Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) boeing válasza Cypresss (#4137) üzenetére


boeing
senior tag

Ha sikerül belönötök a 737NGX Fps-ét a MD-11-éhez,akkor szerintem nem lesz olyan vészes a sebbesége. :K
Köszönjük a Infokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#4152) andorra válasza boeing (#4151) üzenetére


andorra
őstag

Mert ugye ott is HD minőségű textúrák vannak?

(#4153) boeing válasza andorra (#4152) üzenetére


boeing
senior tag

Nem tudom,szerintem igen,elég élesek.De egy Hd texturát egy jobb videokarinak 4850-70 stb ne jelentsen akadályt,és ne befolyásolja a játék sebbeségét. :K

(#4154) Gizmo94 válasza andorra (#4152) üzenetére


Gizmo94
veterán

Dehogy vannak... Jelenleg amiről tudok HD textúrákról, legalábbis FSX-hez, a Project Opensky Boeing 737-8K5 Arkefly HD Misha Griftéktől.
Ott 4096x4096-os felbontású textúrák vannak, de az MD11-nél semmilyen HD textúrázás nincs.

(#4155) Gizmo94 válasza boeing (#4153) üzenetére


Gizmo94
veterán

Vannak elvárásaid. :DDD Hogy akadályt ne jelentsen, az még OK, de,hogy ne befolyásolja a játék sebességét,az kemény... A HD textúrákhoz sajna nem elég annyi, hogy elég élesek.. :) Keményen felbontásról szól és egy játékban más egy HD textúra mozgatása mint pl. filmen.
Nem kicsi feladat azt összehozni FPS barátra és kelleni fog hozzá hardver is, gyanúsan... :K

(#4156) boeing válasza Gizmo94 (#4155) üzenetére


boeing
senior tag

Akkor ezt is tudom,nem vagyok nagy hardver tudós,kemény lesz összehozni akkor a 737NGX-et. :K.

(#4157) Gizmo94 válasza boeing (#4156) üzenetére


Gizmo94
veterán

Hát HD textúrákkal összehozni úgy,hogy FPS barát legyen,miközben az eddigi PMDG gépek normállal sem azok, meglehetősen nehéz lesz.. :K

[ Szerkesztve ]

(#4158) boeing válasza Gizmo94 (#4157) üzenetére


boeing
senior tag

Na majd ki derül,nincs kedvem Ati 5890-et venni :DDD.

(#4159) andorra válasza boeing (#4158) üzenetére


andorra
őstag

ATI ???? :N

(#4160) boeing válasza andorra (#4159) üzenetére


boeing
senior tag

Nvidia??? :N

[ Szerkesztve ]

(#4161) haky válasza boeing (#4158) üzenetére


haky
senior tag

A két magos VGA-al amúgy se mész semmire ebben a játékban.. Tapasztalat: 1FPS növekedést nem tapasztaltam.

Aki másnak retyvetyutyu...

(#4162) boeing válasza haky (#4161) üzenetére


boeing
senior tag

Sajnos nem,pedig kéne. :R

(#4163) Korcsii válasza boeing (#4162) üzenetére


Korcsii
őstag

egyébként sem tolja 100%-on az egyetlen GPU-t sem, arról nem is beszélve, hogy nem is arra tervezték...

(#4164) AirBooms


AirBooms
addikt

Én nem értem, miért számít, hogy ATI vagy Nvidia, ha azt mondjátok, hogy még az FSX sem használja ki a VGA-t 100 százalékban. Az FS9 a HD4890 VGA-am GPU-ját átlagosan 30 százalékosan dolgoztatja Everest szerint. Néha még ennyire sem, s csak nagyon ritkán megy 60 százalék fölé (meglepően leginkább akkor, amikor mondjuk egy PMDG repcsi 2D-s cockpitjére váltok nézetet). Innentől kezdve szerintem teljesen felesleges ezen civódni. De ez csak az én véleményem...

[ Szerkesztve ]

(#4165) boeing válasza AirBooms (#4164) üzenetére


boeing
senior tag

Nem civódunk :D,csak én véleményeztem hogy ha a Pmdg 737 NGX-nek HD Texturái lesznek akkor,ki kéne végre használnia a mostani GPU-ba lakozó brutális számitási potenciát.És egy kicsit enyhiteni a CPU-t.

