Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) Delila_1 válasza dellfanboy (#27250) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez a formátum jobbra igazítja az ezres csoportosítású számot, a jobb szélén 1 szóköznyi behúzással, hogy ne másszon rá csúnyán a szegélyre.

Sub EzresCsop()
Selection.NumberFormat = "#,##0 _ ;-#,##0 _ "
End Sub

Szóköznyi behúzás nélkül

Sub EzresCsop()
Selection.NumberFormat = "#,##0;-#,##0"
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27252) Gem Geza


Gem Geza
csendes tag

Hali,

Nem tudom, hogy volt-e már ilyen kérdés, így előre is bocsi ha nem találtam meg a megoldást a 27000 hozzászólásotok között...
Szóval adott egy táblázat (60 sor 5 oszlop; első oszlop állandó, a többi (A;B;C;D) függvény által generált tartalommal), a többszörösen egymásba ágyazott HA() függvény végeredményeként vagy nincs benne semmi (egyébként ha egyszerűbb úgy megoldani ez akár lehet "zöld"-el kitöltve), vagy pedig színek nevei találhatóak (piros, sárga, fekete,). Azt kellene megvalósítanom, hogy ezeket a színeket egy 4 soros 3D-s táblázatban az első oszlopban található állandó adatok mellett megjelenítsem. Addig eljutottam, hogy a 4 soros 60 oszlopos adatkupacból készítettem oszlop diagramot, de sehogyan sem tudtam a színeket megjeleníteni.
Arra lenne szükségem, hogy ahol a cellában van szín megadva (ha nincs nem kell csinálnia semmit), ott a táblázatban is legyen egy pl oszlop a megadott színnel (a magassága irreleváns, mert az adatot a szín jelenti).

Segítségeteket előre is köszönöm

GG

(#27253) Fferi50 válasza Gem Geza (#27252) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Egy picit nekem zavaros az, hogy mit szeretnél.
A cellákat be tudod színezni pl. feltételes formázással, ahol feltétel képletként =b2="piros", akkor a kitöltésnek megadod a piros színt és ugyanígy a többi színre is.
Diagramnál is tudod az adasorok színeit állítani egyedi formázással.

Üdv.

(#27254) csadi0011


csadi0011
őstag

Feltételes formázással lehet szöveget kvázi átírni?
Van egy táblázat Google Drive profilomban, amibe naponta ír egy weboldal egy sor adatot (pár cellába számokat és szövegeket). Nincs velük semmi gond, de arra gondoltam, hogy a szövegeket lefordítanám. Feltételes formázással próbálkoztam: Csak adott tartalmú cellák formázása --> Megadott szöveg --> Tartalmazza --> "Fordítandó szöveg"
Formázásnak pedig valahogy azt akartam, hogy a cellának más legyen a szövege, de nem sikerült.

Az a lényeg, hogy az adott cellában fordítsak. Ne kelljen új cellát létrehoznom ezért.

[ Szerkesztve ]

(#27255) Fferi50 válasza csadi0011 (#27254) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Egy cella tartalmát úgy átírni, hogy az eredeti szövegét másra átírod - azaz saját magára hivatkozol vissza - általában nem lehet csak makróval. A feltételes formázással a cella megjelenését (kinézetét) alakíthatod a kívánalmaidnak (feltételeidtől függően) megfelelően - a tartalmát nem.
A makró viszont köthető eseményhez - pl. ha beleírnak egy cellába, akkor fusson le. Viszont azt nem tudom, hogy a Google Drive-on levő excelben működnek-e a makrók.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#27256) azopi74 válasza Fferi50 (#27255) üzenetére


azopi74
addikt

"Viszont azt nem tudom, hogy a Google Drive-on levő excelben működnek-e a makrók."

