Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36351) Imy


Imy
veterán

Lenne egy olyan problémám, hogy van egy Főösszesítő lap, ahova át kellene másolnom értékeket. Ezek soronként több száz hivatkozás. Ezt hogyan lehetne megoldani gyorsan? Mert egyesével a hivatkozásokat átmásolni időpazarlás.

Példa

Mintafileban a főösszesítő lapon a sárgával jelölt helyekre kellene másolni a munka1 lap sárga összegeit.

(#36352) Fferi50 válasza Imy (#36351) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Használhatod a VKERES vagy az INDEX függvényt. A tartomány meghatározásánál pedig az INDIREKT függvény használható:
pl. =VKERES(C4;INDIREKT($A5 & "!A4:X100");2;0) képlet a C5 cellában a Munka1 munkalapon keresi meg az 1. számlához tartozó első értéket.

Ha a Munkanem is érdekes, akkor mindenképpen az INDEX függvény szükséges.

Üdv.

(#36353) kezdosql válasza kezdosql (#36217) üzenetére


kezdosql
tag

Ez senkit se erdekel?

(#36354) harkhon


harkhon
tag

Sziasztok,

Lehet hülyeséget kérdezek, de van olyan funkció az excelben, vagy esetleg van olyan progi, ami a képként beillesztett diagramokat olvashatóvá teszi? Gondolok itt arra, hogy az adott pontokhoz tartozó értékeket le lehessen olvasni.

Előre is köszönöm,

Üdv,

Egészség legyen és térerő!

(#36355) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

Excelből Accessbe közvetlen adatküldéssel foglalkozott már valaki?

üdv.:
P.

(#36356) tzimash válasza Fferi50 (#36346) üzenetére


tzimash
őstag

és Pakliman
Köszi, így jó lett. Alapértelmezetten üres lesz a cella, így mindig muszáj változtatni a cella tartalmát, ami indítja a makrót. :R

(#36357) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Bocs, hogy ide írok, de a Google táblázatos topik a maga 3 hozzászólásával eléggé halott. :(((
Egy rém egyszerű feladat lenne. Adott három oszlop, az elsőben tételekkel amelyek többször is előfordulhatnak az oszlopban, a másodikban az értékükkel. Feladat, a harmadik oszlop minden sorába beírni az adott tételhez az eddigi legkisebb értékét. Egyesével ez megy is, azaz ha manuálisan bővítem a harmadik oszlopot a képletekkel, de automatizálva, ARRAYFORMULA-val már nem, és nem értem miért. :(
Lehet egy Excel-es megoldás is rátudna vezetni a helyes képletre. :R

(#36358) Delila_1 válasza maestro87 (#36357) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tömbképlettel megoldható. A C2 cella képlete

=MIN(HA(A$2:$A$11=A2;$B$2:$B$11))

amit Shift + Ctrl + Enterrel kell bevinned, majd másolnod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36359) maestro87 válasza Delila_1 (#36358) üzenetére


maestro87
őstag

Ez az, hogy nem működik itt a tömbképlet google táblázatban. :(
=ARRAYFORMULA( MIN( IF( A$2:$A = A2; B$2:$B ) ) )

Ha a MIN funkciót kiveszem, akkor kiterjeszti a képletet, de MIN-nel valamiért nem működik.
D2-ben a képlet.

(#36360) maestro87 válasza maestro87 (#36359) üzenetére


maestro87
őstag

Szerintem az van, hogy google-nél tömbképletben nem lehet használni a min, max and és or funkciókat meg még ki tudja mit. Szóval, hogy lehet ezek nélkül meghatározni a legkisebb értéket? :U
Script-ben megtudnám oldani, de jobb lenne ha anélkül is menne.

(#36361) Delila_1 válasza maestro87 (#36360) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Másold be az én képletemet, írj a HA helyett IF-et, és zárd le Shift + Ctrl + End-del.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36362) maestro87 válasza Delila_1 (#36361) üzenetére


maestro87
őstag

Google táblázatban nincs shift+ctrl+end. :F

(#36363) Delila_1 válasza maestro87 (#36362) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szomorú. :(

Készíts kimutatást (pivot), ahol a sorcímkékhez az A, értékekhez a B oszlopot teszed be. Az értékmező beállításoknál az utóbbi minimumra legyen állítva.

