Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-13 17:05:15

LOGOUT.hu

A Fallout 4 egy poszt-apokaliptikus szerepjáték, ami a többszörös díjnyertes Fallout 3 és Elder Srcolls: Skyrim játékok alkotóinak legújabb játéka, mely 2015. november 10-én jelent meg Xbox One, Playstation 4 és PC platformokra. A sorozat főbb kiadásai tekintetében ez a rész az ötödik, amellyel a Bethesda Games Studios új területeket kíván meghódítani a nyitott világú játékok terén.
A játék a Fallout játékok történetének legmeghatározóbb napján, a Nagy Háború idején veszi kezdetét, de egy váratlan esemény következtében egy nukleáris háború sújtotta világban találjuk magunkat több, mint kétszáz évvel később. Az események helyszíne ezúttal az Államközösség (The Commonwealth), ami Bostont és a titokzatos Intézetet (Institute) foglalja magába. A játék eseményei a Fallout 3 után tíz, és a New Vegas után hat évvel zajlanak.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) Csapoati válasza takacsbotond (#2549) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nincs és jó eséllyel évekig nem is lesz a rengeteg szöveg miatt.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2552) james001 válasza Bad Pritt (#2550) üzenetére


james001
veterán

Ohh oké ;]

Második kérdésemre amúgy van tippetek? (100% öröm a saját városodban)

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2553) Nissifer


Nissifer
tag

Gondolatok a játékról:
Megjelenés óta napi szinten játszom a Fallout 4-gyel. Direkt lassan haladok a küldetésekkel, mert 6 évre el kell osztani a játékot. (Várhatóan akkor jön ki a Fallout 5.) Jelenleg a Brotherhood of Steel nyitó küldetésénél tartok. Nagyon távol áll tőlem a "péniszhosszabbító" power armor-ok világa. Azért segítek nekik, mert a technológiát kutatják és így jó eséllyel hamarabb találkozhatom az androidok frakciójával, már amennyiben van ilyen a játékban. Számomra egyértelmű, hogy a tudatosan tervezett létforma magasabb rendű a véletlenszerűen összegányoltnál (evolúció). Mindenképpen őket fogom támogatni és remélhetőleg megélhetem, hogy elérjék a szingularitást (képesek lesznek saját maguk egyre tökéletesebb újratervezésére). A fiam, vagy az ükunokám megtalálása nem igazán motivál. Meg fog halni, ha az utamba áll.
Arra kérlek, hogy ha reagálsz erre a bejegyzésre, akkor ne áruld el a történetet, szeretném ezt magam felfedezni. Inkább a dőlt betűs résszel kapcsolatban vagyok kíváncsi a véleményetekre, hogy ti hogyan látjátok ezt.;)

(#2554) Csapoati válasza Nissifer (#2553) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Elég keményen beleélted magad, azt látom. :P

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2555) Nissifer válasza Bad Pritt (#2550) üzenetére


Nissifer
tag

Egyértelmű, hogy bug, aminek a használása csalás kategória. Játékélménytől fosztja meg magát, aki kihasználja ezt. Ugyan csak 13. szintű vagyok, ám direkt gyúrok a zárnyitásra, mert bár feltehetőleg nem fogom magammal hordozgatni a cryogun-t, ám óriási poénnak tartom, és amint meg lesz a perk, egyből kipróbálom! :D
Ám már enélkül is kezd halhatatlanná válni a karakterem:
.50 -es hangtompítós mesterlövész puska: 82 sebzés (+silencer perk bónusz)
sörétes, dobtáras justice puska:105 sebzés.
Annak ellenére, hogy survival módban segítők és power armor nélkül játszom, nem igazán találkozom olyan ellenféllel, aki 3 másodpercnél tovább talpon maradna előttem. ;]

(#2556) frame>24 válasza HaaS (#2506) üzenetére


frame>24
addikt

Nem tudom, én pl. szertettem volna Sanctuary újdonsült (általam megmentett) telepeseit rögtön az elején kinyírni az újonnan talált fegyverekkel, teszt czéljából... :B Pl. a vizionálós mammert fotelostól, de sajna nem lehet. Térdelés, aztán mindenki feláll. :o
Ahhoz képest, hogy PEGI 18, nem sok 18+ tettet enged.

