Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) Gizmo94 válasza fatal` (#4350) üzenetére


Gizmo94
veterán

A fentiek szerint semmivel sem gyorsabb. Ennyi FPS nálam is megvan ezeken a sceneryken rendszerint mindig, sőt, akár több is egyes részeken. Ráadásul most már csak a 9450 van meg, a másik gépemet i7 tervek miatt eladtam. A 9450 maradt, mert valahogy jobbnak találom mint a 9550 volt. Mostanában nem is húzom, mégis hoz ilyesmi értékeket. Most próbáltam a napokban egy i7 konfigot 920-assal, az is meglepetést okozott, nem kellemest. Nem is vettem meg, mert nem sokkal ment jobban rajta az FSX mint nálam a 775-ön. Valamelyik nagyobb i7 procival biztosan ütősebb lehet, de nem szánok csak procira 200k-t.

Szerintem Haky-nál sem a géppel van gond,hogy gyenge, ehhez a játékhoz egyszerűen nem lehet gépet építeni, mert úgy szar ahogy van. Az Ati kártyákat nem szereti, az SLI-t nem szereti, a sok magot nem szereti, a keveset pláne nem, kérdem én, mi az amin ez menne rendesen? Nagy a gyanúm,hogy semmi.

[ Szerkesztve ]

(#4352) Bundee69 válasza Gizmo94 (#4351) üzenetére


Bundee69
tag

Nem kell hozzá 200k. A 920-as i7-es kiválóan húzható 4 esetleg 4.2GHz-ig. :K
Nálam egyenlőre 3.8-on fut, de megyek még feljebb egy kicsit. Így is elég kellemesen fut az FSX. Már csak egy jó videókari kellene

(#4353) haky válasza fatal` (#4350) üzenetére


haky
senior tag

mondjuk FTX YMML-nél ugyanezen a helyen megnézném a quad-od:)). i5 ha húzva van alig tud kevesebbet mint az i7 nézz utána. Más nem hajtotta a CPU-t. Ha beállítom, h max forgalom is legyen akkor is ennyi. Bármit állítok ennyi.Ezt tudja az FSX FTX-el. :C inkább én is fs9-ezek.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#4354) haky


haky
senior tag

Szerintem a vista lesz a ludas, mert amikor XP x64 volt fent (múlt héten akkor jőval többet nyomott) csak tudod ott a DX11 meg az AvP aminek elvileg ma jön a demoja:). Ki kell próbálni. Ha nem olyan nagy durr a DX11 akkor vissza a jó öreg XP x64-et és marad a dx9.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#4355) Bundee69 válasza haky (#4353) üzenetére


Bundee69
tag

Már régóta megvan az YMML is és igazat kell adjak neked. :K Az FTX weboldalán van fent egy olyan megjegyzés, hogy ez a legrészletesebben kidolgozott reptér, így érthető, hogy szaggat.
Napok óta küzdök vele, hogy egyáltalán a kifutóig eljussak (igaz szinte minden maxon van), de RAM hiányra panaszkodva mindíg elszáll az FSX. Igaz XP 32bit-en próbálom, így nem csoda. Holnap rakom fel a Win7-et. Remélem azzal legalább fel tudok szállni. :) Egyébb sceneryvel (az FTX-es AUBLUE vagy AURED, stb) nagyszerűen, más reptérrel (LHBP, EGLL, EGKK, stb) alapvetően egész jól boldogúl így húzva. Egy szavam sem lehet. De ez az YMML ez tényleg gáz. Remélem, az általuk kitalált optimalizáció (TextureFlow) után már ez is repülhető lesz.

