Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45101) Delila_1 válasza Gondics (#45100) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az L1 cellában legyen az összegző képlet, =SZUM(A1:A7)

Modulba másold a makrót.

Sub Osszegzes()
Range("B1") = Range("B1") + Range("L1")
End Sub

Tegyél a lapodra egy gombot, és ahhoz rendeld az Osszegzes makrót. A gombbal indítva a B1 cellában a teljes összeged jelenik meg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#45102) Fundiego


Fundiego
tag

Sziasztok! Tudtok ajánlani olyan könyvet amiből a makró programozását meglehet tanulni?
Az alapoktól kezdve részletesen leírva példákon át. Köszönet

(#45103) lappy válasza Fundiego (#45102) üzenetére


lappy
őstag

Kovalcsik Géza az excel programozása
Google videók írások

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#45104) Bobrooney válasza Fundiego (#45102) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Kezdőnek szerintem ezt is érdemes átnézni: [link]

(#45105) Gyöször


Gyöször
senior tag

Sziasztok! Androidos excelben hogy lehet beszúrni az aktuális dátumot óra perccel? Fixre, tehát nem ma() és most() fügvényekkel. Egyszerű feljegyzésekhez kellene, eső méröt, hűtő fogyasztást stb írnám fel. Keresőben ezt így nem találtam, bocsi ha már ezerszer volt.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#45106) lappy válasza Gyöször (#45105) üzenetére


lappy
őstag

Szia
Nekem az Office program van letöltve mint androidos és abban simán be tudom illeszteni a dátum függvényt

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#45107) Delila_1 válasza Gyöször (#45105) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Próbáltad már a Ctrl+nullával?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#45108) Gyöször válasza Delila_1 (#45107) üzenetére


Gyöször
senior tag

Hol találom a control billentyűt? Android 10es samsungom van gboardot használok, megnéztem a samsung billentyűzetben, de ott sincs. Tehát nem asztali gépről van szó.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#45109) Delila_1 válasza Gyöször (#45108) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Pardon. :N

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#45110) DeFranco válasza Gyöször (#45108) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"android lost control" :DDD

(#45111) Gyöször válasza lappy (#45106) üzenetére


Gyöször
senior tag

A fügevények működnek. Csak akkor az összes eső az évben ma()vagy most() fog esni.
Nekem tényleg egy control ; kéne nyomni de ennek csak az 50%át tudom teljesíteni :-)))
Marha izgi minden napot minden órát kézzel bepötyögni...

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#45112) Fferi50 válasza Gyöször (#45111) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ha más megoldás nincs, akkor beírod a függvényt, majd erre a cellára másolás - irányított beillesztés értéket. Ezek után nem fog "mindig most esni az eső". :)
Üdv.

(#45113) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Megoldható úgy levédeni egy táblázatot, hogy a táblázatban az adatok módosíthatók, de a sorok/oszlopok törlése és módosítása nem lehetséges? Köszi a segítséget!

(#45114) lappy válasza jackal79 (#45113) üzenetére


lappy
őstag

Munkalap védelme

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#45115) ntamas97


ntamas97
csendes tag

Sziasztok!
Egy következő kérdésem lenne. Van egy oszlopom cellákkal, melyben vesszővel elválasztva van (legtöbbször) 3 szó
A következőre gondolok: [kép]
Hogyan tudom megoldani azt, hogy az egyes szavak, gondolatok külön sorokba kerüljenek?

Köszönöm a választ!

(#45116) lappy válasza ntamas97 (#45115) üzenetére


lappy
őstag

Adatok adateszkozok Szövegből oszlopok menüvel
És elválasztásnak a, használd

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#45117) ntamas97 válasza lappy (#45116) üzenetére


ntamas97
csendes tag

Köszönöm! :))

(#45118) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Aktív cellának lehet változtatni a színét? Arra gondolok, hogy amikor kiválasztok egy cellát akkor körbe jelöli, hogy melyik cellán állok. Jelenleg most ez a keret zöld ennek a színét lehet változtatni?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#45119) lrobertoc


lrobertoc
tag

Sziasztok,

egy kis segítségre lenne szükségem. Egy bérterv/tény riportot szeretnék excelben készíteni.
Ahol szervezeti egységre és pozícióra (illetve munkavállalóra) lebontva látom az egyes időszakokban a tervet és a tény összegeket.