Ha szükséges, a kimutatásból FKERES (VLOOKUP) függvénnyel az eredeti táblázat minden sorába beírhatod a min. értéket a C oszlopba.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36364) maestro87 válasza Delila_1 (#36363) üzenetére


maestro87
őstag

Valahogy helyettesíteni kellene a MIN függvényt.
Itt egy megoldás (az IF-es válasz), de ez három oszlop közül keresi a legkisebbet minden egyes sorban.

[ Szerkesztve ]

(#36365) föccer


föccer
nagyúr

Fuck yeah.

Megadom a paraméter listát, ellenőríz, optimumot keres, tervez, számít, formanyomatványba nyomtat. Mindezt az aktuális előírások betartásával, az üzemi eredményeket figyelembe véve, tervezett alulmaradással, költségoptimumra.

Mindezt tömegesen, up to 500 összetételre.

Bocs, most kicsit élvezkedek. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36366) 0P1 válasza maestro87 (#36364) üzenetére


0P1
aktív tag

=MINIFS(B:B,A:A,A2)

Magyarban MINHA a függvény neve. Igy nem kell tömbképletezni se. Excelben van, Google táblázatban nem vagyok biztos (dehát ez egy excel topic :) )

(#36367) maestro87 válasza 0P1 (#36366) üzenetére


maestro87
őstag

Ezzel is az a baj, hogy magától nem terjeszti ki a teljes oszlopra, amit ha jól tudom csak az ARRAYFORMULA-val lehet elérni, viszont ha a MINIFS-t berakom tömbképletként, akkor nem működik. De QUERY-vel és FILTER-rel is próbáltam, azok sem működnek tömbképletben.
Magyarázata: "MIN() always returns a single value, regardless of the range size, so ARRAYFORMULA() does not change the output - it only helps convert formulas that do not handle a range."
De linkeltem a táblázatot, csináljatok róla másolatot és lehet próbálkozni. :)

Tudom, de mennyi esély van arra, hogy választ kapok a saját topikjában? :U Pedig rengeteg mindent meglehet Google táblázatban is csinálni főleg scriptekkel (talán olyanokat is amit Excel-ben nem), nem is értem miért nem használja itt senki. :(

(#36368) Delila_1 válasza maestro87 (#36367) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Táblázattá alakítás sincs a Google táblázatban? A kimutatás hűen követi a táblázat bővülő - csökkenő méretét.

OP1: melyik verzióban létezik a MINIFS (MINHA) függvény?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36369) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Nem képlettel vagy makróval kapcsolatos a kérdésem de mégis excel.

Van a pl Ctrl+F-re felugró popup ablak és annak van egy alapértelmezett mérete amit a bal alsó sarokban megfogva módosítani lehet. Ha a találat nem fér bele ebbe méretbe akkor görgethetővé válik az ablak.

Az lenne a kérdés, hogy el lehet-e valahogy menteni egy custom size méretét ennek az ablaknak, hogy egy hosszabb találati listát alapértelmezetten egyben lehessen látni és ne mindig az ablak átméretezéssel kelljen kezdeni a lista vizsgálatát.

Egyelőre azt sem tudom, hogy egyáltalán Excel vagy oprendszer szinten kell keresni megoldást, bár az Excel Options-ban nem találtam ilyen lehetőséget.

(#36370) Ada Wong válasza Pakliman (#36319) üzenetére


Ada Wong
újonc

Sziasztok!

Köszönöm a választ Pakliman és Delila1, kipróbáljuk, melyik fog működni nálunk :)

[ Szerkesztve ]

(#36371) Slowman


Slowman
aktív tag

Sziasztok,

még eddig nem találtam sehol hasonló tutorialt a neten, hátha valaki ilyet csinált már. A feladat az, hogy különböző részlegek fogyasztását kimutassuk egy diagramba, viszont minden részleg más célt kapott. Megpróbáltam a azt, hogy a cél is egy oszlopdiagram, de az nem tetszett a "gazdának" :). Kb. valami ilyesmit kéne csinálni automatizálva. Most behúztam vonal alakzattal, de ez így nem túl jó hosszútávon :N .

