Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36251) Nixon18 válasza Delila_1 (#36250) üzenetére


Nixon18
senior tag

Szia!

Köszönöm! ezt (vagy ehhez hasonló leírást találtam én is.
Ez annyival "butább" ahhoz képest, amit én szeretnék, hogy nem a dátum alapján választ az excel napot és abból ad ki egy legördülő listát, hanem manuálisan kell egy listából kiválasztani a napot.

De még ez is jobb megoldás, mint mindent manuálisan beírni mindig.

(#36252) karlkani


karlkani
aktív tag

Sziasztok!

Van egy táblázatom, több, számított eredménnyel, melyek más cellák értékeit szorozzák egy bizonyos százalékértékkel. Többnyire nem egész szám a végeredmény (tizedes jegyek 0-ra állítva, így egész szám jelenik meg). Ezeket szeretném összegezni úgy, hogy a kerekített értékeket adja össze. Nem opció ezeknél a celláknál a =KEREKÍTÉS függvény használata (kizárólag a =cellahivatkozás*xy% használható). Van erre függvény?

Előre is köszönöm!

(#36253) Delila_1 válasza karlkani (#36252) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ezt az összegzést csak egy segédoszlopban tudod végrehajtani, ahol az INT, vagy a KEREKÍTÉS függvényt alkalmazod a számaidra.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36254) Delila_1 válasza Nixon18 (#36251) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Készíts kimutatást, ahol szűrhetsz egy dátumra.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36255) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok erre vmi megoldást:
pl van egy olyan táblázat, ahol az első oszlop neveket tartalmaz, fontos, hogy ABC sorrendben legyenek a nevek. A többi oszlop a névhez tartozó adatokat tartalmazza (szül.hely, idő, lakcím, anyja neve stb).
Azt szeretném, ha bővítem a névsort az automatikusan ABC sorrendbe rendezze, úgy hogy a hozzá tartozó oszlop adatai is a megadott névhez rendeződjenek.
Remélem érthető!
Köszi!

(#36256) Delila_1 válasza jackal79 (#36255) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az A oszlopban bárhol állva ráklikkelsz a Rendezés (A-Z) -re.

Lehetne makrót írni rá, de minek?!

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36257) jackal79 válasza Delila_1 (#36256) üzenetére


jackal79
aktív tag

Próbáltam, de ez a hibaüzenet fogad:

A másik, amit szeretnék még, hogy egy olyan szabályt létrehozna egy cellán, hogy az utolsó módosítástól pl, ha eltelik X hónap, akkor a cella pirosra váltson. Ez lehetséges?

[ Szerkesztve ]

(#36258) Delila_1 válasza jackal79 (#36257) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A cellák egyesítését engedi az Excel, de nem tudja rendesen kezelni, például az általad írt rendezésnél. Nincs más hátra, meg kell szüntetni az egyesítést, és más módszert találni az adatok átlátható megjelenítéséhez.

Az utolsó módosítást csak makróval lehet figyeltetni, viszont feltételes formázással adhatunk feltűnő formázást, ha dátumokat figyeltetünk. Például az A oszlopban vannak dátumok, és itt kell figyelni, hogy régebbiek-e ezek a mai dátumnál 30 nappal. Ekkor a feltételes formázás képlete

=A1<=MA()-30

amihez feltűnő formázást rendelsz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36259) jackal79 válasza Delila_1 (#36258) üzenetére


jackal79
aktív tag

Az első probléma megoldódott, a második kifogott rajtam, de majd utánanézek, hogy mi lehet a gond.
Köszi

(#36260) jackal79


jackal79
aktív tag

Valakinek nincs meg a Chip magazin Excel melléklete?
Ha megosztaná azt megköszönöm.

(#36261) foregister


foregister
tag

Sziasztok!

