Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) Falconer válasza Korcsii (#5650) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ok, kösz szépen.

Éppen Ibizára mentem Aerosoft Ibiza Formentera sceneryvel és approachnál volt egy kis gond az ATCvel. Azt gondoltam a sceneryből adódik, de utólag utánanéztem a lehetséges verzióknak, és én is benéztem a dolgot meg az ATC is :D

A köv volt a szitu:
A valóságban, Jeppesen chartokon, illetve a legújabb AS Ibiza X sceneryben van két Rwy:
Rwy24 ILS 109.5
RWY06 ILS 111.1

Alap FS, ill Aerosoft Ibiza Formentera pedig:
Rwy24 ILS 109.5
Rwy06 ILS/LOC nincs

Chart alapján betekerem a 111.1-et, ATC vektorál a 06ra, aztán persze szépen túlhaladtam mert nem jött be semmi. Szólok neki, megerősíti a frekit, kisvártatva megszólal, hogy az nem jó mégsem, az a másik rwy frekije, a 06ra tekerjem be 109.5-öt :D Srác egész segítőkész volt, megforgatott aztán utána szépen landoltam 06ra, bár kicsit fura volt mondjuk hogy nincs glide slope :D

(#5652) andorra válasza Falconer (#5651) üzenetére


andorra
őstag

Azért is futtatunk FS Commandert "mi f@szok", mert az pontosan mutatja, hogy mi van valójában FS-ben. Természetesen scenery hozzáadása után le kell futtatni az adatfrissítőjét.

(#5653) Falconer válasza andorra (#5652) üzenetére


Falconer
aktív tag

Mostmár többen vagytok, vagy mi? :D
Ment az FS commander a háttérben, frissítve is volt, csak a nagy hypeban teljesen megfeledkeztem róla, és a chartot néztem. Nomeg eszembe nem jutott, hogy az ATC is benézi a dolgot.

(#5654) Korcsii válasza Falconer (#5653) üzenetére


Korcsii
őstag

fogd másra... :D és ha nem lett volna ATC? :)

(#5655) andorra válasza Falconer (#5653) üzenetére


andorra
őstag

Nem, sajnos ti vagytok többen. Ha minimális mértékben is, de az arányt most még tovább rontom.
Búcsúzóul, mindenkitől elnézést kérek, akit korábban esetleg megsértettem.

(#5656) Falconer válasza Korcsii (#5654) üzenetére


Falconer
aktív tag

lol Akkor tiszta sor, megyek a Rwy 24re, még a SID is be volt táplálva, az esett útba, nomeg a szél is minimális volt.

(#5657) Korcsii válasza andorra (#5655) üzenetére


Korcsii
őstag

Búcsúzóul? Pedig jó partner voltál - a beszélgetésekben, vitákban... IVAO-ról, a másik oldalról...

"az esett útba" - ez a kifogás meg tetszik :D

[ Szerkesztve ]

(#5658) AirBooms


AirBooms
addikt

Sziasztok!

Nem tudtok PMDG 747-hez és 747F-hez widescreen panelt? Ha igen, adnátok linket, vagy elküldenétek emailben?
Újra repkednék ezzel a nagy madárral, de azóta widemonitorom lett... S elég csúnya így a "műszerfal"... :U
Köszi! :R

(#5659) patkamanó válasza AirBooms (#5658) üzenetére


patkamanó
csendes tag

Nem FSX-es van? Abban jól néz ki a 3D-s panel. Azért mondom, mert nekem is wide van, és a PMDG 747-est és az MD-11-est is 3D pilótafülkében nézem.

(#5660) Falconer


Falconer
aktív tag

Na hol legyen long haul és mikor?

(#5661) AirBooms válasza patkamanó (#5659) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem, FS9. MD-11-nél használom néha, főleg leszállásnál, megközelítésnél a 3D-t, de menetközben 2D. ha hirtelen oda kell nyúlni valamihez, akkor 2D. Ha már csak egy-két dologra kell koncentrálni, akkor jöhet a 3D nézet.

(#5662) Korcsii válasza Falconer (#5660) üzenetére


Korcsii
őstag

mi a tervek szerint szombaton repülünk KBOS-ra, Európából (valószínűleg több reptérről)... aztán majd meglátjuk, hogy pontosan mi is lesz...

(#5663) Falconer válasza Korcsii (#5662) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ejh, ott sok a víz, látnivaló 0 :/ Na mind1, majd szólj.

(#5664) Korcsii válasza Falconer (#5663) üzenetére


Korcsii
őstag

ez valóban így van, ellenben rövidebb fajta longhaul...

de van még ezeregy reptér, ez csak egy ötlet volt...