Nem működnek VBA makrók Google Docs-ban. Még a Microsoft féle Excel Online-ban sem, nemhogy a Google Sheets-ben.
Google Sheets-hez Google Apps Script érhető el, de az jelenleg még eléggé korlátolt a VBA-hoz képest, olyan szinten sincs, mint az Office 2013-tel bemutatkozott Apps for Office/NAPA (ami egyébként elérhető Excel Online-on és Excel universal app-on is, és Androidos és iOS-es Excelen is talán)

(#27257) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Kezdés képpen megjegyezném,hogy teljesen hülye vagyok az excelhez (is).
Kérném a segedelem nyelvezetét ehhez igazítani. :R
Vagyon egy három munkalapból álló,1.3 Mb nagyságú,összességében kb 600 sort tartalmazó fájl.
Iszonyú lassan nyílik meg,a görgetés,mentés,másolás,és minden egyéb művelet csiga lassúságú.
Mindeközben közel 600 Mb memóriát zabál.
Több excel megnyitásakor durvul a helyzet.

Minden segítséget előre is köszi!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#27258) csadi0011 válasza Fferi50 (#27255) üzenetére


csadi0011
őstag

Helló!

Értem, köszönöm!
És miért csak számhoz tudok hozzáírni cellaformázással? pl: Normál" %". Ezt szöveggel nem lehet megcsinálni?

(#27259) Fferi50 válasza csadi0011 (#27258) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Tudomásom szerint az egyéni formázást csak számot tartalmazó cellákra lehet megadni. (Így csinálták meg anno...)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#27260) hengelhof válasza atyca (#27257) üzenetére


hengelhof
senior tag

Nekem akkor produkált ilyet, ha az aktív tartalom alatti sorokban, és/vagy melletti oszlopokban orv adatok, formázáshegyek voltak.
Ilyenkor kijelölöm a táblázat alatti üres sorokat: pl. 601. sor, majd SHIFT+CTRL+lefelé-nyíl. Majd valamelyik kijelölt sorazonosítóra jobb gombbal kattintva a menüből Törlés. Ugyan ezt el kell játszani az oszlopokkal is, csak értelemszerűen nem lefelé-nyíl, hanem jobbra-nyíl.
Ha ez nem segít, akkor passz.

(#27261) atyca válasza hengelhof (#27260) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi!

Magyarul a nem használt cellákat töröljem?
Gondolom ezek után is bővíthető a dokumentum?

u.i:Bocs,ha hülyeséget kérdezek,de mint írtam volt sík hülye vagyok ehhez.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#27262) hengelhof válasza atyca (#27261) üzenetére


hengelhof
senior tag

persze.. Csak azért így csináld, mert sokáig tart kijelölni azt a rengetek sort/oszlopot
Próbáld ki egy üres, vagy hülyeségekkel feltöltött lapon. .

[ Szerkesztve ]

(#27263) Gem Geza válasza Fferi50 (#27253) üzenetére


Gem Geza
csendes tag

Hali,

Köszi a válaszod, lehet kicsit körülményes vagyok, mert a feladat sem tiszta még és kicsit bonyolultnak tűnik.

Szóval a lényeg: Van egy 32 munkalapból (hónap napjai + áthozat) álló táblázat, amiben 4 oszlopban 60 sorban találhatóak az adatok. Ezekből a táblákból egy függvény olyan végeredményt generál aminek az értéke a következő: zöld, sárga, piros, fekete. Minden munkalapra elvégződik ez a vizsgálat és minden munkalapon ua-a helyen meglesz az eredménye. Ezekből az eredményekből kellene egy olyan 3D-s 4 soros, 60 oszlopos diagramot létrehozni, aminek az oszlopai az adott értéknek felelnek meg.
Ha jól csinálnám akkor egy olyan oszlopdiagramot kaphatnék, ami 240db akár 4 színben megjelenő oszlopokat fog tartalmazni.

Az általad említett cella függvény sajnos nem működik. Legalábbis nekem nem sikerült vele dűlőre jutnom.A függvényemet nem sikerült beletennem.

Segítségedet előre is köszi
GG

(#27264) Fferi50 válasza Gem Geza (#27263) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Idetettem fel egy kis mintát.