Ehhez az alábbi tábláim vannak:
1. szervezeti struktúra: a szervezeteken lévő pozíciók, a pozíció szervezeti egysége (oszlopok: pozíció kódja, pozíció neve, szervezeti egység)

2. terv: az egyes pozíciók tervszámai hónapra lebontva (oszlopok: pozíció kódja, időszak, terv összeg)
3. törzs: az egyes pozíciókat feltöltő munkavállalók (oszlopok: pozíció kódja, név, törzsszám, szervezeti egység, valalmint a pozíciókód és törzsszám mező összefűzése -> egy pozícióban több munkavállaló is ülhet, egy munkavállaló több pozíciót is betölthet)
4. tény: a munkavállalók tényleges bérei pozíció szerint (oszlopok: pozíció kódja, törzsszám, tény bér, időszak, pozociókód és törzsszám összefűzött mező)
5. időszak: (oszlopok: év, hóap, időszak)

A riportot PowerBI segítségével próbálom összehozni.
Kapcsolatok:
1. időszak 1: végtelen kapcsoalt a tervvel és a tény táblával az időszak kulccsal;
2. szervezeti struktúra 1: végtelen kapcsolat a terv és törzs táblával a pozíció kódja kulccsal;
3. tény 1:végtelen kapcsolat a törzs táblával a pozíciókód és törzsszám összefűzött mező kulccsal.

A riport pozíció kódig működik, amikor viszont a sorokban szeretném látni, hogy a tény adatokat mely munkavállalók adatai teszik ki, a riport szétesik.
(nyilván a terv adatokra nem tudja értelmezni a munkavállalót, hiszen a terv csak pozíció szintre van meghatározva).
Erre létezik valalmi megoldás, hogy a pozició terv szintjére felemeljük a tény táblából a munkavállalókat?

Ide elérhető a file:
https://drive.google.com/file/d/1CBrC-TB8aX7FPVlVpClgJGr9hpK8N2hQ/view?usp=sharing

(#45120) Fferi50 válasza lrobertoc (#45119) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A pozícióra leosztott - nem munkavállalóra szabott - tervet ebben a riportban még nem tudtam megjeleníteni.
A dolgozó sokszorozást viszont a sorok alábbi sorrendjében sikerült kiküszöbölni:
Terület - Pozíció neve - Pozíció betöltője.
Ez az eredmény egyenlőre:

Elképzelhető, hogy a terv-tény összehasonlítás ebben a formában nem megoldható...
Üdv.

(#45121) jackal79 válasza lappy (#45114) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia! Köszi!

(#45122) lrobertoc válasza Fferi50 (#45120) üzenetére


lrobertoc
tag

Szia,

köszönöm. közben én is eljutottam idáig, azaz a törzsből vettem a szervezeti adatokat, illetve a sorösszegzéseket is bekapcsoltam.

Az oké, hogy a pozíció betöltő szintjére nem tud tervet szumházni a riport, mivel csak pozíció szintig van terv. A betöltője pedig változhat....
Viszont azt nem tudom, hogy pozició szinten miért a total tervet hozza minden sorban és miért nem csak az adott pozire szummázottat....

(#45123) lrobertoc válasza lrobertoc (#45122) üzenetére


lrobertoc
tag

Gondolom a kapcsolat típusa lehet az oka. A szervezet tábla pozíció kódja köti össze a terv táblát és a törzs táblát, ugyanis mind a tervben (időszakok miatt), mind a törzsben (egy pozícióra évközben jöhetnek, mehetnek az emberek) a pozíciókód többször szerepelhet.

Vagy nem tudom...

(#45124) Gyöször válasza Fferi50 (#45112) üzenetére


Gyöször
senior tag

A következő kérdésem ebben a témában, hogy kell androidos excelben irányított beillesztést készíteni? :-) írtam egyébként a dátum beillesztös bajommal kérdést angolul és magyarul is a supportnak, természetesen nem válaszolnak...

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#45125) Fferi50 válasza Gyöször (#45124) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A mobilomon a következőt találtam:
A kijelölt cellára kattintva megjelenik alatt/felette egy menü. Nálam a második ikon a másolás, a harmadik a beillesztés.
A beillesztést lenyitva több opció nyílik meg, közöttük az Értékek (nálam a negyedik lehetőség).
Üdv.