(#4166) Kosztinho válasza boeing (#4165) üzenetére


Kosztinho
tag

A baj az, hogy a PMDG-nél fejükre is állhatnak, ha az FSX motorja nem használja ki a GPU-t....Én abban bízom hogy lesz lehetőség a textúra felbontásán állítani, hogy HD legyen vagy kisebb. (Mint mondjuk az Aerosoft Do-27-ésénél).

[ Szerkesztve ]

(#4167) Gizmo94 válasza Kosztinho (#4166) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ez így igaz,a lényeg ez. Sajnos bármelyik külső gyártó csinálhat bármit, eredménye nem lesz,mert az FSX motorját kellene optimalizálni, fejleszteni, hogy az új hardverek potenciáljait kihasználja. Erre azonban fejlesztőcsapat híján nem sok esély van sajnos..

[ Szerkesztve ]

(#4168) Geryson


Geryson
addikt

Keresem-keresem azt a cikket, amiben az FSX-et a "világ legerősebb gépe" címmel titulált környezetben tesztelik és láss csodát, megakasztja a gépet az FSX, tehát tényleg a motorban vagy a gebasz. Nem emlékszik valaki erre a cikkre, egyszerűen sehogy nem találom most. Ha jól emlékszem 2 db 2 magos videókarival tolják és leesik az FPS, talán pont PMDG alatt.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4169) Geryson


Geryson
addikt

Áááá, bocsi, hülye vagyok, Crysisnek a Warheadje volt, nem FSX és PMDG, de tuti ez is kifingatta volna... :)

Index hír

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4170) AirBooms válasza Geryson (#4169) üzenetére


AirBooms
addikt

Tényleg nem szeretnék itt egyre negatívabb fényben díszelegni, de egyrészt ennek a tesztnek a belinkelése ide teljesen felesleges volt, másrészt maga teszt is elég nagy lúzerségnek tűnik (pláne az a rész, amikor csodálkozva írják, hogy 3DMark06-ban csak azért verik meg ezt az überbrutál gépet jó sokan, mert mindenféle titokzatos eszközökkel tuningolják a gépüket). Hát az én gépem is megveri, s bizony nincs titokzatos módszerekkel tuningolva...
Harmadrészt meg az FSX nem kifingatta volna, hanem meg sem dolgoztatta volna. Ezt nem értik meg sokan...
Amúgy meg a "világ legerősebb gépe" - már ez a túlerőltetett búlvárcím is nagyon gyenge... Hogy lenne már a legerősebb? :U

Az viszont tetszik, hogy annyira szimulátorfüggő itt néhány kolléga, hogy mindenről az FSX és a PMDG jut az eszébe... :C

(#4171) Gizmo94 válasza AirBooms (#4170) üzenetére


Gizmo94
veterán

Szimulátorfüggő???
Hiszen az FSX arcade game, nem? Még a PMDG hagyján, hiszen az van FS9 alá is. :DD :DDD :C

(#4172) Geryson válasza AirBooms (#4170) üzenetére


Geryson
addikt

Csak azért linkeltem be, mert rá kellett jönnöm, hogy hülyeséget beszélgetem. A cikkben tényleg vannak baromságok, de mondjuk ez a része már annyira nem érdekel, max. a hardverháttér megnyerő - azt hiszem több mindenkinek.

Pont mostanság számolgattam, hogy 1992 óta "repülök" FS-el, az első Meigs Field repülésem 18 éve volt... :) És nem hülyéskedek, már anno megálmodtam a közös "online" repüléseket pedig akkor még internet, semmi ilyesmi nem volt (legalábbis ismereteimben). Olvasgattam amúgy az FSX-es véleményeket, hogy arcade, nem arcade, nem tudom, szerintem piszkosul jó program, soha nem repülnék FS2004-el már, pedig pár ezer órát letoltam mindkettővel már.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4173) Taylory