Van egy sheetem egy nagy listával a következő oszlopokkal:
- A oszlop: Termék neve (pl. Termék1, Termék2)
- B oszlop: Sorozatszám (pl. Serial001, Serial002, Serial003)
- C oszlop: Státusz (pl. regisztrálható, regisztrálva)

Van egy másik fülem, ahol a következő adatok vannak
- A oszlop: Termék neve soronként (pl. Termék 1, Termék 2) -> az itt megadott szóból keres
- B oszlop: Sorozatszám -> ide szeretnék véletlenszerűen megjeleníteni egy "regisztrálható" státuszú terméket az A oszlopban megadott terméknév alapján. Nem baj, ha minden megjelenítéskor frissül.

Angol Excelt használok.

Az igen az nem nem

(#36262) Ghoosty válasza foregister (#36261) üzenetére


Ghoosty
őstag

Lehet, hogy nem értem jól, de a B oszlopba beírod ezt, akkor csinál egy sorszámot.
A terméknév első, középső és utlolsó karakteréből, meg egy 3 jegyű véletlen számból.
=LEFT(A1,1)&MID(A1,INT(LEN(A1)/2+1),1)&RIGHT(A1)&ROUND(RAND()*1000,0)

[ Szerkesztve ]

(#36263) foregister válasza Ghoosty (#36262) üzenetére


foregister
tag

bocs, tényleg nem világos így újra elolvasva.

Tehát azt szeretném, ha az első munkafüzetből a másik munkafüzet A oszlop celláiban megadott termékhez keres egy regisztrálható sorozatszámot. Tehát két feltételt vizsgál:
1. terméknév egyezik-e és ha igen, akkor
2. megnézi, hogy a sorozatszám "regisztrálható" státuszú-e.

Ha "regisztrálható", akkor az adott cellában megjeleníti az első vagy véletlenszerűen talált, de megadott termékhez tartozó regisztrálható sorozatszámot.

Hmmm, lehet ezzel csak még inkább bonyolítottam leírást... :D

Az igen az nem nem

(#36264) Ghoosty válasza foregister (#36263) üzenetére


Ghoosty
őstag

Akkor tessék:

=IF(VLOOKUP(E3,A:C,3,0)="reg",VLOOKUP(E3,A:B,2,0),"nem regisztrálható")

Amit kell tudni az értelmezéshez, hogy "reg", az a c oszlopban lévő megnevezés, hogy regisztrálható. Ha az szerepel ott, hogy "regisztrálható", akkor azt ki kell cserélni arra.
Amúgy az első sorozatszámot fogja kidobni. Véletlenszerűt nem tudok.

Ja és ebben az esetben E3 cellában található terméknévhez keresi meg. Remélhetőleg ez alapján át tudod írni magadnak. (Azért E3, mert így sikerült, mikor teszteltem.:) )

[ Szerkesztve ]

(#36265) Madwe


Madwe
nagyúr

Sziasztok, az utolsó excel frissítés óta hibázik az excel hyperlink csatolásokkor, rosszul generálja a relatív útvonalat. (eddig 10 gépből 3on van frissítés s mind hibázik).
Teszem azt van a v meghajtó, mondjuk nas néven.
a nas/1/1/1.xls fájlból a nas/1/2/2.xls filera nem ../2/2.xls-t tesz, hanem valamiért teljesen kimegy még a meghajtóból is s vissza, pl jelen esetben ../../../nas/1/2/2.xls.
S miután ezt magától odaköpte, utána természetesen meg se tudja nyitni a fájlt mert nem találja :D

2 kerülőutat adtam eddig kollegáknak:
vagy abszolút linket erőszakoljanak ki belőle úgy, hogy lenyíló fülből kikeresik a megosztási mappát - van akinél ez is hibázik -vagy pedig kézzel másolják s javítsák ki a linket a régebbi működőekről. Namármost egyik sem kívánatos, tudni vmit erről a hibáról, ms tud róla? bárki belefutott már? köszi!

(#36266) 0P1 válasza Ghoosty (#36264) üzenetére


0P1
aktív tag

Ha véletlenszerűen szeretnéd, akkor használhatod az Excel Get&Transform funkcióját . Meg lehet oldani persze worksheet függvénnyel is, de szerintem a Get&Transform szebb :).

