Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#23151) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

The Runaways
720p
9/10
Szuper.

[ Szerkesztve ]

(#23152) koxx válasza #40835072 (#23149) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Full metal jacket, Sniper, Platoon, The Kingdom, Brotherhood Of War

(#23153) No-kia


No-kia
őstag

Icneption megnézve, reggel mondok vélemyént, mert utána volt 2 óra a buszig, aztán most nem vagyok pontozós hangulatban :DDD , de elsőre: :Y :Y

Arnold2: profi CGI, robotok, misztikum, jó csajok, harc, akció: zombifélék , mi kell még? xD :DDD én is nagyon várom

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23154) Ifju válasza #40835072 (#23149) üzenetére


Ifju
aktív tag

(meg még koxx listája után: )
Az őrület határán, Ellenség a kapuknál, Bombák földjén, Ryan közlegény megmentése

[ Szerkesztve ]

(#23155) BITBOYS válasza No-kia (#23153) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez akár még jól is elsülhet :D számomra is várós :D

Real Steel (2011) olyan nevekkel a háttérben, hogy: Robert Zemeckis, Steven Spielberg

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#23156) GabN73


GabN73
addikt

9
Érdekes.Animáció nagyon jóra sikeredett,a hangulata is megvan a filmnek.HDban lenyűgöző. 9/10

(#23157) BITBOYS válasza GabN73 (#23156) üzenetére


BITBOYS
addikt

Jaja, ez egy nagyon komoly kis mese. A látványvilág is szuper, illetve darkos.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#23158) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Cowboys & Aliens egész jó a felhozatal.

mod: Egy kis index szokásos: Vasember tényleg meghal 2012-ben?

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#23159) No-kia


No-kia
őstag

Inception / Eredet 9,1/10 ahogy kibontakozik a történet és amivé válik a vége felé , lenyűgöző megfogott, mozi után azt hittem ez csak eg yuncsi álom :Dés viszakell mennem a filmbe

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23160) TESCO-Zsömle válasza #40835072 (#23149) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Lopakodók (Sniper) 1-2-3.

Tom Berrenger játszik bennük orvlövész.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#23161) #40835072 válasza TESCO-Zsömle (#23160) üzenetére


#40835072
törölt tag

kösz!

ifju, koxx: nektek is! akkor most elleszek egy darabig filmel:D

(#23162) hemaka válasza Integra (#23136) üzenetére


hemaka
nagyúr

A Mátrix amúgy eredetibb volt(szerintem), csak sajnos nem használták ki olyan jól, mint itt az Inception-ban. Bár attól mindkettő film zseniális :)

(#23163) Integra válasza hemaka (#23162) üzenetére


Integra
titán

talán a 10 év különbség miatt, akkoriban semmi ilyen nem volt és hatalmasat ütött. de nekem az inception alap gondolatban bonyolultságában kidolgozottságában rárakott a matrixra egy lapáttal, lehet, hogy pont annyival mutat túl rajta, amennyi év eltelt a két film között:) mindkettő nagy kedvenc lett:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23164) bobalazs válasza Integra (#23163) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

8 év múlva meg jöhetne a folytatása...
Bár ugye a meglepés töltényét már ellőtték, attól még lehet más küldetés az inception 2...

(#23165) No-kia válasza bobalazs (#23164) üzenetére


No-kia
őstag

áhh kizárt dolog, sztem ez egyszer elsülős poén csak

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23166) Integra válasza bobalazs (#23164) üzenetére


Integra
titán

iszonyat megnéznék egy második részt, de nem tudom, hogy ezt a filmet, hogy tudná nolan überelni....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23167) harylmu


harylmu
őstag

Inception

Kétszer nézős, de mindenképp tetszett.

(#23168) oxox válasza Integra (#23163) üzenetére


oxox
addikt

nonono....az alapgondolat azert nem teljesen eredeti (igaz a Matrix is hasonlitgatott egy-ket mure...a cyber punk feeling)...nagyon nagyon regen lattam (talan valami europai film volt....milyen meglepo :DDD ..., ahol az embereket almukban gyilkolasztak, ill. befolyasoltak az almot is....meg azert az emlitett Vanillia Egbolt (ami szinten eu filmrol koppintas....99%-os masolat), is hasonlit szerintem.

amugy erre senkinek nincs tippe???????? :( >> (#23138) -ben vazolt filmes kerdesemre...

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#23169) ben11


ben11
őstag

Nálam a Mátrix sima 10/10, így az Eredetre csupán 9/10..

