Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) azopi74 válasza Delila_1 (#27899) üzenetére


azopi74
addikt

Carasc0:

Igen, ez a másik megoldás, valamiért Delila irtózik a körkörös hivatkozásoktól, jobban szereti a VBA-t ;)

Nálad ugyanezt így írd át :

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Address = "$V$3" And Target > "" Then Range("D7") = Range("D7") + Target
End Sub

Elmentettem neked ide makrós munkafüzetként :

[link]

(#27902) Delila_1 válasza azopi74 (#27901) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Jól írod, irtózom tőle.

Aki nem használja sűrűn az iteráció átállítását, annál hibát okozhat, aminek a forrását nehéz később megtalálnia. Szerintem sokkal célszerűbb az 1 soros makró.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27903) azopi74 válasza csongi (#27898) üzenetére


azopi74
addikt

Ez most egy újabb feladat? :)

D1-be írd be: =HA(VAGY(A1="Bkny";A1="Kfny_Bkny");B2)

Mivel, azt nem adtad meg, mi legyen, ha nem teljesül a feltétel, FALSE (HAMIS) értéket fog adni abban az esetben. Ha teljesül, a B2-t (1*B2 ugyanaz :) )

(#27904) csongi válasza azopi74 (#27903) üzenetére


csongi
veterán

Igen :),
Egy táblát csinálok, de a függvényekbe gyenge vagyok mint a kígyó lába.
Tudom nektek ez nem feladat :). Köszönöm!!
Lesz még pár ilyen ha vagy és meg társai, de a végefele járok már szerencsére

(#27905) azopi74 válasza Delila_1 (#27902) üzenetére


azopi74
addikt

Az igaz, oda kell figyelni, mert sajnos globális beállítás, nem lehet munkalaponként vagy munkafüzetenként állítgani és ha úgy marad véletlenül a beállítás, akkor annak nem várt hatása lehet más munkafüzetekre ...

Makrót nem lustaságból kerülöm, ha lehet, nekem a VBA-val csak az a bajom, hogy makróképes munkafüzetként kell elmenteni, ami nem minden környezetben járható . Ja meg, az, hogy nem kedvelem a VB szintaktikáját, C#-on nőttem fel, de persze ez egyéni szoc probléma :)

[ Szerkesztve ]

(#27906) Delila_1 válasza azopi74 (#27905) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kényelmetlen füzetenként (vagy akár laponként) átállítgatni az értéket, szerintem egyhamar hibát okoz valahol.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27907) csongi


csongi
veterán

Újabb agyszüleményem :)
Ha G6 Bkny vagy Nyíló akkor E6=h6 ha G6 Kfny_ny vagy Kfny_Bkny akkor E6=h6*2

Másik:
Ha G6 "nyíló" vagy "Bkny" és g9 "natúr" vagy "Ezüst F1" akkor =H6 értékével, ha G6 "Kfny_bkny" vagy "Kfny_ny" és és g9 "natur" vagy "Ezüst F1" akkor legyen H6*2
Más esetekben az érték legyen 0-a

(#27908) azopi74 válasza csongi (#27907) üzenetére


azopi74
addikt

első:

=HA(VAGY(G6="Bkny";G6="Nyíló");H6;HA(VAGY(G6="Kfny_ny";G6="Kfny_Bkny");H6*2))

másik:

=HA(ÉS(VAGY(G6="nyíló";G6="Bkny");VAGY(G9="natúr";G9="Ezüst F1"));H6;HA(ÉS(VAGY(G6="Kfny_bkny" ;G6="Kfny_ny");VAGY(G9="natur";G9="Ezüst F1")),H6*2;0))

Jól elszórakozol :)

[ Szerkesztve ]

(#27909) csongi válasza azopi74 (#27908) üzenetére


csongi
veterán

Ha lehetne megmaradnek makronal valahogy, de csak 2003 xls formatumot tudok a vegen bekonvertalni egy programba, es az fuggvenyek alajan kell kigyujtenem egy csomo feltelbol adatokat, ezt eddig kezzel, fejben csinaltam.