Ha az oszlop megnevezéseid Termék neve, Sorozatszám és Státusz, akkor Data / Get& Transform / From table az első munkalapon lévő táblán, aztán Advaced editorba vágd be az alábbi queryt:

let
Source = Excel.CurrentWorkbook(){[Name="Table1"]}[Content],
AddedIndex = Table.AddIndexColumn(Source, "Index", 0, 1),
BufferedRandomNumberList = List.Buffer(List.Random(Table.RowCount(AddedIndex))),
AddedCustom = Table.AddColumn(AddedIndex, "Random", each BufferedRandomNumberList{[Index]}),
SortedRows = Table.Sort(AddedCustom ,{{"Random", Order.Ascending}}),
#"Filtered Rows" = Table.SelectRows(SortedRows, each [Státusz] = "reg"),
#"Grouped Rows" = Table.Group(#"Filtered Rows", {"Termék neve"}, {{"Random", each List.Min([Random]), type number}}),
#"Merged Queries" = Table.NestedJoin(#"Grouped Rows",{"Termék neve", "Random"},AddedCustom,{"Termék neve", "Random"},"NewColumn",JoinKind.LeftOuter),
#"Aggregated NewColumn" = Table.AggregateTableColumn(#"Merged Queries", "NewColumn", {{"Sorozatszám", List.Min, "Sorozatszám"}}),
#"Removed Columns" = Table.RemoveColumns(#"Aggregated NewColumn",{"Random"}),
#"Sorted Rows" = Table.Sort(#"Removed Columns",{{"Termék neve", Order.Ascending}})
in
#"Sorted Rows"

És utána Close&Load. Ki fogja dobni egy új munkalapra a termékneveket, egy random módon megtalált lehetséges sorozatszámmal, ahol a státusz "reg". Ha megnyitáskor automatikus frissitést szeretnél , pipáld be a "Refresh data when opening the file" checkboxot a connection propertiesben (de természetesen frissstheted manuálisan is.

(#36267) föccer


föccer
nagyúr

Estét!

Következő kérdésem lenne. Hogyan tudom eldönteni, hogy egy cella rejtett-e autoszűrő által-e vagy sem? Illetve makróból hogyan tudom beállítani az egyes autószűrőket? Összesen 4 küldönböző oszlopban kell szűrnöm és a leszűrt halmaz 2 oszlopát átmásolnom máshová, majd resetelnem az autószűrőt.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36268) foregister válasza 0P1 (#36266) üzenetére


foregister
tag

Köszi a javaslatokat srácok!

- a VLOOKUP így ebben a formában kevés, én egy IF AND + INDEX + RANDBETWEEN + COUNTA függvényig jutottam el, de ott akkor is adott ki találatot, ahol nem volt státusz kitöltve :(
- a get&transform-ra ránézek még nem volt vele dolgom, legalább tanulok valami újat, habár nem vagyok script párti - ha az lennék keveset kérdeznék :)

Az igen az nem nem

(#36269) Delila_1 válasza föccer (#36267) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A Kr1:Kr4 (kritériumok) változóknál a helyfoglalásnál nem állítottam be a típust (string, double, boolean, date, stb. lehet)

Az adatokat tartalmazó listát táblázattá alakítottam, a neve Adatok.

Sub Szures()
Dim Kr1, Kr2, Kr3, Kr4

Kr1 = Range("L1"): Kr2 = Range("L2"): Kr3 = Range("L3"): Kr4 = Range("L4")
' Inputboxban is bekérheted a szűrő feltételeket

ActiveSheet.Range("Adatok").AutoFilter Field:=1, Criteria1:=Kr1 'A oszlop szűrése
ActiveSheet.Range("Adatok").AutoFilter Field:=3, Criteria1:=Kr2 'C oszlop szűrése
ActiveSheet.Range("Adatok").AutoFilter Field:=5, Criteria1:=Kr3 'E oszlop szűrése
ActiveSheet.Range("Adatok").AutoFilter Field:=6, Criteria1:=Kr4 'F oszlop szűrése
End Sub

