Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) Gizmo94 válasza boeing (#4600) üzenetére


Gizmo94
veterán

De, lehet, csak utólag kell belepréselni és nem kifejezetten egyszerű. Másrészt értelme sincs sok, ha nem beteg az FS ATC-je. Nálam sajna igen, néha jó, de néhe csúnyán elküld az erdőbe. Sajna ezt a hibát még eddig ki sem tudtam javítani így beleraktam a Level-D-be CS-be és PMDG-be is a GPS-t,hogy ismételt gáz esetén legalább odataláljak ahová terveztem. :) De ez ha a game jó, ez lényegében egy értelmetlen dolog, ráadásul meg is kínlódtam vele csúnyán.

PS.: A linkelt topikban olvasható tanács lame, nem ennyire egyszerű. Kell még beépíteni egy buttont is a GPS-nek, géptípustól függően pozicionálni a panel egy szabad helyén, ami 3Dreduxhoz hasonlóan játékos feladat. ráadásul nem árt a gaugesbe importálni az FS9 GPS-ét és arra patholni, mert az FSX-ével néha Fatal rokona jön látogatóba. :)

[ Szerkesztve ]

(#4602) boeing válasza Gizmo94 (#4601) üzenetére


boeing
senior tag

Én ilyenel nem is probálkoznék,föleg PMDG-ben. :K

(#4603) fatal` válasza gabitoo88 (#4596) üzenetére


fatal`
titán

Biztos van valami térkép gauge, őszinténszólva nem foglalkoztam vele. Az FS térképét használom vagy az FSCommandert de ahhoz is alt+tabolni kell.

(#4604) fatal` válasza Gizmo94 (#4601) üzenetére


fatal`
titán

De miért nem találtok a reptérre? Nem használsz STAR-t?:D

FS ATCje egy szar, érkezéshez nem használom. Elvektorál Hong-Kongig. Go Around után szoktam figyelmbe venni csak amit makog de akkor is elküld a halálba.

(#4605) gabitoo88


gabitoo88
tag

Használok FMC-t csak jobb lenne ha látnám pontosan merre járok pl melyik országban +hasonlók!Hunfatal neked az egyik videódban jössz Párizsból ferihegyre na ott neked elég szépen kidolgozott Budapest mivel oldottad meg ezt?Nekem fent van az aerosoft de nem ilyen részletes!

Tel.: 3630három343638

(#4606) Gizmo94 válasza fatal` (#4604) üzenetére


Gizmo94
veterán

Hiába használok, hiába csinálok meg mindent jól, egyszer hibátlan, de egyszer valamiért meggebed valami és elvisz a rákba. Olyankor szoktam az ATC-re hallgatni, ami méginkább elvisz a rákba, majd ekkor jön a GPS. :). Újra kellene már raknom az egészet, csak az közel egy nap, de más megoldás nem lesz asszem..

Boeing: Íme, minden madárba integrálható a GPS. Ez ugyan Level-D, de a PMDG -be rakni is ugyanennyi, csak azt most éppen dezintegráltam, mert kissé széttweakeltem és újra kell telepíteni. :DDD

(#4607) fatal` válasza gabitoo88 (#4605) üzenetére


fatal`
titán

Pedig az van fent.

(#4608) Gizmo94 válasza fatal` (#4607) üzenetére


Gizmo94
veterán

Beállítás vagy hardverbeli különbségek lesznek alighanem.

(#4609) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Nahh, itt van PMDG-ben is, csak nem pozicionálgattam a buttont, így alapból meg ide dobja.
Megy ez minden gépben amelyikben alapból nincs, csak az a kérdés merül fel,hogy ha minden OK az FS körül, akkor minek??

[ Szerkesztve ]

(#4610) gabitoo88 válasza Gizmo94 (#4609) üzenetére


gabitoo88
tag

letudod írni hogyan is kell belerakni akkor PMDG-be?