Köszi!

(#36372) Fferi50 válasza Slowman (#36371) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Lehet kombinálni az oszlop és a vonaldiagramot. Csak a célt minden tényadatnak megfelelően meg kell adni egy külön adatsorban.
Ha nem sikerül tegyél fel egy mintát, megpróbálunk segíteni.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#36373) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hali.

Adott egy excel kb. 100 lappal.
Olyat lehet-e csinálni, hogy mindegyik lapnak az adott oldalon mondjuk az E2esben levő nevet adja?
:R

(#36374) Delila_1 válasza Krogoth (#36373) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Sub Lapnevek()
Dim lap As Integer

For lap = 1 To Sheets.Count
Sheets(lap).Name = Sheets(lap).Range("E2")
Next
End Sub

Ez a nyúlfarknyi makró (modulba bemásolva) megoldja.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36375) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hello! Diagramot kellene csinálnom. Ez eddig még rendben is lenne, csak ez kicsit összetett. Van 20 db kis táblázatom, ennek van 3 adatsora két oszloppal (plusz van a soroknak és oszlopoknak címmezője is). Halmozott sávos diagram kellenek belőle, hogy a két oszlop értékei két sorban legyenek egymás alatt. Táblázatonként megy a dolog, nem tudom, egyetlen nagy diagramban ez elkészíthető-e.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36376) BullZeye


BullZeye
veterán

Sziasztok,

Szükségem lenne egy excel-es megoldásra. Iszonyat leegyszerűsítve csináltam egy excel táblát adatokkal, hogy mit kellene tudnia. Valóságban kb 30 üzlet van, és kb 500 termék, mindennek külön ára.

A lényeg átfordítva:
1db üzletbe lehet csak menni, vannak termékek amit venni szeretnék.
Hol a lehető legolcsóbb az az általam berakott pár termék összege, amire szükségem van?

Bónusz, ha kiírja az összeget az üzletek szerint (Tesco : 1599Ft, Auchan : 899Ft stb).

(#36377) Delila_1 válasza BullZeye (#36376) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tömbképletes megoldás

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36378) Delila_1 válasza Delila_1 (#36377) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kicsit fejlesztve

Feltételes formázással kiemeli a legkisebb árat és a boltot. Nem fut hibára, ha valamelyik boltban nincs meg a keresett áru, de az összegző sor alatt jelöli a hiányt.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36379) maestro87 válasza Delila_1 (#36368) üzenetére


maestro87
őstag

Nem tudom, hogy a VLOOKUP hogy működik Excel-ben, de Google táblázatban ez segített:
=ARRAYFORMULA( IFERROR( VLOOKUP(A2:A; SORT(A2:B; 2; TRUE); 2; FALSE) ) )

Működése: A SORT függvény növekvő sorrendbe (TRUE) rendezi az A2:B tartományt a 2. oszlop szerint, majd a VLOOKUP függvény a rendezett tartomány első oszlopában keresi az A2:A értékeket és az első találatkor visszaadja a rendezett tartományban hozzátartozó 2. oszlop értékét ami a sorba rendezésnek köszönhetően mindig a legkisebb szám lesz. Az IFERROR meg az üres sorokat kezeli.
Mondjuk nem tudom, hogy a VLOOKUP miért működik tömbképletben, hiszen ez is egy értéket ad vissza, de működik. Lehet, hogy tartomány a visszatérési értéke és nem egy szám úgy mint a MIN/MAX függvényeknek?

(#36380) BullZeye válasza Delila_1 (#36377) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez lesz az! köszönöm, még annyi kérdés, hogy a #HIÁNYZIK, mert van olyan termék ami nincs mindenhol, hogy lehet ignorálni, hogy azt üresként kezelje, és pl SUM is működjön?