[ Szerkesztve ]

(#5665) Falconer válasza Korcsii (#5664) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ja értem ok, akkor én is ötletelek, pl

KSEA Seatlle - TNCM St.Maarten 3430nm (vagy valahova a Karibra)
- Keresztül egész Amerikán, utána meg a tenger felett a szigetek mentén

EGLL Heathrow - OMDB Dubail Intl' 3030nm
- Európa, Fekete tenger, Vörös tenger...

ESSA Stockholm Arlanda - GOOY Dakar 3150nm
- Ez is Európa felett DNY irányba, aztán É-ÉNY Afrika.

Aztán wind aloftot meg kell nézni, hogy merre gyorsabb :)

[ Szerkesztve ]

(#5666) Korcsii válasza Falconer (#5665) üzenetére


Korcsii
őstag

általában realworld BAW útvonalakat repülök a BAV-nál, szóval valamennyire köt a menetrend, de persze repülhetek csak úgy is (csak ha már ilyen hosszú, legyen logolva is :) )

TNCM nekem is rajta van a listámon (amolyan kihagyhatatlan), igaz KMIA-ból, amolyan shorthaul 747 cargoval (becsatlakozhatok útközben)

EGLL-OMDB nagyon tuti, teljesen véletlen másodmagammal repültem le, parallel approach meg ami kell... élveztem, megismételném (bár longhaul-nál általában nem repülök kétszer ugyanoda, van még jópár ismeretlen reptér)

GOOY is számomra még felfedezetlen, szintén csak cargo van EGSS-ből (MD11) vagy EGCC (B744), de max útközben becsatlakozok, az külön kihívás számomra :)

[ Szerkesztve ]

(#5667) Falconer válasza Korcsii (#5666) üzenetére


Falconer
aktív tag

Na akkor szólsz a departmentnek, hogy kaptál megrendelést egy charterra :D

Amúgy teljesen random találtam ki ezeket az utakat, FSCben néztem a térképet, aztán klikkelgettem. Kik lesznek még am? Meg csak itt szerveződik a dolog vagy van valami más forum is?

(#5668) Korcsii válasza Falconer (#5667) üzenetére


Korcsii
őstag

annyira nem szerveződik, néha innen a fórumról összefutunk VATSIM-en, szervezetlenül (amúgy szokásom rávetnem magamat épp útközben lévő kollégára valami útba eső reptérről, általában wizz-ként :) ), vagy esetleg nem sokkal előtte (shorthaul) msn-en megbeszélve ("spontán" - persze ehhez nagyjából képbe kell lenni, hogy a másik mikor menyire ér rá)... persze longhaul-t nem árt egy kicsit korábban eltervezni, mert azért ahhoz több egybefüggő szabadidő kell, stb... talán nem az a feladata ennek a fórumnak, hogy ezeket megszervezzük (eddig legalábbis nem volt szokás)....

egyelőre gabitoo88 (+ tesója?) meg én (KBOS), de Geryson is nyitott a longhaul témára.... persze én is szervezhetnék más közösségekből is embereket (mondjuk főleg külföld), de talán jobb, hogy úgy repülünk, hogy mindenki mindenkit ismer nagyjából, vagy legalábbis egy helyről vagyunk... de ez csak magánvélemény...

(#5669) Falconer válasza Korcsii (#5668) üzenetére


Falconer
aktív tag

Ha PHs arcok mennek akkor szvsz teljesen rendben van itt a téma, ált. eléggé pangás szokott lenni amúgy. Volt már szó róla, hogy jöhetnek a vatsimes meg ivaos sztorik is, hogy színesebb legyen a fórum.

(#5670) gabitoo88


gabitoo88
tag

Na akkor hogy valamennyire tisztább legyen a helyzet!Eddig úgy néz ki hogy jön öcsém is és egy EGLL KSEA utat repülünk!Szombaton valamikor délután környékén!Tettem egy olyan javaslatot is hogy Keleti irányba repüljünk ahol ugye naplemente meg sok hasonló érdekes dolog történik!

Tel.: 3630három343638

(#5671) Falconer válasza gabitoo88 (#5670) üzenetére


Falconer
aktív tag

Omg, az 10+ óra :Y Amúgy nekem out of range, majd becsatlakozom valahol Újfundlandnál.

(#5672) gabitoo88 válasza Falconer (#5671) üzenetére


gabitoo88
tag

Milyen géppel repülsz amúgy hogy oor?