(#27910) poffsoft válasza bumlet (#27877) üzenetére


poffsoft
addikt

ha látnánk egy forrást, meg egy outputot, elég egyszerű lenne.
de így, 3 nap után még semmi használható.
teoretikus kérdésre teoretikus vàlasz: olyan nincs, hogy nincs.

[ Szerkesztve ]

(#27911) poffsoft válasza Delila_1 (#27906) üzenetére


poffsoft
addikt

+1 a vba mellett.
ott làtom, mi volt/van/lesz...

mondjuk a makrobarát munkafüzet probléma jogos...

Amúgy hogyan lehet ledumálni 2013-at a "körkörös hivatkozás" hibaüzenetről? főleg, hogy nem is az a panaszolt képlet...

[ Szerkesztve ]

(#27912) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Na valahogy sikerült működésre bírni! Először Azopi féle megoldás működik de én szerintem bugos! Tehát valóban működik az hogy ha beírok egy számot, akkor a csík megmozdul. Ha kitörlöm akkor is marad a csík a helyén. Új érték beírása esetén a csík a legutóbbi pozíciojától kezdve szintén elmozdul. Na eddig tök jó.

BUG: Tegyük fel benne hagyom a cellába mondjuk a 10-es értéket. Ha belekattintok 2x egy tetszőleges üres cellába, majd kikattintok belőle, akkor a csík megmozdul 10 értékkel. És ezt ahányszor eljátszom, annyiszor mozdul meg a csík. Nagyon picit zavaró! Nem is értem mi köze teszem azt az A1 és A2-höz ha mondjuk belekattintok a ZZ88-as cellába 2x, majd ki katt és akkor a csík megmozdul... Ritka hülye ez az Excel.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#27913) poffsoft válasza Carasc0 (#27912) üzenetére


poffsoft
addikt

pl. ezért nemnem az iterálással játszanék.
szerkesztettél egy cellát, így a lap újraszàmolódik.

Delila féle VBA-nàl csak az adott cellád szerkesztésére reagálna...

[ Szerkesztve ]

(#27914) azopi74 válasza poffsoft (#27913) üzenetére


azopi74
addikt

Egyszerűen megoldható egy IF függvényel, hogy csak akkor kalkulálódjon újra, ha a kritikus cella értéke változik.
De jó, legyen igazatok, tisztább és biztonságosabb érzés Delila VBA-s megoldása. ;)

(#27915) Carasc0 válasza azopi74 (#27914) üzenetére


Carasc0
őstag

Csak lassan a testtel! Hogy is van az az IF függvény? :U :R Érdekelne Mester!

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#27916) azopi74 válasza Carasc0 (#27915) üzenetére


azopi74
addikt

Ma pihenek, nem vagyok gépnél, de annyit segítek, hogy kelleni fog hozzá egy segédcella, és talán meg kell emelni az iterációk számát 1-ről 2-re :)
Ha nem sikerül ez alapján, akkor holnap megadom a megoldást :)

(#27917) jevi05


jevi05
újonc

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy miért csinálja az excel, hogy nem írja ki a függvény eredményét csak magát a függvényt? (a függvényvaráslónál pedig kiírja a eredményt, azonban a cellákban csak a képlet jelenik meg :/ )
Köszönöm!

(#27918) Delila_1 válasza jevi05 (#27917) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Valószínű, hogy szöveg formátumú a cellád. Ha átállítod általánosra, megszűnik a hiba.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27919) jevi05


jevi05
újonc

Átállítottam, de így se írja ki csak a képletet, pedig kiírja hogy szám formátum

(#27920) Delila_1 válasza jevi05 (#27919) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az átállítás után a szerkesztőlécen újra enterezd le a képletedet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27921) gdodi


gdodi
csendes tag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy egy csomó lapon kell megcsinálni ugyanazt a kimutatást. Az első 13 oszlopból (A-M) kell ugyanarra a lapra a kimutatás, a 14. oszlop 1. cellájába (N1). A kimutatás megcsinálása nem probléma, de csak laponként tudom elvégezni. Meg lehet oldani ezt valahogy egyszerűbben? Esetleg egy a vizsgált lapról indítható makróval? A lapfülek neve változik, előre nem definiálható.