Tel.: 3630három343638

(#4611) Gizmo94 válasza gabitoo88 (#4610) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ettől féltem. :DDD Le.. De ha elrontod és crash lesz, engem ne átkozz. :)

(#4612) gabitoo88


gabitoo88
tag

Jól van :D

Tel.: 3630három343638

(#4613) boeing


boeing
senior tag

Reggeli repülés.
LDDU SID BEVIS UA48 DBK UL607 SPL UL196 SOGMO UM859 NIKAB UY53 VEBOS STAR LHBP


(#4614) gabitoo88 válasza Gizmo94 (#4611) üzenetére


gabitoo88
tag

Na sikerül leírni!? :B

Tel.: 3630három343638

(#4615) fatal` válasza Gizmo94 (#4608) üzenetére


fatal`
titán

Vagy ő bepakolta az UT összes útját meg az éjszakai világítást ami szépen szétbarmolja az autogent és kb 3 ház lesz Budapesten. :D Nekem csak a major roadok vannak bent, meg a vasút. Viszont most vettem észre hogy a bp nem igazán szereti az UT-t a Tökölnél el van csúszva a Duna. :S Még nem tudom mit fogok kezdeni vele.

(#4616) Gizmo94 válasza gabitoo88 (#4614) üzenetére


Gizmo94
veterán

Sikerült, csak mint mondtam, nem egyszerű és igyekeztem úgy,hogy lehetőleg sikerüljön is, ne döljön a fejedre az FS. :DD

PS. Küldtem a linket ahová felraktam.

[ Szerkesztve ]

(#4617) Gizmo94 válasza fatal` (#4615) üzenetére


Gizmo94
veterán

Igen, az UT csodákra képes ocsmány látvány terén FSX-ben is, ha csak bevágod fullosan, olyan "legyen minden ami csak van" alapon. Kb. lesz két ház, meg egy rakás szögletes út, rengeteg színes pöttyel. :D

Second sirám: semmit. Ez ilyen, ennyit tud. Nem csak az UT-t nem szereti, egyszerűen pontatlan. Nálam nincs fnet most UT, csak GEX EU és ugyanolyan. Mindig el lesz csúszva, hacsak át nem írod az egész sceneryt, amit kétlek.. :DDD

(#4618) gabitoo88


gabitoo88
tag

nah nem igazán jött össze! :O 2db fekete kocka lett belőle!
Na most amihez kellene :DDD
FS 2004
PMDG 737 NG
Mert a leírásban FSX-et láttam

Tel.: 3630három343638

(#4619) Gizmo94 válasza gabitoo88 (#4618) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ehhe. Sajna azért láttál azt, merthogy FSX-et használok, valamint a leírás is PMDG 747-re vonatkozik, methogy azt is használok.

A hangsúly azon van,hogy a button file amit küldtem,a gauges mappában jó. Mondjuk megnézed,hogy van-e olyan a gaugesban ,hogy fs9gps, ha van, akkor annak az elnevezése is jó. Ha máshogy hívják, átnevezed arra a panel.cfg-be beírt sorban.

Az FS9 negatív számokat hazsnál contact pointnak is, szemben az FSX-szel, lehet,hogy ez a baj. Sajna nincs FS9-re való PMDG panel file-om mintának. Egy Level-D-s van, ezt megpróbálhatod átszerkeszteni. Az alábbiakban láthatod, mi a különbség az FS9 és az FSX Level-D767 panel között. Pl. nincs zorder,mások a helyiértékek, stb.:

FS9:

[Windowxx]
size_mm=456,378
window_size=0.45
position=7
BACKGROUND_COLOR=0,0,0
VISIBLE=0
ident=11015

gauge00=fs9gps!gps_500, 0,0

FSX:

[Windowxx]
background_color=0,0,0
size_mm=456,378
position=8
visible=0
ident=11015
zorder=5

gauge00=fs9gps!gps_500, 0,0

Ennek az FS9-esnek a mintájára szerkeszd át értelemszerűen a PMDG sorainak megfelelő módon a panel.cfg-t és valószínűleg jó lesz.

