Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22901) Zoo123


Zoo123
senior tag

Na Pandorum is letudva.
Egész kellemes kis film, nagyon tetszett hogy a nyomasztó horrorisztikus hangolatot, a feszültséget végig fenn tudták tartani, és hogy az egész film során lehetett találgatni, hogy jó-jó, de akkor most mégis mi a fasz történt?
Nem sok film képes erre. :)

Nem szeretem a horrorfilmeket, de egy 7/10-et simán megérdemel. :))

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#22902) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Brokeback Mountain

szép, kidolgozott film nehéz témáról. nem tökéletes (egy lakóparkban élő 40 fölötti kétkezi munkásnak nem lesz olyan sima finom bőre, mint a film végén az egyik szereplőnek, meg kissé irreálisan jól néz ki az összes szereplő az általuk végzett munkamennyiséghez képest), de kifejezetten jó.

10/8 A hatalmas hype miatt nagy elvárásokkal ültem neki, ezeket kb hozta. Ang Lee ügyes, de nem egy Bergman vagy egy Fellini.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#22903) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Losers
720p

Nekem teljesen bejött a film. Kellemes akció-vígjáték. Néhol gyenguszka CGI, de ettől függetlenül jól szórakoztam rajta.

8/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#22904) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Youth in Revolt Egy újabb elveszteném a szűzességem típusú vígjáték, nem egy über sztori, de kellemes fordulatokkal, néha vicces.. 7/10

(#22905) No-kia


No-kia
őstag

Berlin Calling 8/10 nekem tetszett, bár lehet a zene miatt, vki tud hasonló filmet?

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#22906) lorcsi válasza Motion_Blur (#22889) üzenetére


lorcsi
veterán

bakker...ezt már lehet moziban fogom megnéni
[link] ebből úgy tűnik megüti azt a szintet

(#22907) bobalazs válasza lorcsi (#22906) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem semmi ötlet pattanhatott ki a forgatókönyv írójából. Milyen jó hogy a mai technika ezt lehetővé is teszi.

(#22908) Pitterix


Pitterix
őstag

The A-Team

Nekem bejött.
Eredeti "The A-Team" feeling.
A tankos jelenet nagyon állat. Mondjuk a számítógépes munka hagy kívánni valót maga után.....

8\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#22909) bandus


bandus
veterán

dump és dumber 720p-ben, eszméletlen ökörség :D

az a baj, hogy nem teljesen az eredeti a szinkron, hiányzik belőle az egyik kedvenc részem: "nem kérek zsiletteeeeet":))

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22910) BITBOYS válasza bandus (#22909) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez a rész bennem is nagyon megmaradt :DDD
kb annyira mint az ace ventura egyik jelenete einhorn is a man :DDD

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#22911) Pitterix


Pitterix
őstag

Hot Tub Time Machine

Élvezhető marhaság.

7\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#22912) Kornel213


Kornel213
tag

The A-Team
10/9
Nagyon jó fim, a szereplőket is eltalálták!! Gyerekorom nagy kedvence volt a sorozat! :))

Blood Creek
10/5,5
Érdekes film és minimális valóság alapja is van, egyszer meglehet nézni. Ja és a szökésből Lincoln Burrows is játszik benne :D

X-Akták Hinni akarok
10/4
Ez számomra nagy csalódás volt, semmi köze nincs a filmnek az ufókhoz! De amúgy nem rossz film, azért adtam ilyen alacsony pontot mert nekem csalódás volt.

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#22913) Bubee82


Bubee82
őstag

Predators 6,5 / 10

Egyszernézős, egyszerű sci-fi akció film. Semmi extra.

(#22914) Pitterix


Pitterix
őstag

Grown Ups

Agyatlanságot vártam, de egész kellemes családi vígjáték lett belőle.
Na és Salma Hayek+ a két copfja.... :D

7\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#22915) Sprq válasza No-kia (#22905) üzenetére


Sprq
aktív tag

talán ez.

Do you hear the voices, too?

(#22916) Zoo123 válasza Sprq (#22915) üzenetére


Zoo123
senior tag

Ó az érdekes film, vigyázz ha jön a kokómanó! :DDD

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#22917) oxox


oxox
addikt

Kéjjel-Nappal
6/10
....pattogató kukoricás film, de nézhető (Diaz kicsit túljátsza szerintem)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#22918) Sprq válasza Zoo123 (#22916) üzenetére


Sprq
aktív tag

Őszintén szólva, én még nem láttam :U

Do you hear the voices, too?

