Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) tomi_x válasza Delila_1 (#45244) üzenetére


tomi_x
tag

Köszi a segítséget !!!
Az utóbbi volt.
:) :)

(#45302) Magnat válasza zsolti_20 (#45300) üzenetére


Magnat
veterán

Szia

csinálsz egy formot (Userform1), rá egy Listboxot (Listbox1), aztán:

Sub Popup()
    Dim cel As Range
    Dim selectedRange As Range

    Set selectedRange = Application.Selection
    
    UserForm1.ListBox1.Clear
    
    For Each cel In selectedRange.Cells
        UserForm1.ListBox1.AddItem (cel.Value2)
    Next cel
    
    UserForm1.Show
End Sub

Ez a szelektált cellák tartalmát fogja bedobni a Listbox1-be.

Szerk.: Ha legördülő kell, akkor Listbox helyett Combobox kell.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#45303) woolwich


woolwich
tag

Sziasztok,

Van egy Excel file, amelyhez csak bizonyos accounttal rendelkező személyek férhetnek hozzá (az vagyok), illetve semmit, de tényleg semmit nem tudnak vele kezdeni.
Na most a tábla 32K soros, így elég nehéz belőle konklúziókat levonnom szűrések stb. nélkül.
Másolni nem lehet belőle, 3rd party converterek hibára futnak. Egyedül nyomtatni tudom .pdf-be és onnan tudnám visszamenteni .xls-be, de valamiért az is hibára fut.

Bármi ötlet hogy lehet megkerülni ezt a lockot?
Tudom, hogy okkal van rajta, de hiába van hozzáférésem, semmit nem tudok vele kezdeni ebben a formában.

(#45304) Mutt válasza zsolti_20 (#45297) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

A Connection only visszatöltés során az eredmény nem fog megjelenni egyik lapon sem, de az eredmény használható további lekérdezésekben, kimutatásokban. Az ilyen (és minden más) betöltés továbbra is szerkeszthető marad. Adatok (Data) fülön a Lekérdezések és kapcsolatok (Queries and Connections) gombot használva láthatód az összes lekérdezést és ott jobb klikkel tudod szerkesztésre megnyitni.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#45305) Mutt válasza woolwich (#45303) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Nyiss egy üresl Excel fájlt és hivatkozz a másik fájl cellájára benne.
Ez a cella értéket (formátum és képletek nélkül) fogja megjeleníteni, még a rejtett cellákon/oszlopokon/sorokon is működik.

Ha a rögzítést kiveszed a hivatkozásból, akkor másolva a képletet gyorsan megkapod a másik fájl tartalmát.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#45306) Misi_D válasza woolwich (#45303) üzenetére


Misi_D
tag

Engem nagyon érdekelne, hogy miféle lock-ok vannak beállítva és hogyasn, hogy még te sem, akinek elvileg van hozzáférése, sem tudsz vele kezdeni semmit.

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#45307) Csanaky


Csanaky
csendes tag

Sziasztok,

Arra tudna nekem valaki választ adni, hogy az excelben szűrés után egyik oszlop látható celláiból egy másik oszlop ugyanazon látható celláiba hogy lehet képletet átmásolni?

Köszönöm!

(#45308) zsolti_20 válasza Mutt (#45304) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Szia, nekem megjelent az adat, ezt szerkesztettem tovább és a módosítást a következő sheetre jelenítettem meg. De ha az előzőn változtatok bármit is az nem látszik rajta sajnos.

(#45309) chigisch


chigisch
újonc

Szia! Segítséget kérnék, bár lehet, egyszerű a megoldás, de nem jövök rá!
Adott egy táblázat 2 oszlopa, a w-ben vagy van érték, vagy nincs. Ha nincs, akkor a cella üres. Az x. Oszlop mindig hozzáadja az utolsó nem üres cella értékéhez a w. Oszlopban szereplő értéket.
Az w. Oszlop üres értékeinek problémája miatt a =HA(W6="" ;"" ;X5+W6) függvényt használom, viszont ez nem veszi figyelembe, ha történetében az x5 üres cella, így nem göngyölíti az x oszlopban szereplő értéket. Hogyan lehetne úgy kiegeszíteni a függvényt, hogy ha több üres w-x cella esetén a göngyölített adatnál az utolsó x oszlopban szereplő értéket vegye figyelembe?
Köszönöm szépen!