(#4356) haky válasza Bundee69 (#4355) üzenetére


haky
senior tag

Így van nekem is csak ezzel szaggat azért szoktam ezt a repteret nézni. De mindig lehangol. VGA-t szinte alig használ.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#4357) cintula187 válasza haky (#4356) üzenetére


cintula187
addikt

Olyan varázslatot egyik cég se fog már ennél csinálni hogy jobban kihasználja a vga adta erőforrást az fsx? Tudom fejlesztőcsapat szélnek eresztve, de a k.életbe már olyan VGA vannak hogy ihaj, de ez a mocsok ba..ik használni őket. Bocsi, de mostanában marha sok approach -nál volt fagyásom. :W

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4358) haky válasza cintula187 (#4357) üzenetére


haky
senior tag

Nekem megint elegem lett az FSX-ből tegnap föltettem az X-Plane 9-et . Na azt meg újra kéne tanulni, minden máshol van. Nem tetszik. FS9-et reggel tettem föl ha hazamegyek szüttyögök vele egy kicsit. Tényleg jöhetne valami jó sim végre.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#4359) cintula187 válasza haky (#4358) üzenetére


cintula187
addikt

Én már nem tudom követni. Csinálta 4gb rammal is azt,hogy aerosoft CDG-n betöltés után egyből kifagyott out of memory kifogással.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4360) AirBooms válasza cintula187 (#4357) üzenetére


AirBooms
addikt

Nekem is sok approachnál volt fagyásom a közelmúltban, de rá kellett jönnöm, hogy ezeket a fagyásokat nem az adott hely okozta, hanem már a repülés kezdetén lévő sceneryknél összeszedett hibák. Folyamatosan figyeltem a memória használatot, s bizony rájöttem, hogy a 11 órás KPDX-LHBP útnál nem LHBP-vel volt baj, amikor elszállt Ferihegy megközelítésekor, hanem már Portlandnél olyan magas volt az FS memóriahasználata (közel 3 GB), hogy amikor LHBP-hez értem, s betöltötte volna azt a hatalmas sceneryt, akkor végleg eldobta az agyát. A hiba mégis a 11 órás út elején, Portlandnél volt a Landclass scenerynél, amit nekem először valamiért a telepítő nem megfelelő helyre rakott. Ezért már ott elkezdte az FS zabálni a ramot, még a teljes rendszer is kb. 5-5,5 GB-t evett.
Szóval a tanulság, hogy a fagyásos repüléseknél érdemes az egész utat végigkövetni memóriahasználat oldaláról, mert nem biztos, hogy ott van a bibi, ahol elszáll az FS.

(#4361) cintula187 válasza AirBooms (#4360) üzenetére


cintula187
addikt

És erre mi a megoldás? Azt hagyjuk hogy .cfg fájl bütykölés mert az se megoldás. MEnet közben mentsek + ima kombó? :) Online -ról már rég lemondtam emiatt. Mondjuk anno is csak sima learjettel mentem LHSM/LHBP útvonalon.

Amúgy default gépeknél nincs hiba. De PMDG md-11 -nél fagy többnyire. b747 jobban bírja

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4362) AirBooms válasza cintula187 (#4361) üzenetére


AirBooms
addikt

Az esetedben nem tudom milyen hibáról van szó. Nem tudom, FSX-szel repülsz-e, s az adatlapodon szereplő konfigod ellentmond a 4 GB ramnak. Tehát passz...

Szerk: kevés ramnál, PMDG repcsinél el tudom képzelni a gyakori OOM hibát szinte minden komolyabb scenerynél...

[ Szerkesztve ]

(#4363) cintula187 válasza AirBooms (#4362) üzenetére


cintula187
addikt

FSX igen. Egy ideig volt 4 gb a gépben.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4364) AirBooms válasza cintula187 (#4363) üzenetére


AirBooms
addikt

Ez esetben sajnos tényleg el tudom képzelni, hogy már azonnal, induláskor OOM-et kapsz egy részletes scenerynél PMDG géppel...

(#4365) Gizmo94 válasza cintula187 (#4359) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ha ezt csinálta, akkor jóformán nem ment a két Mushkin, csak kb. fogta a gépet. 2 giga rammal azonnal jön a memory out részletes sceneryn, talán ha a trafficot leveszed teljesen nullára, akkor lesz esélyed. Ha rendesen megy 4 giga ram, akkor nemigen fagy ki, csak botrányos FPS-ek lesznek a durvább helyeken. legalábbis nálam.

