Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) boeing válasza Korcsii (#4749) üzenetére


boeing
senior tag

Jól van értem én,köszi a infót. :DDD

(#4752) Korcsii válasza Gizmo94 (#4750) üzenetére


Korcsii
őstag

hát ez van... kicsit bugos, de a gyártó oldalán írják a megoldást ;]

most valami csúnyát mondtam? :D

[ Szerkesztve ]

(#4753) Gizmo94 válasza Korcsii (#4752) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nem, dehogy, csak őszinte baráti segítség volt. :DDD

(#4754) boeing


boeing
senior tag

Landing videó,egy hosszú repülés vége.
[link]

(#4755) Gizmo94 válasza boeing (#4754) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nagyon tuti landing volt , ez szép volt igen, grat. Csak kár,hogy nem tettél a végére egy kis külső nézetet a touchdownról. D amúgy five stars. :K

(#4756) Korcsii válasza boeing (#4754) üzenetére


Korcsii
őstag

tetszett a gázfröccs touchdown után :DDD amúgy jó videó... jó livery :B

tipp: pár másodpercig nyomva tartod az alt-ot, akkor eltűnik a menü fentről...

[ Szerkesztve ]

(#4757) vzsolo2225 válasza boeing (#4754) üzenetére


vzsolo2225
tag

Tippek tőlem is: várd meg, míg lelassul a gép a következő fékszárnyfokozat kibocsáthatósági sebessége alá, elkerülve így a Flap Limiting System beavatkozását. A kilebegtetésen is lenne még mit finomítani, elég embereset pattantál vissza a pályáról az első impact után, továbbá 60 csomó alatt már illene kikapcsolni a reverzt, vagy legalább idle-be állítani azt.
Nem beszélve a hangulatfokozó GPWS figyelmeztetésekről... :DDD
FMC nélkül hajtottad végre ezt a hosszú repülést, vagy a replay miatt nincs felprogramozva? :))

(#4758) Korcsii válasza vzsolo2225 (#4757) üzenetére


Korcsii
őstag

illene, de ott volt a pálya vége is ;)
amúgy jah, egyet kell értenem mindenben...

[ Szerkesztve ]

(#4759) vzsolo2225 válasza Korcsii (#4758) üzenetére


vzsolo2225
tag

Megy az még pályaelhagyás közben is. :)
Tán, ha nem olyan későn kapcsolja be, valamivel jobban le is lassul a végére. De nem halt meg senki, és csak ez a lényeg, ugyebár. :DDD

(#4760) Gizmo94 válasza Korcsii (#4758) üzenetére


Gizmo94
veterán

Szerintem meg tök jó volt, én élveztem, igazi agresszív style. Ráközelített, beesett, odatette, rw végéig megállt, mi kell több?. Ha meg 60 kts alatt fullon őrjöng a reverse, az a tuti,mert legalább felszedi a virtuális szemetet a rw-ről. :) Utasok ne lázongjanak, kész. Nekem bejött nagyon. :C

[ Szerkesztve ]

(#4761) boeing


boeing
senior tag

Köszi mindenkinek,jó tanácsok elfogadva. :R

(#4762) AirBooms válasza vzsolo2225 (#4757) üzenetére


AirBooms
addikt

Hogy hol és mikor illik kikapcsolni a reverse-t, azt mutatja jól az alábbi két saját készítésű fotóm Gibraltáron. A leszállt Airbusnak a rövid pálya végéig maximumun kellett fékezni, végig használva a reverset még az utolsó métereken is. A második fotón jól látszik, miért (pár méter múlva ugyanis már a tengerben csobbant volna a gép) :))

[ Szerkesztve ]

(#4763) Gizmo94 válasza AirBooms (#4762) üzenetére


Gizmo94
veterán

Tök jó a grafika. Ilyen settings mellett mennyi az fps? ;]

(#4764) AirBooms válasza Gizmo94 (#4763) üzenetére


AirBooms
addikt

Régóta köztudott, hogy a valóélet bár kegyetlen (néha), de király a grafikája és csak erős alkoholos befolyásoltság esetén esik az fps kritikus szint alá! :DDD

(#4765) Korcsii válasza AirBooms (#4762) üzenetére


Korcsii
őstag

ú... azt a repteret én is megnézném élőben... eddig csak képeken láttam, de... durva, hogy a rwy közepén megy keresztül a közút :) de ha már BAW, hétfőn ki is próbálom virtuálisan ezt a kevesebb, mint 2 km-es futópályát (mintha egy ferihegyi Y taxiway-es lefordulás lenne - na jó, itt nincs derékszög)...