Sub Szuro_Reset()
ActiveSheet.Range("Adatok").AutoFilter Field:=1
ActiveSheet.Range("Adatok").AutoFilter Field:=3
ActiveSheet.Range("Adatok").AutoFilter Field:=5
ActiveSheet.Range("Adatok").AutoFilter Field:=6
' Az ActiveSheet.ShowAllData utasításnál minden adat látszik, de
' a szűrő feltételek megmaradnak. Ekkor a sorazonosítók kék színűek
End Sub

Sub Szurt_Oszlop_Masolasa()
Sheets("Munka2").Columns(1).ClearContents 'előző másolat törlése
Range("B1:B" & Range("B1").End(xlDown).Row).Copy Sheets("Munka2").Range("A1")
End Sub

Sub Rejtett_e()
If Rows(7).Hidden = True Then
MsgBox "Rejtett"
Else
MsgBox "Ne rejtett"
End If
End Sub

Sub Szuro_ki_bekapcs()
Range("A1").Select
ActiveCell.CurrentRegion.AutoFilter
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36270) 0P1 válasza föccer (#36267) üzenetére


0P1
aktív tag

Erre érdemesebb Get&Transformot használni, azt pont ilyenek automatizálására találták ki. És ez annyira egyszerű feladat, hogy scriptelni se kell, csak pár egérkattintás az egész.
Olvasd be a táblát (Data/Get&Transform/From Table), állttsd be a négy szűrést a négy oszlopban (ugyanúgy műxik, mint a régi autoszűrő funkció, válaszd ki a két oszlopot, amiket át akarsz másolni (Manage Columns/Choose Columns) aztán Close&Load. Ennyi.

(#36271) Ghoosty válasza 0P1 (#36266) üzenetére


Ghoosty
őstag

Erről még nem is hallottam. Gondoltam tanulok én is valami újat, de nem találtam sehol ezt a funkciót. De google barátom segített. Cégnél 2010-es Excel van és ahhoz nincs ilyen funkció, csak ha letöltesz hozzá egy add-in-t. A telepítése meg elakadt, mert kell neki IE9. Azt meg nem rakhatom fel, mert egyelőre tiltja az IT policynk. Szóval egyelőre a tanulás elmarad. :(

(#36272) Delila_1 válasza 0P1 (#36270) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Simán Excelben is pár kattintás. 4 db szűrő beállítás, kijelölés, másolás, beillesztés máshova. Nem kell semmit telepíteni hozzá (lásd a 36271-es hsz-t).

Föccer nyilván ezt a pár kattintást akarja megspórolni az automatizálással, ahhoz kért segítséget.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36273) 0P1 válasza Delila_1 (#36272) üzenetére


0P1
aktív tag

CSakhogy excelben autoszűrővel, kijelöléssel, másolással, beillesztéssel ezt a néhány egérkattintást mindig meg kéne ismételni.
Ezzel viszont pontosan le lenne automatizálva az egész, csak némileg egyszerűbben és gyorsabban, mint VBA-val. CSak egyszer kell megcsinálni, és utána elég mindig csak egy refresht nyomni, ha le akarja futtatni. Az ugyanúgy egy gombnyomás, mint elinditani a makrót :)

[ Szerkesztve ]

(#36274) Delila_1 válasza 0P1 (#36273) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Viszont telepíteni kell ezt-azt, és kell hozzá az IE.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36275) 0P1 válasza Delila_1 (#36274) üzenetére


0P1
aktív tag

Excel 2016-hoz vagy O365-höz nem kell semmit se telepiteni, azóta szerves része az excelnek , magyarban Beolvasás/Átalaktás az Adat menüben, angolban Get&Transform Databan (csak korábbi verziókhoz kell egy kis add-in). De IE nem kell hozzá semmiképpen, ott valamit Ghoosty félreértett.

