Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Plazmacucci válasza micafighter (#2833) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ok, majd kipróbálom.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2852) Eclips21 válasza 4264adam (#2813) üzenetére


Eclips21
őstag

Ezt meg is erteném ha nem használná mind a 8 szálat, de tekeri.

(#2853) pomk válasza MK VII (#2846) üzenetére


pomk
őstag

Merre jársz pontosan a térképen? Írd meg, úgy jobban tudounk segíteni.
Ill. próbálj meg küldiket csinálni, azokkal sokkal jobban lehet fejlődni. Egy ellenfél megölése 6-15 Xp-t ad, egy küldi 50-10-200-at. ;)

(#2854) micafighter válasza MK VII (#2829) üzenetére


micafighter
nagyúr

A játék elején eléggé korlátozott a Power Armor felhasználásod mivel kevés fusion core-od lesz. Az árusoknál fogsz tudni venni, de drága. Később találni fogsz majd jópárat meg lesz pénzed venni, de addig "be kell osztani" a power armor használatot :) Nem tudom merre bóklásztál de ha állandóan meghalsz akkor csinálj mást. Ha küldetésben ölnek meg állandóan, akkor csinálj más küldetést hogy erősebb legyél, ha a pálya egy bizonyos részén ölnek meg, akkor menj más fele. Minél délebbre mész, annál erősebb ellenségekkel fogsz találkozni. Illetve a játékstiluson is lehet csiszolni, mert az erős ellenségeket is meg lehet ölni a megfelelő stratégiával :) Ha leirod konkrétan hol akadtál el akkor segitünk. Sokan az eleje óta Power Armor nélkül játszunk és nem jelent gondot :) Power Armor nélkül is végig lehet játszani.

[ Szerkesztve ]

(#2855) james001


james001
veterán

Sikerült végre ágyba vinnem Piper-t,most már boldogan halok meg ;] :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2856) 4264adam válasza Eclips21 (#2852) üzenetére


4264adam
veterán

Használni használi de az a kihasználás akkor sem egy Intel teljesítmény. Próbáld 4.5ghz en

(#2857) .LnB válasza james001 (#2855) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Se cutscene se semmi? :) Ezért érdemes volt fáradozni :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2858) micafighter válasza MK VII (#2840) üzenetére


micafighter
nagyúr

Power Armor térkép: http://www.ign.com/maps/fallout-4/commonwealth?filter=power-armor

Én lvl 20 alatt nem nagyon kezdenék el ezekre a helyekre menni mivel a szintedtől függ hogy milyen páncélt találsz, és ezeken a helyeken a páncélok "nem teremnek újra" :) Szóval inkább érdemes várni kicsit és akkor erősebb páncélokból lesz kollekciód.

(#2859) Lidl válasza MK VII (#2843) üzenetére


Lidl
senior tag

Hali,

Ha nincs elég stimpack-od, akkor főzhetsz kaját az állatok húsából is. (persze ahhoz meg kell ölnöd őket).
A főzőhelyeknél tudod megtenni. A csótányok, molerat-ek és vadkutyák jók, mert könnyű kicsinálni őket és sok hús jön belőlük. Ez azért is jó, mert többet gyógyít, mintha nem sütnéd meg és nem sugároz (RAD).

Amúgy tényleg csináld Preston küldetéseit (a fickó, akit megmentettél a múzeumból és Sanctuary-ba kísértél), mert könnyűek.

Ha meg nincs lőszered, akkor keress egy közel fegyvert és próbáld meg azt használni, hogy spórolj a lőszerrel.

Más...
Skacok, hol vannak kereskedők a játékban? Még én is az elején vagyok, és főleg a térkép északi, észak-nyugati részét derítettem fel, de nem találok kereskedőket. Volt egy utazó kereskedő az első farmnál, amit fel kellett szabadítani egy dombtetőn, de az elment. És most nem tudom hol eladni a cuccosokat. Diamond City-be még nem akarok elmenni, de máshol meg nincs kereskedő. Vagy hogy van ez? :F FO3-ban és a New Vegasban egy csomó volt...

Köszi
Lidl

(#2860) james001 válasza .LnB (#2857) üzenetére


james001
veterán

Na hát igen ezért mérges is voltam :P De az perk amit ad az egész jó miután alszol egyet,bár nem tudom hány percig tart egyáltalán ez a bónusz xp...
De most úgyis leváltom mert megyek Cait-hez ;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2861) PhilBrick válasza Lidl (#2859) üzenetére


PhilBrick
őstag

Miért nem akartok bemenni Diamond City-be? Az is csak egy hely :F
Ott egyébként van több kereskedő is. :B

(#2862) .LnB válasza Lidl (#2859) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Diamond City-ben. És simán odamehetsz semmi jelentősége nincs. Legalább tudsz majd mindig fast travel használatával adni/venni.