Gyerekeket nem is láttam, hogy lesz így "childkiller" karma?! ;]

Sehogy. Szerintem a sok WTC attack meg a Columbine school mészárlás, meg a "war on terror" ideológia valami korlátozás-hullámot indított el, hogy nem lehet video-játékokban beteg dolgokat csinálni.

Ehhez képest viszont meglepő, hogy amit próbáltál, Gandhi-féle útvonal sem lehetséges, gyilkolni kell, de csak a rossz bácsikat. (FO-1, 2-t asszem meg lehetett csinálni pusztán kidumálósan, kihívás volt.

Szóval marad a tesztelés, szerintem kevés eséllyel azon a nehézségen.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#2557) hszilard666


hszilard666
veterán

Srácok!
Payn Sparay csúzli megvan valakinek? Brutális mert robbanó golyókat lő, mindent elpusztít! :DDD
Szerintem az egyik legbrutálabb fegyó a játékban :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#2558) PhilBrick válasza frame>24 (#2556) üzenetére


PhilBrick
őstag

Öregasszonyt túladagolhatod Jet-tel, szépen bele fog halni.
A potenciális társakat valóban nem lehet lelőni, de őket ugye az enemy sem tudja végleg kinyírni. :N
A Haas által mesélt kezdeti esemény pedig nem tartozik a fősztorihoz, simán kikerülhető.
Ja, gyereket már az előzőkben sem lehetett ölni.

(#2557) iszilard
Igen, még nagyon az elején vettem egy vándorkereskedőtől a CHR10-LCK10 karimmal. Egy Jet és a Spray&Pray bármit megállít. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2559) james001 válasza hszilard666 (#2557) üzenetére


james001
veterán

Hol/kitől/mikor lehet megszerezni? ;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2560) hszilard666 válasza james001 (#2559) üzenetére


hszilard666
veterán

Diamond cityben a fegyverárustól, rohadt drága 2K cap, de nagyon megéri! :D lvl24 vagyok most vettem! :K

(#2558) nowan:
"a kábszi rossz ééérteeem?" Nem élek ilyesmivel, mert aztán rászokok és raklap zseton leszoktatni magamat :D

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#2561) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://coub.com/view/99w16

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#2562) crue


crue
őstag

Travisnek hogy megváltozik már a stílusa a Diamond City rádióban, miután férfit faragunk belőle :)

(#2563) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

De amúgy jó, hogy mondjátok, elmentem most a Cryolatorért. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2564) PhilBrick válasza hszilard666 (#2560) üzenetére


PhilBrick
őstag

Pontosan 75 kupak az elvonó, olcsóbb mint egy Stimpack. :P
Gyenge macát játszom: strenght 1, endurance 1, ha hagyom hogy hozzám érjenek, halott vagyok. Buffout, Jet, Med-X és ezek kombinációi nagy barátaim.

(#2565) vvega30 válasza bitpork (#2561) üzenetére


vvega30
senior tag

LOL

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#2566) james001 válasza hszilard666 (#2560) üzenetére


james001
veterán

Igen? Arturo-ra gondolsz? Jó párszor vásároltam tőle de nem emlékszem erre a fegyóra.

Közben meglett a kutya,Red Rocket-nál volt :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2567) hszilard666 válasza james001 (#2566) üzenetére


hszilard666
veterán

Ahamm, én ott vettem!