Egyszerűen nem tudom elképzelni hogy az Eredetet annyiszor megnézzem mint ahányszor azt megtettem a Mátrixal (és teszem a mai napig..:R )

[ Szerkesztve ]

(#23170) Integra válasza oxox (#23168) üzenetére


Integra
titán

szerintem a vanilla sky teljesen más, eszem be sem jutott egy pillanatig sem. amúgy én azt a filmet is szeretem :)
már csak a leftfield szám miatt is:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23171) oxox válasza Integra (#23170) üzenetére


oxox
addikt

nekem is csak akkor jutott eszembe, mikor a hasonlo filmeket kerestem zugos tekervenyeimben....ez ugrott be....nem lett volna rossz film ha nem ket-harom nappal korabban latom az eredetit....mondom 99% copy.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#23172) koxx


koxx
MODERÁTOR

Kick-Ass

Végre megnéztem, elolvastam néhány értékelést a filmről, egyszer nézhető akció-vígjáték/paródia, de hogy 9/10 meg 10/10 lenne? Nálam max. 6,5-7/10.

(#23173) Arnold2


Arnold2
őstag

Na én is megnéztem ezt az eredetet. Nem volt rossz. Pár dologba bele tudnék kötni, de inkább nem teszem. A jegy árát megérte, valószínűleg Hádében újranézős.
Viszont nem éltem át akkora katarzist mint elvártam.

(#23174) pohár válasza No-kia (#23159) üzenetére


pohár
félisten

segíccsé' má' ( :DDD ) megfejteni a végét, mert azon töprengek hogy

SPOILER

ugye el akart borulni a totem? mert nagyon úgy nézett ki

SOPILER VÉGE

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#23175) Arnold2 válasza pohár (#23174) üzenetére


Arnold2
őstag

Talán igen, talán nem.

(#23176) Pitterix válasza Arnold2 (#23173) üzenetére


Pitterix
őstag

Nekem szombaton kerül sorra.
Talán tetszeni fog, ha rosszat írnék róla, biztos lenyúznák a kedves fórumlakók a bőröm..... :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#23177) harylmu válasza Arnold2 (#23175) üzenetére


harylmu
őstag

Inception SPOILER

A port.hu fórumán állították, hogy stáblista után mutatják, ahogy felborul, meg hangok is hallatszottak a borulásról. Szerintem egyébként teljesen mindegy, Nolan csak hagyja tipródni a nézőket, szóval fölösleges rajta agyalni. :)

Egyébként meg valaki azt írja, hogy Ő a stáblista után se látott semmit.

[ Szerkesztve ]

(#23178) don pardon válasza harylmu (#23177) üzenetére


don pardon
aktív tag

Megnéztem a Following című filmet. Elvileg ez nolan első filmje amivel berobbant. Hát meg tudom érteni. Annak ellenére hogy fekete-fehér, nagyon jól meg van csinálva a film. Semmi spec effekt, csak a sztori meg a színészek játéka számít. Ötletes ez is mint a többi filmje, simán 8/10.

Inception SPOILER

A stáblista után sincs semmi az inceptionben. Mi végigültük mert annyira le voltunk döbbenve a filmen (persze a jó értelemben). Sztem pont ez a csattanó, és itt mindenkinek el kell döntenie, hogy mi lesz a cuccal, eldől e vagy sem. Folytatásos befejezésnek is jó, bár én nagyon nem szeretném ha csinálna második részt.

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#23179) Arnold2 válasza oxox (#23124) üzenetére


Arnold2
őstag

Eredet végét firtató post következik, alias Spoiler vagy mi a fene

Én viszont azt mondom, hogy Hál istennek kezdenek felhagyni a sablonokkal, már aki természetesen. Miért baj az, hogy a nézőnek a végén gondolkodnia kell? Miért kell, mindent az ember szájába rágni? Az a baj, hogy az egység amerikai hozzá van szokva az általad is említett sablonhoz és már nem gondolkodik a filmen. Lásd a Loosers-t. Mint írtam, 5* kellett megállítani a filmet mert már nem bírtam a sok képtelen marhaságot. Egy ilyenről úgy jössz ki a moziból, hogy "Hát ez is megvolt". De egy Eredet-ről, még vagy két hétig, fogsz beszélni a barátaiddal, hogy "Vajon itt és itt mi lehetett". Én csak üdvözlöm az ilyen filmeket.

Valamint várom már az Eredetet is túlszárnyaló filmeket. Mert azért valljuk be, nem volt egy hű de nagy dolog, csak a sok szenny, amit napról napra kapunk már eltompított minket, s ha látunk egy rendesen összerakott filmet, ahol ne add isten gondolkodni is kell egy kicsit, képesek vagyunk úgy gondolni rá mint ha maga a messiás jött volna el közénk.

