Airbusok :D De a Aerosoftnak a Busait kiprobálom,mert igéretesnek tünek grafikailag. ;)De a fizikájuktól én sem várok sokat FSX alatt.

[ Szerkesztve ]

(#4316) Geryson


Geryson
addikt

Nem bírtam tovább magammal és csak feltelepítettem az FSINN-t, hogy online toljak egy Luxemburg - Cape Town long hault, de sajnos Algériában le kellett szállnom, mert túlmelegedett az 1-es hajtóművem. Most megszereltem és nemsokára indulok tovább. Jópofa ez az FSPassenger, hogy ilyeneket szimulál, csak sajnálom a kidobott sok üzemanyagot és az elvesztett 1 órát...

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4317) Falconer


Falconer
aktív tag

Keresztkérdés:
Ugyanazon hálózaton (IVAO, VATSIM) repülő FSX és FS9 pilóták látják egymást? Vagy ez hogy van megoldva?

(#4318) fatal` válasza Falconer (#4317) üzenetére


fatal`
titán

Nem játszom online, de úgy tudom nem. Sehogy nincs megoldva. Külön van FS9 VATSIM, FSX VATSIM, FS9 IVAO, FS9 VATSIM.

(#4319) Korcsii válasza fatal` (#4318) üzenetére


Korcsii
őstag

FSX/FSX9(/korábbi?) az mind1, ha fut rajta a kliens, akkor látják egymást (ha az FS/addon repülő is úgy akarja - valóban megjeleníti, nem csak a hívójelét írja ki fölötte)... on VATSIM at least... IVAO-ról nem tudok nyilatkozni...

Geryson: FSINN
és ezért nem használok FSPassangers-t :) no meg azért, mert nem sikerült rendesen belőni, és nem volt kedvem kínlódni vele...

(#4320) andorra válasza Falconer (#4317) üzenetére


andorra
őstag

Idézet az IVAo ismertető oldaláról:
Ha repülni kívánsz, szükséged van egy polgári repülőszimulátorra (Microsoft Flight Simulator, X-Plane, Fly! II, PS 1.3). Ezek mindegyikéhez léteznek kis programok (kliensek) melyek telepítéskor beépülnek a szimulátorba és engedélyezik a pilótaként való csatlakozást. Ha Microsoft Flight Simulator 2002 / 2004 / FSX-et használsz (mint az emberek túlnyomó többsége), az IVAO által fejlesztett IvAp klienset kell telepíteni, majd a szimulátorban az IVAO menüpont alól elindítani. X-Plane-hez az X-IvAp a használatos program.

Tehát mindenki látja a többieket, bármelyik szimulátort használja. Szerintem kb.15 FS2004 felhasználóra jut egy (többnyire kezdő) FSX-es az IVAO-n. Általában 300-1000 felhasználó repül, irányít egyidőben.

(#4321) fatal`


fatal`
titán

Ezt jó tudni, akkor rosszul tudtam. :)

Mindkettőtöknek köszi a tájékoztatást. :)

(#4322) fatal`


fatal`
titán

Aki szeret Angliában repkedni:

Megjelent az Uk2000 Manchester Xtreme (FS9/FSX) :)

[ Szerkesztve ]

(#4323) Falconer válasza andorra (#4320) üzenetére


Falconer
aktív tag

Kösz az infot, jo tudni :) Lehet a héten megpróbálkozom onlineban én is.

Nem tudom, ide írtam e már, de közben beszereztem egy E8400 Wolfdale-t, ami szépen megy 4Ghz-en. A 3.2es conroe után FS9ben hatalmas a javulás. Mostmár pl ferihegy virtual cockpit a runwayen 18 helyett 24-25 fps :DD

(#4324) Bundee69


Bundee69
tag

A hétvégén a PMDG kiadta a 747-8i/F-es modját FSX alá [link]
Kipróbáltam, nagyon jól néz ki, futómű, wingflex, stb. A hangok is jobbak lettek. Ami a leginkább meglepett, hogy észrevehetően javult az FPS a régi 747-400-hoz képest. 4-5frame-el simább lett. Először csak azt hittem, biztos én állítottam el valamit, de nem. Közben külföldi fórumokon is olvastam, hogy másnak is van ilyen jellegű tapasztalata.
Töltök majd fel képeket holnap.

(#4325) AirBooms válasza Bundee69 (#4324) üzenetére


AirBooms
addikt

Ez az a projekt, amit nem annyira értek a PMDG-től...
Szép ez a repcsi, csak éppen - ha jól tudom - még egy légitársaságnál sem repül, s nem is fog soknál. Tehát annyira nagy fontossága nem lehetett, mint egyéb más projektjüknek... Ha viszont a fejlesztése nem volt olyan nagyon bonyolult és idő/pénzigényes, akkor meg nem értem, miért nem jött ki FS9-re, holott jelenleg még nagyobb arányú az FS9-et használók tábora.

