Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) boeing


boeing
senior tag

FS 2004 alá valami jó kis Sceneryt ki tud?

(#4202) AirBooms válasza Gizmo94 (#4199) üzenetére


AirBooms
addikt

Gizmo94-gyel megtárgyaltuk privátban a problémáinkat, s úgy döntöttünk, nem terheljük tovább a topikot a baromságainkkal és ezek után baráti hangnemben folytatjuk.
Szorri mindenkitől! :R

(#4203) boeing válasza AirBooms (#4202) üzenetére


boeing
senior tag

Ez az csak férfiasan,béke reátok. :R

[ Szerkesztve ]

(#4204) boeing


boeing
senior tag

Egy kis videócska tölem L31 Landing MD-11-el.
[link]

(#4205) fatal` válasza boeing (#4201) üzenetére


fatal`
titán

Milyen területre?:)

(#4206) boeing válasza fatal` (#4205) üzenetére


boeing
senior tag

Mindenre :D UTEuropát használok.

(#4207) Korcsii válasza boeing (#4204) üzenetére


Korcsii
őstag

31L, és ha a az ILS, majd PAPI szerint jössz le (legalább 1-2 piros), akkor jóval finomabb lehetett volna a leérkezés... és nem tudom, miét volt annyi figyelmeztetés, de elég zavaró volt még nézni is, nemhogy repülni :)

na de én nem akarok hasonló vitát, szóval köszönjük a videót :) ilyen magasról még talán nem is láttam ferihegyet közelről :)

és most vissza programozni... így, az érettségire való jelentkezés határideje előtt nemsokkal úgy döntöttem, hogy Pascal helyett lehet jobb lesz a C programnyelv :) de azért még bele kell ásnom magam, hogy biztos a legjobb döntést hozzam... és sajnos megint a nem repülök hullámvölgyben vagyok, de jövő hétvégén úgy is BAV groupflight :)

[ Szerkesztve ]

(#4208) fatal` válasza boeing (#4206) üzenetére


fatal`
titán

Nagyon sok van :D

Gyak. összes aerosoft scenery, fsglobal 2010, flylogic swiss pro, flugwerk austria pro, fsquality slovenia-croatia, van sok ingyenes Scenery is. :)

(#4209) Gizmo94 válasza AirBooms (#4202) üzenetére


Gizmo94
veterán

Így igaz, valóban megbeszéltük a dolgokat, teljesen értelmetlen vitát folytattunk, ami a végére sajnos eldurvult. A magam részéről én is elnézést kérek a topiktagoktól, term. AirBoomstól is a túl erős jelzőkért.
A jövőben békés mederben folytatjuk tovább, inkább építő jellegű eszmecserékkel.

:R

(#4210) v!ct0y válasza boeing (#4204) üzenetére


v!ct0y
veterán

Kicsit erős lett a vége:)
Mivel vettel fel, Fraps ?

(#4211) boeing válasza fatal` (#4208) üzenetére


boeing
senior tag

Oké köszi nézegetem öket. :D

(#4212) boeing válasza Korcsii (#4207) üzenetére


boeing
senior tag

Teljesen manual landing volt az egész,ilyenkor villog figyelmeztet,minden. :DD

Jó progizást,és repkedést. :K

v!ct0y:Igen

[ Szerkesztve ]

(#4213) cintula187 válasza boeing (#4212) üzenetére


cintula187
addikt

Szép landolás volt ez manual -on. A vége meredek lett, de ennyi kell az utasoknak :)

Örülök, hogy Gizmóék megbékéltek! Viszont én ezt a videót nézve, szvsz a FSX jobban néz ki. Viszont az dícséretes, hogy ferihegy addon (gondolom ez aerosoftos volt nem a default) úgyanolyan jól néz ki szinte mint FSX en mégsem akad szarrá.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4214) boeing válasza cintula187 (#4213) üzenetére


boeing
senior tag

Egy kicsit hányósra sikeredet,kicsit elfogyott a levegő a szárnyak allat :D Igen Aerosoftos 1.50,és nem szaggat annyira mint FSX,ott lehetetlen szépen landingolni. :K