Összegezve remélem az Eredet egy új korszak első (talán második ha a Vihar szigetet is nézzük) filmje ahol nem nézik 8 éves gyereknek a nézőt, és mernek a dobozon kívül is gondolkodni.

(#23180) harylmu válasza Arnold2 (#23179) üzenetére


harylmu
őstag

"Valamint várom már az Eredetet is túlszárnyaló filmeket. Mert azért valljuk be, nem volt egy hű de nagy dolog, csak a sok szenny, amit napról napra kapunk már eltompított minket, s ha látunk egy rendesen összerakott filmet, ahol ne add isten gondolkodni is kell egy kicsit, képesek vagyunk úgy gondolni rá mint ha maga a messiás jött volna el közénk."

Egyetértek. Remélem az írók és rendezők továbbra is fognak minket ilyen "gondolkodós" filmmel bombázni. Az Inception nálam első megnézés után 9/10.

(#23181) Integra válasza Arnold2 (#23179) üzenetére


Integra
titán

nem hiszem, hogy ez lesz. azért a múltban sem jöttek évente a jobbnál jobb filmek, tele csavarokkal. hiszen lásd, szinte mindenki a matrix-ot hozta fe azonnal rá, annak meg már akár hogy is nézem, 11 éve..
ettől függetlenül azért voltak tavaly valóban igen jó filmek és talán több is mint előtte.

és az inception sem két napja megírt film volt, mint olvashattuk nolan 10 évet rágott rajta. egy dolog elkészíteni egy forgatókönyvet, de ahhoz, hogy ez a film így sikerült, ehhez bizony kellett nolan, a technika, az ötletek, a gondolatok, hogy így át tudta ültetni vizuálisan, ezeket a helyszíneket találta meg a különböző álom síkoknak és mindezt ahogy elrendezte az időben is. ilyet nem tud mindenki. nagyon kevés ember tud igazán maradandót alkotni.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23182) brownus válasza Arnold2 (#23173) üzenetére


brownus
veterán

én se, nem vertem a seggemet a földhöz tőle. persze kurva jó film:)
de meg kell néznem még egyszer, mert az nem tiszta, hogy pl. amikor egy szinttel lejjebb mennek, hogyan/mitől kerülnek a kiválasztott ember álmába? más a drog keveréke, a kütyün állítanak valamit?

és kövezettek meg de ebben a filmben dicaprió gyenge volt, a többiek "lejátszották"
sztem egy shutter island után nem egy ilyen kaliberű filmet kellett volna választania:)

(#23183) oxox válasza Arnold2 (#23179) üzenetére


oxox
addikt

danger spolier veszely!

Tulajdonkeppen egyetertek veled...bar en tovabbra sem szeretem azt, hogy azon agyalok, a mozi utan, hogy mi lehet a vege...mert akarki akarmit mond, senki nem tudja biztosan, mivel nincs is vege....persze lehet agyalni, hogy porgott a totem, meg, hogy kilengett...fentebb irta egy ph!ajtas, hogy ha egyertelmut akartak volna, akkor eldol. Azt szeretem, ha egy egesz filmen agyalok utana, nem egy momentumon...itt meg saja annyira erre lett kihegyezve, hogy pl. itt is ezzel foglalkozik mindenki....pedig bele lehetne kotni az osszeomlo almokba, vagy lehetne beszelni a szintekrol, stb...s ha siman eldol, akkor most ez lenne a tema (es ami sokkal fontosabb :DDD nekem is jobbat tetszett volna :)) )....

A hozzaszolasod masodik reszere csak annyit tudok mondani: AMEN! (ugy legyen)
bar attol tartok, hogy a nagy cegeknek sokkal rizikomentesebb egy transformers 6-t rendezni, tudvan a biztos bevetelt, mint egy elgondolkodtato filmet....de remelhetoleg elindul valami, latvan, hogy erre is van nem kis igeny.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#23184) Sir Pocok válasza Arnold2 (#23179) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Vannak ez Eredetnél elgondolkodtatóbb fordulatosabb filmek SZVSZ. Igaz ugyan, hogy nem mainstream kategóriák, de attól függetlenül ütnek.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#23185) littlelion21


littlelion21
addikt

The Losers [2010]: aránylag jól induló, aztán lassan de biztosan szánalmasba fulladó filmecske. Kétségbeesetten próbál a Carnahan-filmek hangulatára hajazni, de ami nála működik, az egy 0 tehetségű rendezőnél biztos nem fog, remélem erre Joel Silver is rájött.