(#45310) woolwich válasza Mutt (#45305) üzenetére


woolwich
tag

Köszi a tippet!
Sajnos ennél komolyabb a védelem a fileon #REF!-eket dobál :(
Misi_D: Egy Ansarada virtuális adatszobába van felrakva a file, amihez olvasási és nyomtatási jogom van csak.

(#45311) chigisch


chigisch
újonc

(#45312) Fferi50 válasza chigisch (#45311) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Próbáld ki ezt a képletet:
=HA(W10="";"";SZUM(W$5:W10))
Üdv.

(#45313) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

van egy excel file-om ami arrol szol, hogy van egy havi adatmennyisegem kb 20-30 ezer sor20oszlopal oracle-bol. honaprol honapra novekszik. a lenyeg hogy a 20 oszlopon felul van 5 amit manualisan tolt ki a szamvitel.

a problemam hogy a file merete igy ev vegere tul nagy megynitas is percekig tart. van otletetek, hova/hogy tudnam meggyorsitani a file-t? jelenleg nem sok formula van benne minden ertekkel szerepel..
powerpivot mukodhet? vagy ms access? a lenyeg, hogy mas emberek is tudjanak updatelni kb 5oszlopot ugy hogy latjak a 20oszlopot(vagy ha nem is mind a 20-at par kulcs oszlopot).

(ha jol remlik besorolgatnak vmi szamlakat vendorok alapjan..)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#45314) chigisch válasza Fferi50 (#45312) üzenetére


chigisch
újonc

Köszönöm szépen!!!
:C

(#45315) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Sziasztok!

Az alábbi küzdelemben kérném a segítségeteket!

A oszlopban 2-7. sorban hat cella egyesítésével szerepel egy cég neve. B oszlopban 2-7 sorban egy-egy termék neve, ami az adott cég megvásárol.
A oszlopba a 8-10 sor egyesítésével egy másik cég neve szerepel, tőle jobbra, a B oszlopban ahogy az imént, a 8. a 9. és 10. sorban szerepel egy-egy termék neve.

A problémám az, hogy nem tudom az A oszlopban szereplő cégeket ABC sorrendbe tenni, mert nem egy méretűek. És azt sem tudom beállítani, hogy az Excel "tudja", hogy az egyesített celláktól jobbra található adatok ehhez a cellához tartoznak.

Valami ötlet? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#45316) Fferi50 válasza D4rkm4n (#45315) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Kicsit macerás, de az alábbi lépésekkel megoldható:
1. Az A oszlop cellaegyesítéseit szüntesd meg.
2. A cégnevekkel töltsd ki a termékek mellett üresen maradt cellákat az A oszlopban lehúzással.
3. Az A-B oszlopot rendezed az A szerint.
4. Az A oszlopba visszateszed a cellaegyesítéseket - ekkor az egyesített cellákban csak az első név fog megmaradni.
Így visszajutottál a kiinduló állapotodhoz, rendezett céges listával.
De kérdés az, miért jó ez így neked, hiszen az egyesített cellákat nem tudja rendesen kezelni az Excel.
Talán érdemesebb lenne meghagyni a cégneveket minden A oszlopbeli cellában és akkor nem lenne ilyen gondod.
Üdv.

(#45317) pero19910606


pero19910606
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#45318) Delila_1 válasza D4rkm4n (#45315) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg ezt a leírást.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#45319) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Fferi50 és Delila_1 köszönöm a segítséget! Így már el fog karcolni a rendszer. :)

[ Szerkesztve ]

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#45320) pero19910606


pero19910606
csendes tag

Sziasztok!

Macro-hoz szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek.

Több változós kritérium rendszer alapján szeretnék megírni egy macrot. Alap műveltekkel és néhány logikai változós kódot írtam már, de itt most egy elég összetett problémát szeretnék megoldani.

Készítettem egy folyamatábrát, remélem nagyjából érhető így, most először csináltam ilyet.

[kép]

A cél ugye az, hogy minden feltételt megvizsgálva eljussak az eredményig.