[ Szerkesztve ]

(#36276) Ghoosty válasza 0P1 (#36275) üzenetére


Ghoosty
őstag

"De IE nem kell hozzá semmiképpen, ott valamit Ghoosty félreértett." :)

Akkor elfogadok segítséget. Hogyan telepítsem, mikor ezt írja ki:

(#36277) Delila_1 válasza Ghoosty (#36276) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Amiről OP1 ír, az a Power Query. A 2010-esben is megtalálható az Adatok | Külső adatok átvétele menüben.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36278) Ghoosty válasza Delila_1 (#36277) üzenetére


Ghoosty
őstag

A Microsoft honlapja szerint nem része a 2010-nek alapból:

[link]

Excel 2010 and Excel 2013

Power Query is a free add-in that can be downloaded here: Download the Power Query add-in. Once enabled, Power Query functionality is available from the Power Query tab on the ribbon.

Letöltöttem az add-in-t, amit ír, és mikor telepíteni próbálom, kapom a hibaüzenetet, hogy nincs IE9.

Nekem nincs a külső adatok között ilyen menüpont, gondolom, mert nincs telepítve az az add-in.

(#36279) 0P1 válasza Ghoosty (#36276) üzenetére


0P1
aktív tag

Hopp, ezer bocs, utánanéztem és tényleg kell neki IE9 vagy későbbi böngésző. Azért lepődtem meg rajta, mert nekem Win10 van, és mégis megy, (úgy tudtam, abban már nincs is IE, csak Edge, de most látom, hogy van, csak jól el van rejtve) Az a vicces , hogy a standard Excel 2016-ba éptett Get&Transformnak, ami lényegében pontosan ugyanazt tudja , mint a korábbi Exceleken a PowerQuery add-in, nem kell IE. Ez valami szokásos Microsoftos húzás. Persze örüljünk, hogy legalább valahogyan elérhető korábbi Excelekre is, nem csak Excel 2016-ra a feature.

(#36280) 0P1 válasza Delila_1 (#36277) üzenetére


0P1
aktív tag

Excel 2016-ban valóan ott van ez a funkció, (Adatok, Beolvasás/ átalakitás, ), de korábbbi verziókban Addin nélkül a Külső adatok átvétele menüpontban a Microsoft Query érhető csak el, ami gyakorlatilag PowerQuery/Beolvasás&Átalaktás elődje, de jóval korlátozottabb tudású és kevésbé felhasználóbarát.

(#36281) Ghoosty válasza 0P1 (#36279) üzenetére


Ghoosty
őstag

Köszönöm. Egyrészt örülök, hogy nem voltam béna, másrészt szomorú vagyok, mert látok benne fantáziát a munkámhoz, de nem tudom megtanulni, hogy mit tud, meg ha valahogy sikerülne is, nem tudnám használni, mert másnak meg nincs. :(

(#36282) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok! Egy kis segítség kellene. Munkahelyemen szinte mindent Excelben rögzítünk és a legtöbb táblázat úgy van megoldva, hogy füleken vannak elválasztva a hónapok vagy az évek. Mivel csak az első fül lett megcsinálva, ezért azt másolgatom, de akkor az előző hó vagy év adatai bent maradnak. Sok olyan táblázat van, ami elég bonyolult és mindig törölgetni kell az előző hónapban vagy évben bevitt adatokat.
Van arra vmi megoldás, hogy úgy lehessen átmásolni, hogy a beírt adatok ne kerüljenek át? Erre szinte 0% esélyt látok.
Viszont régebben olvastam, hogy makróban meg lehet oldani, ez mennyire bonyolult?
Köszi!

(#36283) SharpSA válasza SharpSA (#36240) üzenetére


SharpSA
veterán

Meglett a megoldás.
A 2016-os excelben is kipróbáltam egy üres munkafüzetben a következőt: akármilyen szöveg egy cellába, Segoe UI betűtípus 8-as mérettel. Mentés. Megnyitva oké. A cellán belül a szöveg eleje és vége kövérre állítva, majd mentés. Megnyitáskor teljesen más méretű és típusú betűkkel jelenik meg a szöveg. Valamit elb.sztak kedves birkaszofték a frissítések során, persze már nem először. Csesszék meg...
2013-as excelt telepítettem, abban nincs ilyen hiba, minden rendben működik. Muszáj ezt használni, mert ezzel jól jelenik meg az összes eddigi árlista. Ugyanez a 2016-ossal is jó volt korábban. Értem én, hogy nem szövegszerkesztő, de akkor minek vannak benne ilyen funkciók? Mindent meg lehet csinálni, ha akarják...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#36284) Delila_1 válasza jackal79 (#36282) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem bonyolult. Megadod, melyik terület adatait kell törölni, például A2:V6000.

