Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45951) m_kovacs válasza lappy (#45942) üzenetére


m_kovacs
tag

Köszönöm az iránymutatást. a neten talált megoldás nekem nem működik(ver 2003), idáig próbálkoztam. Feladom, lemondok róla.
Köszönettel m_kovacs
"Delila_1" -nek is köszönöm, hogy reagált.

(#45952) Delila_1 válasza m_kovacs (#45951) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Magyar függvényeket kell bevinned a formázáshoz.
Kijelölöd a teljes táblázatot, majd a képlet:

=VAGY(CELLA("sor")=SOR();CELLA("Oszlop")=OSZLOP())

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#45953) gzbotii válasza gzbotii (#45946) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintetek ezt nem lehet megoldani (bár JS-el gondolom "nincs lehetetlen") és ne is nagyon keresgéljek, vagy csak Google specifikus dolog, és nem tudtok itt választ adni rá? :B

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#45954) m_kovacs válasza Delila_1 (#45952) üzenetére


m_kovacs
tag

Nagyon köszönöm, így már működik! (ma is tanultam valamit!)
m_kovács

(#45955) BagyiAti válasza Fferi50 (#45949) üzenetére


BagyiAti
csendes tag

Szia, ez sajnos nem működött :( De azért köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#45956) BagyiAti válasza Delila_1 (#45950) üzenetére


BagyiAti
csendes tag

Szia, Ez működött!
Ha több a kategóriám, akkor ugyanaezt követve több HA függvénynel tudom megoldani gondolom.

(#45957) Delila_1 válasza BagyiAti (#45956) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Jól gondolod. Ahány HA függvény, annyi záró zárójel legyen a képlet végén.

#45954 m_kovacs, szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#45958) BagyiAti válasza Delila_1 (#45957) üzenetére


BagyiAti
csendes tag

Hány karakter fér el egy cellában? Mert elég hosszú már most a képlet és "W"-nél lesz a vége :D

(#45959) lappy válasza BagyiAti (#45958) üzenetére


lappy
őstag

8192 karakter
Nem lehet vmi más függvényt alkalmazni vagy esetleg tömbképlet egy kis hiba és órákat töltesz el vele mire megtalalod

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#45960) lappy válasza BagyiAti (#45958) üzenetére


lappy
őstag

=INDEX(A1:C1;SZORZATÖSSZEG(MAX(($A$2:$C$10=E5)*(OSZLOP($A$2:$C$10))))-OSZLOP($A$1)+1)

próbáld meg ezt hátha ezzel gyorsabb

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#45961) Fferi50 válasza BagyiAti (#45958) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Ilyen hosszú képlet biztosan fog valahol hibázni.
Az A-W oszlopokban levő adatok után kell írnod a keresőrészt. Abból indultam ki, hogy az X5 cellában kezdődnek a keresendő értékek.
Az Y5 cellába kerülő tömbképlet:
=HA(SZUM(($A$1:$W$50=$X5)*OSZLOP($A$1:$W$50))=0;"NINCS";INDEX($A$1:$W$1;SZUM(($A$1:$W$50=$X5)*OSZLOP($A$1:$W$50))))
A tömbképletet a Ctrl + Shift + Enter kombóval kell lezárni, az Excel kapcsos zárójelbe teszi.
Ajánlott a tartomány végét megadni - én itt 50 sorral számoltam, ezt igazítsd hozzá a sajátodhoz.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#45962) ny.janos válasza BagyiAti (#45948) üzenetére


ny.janos
tag

Szia!

Bár a leírásodból az tűnik ki számomra, hogy az adatbázisod egy külön táblázat, amihez a termékkategóriát szeretnéd eredményül kapni, és ehhez a már írt megoldások elegendőek is, megosztom az én gondolatomat is, hátha hasznos lesz neked vagy másnak.

Én abból a gondolatból indultam ki, hogy az első sorban felsorolt termékkategóriák alá vannak felsorolva a hozzá tartozó cikkszámok (ahogy az általad megosztott képen is látható) és ebből szeretnénk egy olyan adatbázist előállítani, melyben a cikkszámok egymás alatt vannak és ehhez van a mellette szereplő oszlopban megadva a termékkategória.

Én ehhez a power query-t használtam.

