Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Trub válasza Gizmo94 (#3700) üzenetére


Trub
tag

A zöld-piros gonbot hagytam ki :)) köszi, megpróbálom így is.

(#3702) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Tádám! :DDD És még fokozható sajnos

Aki ATI karit használ az pls mondja már meg mit kell mire állítani a CCC ben.
Köszönöm! AA és hasonlók

[ Szerkesztve ]

(#3703) haky


haky
senior tag

Na kíváncsi leszek az új gépem mit fog tudni. jelenleg notiról nyomom a net-et úgyhogy FSX felejtős:( A új gépben már megvan a lap: Giga P55A-UD3R, a cpu: I5-750 + Freezer extreme v2, ramokra várok + VGA-ra: ramok meg vannak rendelve Hyperx 4GB 2x2 2000Mhz, VGA: várok addig amíg kijön az nvidianak az új cucca.. lehet megöregszem addig :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#3704) fatal` válasza v!ct0y (#3702) üzenetére


fatal`
titán

ATT-t használok és csak simán ráraktam az AA-t, meg beállítottam hozzá egy profilt.

(#3705) v!ct0y válasza fatal` (#3704) üzenetére


v!ct0y
veterán

Meghálálnám ha küldenél egy fotót róla :) vagy 2-t :DDD

(#3706) fatal` válasza v!ct0y (#3705) üzenetére


fatal`
titán

Jobb klikkes menük hadáról minek csináljak fotót?:D

Szedd le a netről, töltsd fel és rájössz hogy pofon egyszerű. Ha nem megy priviben segítek. :)

(#3707) v!ct0y válasza fatal` (#3706) üzenetére


v!ct0y
veterán

Csak a 3d beálltásokról AA AF AAA meg ezekről van egy öszegzés is benne na arról kéne a fotó:)

(#3708) fatal` válasza v!ct0y (#3707) üzenetére


fatal`
titán

Mondom Ati Tray Toolst használok nem a Catalyst Control Centert, több külön profillal :)

[ Szerkesztve ]

(#3709) Traumausi


Traumausi
csendes tag

Napsugarast!

Gepfejlesztesi kerdesem lenne a T. Nagyerdemuhoz. Adott egy vas, Asus P5QC alaplap, Core 2 Duo E8400 procival, ATI Radeon 4850-es kartyaval, 3 GB memoriaval. Kivancsisagbol feltettem egy Windows 7-et, s erdeklodnek: erdemes ebbe az alaplapba belerakni a plusz 1 giga memoriat es mondjuk valami Core 4-es processzort, vagy inkabb varjak es rakjak ossze egy teljesen uj vasat FSX-hez?

A valaszokat elore is koszonom!

Udv!

Trau

(#3710) andorra válasza Traumausi (#3709) üzenetére


andorra
őstag

Majd fogsz erről hallani mindenféle véleményt a vége meg mégiscsak az lesz, hogy neked kell döntened.
Az én véleményem, hogy nem érdemes, sőt amit tervezel azt sem igazán.
Az FSX-hez erőmű szükségeltetik és még akkor is kompromisszumos lesz sok területen.

Ha mégis, mindenáron: I7 processzor minnél magasabb tuningon hajtva, DDR3 minnél kisebb latencyvel de minnél magasabb frekvencián (3*2Giga), NVIDIA egymagos min 1Gigas jobbfajta kártya, ínyenceknek RAPTOR wincseszter.

(#3711) v!ct0y válasza fatal` (#3708) üzenetére


v!ct0y
veterán

Akkor miért írsz b+ ?::DDD:DDD

(#3712) Gizmo94 válasza Traumausi (#3709) üzenetére


Gizmo94
veterán

Szia,

Az én véleményem csak a plusz ram kérdésében különbözik Andorráétól, mert:

Érdemes a plusz egy giga ram, ha a Win7-ből 64 bitest raktál, egyébként nem.
Core 4-et véletlenül se vegyél FSX miatt, ha jól meghúzod a Wolfdalet, márpedig a lpod szépen ki tudja hajtani, akkor jobbat fog menni a játék, mint bármelyik Quadon.
Tehát dobj fel egy 64 bites Win7-et, tedd bele a plusz egy giga ramot, húzd meg jól a 8400-at és amit egy 775-ös rendszeren tud az FSX, azt igencsak tudni fogja a a te konfigoddal is.
Ebbe a gépbe viszont ha az FSX a cél, akkor több pénzt ezen kívül már ne ölj, akkor amint Andorra is igen pontosan leírta: várj még és egy kb olyan i7 konfigot rakj össze, azon remekül fog menni az FSX.