Akkor nem szóltam :DDD
Macát, az nem rossz, karakter építésnél lehet popsit alakítani nála? ;]

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#2568) Csapoati válasza james001 (#2566) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Mondtam én, ott szokott nézelődni az egyik oszlop kör alakú lyukán át. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2569) HaaS


HaaS
addikt

warcat: jó gondolatok, próbálom, egyelőre a futás a biztos. Alakul már a sneakelés, tudok alvó ghoulokon állni, ez már jó jel:)! Egyetlen téglát nem tettem még keresztbe, már lvl 6, jó lesz ez!

frame>24: kicsit "egyirányú" a játék, annyi bizonyos. Főleg a dialógusok/kvesztek. Mindenesetre így sokkal érdekesebb játszani... én csak azt a rosszarcú nyanyát akartam mindenképpen eltávolítani a telepről egyébként, aki állandóan nyervogott, miután az öreglányt telenyomtam mindenféle szerrel, és megmurdélt. Érdekes... akkor nagyinak lehet tolni a kokót, ameddig érzed, ilyen esetből még nem volt világszenzáció:)!

Mindenesetre próbáltam, ha csapattag öl, az is gyilkosságnak számít, szóval egyedül kell boldogulnom. Egyelőre egymáshoz csalogatom az ellentétes érzelműeket, és a bokorból pillantok néha rájuk, ahogy ölik egymást, miközben rúzsozom magam... aztán felszedem, ami érdekel... hajsütővas, rágógumi, ilyenek. Nagy könnyebbség, hogy nem kell szöszölni a fegyverekkel... az ruhákat nézem azért, de sokkal csinibb cuccokat lehet találni elhagyatott házakban, mint a randa ellenfeleken.

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#2570) Puma K válasza hszilard666 (#2539) üzenetére


Puma K
veterán

Jűjj :D ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2571) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Hát ez a Cryolator kicsit csalódás, alig lehet pimpelni, kicsi a tár, kevés hozzá a lőszer, de ha mégis lehet kapni, akkor aranyáron megy. :(

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2572) james001 válasza Bad Pritt (#2571) üzenetére


james001
veterán

+1 én is most próbálgatom :DDD :(

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2573) warcat válasza HaaS (#2569) üzenetére


warcat
veterán

Azért az eléggé elborult tervek nekem még későbbre vannak tartalékolva :D

Elkezdtem lopakodós mesterlövésszel (klasszikus,egyébként meg ex/pre war spec ops mesterlövészcsaj a háttértörténet), majd lvl 25-ön már bővebb ismeretek birtokában újrakezdtem: survival/kés (perpill kard míg nem megyek el pickman bicskájáért,ez afféle bekattant survivalist bozontos szakállú ősember). Ezzel most terveim szerint végigjárok mindent(meglátjuk)
Harmadik karakterrel (ez már feltehetően leghamarabb az első dlc környékén,ha jön januárban) egy vadnyugati igazságosztó sheriff,a neki megfelelő ruhában kizárólag (kalap,bőrkabát) pisztollyal,a nagyon közeli találkozásokra sörétessel.

Ha mindezekután még lesz kedvem és időm is rá ;] egy "gender-confused" hatalmas,sörhasú gorillát indítok (amit a korábbi gag-videóban pont látni lehetett) ez rózsaszín tüllruhácskában sodrófával, majd deathclaw karommal fogja móresre tanítani a "rosszfijjúcskákat akik rossz fát tettek a tűzre" :))

EA: It's in the crate!