Taylory
csendes tag

A segitségetekre lenne szükségem !! szerintem valami grafikai hibám lehet ,de nem tudom mi a megoldás , a felhök fekete kockát alkotnak.. és a repülö szárnyvége is feketecsikot húz repüléskor ...Fsx.. :..elöre is köszönöm a válaszokat !!! :R

(#4174) Gizmo94 válasza Taylory (#4173) üzenetére


Gizmo94
veterán

Talán ha egy képet mellékelnél, könnyebb lenne. Ha pl. a gép jelzőfényei is fekete kockák, akkor ez kevés memóriát jelent a rendszerben..
Nálam néha a sceneryn is megjelennek nagy kiterjedésű fekete alakzatok, valamint az "égbe felkúszó" házak,stb.. Ezután hamarosan érkezik a memory outtal való kilépés. :DDD

(#4175) Geryson válasza Taylory (#4173) üzenetére


Geryson
addikt

Szerintem telepítettél valamit és utána lett, nem? Szedd le az utolsó dolgot, dolgokat. Nekem anno volt szárnyvéges problémám még FS2004 alatt Projekt Tupolevvel, leszedtem, rendbejött minden.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4176) Gizmo94 válasza Geryson (#4175) üzenetére


Gizmo94
veterán

Projekt Tupolevről jut eszembe... :)

Sikerült végre-valahára betolnom a Tu 134A -t FSX -be , ráadásul old Malév liveryvel, :)
Teljesen eredeti a cockpit, nagyon nagy élmény tapasztalgatni és repülni vele.
Sajnos valamiért képet most nem tudok róla beilleszteni, nem engedi a PH..

[ Szerkesztve ]

(#4177) AirBooms válasza Gizmo94 (#4171) üzenetére


AirBooms
addikt

Ingyé volt, nem mindegy? :DD
Kár, hogy a hardverért - ha nem is sokat - de kellett fizetni... :D

[ Szerkesztve ]

(#4178) Taylory


Taylory
csendes tag

/dl/upc/2010-01/216467_2010-1-21_22-12-4-441.jpg

[ Szerkesztve ]

(#4179) Geryson válasza Gizmo94 (#4176) üzenetére


Geryson
addikt

Milyen a hangja? Én a 154-et ismertem, hááát olyaminek tűnt mint a valóságban - iszonyatosan hangosnak! :) Nekem amúgy sajnos nem jön be ez a géptípus, anno is csak úgy kipróbáltam, bár a videója a 154-es hajtóműindításnak FS2004-ben a mai napig megvan, az valami kész csoda, hogy milyen hosszú!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#4180) Gizmo94 válasza AirBooms (#4177) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ezt most nem értem,hogy hogy jön ide az ingyé volt, de majd felvilágosítasz úgy is. :)

Csak azon röhögtem,hogy képzavar volt az arcade-sim menüben.. Kis zavar támadt az erőben, mint Obi-Van-nál. :DD
Ha már előhoztad - látod, magamtól nem nyomtam volna hsz-ba - hogy az FSX-ért nem fizettem, ez kész tény, azonban,hogy "a hardverért - ha nem is sokat - de kellett fizetni", ez erősen relatív.. A megjelenés körül vettem a lapokat, procikat is, nem volt az anno annyira fillér. :D Az i7 már most sokkal kedvezőbben lesz beszerezhető, mert azzal kivárok, de akkoriban még türelmetlenebb voltam. ;)

(#4181) Gizmo94 válasza Geryson (#4179) üzenetére


Gizmo94
veterán

Igen-igen, iszonyú hangos és nekem nagyon realisztikusnak tűnik. A cold start természetesen itt is nagyon hosszú és bonyolult, sőt, minden nagyon bonyolult, de nekem nagyon tetszik.. A műszerek észbontóak, egyáltalán nem emlékeztetnek a megszokott műszerezettségre, inkább egy Zsuk furgon vagy Gaz terepjáróéhoz hasonlítanak. :D
Az egész gép kezeléséről kb. annyit,hogy a level-D 767 procedúrái és általános kezelése ehhez képest alap.. :)
Bár a FSGuide-on lehúzták a hangját, szerintem eszméletlen jóó! :K

[ Szerkesztve ]