#4764: lol :D

[ Szerkesztve ]

(#4766) AirBooms válasza Korcsii (#4765) üzenetére


AirBooms
addikt

Érdekes volt átsétálni rajta, ugyanis magára a szigetre (angol fennhatóság!) csak a reptéren, pontosabban a futópályát keresztező úton lehet bejutni! :)
Nagyon nagy élmény! Mikor jöttünk ki a szigetről, én beragadtam a repteret kétoldalt lezáró sorompók közé, mert elkezdtem fotózni egy felszálló C-130 Herculest. A biztonságiak jöttek értem egy katonai dzsippel... :DDD

A felszálló Hercules

A futpálya közepán állva (mindjárt jönnek értem a biztonságiak...) :)

[ Szerkesztve ]

(#4767) Korcsii válasza AirBooms (#4766) üzenetére


Korcsii
őstag

nem kicsit irigyellek :) jó képek, kösz, hogy megosztottad velünk :R

(#4768) boeing válasza vzsolo2225 (#4757) üzenetére


boeing
senior tag

Hong Kong City-Kai Tak Airport (VHHX) az egyik legnehezebben megközelíthető repülőterek egyike. Kedvezőtlen széljárás esetén a város felől szinte a felhőkarcolók és házak tetejét súrolva kell megközelíteni a vízre épült repülőteret.
Nagyon nehéz leszálni ide hibátlanul,ILS nincsen,és rövid a pálya nagyon. :K

(#4769) AirBooms válasza Korcsii (#4767) üzenetére


AirBooms
addikt

Én köszönöm! :R

(#4770) Korcsii válasza boeing (#4768) üzenetére


Korcsii
őstag

...volt :) ma már mindenre hasonlít, csak épp reptérre nem... de a virtuális világban tovább él és virul - nemrég pont onnan indult a BAV Overnighters #4 csapat másik fele :)

amúgy a gibraltári rövidebb, igaz szerintem nem sok 747 vagy md11 jár oda :)

(#4771) vzsolo2225 válasza AirBooms (#4762) üzenetére


vzsolo2225
tag

Persze de ha megnézed boeing kollega videoját, ő már félpályán is túl jár, mire bekapcsolja a reverzt (pedig előtte már másodpercek óta a futópályán gurul), többek közt ebből kifolyólag kell a pálya végéig, 60 csomó alatt is használnia, hogy meg tudjon állni.
Viszont a te képeiden lévő BAW sem sugárfordítózik a pálya elhagyásakor, egészen megállásig. :)
boeing: Ismerem. ;)

(#4772) AirBooms válasza vzsolo2225 (#4771) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem is azért tettem fel a képeket, hogy veled vitába szálljak! A tanácsaid mindenképpen hasznosak és jogosak voltak! ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#4773) vzsolo2225 válasza AirBooms (#4772) üzenetére


vzsolo2225
tag

:R

(#4774) Gizmo94 válasza vzsolo2225 (#4773) üzenetére


Gizmo94
veterán

FSX-es kollégáknak: Most teszteltem, EGLL-LHBP route-on, tehát nem long haulról van szó, a BP scenery betöltése után CS.B757 géppel, real weatherrel és FDC- vel gs alatt már 3.4Gb , memóriát használt a rendszer, a 4Gb-ból, miközben a háttérben csak a vírusirtó futott, a felhők miatt pedig a scenery és a traffic nem is igen látszott.. Tehát nincs mit csodálkozni az ilyenkor fellépő fagyásokon, hibákon, kilépéseken, ez agybeteg memóriazabálás.... Ez sajna ilyen, ennyi. :((

(#4775) Korcsii válasza Gizmo94 (#4774) üzenetére


Korcsii
őstag

korábban szólsz, én is megnézem... épp ma repültem realtime (na jó, 8 perccel korábban szálltam fel/le) BAW866-ként (EGLL-LHBP B763), de a memóriahasználatot nem néztem...

viszont mintha XP-n lett volna olyan a feladatkezelőben, hogy max memória (vagy lapozófájl?) használat (bekapcsolás óta)... vista-ban nincs ilyen, vagy csak én nem látom? mert azóta nem kapcsoltam ki, és FSX-nél nagyobb programot se futtattam...

de max holnap(után) megnézem a visszaúton... igazából még soha sem néztem meg ezt az út végén... talán csak azért nem, mert soha nem volt OOM gondom...

