Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#22251) tween


tween
őstag

Dog soldiers : érdemes megnézni?

(#22252) Samus


Samus
addikt

Üdv emberek. Egy filmet keresek. Mivel nincs nagy: "Mi lehetett a film címe?" topik, gondoltam itt teszem fel a kérdést. Tehát a film egy igaz történeten alapul. Ha jól emlékszem egy fiút mutat be, aki lánynak érezte magát, úgy öltözködött, emiatt sokan cikizték. Végig bemutatja az életét, egészen haláláig, ami sajnos nagyon gyorsan eljött. Hogy öngyilkos lett-e, vagy megölték, azt már nem tudom. Kicsit hasonlít a film a BenX-re, itt is különc a főszereplő, csak másképp. A temetésén viszont rengetegen voltak, rendőri kíséret, aktivisták, tüntetők. Próbálkoztam keresni filmkatalóguson, de igazság szerint nem tudom mi a címe...
Kérem, ha valakinek van ötlete, ossza meg velem. Köszönöm.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#22253) Odin_James válasza Samus (#22252) üzenetére


Odin_James
tag

"Mivel nincs nagy: "Mi lehetett a film címe?" topik, gondoltam itt teszem fel a kérdést."

pedig van (Elfelejtettem a film címét...), bár szerintem itt is simán elfér a hozzászólásod.

Szerintem te Neil Jordan (nagyszerű) Reggeli a Plúton című filmjére gondolsz, bár nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#22254) Samus válasza Odin_James (#22253) üzenetére


Samus
addikt

Tudom, hogy van, azóta blogba is írtam, hátha gyorsabban meglesz...Az elfelejtettem a címét topik rég frissült, nekem pedig fontos lenne a film...

Egyébként sajnos nem ez a film volt az...az eleje hasonló, csak a főhős az iskolát sem tudja befejezni...

Megvan a film címe. Nagy nehezen megtaláltam.

Tehát: Gyűlölt másság (A Girl Like Me: The Gwen Araujo Story)

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#22255) tween


tween
őstag

Under the mountain : a kb. 20 évvel ezelőtti sorozat tetszett,de ez elég gyenguci lett 4/10

(#22256) Jhonny06 válasza Pitterix (#22234) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nagyon gyenge eresztés, nem érdemes pazarolni rá az időt. Sámuel sem alakít túl nagyot.

(#22257) joshua7


joshua7
veterán

Shrek Forever after

Jobb, mint a szerintem nagyon gyenge 3. rész, de elég messze van a másodiktól, nem is beszélve a zseniális elsőtől. Nem kellene ezt tovább erőltetni, fiúk...
6.5/10

Semper Fi

(#22258) Pitterix válasza Jhonny06 (#22256) üzenetére


Pitterix
őstag

Már mindegy, mert ha megvan meg is nézem.
Amilyen lüke vagyok, ki tudja talán még tetszeni is fog.... :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#22259) tween válasza Pitterix (#22258) üzenetére


tween
őstag

Nekem tuti tetszeni fog :DDD

(#22260) adalbert1 válasza joshua7 (#22257) üzenetére


adalbert1
veterán

Gondolom amig pár dollárt ki tudnak sajtolni a nézőkből futni fog a dolog... :)

Mostanában három olyan filmet is láttam, ami igazán tetszett, ez ritka dolog.:

Shutter Island : 8.5/10

The Men Who Stare at Goats : 8/10

És a végére hagyva a győztest: The Book of Eli : 9/10 - Nálam azon kevés filmek egyike az utóbbi időben, amit megnéztem pár napon belül másodjára is. Denzel Washington nagyon jó ebben a szerepben (is). A posztapokaliptikus hangulatot is jól eltalálták, látszik hogy sokat Fallout 3-aztak a készítők. :)

(#22261) Integra válasza adalbert1 (#22260) üzenetére


Integra
titán

shutter izland már van 1080p-ben??