Előre is köszönöm, ha valaki segít!

(#27922) poffsoft válasza jevi05 (#27919) üzenetére


poffsoft
addikt

a nézet menüben véletlen nem kapcsoltad át?

[ Szerkesztve ]

(#27923) Delila_1 válasza gdodi (#27921) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igen, megoldható.

Rögzíts egy makrót, amin előállítod 1 lapon a kimutatást, majd ezt másold be ide a topikba.
Írd meg, hány lapon kell ezt megismételni, ezek a lapok egymás után vannak-e, vagy van közöttük olyan, ahol nem kell kimutatás.

Az is számít, hogy az egyes lapokon azonos sorszámú-e az A:M tartomány, vagy le kell majd kérdezni az utolsó sort.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27924) hengelhof


hengelhof
senior tag

Melyik az a függvény, amely összeadja a kijelölt cellákban azt amelyikbe van valamilyen érték? Mindegy, hogy szöveg vagy szám, de nem üres.
Ha van ilyen, mi az angol megfelelője?
Létezik olyan táblázat, amely összehasonlítja a magyar és angol függvényneveket?

Egy kicsit meg lettem lőve. A gépemen angol nyelvű verzió van. Bár gondolom nem árt, ha így is megtanulom, csak el kellene indulni valahonnan. :B

[ Szerkesztve ]

(#27925) Delila_1 válasza hengelhof (#27924) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Biztosan a darabszám érdekel, nem az összeg, mivel szövegeket nem lehet összegezni.
A függvény a DARAB2, avagy COUNTA.

Itt a segítség a fordításhoz.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27926) hengelhof válasza Delila_1 (#27925) üzenetére


hengelhof
senior tag

Köszönöm szépen a gyors választ. Afüggvény tökéletes, és a táblázat is nagy segítségemre lesz. :R
Bár a linről letöltve, megnyitásnál ezt írta ki.
A Numbers megnyitotta, majd visszamentettem .xlsx-be, így OK. :)

(#27927) Delila_1 válasza hengelhof (#27926) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Végül sikerült.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27928) Carasc0


Carasc0
őstag

A VBA script a legjobb megoldás tényleg! Tökéletesen működik minden. Nagyon sokat segítettetek nekem! Hálás köszönetem mindazoknak akik segítettek! A projektem nem jöhetett volna létre ezek nélkül. :R :R :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#27929) Törpella


Törpella
csendes tag

Sziasztok,

Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy miért jelez a VBA Runtime-errort, ha a ComboBoxban kitörlöm ami ott van (kijelölés-Enterrel, Del-lel vagy backspace-szel, teljesen mindegy :/ ) és hogyan lehet ezt orvosolni?

Köszönöm :)

(#27930) poffsoft válasza Törpella (#27929) üzenetére


poffsoft
addikt

a debug nem mutatja, melyik sorban van az érvénytelen név, hivatkozás?
esetleg a vizsgálat előtt tegyél bele ellenőrzést, van-e valami a comboboxban...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#27931) Törpella válasza poffsoft (#27930) üzenetére


Törpella
csendes tag

De igen, mutatja, vlookup függvényre hivatkozik. Az viszont rendesen működik, kivéve, ha kézzel törlöm a comboban levő értéket :/
A tartományban, ahol a függvény keres beszúrtam egy üres sort a tetejére, de asszem nem ez a megoldás :D

Így vagy ezt a beállítást kellene megtalálnom, hogy ne jelezzen hibát, vagy a kézzel történő belenyúlást tiltani :/ Egyik se megy egyedül :(

(#27932) poffsoft válasza Törpella (#27931) üzenetére


poffsoft
addikt

a vlookup keresett paramétere nem lehet üres.
ezt mondtam, a meghívása előtt ellenőrizd, hogy van-e benne érték.