A B oszlopban egy képlet alapján íródik be a szöveg. A szövegnek megfelelő feltételes formázás beállítását a két benne levő képen láthatod.
Ha változtatod az A oszlopban levő számokat, változik a B oszlopban a szöveg és a cella színe is. Ha az A oszlopban nincs szám, nem lesz szöveg a B oszlopban és nem színezi be.
Itt a lényeg a feltételes formázáson van, a B oszlopban a képlet csak szemléltet, ott nyilván a saját képleted fog működni.

Ha valami nem lenne világos, csak írj.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#27265) csadi0011 válasza Fferi50 (#27259) üzenetére


csadi0011
őstag

Hát sajnálom a dolgot. Köszönöm az infót ! :R

(#27266) Mutt válasza csadi0011 (#27258) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

...miért csak számhoz tudok hozzáírni cellaformázással?...

Szövegnél is működik, csak meg kell adnod a formázás negyedik részében a kívánt alakot.
A formázás elő része a pozitív számokat, a második a negatívokat, a harmadik a nulla értéket és az utolsó a szövegeket tartalmazó cellákra vonatkozik.

pl. "Pozitív szám:" Normál;"Negatív szám:" -Normál;"Nulla: 0";"Szöveg a cellában:" Normál

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#27267) csadi0011 válasza Mutt (#27266) üzenetére


csadi0011
őstag

Helló

Nem teljesen értem ezt a negyedik részt. Mármint látom, hogy amit írtál, azzal hogy működik, de miért pont a negyedik? Van ezeknek valami sorrendjük?

Amúgy működik, szóval nagyon szépen köszönöm! :R
Próbáltam színezni külön a normált, hogy amit eléírok, csak az látszódjon, de sajnos olyat már nem tudtam elérni. :U

:R

(#27268) Delila_1 válasza csadi0011 (#27267) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

"Van ezeknek valami sorrendjük?"

Mutt válasza:
"A formázás elő része a pozitív számokat, a második a negatívokat, a harmadik a nulla értéket és az utolsó a szövegeket tartalmazó cellákra vonatkozik."

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27269) csadi0011 válasza Delila_1 (#27268) üzenetére


csadi0011
őstag

Mármint abban amit ő írt, de gondolom írhatok mást is. Vagy rosszul értettem?

Szerk: Megnéztem. Ja oké értem köszi! Azt hittem, hogy amit idéztél tőle, az csak arra vonatkozik, ami az ő formázása volt. De ezek szerint nem.
Viszont most látom, hogy mégis meglehet csinálni amit akartam. Ha ezt írom formátumnak:. ;;;"Akármi"
, akkor működik.

[ Szerkesztve ]

(#27270) Delila_1 válasza csadi0011 (#27269) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Max. 4 paramétert adhatsz meg a cellaformátumnál, abban a sorrendben, ahogy Mutt leírta.
Természetesen mindegyik paraméterben az ízlésednek, követelményednek megfelelő értéket írj.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27271) atyca válasza hengelhof (#27262) üzenetére


atyca
senior tag

Létezik,hogy egy doksi kezelése ennyi memóriát zabál?
Nekem kicsit soknak tűnik,hogy egy másolt cella beillesztésnél 700 mb felett volt a memória használat.
Közben lecseréltem a 2007-et a 2013-ra.Ezzel sikerült egy kicsit gyorsabbá tenni a dolgot,de még így is borzasztó lassú.
I3 proci,és 4Gb memória van a laposban egyébként.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#27272) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Sziasztok!

Tömegspektrometriával kinyert adatokatról kell grafikont készítenem, és be kell jelölnöm az egyes anyaghatárokat (a fekete vonalak).

Végülis csak annyi lenne a cél, hogy pl. 1500 másodpercnél (x-tengely) húzzon egy függőleges "csíkot". (Ezen a képen painttel rajzoltam be a vonalakat.) Tudnátok erre valami megoldást javasolni?
Exel 2013/magyar

Köszönet előre is!

[ Szerkesztve ]

(#27273) Musuz


Musuz
csendes tag

Hello

Üres és adatokat tartalmazó celláim vannak A1-től S37-ig.Azt szeretném,hogy csak ez a rész legyen
látható,ami ezen kívül van,az nem.

Tehát:

Összes sor eltüntetése 38-tól,
Összes oszlop eltüntetése T-től.