A makró ennyi

Sub Torles()
ActiveSheet.Range("A2:V6000").ClearContents
End Sub

amit modulba mentesz (lásd a Téma összefoglalót).

Állsz azon a lapon, ahol törölni akarsz, Alt + F8-ra megjelennek a makróid, ahol indítod a Torles nevűt.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36285) föccer válasza Delila_1 (#36284) üzenetére


föccer
nagyúr

ctrl+shift+end
del

1,3 másodperc.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36286) Fferi50 válasza föccer (#36285) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ezzel és Delila megoldásával is "csak annyi" a baj szerintem, hogy a teljes munkalap minden értéke törlődik - beleértve a fej és oldalrovatokat is!
A kérdező viszont a lapmásolás után a másolt lapon a meglevő, régi adatok helyére szeretne új adatokat beírni úgy, hogy először kitörölné a zavaró, régi adatokat. (Ha rosszul értettem volna, majd kijavít,)
Így viszont már nem olyan egyszerű a feladat. Ahhoz sajnos ismerni kellene a munkalap szerkezetét, hogy tisztességes makrót lehessen hozzá írni. :(

Üdv.

(#36287) jackal79 válasza Fferi50 (#36286) üzenetére


jackal79
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Ezek céges táblázatok, ezért semmilyen információt nem oszthatok meg róla. Gondoltam, hogy nem lesz egyszerű...
Még annyi, hogy a makrózást mennyire bonyolult megtanulni, mert az a munkámban nagy segítséget nyújtana.
Tudtok valami gyorstalpalót vagy esetleg a Youtube tutorial? Meglehet így tanulni vagy felesleges időt szánni rá?
Egyébként arra gondoltam, hogy a már kész fület úgy átmásolni, hogy a rögzített adatok törlődjenek. Ez kb napi szinten 400-500 rögzítést jelent és a táblázat úgy van megcsinálva, hogy nem folyamatos. Olyan mintha egy nagy Excelben sok kis táblázat lenne, módisítani nem lehet, mert a táblázatból más táblazatok is húznak adatokat.
Azért köszönöm mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#36288) föccer válasza jackal79 (#36287) üzenetére


föccer
nagyúr

Indíts el egy makró rögzítést es pontosan csináld végig 1x amit ismételni kell. Zárod a makró rögaízést, hozzárendeled egy billentyűkombinációhoz és bármikor futtatod. Pontsan meg fogja ismételni azt amit rögzítettél. Minden kattintást, gombnyomást.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#36289) Madwe válasza föccer (#36288) üzenetére


Madwe
nagyúr

azért a macrorögzítés nem mindent rögzít, de igyekszik, kezdetnek nem rossz :)

Egyébként miért nem csinál egy üres, másolható template munkafüzetet is a kérdező, s azt másolgatja? még macrozni se kell...

(#36290) Delila_1 válasza Fferi50 (#36286) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Most olyan figyelmetlenül olvastál, ahogy én szoktam. :DD

A szöveg így szólt: "Megadod, melyik terület adatait kell törölni, például A2:V6000", és ezt törölteted.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36291) Fferi50 válasza Delila_1 (#36290) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Igazad van...Föccer javaslatából indultam ki.
Viszont több táblázat esetén nyilván annyiszor kell "ismételni" a törlést a makróban/makróval, ahány tábla van, figyelemmel a fej és oldalrovatokra. Ezért írtam, hogy kellene ismerni a munkalap szerkezetét.

Üdv.