[ Szerkesztve ]

(#27933) Törpella válasza poffsoft (#27932) üzenetére


Törpella
csendes tag

Igen, ez értelemszerűen blokkolt minden továbbit :)
Köszönöm :)

(#27934) Delila_1 válasza Törpella (#27933) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A ComboBox AfterUpdate eseményében az

if combobox="" then exit sub

sor megszünteti a hibára futást törlés esetén.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27935) Törpella válasza Delila_1 (#27934) üzenetére


Törpella
csendes tag

Tökéletes megoldás :C

Köszönöm :)

(#27936) Delila_1 válasza Törpella (#27935) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27937) #75654912


#75654912
törölt tag

Sziasztok,

az egyszerűség kedvéért megosztok egy Excel fájlt amiben leírtam a problémám egy példán keresztül:

https://drive.google.com/file/d/0B0YF0YnBZ0ZlSnZnNkV2RS1fYlU/view?usp=sharing

Röviden: termeléshez kapcsolódó feladat... norma kiíratás. Adott "egy" gyártmány, megmunkálható több berendezésen is (más-más a teljesítménye az egyes gépeknek)
és nekem a megadott géphez tartozó elvárt teljesítményt kellene megtudnom.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#27938) Fferi50 válasza #75654912 (#27937) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Megpróbálhatnád a SZUMHATÖBB függvényt.
=SZUMHATÖBB($D$10:$D$20;$B$10:$B$20;$B5;$C$10:$C$20;$C5)
Mivel a termék - gép kombináció egyedi, ezért az adott gép - termék kombináció eredménye kerül a cellába.

(Természetesen a tartományokat saját magadra adaptáld - az összegtartomány az, ahol az elvárt teljesítmények vannak, az egyik feltételtartomány az ehhez tartozó termék oszlop, a másik a gépek oszlopa.)

Üdv.

(#27939) #75654912 válasza Fferi50 (#27938) üzenetére


#75654912
törölt tag

Szia,
először is köszönöm, hogy foglalkoztál a feladattal. Biztosan én vagyok a probléma de lenne még kérdésem:

https://drive.google.com/file/d/0B0YF0YnBZ0ZlY19VR2owR05hSms/view?usp=sharing

feltöltöttem újra a fájlt: az értéket az "egyszerűsített adattáblából" választaná ki a függvény és tenné a helyére. Na most ez nekem nem sikerült, megnézed hol írtam el vmelyik kritériumot, tartományt ecetera. Köszönöm.

(#27940) Fferi50 válasza #75654912 (#27939) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az ilyen szerkezetű táblában az INDEX HOL.VAN függvény páros a "nyerő":
=INDEX($G$13:$I$16;HOL.VAN($B5;$G$13:$G$16;0);HOL.VAN($C5&"*";$G$13:$I$13;0))

A SZUMHATÖBB akkor működik, ha a termék és a gép egymás melletti oszlopokban van és mellé van írva a norma, ahogyan az első mintában a lenti táblában volt.

Üdv.

(#27941) #75654912 válasza Fferi50 (#27940) üzenetére


#75654912
törölt tag

Nagyon jó, köszönöm! Működik úgy ahogy szeretném! :C

(#27942) gael


gael
tag

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségetek: van egy excelben két lap fülem, és azt szeretném ha az egyikbe beszúrok sorokat, a másikba is megtörténjen ugyanoda a sorok beszúrása.

(#27943) gael válasza gael (#27942) üzenetére


gael
tag

Megtaláltam...

(#27944) rii


rii
nagyúr

sziasztok

a legújabb excel teljesen más a kinézet, nincs dialógusablak, ctrl-p-re is egy full screen fogad ... töréspontokagt nem lehet kiszedni ...

nem lehet átváltani valami classikus nézetre?

kb. egy új ecxelt meg kell tanulni ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#27945) KaliJoe


KaliJoe
csendes tag

Sziasztok, :)

Visszatértem... és rögtön egy kérdéssel. :))

Készítettem egy formot Excel2010-ben. Tartalmaz egy kiegészítést a CalendarManagerPlugin Class nevűt, amiből használtam a MonthView - lásd alább a képen - kontrollt. Ezt a számoló programomat most Office365 alatt (Excel2013-nak mutatkozik be a táblázatkezelő) szeretnék használni. Már betöltéskor reklamál, h nem tudott minden elemet betölteni.