=HAHIBA(képlet;0)

Ezt ismerem, használom, olyan megoldás kellene, hogy teljesen üresen hagyja azt a részt, mert 0 bekavarhat máshol.

[ Szerkesztve ]

(#36381) föccer válasza BullZeye (#36380) üzenetére


föccer
nagyúr

Használd az összesít függvényt. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36382) Fferi50 válasza Dilikutya (#36375) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"Táblázatonként megy a dolog, nem tudom, egyetlen nagy diagramban ez elkészíthető-e."

Mire gondolsz? Hogy ugyanazon a diagramon szerepeljen mindhárom tábla adata, azaz 3*2 sáv?
Mert akkor csak annyit kell tenned, hogy a diagramhoz az adatforrásban hozzáadod a második, harmadik tábla adatait.

Üdv.

(#36383) BullZeye válasza föccer (#36381) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem az összeadással van a baj, hanem hogy ha valami nincs a listában, akkor nem tudom hogy oldjam meg, hogy ignorálja :\ Mert ezzel most szépen megcsináltam, hogy kiírja az összes üzletnek az adott termékekre vonatkozó össz árát, viszont a 30 üzletből még nem látom melyik a legolcsóbb, mert ahol hiányzik a termék, ott 0 értékként szerepel, ahol egyik termék sincs, ott 0 a végösszeg, és így borul az egész.

Erre esetleg van valami ötletetek? Egész pontosan azt szeretném elérni, hogy itt, ha van üres cella (nincs termék az üzletben), akkor az essen ki a versenyből, hisz ott pl nem kapható alma, oda már nem tudok menni.

Ami nehezíti, hogy ne kelljen folyton képleteket huzigálni (erőforrásigényes művelet, i7es procit is megakasztja), lehúztam most 20 cellát, de ha csak 4 termék van, akkor az első 4 sorban vannak, utána pedig üres cellák, azokat ignorálni kellene, viszont az első 4 cellában ha hiányzik valami, akkor azt jelölje pirosan, és a végén ne legyen SZUM, és ne használja legalacsonyabb árként.

Ebben a táblában szeretném pl, ha a Media Markt, Euronics, Piac üzletekkel ahol nincs valamely termék ne is foglalkozzon a végén a képlet, és jelezze zölden, hogy pl a legolcsóbb a Tesco, mert ott minden van, és végösszeg a legalacsonyabb érték.

[ Szerkesztve ]

(#36384) Dilikutya válasza Fferi50 (#36382) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pontosítok, azt hiszem, rosszul fogalmaztam. Nem komplett táblákra, csak olyan mezőkre kell gondolni, ami lentebb is van. Konkrétan egy kérdőív egy kérdése 3 válaszlehetőséggel. A kérdőívet 20 helyen töltették ki, kétféle válaszadói csoporttal. A diagramnak úgy kell kinéznie, hogy telephelyenként két vízszintes halmozott sáv legyen, egyik sáv az egyik csoport, másik sáv a másik, a sávok pedig a 3 kérdésre adott válaszok százalékos arányait tartalmazzák. Telephelyenként meg tudom csinálni, de a 20 telephely egy diagramban egymás alá nem megy úgy, ahogy kérnék. Menni megy szépen egymás alá, de nem tudom színekkel megkülönböztetni egyik válaszadói csoportot a másiktól (ez a gyakorlatban zebracsíkos diagramként nézne ki, egyik csoport pl. a piros árnyalatait kapja a 3 válaszlehetőségnek, a másik zöldet).
Az egy más dolog, hogy ezt a feladatot megcsináltam már telephelyenként kördiagrammal, ami még informatív is, ez meg csak egy katyvasz lesz, de ez már nem az én gondom.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36385) föccer válasza BullZeye (#36383) üzenetére


föccer
nagyúr

Összefűt függvény tud olyat, hogy minimumot keres úgy, hogy kihagyja a hibákat, üres oszlopokat. Kombináld az fkeressel és akkor megadja, hogy melyik bolt a legolcsóbb és nem akad meg a hibáktól.