Az első eset:
Nincs nyitott rendelés, Készletszint = 0, Van lemondási ok --> "Folyamatos hiány"

VBA: (Idézőjelek közé írtam most hogy az adott cellában milyen érték lenne, egyébként ott csak számok vannak)

If Cells(i, 11) = "Nincs nyitott rendelés" And Cells(i, 6) = "Készletszint = 0" And Cells(i, 13) ="Van lemodnási ok" Then
Cells(i, 14) = "Folyamatos hiány"

Ez így egyszerű, könnyen meg van az eredmény, azonban összsen 5 elágazásom lenne, és az elágazásokban is többszörös elagázások szerepelnek, így külön kellene megírnom mindet.

Ezt így kellene megírni? Mert így ez egy logikai műveletek--> Ha az első igaz és a következő igaz és utána is igaz, akkor lesz eredmény.
Ha viszont valamelyik feltétel nem igaz, akkor ezzel a módszerrel külön meg kellene írnom ezt a sort.

Az Elseif-el kombinálva gondoltam, de egylőre nem járok sikerrel.

Az lenne a jó, hogy alábbi módon fusson le a macro

1. lépés: van e nyitott rendelés? ha nincs
2. lépés : Van e készlet? Ha van
3. lépés: Elegendő e a következő beérkezésig? Ha igen --> "Minden ok"

Majd kezdje előről a következő terméknél:

1. lépés: van e nyitott rendelés? Ha nincs
2. lépés : Van e készlet? Ha nincs
3. lépés: Van e lemondási ok? Ha igen --> "Folyamatos hiány"

Köszönöm a segítséget!
Üdv!

(#45321) Delila_1 válasza pero19910606 (#45320) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

If Cells(i, 11) = "Nincs nyitott kérdés" Then
If Cells(i, 6) = "Készletszint=0" Then
If Cells(i, 13) = "Van lemondási ok" Then
Cells(i, 14) = "Folyamatos hiány"
Else
Cells(i, 14) = "Beszerzői probléma"
End If
Else
Cells(i, xx) = "Készletszint köv.beérk. nap"
Cells(i, xy) = "Rendben"
End If
End If

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#45322) baaka válasza Delila_1 (#45296) üzenetére


baaka
tag

Köszi! :R

(#45323) marec1122


marec1122
senior tag

Sziasztok!

Meg tudjátok mondani hogy mi okozza azt a jelentséget, hogy az iránygombokra nem a cellákon át ugrál a kijelölés hanem az egész tábla mozog?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#45324) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Kétdimenziós dinamikus tömbökkel kapcsolatban lenne elméleti kérdésem. Gyakori feladat, hogy nagyobb adattartományokból (pl 10-20 000 sor 5-10 oszlop)kell bizonyos feltételek szerint kiválogatni egyes rekordokat. Én ezt úgy szoktam csinálni, hogy csinálok két tömböt. (pl beTömb, kiTömb)A bemenő tartományt beolvasom a beTömb-be amin azután végigmegyek egy For-Next ciklussal, és ha a kívánt feltétel teljesül azt a rekordot hozzáadom a kiTömb-höz. Ezt úgy teszem hogy előbb a Redim Preserve utasítással megnövelem a kiTomb méretét, majd ezt az új üres tömbelemet feltöltöm adattal.

A probléma itt kezdődik, mivel 2D dinamikus tömbnek nem lehet növelni a sorainak csak az oszlopainak számát. Ezt pl itt olvastam de számos más helyen is ugyanezt találtam. Ezért aztán egy eléggé nyakatekertnek lászó megoldást eszeltem ki. A kimenő tömbhoz hozzáadok egy oszlopot (Redim Preserve.....) ezt az oszlopot feltöltöm a beTömb sora adatával. Így kvázi egy transzponált tömböt kapok amit amikor kiíratok a munkalapra akkor a: célmunkalap.Range(ahovárakniakarom).Value = Application.Transpose(kiTomb)
sorral itatom ki. Vagyis újratranszponálom a kapott kiTömb-öt

Az a kérdésem, hogy lethet-e ezt a feladatot egyszerűbben csinálni, illetve, hogy milyen más megoldások léteznek?

