Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) Delila_1 válasza Carasc0 (#27795) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mi a cél? Legyenek véletlen számok, de ne lehessen látni?
Ha igen, akkor a karakterek színét állítsd eleve a háttér színére.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27802) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Volna egy kérdésem.Van egy macro, ami így kezdődik:

Application.ScreenUpdating = False

'Open file
Workbooks.Open Filename:= _...

Nem végzek ellenőrzést, hogy nyitva van-e vagy sem az a file, mert probléma mentesen újra megnyitja mindenkinél. De 20+ userből van egy, akinél ez runtime error 1004-t dob és csak akkor működik, ha nincs megnyitva.

Mi lehet nála másképpen beállítva?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27803) Delila_1 válasza Polllen (#27802) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tegyél bele ellenőrzést, akkor nem áll le hibával.

nyitva = False: utvonal = "..........\"
For Each wbs In Workbooks
If wbs.Name = "Megnyitandó_file.xlsx" Then
nyitva = True
Exit For
End If
Next

If Not nyitva Then Workbooks.Open utvonal & "Megnyitandó_file.xlsx"

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27804) Polllen válasza Delila_1 (#27803) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az tiszta sor, csak ezt akartam elkerülni azzal, hogy megtalálom a hiba okát. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27805) Delila_1 válasza Polllen (#27804) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Miért baj, ha van védelem a makróban?
Elviselhetetlenségig növeli a fájl méretét, vagy a futási időt? :))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27806) Polllen válasza Delila_1 (#27805) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem mondtam, hogy baj. De logikusabbnak tűnt megszüntetni a gyökér okot, mint megkerülni. ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27807) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok!

Adatok érvényesítésében (legördülő listában), aktuális értékek kiíratására van lehetőség?

Pl.: A1-A10 = szöveg, szám ami változhat
A15 = legördülő lista (A1-A10 értékek)

Utólagosan a felhasználó átírhatja az A1-A10 celláiban szereplő értékeket. A cél az lenne, hogy ne keljen újból kiválasztani a legördülő listából.

(#27808) Delila_1 válasza Vladek83 (#27807) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ilyesmire gondolsz:
=A1-(INDIREKT(KÖZÉP(D1;SZÖVEG.KERES("-";D1)+1;10)))

D1-ben van az érvényesítés.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27809) Vladek83 válasza Delila_1 (#27808) üzenetére


Vladek83
tag

Szia!

Ez feladta a leckét :F
Az lehet gond, hogy 2013-as excel? Nem akar összejönni.. :U

(#27810) Delila_1 válasza Vladek83 (#27809) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Abból, amit leírtál, azt veszem ki, hogy az A1 cella értékéből a választás szerint az A10, vagy A15 (esetleg más cella) értékét kell kivonni. A képlet erre az esetre jó, bármelyik verzióban.

Lehet, hogy nem jól értem a kérdést.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27811) Vladek83 válasza Delila_1 (#27810) üzenetére


Vladek83
tag

Elnézést, lehet rosszul fogalmaztam.
Az "A15" cellában van a legördülő listám, aminek a forrása: =$A$1:$A$10

(#27812) Delila_1 válasza Vladek83 (#27811) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Rendben. És mit akarsz elérni?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27813) Vladek83 válasza Delila_1 (#27812) üzenetére


Vladek83
tag

Pl.: ha kiválasztja az A1-ben szereplő értéket, majd átírja később az A1 cella tartalmát, akkor ne keljen újra a lenyílólistából kiválasztani. Automatikusan frissítsen.

szerk: Mert ugye a lenyílólistában már az új érték fog megjelenni, csak ki kell választani újra.

[ Szerkesztve ]

(#27814) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Erre szeretnék egy képletet.

Ha A1 cella értéke kisebb vagy egyenlő 150 akkor a A2 cella értéke 150.
Ha A1 cella értéke nagyobb mint 150 de kisebb vagy egyenlő 200, akkor A2 értéke 200.
Ha A1 cella értéke nagyobb mint 200 de kisebb vagy egyenlő 250, akkor A2 értéke 250.
Ha A1 cella értéke nagyobb mint 250 de kisebb vagy egyenlő 300, akkor A2 értéke 300.

Előre is köszönöm!