=Fkeres(összesít(A:A;5;3);B:B;2;0)

Nincs előttem excel, a paraméterek lehet nem stimmelnek, de nagyjából érted, hogy mire gondolok. Az fekeres keresési értéket az összesíttel keresteted ki, így mindig valid értéket kap és nem akad ki.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36386) Delila_1 válasza BullZeye (#36383) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem nézted meg ezt.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36387) BullZeye válasza Delila_1 (#36386) üzenetére


BullZeye
veterán

100%ig elsiklottam felette, köszönöm szépen, megnézem!

(#36388) Delila_1 válasza BullZeye (#36387) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

[újabb link]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36389) Fferi50 válasza Dilikutya (#36384) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Minden sorozatot át is színezhetsz saját kezűleg a formázás menüpontban. Így akár minden sorozat lehet(ne) ugyanolyan színű is akár (persze minek is). De a minden második legyen egyforma, így szépen megoldható szerintem.

Üdv.

(#36390) BullZeye válasza Delila_1 (#36388) üzenetére


BullZeye
veterán

Na ez a tökéletes, pont erre gondoltam! :)
Köszönöm szépen!

(#36391) Hestiana


Hestiana
tag

Sziasztok,

1 excel fájlból, de több munkalapról dolgoznék és mindig másikról. Munkalap 1 amiben a függvények és változók vannak, viszont a Munkalap 2-5ig csak adatok vannak, és mindig máshonnan kellenének.

Van valami módja, hogy ne kelljen átírnom mindig az első sorban lévő függvényt, majd lehúzni a lap aljáig, hogy másik munkalapból szedje az adatot, hanem felül kiválasszam az egyik cellából, hogy melyikről vegye az adatokat amikkel dolgozni kell?

A legjobb az lenne, ha beírom 'A' oszlopba azt a 30 cikkszámot amivel dolgozni szeretnék, automatikusan döntse el melyik listában vannak, ha ne adj isten 2 listában szerepel, jelezze valahogy (elméletileg nem lehetnek duplikáltak, de sajnos emberek vagyunk, hibázhatunk, és kellemetlen helyzeteket teremtene, ha rossz listából dolgozna a függvény.

Nagyon nem értek hozzá, így bármilyen megoldás érdekel, ami könnyíti a dolgomat, és csökkenti a hibalehetőségek esélyét.

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#36392) Fferi50 válasza Hestiana (#36391) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
"kiválasszam az egyik cellából, hogy melyikről vegye az adatokat amikkel dolgozni kell"

Arra a cellára tegyél adatérvényesítést, amelyben felsorolod a választható munkalapokat - ez utóbbi lehet akár egy oszlopban felsorolva is. (Adatok, érvényesítés menüpont)
A függvénybe a konkrét munkalap neve helyett írd be az
Indirekt( cella) függvényt, pl. Fkeres(A1;Indirekt(A3 & "!A:C");2;0) az A3 cellában levő munkalapon keres.
Ezt egyszer végig kell végighúznod az oszlopon. Ezután ha megváltoztatod az A3 cella tartalmát (másik munkalapot választasz, akkor a képlet is a megváltoztatott cellára fog hivatkozni.

" legjobb az lenne, ha beírom 'A' oszlopba azt a 30 cikkszámot amivel dolgozni szeretnék, automatikusan döntse el melyik listában vannak,"

Ha csak 4 munkalapod van, akkor egymásba ágyazott HAHIBA függvényekkel megoldható.
=HAHIBA(fkeres.munkalap1;HAHIBA(fkeres..munkalap2; stb.;"NINCS")

Üdv.

(#36393) tutuhawer


tutuhawer
őstag

Szevasztok
Ha kolléganőm rátesz egy szűrőt egy cellára, akkor nem jelenít meg semmit, mintha nem lenne eredmény. Valami ötletetek van, mit állított el?

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#36394) Delila_1 válasza BullZeye (#36390) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kissé megkésve, de szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36395) 0P1 válasza Delila_1 (#36368) üzenetére


0P1
aktív tag

Bocs a késői válaszért. Excel 2016-ban ott van a MINIFS, MAXIFS, AVERAGEIFS, MEDIANIFS és egyéb feltételes aggregáló függvények tetszőleges számú feltétellel. Korábbi verziókban nem vagyok biztos.