(#45325) m.zmrzlina válasza marec1122 (#45323) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Be van kapcsolva a Scroll Lock

(#45326) Fferi50 válasza m.zmrzlina (#45324) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Mi lenne, ha a kimenő tömböt csak 1 dimenziósra definiálnád. Ez a dimenzió így dinamikusan növelhető. Az elemeket elválasztójellel olvasnád be a tömb adott helyére.
Amikor kész vagy, akkor bemásolod az eredményt és az elválasztójel alapján a szövegből oszlopok (TextToColumns) függvénnyel tennéd át az oszlopokba az adatokat.
Persze kérdés, hogy ez mennyivel változtatja meg a futásidőt.
Esetleg csak a feltétel tartományokat beolvasni - akár külön-külön tömbbe - és akkor csak egy ciklusváltozó kell a vizsgálathoz.
Üdv.
Ps. Talán az AdvancedFilter függvény is érdekes lehet.

(#45327) marec1122 válasza m.zmrzlina (#45325) üzenetére


marec1122
senior tag

köszi

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#45328) m.zmrzlina válasza Fferi50 (#45326) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

TextToColumns megoldás: ez érdekes, ki fogom próbálni.
AdvancedFilter függvény: lehet ez a legegyszerűbb erre nem is gondoltam
Esetleg csak a feltétel tartományokat beolvasni: ezt nem igazán értem. A bemenő tömbbel nincsen gondom, a kiíráshoz viszont a bemenő tömb sorának minden eleme kell.

(#45329) m.zmrzlina válasza marec1122 (#45327) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Nincs mit, szivesen.

(#45330) lrobertoc


lrobertoc
tag

Sziasztok,

egy kis segítséget kérnék a linkelt filehoz kapcsolódóan:
https://drive.google.com/file/d/1so_jXmVb64fvuajm3UgNpV75eOTgn5Na/view?usp=sharing

A kérdés az lenne, hogy a "Munkatér" sheet-en lévő táblázatot pl. PowerQuery-vel át tudom-e alakítani a "TÉNY" sheeten lévő táblázat formátumára:

Igazából a problémám, hogy egy kimutatásban (pivot, poerpivot) a munktér táblázat adatstruktúrájában nem tudom az olszlopokban lévő "időszakot" filterként használni....

(#45331) Fferi50 válasza m.zmrzlina (#45328) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!űjEsetleg csak a feltétel tartományokat beolvasni:
Arra gondoltam, hogy csak azokat az oszlopokat olvasd be külön-külön tömbökbe, amelyekre a feltételt meg kell vizsgálni. Így lesz 2-3 (esetleg több) egydimenziós(nak tűnő) tömböd, amelyeknek azonos sorában lesznek az egy sorhoz tartozó vizsgálandó elemei, tehát egy ciklussal elég végigmenni a vizsgálat során.
A feltételnek megfelelő sorok számát egy szövegváltozóban gyűjteném összePe Pl.
dim sorkell as string
sorkell="1:1"
sorkell=sorkell & ",5:5")
sorkell=sorkell & ",9:9")
Persze ezeket a feltétel megfelelősége esetén.
A hasonlítás megtörténte után pedig:
Sheets(forrás).Usedrange.Range(sorkell).Copy Sheets(eredmény).Range("A1")
egy lépésben átmásolja a teljes szűrt tartományt.
Üdv.

(#45332) Fferi50 válasza lrobertoc (#45330) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Két "izgalmas" kérdés is van:
1. Hogyan lehet konvertálni a Munkatéri 2020. január stb. adatokat Ténybeli 2021. január stb. adatokká ... :)
2. Honnan szedjük a Munkatér táblában nem szereplő, de a Tény táblában ott levő tórzskód adatot a konvertáláshoz :)
Komolyra fordítva: Milyen szűrőként szeretnéd az időszak adatot használni a Munkatér táblában? Hiszen minden oszlop külön időszak, mit kell azon még szűrni?
PowerPivot és kimutatás nélküli konvertálás a Tény munkalapra:
Tény munkalap első sora marad.
A2 cellájába írd be a következő képletet:
=ELTOLÁS(Munkatér!$A$2;MARADÉK(SOR()-2;DARAB2(Munkatér!$A$1:$A$1000)-1);OSZLOP()-1;1;1)
Ezt elhúzhatod lefelé és oldalra a D oszlopig.
Az E2 cellába írd be a következő képletet:
=ELTOLÁS(Munkatér!$A$2;-1;3+INT((SOR()-2)/(DARAB2(Munkatér!$A$1:$A$1000)-1));1;1)
Ezt pedig lehúzhatod végig a sorokon.
Az eredmény minden dolgozó minden hónapi adata konvertálásra kerül ami a Munkatér táblázatban szerepel, a 0 értékek is.
A képletek működnek a szűrő használata esetén is.
Ha tovább szeretnél az adatokkal dolgozni, akkor célszerű értékké átalakítani a képleteket (másolás - irányított beillesztés értékként ugyanarra a területre).
Üdv.