(#2574) Peat;) válasza micafighter (#2528) üzenetére


Peat;)
veterán

Értelek, és igazad is van bizonyos szempontból és nem is tudlak megcáfolni, hiszen ha nem állítanak rá x embert erre a rendszerre, kidolgozásra, elején story vonal bevitelébe sosem tudjuk meg mi lett volna a játékból, lett ami lett. Engem régen és most is a letisztult alkotások fogtak meg, világos céllal, értékrenddel, amik ott változtattak ahol tényleg kellett, amik nagy ívben *artak arra hogy mi a trend. Ez a fallout vastagon a mai trendeknek készült, ami szó önmagában fogalja hogy a többségnek bejön, ezt én tudomásul veszem. Illetve még ami szerencséje hogy a skyrim elég régi játék. Nem szeretem a skincserét sem(zárnyitás? :DDD ), de az eladási mutatók alapján ebben megint csak én vagyok a kivétel. Ettől függetlenül nálam kb 8/10-es a játék, csak így harmadikra én tök más dolgokban vártam volna változást. Például a nehézségi fokozat emelkedése ne az életerő és sebzésre korlátozódjon, ha eltalálom a fejet közelről egy (mostani résznek hála) tuningolt shoutgunnal az szóljon, úgy ahogy szólt a fallout 1-2 tacticsban...inkább követeljen meg sokkal több skilligényt a pontos célzás mint ne érjen semmit egy headshot! :) Ez a túlzott ellen hp már a skyrimban is el kezdett zavarni, most meg már kifejezetten rontja nálam az élményt.

(#2575) pityaa23 válasza Csapoati (#2551) üzenetére


pityaa23
senior tag

Elég jól haladnak a srácok, ha megmarad a lendület, akkor nem kell olyan hú de sokat várni! [link]

(#2576) Dani82


Dani82
senior tag

Lvl9-en bementem valami korhazba, jovok megyek, kiirtottam a raidereket, gyujtogetek, amikor egyszercsak besetalt egy deathclaw. sztem a sanctuaryig sprinteltem, hatrahagyva a Minutemant meg mindenkit :D
Ilyenkor az a resz nem lesz Cleared status a map-on amig ott van?

Illetve felallitottam egy radiot, mikor gyarapszanak a lakok? Meg mindig csak 6an vannak, pedig csinaltam fasza uj kunyhokat, agyakat, vizet, kajat, es mindenki happy

(#2577) Csapoati válasza pityaa23 (#2575) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A dialógusokig relatíve könyű eljutni, ott kezdődnek majd a gondok. Persze ha valakinek elég az UI meg a cuccok nevei, akkor az tényleg meglehet viszonylag hamar.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#2578) gyimger válasza pityaa23 (#2575) üzenetére


gyimger
őstag

Miért szégyen a 3. rész hivatalos fordítását felhasználni? Se a New Vegas fordítócsapata, se ez még meg sem próbálja felhasználni azokat a kifejezéseket. Nem értem, miért ne lehetne.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#2579) hszilard666


hszilard666
veterán

Próbáltátok már ellőni egy synthnek az egyik kezét és az egyik lábát? Én rengetegszer, de szerencsére most sikerült is. Az lett az eredmény hogy lecsüccsent a földre és hallgathattam a hülyeségeit :DDD De aztán kivégeztem egy mininukekal :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#2580) james001


james001
veterán

Azt nem tudjátok ha egy magazint kirakok akárhova vagy odaadom egy társnak akkor az elveszi a skill-t amit ad? Ugyanez a kérdés vonatkozik a bobblehead-ekre is.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2581) vvega30


vvega30
senior tag

azt megtudja valaki mondani, hogy ha egy q-ra sem nyomok show on mapot akkor ez a jel mit jelöl?

nagyon nem találok ott semmit:(

[ Szerkesztve ]

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#2582) PhilBrick válasza vvega30 (#2581) üzenetére


PhilBrick
őstag

Mert azt a markert te tetted oda. :D Te is jelölhetsz a térképen, ezeknek lesz üres táblája.

[ Szerkesztve ]

(#2583) gyimger válasza james001 (#2580) üzenetére


gyimger
őstag

Soha nem veszik el egyik sem.

vvega30:
Az egy üres négyzet, az saját jelölő. Jobb gomb valahol és "remove".

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#2584) james001 válasza gyimger (#2583) üzenetére


james001
veterán

:R

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#2585) csabsz13


csabsz13
aktív tag

sziasztok! magyarítás projekt. ha valaki erőt érez hozzá, csatlakozzon.
[link]
úgy tűnik nagy hó-rukkal indultak a srácok, csak tartson ki a lendület!