(#27815) Delila_1 válasza Vladek83 (#27813) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Rendeld a lapodhoz

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Not Intersect(Target, [A1:A10]) Is Nothing Then Range("A15") = Target
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27816) Delila_1 válasza csongi (#27814) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a B1 cella képletét a szerkesztőlécen!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27817) Vladek83 válasza Delila_1 (#27815) üzenetére


Vladek83
tag

Köszönöm, tökéletes! :C

(#27818) Delila_1 válasza Vladek83 (#27817) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27819) Fferi50 válasza csongi (#27814) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A2 cella képlete:=HA(A1<=150;150;HA(A1<=200;200;HA(A1<=250;250;HA(A1<=300;300;A1))))

Azt nem írtad, mi legyen az érték, ha 300-nál nagyobb az A1 cellában levő szám, én oda magát az A1 értékét tettem.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#27820) csongi


csongi
veterán

Mindkettő működik köszönöm! :D
Olyat lehet e csinálni, ha az A1 cella és a B1 cella értéke eltér akkor a D1 cella értéke 1 legyen?

(#27821) Delila_1 válasza csongi (#27820) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A D1-be írd be:

=ha(a1<>b1;1;...)

A ... helyére azt írd be, mi legyen, ha A1=B1.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27822) csongi válasza Delila_1 (#27821) üzenetére


csongi
veterán

Szuper ez is megvan :)
Lehet ilyen számot beírni egy cellába hogy ebben a formában is maradjon?? 4542/1

(#27823) Delila_1 válasza csongi (#27822) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Lehet, de előtte a cellának szöveg formátumot kell adnod, vagy aposztrófot írj az elejére.
'4542/1

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27824) csongi válasza Delila_1 (#27823) üzenetére


csongi
veterán

:R

Minden működik Köszönöm nektek :)

(#27825) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Lenne egy problémám, amire sehogy nem tudok megoldást keresni. Adott egy táblázat, ami afféle termékgyártási nyilvántartóként funkcionál, 3 fő füllel: az üzemrész, a beérkező megrendelések, és egy terméklista. A kiindulási alap maga a terméklista, és ebből hívná le az excel a megfelelő termékeket. A lehívásnak vevő szerinti lista létrehozását választottam, és legördülő listából tudom kiválasztani a megfelelő terméket. Mindez működik is, viszont minden termékhez tartozna egy adagsúly, amit szintén innen, a terméklistából vennék ki, ez viszont nem működik. Az FKERES függvényt használtam erre a célra, látszik az általam használt képlet is. Képpel illusztrálva így néz ki.

Terméklista:

A megrendelés lista:

Tehát a problémám az, hogy az adagsúlyt nem hozza, pedig a képlet (szerintem :B ) jó. Érdekes módon viszont ugyanúgy az FKERES függvényt segítségül hívva az üzemrészeknél működik a dolog, tehát ha felviszem az adott megrendelést, és beírom az adott megrendelési kódot, akkor kapásból jó eredményt kapok (erről, illetve a használt képletről szintén adnék egy képet).

(Itt a vevőt, rendelt mennyiséget, szintén a nyilvántartóból hozom át az FKERES-sel).

Mit tolhatok el szerintetek, ami miatt ez az adagsúlyos történet nem működik?

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#27826) Delila_1 válasza Traxx (#27825) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A B:H tartománynak a C oszlop nem a harmadik, hanem a 2. oszlopa.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27827) Traxx válasza Delila_1 (#27826) üzenetére


Traxx
őstag

Jogos :B

Átírtam, viszont =FKERES(C4;Terméklista!$B$2:$H$268;2) képletet alkalmazva is sajnos ugyanúgy 0-t kapok, 15 helyett :(

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#27828) Delila_1 válasza Traxx (#27827) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Negyedik paraméterként tegyél az fkeres függvénybe nullát, ez adja a pontos keresést.

=FKERES(C4;Terméklista!$B$2:$H$268;2;0)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27829) Traxx válasza Delila_1 (#27828) üzenetére


Traxx
őstag

Köszönöm szépen, így tökéletes :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#27830) Delila_1 válasza Traxx (#27829) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27831) Traxx válasza Traxx (#27825) üzenetére


Traxx
őstag

Még két dologban szeretnék segítséget kérni. A 2. képen szereplő megrendelési listába betennék még egy "kiszállítva" oszlopot is. Lehetséges olyat csinálni, hogy ha
- kiszállításra kerül a termék, vagyis a megfelelő cellába beírásra kerül a szállítás dátuma, pl. az adott terméket tartalmazó cella színe megváltozzon? Feltételes formázás lenne itt a kulcs, ha jól sejtem, de nem nagyon tudom, milyen képlet lenne ide a megfelelő.

- A másik, ami szerintem bonyolultabb: ha a termék gyártásban van (tehát szerepel az üzemrész gépeit tartalmazó, 3. képen lévő listán az adott rendelés), akkor képes ezt az excel szintén valamilyen színkóddal jelezni?