(#45333) Mutt válasza lrobertoc (#45330) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Power Query-ben az "Elemi értékekre bontás" (angolul Unpivot) kell neked. Kijelölöd az első három fix oszlopot és, majd Átalakítás -> Többi oszlop elemi értékre alakítása opciót választod.

Ha a hónapokat tartalmazó szövegből pedig igazi dátumot akarsz, akkor kijelölöd az oszlopot és Átalakítás -> Dátum -> Elemzés (vagy ha új oszlopot akarsz akkor Oszlop hozzáadása -> Dátum -> Elemzés-t válaszd).

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#45334) Mutt válasza m.zmrzlina (#45324) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Most olvasva végig a leírásodat, ugyanazt csinálod amit én is javaslok és napi szinten használok. Nincs jobb megoldás, kivétel ha Office Script-re térnél át mert ott simán lehet tömbök méretét növelni.

2 megoldást tudok javasolni.

1. A kiTömb csak 1-dimenziós legyen és a beTömb indexét tartalmazza. Amikor pedig íratsz ki, akkor a kiTömb-ből kapott index-el a beTömb-ből olvasod ki az értékeket.
Memóriában nem fog sok helyet foglalni, lassitani sem igen fogja a feldolgozást, egyedül csak a kiírás lesz lassabb mivel nem tudod egy lépésben a tömb tartalmát kiírni. (Ez a megoldás nálam egy 3 percig futó makróból 2 percet vett el, szóval nem ideális ha sokat kell a lapon dolgozni. A 2-es opcióval gyors kiíratást elérsz, de oda kell figyelni a helyes indexek használatára!)

2. Ne legyen probléma hogy a nem fixelt definiált tömbnek csak az utolsó méretét lehet változtatni. Képzeld el, hogy ez a tömb 90 fokkal el van forgatva az eredetihez képest. Az első sor innentől az első oszlopban lesz, a második sor a második oszlopban és így tovább. A kódod ilyenkor csak a hivatkozásban változik.

Az alábbi minta kód a kék listából kiszűri az adatot, egy dinamikusan változó tömbbe.
A sárga a dinamikus tömb eredeti (inverz) állapotát mutatja, de azt vissza lehet könnyedén konvertálni.

Sub ReDIM_Minta()
Dim minta As Range
Dim beTomb()
Dim kiTomb()
Dim oszlopok As Long, sorok As Long, i As Long, j As Long

Set minta = ActiveSheet.Range("A1").CurrentRegion
oszlopok = minta.Columns.Count
sorok = minta.Rows.Count

'erre nincs szükség, de látható hogy sorok és oszlopok szerint van a beTömb
ReDim beTomb(1 To sorok, 1 To oszlopok)

'adatok betöltése a tömbbe
beTomb = minta

'kiTomb-öt állítsuk be hogy annyi "sora" legyen mint az erdeti oszlop szám
ReDim kiTomb(1 To oszlopok, 1 To 1)

'az első sor a beTomb-ben egy fejléc másoljuk be a kitömb-be
For i = 1 To oszlopok
'itt látszik hogy csak az index sorrendet kell felcserélni
kiTomb(i, 1) = beTomb(1, i)
Next i

'szűréssel a nőket tartalmazó rekordokat tegyük be a kiTömb-be
For i = 2 To sorok
'ha a beTomb 4. oszlopában N van akkor
If beTomb(i, 4) = "N" Then
'növeljük a kiTomb utolsó dimenzióját 1-el
ReDim Preserve kiTomb(1 To oszlopok, 1 To UBound(kiTomb, 2) + 1)

'bemásoljuk az adatokat a beTomb-ből
For j = 1 To oszlopok
kiTomb(j, UBound(kiTomb, 2)) = beTomb(i, j)
Next j
End If
Next i