PS.: Ha nagyon nem megy, akkor vakarászok egy eredeti FS9 NG panelt és megcsinálom neked, de NEM MOST, ez is 100% :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4620) Gizmo94 válasza gabitoo88 (#4618) üzenetére


Gizmo94
veterán

Tudtam,hogy szipkafalvi lakos leszel, de te akartad. :DDD
Drága jó szívem által küldtem linket a két 737NG mappával amiben megcsináltam a panel.cfg-ket. Ha nem jó így sem, more help sajna nincs, mert FS9-em sincs így teszetlgetni nem tudom.

Boeing: Szépek lettek a képek, királyság. :K

(#4621) andorra válasza fatal` (#4595) üzenetére


andorra
őstag

Cruise altitude between FL100 and FL390
LHBP SID GILEP UY50 ABETI L610 UPALA Z744 LEPSA Z104 EGAKA T840 GULKO STAR EDDK

(#4622) Geryson válasza Cypresss (#4592) üzenetére


Geryson
addikt

Hát ez szép kis monitor-kavalkád! :) Csak nem 2 géppel vagy 2 Matrox Triple Head 2 Go-val nyomod? Anno én is gondolkoztam, hogy veszek, de nem a virtual cockpit továbbra sem tetszik ill. most már úgyis tárgyalan, mert 3 darab 82 cm-es TV nem férne el az asztalamon (ami azért nem kicsi). Szóval tényleg gratula, kiváncsi lennék a confgodra! A TV Samsung, 2 napja bekötöttem az antennát is, úgyhogy mostmár mint TV is üzemel, de bevallom tévézéshez túl közeli. Amúgy le vagyok hidalva, merthogy HDMI-kábellel kötöttem össze és így mostmár nincs mindenféle vastag kábel csak ez a sima kis vékony.

Ezt nézzétek meg. Jövök haza CYVR-ről (Korcsiii-t otthagytam) és egy ilyen jópofát fotóztam. Látta már valaki eddig közületek ilyen közelről a Szaturnusz gyürüit? :)))

A leszállás pillanatai kollégámmal:

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4623) gabitoo88 válasza Gizmo94 (#4620) üzenetére


gabitoo88
tag

Nagyon szépen köszönöm nemsokára csekkolom és írom az észrevételeket!

Tel.: 3630három343638

(#4624) boeing válasza Geryson (#4622) üzenetére


boeing
senior tag

Én igen a google earthon :DDD Jó kép
Gizmo94: Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4625) Korcsii válasza Geryson (#4622) üzenetére


Korcsii
őstag

Szaturnusz... megint routerfinderrel tervezted, hogy ilyen nagy kerülővel mentél? ;] amúgy úgy látszik az előző postomban megtaláltam az egyetlen képet, amikor te voltál kicsit hátrébb (illetve feljebb)... de hol a gyönyörű BAW festésem? :) egyébként én majd az olimpia végén viszem haza a sok más/aznapos turistát... bele se merek gondolni mi lesz ott hátul :)

amúgy kezdem magam szégyellni, hogy a repülés miatt még egy hardvert sem vettem :B viszont a képek láttán egyre jobban gondolkozok egy kis bővítésen :K (joy a minimum, mert az már eléggé kéne)

[ Szerkesztve ]

(#4626) Cypresss válasza gabitoo88 (#4593) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

Egy ilyen programról tudok, ami fizetős viszont nagyon jó. Frissíthető adatbázissal, FSX-hez és 2004-hez egyaránt jó. Hotkey-el előhívható és eltűntethető felülettel igény szerint, rengeteg egyéb adattal, VOR, NDB, intersection-ök, reptér adatok, stb. Importálható IFR, VFR térképekkel. Bármilyen gépbe berakható. Ha FS9-hez használod FSUIPC nem árt...