(#4215) cintula187 válasza boeing (#4214) üzenetére


cintula187
addikt

Én konfigommal (de akár 4 giga rammal is) max 10 fps ami gusztustalan optimalizálást jelent, mert pl frankfurt elviselhető és az kicsivel nagyobb reptér pedig :(

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4216) boeing válasza cintula187 (#4215) üzenetére


boeing
senior tag

Igen mert az ember kiad érte valag pénzt.Én most ezért használok FS2004-et :K ,de egy kicsi FSX.CFG piszkálásal kihoztam a FSX-böl 15 fps-t,ferihegyen.

[ Szerkesztve ]

(#4217) cintula187 válasza boeing (#4216) üzenetére


cintula187
addikt

Az is valami. Nincs véletlenűl Madrid Barajasod? Azt megnézném hogy néz ki 2004-ben, mert az is játszhatatlan nálam.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4218) boeing válasza cintula187 (#4217) üzenetére


boeing
senior tag

Az nincsen sajnos. :N

(#4219) cintula187 válasza boeing (#4218) üzenetére


cintula187
addikt

Párizs CDG vagy valami fainság? :D Kevés a kép a forumon :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4220) fatal` válasza cintula187 (#4217) üzenetére


fatal`
titán

PÜ ment.

(#4221) fatal` válasza cintula187 (#4219) üzenetére


fatal`
titán

CDG-ről volt Vidim: LFPG-LHBP Link

(#4222) boeing válasza fatal` (#4221) üzenetére


boeing
senior tag

Jó kis videó,mivel csináltad?

[ Szerkesztve ]

(#4223) cintula187 válasza fatal` (#4221) üzenetére


cintula187
addikt

Zsíír video.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4224) fatal` válasza boeing (#4222) üzenetére


fatal`
titán

Ott van a végén. :) Vegassal, de korábban pedig már linkeltem a topicban, ezekszerint nem nézte meg mindenki. :)

(#4225) Gizmo94 válasza boeing (#4214) üzenetére


Gizmo94
veterán

Jó volt ez manual landingnak szerintem,jól csináltad! Ugyan sikerült a végén kissé beesned, de nekem tetszett a vidi, grat! :K

Fatalét meg már láttam, de igényes, szép munka.

(#4226) boeing válasza Gizmo94 (#4225) üzenetére


boeing
senior tag

Köszönöm szépen. :R

(#4227) Geryson válasza boeing (#4204) üzenetére


Geryson
addikt

Tök jó a videód, szerintem nem is volt olyan gáz a vége. Egyetlen "tanácsot" fogadj el tőlem, ha nem sértelek meg. A siklópályát olyan 180 körül fogd meg, volt ott még 240 mérföldnél is több ahogy láttam, az azért brutál hiszen a TMA-ban 220 a max. még elhagyáskor is. Szóval 180 (egy ekkora géppel pláne), full flaps és akkor már könnyebb is leszállni! Gratula mégegyszer Lufthangya 18 Hevi! :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4228) Geryson válasza fatal` (#4221) üzenetére


Geryson
addikt

Csúcsszuper, komolyan mondom egyre nagyobb kedvem van nekem is megpróbálni ezt a filmezős dolgot! :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4229) Korcsii válasza Geryson (#4228) üzenetére


Korcsii
őstag

végigfutott már nekem is az agyamon :) sokminden mellett a videózás is vonz :) csak az is viszonylag időigényes, ha nem akarod összecsapni...

[ Szerkesztve ]

(#4230) Gizmo94 válasza Geryson (#4228) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nekem is lenne már régen, csak nálam a fraps nem vesz semmit... Hiába nyomkodom a hotkeyt mint egy félőrült.. :O

(#4231) boeing válasza Geryson (#4227) üzenetére


boeing
senior tag

Jogos. :R 245 volt :D ,de hamar levittem,nem egyszerű ezt a madarat irányitani.Köszönöm. :R

(#4232) boeing válasza Gizmo94 (#4230) üzenetére


boeing
senior tag

Be kell állitani,nekem NUM- video,NUM+kép.És 3.0.3 frapst.