(#22919) Zoo123 válasza Sprq (#22918) üzenetére


Zoo123
senior tag

Akkor nézd meg, tanulságos! :K
És tényleg jó zenék vannak benne!

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#22920) tiv83us


tiv83us
veterán

No, ma este teriteken az Inception. Jo 3 oras film, ejjel egyre kint is leszek a mozibol :K

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#22921) littlelion21 válasza tiv83us (#22920) üzenetére


littlelion21
addikt

Utállak :P

(#22922) lorcsi


lorcsi
veterán

green zone
elég gyenge
3\10

(#22923) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Predator Ultimate Hunter Edition
720p

Régóta meg akartam nézni már ezt a filmet és most végre sikerült. Kicsivel többet vártam a filmtől, de így is elég kellemes csalódás ért. Effektek terén sztem teljesen korrekt film, korához képest.

7/10

Yip Man 2
1080p

Az első résszel ellentétben ez nem tetszett annyira, mert kevés volt benne a harci jelenet számomra. Itt is nagyon jól összerakott verekedések vannak. Az elején a sapkás srácra hittem hogy ő lesz Bruce Lee és a film végére változtat nevet, de tévedtem. Ez a bokszolós téma nekem kicsit idegen volt a keleti harcművészetek között, de lekötötte végig a figyelmem. Esetleg harmadik rész várható? Yip mester még él?

10/10

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#22924) Rav3n02 válasza gyuromoj (#22923) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Yip Man 2

Yip Mester már '72-ben elhunyt sajnos :(

A sapkás srác karaktere, azt hiszem Zhang-nak hívták a filmben nem igazán lett kihasználva szerintem. Egy Bruce Lee stílusú karaktert akarta belőle kihozni, de így csak összezavarták vele a sztorit és kicsit feleslegessé tették az figurát szerintem, több lehetőség volt benne...

Donnie Yen még mindig nagyon ott van és nagy öröm volt számomra Sammo Hung jelenléte, aki még mindig durván jól mozog 58 évesen is...

Az SPL szvsz sokkal jobb közös produkciójuk volt...

(viszont elismerésem mert mind a két részről Ip Man - Ip Man 2 lesüt, hogy nagy tisztelettel nyúltak Yip mester emlékéhez...respect)

8/10

Egyébként fut egy sorozat kínában Wing Chun címmel Nicholas Tse szereplésével Youtube-on érdemes pár snittet megnézni belőle

(#22925) mephi666


mephi666
nagyúr

2hét szabi volt, néztünk pár filmet, próbálom összeszedni: (párat láttam/láttunk már régebben, de voltak újabbak is)

Australia:

barátnőm mondogatta, hogy nézzük meg, mert régen látta... nem rossz film... nem ad igazán semmi újat, de jól keveredik benne a kaland/vígjáték/dráma/romantika :K 6.5/10 (a filmből a "mihaszna komisz jószág" szófordulat beépült a szókincsünkbe és megfelelő helyzetekben használjuk, aztán jókat röhögünk)

Kill theory: (gyilkos elmélet talán a magyar címe?)

elég tipikus, sokadik kategóriás amerikai thriller/horror... egyikünknek sem tetszett igazán... 2.5/10 (de ha kisebb lett volna az alkoholfogyasztásom, akkor még ennyi sem)

Mirrors: (tükrök)

láttuk már mindketten korábban, jóféle horror-thriller... aki szereti a témában készült filmeket és még nem látta, pótolja mielőbb :K elvileg készül a 2. része is, azt is várjuk nagyon... 7/10

Crank 1 & Crank 2 (felpörögve)

tegnap megnéztük bitangjó minőségben... gondolom senkinek nem kell bemutatni... ez tipikusan az a film, ami televan irreális jelenettel, de a pörgése és fényképezése valami nagyon egyedivé teszi és nem lehet rajta unatkozni... :K 7.5/10

Lord of War (fegyvernepper)

ezt is láttam még régen, de jó volt újranézni... :K nem mindennapi film... szintén ajánlom mindenkinek... 8/10

Tomcats: (vadkanok)

agyament romantikus vígjáték hepienddel meg, ami csak kell... láttuk már mindketten, de kellemesen szórakoztató volt így sokadik nézésre is

horrorokból beiktattunk még ezt-azt:

Jeepers Creepers 1 & Jeepers Creepers 2: (aki bújt, aki nem)

szintén sokadik kategóriás amcsi horror... az első résznek jobban tetszett a látványvilága és hangulata, erre 6/10-et adok... a 2. rész viszont szvsz. egy erőltetett folytatás lett és ezért 4/10

Wrong Turn 1 & 2 & 3: (halálos kitérő)

ismét pár b-kategóriás amerikai horror... stílusban a sziklák szeme-re hasonlít, csak más a helyszín... az első rész 6/10, második 5.5/10, harmadik pedig 5/10 nem igazán bírna el több rókabőrt a sztori :( mellesleg a folytatásokban a hangsúly a brutális aprításra/csonkolásokra/stb-re helyeződik inkább...