(#4366) Gizmo94 válasza haky (#4353) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ez egy Quad 9450, alapon, húzás nélkül, XP 32 biten YMML, FSX.

Látszik is az árnyékokon,hogy kevés a ram, néha rendesen kockáznak.

PS.: amikor shotolok a proci sajna leesik, de amúgy az egyes mag itt is 100-on megy, a többi ahogy néztem kb. 60-70%-on ugrál.

[ Szerkesztve ]

(#4367) Falconer


Falconer
aktív tag

A jeppview flitedecket össze lehet valahogyan hozni az FS2004-gyel? Elég komoly lenne :D

(#4368) AirBooms válasza Gizmo94 (#4366) üzenetére


AirBooms
addikt

Na ez igen, ez már scenery! :K Ilyenkor valóban sajnálom egy picit, hogy "csak" FS9-cel nyomom! :(

(#4369) boeing válasza Gizmo94 (#4366) üzenetére


boeing
senior tag

Hát igen ha mind a 4 magot csavarná 100% a Fsx nem lenne gond,de nekem is csak 2-3-at használ ki. :K

(#4370) Gizmo94 válasza AirBooms (#4368) üzenetére


Gizmo94
veterán

Igen, nagyon szép valóban az összes FTX és YMML talán a legszebb, de ne sajnáld túlzottan, mert VFR-re ugyan kiváló,nagyon valósághű és szépen is fut, de jettel a repterek körül rendes trafficnél már tud harapni FPS-t rendesen. Pláne PMDG- MD-vel, amivel repülsz.
Általában és rendszeresen úgyis IFR-t repül mindenki, akkor pedig annyira nagy előnnyel nem rendelkezik, FL320-ról meg gyakorlatilag mindegy.. :)

Boeing: Attól tartok,hogy jelen állapotában nem is fogja az FSX kihasználni a többi magot, akárhogy tweakeljük. Legalábbis már mindent megpróbáltam vele elkövetni, de csak az elsőt kergeti, a többit nem.
Amúgy lehet,hogy megköveztek, de besokalltam már a sok " csoda" tweaktől. A legtöbb full önámítás. Nemrégiben berágtam és kivágtam a cfg-ből az összeset és utána kb. ugyanúgy futott a játék, mint addig.

(#4371) Korcsii válasza Gizmo94 (#4370) üzenetére


Korcsii
őstag

angol fórumokon lehet olvasni, hogy a legjobb tweak az fsx.cfg törlése :DDD mivelhogy akkor magától generál egy újat, és nem lesz benne annyi tweak (azaz a sok tuningtól mentes lesz, és ráadásul sokszor így gyorsabb is lesz)...

óvatosan kell mindenhez hozzányúlni, de azért pár FPS-t ki lehet szedni ilyen kis módosítgatásokkal..

(#4372) Korcsii


Korcsii
őstag

hmm... nem csak az aerosoft állt neki szimulátort készíteni... [link]

(#4373) haky válasza Gizmo94 (#4366) üzenetére


haky
senior tag

OKS. 40-50fps ig nekem is fölmegy de én megkerestem a legneccesebb helyzetet és azt tettem be. Meg ebből még nem tudom, h traffic,stb, h van beállítva Neked. Szép és jó a régi quad de ne szépítsünk, sokkal többet nyom egy i5-s. Főleg ha még húzod is. Nekem E8500-ról i5-750-re 2eFt-ba került az upgrade ennyit bőven megért. Igaz most a 4890 helyett HD5770 van. De az FSX-hez ez is elég.

Most én is visszatettem az XP-t csak még az FSX-et nem , kíváncsi leszek rá. Mint mondtam lehet a VIsta volt a ludas.