Remélem ilyenre gondoltál.

[link]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#4627) Cypresss válasza Geryson (#4622) üzenetére


Cypresss
senior tag

Szia,

A jelenlegi konfig (csak a legfontosabbak): Core I5 750, 4 giga ram, 2 db radeon 5870, triplehead2go (digital edition). Öt Samsung 930bf (ezek még 4:3-asok).

CP Flight MCP, Fly Engravity FMC.

FSX és FS9 (külön partíción), valamint XP SP3 és WIN7 HOME.

A kliens gép valamivel gyengébb, azon fut a wide client, az ASA és a TSR Autobreak progi.

Monitorodhoz még1x gratulálok, nálam a Samsung az abszolut favorit és ez a méret azért nem semmi.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#4628) boeing válasza Cypresss (#4627) üzenetére


boeing
senior tag

:Y 5870 2DB,jó kis motyó. :K

[ Szerkesztve ]

(#4629) Gizmo94 válasza Cypresss (#4627) üzenetére


Gizmo94
veterán

Durva... :Y :C

(#4630) cintula187 válasza Cypresss (#4627) üzenetére


cintula187
addikt

Az derék.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4631) fatal` válasza andorra (#4621) üzenetére


fatal`
titán

Akkor jól sejtettem, köszi :)

(#4632) fatal` válasza Cypresss (#4627) üzenetére


fatal`
titán

"2 db radeon 5870, triplehead2go (digital edition)"

Utóbbi minek? Eyefinity?

(#4633) Geryson válasza fatal` (#4632) üzenetére


Geryson
addikt

A triplehead húz szét egy jelet tulajdonképpen három képernyőre. Van a dualhead2go is, az csak 2 monitorra szed szét. Igazából egy baromi jó találmány, de mivel nincs grafikai processzor, így igen komoly háttér kell a számításokhoz! Sokat gondolkoztam én is rajta!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4634) fatal` válasza Geryson (#4633) üzenetére


fatal`
titán

Tisztában vagyok vele mi a triplehead2go csak a hd5870 8db monitort támogat, 3dben is úgyhogy felesleges költség a th2g.

(#4635) Gizmo94 válasza fatal` (#4634) üzenetére


Gizmo94
veterán

But totally perfect for eye candy. :)

(#4636) Cypresss válasza fatal` (#4632) üzenetére


Cypresss
senior tag

Igazság szerint már jóval előbb megvolt a Matrox és szépen összeszoktunk. Kb háromynegyed évvel később jött az eyefinity, amivel még nem volt időm alaposabban megismerkedni, de az első benyomások alapján nem váltottam. A triplehead2go-ban megismert bazzel management-et nagyon (tudod, ez az oldalsó monitorok torzítását küszöböli ki, és a nem folytatólagos képet varázsolja azzá, úgy hogy összehúzza a két szélső monitor képét) szeretem, az eyefinityben is van hasonló, de nekem az nem nagyon tetszett. Így visszatértem a Matroxhoz.
Az is szempont volt, hogy a Matrox-al, egy kimenetről három monitort tudok meghajtani (alsó három monitor), még a felső kettő külön jelforrást kap, így az FS indítása során nem kell állandóan kínlódnom a széthúzott kép egy monitorra történő visszaméretezésével a teljes képernyőre történő váltás során. Egyszerűen csak kitöltik a teljes képernyőt és kész. Ahányszor ki-be lépek mostanában full screen-ből és vissza, nagyon sok időt megtakarítok ezzel. :)
Nem tudom mennyire volt érthető amit mondani akartam, remélem valamennyire igen.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#4637) Cypresss válasza fatal` (#4634) üzenetére


Cypresss
senior tag

Vannak esetleg gyakorlati tapasztalataid? Mert ha igen, érdekelne a véleményed az eyefinity szolgáltatásait illetően.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#4638) fatal` válasza Cypresss (#4637) üzenetére


fatal`
titán

Nincsenek, 3870em van 1db monitorral. :)