[ Szerkesztve ]

(#3713) Traumausi válasza Gizmo94 (#3712) üzenetére


Traumausi
csendes tag

Napsugarast!

Elsőként köszönöm a válaszokat, megint tanulok újat. Bár bevallom őszintén, a 777-esek FMC-programozása egyszerűbb számomra, mint a procituning... :)

"Tehát dobj fel egy 64 bites Win7-et, tedd bele a plusz egy giga ramot, húzd meg jól a 8400-at és amit egy 775-ös rendszeren tud az FSX, azt igencsak tudni fogja a a te konfigoddal is."

Nos, bevallom férfiasan: a jelek szerint első hibámat máris elkövettem: 32 bites W7-et raktam fel. Vissza a starthoz, irány a 64 bites változat?

A proci felett egy XigmaTek Red Scorpion hűtő dolgozik, ezt elfelejtettem említeni.

A processzor meghúzásához egy kis segítséget kérhetek, vagy inkább RTFM? Találtam a keresgélés közben egy korrektnek tűnő leírást az E8400-as piszkálásáról, ímhol:
http://www.legionhardware.com/document.php?id=717

Megyek memóriát venni... :)

Üdv!

Trau

(#3714) boeing válasza Traumausi (#3713) üzenetére


boeing
senior tag

Windows 7 x64bit jobban jársz vele,mivel normálisan lekezeli a 4GB-és több memoriát.
Mindenkinek Boldog Békés és Repülésben Gazdag Karácsonyt.

(#3715) Gizmo94 válasza Traumausi (#3713) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nem követtél el hibát, csak 32 bites Windows esetében nem ér semmit a 4 giga ram,mert képtelen normálisan kezelni, így ebben az esetben csak kidobtad a pénzt a plusz egy gigára. Viszont az FSX meg szereti a 4 gigát.

Nem feltétlenül RTFM, mert nem sokra mégy a gyári manuallal, bár az Asus gyári bios overclockja még eléggé működőképes tud lenni.

Amit linkeltél, annál sokkal több hasznosat szerintem itt sem tud mondani senki, de az biztos,hogy a világ leghúzhatóbb procijai a Wolfdalek.. Szinte bűn tuning nélkül futtatni. :)

Sok sikert, szerintem biztosan jó eredményt fogsz ezzel a konfiggal elérni FSX-ben.

[ Szerkesztve ]

(#3716) fatal` válasza Gizmo94 (#3715) üzenetére


fatal`
titán

"Bár az Asus gyári bios overclockja eléggé működőképes tud lenni."

Inkább a PH tuningtopicjai, a gyári auto overclock szépen túlfeszeli a procit. :)

(#3717) Traumausi válasza Gizmo94 (#3715) üzenetére


Traumausi
csendes tag

Napsugarast!

Köszönöm a türelmet, uraim! :)

A Legion Hardware segítségével a proci felugrott 3,6 GHz-re, terhelés alatt stabilan tartja, a ventillátor sem csapott ámokfutást eddig.

Amivel még lesznek kalandok, az a memória simogatása. A gépben jelenleg 3 darab Samsung 1Rx8 PC2-6400U-666-12-ZZ jelű, 1 GB-os, hozzáadott aktív vagy passzív hűtéssel nem rendelkező memóriamodul lakik. Most túrom a netet, hogy ezzel az alaplap-memória kombóval kinek mi sikerült... :)

Már a procituning is érezhetően dobott az FSX framerate-értékén, az Élet szép és már repült a ZA002 is.

Üdv!

Trau

(#3718) Gizmo94 válasza fatal` (#3716) üzenetére


Gizmo94
veterán

Ha kicsit utánanéznél, az ő lapjában már nem. A régebbi sorozatokra volt jellemző..