(#36292) Delila_1 válasza Fferi50 (#36291) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Sub torles()
ActiveSheet.Range("B2:D100, F5:H50").ClearContents
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36293) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Valószínűleg makró rögzítéssel fogom bepötyögni azokat a táblázatokat, amiket havi lebontásban kell tölteni.
Utána olvastam és a makró sok mindenben megtudja könnyíteni az ember dolgát. Megtanulásához szükséges informatikai végzettség vagy egy halandó ember is képes elsajátítani. Tudnátok ajánlani egy olyan tananyagot, ami az alapszinttel foglalkozik? Ha úgy látjátok, hogy informatikus képzettség szükséges hozzá, akkor azt jelezzétek, mert neki sem állok :)

(#36294) Delila_1 válasza jackal79 (#36293) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A Téma összefoglaló alsó sorában találsz segítséget.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#36295) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Adott 12 db nagyjából egységes munkafüzet. Vannak különbségek de van egy tartomány ami mindegyikben cakkra megegyezik. A tartomány maga (amolyan fejléc féle) nem túl nagy, A1:B135 de ezt a két oszlopot aztán további oszlopok követik, egyik munkafüzetben kevesebb másikban több. A munkafüzeteket több user használja értelemszerűen hálózati meghajtóról.

Az a gond, hogy néha módosítani kell ezt a listát (törölni/beszúrni sorokat, vagy csak a A,B oszlopban módosítani az azonosítókat). Természetesen minden módosítást mindjárt mind a 12 fájlban végre kell hajtani.

Mi a legcélszerűbb módja annak, hogy meg lehessen úszni a 12-szeri megnyitom>átírom>mentem műveletet. Oké hogy a fejléc tartomány minden celláját át lehet hivatkozni egy másik fájlból és akkor csak abban az egyben kell módosítani de mi a helyzet a sorok törlése/beszúrása művelettel?

Természetesen a fájlokon valaki úgy dolgozik, hogy a hálózati meghajtóról nyitja meg és oda is ment, van aki a saját gépére másolja ott dolgozik rajta aztán másolja vissza, néha nem is ugyanabba a könyvtárba és nem is ugyanazon a néven mint amin levette.

És persze minél bolondbiztosabb megoldás kellene (ha létezik egyáltalán).

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#36296) Pakliman válasza m.zmrzlina (#36295) üzenetére


Pakliman
tag

"Természetesen a fájlokon valaki úgy dolgozik, hogy a hálózati meghajtóról nyitja meg és oda is ment, van aki a saját gépére másolja ott dolgozik rajta aztán másolja vissza, néha nem is ugyanabba a könyvtárba és nem is ugyanazon a néven mint amin levette."

Ha ez nem lenne, makróval még meg is lehetne oldani. De így... :(
Ha Te vagy a felelőse/"karbantartója" ennek a dolognak, akkor MEG KELL tiltanod/akadályoznod, hogy mindenki azt csináljon, amit akar.
Ha ezt nem teszed, marad a kézimunka :(
Bár így is működhet a makró, csak ez esetben a Te feladatod lesz a makró futásakor kiválasztani a szükséges munkafüzeteket.

(#36297) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok!

Van egy táblázatom utcanevekkel. Egy másikban az utcanevekhez tartozó körzetszámokkal ami bővebb mint amiben csak az utcanevek vannak. Ezeket a körzetszámokat kellene az utcaneves táblába egy új oszlopba beírni.
Köszi!

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#36298) pigster válasza bod101 (#36297) üzenetére


pigster
senior tag

Hát akkor nosza!

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#36299) bod101 válasza pigster (#36298) üzenetére


bod101
aktív tag

Segítség miatt írtam ide, de köszi a biztatást :R
Lehet rosszul fogalmaztam ötletek kellenének nem akarom senkivel sem megcsináltatni csak az induláshoz kellene valami.

[ Szerkesztve ]

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#36300) Pakliman válasza bod101 (#36297) üzenetére


Pakliman
tag

Ha a körzetszámokat tartalmazó munkalapon vannak utcanevek is, akkor az FKERES függvénnyel ("rosszabb" esetben az INDEX és HOL.VAN kombóval) tudod megoldani.
Ha csak a körzetszámok vannak, akkor kézimunka térkép és/vagy postakönyv alapján :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.