1. Kijelöltem a teljes adattartományt.

2. Az adatok menüpontban a jelölt parancsot választottam.

3. A power query szerkesztőben címsorrá tettem az első sort.

4. Mindhárom oszlopot kijelölve az alábbi parancsot használtam.

5. Az oszlopok sorrendje fogd meg és húz módszerrel felcserélhető, az adatok az alábbi menüponttal sorba rendezhetőek.

6. Ha mindezzel megvagy, akkor betöltheted az excelbe.

Ezzel van egy teljes adatbázisod, és egy FKERES függvény is elegendő, hogy ebből kikeresd a saját adatbázisodban szereplő cikkekhez a megfelelő kategóriát. ;)

[ Szerkesztve ]

(#45963) tgumis


tgumis
tag

Sziasztok!

A következő problémám lenne:

túlórák összesítéséhez kellene összedobnom egy táblát de elvesztem a Ha fügvényekben

Lényeg a következő:
- a túlórák összesítésénél aki a fizetős verziót választja annak aki 2009 után lépett be és raktáros munkanap annak az első két óra 50%-os a második két óra 75 % az afeletti pedig 100% nem munkanap minden 100%
- 2009 után belépett raktáros minden óra 100%
- sofőrők esetén a belépés éve mindegy nekik hétköznap 100% hétvégén 200%
Másik probléma,hogy amennyiben 2 óra alatti a túlóra akkor #### jelenik meg

(#45964) lappy válasza tgumis (#45963) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Van benne egy kis ellentmondás:
"fizetős verziót választja annak aki 2009 után lépett be " később
"2009 után belépett raktáros minden óra 100%" akkor most melyik igaz?

A HA függvényben az első résznél használj ÉS függvényt pl.: ha(és(B8="raktáros";B9<2009;dátum vizsgálat);....)
"2 óra alatti a túlóra akkor #### jelenik meg" ehhez látni kellene a függvényt hogy miért is ez a válasz.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#45965) tgumis válasza lappy (#45964) üzenetére


tgumis
tag

Bocsi 2009 előttit akartam írni

(#45966) tgumis válasza lappy (#45964) üzenetére


tgumis
tag

Igen eddig eljutottam, de ehhez jön még, hogy ha nincs 2 óra ha több mint két óra stb

(#45967) lappy válasza tgumis (#45966) üzenetére


lappy
őstag

ez a két óra az a túlóra vagy a rendes munkaidő? mert ez sem egyértelmű

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#45968) tgumis válasza lappy (#45967) üzenetére


tgumis
tag

igen ami a túlszolgálat oszlopban van az már mind túlóra
Ezt kellene elérnem

(#45969) tgumis válasza lappy (#45964) üzenetére


tgumis
tag

A ### probléma:

=HA(ÉS(H2="Raktáros";N2="F";I2>=2009;AC2=3;P2<>0);HA(P2<=0,166666666666667;P2-0,0833333333333333;0,0833333333333333);"")

(#45970) lappy válasza tgumis (#45969) üzenetére


lappy
őstag

Az első ha függvényben az és függvényre nem írtál se igaz se hamis választ(bár ez néha elhagyhato), de igaznak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#45971) p5quser


p5quser
tag

Sziasztok!
Egy UserForm_Initialize() alatt meg lehet határozni egy olyan változót amit mondjuk egy ComboBox_Change() -ben tudok felhasználni?
Természetesen ugyanazon UserFormon belül. Vagy ha nem ott, akkor hol? Minden UserForm.Show -nál változik az érték és csak a UserFormon belül lenne használva ez a változó.
Előre is köszönöm!

(#45972) Delila_1 válasza p5quser (#45971) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