Én már csak a CONCATENATATEIFS-et (vagyis inkább TEXTJOINIFS-et) hiányolom ... :)

(#36396) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Adott egy HA függvény. Az eredménynek úgy kellene kinéznie, hogy ha a függvény igaz értékkel bír a cella kitöltése piros lesz, ha hamissal akkor pedig zöld. Az sem gond, ha egy másik cella színét tudom változtatni ily módon. Feltételes formázással próbáltam. Amíg konkrét szám szerepel a cellába megy is, de nekem olyan cella alapján kéne működnie amiben a HA függvény szerepel.
[kép] Jelenleg 2 dátum között eltelt napokat számol.

(#36397) Talala válasza Talala (#36396) üzenetére


Talala
senior tag

Sikerült megoldani!

(#36398) bsh


bsh
őstag

üdv,
lenne egy "érdekes" problémám, hátha valakinek van ötlete. (workaround már van)
céges gépemen írogatok egy raktárkezelőszerűséget komplett excel vba-ban... a gép win7 x64 hun, office 2013. nálam minden remekül működik, és eddig a kollégáknál (akik ezt valójában használják) szintén remekül működik a dolog.
pár hete viszont előjött egy probléma náluk (nekik office 2016 van), amit én nem tudok reprodukálni.
a gond az, hogy egy funkció megnyit egy word dokumentumot a háttérben és abba bevisz adatokat az excel táblázatból, majd feldob egy save as ablakot (majd a fájlt visszalinkeli excelbe hiperhivatkozással).
pár hete a kollégáknál nem jelenik meg a save as ablak, majd az excel kiírja, hogy ole objektumra vár stb stb. ilyenkor a tálcán sem jelenik meg a save as ablak ikonja. de alt+tab-bal váltva az ablakok közt már megjelenik és fut tovább a makró.
kipróbálták az összes gépen, mindenhol ugyanez a hiba, kivéve pont az én gépemet... van egy 100%-ban ugyanilyen másik gép, ugyanaz az office is meg minden, ott se működik. és mint mondtam, csak pár napja, azelőtt működött mindenhol.
na ez mitől lehet vajon? esetleg valami win frissítés .net vagy nemtudom?
a workaround annyi, hogy a save as ablak előtt még egyszer aktiválom a word app-ot (app.activate), akkor rendesen megjelenik az ablak és nincs az ole hibaüzenet sem.

(#36399) Delila_1 válasza 0P1 (#36395) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nálam csak MIN és MIN2 van a 2016-ban. :N

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36400) ben800


ben800
aktív tag

Sziasztok, ismét egy életmentő segítségre volna szükségem :)
Adott egy feladat hogy lenne egy fő táblám, abban is a D oszlopban találhatóak rekordok(csomagszámok) valamint az F oszlopban összegek.

Ezen a mappán belül létezik 3 különálló mappa ahova folyamatosan excell file-ok kerülnek bele.
A feladat:
3 külön makrót kellene írnom(igazából most elég lenne 1 minta is a többi menne magától :) )
A makró feladata annyi lenne hogy megnyitja a mappát, végigmegy az összes excell fileon, és hogyha a B oszlopban lévő csomagszám megtalálható az én táblázatom D oszlopában, akkor az én táblázatomba a H oszlopába pontosan a tétel mellé kiírni hogy megtalálta, valamint az I oszlopba az F oszlopban lévő összeget,ha üres akkor nem írjon bele semmit se.
A 3 mappa azért kell mert 3 különböző helyről érkeznének a fileok és mindenhol másik oszlopban található a csomagszám, ezért nem elég a szimpla F keress függvény.

Olyasmi megoldásra gondoltam hogy amint megnyitja a kis táblázatot egy ciklussal végigmenni az adott oszlopon hogy megtalálható-e az adott érték az én táblázatom oszlopában,ha igen hajtsa végre a fent említett műveletet,ha a ciklus a végére ért akkor nyissa meg a következő file-t :)

A segítséget előre is köszönöm ! :R :R :R :R :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.