(#4233) Gizmo94 válasza boeing (#4231) üzenetére


Gizmo94
veterán

Oda se neki, én is mindig "berontok" Jorus is felhívta a figyelmemet erre, én 767-tel 160 körül szoktam beesni és az is sok.... :)

(#4234) Gizmo94 válasza boeing (#4232) üzenetére


Gizmo94
veterán

Beállítottam, de akkor az lesz a baj,hogy az enyém verziója 2.9.4

[ Szerkesztve ]

(#4235) Gizmo94 válasza Gizmo94 (#4234) üzenetére


Gizmo94
veterán

Már csak annyi bajom van,hogy a hangot sehogysem tudom összehozni.. Egyszerűen nem veszi fel, akárhogy konfigolom a kimeneti-bemeneti eszközöket... Valakinek valami tipp?

Ja, felraktam a 3.0.3-at

[ Szerkesztve ]

(#4236) boeing válasza Gizmo94 (#4235) üzenetére


boeing
senior tag

Movies beálitások:

Recorde sound:be
Detect best sound input:be
Use Windows input:ki

És nekem ki van választva a Default (Realtek HD Audio Input)

[ Szerkesztve ]

(#4237) boeing válasza fatal` (#4224) üzenetére


boeing
senior tag

Király a képed :D :D

(#4238) Korcsii


Korcsii
őstag

hunfatal!
végre egyel kevesebb avatar, ami miatt összekeverhetem az FSX/FS9-et :)

amúgy a C++ szerkesztő progi (IDE) felülírt valami fájlt, ami miatt most az FSX a betöltés végén hibaüzid dob... ajh... megint legózhatok... csak most valószínűleg valami eldugott rendszerkönyvtárban van a hiba, és nem az FSX-ben :(

(#4239) Gizmo94 válasza boeing (#4236) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nekem ugyanígy van beállítva pont és tök kuka az egész. Képet rögzít, hangot nem. :(

(#4240) AirBooms válasza fatal` (#4224) üzenetére


AirBooms
addikt

Apám, nagyon ütős ez az avatar! Gartula! :C

(#4241) Gizmo94 válasza fatal` (#4221) üzenetére


Gizmo94
veterán

Na látod,hogy nem csak fej lehet,, milyen aranyos kis repülőt engedélyeztek a számodra.. Gratulálok, nagyon tuti. :R

(#4242) fatal` válasza Gizmo94 (#4241) üzenetére


fatal`
titán

Köszi. :)

Na mostmár senki nem fog összekeverni senkivel az avatar miatt. Néha még a saját HSZeim között is elkeveredtem. :D Aztán rájöttem, hogy azt éppen Victoy írta. :D

(#4243) fatal` válasza Geryson (#4228) üzenetére


fatal`
titán

Thx! :)

Hasonló stílusban lesz egy LOWI-LEIB is, csak lusta voltam megcsinálni, pedig az avik kint vannak és foglalják a rakás helyet. :D

(#4244) fatal` válasza Gizmo94 (#4230) üzenetére


fatal`
titán

Nekem Scroll Lockon van, így még visszajelző lámpa is van hogy épp veszek e, vagy nem. :DD

(#4245) Cypresss válasza andorra (#4138) üzenetére


Cypresss
senior tag

Sziasztok,

Elnézést a kései válaszokért. 30 óra is kevés volna mindenre, emiatt igyekszem minden kérdésre ebben a levélben válaszolni. Remélem ez nem probléma, sohasem voltam nagy fórumozó, így nem tudom mi a szokás, de jobbnak ítéltem meg, ha egyben válaszolok.