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#2586) szallasi007


szallasi007
őstag

Valaki mondja meg hogy miért nem tudok semmi sem rákötni semelyik generátoromra sem.
Látom a feliratot hogy Space Attach Wire de semmi nem történik :( Mi a lóf@szt rontok el ?????

(#2587) csabsz13 válasza szallasi007 (#2586) üzenetére


csabsz13
aktív tag

space-t (szóköz), nyomsz?

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#2588) gyimger válasza szallasi007 (#2586) üzenetére


gyimger
őstag

Nekem például a Copper hiányzott. Meg figyelj, hogy ne ütközzön más tárgyba.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#2589) MK VII válasza csabsz13 (#2585) üzenetére


MK VII
veterán

Jó lenne, ha mihamarabb befejeznék, mert nekem ez így kínai akarom mondani angol..
Sokszor azt sem tudom mit csinálok csak csinálom.. Órákba telik mire rájövök valamire.. :(

Mindenkihez!:
Tényleg.. Visszaolvastam és láttam, hogy Diamand Citybe van orvos, de nem találom.Picit radioaktív lettem.. Fürödtem egyet a bányánál a tóban. Azt hittem a 3 csövet a vzben kell javítani, de azóta sem találtam meg a csöveket. :) Amúgy csak nekem kínszenvedés minden küldi helyét megtalálni?

Hol tudom leszedni?
Illetve ezek közül amiket eddig bejártam hol van orvos?

Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#2590) mukibuci válasza MK VII (#2589) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nincs nálad radaway? abból benyomsz kettőt és boldogság

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#2591) hszilard666 válasza MK VII (#2589) üzenetére


hszilard666
veterán

Tényleg no offense, nem tudom hogy mennyi idős vagy, de azért a mai világban illene angolul nem is tudni, de legalább érteni. :U Én anno 2011 ben kezdtem el, és most itt ülök felsőfokú nyelvvizsgával. Szerintem érdemes elkezdeni! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#2592) MK VII válasza mukibuci (#2590) üzenetére


MK VII
veterán

De van.. Köszi. Most már ezt is tudom. :)

(#2591) iszilard
Fogalmazzunk úgy, hogy én még akkor jártam iskolába amikor nem volt ennyire elvárás az, hogy idegennyelvet tanuljunk...
Nem vagyok mai darab.
Ha lenne affinitásom, hogy nyelvet tanuljak már megtettem volna.

(#2593) HáGé
És, hogy nem leszek radioaktív? Amúgy akkor jó helyen keresgéltem, mert a buborékokhoz lementem, de annyira zavaros a víz, hogy nem találtam semmit.

[ Szerkesztve ]

(#2593) Bad Pritt válasza MK VII (#2589) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A vízben kell. Ha felülről lenézel, akkor látod, hol bugyborékol és ott vannak a szivárgások.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2594) csabsz13 válasza Gyula84 (#2540) üzenetére


csabsz13
aktív tag

jelen :DD

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#2595) szallasi007 válasza gyimger (#2588) üzenetére


szallasi007
őstag

Áhh ez volt a megfejtés csak nem is néztem a felső sarokba hogy panaszkodik. Ezer hála :R

(#2596) Bad Pritt válasza MK VII (#2592) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az leszel, de van a radaway nevű szer, amivel le tudott csökkenteni a rad szinted a sugárzás után, a rad-x nevű szert bekapva az akció előtt pedig a töredékét kapod be az eredeti sugárzásnak.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2597) hszilard666 válasza MK VII (#2592) üzenetére


hszilard666
veterán

Akkor elnézést kívánok, remélem nem sértettelek meg! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#2598) Honzi


Honzi
senior tag

Car kill. :DDD

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#2599) gyimger


gyimger
őstag

Mai mod ajánló.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#2600) vvega30 válasza PhilBrick (#2582) üzenetére


vvega30
senior tag

OMG fejlövés! :)

[ Szerkesztve ]

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Fallout 4
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.