(#45126) ny.janos válasza Gyöször (#45111) üzenetére


ny.janos
tag

A legnagyobb kérdés az, hogy androidon működik-e bármilyen Windows / Excel gyorsbillentyű kombináció. Ha igen, akkor a Ctrl + 0, Ctrl + Shift + . kombinációkra lenne szükséged. Van olyan angol billentyűzet androidra, ahol van Alt és Crtl is. Ha gondolod tegyél egy próbát, sok vesztenivalód nincs.

(#45127) Norbika1493


Norbika1493
csendes újonc

Sziasztok,

Van egy táblázatom amiben vannak adatok köztük idő is óó:pp:mm formátumba. Kimutatásban szeretném összesíteni ezeket a dolgokat de valamiért 00:00:00 ír ki.
Formátumot összegre állítottam a számformátumot pedig egyedinél erre : óó:pp:mm.
Mit tudnék még kezdeni vele, hogy kiírja kimutatás módban?

előre is köszönöm a választ

Üdv

(#45128) Delila_1 válasza Norbika1493 (#45127) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az összesítésnél [óó]:pp:mm formát kell alkalmaznod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#45129) Norbika1493


Norbika1493
csendes újonc

Valamiért még mindig nem írja ki.

(#45130) Delila_1 válasza Norbika1493 (#45129) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A bekeretezett tartományra kell megadnod a formátumot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#45131) Norbika1493


Norbika1493
csendes újonc

Sziasztok,

Felteteles formázásnal, hogy tudom azt megadni :o , hogy az üres cellát ne színezze viszont a “0” beírva már színezze ki ?

(#45132) lappy válasza Norbika1493 (#45131) üzenetére


lappy
őstag

Üres függvény

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#45133) terencehIII


terencehIII
tag

az alábbi jelenséghez kérnék valakitől segítséget:
16 munkalapos excel--> mindegyikbe az adatok mellett vágtam be képmetszővel képeket (többet) kb 2,5 mb az fájl
az utolsó néhény munkalapnál egy idő után a képek helyén megjelent az a szöveg, hogy "Az rID1 azonosítójú képrész nem található a fájlban"-- ezek újra megcsináltam, elmentettem.
Ma megint elővettem ezt az excel fájlt- erre most azoknál a munkalapok képeinál írja ugyanezt amik edddig rendben voltak, amiket újra beraktam az most rendben.
Mit lehet ezzel kezdeni?? :))

(#45134) eszgé100


eszgé100
őstag

Sziasztok,
Az emberek training statuszat szeretnem kovetni, szeretnek egy “folyamatjelzo karikat” a nevuk mellett duplaklikkel feltolteni 25-50-75-100-0%-ban, megoldhato valahogy excel 2016-ban?

elore is koszonom

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#45135) eszgé100 válasza eszgé100 (#45134) üzenetére


eszgé100
őstag

Konkretan ezt szeretnem negyedenkent kitolteni:

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#45136) lappy válasza eszgé100 (#45135) üzenetére


lappy
őstag

Szia
Tegyél fel dinamikus kör diagramot és nem vagy a %hoz kötve

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#45137) eszgé100 válasza lappy (#45136) üzenetére


eszgé100
őstag

Szia, ne haragudj, nem teljesen ertem dinamikus kor diagramban, hogyan tudok reszlegesen kitolteni szeleteket dupla klikkel... :(

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#45138) Fire/SOUL/CD válasza eszgé100 (#45135) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Elég macerás lenne és csak makróval lehetne megoldani, de nem nagy értelmét látom...
Használj inkább feltételes formázást ikonkészlettel vagy adatsávokkal, sokkal egyszerűbb.
alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45139) Zoty4


Zoty4
őstag

Sziasztok

Van egy ömlesztett listám.
alt="" title=""

egy másik excelbe azt szeretném ha mondjuk beirom az első oszlopba hogy "a", akkor automatikusan behúzza az ömlessztett excelből a gyümölcs értékeit a megfelelő cellába, jelen esetben 1,2,3,4,2-t
Elég csak az az egy sor ami tartalmazza azt az értéket, mert majd ebből kell diagrammokat készítenem.

köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#45140) Delila_1 válasza Zoty4 (#45139) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A megjegyzésben a Munka2 lap B2 cellájának a képletét látod, amit jobbra másolhatsz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#45141) Zoty4 válasza Delila_1 (#45140) üzenetére


Zoty4
őstag

köszi. Ez akkor ugyanabban a sorrendbe szedi át? nem tudom felcserélni az oszlopokat?