Dark Mirror: (sötét tükör)

érdekesen induló horror-thriller keverék, ami a végére szerintem nagyon ellaposodik és úgy ér véget, mintha csak összecsapták volna... szerintem sokkal többet ki lehetett volna belőle hozni és lehetett volna egy 7/10 körüli mozi, de így csak 3/10

szerintem néztünk még mást is a 2hét alatt, de tuti kifelejtettem valamit... :B

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22926) tiv83us válasza tiv83us (#22920) üzenetére


tiv83us
veterán

Inception

Csak ennyit tudok mondani: :Y :Y Wow

Nem szoktam gyakran ilyet irni, de 10/9.9 /De csak azert, mert tokeletes film szerintem nincs... de ha lenne, ez az lenne :D/

Egyelore meg nem talalok szavakat, de majd megprobalom azokba onteni.
Egyszeruen meg most is a hatasa alatt vagyok. Erdemes figyelni minden masodpercre es meg ugyis meg kell meg nezni, legalabb egyszer, hogy osszealljon a kep. De meg igy elsore is wow...nagyon odabasz.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#22927) Zoo123 válasza tiv83us (#22926) üzenetére


Zoo123
senior tag

Mi meg várhatunk csütörtökig, most utálunk. :D

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#22928) Tibiajax válasza Zoo123 (#22927) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

kurva nagy dolog.. csütörtökig várni
usa premier és magyar premier között van ezek alapján kemény 5 nap
talán túléljük

(#22929) bobalazs válasza tiv83us (#22926) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

IMDBn néztem a reviewk 95% a 10esre szavazta, és nem gyenge a toplistán is 3. helyen van. Szerintem simán át fogja venni az első helyet ha több szavazata lesz. Nem valószínű hogy leszavazzák a véleményeket látva.

(#22930) mephi666 válasza bobalazs (#22929) üzenetére


mephi666
nagyúr

tegnap mutattam barátnőmnek az imdb-s eredményeket és mi is ráindultunk nagyon :K az avatar is ütött rendesen, de ez szerintem messze túl fog tenni rajta...

ui: régen nem nagyon kedveltem dicaprio-t, de az utóbbi időben teljesen megváltozott róla a véleményem... szerintem nagyon jó színész... egyedül az aviator és a new york bandái nem tetszett különösebben tőle... a viharsziget, tégla, hazugságok hálója, kosaras naplója kedvenceim lettek tőle... meg persze a "kapj el, ha tudsz" :) (hm... azt újra kell néznünk... barátném még nem látta...)

ui2: meg most nézem, hogy a véres gyémántok-ban is ő van... azt is meg kell nézni, mert nem láttuk...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#22931) Tibiajax válasza bobalazs (#22929) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Dark Knight is így indult, aztán azért lejjebb csuszikált az is...
majd meglátjuk

nagyobb kérdés inkább, hogy szinkronosan merjük-e megnézni?.....

(#22932) bobalazs válasza Tibiajax (#22931) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha lehetne, mindenképpen a feliratost választanám. Sokszor veszik el a szinkron miatt a lényeg.

(#22933) meroly


meroly
veterán

Nah megnéztem a:
- Légió-t. Csak azért tetszett, mert szeretem a zombis filmeket is, amúgy ennek más tartalmat kellett volna adni, túl elcsépelt volt az egész és pont a lényegről nem szólt. Azért egyszer nézhető. 5/10

- Viharsziget-et is. Kicsit zavaros volt, de egész jó, főleg a csattanó a végén. Bár jobban rávezethettek volna arra mi volt képzelgés és mi valós, de értettem azért így is. 8/10

Impossible is nothing

(#22934) Zoo123 válasza Tibiajax (#22931) üzenetére


Zoo123
senior tag

tiv83us: "érdemes figyelni minden masodpercre es meg ugyis meg kell meg nezni, legalabb egyszer, hogy osszealljon a kep."