[ Szerkesztve ]

(#3719) fatal` válasza Gizmo94 (#3718) üzenetére


fatal`
titán

Lehet, mindenesetre én nem bíznék semmit az auto tuningra, nem hogy egy wolfit. :)

(#3720) haky válasza fatal` (#3719) üzenetére


haky
senior tag

Jaja ez így van. Egészen eddig nekem is E8500-asom volt. 3.99Ghz-en ment léggel. Pici fesz emeléssel. Jó cucc volt. Haver megvette a gépem(lap+cpu+vga"ram) így kénytelen voltam beújítani egy i5-el.. Jövő héten jön meg a 2000Mhz-es hyperx ram:). Már csak egy VGA kell. És rángatom azt is:).

[ Szerkesztve ]

Aki másnak retyvetyutyu...

(#3721) fatal` válasza haky (#3720) üzenetére


fatal`
titán

Nekem az i sorozat kimarad szerintem, legalábbis a mostani. Elvagyok a Quaddal aztán majd a következőkben meglátjuk. :)

(#3722) Traumausi válasza haky (#3720) üzenetére


Traumausi
csendes tag

Holdsugarast!

Az az igazság, hogy én már az Aerosoft-féle beígért FS-utódra várok. Most a proci (és remélhetően a memória) tuninggal az FSX megoldódni látszik: Medium High szinten produkál 4000 fet-en repülve 120 FPS-t a vas, csak a proci kezelésével. Folyamatosan követem z Aerosoft fórumán a leendő FS-utód híretit, ha megjelenik, akkor fejlesutek - feltéve ha a család pénzügyminisztere is egyetért. ;)

Üdv!

Trau

(#3723) andorra válasza Traumausi (#3722) üzenetére


andorra
őstag

Ha medium high-on használod, akkor meg minek is erőlködünk? :O
A 4000 en feet-en mért adat az meg mire jó egyáltalán? Aerosftos Heathrow Sceneryn customize maxon minden (grafika forgalom stb.), és úgy legyen meg minimum 18FPS stabilan, szaggatásmentesen, 130 csomós sebesség mellett a leszállópályán, háttérben a terminálokkal. Ha legalább ez megvan, akkor jó a konfig FSX-re.

[ Szerkesztve ]

(#3724) boeing válasza andorra (#3723) üzenetére


boeing
senior tag

Hát igen az kemény :K
Ui:Vetem egy Samsung F3 500GB,van egy kicsi gyorsulás a FSX alatt.

[ Szerkesztve ]

(#3725) fatal`


fatal`
titán

Boldog karácsonyt minden virtuális pilótának. :)

(#3726) boeing válasza fatal` (#3725) üzenetére


boeing
senior tag

Viszont. :R Boldog békés Karácsony,és kerozinban Boldog Új Évet. :C

(#3727) cintula187


cintula187
addikt

Boldog Karácsonyt Minden Fórumtársnak.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#3728) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Viszont nektek is. :R

Részemről is kívánok minden kedves topiktársnak Békés, Boldog Karácsonyt!

Good landing & Merry Xmas for all Bedroom Pilots! :R


[ Szerkesztve ]

(#3729) v!ct0y válasza Gizmo94 (#3728) üzenetére


v!ct0y
veterán

Kellemes ünnepeket és boldod karácsonyt mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#3730) Kosztinho válasza v!ct0y (#3729) üzenetére


Kosztinho
tag

Boldog Karácsonyt FotelPilóta-Kollégák :)

(#3731) andorra válasza Kosztinho (#3730) üzenetére


andorra
őstag

Boldog Karácsonyt !

(#3732) vzsolo2225


vzsolo2225
tag

Boldog Karácsonyt!

(#3733) cintula187 válasza andorra (#3731) üzenetére


cintula187
addikt

Szikrázik, mint egy karácsonyfa:)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#3734) Korcsii válasza andorra (#3731) üzenetére


Korcsii
őstag

uh, gyönyörű :)

(#3735) Acor válasza Korcsii (#3734) üzenetére


Acor
aktív tag

Sziasztok!

Szép képeket tettetek fel így már csak a szavak maradtak :

Én is szívből kívánok mindenkinek Nagyon Boldog Békés Karácsonyt ! :)

üdv.:
Gábor

[ Szerkesztve ]

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#3736) Traumausi


Traumausi
csendes tag

Napsugarast!

Először is: Boldog Ünnepeket mindenkinek, megkésve is... :)

Sikerült egy újabb "finomságba" futnom: az "out of memory"-jelenségbe. Az FSX menet közben elszáll, de mint kiderült az elmúlt két nap alatt, ennek a hibának kötetekre rúgó dokumentációja akad.