(#45142) Delila_1 válasza Zoty4 (#45141) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=INDEX(Munka1!$A$1:$G$6;HOL.VAN($A2;Munka1!$A:$A;0);HOL.VAN(B$1;Munka1!1:1;0))

Így már nem kellenek azonos sorrendű oszlopok.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#45143) Zoty4 válasza Delila_1 (#45142) üzenetére


Zoty4
őstag

valamit elronthatok, minden cellára azt írja hogy hiányzik
HOL.VAN(B$1;Munka1!1:1;0)) -> itt az 1:1;0 mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#45144) Delila_1 válasza Zoty4 (#45143) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A B1 cella értékét (alma) keresi a Munka1 lap első sorában. Ez adja meg az INDEX függvénynek, hogy melyik oszlopban lévő adatot jelenítse meg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#45145) Zoty4 válasza Delila_1 (#45144) üzenetére


Zoty4
őstag

szuper, működik :R

(#45146) Delila_1 válasza Zoty4 (#45145) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Örülök neki.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#45147) eszgé100 válasza Fire/SOUL/CD (#45138) üzenetére


eszgé100
őstag

Szia, köszönöm szépen. :R
5 embernél valóban nem sok értelme van, de kb 100 ember betanulását 80 munkafolyamaton kellene így nyomonkövetni, ezért gondoltam, hogy a dupla klikkes megoldás gyorsabb.

VBA-ban jelenleg ezt kellene finomhangolni:

Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)

If Target.Value = 0 Then
    ActiveCell.Value = 25
    Range("A1").Select
ElseIf Target.Value = 25 Then
    ActiveCell.Value = 50
    Range("A1").Select
ElseIf Target.Value = 50 Then
    ActiveCell.Value = 75
    Range("A1").Select
ElseIf Target.Value = 75 Then
    ActiveCell.Value = 100
    Range("A1").Select
ElseIf Target.Value = 100 Then
    ActiveCell.Value = 0
    Range("A1").Select
End If
End Sub

Feltételes formázáskor csak az ikont megjelentítve szépen ugrál szeletről-szeletre, de muszáj volt a kijelölést elmozdítanom, különben loop lenne belőle. Ebből a "Range("A1").Select"-re jobb lenne valami más, mert ez csak addig okés, míg nem kell görgetni, legjobb lenne, ha ugyanazon a cellán maradna a kijelölés, valamint az egész Sheet1 helyett csak egy adott tartományban működjön a duplaklikk.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#45148) Fire/SOUL/CD válasza eszgé100 (#45147) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Óóóó, bakker, ezt Én nagyon félreértettem. nagyon másra gondoltam... :DDD

Akkor ennyi az egész.

Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)

'itt adhatod meg, hogy mely tartományban lévő cellákon működjön a duplaklikk
'itt a példában az A1:A5 tartományt vizsgálja
If Not Intersect(Target, Range("A1:A5")) Is Nothing Then
Select Case Target.Value
Case 0
ActiveCell.Value = 25
Case 25
ActiveCell.Value = 50
Case 50
ActiveCell.Value = 75
Case 75
ActiveCell.Value = 100
Case 100
ActiveCell.Value = 0
End Select

'ez a kis "trükk" oldja meg, hogy nem lép be a cellába szerkesztési üzemmódba
Cancel = True

End If
End Sub

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#45149) eszgé100 válasza Fire/SOUL/CD (#45148) üzenetére


eszgé100
őstag

gyönyörű, nagyon szépen köszönöm. :)
a "cancel=true"-t láttam kb 15x a mai nap folyamán, de nem értettem meg a lényegét.
gondolom a jövőben sokat segítene rajtam az is, ha legalább a kérdésem normálisan meg bírnám fogalmazni :DDD

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#45150) Aventador91


Aventador91
őstag

sziasztok. kéne egy kis segítség
a pirossal bekeretezett részen, rendezéssel szeretnék egy olyan sorrendet létrehozni mint az alatta lévő képen. de nem tudom megoldani.
ha simán abc sorrendre megyek, és időrendbe rendezem, akkor a podolsk-ot dobja be elsőnek
tud valaki segíteni hogyan tudnám megoldani?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.