Tel.: 3630három343638

(#5673) Falconer válasza gabitoo88 (#5672) üzenetére


Falconer
aktív tag

Lineage 1000, 4200nm a max.
szerk: szinte üresen, hátszéllel, tartalék nélkül, lehet, hogy ki lehetne hozni belőle, de inkább marad a csatlakozás :D

[ Szerkesztve ]

(#5674) Korcsii válasza Falconer (#5673) üzenetére


Korcsii
őstag

toronyiránt 4155nm :) BAV menetrend szerint 9:35
szél... az lesz, 50-100 csomó hol innen, hol onnan... éppen ezért csak szombat reggel lesz pontos útvonal....

(#5675) Falconer válasza Korcsii (#5674) üzenetére


Falconer
aktív tag

Persze a szél dolog az érthető. Routefinder szerint 4742nm, onnan vettem az infot.

747 az gyorsabb jóval, nekem a max speed az M0.82, ugyhogy ha a kontinens felett lelassítotok, akkor mehetünk együtt, egyébként kiestem :D

(#5676) Korcsii válasza Falconer (#5675) üzenetére


Korcsii
őstag

sztem nem a legrövidebb utat találta meg...

gabitoo88 767-essel megy, úgyhogy mindenféleképp lassítok valamennyire (amúgy 90-es CI-vel .85 az ECON)...

amúgy ha jössz, akkor msn vagy valami hasonló? jó lenne egyeztetni pár dolgot (és nem ezeregy hozzászóláson keresztül)...

(#5677) gabitoo88 válasza Korcsii (#5676) üzenetére


gabitoo88
tag

Inkább a 747-esemmel megyek majd!Hogy tudjam a tempót tartani!

Tel.: 3630három343638

(#5678) Korcsii válasza gabitoo88 (#5677) üzenetére


Korcsii
őstag

most csak azért működésre bírtad, hogy megcáfolhass? ;]

(#5679) gabitoo88 válasza Korcsii (#5678) üzenetére


gabitoo88
tag

Nem olvastam a hsz-ed közben amíg felraktam a 747-est! :DDD

Tel.: 3630három343638

(#5680) Falconer


Falconer
aktív tag

Msn cím ment privátban.

(#5681) Falconer


Falconer
aktív tag

VATSIM AI registration toolhoz létezik valami értelmes leírás? Ha tudnátok linkelni/küldeni, akkor megköszönném.

(#5682) Korcsii


Korcsii
őstag

Flight number: BA0049
Network: VATSIM
Departure: EGLL
Destination: KSEA
Alternate: CYVR
Distance: 4155 nm
Touch rate: -1559 fpm muhahhahaha
Flight duration: 09:46:36

Flightplan:
CPT UL9 SHA UN542 BABAN UP618 RESNO 5820N 6230N 6540N 6750N 6860N CANEL NCAC YMM J527 YNY J508 YVR JAWBN1

ezen már csak röhögni birok kínomban...

2 órás csúszás felszállás előtt, pmdg féle (fél éve nem látott) bank angle utazómagasságon nyíl egyenes szakaszon, nagy feketeség bug kanada felett, majd leszállás előtt fullscreen-re váltva is, ha az app még nem baxott volna fel eléggé azzal, hogy hármunk közül 0 azaz nulla embert tudott rendesen rávektorálni, rendes magasságban az ILS-re...

bal lábbal keltem asszem, ezt a napot mindenesetre nem fogom úgy felemlegetni, mint a korábbi közös repüléseket... :(

[ Szerkesztve ]

(#5683) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem volna, hogy melyik az a beállítás, amivel csökkenteni lehet a processzorhasználatot a FSX-ben. A videokártyát alig terheli, miközben a proci meg kiakad. Minden max beállításokon van. Úgy vettem észre, ha pl esik az eső, az be tud zavarni rendesen. Gépem adatai a profilomban.

Köszönöm!

(#5684) AirBooms válasza petrusz82 (#5683) üzenetére


AirBooms
addikt

Procihasználatot csökkenteni FSX-ben? Hmm, te sem régóta használod ezt a programot... :B
A megoldás: vagy vegyél egy i7-es rendszert, vagy tuningold szénné az E8400-at, s vegyél még ramot a gépedbe. Ha a VGA kihasználtságod növelni akarod, cseréld le egy gyengébbre... Egyből jobban fogja használni! ;]
A viccet félretéve: ez a program a VGA-t kevésbé, a procit viszont eszméletlenül használja. vagyis prociból egyelőre nem tudsz neki olyat adni, amit ne akasztana meg, ugyanakkor VGA-ból a nem legizmozsabb is elég.
Ha már a "nézd meg a konfigomat" dolgoknál tartunk, te is vess egy pillantást az adatlapomra, s gondolkodj el azon, hogy ennek ellenére miért használok még mindig inkább FS2004-et (FS9). Látványban ugyanis nem sokkal rosszabb a helyzet - ellenben nálam nincs diavetítés... :K

(#5685) fatal` válasza petrusz82 (#5683) üzenetére


fatal`
titán

Szia!