(#2858) micafighter X01-ért hova is kell menni? Mert 2szint kell még a 28-hoz és már indulok is!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2863) micafighter válasza Lidl (#2859) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szia! Két közeli kereskedő település Sancutaryhoz (csinálj mentést mielőtt elmennél bármelyikhez :P ) :

Később local leader és cap collector perkekkel tudsz majd kereskedőket rakni a saját településeidre is ;) Most épitettem lvl3-as Weapon standot, egész jó cuccai vannak :)

[ Szerkesztve ]

(#2864) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Diamond City-ben olyan csórók a kereskedők. Mindenkinél? Jó, ha 100-300 kupak volt náluk először. 1-2 nap után, meg semmi, mert "kifosztottam" őket. Csak akkor tudok eladni, ha veszek is tőlük valamit.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#2865) Lidl válasza micafighter (#2863) üzenetére


Lidl
senior tag

Köszi szépen. Pont ez a kettő nincs még felfedezve :D
Este meglátogatom őket.

Csak ezért nem akartam még bemenni Diamond City-be, mert nem akarom a főszálat erőltetni, és nem akartam, hogy valami trigger-elődjön, ha bemegyek ;)

Viszont már a kutya is fegyvereket cipel, és nem nagyon tudok junk-ot gyűjteni, szóval ideje eladogatni a felesleges fegyvereket és páncélokat ;)

Lidl

(#2866) 4264adam válasza Lidl (#2865) üzenetére


4264adam
veterán

Hanyas szintű vagy mert a junkos téma ireállis amit írtál

(#2867) Lidl válasza 4264adam (#2866) üzenetére


Lidl
senior tag

11, ha jól emlékszem.
Csak 275-öt tudok cipelni és ha leteszek minden junk-ot egy workbench-nél, akkor mondjuk 240 lesz a leterhelésem. Szóval nem sok junk-ot tudok gyűjteni, ha nem akarom leterhelni magam.
És persze szeretném felvenni az eldobott fegyvereket, páncélokat is, de nem tudom (harács módban vagyok) :D

Vagy mire gondoltál junk-os témában?

Lidl

(#2868) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Van valami módja annak, hogy a Perkeket újra osszam?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2869) brumi1024 válasza .LnB (#2868) üzenetére


brumi1024
veterán

Konzol/mod nélkül nincs. Velük lehet, nem tudom.

(#2870) PhilBrick válasza Lidl (#2867) üzenetére


PhilBrick
őstag

Letenni is lehetne azokat a fegyvereket.... ;)

(#2871) Hunbeast87 válasza Lidl (#2867) üzenetére


Hunbeast87
senior tag

Fegyvereket, páncélokat, aid cuccokat szintén tudsz tárolni a workbench-ben.
Misc. részben pedig pl. a burnt book lehet még, aminek súlya van :)

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/mapkoo87/

(#2872) pomk válasza pomk (#2818) üzenetére


pomk
őstag

Küldetések sorrendje a Pip-boyban mi alapján alakul? Legfelsőt vettem fel legutoljára, legalsót pedig legkorábban?

(#2873) sheep válasza .LnB (#2862) üzenetére


sheep
addikt

van egy küldetés, the big dig a neve, abban találhatsz egy x01-est. Illetve én bóklászom a városban és most már szinte csak azt találok (40-es szinten).
Tök random, konténerben, mezőn áll, pincében...

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2874) modd3r válasza pomk (#2872) üzenetére


modd3r
őstag

Igen.

(#2875) .LnB válasza sheep (#2873) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Beszéltek itt korábban páran valami egyszerű X-01 szerzésről. Ha jól emlékszem két legendary enemy örzi. Nem tudom hol lehet az.

A Big Dig küldetés nekem sajnos még nincs meg, még Bobby-val sem találkoztam.

Bobby megtalálása egyébként random, vagy majd egy quest vezet oda?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2876) Eclips21 válasza sheep (#2873) üzenetére


Eclips21
őstag

Pont most csinaltam meg, 28as vagyok, de nem talaltam, merre volt ? :D

(#2877) crue


crue
őstag

A BoS-hoz csatlakozva jár egy szolgálati T60-as és ha továbbhaladva a szálon kinyírjuk Danse-t, akkor megkapjuk az övét is valamint szép számmal lehet találni fusion core-t is a hajón.

(#2878) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na lehet majd ezt a helyet próbálom meg. [link] (X-01-es Armor szerzése)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2879) Eclips21 válasza crue (#2877) üzenetére


Eclips21
őstag

Ott a fegyver boltosnal lehet lopni egy sisakot x-01. Ez az egyetlen x-01 cuccom nem mintha kellene t60om van de t45el is siman elvoltam viszont 51et meg sose lattam :D ez hogy lehet? Pedig very hardon tolom.

(#2880) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

A sentry bot prototípust sikerült valakinek végig követnie Bostonig? :) Nálam sajnos kb. félúton elakadt, aztán kis időre rá eltűnt az éterben.. Ahol elakadt, ott tuti nem férne át máskor sem 2 kis fal között, amilyeneket a "bázison" is lehet építeni.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#2881) HornedReaper válasza micafighter (#2854) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Én keletre haladok, és ott is úton-útfélen Deathclaw-okba és mutánsokba ütközök, egy halfeldolgozónál pedig synth-ekbe, akikkel eddig még nem találkoztam a játékban.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#2882) Ptech válasza Eclips21 (#2879) üzenetére


Ptech
őstag

Minél magasabb szintű vagy, annál nagyobb az esély hogy fejlettebb PA-t dob a játék.