'konvertálatlan dump - sárga
ActiveSheet.Range("F1").Resize(UBound(kiTomb, 1), UBound(kiTomb, 1)) = kiTomb

'konvertált dump - zöld
ActiveSheet.Range("F10").Resize(UBound(kiTomb, 2), UBound(kiTomb, 1)) = Application.Transpose(kiTomb)


End Sub

üdv

[ Szerkesztve ]

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#45335) Mutt válasza Mutt (#45334) üzenetére


Mutt
aktív tag

Másik fórumon a kérdés az volt, hogy van-e olyan függvény amely megadja hogy egy listából mely számok hiányoznak.

pl. 1, 2, 4 esetén a 3-as hiányzik

Hogy hány szám hiányzik egy növekvő számsorból azt meg lehet kapni az alábbi képlettel
= (maximum érték - minimum érték) / lépésköz + 1 - számok darabszáma
A fenti esetben = (4-1) /1 + 1 - 3 = 1 db szám hiányzik.

Ha csak 1 db hiányzik, akkor 2 HOL.VAN segít a megadni a hiányzó számot.
=HOL.VAN(HAMIS;SZÁM(HOL.VAN(SOR(INDIREKT("$A"&MIN(A:A)&":$A"&MAX(A:A)));A:A;0));0)+MIN(A:A)-1
Ha több hiányzik, akkor többet kell küzdenünk hogy egy cellában megjelenjenek a számok.
=SZÖVEGÖSSZEFŰZÉS(",";IGAZ;ÖSSZESÍT(15;6;SOR(INDIREKT("$A"&MIN(A:A)&":$A"&MAX(A:A)))/(1-SZÁM(HOL.VAN(SOR(INDIREKT("$A"&MIN(A:A)&":$A"&MAX(A:A)));A:A;0)));SOR(INDIREKT("$A1:$A"&MAX(A:A)-MIN(A:A)+1-DARAB(A:A)))))

Mindegyik esetben a SOR(INDIREKT("$A"&MIN(A:A)&":$A"&MAX(A:A)) függvény előállítja a teljes számsort a kezdő és végszám között egyesével (ha más lépésköz kellene, akkor Excel365-ben a SORSZÁMLISTA tudna segíteni).
A belső HOL.VAN megnézi hogy az előbb létrehozott számok az A-oszlopban hol találhatóak. Amelyik hiányzik ott hibát ad vissza, amelyet a SZÁM függvény HAMIS értékre fog lefordítani.
A külső HOL.VAN megnézi hogy hanyadik elemre kaptunk HAMIS értéket. Ezt a pozíciót hozzáadva a kezdőszámhoz megkapjuk hogy melyik hiányzott.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#45336) m.zmrzlina válasza Fferi50 (#45331) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Így már értem, köszönöm.

(#45337) m.zmrzlina válasza Mutt (#45334) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Köszönöm, nagyjából így csináltam ahogy leírtad.

(#45338) tcsaba007


tcsaba007
tag

Sziasztok!
Nem nagyon használok excelt, nézzétek el nekem, hogy egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, aminek a megoldása valószínűleg olyan egyszerű, mint a lejtő, de én nem tudom megugrani..
Megnyitottam egy új online sablont: Kapcsolatlista.
Ha rákattintok pl a Vevőazonosító cellára, akkor egy szövegboxban egy megjegyzést olvashatok. Ez látszik a mellékelt képen. Hogy tudom ezt a szöveget editálni?

(#45339) pero19910606 válasza Delila_1 (#45321) üzenetére


pero19910606
csendes tag

Nagyon jó, köszönöm a segítséget!! :)

(#45340) m.zmrzlina válasza tcsaba007 (#45338) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Az adatérvényesítés felugró ablakban az Input Message tab alatt tudod szerkeszteni.

(#45341) tcsaba007 válasza m.zmrzlina (#45340) üzenetére


tcsaba007
tag

Köszi!!!!

(#45342) m.zmrzlina válasza tcsaba007 (#45341) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Szivesen.