Kérdés: Ki tudja, és aki tudja kérem, mondja meg, hogy Office365 alatt hol lehet megtalálni ezt a bővítményt? Hogy tehetném közvetlenül alkalmassá az ilyen formokat tartalmazó számolótáblámat más környezetben való futtatásra?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Ui.: Azt ne válaszoljátok, h keressem meg az azonos Bedolgozó osztályt az Office365-ben, mert kerestem, de ott ilyet nem találtam. :(((

Frazeológiám: Az ember nem kávéra, nem is kávéházra vágyik, az ember lelke barátra vágyik, a kávé csupán ürügy... :-) ;)

(#27946) #20368384


#20368384
törölt tag

Sziasztok!
Egy viszonylag bonyolult táblázattal való ismétlődő műveletek ültettem át makróra és elakadtam a VBA-an és már mindenhol szétnéztem a válasz után:

Van egy oszlopom, amiben vannak értékek, szeretném a második cellától az utolsóig amiben még vannak adatok kijelölni és művelet csinálni velük.

Range("A2").End(xlDown).Select

Ámde vannak olyan sorok melyek üresek, még mielőtt tényleg véget érne az adott tábla és ott megáll a szkript, illetve csak azt az egy cellát jelöli ki.

1. a végéig kellene, hogy menjen
2. az összeset ki kellene egyben jelölnie

Előre is köszönöm

A többi már megvan, utána egy szöveget számmá alakító szkript jön, azt csak extraként másolom ide:
Selection.Replace What:="Ft", Replacement:="", LookAt:=xlPart, _
SearchOrder:=xlByRows, MatchCase:=False, SearchFormat:=False, _
ReplaceFormat:=False
Dim rng As Range
Dim arr As Variant
Dim i As Long
Set rng = Selection
'removes character 160
'non-breaking space
'from selected cells
If rng.Cells.Count = 1 Then
ReDim arr(1 To 1, 1 To 1)
arr(1, 1) = rng.Value
Else
arr = rng.Value
End If

For i = 1 To UBound(arr, 1)
arr(i, 1) = Replace(arr(i, 1), Chr(160), "")
Next i

rng.Value = arr

For Each xCell In Selection
xCell.Value = xCell.Value
Next xCell

(#27947) Delila_1 válasza #20368384 (#27946) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Próbáld így:

Range("A2:A" & Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row).Select

A Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row adja az A oszlop utolsó sorát.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27948) csongi


csongi
veterán

Van egy ilyen kis rövidke függvényem.
=HA(ÉS($D$11>=280;$D$11<=500;VAGY($E$6="Nyíló bal";$E$6="Nyíló jobb";$E$6="Kfny_Bkny_bal";$E$6="Kfny_Bkny_jobb";$E$6="kfny_ny_bal";$E$6="kfny_ny_jobb"));1;0)*$F$6

Azt szeretném, hogy ha a függvényből ez a két feltétel teljesül $E$6="kfny_ny_bal";$E$6="kfny_ny_jobb"));1;0)
, akkor ne 1 legyen a végeredmény hanem 2

(#27949) #20368384 válasza Delila_1 (#27947) üzenetére


#20368384
törölt tag

WoW! Hatalmas köszönet! :R
Még csak most kezdem ismerkedni a VBA-val, de akkor ezek szerint egymásba lehet ágyazni az utasításokat zárójelekkel, úgy, mint excelben... szuper

(#27950) Törpella


Törpella
csendes tag

Sziasztok,

Tudna valaki egy életmentő segítséget adni? Lehet, hogy van megoldás Excelben is és nem kell VBA, de nem jöttem rá...

Van egy táblázatom, sacc 130 oszlop és 1000 sor. A oszlopban tömény szöveg cellánként, B oszloptól az oszlopnevek azokat a kulcsszavakat tartalmazzák, amiket az A oszlop celláiban keresek. Minden egyes eredményt 1 jelöl.
Eddig simán ment minden, de nem tudom kigyűjteni, hogy melyik szöveghez mely kulcsszó tartozik, mert van olyan sor, ahol több darab találat is van (vagyis a szövegben több kulcsszó van).

Akár Excel akár VBA adná a megoldást, nem sikerült rájönnöm :/

Valaki ötlet...? :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.