(#2883) pomk válasza modd3r (#2874) üzenetére


pomk
őstag

Köszi!

(#2884) Lidl válasza Hunbeast87 (#2871) üzenetére


Lidl
senior tag

Csakhogy én olyan ragaszkodó vagyok, hogy inkább magamnál cipelem azokat :D
Oké, tudom, le lehet tenni azokat is, csak mindig azt hiszem, hogy most találok egy kereskedőt és akkor el tudom adni. Akkor meg ne kelljen visszarohanni a tárolóhoz. Ezért cipel Dogmeat is pár puskát, meg páncélt :)
Meg volt már, hogy párat szétszedtem, mert kellett a nyersanyag, de valahogy nem éri meg.
De pl. a minigun és a junk launcher ott pihen a Power Armor mellett.

Burned book-okat nem szoktam felvenni. A korábbi részekben igazán semmi hasznuk sem volt, szóval rászoktam, hogy azokat ne vegyem fel.

De most hogy már van kereskedő hely, már minden jó lesz. :D

Köszi
Lidl

(#2885) Ptech


Ptech
őstag

Amúgy: Dobozos verzióból is több féle van? Én jól megszívtam a konzolokszervízével, konkrétan nem hoztál ki. Két 576-ban is el volt fogyva, így megvettem a Media Marktban, ahol ilyen sima DVD tokos verzió volt. De mintha rémlene valamilyen fémdobozos kiadás is, vagy az csak az előrendelői?

(#2886) sheep válasza .LnB (#2875) üzenetére


sheep
addikt

Bobbyt simán megtalálod Diamond Cityben, nem kell hozzá küldetés.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2887) .LnB válasza sheep (#2886) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem ő van bezárva a hűtőszekrénybe a pusztaság közepén? :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2888) sheep válasza .LnB (#2887) üzenetére


sheep
addikt

Hát azt nem tudom, nem rémlik hogy találkoztam volna ilyennel :)
Ő egy idős nő, ghoul-féle.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2889) PhilBrick válasza sheep (#2886) üzenetére


PhilBrick
őstag

Mármint Goodneighborben. Először.

(#2885) Ptech
Nekem nem rémlik fémdobozos verzió.

[ Szerkesztve ]

(#2890) Fitzgerald válasza MK VII (#2846) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Amit sheep írt kettővel alattad, + az Intelligence-t - mint a fejlődés szempontjából legfontosabb statot - érdemes kimaxolni. Én 8-as Intelligence alatt el sem kezdek játszani.
Amúgy meg specializálódj. Legyél egy valamiben nagyon jó, minthogy sok más dologban kevésbé jó.

[ Szerkesztve ]

(#2891) .LnB válasza sheep (#2888) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja tényleg, a kölök neve Billy :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2892) PhilBrick válasza Fitzgerald (#2890) üzenetére


PhilBrick
őstag

Lehet élni intelligence nélkül, nem létszükséglet. Főleg nem egy Idiot Savant perkkel. ;)

(#2893) .LnB válasza PhilBrick (#2892) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Akkor nézd meg ezt: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2894) Fitzgerald válasza PhilBrick (#2892) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Semmi sem az a játékban, de sok fontos perkez kell a magas Intelligence.
Ha komolyan gondolod a kraftolást, modolást, akkor nem opció az Idiot Savant.

[ Szerkesztve ]

(#2895) .LnB válasza Fitzgerald (#2894) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Miért nem? Nem üti egymást a kettő. Ja értelek. Te kis INT-es karakterről beszélsz. De az Idiot Savant nem csak akkor hasznos.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2896) Ptech válasza Fitzgerald (#2894) üzenetére


Ptech
őstag

Épp tegnap gondoltam rá hogy kipróbálom az elején IS-el tolni. Kezdek egy olyan karaktert ami 1-es INT-el fogja tolni, Idiot Savanttal az elején. Fogok rengeteg crafting materialt, húsokat, fegyvereket, gyomkat drogokhoz, armorokat, építési alapanyagokat. A két pontos IS még ötszörös szorzó, és 1-es INT-el kíváncsi vagyok milyen gyakran proccol.
Este lehet hogy ki is próbálom :)

(#2897) Fitzgerald válasza .LnB (#2895) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Magyarul ha Idiot Savant mellett 10-es IQ-d van, akkor kapod az IQ-d szerint járó +30% xp-t is, meg az Idiot Savant szintjéért járó, a magas IQ miatt alacsony esélyű bónuszt is?

(#2898) .LnB válasza Fitzgerald (#2897) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen, pontosan.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2899) sheep válasza PhilBrick (#2889) üzenetére


sheep
addikt

Ehh, igazad van, nem DC hanem jószomszédság a hely :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#2900) Ptech válasza Fitzgerald (#2897) üzenetére


Ptech
őstag

A tooltip azt írja, hogy az INT-el fordítottan arányos az esély arra hogy proccoljon az IS.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.