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22262) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

nézek hetente egy vagy két rész Maffiózokat és minden egyes rész után felteszem azt a rohadt kérdést, hogyan tud ennyire jó lenni.. minden részt szinte más és más rendez, mégis szinte külön egyéniség mindegyik nem nagyon élek sorozatokkal, dehát...ezt egyszerűen csak imádom. imádom mindegy egyes epizódját
na jó éjt, mindenkinek

(#22263) Jhonny06


Jhonny06
veterán

In Bruges - Erőszakik (2008)

Nagyon eltalált film, iszonyatosan tetszett. Van egyfajta komikus, mégis lehangoló feelingje az egésznek. Colin Farrell nagyot alakít benne, Clémence Poésy meg már csak hab a tortán, gyönyörű nő. A film pedig kötelező, 10/10; úgy látszik, hogy jókat fogok ki mostanában. :)

Integra: :K

(#22264) adalbert1 válasza Integra (#22261) üzenetére


adalbert1
veterán

Van. :K

Tibiajax : A Maffiózók tényleg az egyik legjobb sorozat... Mondjuk nekem újdonságként nagyobb élmény volt (úgy 8-10 éve, nem tudom mikor mehetett a retken az első évad), manapság meg már sajnos annyira felgyorsult a világ hogy komótosan lassúnak tűnik (habár a Keresztapa is furcsa lenne másfél órás részekkel :DDD )... Mindenesetre kb. így képzelnék el egy olasz-amerikai bűnszervezetet, tehát a karaktereket és a storyt nagyon jól belőtték...

Seinfeld-et tényleg nem néz/nézett senki? Szvsz comedy kategóriában a legnagyobb a sorozatok közül, már vagy harmadjára nézem újra az évek alatt... :))

Majd elfelejtettem, megnéztük a napokban még a Couples Retreat című borzalmat is... Összeválogattak pár ismertebb szereplőt, és csináltak egy gyenge vígjátékot, kb. 12 egy tucat mozi...

[ Szerkesztve ]

(#22265) bobalazs válasza Tibiajax (#22262) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

ja, jaaa...
Mikor sok időm volt egy hét alatt végignéztem az összeset...
:DD

(#22266) koxx válasza Tibiajax (#22262) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De a Goodfellast még mindig nem nézted meg :)

(#22267) hoffman_ válasza Jhonny06 (#22263) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jáj, látom te is egyben vagy :D Tudod te mi a jó. Imádom. Az Erőszakik valami eszméletlen alkotás, minden perce öröm. Nálam is hasonló pontozás.

Közben azt hiszem dűlőre jutottam: The Road (2010, Viggio Mortensen) 10/9,9

És ha már Mortensen, akkor. A Kedvesemmel nekiültünk megnézni a Lord of The Rings széria tagjait, bővített változatban. Már kettőn vagyunk túl, de hetes szünetek kellenek legalább, mivel nem mindig van 4 üres óra egy filmre :D Eddig 10/10 mind, természetesen. Olyan fura, így, hogy láttam már régen simán, annyi apró részletet rejtettek bele, hogy csak lesek. (de azért a könyv nyomába nem ér :) )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22268) brownus válasza hoffman_ (#22267) üzenetére


brownus
veterán

És ha már Mortensen - még két jó film tőle, A History of Violence, Eastern Promises,

(#22269) Jhonny06 válasza hoffman_ (#22267) üzenetére


Jhonny06
veterán

És azt már meg sem említem, hogy csütörtök este Green Zone :DDD

(#22270) hoffman_ válasza Jhonny06 (#22269) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nekünk is :D Haver végzett a vizsgájával és utána megyün a Bourne Ultimátum 2-re mi is :)

brownus:

Sajnos nem láttam őket még. Bár az Eastern Promises anno mozitervben volt, nem is értem miárt maradt ki. Amúgy én a Hidalgo-t is szeretem :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22271) Integra válasza Jhonny06 (#22269) üzenetére


Integra
titán

jeeeee, végreeee:)
felkészülök rá a bourne trilogiával, 1080p-ben persze:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22272) hoffman_ válasza Integra (#22271) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Mindenki hogy rá van izgulva a Greenzone-ra, durva :D :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22273) RedWing


RedWing
aktív tag

A hétvége termése:

Harry Brown
Helyenként picit vontatott, de jó kis film! Egyszer mindenképpen nézős. Tetszett.
7,5/10

From Paris with Love
Gyenge! Rengeteg sablonos rész, egyszemélyes hadsereg (már-már Rambo-t megszégyenítő jelenetekkel)... Unalmas volt.
Nem is értem, hogy Travolta hogy volt képes ilyet elvállalni (ennyire válság van?)?
4/10

The Descent: Part 2
Újabb lehúzott bőr, egy eredetileg egész jól sikerült filmről/történetről! Az első kifejezetten tetszett, ez már nem annyira... Max. egyszer nézős, közepes.
5,5/10

Shutter Island
Nekem nagyon tetszett! Nem lövök le egy poént sem, mindenki nézze meg! Erősen ajánlott kategória!
9/10

Robin Hood
Nem győzött meg. Többet vártam. Nálam még mindig Costner az igazi Robin Hood. Egyszer nézhető, közepes.
6,5/10

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#22274) Integra válasza hoffman_ (#22272) üzenetére


Integra
titán

igen, mert a bourne trilógia után, ha meghallod hogy damon-greengrass akkor nehéz más stílust elképzelni:) megnéztem a trailert és vááááááá..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#22275) eastsider


eastsider
nagyúr

valaki nem tud még ilyen memento szerűen kirajzolódó filmeket, mint a Memento, vagy a Shutter Island?

a mystic river is nagyon jó. ehy erős 8/10 Clint odatette magát :R

Vicky Cristina Barcelona: háát... 7/10 jó volt, de láttam már jobbat is... tetszett ez a meseszerűen előadás. woody meg jó zenéket kevert alá

(#22276) Tibiajax válasza Integra (#22271) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

zmeg...én is pont azt készítettem be a hétvégére..

:)

(#22277) hoffman_ válasza Tibiajax (#22276) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az összes 1080p-s dolgot BD-n szerzitek meg? Már nem azért, ha esetleg nem, engem hidegen hagy, a szükség nagy úr, de eléggé adtok a minőségre, és érdekel, hogy hogyan csináljátok :) Ha szabad a kérdést :B

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22278) Jhonny06 válasza hoffman_ (#22277) üzenetére


Jhonny06
veterán

Világbolti verzió, nem BR formátum, .mkv. Rippeltek, de jó minőségűek. :)

[ Szerkesztve ]

(#22279) adalbert1 válasza Integra (#22271) üzenetére


adalbert1
veterán

Azok nekem is megvannak ilyen kiszerelésben, lehet hogy én is újból végig pörgetem őket, úgyis rég láttam ilyen tempójú akciófilmet. :)

hoffman_: mkv konténerű, x264 kódolású (a kép), AC3 vagy DTS hangsávval... Én a DVD gyűjteményem után megfogadtam hogy ezt mégegyszer nem játsszák el velem Blu-Ray-jel is (max. a nagyon-nagy kedvenceimet fogom megvenni nagyon-nagyon fullos kiadásban), a későbbi formátumokról nem is beszélve...

[ Szerkesztve ]

(#22280) hoffman_ válasza Jhonny06 (#22278) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Akkor itt vannak emberek, akik nem néznek le, ha nem minden virít dobozban a polcon? Ezt se hittem volna a mai világban :D (én még csak hdready TV-vel rendelkezem, úgyhogy az 1080p nekem még csak vágy :( ) De nem gyűjtök, inkább mozizom ^^

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22281) frame>24


frame>24
addikt

The Road

Húúhhh. Hát ez tényleg borzasztóan nyomasztó film volt. Annyira, hogy fel kellett hívnom a barátnőmet és gyorsan beszélni vele. Sürgősen szocializálódnom kell még ma valamit.

Ha azt pontozom, hogy milyen erős hatással van az emberre, akkor 10/10.
Egyébként nem tudom. Többször meg sem bírnám nézni.

A Book of Eli-hez nem is hasonlítható, talán az I Am Legendhez, de utóbbi is sokkal könnyebb.