UserForm1.ComboBox1= "valami"
UserForm1.Show

A ComboBox1 a megadott értékkel jelenik meg a formon.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#45973) p5quser válasza Delila_1 (#45972) üzenetére


p5quser
tag

Szia!
Köszi a választ! Elsiklottam dolgok felett.
A ComboBox_Change() így néz ki;
Private Sub ComboBox1_Change()
    Dim i As Long
    For i = 1 To Application.WorksheetFunction.CountA(Sheets(1).Range("B:B"))
        If LCase(Left(Sheets(1).Cells(i, 2), 1)) = Me.ComboBox1 And Me.ComboBox1 <> vbNullString Then
            Me.ComboBox1.AddItem Sheets(1).Cells(i, 2)
        End If
    Next i
    Me.ComboBox1.DropDown
End Sub
Ő egy "auto suggestion" combobox, mindig a "B" oszlopból húzza be az ajánlott nevet. Ez egy 3xxx soros lista, amit a duplázások elkerülése végett ír ki. De - gondolom - minden módosításnál újraszámolja a cellákat. Lassabb gépeken (hdd) körülményes. Ha a userform incializálásakor megszámoltatnám vele, talán gördülékenyebb lenne. Ha a
Application.WorksheetFunction.CountA(Sheets(1).Range("B:B")) -t
deklarálnám és utána már csak behúznám, az segítene?

(#45974) Delila_1 válasza p5quser (#45973) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia!
Teljesen mást javaslok.
A helyedben a kérdéses oszlopot másolnám, az új helyen alkalmaznám az ismétlődések eltávolítását. Legyen a példa szerint ez az Adatok lap A oszlopa.
Itt megkeresném az alsó sort:
also=Sheets("Adatok").Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
Ezt a tartományt rendelném a combobox-hoz.
Combobox1.RowSource="Adatok!A1:A" & also
Ha címsor is van, akkor A1 helyett A2-től az alsó sorig.
A másolást és az ismétlődések eltávolítását makrórögzítéssel is beviheted.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#45975) p5quser válasza Delila_1 (#45974) üzenetére


p5quser
tag

Szia!
Elrontottam az előbb, most néztem meg újra hogy mit írtam.
Szóval hogy nem a duplikálás kizárása a cél, hanem pont az ellenkezője.
Ital standoló, de ugyanaz a nevű ital többféle kiszerelésben létezhet.
De leltárkor az összkészlet kell literben. Pl:
narancslé 5l 12db 60l
narancslé 2l 7db 14l
A végén egy szumha húzza egybe, de nem baj ha visszakereshető hogy milyen kiszereléseket leltároztak. Ezért kell az auto suggest, hogy ha nincs adott kiszerelés, akkor ugyanazon a néven legyen eltárolva, de más kiszerelésben. Mindez persze többféle itallal, sokféle kiszerelésben.
De akkor a userform incializálásnál nem lehet deklarálni olyan változót, amit a userformon belül bárhol alkalmazhatok?
Köszi a választ!

(#45976) logitechh válasza tgumis (#45963) üzenetére


logitechh
csendes tag

Szia!
A kép alapján megcsináltam a táblát.
ha jól értettem íme a megoldás:
S2cellába =HA(ÉS(H2="ha";N2="F";I2>=2009;AC2=3;P2<>0);HA(P2<=0,0833333333333333;P2;0,0833333333333333);"")
T2 cellába
=HA(ÉS(H2="ha";N2="F";I2>=2009;AC2=3;P2>=0,0833333333333333);HA(P2<=0,166666666666667;P2-0,0833333333333333;0,0833333333333333);"")
U2 cellába
=HA(ÉS(H2="ka";N2="F";AC2=3);Q2;HA(ÉS(H2="ha";N2="F";I2>=2009;AC2=3;P2>0,166666667);P2-0,166666667;HA(ÉS(H2="ha";N2="F";I2>=2009;AC2<>3;P2>0);P2;HA(ÉS(H2="ha";N2="F";I2<2009);Q2;""))))
A #### probléma a negatív előjel miatt jöhet (konkrétan nem írtad meg mitől)elő márpedig ha valaki nem dolgozza le az előírt munkaórát (ezt a napközbeni távoltöltött iső kivonásával tudodorvosolni) és a olyankor a túlóra kissebb mint nulla vagyis negatív lesz.

[ Szerkesztve ]

(#45977) Delila_1 válasza p5quser (#45975) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A comboxban több oszlop adatait is megadhatod.

alt="" title=""
alt="" title=""

Nézd meg az alsó képen a beállításokat. A ColumnWidth tulajdonságnál pontokban adhatod meg az egyes oszlopok szélességét. A B és C oszlopnál ezt 0-ra állítottam.
A RowSource lehet fix, mint a képen, vagy az alsó sor változóval, ahogy tegnap írtam.
Próbáld ki, hogy a ColumnHeads értéket False-ra állítod, a területet A1-gyel kezdődőre.