Ezzel a kérdés eldőlt, ha feliratot kell olvasnom lehet hogy lemaradok valami fontos apró részletről. :D

Aki feliratosan néz filmeket:
a mozikban raknak a felirat alá fekete sávot
, vagy csak simán rávetítik a képre a fehér feliratot, igen a fehér háttérre is! :(((

Kick-ass alá nem raktak, a film 1/3 alatt nem vagy csak nagyon nehezen olvasható volt a felirat, mert fehér/világos háttéren fehér betűket kellett volna látnunk, szerencse hogy már kívülről fújtam a szöveget. :P

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#22935) No-kia válasza tiv83us (#22926) üzenetére


No-kia
őstag

ez alapján meg avan a csütörtöki mozis programom :DDD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#22936) lorcsi válasza Tibiajax (#22928) üzenetére


lorcsi
veterán

de ha fox mondaná le a randit ma és csak csüt érne rá..már nem lenne iylen könnyű dolog

(#22937) Tibiajax válasza bobalazs (#22932) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

már mindegy, szinkronnal nézzük, lefoglaltam csüt estére. szinkonnal vetítik mindenhol, valszeg ismét a szokásos felállás lesz, a mom 1-es termében tolják csak felirattal, viszont az még nincs kinnt hivatalosan.
mármint a csüt-i műsortáblázat

egyébként meg Zoo123-nak igaza van. kibaszott egy ótvar a felirat minősége, már unom baromira. nem sürün járok/járunk moziba, de akkor nagy filmre, direkt lefoglalom a helyet a mom 1-es terembe, aztán amikor elindul a film, állandoan szembesülök a tróger felirattal.. olvasod, olvasod, aztán a képi világból meg vesztesz úgy igazából egy csomót....
leszarom, most élvezzük a képet. ennél a filmnél ugyis az fog ütni

szerk. lorcsi. fox-ért bármire képes lennék
bármire.
(ha, utánna garantáltam a bel air-i ágyában landolnék)
vessetek meg érte

[ Szerkesztve ]

(#22938) Zoo123 válasza Tibiajax (#22937) üzenetére


Zoo123
senior tag

De egyébként a Mom-ban se raknak a feliratos filmeknél a fehér felirat alá fekete sávot :F

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#22939) oxox válasza Tibiajax (#22937) üzenetére


oxox
addikt

ha Te is csak annyit mondasz rola, hogy "wow" akkor elviszem az asszon't moziba! :DDD

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#22940) Tibiajax válasza oxox (#22939) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:R
megnézzük...

Zoo123 áá.. semmit
örülsz ha el tudod olvasni

(#22941) Zoo123 válasza Tibiajax (#22940) üzenetére


Zoo123
senior tag

Hát ez így a 21. században elég gáz... vagy csak én érzem annak?
Az igénytelenség netovábbja, ezt a funkciót már szinte a legalapabb médialejátszók is -a VLC biztosan- tudják! :U

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#22942) harylmu


harylmu
őstag

Yes-Man

Lelkesítő film, de 1 nap után elszáll a varázsa. A történet kicsit klisés, de amúgy ajánlom megnézésre. 7/10

(#22943) Pitterix


Pitterix
őstag

Goal! The Dream Begins

VB után nagyon jó.

8\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#22944) ch003067


ch003067
addikt

30 nap sötétség, Kilences Körzet, A Szállítmány, Az Orvlövész, Hajsza A Föld Alatt, Piszkos Románc ==> Ezeket nézzétek meg. Nagyon jók

(#22945) Tibiajax válasza ch003067 (#22944) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

oké

(#22946) littlelion21


littlelion21
addikt

From Paris with Love [2010]: nevetséges, 20 éve talán még el is ment volna. Travolta egyre szánalmasabb, de a film legalább rövid. Akkora klisé hegy mint....áhh, szóra sem érdemes.
40%

(#22947) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Echelon conspiracy/The gift - Az eagle eye sztorijához hasonló. Egyszer meg lehet nézni.6/10

(#22948) Pitterix válasza Tibiajax (#22945) üzenetére


Pitterix
őstag

:D

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#22949) bagyulajuve válasza Pitterix (#22943) üzenetére


bagyulajuve
addikt

a második rész is oké, de a 3. szerintem nagyon gyenge

Resistencia eterna

(#22950) brownus válasza bagyulajuve (#22949) üzenetére


brownus
veterán

nemtom írtam-e már, de megnéztem a bakjwi-t pár hete és nagyon tetszett, ez az ember nem tud hibázni, nem mintha olyan termékeny rendező lenne:) 9/10
az új hullámban érkezett vámpíros filmek közül a let the right one in és ez a bakjwi a top!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.