Húzz le mindent lowra! :D

Viccet félretéve, ilyen az engine sajnos :( Ezért repülünk sokan még mindig FS9el :)

(#5686) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, sikerült beállítani úgy, hogy most minden maxon van, kivéve az aircraft, ami medium higra lett rakva. Így most fix 60 fps.

Viszont kérdeznék is megint. Csináltam egy repüléstervet Taszárról repülnék Ferihegyre. Ez látszik is a GPS képenyőjén. Mit kell beállítanom ahhoz, hogy ha nem akarom használni a GPS-t, hogy a pontos irányba repüljek?

(#5687) AirBooms válasza petrusz82 (#5686) üzenetére


AirBooms
addikt

Hmm, ezek szerint nem használsz még kiegészítőket (sceneryk, látványjavítók, időjárásgenerálók, AI forgalom, fizetős gépek, stb.). Valszeg ezért van még ennyi fps-ed... Nálam (FS9 minden (de tényleg minden) maxon van, rengeteg kiegészítővel, s nincs akadás. Nem rosszindulatból mondom, nálad viszont hamarosan lesz.

A másik kérdésed: érdemes lenne az alapokkal egy kicsit foglalkoznod: pl. itt is találsz érdekes olvasni valókat. Aztán majd rájössz, hogy a nem beépített repcsikkel valóságszerűbb a repülés, s a navigáció.

(#5688) petrusz82 válasza AirBooms (#5687) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Így van, tényleg csak az alap játékot használom. Olvasom amit linkeltél, igencsak részletes leírást találtam a navigációval kapcsoltban. Olyannyira részletes, hogy nem is értem. Na majd még próbálkozom vele.

(#5689) Korcsii válasza Korcsii (#5682) üzenetére


Korcsii
őstag

nah a hazaút már valamennyivel jobb volt, bár felszállás után eltűnt a gépem (nappali textúrára váltáskor), előtte még a texizás előtt ablakos nézetre váltáskor elsötétült minden, majd Kanadát elhagyva áramszünet (szünetmentessel együtt!), de végül csak megérkeztünk, ha a parallel approach nem is jött össze... -105 fpm, ami azért ez tűrhető, főleg az előzőhöz képest...

[ Szerkesztve ]

(#5690) Falconer válasza petrusz82 (#5686) üzenetére


Falconer
aktív tag

Nézd meg a configom, FS2004-gyel nagyobb reptereken időjárás függvényében 20fps...

(#5691) haky


haky
senior tag

Én nem tágítok az FSX-től... :DDD

Aki másnak retyvetyutyu...

(#5692) fatal` válasza haky (#5691) üzenetére


fatal`
titán

Megérdemled... :DDD :DDD

(#5693) haky válasza fatal` (#5692) üzenetére


haky
senior tag

:DD persze...

Aki másnak retyvetyutyu...

(#5694) boeing válasza haky (#5691) üzenetére


boeing
senior tag

Szintén zenész. :DDD

(#5695) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Próbálkozom egy próbakör megtanulásával egy youtube videó alapján, mely több részből áll.
[link] Azonban elakadtam, Ti biztosan tudjátok a választ.

A gondom az, hogy a Course állításával nem látszik a TPS adón átmenő vonal, illetve maga a TPS sem. Pedig beállítottam a 115.9-et, ahogy kell.

(#5696) Kosztinho válasza petrusz82 (#5695) üzenetére


Kosztinho
tag

Hat omm, lehet nem jol tudom, de a gyari 737es ezt szerintem nem is fogja tudni. A videoban a PMDG-fele van.
Sry, nincs magyar billem...

(#5697) boeing válasza Kosztinho (#5696) üzenetére


boeing
senior tag

A FSX 737 is tudnia kell. :K

[ Szerkesztve ]

(#5698) Kosztinho válasza boeing (#5697) üzenetére


Kosztinho
tag

Akkor en kerek elnezest :B Nem sokat repultem a gyarival...

(#5699) boeing válasza Kosztinho (#5698) üzenetére


boeing
senior tag

De ha lehet inkább a PMDG repcsiket használj,mert jobbak a gyárinál.

(#5700) fatal` válasza boeing (#5699) üzenetére


fatal`
titán

FSXhez nem tud PMDG 737et használni :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.