[ Szerkesztve ]

(#4776) Gizmo94 válasza Korcsii (#4775) üzenetére


Gizmo94
veterán

Vista-ban nem tudom,hogy hol van, ha van, de érdekes lenne összehasonlítani.. Win7 64 bit alatt nekem sem volt soha OOM és ezt is azalatt néztem...

(#4777) Korcsii válasza Gizmo94 (#4776) üzenetére


Korcsii
őstag

mondjuk túl sokat nem érnénk az összehasonlítással, mert gondolom a kiegészítők fele más... de esetleg érdekességnek jó lehet, ha totál más jön ki...

(#4778) Gizmo94 válasza Korcsii (#4777) üzenetére


Gizmo94
veterán

Erre gondoltam, csak érdekességképpen. Bár nem tudni mennyiben más kiegészítők terén az fsx-ünk. Majd összehasonlíjuk azokat is. Szerintem ott sok lesz a különbség, mert te eleve online repülsz én pedig nem. Te PMDG -vel repülsz, én azokkal nem igazán. De lehet,hogy éppen ezért lesz érdekes összehasonlítani,hogy mennyiben függ az FSX viselkedése az add-onoktól pl. ;)

(#4779) boeing válasza Gizmo94 (#4778) üzenetére


boeing
senior tag

Én is tesztelgetem,PMDG MD-11,LFPG-LHBP,Aerosoft mega airport mind a kettö+Rex2+GEXEurope.És 3.48GB volt a memória felhasználás a végén.Win7 x64bit.

FSX..

(#4780) Gizmo94 válasza boeing (#4779) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ez kb. megegyezik az enyémmel ramfogyasztásra... Eléggé durva szintén.... Nálam is Aerosoft repterek vannak, FSglobal 2010, GEX EU, GEX Enhanced, ORBX összes, Sound EnvironmentX, Rex2+ patchek, Level-d és CaptainSim gépek, FSCommander, 3D Lights Redux, FDC Live Cockpit, FSPassengers, Mytraffic 2010, Enhanced Autogen, ENBseries, ProFlight Emulator, meg még egy rakás Add-on, TSS hangok egy csomó géphez, meg még amit így most nem tudok fejből. Tehát meg van pakolva mondjuk sz FSX, de ez a memóriaevés akkoris horror.

[ Szerkesztve ]

(#4781) boeing válasza Gizmo94 (#4780) üzenetére


boeing
senior tag

Igen el kéne még vagy 2GB az én gépembe is. :DDD

(#4782) v!ct0y válasza boeing (#4781) üzenetére


v!ct0y
veterán

Vennék én is még vagy 4 et de annyi pénzből már egy új gépet lehet összerakni... :W :))

(#4783) Gizmo94 válasza v!ct0y (#4782) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nekem nehéz dolgom van ezen a téren, mert 4x1 gigám van.. Legalább 2x2 lenne, akkor nem lenne gond... :((

[ Szerkesztve ]

(#4784) haky


haky
senior tag

Egy kis ízelítő az új ORBX kiegről. Nekem nagyon bejön, eszméletlen szép.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#4785) haky


haky
senior tag

Ma még 1 utsó estére:

Aki másnak retyvetyutyu...

(#4786) Korcsii válasza haky (#4785) üzenetére


Korcsii
őstag

uh... szép volt a táj a vancouveri utunkon, de ezzel azt hiszem felülmúlhatatlan lett volna.... no mind1, ezért még egyszer nem repülök el oda (IFR)... max Seattle... Geryson? ;)

[ Szerkesztve ]

(#4787) Korcsii válasza Korcsii (#4786) üzenetére


Korcsii
őstag

közben végignéztem google earth-ben, hogy mik vannak benne... lehet VFR lesz belőle (ha már úgy is arra készült)... jól néz ki :K

(#4788) boeing válasza haky (#4784) üzenetére


boeing
senior tag

Wow tényleg szép,és igényes lett a ORBX,de én már nyarat akkarok... :DDD

(#4789) Brucehun


Brucehun
aktív tag

sziasztok!
MS Flight Simulator 98-hoz találtam a graf tuningot a link törölve lett! Nen tudjátok véletlenűl hol tudom leszedni máshonnan? Ezt >>>>[link]

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#4790) Gizmo94 válasza Brucehun (#4789) üzenetére


Gizmo94
veterán

Jó nehéz lesz megtalálni, a FS 98-at nemigen használja már senki, az a baj..