Szerk.: a RowSource értékét az inicializálásban add meg, hogy mindig az aktuális alsó sorig mutassa a táblázatodat, a többi fixen megadható a formon.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#45978) tgumis válasza logitechh (#45976) üzenetére


tgumis
tag

Köszi
Szépen
Mindenkinek

(#45979) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, a következő véradásom napjának a kiszámítására képlettel, mert nekem sajnos nem megy a képlet megírása.

2020.01.23
2020.04.16
2020.07.10
2020.09.11
2020.11.17
2021.01.22

Két véradás között minimum 56 nap kell elteljen.
365 nap alatt maximum 5 esetben lehet vért adni.

Képet nélkül megy, majd következőleg 2020.04.16 után adhatok, csak jó lenne automatizálni a számítást. :)

(#45980) lappy válasza grizlisandor (#45979) üzenetére


lappy
őstag

A dátum+56 a képlet de nekem 01.23 + 56 nap 03.18 ra jön ki
De ha éves szinten 5x lehet akkor 73 nappal kellene számolni.
Szerintem a két nap közzé kellene beloni pl 65 re

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#45981) Delila_1 válasza grizlisandor (#45979) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ebben az évben először 01.22-én adtál vért. Ez a dátum legyen az A2 cellában.
Az A3 képlete

=HA(HÉT.NAPJA(A2+73;2)>5;A2+70;A2+73)

amit lemásolhatsz az alatta lévő sorokba.
Azért kavartam bele a HÉT.NAPJA függvényt, hogy a kiszámolt nap ne essen szombatra, vagy vasárnapra.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#45982) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Köszi mindkettőtöknek. :)

(#45980) lappy:
Igen, mert akkor úgy számítottam, hogy 56 nap után valamikor mentem, hogy most már biztos adhatok.

Az úgy nem jó, hogy hozzáadok 73 napot, mert az 2021.04.05. és legközelebb 2021.04.16. után adhatok, a 365 nap alatt 5 véradás miatt. Idén Január 22. -1 napos voltam és csak orvosi engedéllyel vették le.

(#45981) Delila_1:
Ki is jött, hogy 04.05, csak az nem jó, mint fentebb írtam.

(#45983) lappy válasza grizlisandor (#45982) üzenetére


lappy
őstag

Nem igazán értem a logikát amit írsz. Ha egy évben max 5 lehet adni vért az azt jelenti hogy 73 naponta lehetne menni. De minimum 56 napnak el kell telni de ha túl leped a 73 akkor nem jön az 5 alkalom. Ezért a két nap között ha mész akkor egyszer a minimum felett vagy és 5x tudsz adni.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#45984) p5quser válasza Delila_1 (#45977) üzenetére


p5quser
tag

Szia!
Mondjuk ez - hogy behúzza a mellette lévő oszlopot is - jól hangzik.
Köszönöm, alkalmazom! :R

(#45985) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Office 365 Exceljében adott egy munkafüzet, ahol beviteli mezők vannak, számokat és szöveget kell beírni. Későbbi módosításvédelem miatt használtam ezt a VBA kódot innen: [link]. Napok óta szórakozom vele, próbálkoztam, minden jól működött. Utána resetelni akartam, visszaállni a startra és töröltem minden kitöltött mezőt. Onnantól kezdve a kód nem működik. Hiába csinálok mindent ugyanúgy, nem blokkolja a cellákat a szerkesztés elől. Mi mehetett félre? :D

[kép] - A screenshotolt kép teljesen megegyezik a régi, működő makróval.

Köszi!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#45986) Darko_addict válasza Darko_addict (#45985) üzenetére


Darko_addict
őstag

Úgy tűnik, hogy a makrók letiltásával, nem engedélyezésével volt gond. Valahogy esiklottam felette, nem tűnt fel, hogy elugrott a menü.

:U

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#45987) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Abban segítsetek légyszi, hogy van két excel fülön (ügyvitel, könyvelés) rengeteg számla adat (számlaszám, ügyfél, nettó érték, egyenleg).

Szeretném az egyik fül egyenleg összege mellé a másik fülon lévő egyenleg összegét megjeleníteni, hogy eltérést lehessen vizsgálni. Ezt egy fkeres függvénnyel megoldottam, aminél a keresési érték a számlaszám.