A képen látható fekete színű rész legyen csak látható

Ebben kérnék segítséget.Köszönöm.

(#27274) Fferi50 válasza Musuz (#27273) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Kijelölöd a 38-tól lefelé eső teljes sorokat. Jobb egérgomb katt. Elrejtés.
Ugyanezt megcsinálod a T oszloptól jobbra az oszlopokkal. (Beleértve a határokat is.)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#27275) Musuz válasza Fferi50 (#27274) üzenetére


Musuz
csendes tag

Hello

Mondjuk erre én is gondoltam,viszont kijelöléskor csak úgy számolja a sorokat/oszlopokat,és nem tudom mikor ér a végére.Ezt szerettem volna elkerülni.De mindegy.

Köszönöm a válaszod!

(#27276) Delila_1 válasza Musuz (#27275) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kijelölöd a T oszlopot, Shift+Ctrl+jobbra nyíl kijelöli T-től kezdve az összes oszlopot.
A 38. sort kijelölve a Shift+Ctrl+le nyíllal az elrejtendő sorokat jelölheted ki.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27277) Musuz válasza Delila_1 (#27276) üzenetére


Musuz
csendes tag

Köszönöm Delila_1,tökéletes. :R

(#27278) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok!
Egy olyan táblázatra lenne szükségem, amibe fel tudom vinni a beosztásom (3 műszak) ezt pedig Outlookba be tudom importálni naptárként és telefonon lássam, esetleges túlórákat fel tudjak vinni, majd hónap végén fizetést tudjak számolni. Így átláthatóbb lenne. Jelenleg csak egyesével kézzel tudom bevinni a naptárba, de ugye ez nem túl optimális. Ilyenkor meg lenne adva a telefonnak, hogy az adott időpontban hogyan kezelje a hívásokat, üzeneteket, stb. Meg lehet ebből valósítani valamit is?

Renault Megane IV Limited

(#27279) Delila_1 válasza Musuz (#27277) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27280) Gem Geza válasza Fferi50 (#27264) üzenetére


Gem Geza
csendes tag

Hali,

Király! Köszi ez így már majdnem a tökéletesség. Azt írtad, hogy ezt a feltételes formázást lehet a diagramra is ráhúzni. Megpróbálok összerakni egy olyat, ha nem sikerül még kereshetlek?

Köszönöm a segítségedet!!!
GG

(#27281) Fferi50 válasza Gem Geza (#27280) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A diagramnál az egyes sorozatokat és azok egyes pontjait is színezheted külön-külön színűre, de az nem megy felételes formázással: vagy "kézzel" csinálod, vagy makró kell hozzá.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#27282) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Hogy tudom az egész munkafüzetet levédeni jelszóval? Levédem, de simán tudom mégis szerkeszteni. ÖTlet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#27283) Gem Geza válasza Fferi50 (#27281) üzenetére


Gem Geza
csendes tag

Hali,

Próbálkozok-próbálkozok, de csak nem akar összejönni. A kézi formázás nem járja, túl sok munka lenne vele. Készítettem egy magyarázó táblát .
Az X tengelyen a Fő egységeket jeleníteném meg, az Y tengelyen a hónap napjait (+1 nap áthozat), a Z tengelyen a fő egységen belüli mérési pontokat.
Az oszlop az adott napnak megfelelő színt venné fel. 1 nap esetén 1x1x1-es kocka rajzolódnak ki azon a színen, ami az adott napnak megfelel.
Ha jól gondolom ez 32 diagram in 1 diagram.

A makrót nehéz megtanulni? Sajna abban teljesen süket vagyok.

Köszi GG

[ Szerkesztve ]

(#27284) azopi74 válasza Jaded (#27278) üzenetére


azopi74
addikt

1. Importálás excelből Outlook naptárba lehetséges, de csak xls-ből ( Excel 97-2003 formátum), és el kell hozzá nevezned a tartományt, ahol a naptár adatai vannak. Az oszlopok neveit érdemes úgy megadnod, ahogy az outlookban is vannak a mezők, mert akkor automatikusan felismeri és bemappeli az outlook de importálás közben is megadhatod, hogy melyik oszlopot hova mappelje (Map Custom Fields) .