30%

(#23186) harylmu


harylmu
őstag

Knowing (2009)

Nem rossz film, de ...

spoiler

... a végén az űrhajókkal ezt komolyan gondolták? elrontotta ez egész filmet, egy vicc az egész...

7/10

(#23187) Thom!


Thom!
veterán

Thor Comic Con előzetes!!!

Amit lehet kihoztak belőle sztem, nyilván ezt a szereplőt legnehezebb feldolgozni az összes szuperhős közül, aránylag jó lesz ez majd... :C

(#23188) bobalazs válasza don pardon (#23178) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ő lehet hogy nem csinál második részt, de hogy nyomot hagy a nagyvilágban maga után az biztos. Sőt biztos hogy találkozunk még vele, ha nem is mainstream média nyomán, de egy két rendezőben, sorozatban, stb. azért biztos felröppen az ötlet, hogy csináljunk csak ilyen dreamer jellegű filmet. Pláne ha lesz ilyen dolog megvalósítva, ugye, nem tudom hol hallottam de a US. Army azt hiszem, dolgozik ezen a koncepción.

(#23189) Arnold2 válasza Sir Pocok (#23184) üzenetére


Arnold2
őstag

Persze persze ez így is van. Én a mainstream mozikra gondoltam első sorban.

(#23190) No-kia


No-kia
őstag

Vihar Sziget: 8/10 szépen kidolgozott történet

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#23191) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Szerintem a Mátrix nem volt egy nagy kaland. Az ötlet oké, elég új volt és eredeti, de a megvalósítás kifejezetten gyenge. Nem sokba nézem azt a filmet, hiába "alapmű" sokak szerint.

(#23192) adalbert1 válasza Jhonny06 (#23191) üzenetére


adalbert1
veterán

Mit értesz kifejezetten gyenge megvalosítás alatt? Technikailag szerintem eléggé a maximumot képviselte abban az időben... Nekem inkább az az álláspontom, hogy folytatni volt teljesen felesleges (habár a hármat még mindig nem néztem meg, a 2 úgy elvette a kedvem :) ), az első rész vége tökéletes lezárása lett volna a storynak.

(#23193) Integra válasza adalbert1 (#23192) üzenetére


Integra
titán

jaj már faszom, mekkora nagy filmesztéták vagytok itt már, mindjárt leszakad a plafon.. :(((
nézd már meg, zion-i csata az jó nagy kaszálás:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23194) adalbert1 válasza Integra (#23193) üzenetére


adalbert1
veterán

:D
Egyelőre ha minden igaz csak pár nap múlva lesz értékelhető beszerzési forrásom, de utána szerintem betervezem (habár ezt mintha már mondtam volna 1-2 éve a topicban, és azóta is csak a levegőben lóg a dolog).
A második rész amúgy pont azért nem tetszett, mert az első részben felépített "világképet" pár perc alatt sikeresen szétzúzták. Ha csak úgy emlékszek vissza rá, mint egy sci-fi akciófilmre, akkor baromi jó mozi, de ha azt a mélységet keresem benne mint az 1-ben, akkor egy rakás sz.r. Így inkább akciófilmként fogok rá tekinteni. :)

(#23195) lorcsi


lorcsi
veterán

:DDD

(#23196) Integra


Integra
titán

inception soundtrack
jó kis darkos, zúzós, feszült lett, marhára begyere, nagyon illik a filmhez:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23197) adalbert1


adalbert1
veterán

A Nekem lámpást adott kezembe az Úr, Pesten című filmnek mi az értelme/célja, azon kívűl hogy Kapáék baromkodását bemutatja (amiből születik pár szórakoztató jelenet, szó se róla :) )? 56 percet tudtam megnézni belőle, de ennyi bőven elég volt...

(#23198) Jhonny06 válasza Integra (#23196) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mintha ez is lett volna benne, de legalábbis nagyon hasonlított az egyikre. Nekem csak ez az állandó trombita/cselló/hegedű (nem tudom) alarm-szerű izé nem jött be, de tényleg rendben van. Az általad linkelt soundtrackben 0:52-től kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#23199) littlelion21 válasza Jhonny06 (#23198) üzenetére


littlelion21
addikt

Erre tessék Inception OST ügyben, ott van mind a 12 track a jobb oldalon.

Személyes kedvenceim: Dream Is Collapsing valamint a 528491

Viszont a trailer2 zenéjét semmi sem übereli, sajnos külön sehol sem találom...

(#23200) No-kia


No-kia
őstag

The Runaways: 8/10 szépcsajok :B

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Filmvilág - Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.