Azt hittem együtt vetted a t2g-t az 5870ekkel ezért láttam feleslegesnek. Így, hogy az korábban megvolt gyakorlatilag tökmindegy. :)

(#4639) Korcsii


Korcsii
őstag

And the winner is: [link] :DD

avagy volt egy verseny a BAV és az UK2000 szervezésében... a határidőt kicsit benéztem, aznap délben még alig volt néhány mp felvéve (konkrétan csak a concorde)... szóval rohammunka volt, és bár sok ötletemet nem tudtam megvalósítani, végül csak összejött :K

ui: ez volt az a bizonyos toronyból felszállós sztori, amit kicsit előrébb említettem :)

[ Szerkesztve ]

(#4640) boeing válasza Korcsii (#4639) üzenetére


boeing
senior tag

Jó kis videó,concorde szép. :K

(#4641) Gizmo94 válasza Korcsii (#4639) üzenetére


Gizmo94
veterán

Igényes, szép munka.. Akárcsak a londoni bemutató. ;) Látszik,hogy fektettél bele időt és energiát bőven, de megérte.

(#4642) fatal` válasza Korcsii (#4639) üzenetére


fatal`
titán

Szép munka. :)

(#4643) Korcsii válasza Gizmo94 (#4641) üzenetére


Korcsii
őstag

inkább fogalmazzunk, úgy, hogy szeretem volna sok időt belefektetni :B február 10. szerda volt a határidő, én meg csak az előtte lévő hétvégén eszméltem fel... mondjuk kb 12 óra így is benne van, szóval ha úgy vesszük, valóban foglalkoztam vele egy keveset :)

:R

(#4644) Gizmo94 válasza Korcsii (#4643) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nem kifejezetten csak a repülősről beszéltem, habár arra is érvényes és itt az az on, de speciel nekem a másik jobban tetszett. Előfordulok ott néha, ( bár többet on IoM, :) ) és sikerült olyannak bemutatnod, ráadásul lényegretörően és ízlésesen, amilyen. Ez pedig egyáltalán nem könnyű.

[ Szerkesztve ]

(#4645) Korcsii válasza Gizmo94 (#4644) üzenetére


Korcsii
őstag

kösz, mondjuk ott nem is volt határidő (na jó, karácsony, de ősszel voltunk ott), meg ott csak képekkel kellett variálni, és nem videókat felvenni...

örülök, hogy tetszik :R

(#4646) Trub


Trub
tag

Sikerült megoldanom win7 x64 alatt a sorozatos Fatal errorokat. Egyszerűen bemásoltam ezt a fájlt az fsx mappájába. Így már tudok fél óránál is hosszabban repülni :)

[ Szerkesztve ]

(#4647) haky válasza Trub (#4646) üzenetére


haky
senior tag

Ez mit csinál???

Aki másnak retyvetyutyu...

(#4648) Korcsii válasza haky (#4647) üzenetére


Korcsii
őstag

elvileg megszünteti a menübe lépéskor előjövő fagyásokat...
test in progress...

(#4649) AirBooms


AirBooms
addikt

Új tapsztalat:
Mostanában rengeteg long haul utat repültem (MD-11-gyel), s időnként előfordultak rejtélyes fagyások. Mindig ugyanott, ugyanakkor. Innen jött az ötlet, átterveztem az útvonalat, s többet nem volt fagyás az adott útvonalon. Szóval nem mindig kell OOM-et, vagy fura scenery problémákat keresni a fagyások hátterében...

(#4650) fatal` válasza AirBooms (#4649) üzenetére


fatal`
titán

Ez egy kissé ellentmondás. Áttervezted az útvonalat, magyarul ahol előtte jártál ott fagyott. Azon a területen van valami probléma. Én mostanában repkedek összevissza Európában és sehol nem fagyott az FS szerencsére. Így is maradjon. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.