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#22282) tween válasza adalbert1 (#22279) üzenetére


tween
őstag

Igen-igen,a jó öreg DVD gyűjtemény :K nekem kb. 1100 darab van :DDD

(#22283) Pitterix


Pitterix
őstag

The Back-up Plan

Van benn ez is, meg az is, nem nagy eresztés...

5\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#22284) lorcsi


lorcsi
veterán

fox
elég undorító a mellkasa

(#22285) Odin_James válasza tween (#22282) üzenetére


Odin_James
tag

és ezzel most kit akarsz megetetni? :F

[ Szerkesztve ]

(#22286) hoffman_ válasza Odin_James (#22285) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezt most így minek is, nem értem :)

frame>24: Ugye? Nagyon...

adalbert1: Tehát akkor lemezről már szó sincs :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22287) Odin_James válasza hoffman_ (#22286) üzenetére


Odin_James
tag

Nekem egy kicsit soknak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#22288) tween válasza Odin_James (#22285) üzenetére


tween
őstag

Édesem ez így van,kb 10 év termése ;]
természetesen írott...

[ Szerkesztve ]

(#22289) eastsider válasza tween (#22282) üzenetére


eastsider
nagyúr

vinyón mi? bemountolva daemonba ;]

(#22290) tween válasza Odin_James (#22287) üzenetére


tween
őstag

Ezen a 10es polcon van kb 800,a többi szanaszét...

[ Szerkesztve ]

(#22291) adalbert1 válasza hoffman_ (#22286) üzenetére


adalbert1
veterán

Nincs, csak egyre fogyó tárhelyről... :K
Igazából a dvd korszak után tényleg kicsit kiakadtam (persze lehettem volna tudatosabb vásárló is): ugyan csak kb. 100 eredeti filmem van, viszont egy elég jó konfig/laptop árát simán elköltöttem rá az évek alatt, és most költsem el egy még jobbét, hogy ugyanez meglegyen Blu-Ray-en is, majd utána hogy Quad-HD-ban is, majd utána hogy...
Arról a mókáról nem is beszélve, hogy előszőr kijött a fapados kiadás, utána meg rá 2 évre valami bővített... Meg hogy volt olyan film amit kb 10! év késéssel adtak ki itthon :((( , mikor már kb. mindenki akit érdekelt beszerezte más csatornából...

(#22292) hoffman_ válasza adalbert1 (#22291) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen, ezzel teljesen egyetértek. Én nagyon szeretem eredetiben a cuccokat, egy jó kis limtied edition annyira jól mutat, de ezt eljátszani az általad leírtak miatt is lehetetlen. Egy 1,5 terás külsővinyóval többre megyek manapság...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22293) BITBOYS válasza tween (#22290) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez max. csak 420db :D

mod: ami látszik :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#22294) Jhonny06 válasza hoffman_ (#22280) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hát, (diákként) hacsak nem költöd minden pénzed erre, képtelenség, hogy mindegyik eredeti legyen. A kedvenceket mindig megveszem, más nagyon nincs is. A legtöbbet azonnal törlöm megnézés után, ami nem olyan.. :)

(#22295) Tibiajax válasza lorcsi (#22284) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:)
....

#22290 tween áá, megvan a katakombák is?..:) most jött le épp, parás a film?

[ Szerkesztve ]

(#22296) hoffman_ válasza Jhonny06 (#22294) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Azt hiszem át tudom érezni... :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22297) Pitterix válasza Jhonny06 (#22294) üzenetére


Pitterix
őstag

Sajnos nem csak diákként képtelenség megvenni ennyit.... :((

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#22298) diablo1984


diablo1984
veterán

jó film a Perzsia hercege, "akciódús", jól meg van csinálva! 8,5/10-et megér!

jah, a csajt benne, mint zászlót a zászlórúdra! :D

[ Szerkesztve ]

(#22299) brownus válasza frame>24 (#22281) üzenetére


brownus
veterán

.benéztem

[ Szerkesztve ]

(#22300) tween válasza BITBOYS (#22293) üzenetére


tween
őstag

Ez nem az összes polc ;]

Tibiajax : annyira nem mondanám(kinek mi a para),de tetszetős :K

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.