Korrekt összefoglaló itt:
http://blogs.msdn.com/ptaylor/archive/2007/06/15/fsx-and-win32-process-address-space.aspx

A hétvégén megpróbálom meghegeszteni a gépet, mert egy Zürich-Baltimore céges VA-fuvar vége előtt 10 perccel eléggé kellemetlen volt a kilépés...

Üdv!

Trau

(#3737) fatal` válasza Traumausi (#3736) üzenetére


fatal`
titán

64bites oprendszer és nagy lapozófájl a megoldás :)

(#3738) Korcsii válasza Traumausi (#3736) üzenetére


Korcsii
őstag

ha VA, akkor autosave... csak annál meg az a baj, hogy ha pont abban a pár másodperces periódusban jobbgobozol (menü), amikor ment, akkor meg attól fagy le... de legalább van mentés... de lekopogom, 5 (vagy 10?) percesre állítva a mentési intervallumot, és minimálisra csökkentve a (felesleges) jobbgomb használatot, EGLL-KSFO, meg vissza, meg előtte jópár európai járat fagyásmentes volt...

memoryout-tal szerencsére még nem találkoztam, talán a 64bit/4GB miatt...

(#3739) Traumausi


Traumausi
csendes tag

Napsugarast!

Elszántam magam, most megy fel a 64 bites Win7. A plusz memóriamodult meg megpróbálom összeszedni január elején, majd meglássuk.

Igen, az FS2004 elkényelmesített: gyakorlatilag kész checklist-em volt, mit mi után rakok fel, mit használok. Ennek része volt persze az AutoSave kieg is, mer tbizonyos területek felett repülve (asszem pl. nálam Svájc déli részee ilyen volt) hajlamos volt az FS2004 a hanyattesésre. VAFS4-el meg AutoSave-vel vidáman éltem - nade az FSX-et még csak tanulom.

Több angol nyelvű fórum is ajánlotta ez a "bibliát" a telepítéshez:

http://www.simforums.com/forums/forum_posts.asp?TID=29041

Utána meg a Martin-féle beállítások és meglássuk mi lesz.

Köszönöm a segítséget még egyszer. Kerékpárban vagy haditechnikában már én is kompetens vagyok (elsőben szerény boltom, másodikban foglalkozásom miatt)... ;)

Üdv!

Trau

(#3740) Gizmo94 válasza Traumausi (#3739) üzenetére


Gizmo94
veterán

Kevés lesz a 3 g ram az FSX-nek, mert éktelen memóriazabáló förmedvény, nálam képes bőven 2 giga memória felett zabálni..de tudsz egy kis cselt elkövetni amit Andorra hozott be a köztudatba :) nekem bevált.
A lapozófájl méretét a C meghajtón és ezen kívül valamelyik partíción ahol elfér növeld meg.

Én a C-n 2-6 gigáig, egy másik partíción pedig 14-26 gigáig növeltem meg.
Azóta egyetlen memory outos kilépésem sem volt, pedig rendesen fel van pakolva az FSX és 32 bites XP alatt is játszom vele, ha lusta vagyok csak a játékért átváltani a 64-es win7-re.
Rádásul az XP nálam a 4 gigából csak 2.5-öt lát, valamint bár gyors, de csak 512 Mb-s videokártyám van.

Ezt még érdemes megpróbálnod. :K

(#3741) fatal` válasza Gizmo94 (#3740) üzenetére


fatal`
titán

Nekem FS9 is hajlamos elszállni memory outtal. Bár nem vártam meg hogy sokszor tegye, egyszer elszállt Hamburgban mikor már taxiztam a kapuhoz, utána a C-ről eltűntettem a pagefilet, van egy 64gigás egy másik partíción és azóta nem találkoztam ilyen hibával. :)

(#3742) AirBooms válasza fatal` (#3741) üzenetére


AirBooms
addikt

Mindenkinek - utólag - boldog karit! :C

Mindegy, hogy az a hatalmas méretű lapozófájl melyik partíción lesz, csak az a lényeg, hogy ne a rendszer partíción és ne az FS partícióján legyen? Szóval a kérdésem, hogy pontosan hol legyen? :F
(a két ünnep között asszem végre rászánom magam a gigászi méretű FS9 újratelepítésemnek, mert nem járja, hogy ti itt repkedtek, én meg csak bámulok és ámoluk bambán... Már azt sem tudom, mi az a botkormány,meg ilyenek... :B )