(#45343) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Mostanában egy szolgálati beosztást tartalmazó excel munkafüzet furcsaságával szenvedek.
(amit főleg a Ti segítségetekkel készítettem :R )
Amikor egy oszlop celláiban a képleteket - melyek a 2020.december fülre mutatnak - ctrl+f segítségével tömegesen szeretném módosítani - 2021.január fülre hivatkozva -, akkor megnyílik egy új win ablak "Értékek frissítése 2021.január".
Entert nyomva HIV értéket ad a cella....
Manuálisan betallózva rendesen működik, de úgy idő, és energiarabló a dolog.
Remélem érthető voltam, köszönök előre is minden segítséget.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#45344) Sprite75 válasza Sprite75 (#44927) üzenetére


Sprite75
tag

Sziasztok.

Van ez a [link] rendelős táblázatom amiben [link] ilyen auotomatikus mentős makrók is vannak.

Ezt úgy használják, hogy reggel megnyitják (a file neve az hogy reggeli nyitó) aztán mentés másként-al mentik ugyhogy a file neve pl ma 11-17 lesz.

Van egy olyan probléma vele, hogy ilyenkor ha nem zárják be a táblázatot és nem nyitják ujra már a 11-17 nevűt akkor nem műköödnek a fentebb linkelt automatikus mentés makrók.
Viszont egyéb makró működik a táblázatban.

Ha bezárják és ujra nyitják (ahogy javasoltam a kollégának) akkorfeldogja az excel hogy a makrók le vannak tiltva akarod-e engedélyezni... Természetesen ha itt rá nyomnak hogy igen akkor minen ok. Működik az automatikus mentés is innentől kezdve.

Hogyan lehetne ezt kijátszani, hogy a mentés másként után ne kelljen bezárni a táblázatot,
(mert sajnos ezt sokszor elfelejtik reggelente)
hogy elinduljun az aut mentések időzítője így is amik a ThisWorkbook -on Private Sub Workbook_Open() alatt vannak .?

(#45345) Fferi50 válasza Sprite75 (#45344) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Azért nem működik az automatikus mentés, mert az sNev változó a régi munkafüzet nevét tartalmazza.
A Thisworkbook kódlapján az AfterSave eseménykezelőbe írd be, hogy változzon meg az sNev tartalma.
Private Sub Workbook_AfterSave(ByVal Success As Boolean)
Mentes.sNev = ThisWorkbook.Name
End Sub
Így a mentés után már az új név lesz érvényes.
Elképzelhető, hogy az időzítőket is újra kell indítani, de ezt egy próba után már látni fogod, akkor ugyanide kell beírni az elindításukat.
Üdv.

(#45346) Fferi50 válasza atyca (#45343) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
Van már januári fül a munkafüzetben? Esetleg másik munkafüzetben van ez a lap? Netán rossz szöveget írsz be a módosításkor, ezért nem találja meg azt a munkalapot?
Üdv.

(#45347) Sprite75 válasza Fferi50 (#45345) üzenetére


Sprite75
tag

Köszi szépen
Működik :) :R :R

(#45348) atyca válasza Fferi50 (#45346) üzenetére


atyca
senior tag

Van, és egyazon munkafüzetben.
A név is stimmel,nehéz lenne elrontani.
És manuálisan linkelve formailag ugyanaz, és működik is.....
A listába mind parancsra megjelennek a találatok, védelem kikapcsolva a lapon.
A neten sem találtam megoldást, bár ebbe sekélyes angol tudásom biztos belejátszik.
Közben egy régebbi hónap beosztástervezetét véve alapul sablonként helyre állt (kop-kop-kop) a rend, de továbbra sem értem mi történt.
Megsérült a fájl?
Megbuggyant az Office?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#45349) expresss


expresss
csendes újonc

Sziasztok,
Egy olyan kérdésem, lenne hogy ha van egy régi exel táblám aminél van cikkszám, megnevezés, ár, de ez a tábla frissül és az "ár" oszlop megváltozik, hogyan tudom a két táblát úgy összehasonlítani hogy a régi tábla "ár" oszlopába az új tábla "ár" oszlopának elemei legyenek.
Régi tábla elemeinek értékét cseréli új tábla azonos elemeinek értékére.
Köszi

(#45350) expresss válasza expresss (#45349) üzenetére


expresss
csendes újonc

Elfelejtettem : office 2013; magyar nyelven használom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.