(#4182) Gizmo94 válasza Taylory (#4178) üzenetére


Gizmo94
veterán

A linkedet a címsorba illesztve egy villamossági nagyker oldalára jutok.
Lehet,hogy tuti konnektorokat lehet ott kapni pl. , de segíteni így nem fogunk tudni. :DD

(#4183) AirBooms válasza Gizmo94 (#4180) üzenetére


AirBooms
addikt

Szerintem fejezd be ezt a nevetséges magyarázkodást és állandó csipkelődést. Érdekes, hogy eddig is csupán csak téged "bosszant" ez a téma, mindenki más megértette miről van szó. Kutyát a nem érdekli, miért fizetsz, miért nem (legfeljebb egyszer csak a modikat)... Csak hagyd már abba, kérlek!

(#4184) Korcsii válasza Taylory (#4173) üzenetére


Korcsii
őstag

nálam is szoktak lenni fekete kockák (igen, tudom, négyzetek), de általában csak másodpercig, amíg be nem tölti a textúrát...
hogy mitől lehet? hát most ezek jutottak az eszembe:
- telepítésnél valami miatt nem települtek/megsérültek ezek a textúrák
- lassú a HDD (bár akkor egy idő után betöltené)
- kevés a videokártyád memóriája (tudtommal ott tárolja ezeket)
- directx10 on/off
- esetleg valami miatt nem szereti az átlátszó dolgokat? :F

(#4185) Gizmo94 válasza AirBooms (#4183) üzenetére


Gizmo94
veterán

Majd ha nem osztasz be akkor befejezem. Nem bosszant, csak gusztustalannak és nagyképűnek érzem, mint azt a megjegyzésedet is,hogy a hardverért ha nem is sokat,de kellett fizetni. Annyit biztosan kellett, mint a low costos i7 konfigodért.
A modikkal jössz? Etikus. Menj panaszkodni hozzájuk, de majd akkor sikítozz, ha egyetlen warezlinket is benyomtam ide.

[ Szerkesztve ]

(#4186) Taylory válasza Gizmo94 (#4185) üzenetére


Taylory
csendes tag

Köszönöm a kielégitö választ !!! átnézem ezeket a dolgokat!!!!!!!!!!!

(#4187) Taylory válasza Gizmo94 (#4182) üzenetére


Taylory
csendes tag

Bocsánat !!!! a fiamat kértem hogy küldje el a képed mert halaszhatatlan dolgom volt , de látom nem sikerült neki, bocsi ...orvoslom.... :R

[ Szerkesztve ]

(#4188) cintula187 válasza Taylory (#4187) üzenetére


cintula187
addikt

Nálam is szokott lenni pár másodpercig fekete négyzet, de nálam többnyire a kifutó melletti segédfényeknél.

Na ilyen viszont ami a képen van nekem még sose volt. :F

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4189) Gizmo94 válasza Taylory (#4187) üzenetére


Gizmo94
veterán

Huh, ez biztosan nem a szokásos átmeneti memotúlterhelés amiről Korcsii és Cintula is írt..
Ez valami effect hiba lesz, mert a füst és az egyebek is elvileg az effects mappában tárolódnak.
Ha csak ez jelentkezik és más minden rendben, akkor lehet,hogy valamitől ezek az effect fájlok sérültek.. De lehet,hogy tévedek, ez csak egy tipp. :U
Ilyet még nem láttam, szerencsére. Lehet,hogy csak újratelepítés segít ezen.. Bár ha gondolod, felrakom valahová az effect mappám tartalmát rarban és megpróbálhatod felülírni a fájlokat. Sokat ezen már nem ronthat... :U

(#4190) Taylory válasza Gizmo94 (#4189) üzenetére


Taylory
csendes tag

Megköszönném !! nem tudom mit rondhattam el mert eddig semmi baja nem volt !! baj az hogymár nem tudom mit raktam fel amitöl ez megsérült !!

(#4191) Gizmo94 válasza Taylory (#4187) üzenetére


Gizmo94
veterán

Elküldtem mailben a mappa tartalmát. Előtte csinálj mentést a saját effects mappádról,hogy ha esetleg fejreállna az FSX, vissza tudd másolni, majd mentés után írd felül az enyémmel.
Hátha... :R

(#4192) Taylory válasza Gizmo94 (#4191) üzenetére


Taylory
csendes tag

szupi !!Köszönöm... megyek megmütöm !!