(#3743) fatal` válasza AirBooms (#3742) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem mindegy milyen partíción van, én azért raktam máshova mert ott volt annyi hely. :)

(#3744) AirBooms válasza fatal` (#3743) üzenetére


AirBooms
addikt

Andorra szerint mintha másik partícióra kell azt valamiért rakni... Csak a miértjét nem tudom... Na, remélem, erre jár hamarosan, ha már ilyen szép repülős fenyőfát tett be ide nekünk! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#3745) Geryson


Geryson
addikt

Hát engem továbbra is egy kicsit kikészít ez az FSX, egyszerűen nem is értem - úgyhogy most elkezdtem nyomozni.

ELLX - PANC (ca. 5.800 nm), utolsó 100 nm-en disconnecteltem (nem is vettem észre) és minden gond nélkül leszáltam. Hazafelé hasonlóan 11 és fél óra, online, erre 0,8 nm-el a leszállás előtt kifagyás. A legjobb, hogy sima gyári Luxemburg sceneryvel, mert a freeware ELLX-re gondoltam, hogy az a gond (az utolsó kifagyásom azt hiszem 4 nm-el volt pályaküszöb előtt). Keresek angol fórumokat, de sehol semmi ilyesmi, pedig itt valaki írta, hogy lehet a Saitek, FSUPIC a gond, de most ilyet nem lelek sehol. Most megyek ki FACT-ba, Dél-Afrikába, a végén direkt le fogok lépni a hálózatról, lehet tényleg ilyen hülyeség lenne az ok? PMDG 747 a gép, Active Sky és minden egyéb finomság. Egyszerűen totál tanácstalan vagyok...

Ja, Win7, full új install, de a hihetetlen, hogy tényleg mindig teljesen a végén történik.

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#3746) Traumausi válasza Geryson (#3745) üzenetére


Traumausi
csendes tag

Napsugarast!

Lassan a végére érek /mert azért családi élet is van Karácsony táján... ;)/ NickN listájának (http://www.simforums.com/forums/forum_posts.asp?TID=29041), s megpróbálok holnap reggel indítani egy LSZH-KBWI utat, a maga kilenc órájával. Az eredményről tudósítok, s persze szükség esetén az FSX-beállításokról és a feltett kiegészítőkről. A repgép egy Posky-féle A340-313, Eastern VA textúrával, CLS-féle 2D-s műszerfallal.

Üdv!

Trau

(#3747) andorra válasza AirBooms (#3742) üzenetére


andorra
őstag

Különböző helyekről összeolvasott, egymásnak sokszor ellentmondó információkból kell kiindulni a saját rendszerünk összeállításakor. A siker tehát nagymértékben rajtunk is múlik, miket alkalmazunk ebből, mikor, kire hallgatunk. Általában egy-egy módszer önmagában nem csodaszer, így a nagy lapozófájl sem oldja meg okvetlenül az összes problémát.

Annak a megoldásnak, hogy a nagy lapozófájl egy külön partíción legyen és azon a partíción ne is legyen semmi egyéb, az lenne az előnye, hogy ez a lapozófájl ilyenkor mindig defragmentált állapotban marad. Én ezt a megoldást mégsem alkalmazom. Nem tudtam ugyanis azt beállítani, hogy ne legyen lapozófájl az elsődleges partíción is. A saját logikám azt diktálja, hogy az egyik lapozófájlt a kettő közül ebben az esetben is defragmentálni kellene.
Ezért az (egyik) elsődleges meghajtón van nálam minden egy partíción és a Perfect Disk 10-es programmal defragmentizálom a rendszerfájlokat, ritkábban a teljes wincsesztert.

[ Szerkesztve ]

(#3748) AirBooms válasza andorra (#3747) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszönöm, de ebből csak azt nem értem, hogy hol a másik nagyméretű lapozófájl? Az FSse- egy partíción, vagy külön?
Köszi! :R

(#3749) andorra válasza AirBooms (#3748) üzenetére


andorra
őstag

Nálam csak egy lapozófájl van értelemszerűen, a default 4Giga helyett 12 Giga.

(#3750) AirBooms válasza andorra (#3749) üzenetére


AirBooms
addikt

S tehát a rendszer partíción?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.