2. Túlórák kalkulálása excelben: természetesen megoldható, pontosan hol akadtál el, mi a gondod, mi a konkrét kérdés?

A kérdésed többi részének semmi köze az excelhez, azt tedd fel lkégy szíves az érintett topicokban: outlook és/vagy android/ios/windows phone topicok platformtól függően.

(#27285) azopi74 válasza cellpeti (#27282) üzenetére


azopi74
addikt

Mi értesz azalatt, hogy tudják szerkeszteni? Tudnak felvenni/törölni/elrejteni/átnevezni munkalapokat?

Mert a munkafüzet védelem arra szolgál, hogy ez ne legyen lehetséges.

Ha munkalap védelmet (is) akarsz, akkor azt is be kell állítanod a levédendő munkalapokra.

[ Szerkesztve ]

(#27286) azopi74 válasza krisztianAMG (#27272) üzenetére


azopi74
addikt

Insert shapes (Alakzat beszúrás) szerintem a legegyszerűbb a layout tabon. (magyar excel sejnos nincs a közelemben, de itt éred el):

(#27287) azopi74 válasza Gem Geza (#27283) üzenetére


azopi74
addikt

Itt van egy technika, ahogy némi trükközéssel tudsz feltételes formázást vinni a a digrammokba, makró nélkül :

[link]
[link2]

(#27288) Gem Geza válasza azopi74 (#27287) üzenetére


Gem Geza
csendes tag

Hali,

Köszi meg fogom nézni. GG

(#27289) Fferi50 válasza Gem Geza (#27288) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem trükkösen csak úgy lehet megcsinálni, hogy minden napod 3 cellából áll (a mérendő értékek neve vagy a szín jelentése), a megfelelő adatokhoz beírod az egyest vagy üresen hagyod. Így lesz 3 sorozatod a diagramon - egy-egy színnek/vagy mérendő értéknek) megfelelően, attól függően, hogy mi van a nap mellé még téve. Az oszlopok pedig egymás mellett lesznek - de nem tudnak szorosan egymás mögé "állni".

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#27290) Jaded válasza azopi74 (#27284) üzenetére


Jaded
senior tag

Konkrétan a legelején akadtam el, hogy hogyan is kezdjek neki. Addig oké, hogy létrehozok egy üres fájlt. És kész :D 2013-as Excelről van szó, az gond?

Szóval amit eddig írtál, teljesen kínai. :)

Renault Megane IV Limited

(#27291) azopi74 válasza Jaded (#27290) üzenetére


azopi74
addikt

Nem gond, hogy 2013, azzal is tudsz xls-be (97-2003 fromátum) menteni.

Nem írtad, hogy magyar vagy angol az Office, feltételezve, hogy angol:

1. Csinálj egy excel táblát, ami fonmtos, hogy legalább a Start date, Start time, End Date, End Time legyenek benne ilyen oszlopelvezésekkel, ezek lesznek a munkában töltött törzsidő adataid.

2. Ha tudod, hogy mi a fix kezdő és befejező időpontja a műszakoknak, akkor érdemes egy segédtáblát valahol (akár egy másik munkalapon) létrehozni, ami tartalmazza a műszakazonosítókat és a Start date / Start Time-ot, így csak be kell vlookup-olni az időpontokat, és neked csak a műszakokat kell (akár egy legördülő menüből kiválasztanod, validáció beállításával) kiválasztanod.

3. Ha ezzel kész vagy, és kitöltötted, nevezd el a tartományt (jelöld ki az egész tartományt és Name Box-ba / névdobozva beírsz valamit, mondjuk "Jaded beosztása", vagy Name Managerben/névkezelőben adod meg)

4. Nyisd meg az outlookot, File/Open/Import/Import from another program or file/Microsoft Excel 97-2013
Add meg az előbb létrehozott excel file-od elérési útját, válasz ki célnak a Calendar-t (Naptár), pipáld be, hogy melyik named range-et (tartományt) akarod importálni ("Jaded beosztása"). Ezután automatikusan feljön a mapping ablak, ahol be tudod állítani, mit hova mappingeljen (baloldalon az excel "named range"-ed oszlopai, jobboldalon az outlook Calendar lehetséges mezői. Ha a név megegyezik, akkor automatikusan felismeri, ha nem, megadhatod manuálisan. Aztán finish, és az outlook beimportálja a a naptárba az excel tartományt.