Andorrának: Igen, egyelőre az a terv, hogy mindkét FS-re (9 és X) megjelenik a 737NGX, ugyanis az FS-t használók aránya 60-40-ben oszlik meg (60százalék FS9 40 százalék FSX, igaz a számok hónapról-hónapra közelítenek egymáshoz) a probléma itt abban jelentkezik, hogy a két programnak egészen más technikai paraméterei vannak, (igaz nem sokban, de módosított a motor, DX9 vs DX10, fizikai modellezés, az FS9-nél ugye a gép fizikai jellemzőt egy táblázatból számolja ki a program, ami rettentő elavult, FSX-nél ez már picit jobban működik, bár még mindig nem egy X-Plane, stb). A probléma fejlesztői oldalról annyi, - ahogyan azt te is láthatod a felsoroltakból - hogy tulajdonképpen másfél gépet kell fejeszteni, ami másfélszer nagyobb mennyiségű munka, programozás, tesztelés. :W Ezért is olyan borzasztó drága az MD11-es hibrid változata.
A gép mozgásának és rezgéseinek fizikai modellezése nem fps-függő, hanem az alkalmazott motoré. Az FS9 motorja erre sajnos teljességgel alkalmatlan. Erre a problémára talán az aerosoft 2012-ben várható saját szimulátorra jelent majd megoldást.

Gerysonnak: Szia! Mindkét helyről ismerjük egymást. Örülök, hogy hallok felőled. :) Jelenleg hatvan dollár körüli összegről tudok, de a végleges ár természetesen még sok mindentől
függ.
"Conformal Magnetic Heading Digits" mágneses géptengely írány folyamatos ellenőrzése azt hiszem, és az IRS rendkívül pontos működéséhez van köze talán. Valóságban van jelentősége, szimulátorban semmi.

Gizmo94-nek: Nagyon boldog lennék, ha igazad volna, de hidd el, hogy vannak egyenlőbbek az egyenlők között is. Nem véletlenül hagyta el másfél éve a PMDG-t a programozók akkori vezetője Lefteris. Elég nagy viták voltak közte és Robert között. Azt se felejtsd el, hogy egy (amerikai nézőpontból) kis vásárlói potenciállal rendelkező országból dolgozom, tehát nem figyelnek minden szavamra, még akkor sem, ha az éppen - szerintem - fontos volna. De én így is örülök, és nem foglalkoztat különösebben a dolog, csinálom, amit rám bíznak. Természetesen amit tudok, megosztom veletek.
Tudomásom szerint a 737NGX lesz a PMDG első HD-textúrás gépe. Már persze abban az esetben, sikerül optimális FPS-t találni...
Az FSX motorjához már biztosan nem nyúl senki, mint említettem az aerosoft vágott bele egy új és teljesen más alapokon nyugvó, a jelenlegi modern szabványokat kihasználó szimulátor fejlesztésébe. [link] Jelenleg a motor kiválasztása folyik, annyi már biztos, hogy DX11-et fognak használni. Azt hiszem nem kell hangsúlyoznom, hogy ez vizualitásban mit jelent, de fejlesztői oldalról is sokkal könyebb lesz vele dolgozni, a DX10 ugyanis borzalom és rettentő nehézkes.

Ha valamit kihagytam volna, vagy kérdés van, jelezzétek!

Sziasztok a legközelebbi alkalomig!

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#4246) andorra válasza Cypresss (#4245) üzenetére


andorra
őstag

Köszönöm a válaszod. Lehetetlent a PMDG-től sem kívánhatok.
Nem tudom mit várhatunk 2012-től, szerintem a most tapasztalható általános optimizmus sokaknak csalódást okozhat majd.

(#4247) v!ct0y


v!ct0y
veterán

FSX 5 ezerért valakinek nem kell ?:D

(#4248) AirBooms válasza v!ct0y (#4247) üzenetére


AirBooms
addikt

Acc hozzá SP2-t és Accelerationt is? :D

(#4249) Gizmo94 válasza v!ct0y (#4247) üzenetére


Gizmo94
veterán

13-at bebuknál? Nem rossz ajánlat. :DDD

(#4250) v!ct0y válasza AirBooms (#4248) üzenetére


v!ct0y
veterán

Deluxe edisön az sp1 et is hozzá adom ha kell:DDD
De ez még nem 100% azért sajnálom azt a 18 ezret amit elvertem rá :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.