Korcsii: Ez komoly?? :C mi lesz itt

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#4374) Gizmo94 válasza haky (#4373) üzenetére


Gizmo94
veterán

Én is igyekeztem forgalmasabb helyet keresni a benzinkút körül, ahol te is csináltad a képet,hogy ne valami lightosat lőjek sok FPS-sel, mert annak értelme semmi.
A traffic nekem állandóan full maxon van mind, a mytraffic kitesz magáért, jönnek-mennek a gépek rendesen.:) A hajók és egyebek meg 50%-on. Orbx Control is fullra van konfigolva, plus lights,stb.
Félre ne értsd, nem vagyok elájulva a Quadoktól sem. Pl. azért is tartottam meg a 9450-et és adtam el a 9550-et, mert ez jobban megy, bár nem tudom miért.
Most össze vagyok zsúfolódva egy gépre így a másik FSX-em a win7-tel jelenleg ghost formában van,így azon tesztelni nem tudok.

Én a 9450-et 3.8-ra tudom húzni léggel stabilan,próbáltam a 4Ghzt is, de ott már gondok voltak. Vistát régen szanáltam,a legelső béta óta i7 van,mert csak gondjaim voltak vele.
Jah,ha annyiba kerülne nekem is az i7-re váltás, én sem tétováznék az biztos. :DDD

Sajnos amit kinéztem, az XFX gyanúsan olcsó i7-es lapja a tesztek szerint nagyon félresikerült,az EVGA-é meg nekem nem praktikus, mert a játék mellett sok másra is szeretném használni a gépet, így egyelőre csak keresem az összetevőket.

Korcsii: Igen, némi FPS-t ki lehet csikarni a tweakeléssel, de a végén már úgy tele lesz,hogy amikor alap cfg vissza, az kész felüdülés. :D Sim szinten meg végre ez a jó irány, legalább lesz miből válogatni. :D

[ Szerkesztve ]

(#4375) andorra válasza Falconer (#4367) üzenetére


andorra
őstag

Konkrétabban mire gondolsz?

(#4376) Falconer válasza andorra (#4375) üzenetére


Falconer
aktív tag

Flitedeck moving map. Mutassa real time, hogy éppen hol van a gép.

(#4377) fatal` válasza Falconer (#4376) üzenetére


fatal`
titán

FSCommander tud ilyet.

(#4378) Falconer válasza fatal` (#4377) üzenetére


Falconer
aktív tag

Tudom, az megvan, de nem egy szinvonal a kettő :)

(#4379) fatal` válasza Falconer (#4378) üzenetére


fatal`
titán

Azt nem tudom, flightdecket nem használom csak a JeppView-t :)

(#4380) haky


haky
senior tag

Xp-vel jobb a helyzet mint Vistaval:

Aki másnak retyvetyutyu...

(#4381) Gizmo94 válasza haky (#4380) üzenetére


Gizmo94
veterán

Persze,hogy jobb. Vista sucks. :K

(#4382) Falconer válasza fatal` (#4379) üzenetére


Falconer
aktív tag

Igazából ugyanaz, csak a kezelőfelülete van átszabva, és van rajta moving map.

(#4383) andorra válasza Falconer (#4376) üzenetére


andorra
őstag

Az Aerosoft Flight Sim Commander-t használom. Az FS Commander-nél több szempontból is lényegesen jobb.

(#4384) Korcsii válasza Korcsii (#3505) üzenetére


Korcsii
őstag

a menü okozza a fagyásaimat, az már biztos, de kikapcsolt autosave-val is előfordul... pff... akkor megint fogalmam sincs, hol mi lehet az... valami periodikusan ismétlődő cucc, annyi biztos...

(#4385) fatal` válasza andorra (#4383) üzenetére


fatal`
titán

Volt/Van külön FSCommander is?

Én is az Aerosoft félére gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#4386) Gizmo94 válasza fatal` (#4385) üzenetére


Gizmo94
veterán

Dehogy van. Hacsak a rövidítésbeli különbség nem számít.. FS ------> Flight Sim.. XD

[ Szerkesztve ]

(#4387) andorra válasza fatal` (#4385) üzenetére


andorra
őstag

Bocsánat, én emlékeztem rosszul, az FS Navigator a másik..