(#4326) Bundee69 válasza AirBooms (#4325) üzenetére


Bundee69
tag

Ahogy jól emlékszem - egy fórumukban olvastam valahol - ez nem egy "hivatalos" project volt. Ezt csak munkaidőn túl, a sufniban rakták össze a fiúk.

(#4327) Bundee69


Bundee69
tag

Az FTX [link] fórumában olvastam [link] (regisztráció szükséges sajnos), hogy kitaláltak valami új optimalizásciós eljárást, amit TextureFlow-nak hívnak. A technológia alkalmazásásval kb 50%-os FPS javulás érhető el. YMML-ben néhol 40FPS-t értek el, de stabil 18 mindíg megvolt. Természetesen i7-en, FSX alatt, stb, stb.
Az új technológiát először YSTW-n mutatják be, aztán majd egy updateként YMML-en is.
Hát, kíváncsi leszek, hogy valóban annyira jó lesz-e. De ha minden sceneryt optimalizálnák ezzel...... :C

(#4328) Taylory


Taylory
csendes tag

Egyszerüen nem lehet regisztrálni !!!!!!!!! probáltam kb 20-szor decsak .........Your password must contain a mix of upper and lower case letters, as well as digits.

(#4329) Korcsii válasza Taylory (#4328) üzenetére


Korcsii
őstag

hol? van a jelszavadban legalább egy kis- és nagybetű, és szám?

(#4331) Taylory


Taylory
csendes tag

(#4332) Taylory válasza Korcsii (#4329) üzenetére


Taylory
csendes tag

áááááááááááá Köszönöm mostmár sikerült !!

(#4333) Gizmo94 válasza Bundee69 (#4327) üzenetére


Gizmo94
veterán

Rá is fér ez a fejlesztés a cuccaikra mondjuk, mert az ORBX sceneryk kétségtelenül ott vannak látványban, cserébe csúnyán gyilkolják az FPS-t.
Ha bejön ez a texture flow nekik az igen kellemes lesz, legalább nem kell rommá húzni a gépet az Ausztráliában repkedéshez. :)

(#4334) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Taylory!

Próbáld egy hozzászólásba összegyűjteni a mondandódat és ne külön-külön postba írj egy-egy dolgot!

° ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat.

° ha egy hozzászólásra válaszolsz, akkor azt a Válasz gombbal tedd, hogy akinek írod, illetve mindenki más is láthassa mire és kinek válaszoltál. Ha 1-2 szavas választ szeretnél adni több hozzászólásra, akkor azt ne több hozzászólásban tedd, próbáld meg egy hozzászólásba összegyűjteni a mondandódat.

Alapelvek

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#4336) boeing válasza Bundee69 (#4327) üzenetére


boeing
senior tag

Na én ezt kiváncsian várom,remélem sikerál nekik a optimizálás. :K

(#4337) Gizmo94 válasza boeing (#4336) üzenetére


Gizmo94
veterán

Biztos lehetsz benne az eddigi teljesítményük alapján.. Meglehetősen profiknak tűnnek.

(#4338) haky


haky
senior tag

Erre én is kíváncsi vagyok. Mivel az YMML nekem is megöli a gépem. Az egész ORBX scenery.k messze felülmúlják az összes eddigit. Nagyon szép.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#4339) Geryson válasza AirBooms (#4325) üzenetére


Geryson
addikt

Szia Te Kritikus! :D :))

Most egyet értek mégis Veled, bár ha valóban csak szabadidős tevékenység volt, akkor egy szavunk sem lehet. 25 Euróért kidobtak egy dolgot, amit én meg nem veszek, mert 80 Euróért már sokaltam a 747-et is, mégis ott még belementem, de azért ez már azért komolyan drága így és tökre felesleges.

Ha viszont nem szabadidős, akkor tényleg értelmesebbnek láttam volna én is azt, hogy ha a 737-re, vagy 777-re koncentrálnak...