Viszont van egyforma számlaszáma több partnernek is, így az excel az elsőre megtalált, egyező számlaszám egyenleg értékét fogja hozni.

Milyen függvényt kellene használjak, hogy a partner azonosságot is figyelje az excel? :R

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#45988) lappy válasza benjoe1 (#45987) üzenetére


lappy
őstag

Az fkeres jó csak olyat kell vele hogy több paramétert figyel

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#45989) benjoe1 válasza lappy (#45988) üzenetére


benjoe1
aktív tag

És azt hogy?

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#45990) lappy válasza benjoe1 (#45989) üzenetére


lappy
őstag

Egy és kapcsolat kell az első feltételbe

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#45991) Fferi50 válasza benjoe1 (#45987) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Szumha függvényt nézd meg légy szíves.
Üdv.

(#45992) morgusz


morgusz
csendes tag

Sziasztok!

Hogy lehet az, hogy a HA függvény egy üres cellában értéket talál? Ha delete-t nyomok az üres cellára, akkor üresnek találja. Illetve az érdekelne még, hogy a tartományban az összes hasonló üres cellájából hogy lehet eltüntetni amit talál benne.
Köszi!

(#45993) lappy válasza morgusz (#45992) üzenetére


lappy
őstag

Jó lenne látni legalább a függvényt hogy mit is tartalmaz, mert lehet benne olyan mi miatt annak veszi

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#45994) ny.janos válasza morgusz (#45992) üzenetére


ny.janos
tag

Előfordulhat (főként külső adatforrásból exportált adatok esetén), hogy olyan nem nyomtatható karaktereket tartalmaznak egyes cellák, amely karakterek nem láthatóak és úgy tűnik, mintha a cella üres lenne, holott valójában nem az. Segítség lehet a KIMETSZ, TISZTÍT és a HELYETTE függvény is.

Kerülő megoldás lehet, hogy szűröd a tartományodat az üresnek tűnő cellákra, majd manuálisan törlöd azokat, hogy valóban üressé váljanak (ez viszont sok adat esetén körülményes lehet).

(#45995) morgusz


morgusz
csendes tag

Köszi! Megpróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#45996) andreas49


andreas49
senior tag

Az alábbi kis táblázat feltételes formázásához (képlettel) kérek segítséget:

Köszi a segítséget előre is.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#45997) lappy válasza andreas49 (#45996) üzenetére


lappy
őstag

Nem feltétlen kell hozzá képlet, van egy olyan lehetőség hogy csak adott tartalmú cellák formázása.
Vagy értékük alapján formázod (másik lehetőség)

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#45998) andreas49 válasza lappy (#45997) üzenetére


andreas49
senior tag

Nem a számot akarom formázni, hanem a számhoz tartozó nevet a szám értékének megfelelően.
Pl. ha az 'F2'=2-vel akkor a 'B2' színe piros, ha 'F2' nem = 2-vel , akkor kék.

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#45999) Weareus


Weareus
addikt

Helló.
Az OpenOffice táblázatkezelőjében lehet olyan függvényt megadni, ami egy szöveges cellában töröl minden szöveget, kivéve azt a szót, amelyik félkövér formázással van írva?

Így néz ki egy cella:

tartották)
abdikáció † G pol lemondás (trónról), feladás
G hiv leköszönés (hivatalról, tisztségről)
lat abdicatio ‘ua.’ lásd ABDIKÁL
abdikál † G lemond, leköszön (trónról, hivatalról)
lat abdicare ‘ua.’: ab- ‘le, el’ | dicere ‘mond’
abdomen G anat altest, has
G áll potroh
lat abdomen ‘ua.’ abdere ‘elrak, elrejt’: ab- ‘el, félre’ | dare ‘ad’
abdominális G orv hasi, hastáji
tud lat abdominalis ‘ua.’, lásd ABDOMEN
abdominocentézis G orv hasüregcsapolás
tud lat abdominocentesis ‘ua.’: lásd ABDOMEN | gör kenteszisz ‘szúrás’ kenteó ‘(fullánkkal)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#46000) andreas49


andreas49
senior tag

Sikerült képlettel

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.