(#4193) cintula187 válasza Taylory (#4187) üzenetére


cintula187
addikt

Csak ennél a gépjárműnél csinálja? :)

Ja meg a felhők is?

Nekem meg a folyók tüntek el de az úgy néz ki egy Ultimate terrain x reinstall meg fogja oldani

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4194) Taylory válasza Gizmo94 (#4191) üzenetére


Taylory
csendes tag

:R :R :R :R :R :R Szuper !!!!! Köszönöm megjavult !!!!!!!!!! :C :C :C

(#4195) Taylory válasza cintula187 (#4193) üzenetére


Taylory
csendes tag

Szerintem probáld meg te is, nekem tutira jooooo müxik !!!

(#4196) Gizmo94 válasza Taylory (#4194) üzenetére


Gizmo94
veterán

Szívesen! Örülök,hogy hatásos volt. Még szerencse,hogy ekkora Lego az FSX.
Lehet szerkeszteni orrba-szájba, azután vagy sikerül-vagy sem. Most éppen igen. :C :R

(#4197) boeing válasza Gizmo94 (#4196) üzenetére


boeing
senior tag

Igen igen én mindig csinálok egy másolatot a Scenery-Textura mappákról,mert már engem is mokázot meg. :K

(#4198) AirBooms válasza Gizmo94 (#4185) üzenetére


AirBooms
addikt

Figyelj, öreg!

A modikhoz én ugyan nem megyek, egyszer csak csak felfigyel rád az egyik... Ez engem nem érdekel, de talán majd az jobban zavarni fog, ha esetleg a szimes társadalom tagjai előbb-utóbb nem szívesen osztanak majd meg veled sem tapasztalot, sem egyebet... S nem csak erre a a fórumra gondolok.

Másrészt a mostani vitánkban sem én szólítottalak meg, hanem Geryson hsz-ére reagáltam, erre szóltál megint be!

A legelső alkalom pedig arról szólt, hogy egy belinkelt képen lévő "Nap" téma egyszerűen nem tetszett nekem sem, és még valakinek sem, csak én ehhez tettem egy kicsit túlzó megjegyzést, amit azóta finomítottam, ráadásul egy hsz-emben még tőled is elnézést kértem, ha megbántottalak volna. Azt a témát is te fújtad fel, s te kezdtél el vádaskodni hülyeségekkel... Kicsit olvass vissza, ki szólított meg kicsodát. Én békén hagylak (és békén is hagytalak), csak tedd te is ezt.
S még egyszer: nem degradálom sem az FSX-et, sem az FSX használókat, ők is ennek a közösségnek a tagjai. Tőlük is tanulok, s ha lehet, én is szívesen segítek nekik. Arról nem ők tehetnek, hogy az FSX közel sem lett az a program, amire az FS2004-használók vártak, s a mai napig alkalmasabb az FS9 szimulátorkénti használatra.

És fejezd be a hisztit! :(((

[ Szerkesztve ]

(#4199) Gizmo94 válasza AirBooms (#4198) üzenetére


Gizmo94
veterán

T. AirBooms,

Ezt nekem írtad? A megszólítás miatt nem vagyok benne egészen biztos, de amennyiben igen, úgy:

1, A barátaidnál, vagy a saját közegedben megfelelhet ez a megszólítás.
2, Aki itt mamakedvence módra hisztizik az te vagy, részemről amíg nem váltottál gusztustalan módba csak viccként kezeltem a dolgot.
3, Amennyiben úgy látják jónak a többiek, akkor biztosan nem fognak majd megosztani velem semmit, az az én bajom lesz,már ha az lesz.
4, Hogy bepattantál az pediglen a te bajod.

Last but not least: Te egy vicc vagy, a véleményed pedig kb. annyira érdekel mint falon a légyszar. Részemről itt a vége.

:R

(#4200) AirBooms válasza Gizmo94 (#4199) üzenetére


AirBooms
addikt

Azt hiszem erre mondják: no comment... :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.