Más: ki játszik 22"-es monitor felett FSX-et? Nekem ilyen van kettő (és ezzel piszkosul nagy feeling repünk) és most gondolkozom, hogy veszek egy 30-ast, de kérdéseim vannak. Egyrészt persze az, hogy nem folyik majd ki a szemem? :) A másik, hogy mivel ez a képernyő baromi nagy, így a paneleket egész kicsiben nyitva is tudom hagyni és mégsem takar le semmit, jól gondolom? Ugye most nekem nincs panel nyitva, mert minden a kettes monitoron nyílik ki (vagy van nyitva eleve folyamatos: CDU, COM)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4340) AirBooms válasza Geryson (#4339) üzenetére


AirBooms
addikt

Igazából azért adtam hangot a "kritikának", mert ahogy többen is panaszolták, egyelőre FSX-re nincs minőségi középkategóriás repcsi (a PMDG ugye még nem hozta ki a 737-est), ugyanakkor a felhasználók többsége még mindig inkább FS9-el repül. A 747-ről pedig már így is lehúztak épp elég bőrt (az F-et is külön kellett megvenni, nem is kevés pénzért). Szóval persze, szép dolog a magánszorgalom, de nekünk, usereknek tök mindegy, hogy miként készült a termék: a végén akkor is ott van az árcédula, s nem igazán azt a terméket kapjuk, amire a többség legfőképp vágyott.

Sajnos monitorügyben nem vagyok kompetens, egyelőre egy darab 22 colost használok, s szerintem ez jóideig nem is változik... Csak annyit tennék hozzá, hogy ugye a tft-ket natívban érdemes meghajtani, a 30-asnak pedig jó nagy lehet a natív felbontása, tehát elég erős VGA-t kell alá pakolni, s nem tudom, hogy mennyire lesznek kicsik a különböző kapcsolók, műszerek. Szerintem előtte valahogy érdemes lenne kipróbálnod.

(#4341) Csorbi


Csorbi
addikt

Így kell lefesteni egy gépet :DDD [link]

(#4342) boeing válasza Geryson (#4339) üzenetére


boeing
senior tag

Szerintem vegyél egy Full HD 82cm tévét és azon nyomjad a Fsx :DDD.

(#4343) AirBooms válasza boeing (#4342) üzenetére


AirBooms
addikt

Beleéltem magam a témába, s teljesen kívülállóként, a problémát kívűlről ugatva azt mondanám, hogy én inkább két 22 colost választanék, mint egy 30-ast. De mivel egyik verziót sem próbáltam, abszolút nem mérvadó az elképzelésem...

(#4344) cintula187 válasza Csorbi (#4341) üzenetére


cintula187
addikt

Ez marhajó!!!!! :)

Arra vagy kíváncsi hogyha (való életben :)) repülési magasságon bekapcsolom a mobilom offline módban. Használható a gps -e ?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4345) Geryson válasza boeing (#4342) üzenetére


Geryson
addikt

Igen, ez még a következő variáció, de azt mondják, hogy még a full HD TV képe sem az igazi egy (jó) monitorhoz képest. Nem hiába kapható egy full HD TV 120e-től, egy 30-as full HD monitor meg akár 400e Ft-ba is. Na majd utánajárok itt a monitor topicban!

Amúgy a 2 x 22" az fantasztikus repülni, tiszta kényelem, hogy végig látod a fő képernyőt meg végig ott az FMC.

:R

cintula187: amíg el nem kapnak, igen! :) Van is ilyen videó fent a neten, hogy a sebesség vagy 1000 km/h és száguld a "pont" az országban, én már láttam!

Itt egy csomó: Jútyúb

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4346) cintula187 válasza Geryson (#4345) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4347) RoyalFlush válasza cintula187 (#4346) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Az ilyen egyszavas hozzászólásokat próbáld mellőzni kérlek. Nem a gesztussal van problémám, mert azzal nincsen (szép dolog megköszönni, ha valaki segít), viszont ha mindenki hasonlóképp cselekedne, meglehetősen romlana a topic(ok) átláthatósága (főleg ha még off-ba sem teszi az illető).

Másoknak is szól!

Visszaolvastam a topicban és baromi sok itt a felesleges off, ahhoz képest hogy ez egy szakmai téma. Töröltem pár nem ide illő postot. A továbbiakban viszont legyetek szívesek mellőzni a témától nagyon elrugaszkodó tartalmú hozzászólások beírását! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#4348) haky


haky
senior tag

Egy kis teszt:

elég rossz az egész játék.. :W Semmit nem gyorsult az E8500-hoz képest pedig ez 4 magos és 100%-on ment.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#4349) Gizmo94 válasza haky (#4348) üzenetére


Gizmo94
veterán

Hát ez eléggé lesújtó egy i5-től.. :F Ennyit nálam is tud, ez így eléggé halvány..
Process explorerrel nézted,hogy mi fut a háttérben? Lehet,hogy valami vagy hajtja a vinyót. vagy a procit pörgeti.. :U

(#4350) fatal` válasza Gizmo94 (#4349) üzenetére


fatal`
titán

i5 nem sokkal gyorsabb mint a quadok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.