A túlóra kalkuláció meg egyszerű matek,írd meg mi vele a konkrét gondod.

(#27292) Jaded válasza azopi74 (#27291) üzenetére


Jaded
senior tag

Annyi az egész, hogy egyik hét délután a másik délelőtt utána éjszaka. Ez fix. Plusz néha egy két túlóra. Ezt kell hogy a naptár Mutassa a telefonon, és itt be tudjam írni ha volt túlóra és vissza tudjam keresni ha kell.

Renault Megane IV Limited

(#27293) gyga


gyga
senior tag

üdv.
van 2 db macróm.
hogy tudom jelölőnégyzethez rendelni? pl ha be jelölöm akkor macro1 induljon ha ki veszem a pipát akkor macro 2.
esetleg mást is ajánlhattok jelölőnégyzet helyett.

[ Szerkesztve ]

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#27294) azopi74 válasza gyga (#27293) üzenetére


azopi74
addikt

Kattints rá a jelölőnégyzetre jobb egérrel, View code, aztán ezt írd be kódnak

Private Sub CheckBox1_Click()

If CheckBox1.Value = True Then
Call Macro1
Else
Call Macro2
End If
End Sub

Bár nem tudom, miért így akarod, mert szerintem nem szép dolog így használni a jelölőnégyzetet ;) Szerintem szebb lenne ToggleButtonokkal, vagy méginkább egy pár Option Button-nal és egy Command Button-nal. De ízlés kérdése....

(#27295) gyga válasza azopi74 (#27294) üzenetére


gyga
senior tag

ezért kérdeztem hogy a jelölőnégyzet helyett van e vmi jobb. Tehát a togglebutton. Akkor erre írom a vba-t.
Köszi

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#27296) róland


róland
veterán

Megoldható valahogy, hogy egy adott cella fölé mozgatva a kurzort másik cella tartalma megjeleníthető legyen? (Mint weboldalakon sokszor felugró információs ablakként.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#27297) scott_free


scott_free
senior tag

sziasztok,

az mitől lehet, hogy egy excel fájlban az összes oszlopszélesség 1 képponttal kisebb lett??? :Y
excel 2013, több munkalap van benne, különböző oszlopszélességek, megjárt 2 gépet, s mire visszakerült hozzám, a rohadék az összes oszlopból levett 1 képpontot...
valami ötlet?

(#27298) Delila_1 válasza scott_free (#27297) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg ezt az előzményeivel.
Neked az oszlopszélességet kell beállítanod az ízlésed szerint. Meglehet, hogy valamelyik gépen, ahol megfordult a fájlod, létezik egy Munkafüzet nevű sablon, elállított szélességekkel.

A régi hsz a 2003-as verzióhoz, és valami régebbi Windowshoz szólt. Ha a kedved szerint formázott füzetet sablonként mented, az Excel a megfelelő kiterjesztéssel menti a megfelelő helyre, csak a neve legyen Munkafüzet, sorszám nélkül.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27299) Delila_1 válasza róland (#27296) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Vigyél érvényesítést a cellára, ahol a Figyelmeztető üzenet fülön a Figyelmeztetés mezőben add meg a megjelenítendő szöveget. Ez akkor jelenik meg, ha rákattintasz a cellára, de talán így is elfogadható.

Azt, hogy a "másik cella tartalma megjeleníthető legyen", a fényképezőgép ikon segítségével állíthatod elő. Keress rá a szóra itt, a topicban.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27300) róland válasza Delila_1 (#27299) üzenetére


róland
veterán

Köszönöm a választ, kipróbálom! (Írtam privátot, kicsit bővebben kifejtve a kérdést.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.