(#4791) Taylory


Taylory
csendes tag

sziasztok! lehet hogy hülye kérdés de olyan kérdésem lenne hogy van e értelme felrakni a rex 2 mellé a UltimateWeatherFX , vagy teljesen más idöjárás generátor és ha igen akkor megférnek egymás melett ? köszönöm a segitséget

(#4792) Korcsii válasza Taylory (#4791) üzenetére


Korcsii
őstag

értelme lehet, bár ugyan azt csinálja a kettő (na jó, nem egészen, de van átfedés)... én úgy csináltam, hogy felraktam a zinertek-től ezt, majd utána rex-ben kijelöltem, hogy miket akarok lecserélni (gyakorlatilag majdnem mindent, csak a felhőket nem, mert activesky mellett nálam elég érdekes objektumok jöttek létre a rex felhőkkel), majd én még xgraphics-al felülírtam a winter runway-t (szintén kijelöléses alapon)...

de kinek melyikből mi tetszik, nálam most ez a favorit, bár már azt se tudom hányszor variáltam őket...

(#4793) Taylory válasza Korcsii (#4792) üzenetére


Taylory
csendes tag

Akkor szerintem marad a rex2 , mert elég szép felhoket tud generálni !azért köszi a választ

(#4794) Taylory


Taylory
csendes tag

És lenne még egy olyan jellegü kérdésem is, hogy csak az uj ezdok camerában van ez a "touch down effect " vagy valami más program csinálja hogy leszálláskor beremeg a camera . elöre is köszönöm a válaszokat

(#4795) Brucehun válasza Gizmo94 (#4790) üzenetére


Brucehun
aktív tag

Tudom, de nekem nagy kedvencem! És ezért keesem ezt a grafikai tuningok hozzá!

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#4796) Gizmo94 válasza Brucehun (#4795) üzenetére


Gizmo94
veterán

Persze, megértem. Utánanéztem mindenfelé ,de sajnos nem találtam meg, nem tudok segíteni. Más helyeken is ugyanezek a linkek voltak, amik már nem éltek..

(#4797) gabitoo88


gabitoo88
tag

A MyTraffic 2010-et lehet akkor is használni ha online repülsz?Nem téveszted össze az online játékosokkal?

Tel.: 3630három343638

(#4798) cintula187 válasza gabitoo88 (#4797) üzenetére


cintula187
addikt

Szerintem tuti nem lehet használni.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4799) gabitoo88 válasza gabitoo88 (#4797) üzenetére


gabitoo88
tag

Valaki másnak vélemény ezzel kapcsolatban?

Tel.: 3630három343638

(#4800) Korcsii válasza gabitoo88 (#4799) üzenetére


Korcsii
őstag

akár ai, akár más ember vezeti, nem kéne nekiütközni :)

igazából csak akkor lehet bajos, ha az irányító olyan állóhelyre küld, ahol már van egy ai gép, esetleg az utadba áll a gurulón, felszállás előtt a holding point-nál feltorlódhatnak, és akkor mindenki csak malmozik (online rád várnak, hogy felszállj, te meg az ai-ra - persze csak ha nagy a forgalom), esetleg a levegőben egyszer csak szembe jön valaki, mert te a online kaptál egy rövidítést (dct xy waypoint) vagy épp vektort...

bár talán voltak olyan elővigyázatosak a fejlesztők, hogy nem küldenek a nyakadra gépeket (még nem próbáltam)...

de biztosan feldobja, mert Heathrow-on is átlag (nincs rendezvény) kb max 5 gép van egyszerre a földön, ami egy kicsit kevés...

így ismeretlenül ennyit tudok hozzáfűzni... online a többség ai nélkül repül....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.