(#4388) fatal` válasza andorra (#4387) üzenetére


fatal`
titán

Okés. :)

Azt én is próbáltam, az Aerosoft féle FSC sokkal jobb. :)

(#4389) Geryson válasza Korcsii (#4384) üzenetére


Geryson
addikt

Nem mondod! Jól értem, hogy az a gondod, hogy nyitsz egy menüt és kifagysz?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4390) Korcsii válasza Geryson (#4389) üzenetére


Korcsii
őstag

nem mindig, teljesen random... de mintha csak egész perckor és utána egy kicsivel csinálná... közben azon gondolkozok, hogy az FSUIPC csinál egy "Previous Flight" nevű mentést is... ezt lehet, hogy percenként teszi... ez új elmélet, még nem tudtam kipróbálni/utánajárni... sajnos most a suli miatt nincs időm rá, meg arra a bizonyos titkos(?) projektre sem (re: privi) :( ;)

[ Szerkesztve ]

(#4391) Geryson válasza Korcsii (#4390) üzenetére


Geryson
addikt

Mert ha menü kinyításakor (vagy akár overhead, vagy bármi, de mindenképpen klikkeléskor) és Win 7 alatt, akkor én tudom a megoldást... :(

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4392) Korcsii válasza Geryson (#4391) üzenetére


Korcsii
őstag

vista, és csak jobbgombos menünél (illetve mintha tegnap a fejlécnél is csinálta volna)...

(#4393) Bundee69


Bundee69
tag

Tapasztalt már valaki olyat Windows 7 és FSX alatt, hogy ha az nHancer-ben beállít valamit, akkor az nem kerül bele a Windows/System32/NvApps.xml fileba? Pedig látszólag nHancer-nek nincs semmi baja semmivel csak éppen a módosítások után nem látom mit csinált a fileban vagy egyáltalán hol csinált valamit.
Most installtam újra a rendszert meg FSX-et és az Nvidia driver tweak-ek egyáltalán nem működnek. Eddig XP-m volt és ott minden OK volt (nem, nem akarom visszatenni, mielőtt valaki ezt tanácsolná :) )

(#4394) Geryson válasza Korcsii (#4392) üzenetére


Geryson
addikt

jajaj, uiautomationscore.dll hiba? Nekem ez volt és erre én nem találtam megoldást, ezért tettem vissza az XP-t. Volt aki javasolt egyet, hogy csere egy .dll, de úgy látom ez csak valakiknél okozott megoldást...

[link]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4395) fatal` válasza Bundee69 (#4393) üzenetére


fatal`
titán

Rendszergazda módban fut az nHancer? Mert egyébként nincs jogosultsága írni a System32be.

(#4396) Korcsii válasza Geryson (#4394) üzenetére


Korcsii
őstag

általában unknown, de ahogy most a naplókat nézem, ebben a hónapban volt két uiautomationcore.dll is... eddig még nem találkoztam vele, de most utánanézek... kösz a tippet!

(#4397) Bundee69 válasza fatal` (#4395) üzenetére


Bundee69
tag

Időközben rájöttem. Az nHancer nem a System32/NvApps.xml-be írja a bejegyzéseket Win7-nél, hanem a User/.. könyvtárban egy másik NvApps.xml-be. Ettől függetlenül véletlen kikapcsoltam az FSX-ben a DX10 Preview-t és megjavult minden. :)

Cserébe a segítségedért: [link] A tavalyi Hudson folyóra való leszállás rekonstruálása pilóta és ATC hangokkal. Egész érdekes.

(#4398) Geryson válasza Bundee69 (#4397) üzenetére


Geryson
addikt

Nagyon jó videók vannak fent róla, köszi! :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4399) fatal` válasza Bundee69 (#4397) üzenetére


fatal`
titán

Köszi, jó videók vannak. :)

(#4400) Falconer


Falconer
aktív tag

ERJ190hez tud valaki landing speed chartot vagy esetleg POH-ot?

A wilcohoz csak a 170hez vannak, az E910hez lazán csak a final segment speed chartot adták :( Akárhol keresem neten nem találom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.