Köszönöm szépen ismét a segítséget! :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#27832) poffsoft válasza Traxx (#27831) üzenetére


poffsoft
addikt

jól sejted, feltételes formázás.
B4 cellára állva, feltéve, hogy a J4-ben van a dátum:
Új szabály/ formázandó cellák kijelölése képlettel.

=DARAB(J4)=1

A feltételes formázásnál az érvényességet pedig átírod :
=$B$4:$B$268

a másodikra hasonló módon az FKERES-t használnám:
A4 cellára állva:
=FKERES(A4;Gyártás!$A$4:$A$268;1;HAMIS)>0

A feltételes formázásnál az érvényességet pedig átírod :
=$A$4:$A$268

De a feltételes formázást és képleteket használva pl. a DÁTUM() fv. segítségével fokozatosan színezheted pl. az adott megrendelés "határidő" celláját is, ahogy közeledünk a határidőhöz (és a "Kiszállítva" oszlop üres...)
;)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#27833) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok,

Van egy adott cellához legördülő választó listám:

Lehet-e e mellé olyan beállítást eszközölni, hogy ha kiválasztok a listából egy bizonyos eredményt akkor felugorjon egy figyelmeztető ablak, hogy milyen plusz teendő van még a tábla kitöltése során? lényeg, hogy nem minden listaelemnél riasszon, hanem csak azt aminél én megadom

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#27834) Delila_1 válasza JamesHolden (#27833) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az érvényesítés párbeszédablakának 2. fülén beállíthatod a megjelenő figyelmeztető szöveget.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27835) ClioRS válasza azopi74 (#27663) üzenetére


ClioRS
őstag

Utólag is köszönöm, aztán kiderült, hogy mégsem kell.... :)

(#27836) Traxx válasza poffsoft (#27832) üzenetére


Traxx
őstag

Köszönöm :R

Az első része kifogástalan, a feltételes formázásnál a =DARAB($H4)=1 képletet alkalmaztam, ahol a H oszlopba kerülnek rögzítésre a kiszállítások. Ez nagyon jól működik :) Viszont az érvényességes részét nem értettem, mert olyat nem leltem, vagy csak nagyon vak vagyok, igaz 2003-as excelt használok (bár ebben az esetben úgy vettem észre, hogy nem is szükséges, hogy legyen).

Talán ez, vagyis a 2003-as excel az oka annak is, hogy a 2. problémámra írt megoldásod nem működött, mivel azt kapom, hogy a feltételes formázáshoz beírt képlet nem mutathat más munkafüzetlapra. Nekem pedig a megrendeléses táblázatból olvasódnak át az adatok a gyártásosba, nem fordítva. Ráadásul már nem egy, hanem 2 ilyen gyártásos munkalapom van, hogy ne legyen egyszerűbb a sorsom :(

A határidő cellájának színezése jó ötlet, ezt megtettem a gyártásos lapon is, viszont logikus, hogy a megrendelésnél is felvezetem :) De itt kicsit csonkítva tenném meg: a feltételes formázásnál a 2003-as excelben csak 3 kritériumot tudok megadni. Az elsőt ugye lefoglalja az, amire adtál megoldást, tehát a kiszállítások figyelése, a 2.-3. at használom fel erre: pl. 1 héttel a lejárat előtt beszínesedik, határidőn túl meg mondjuk piros lesz. =E4<MA()+8 és =E4<MA()+1 formát használva, ahol E4 a határidőt tartalmazó cella. Egy gondom viszont van: ha lemásolom a feltételes formázást, akkor az üres, adatot nem tartalmazó cellák is eleve színesek lesznek. Erre van valamilyen kiegészítés? Tudom, a legegyszerűbb egy újabb feltétel hozzáadása lenne, mely kizárná az ürességet, de ez nem kivitelezhető :U

Köszönöm még egyszer :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#27837) Delila_1 válasza Traxx (#27836) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy ÉS függvénnyel tedd hozzá az eddigi feltételhez, hogy NEM(ÜRES(E4)).

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27838) Delila_1 válasza Traxx (#27836) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

2003-ban is tudsz másik lapra hivatkozni a feltételes formázással. Adj nevet a Gyártás!A:A tartománynak, és az fkeres-ben erre a névre hivatkozz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27839) JamesHolden válasza Delila_1 (#27834) üzenetére


JamesHolden
aktív tag

Szia,

Köszi, ezt én is tudom, csak ez minden egyes listából kiválasztott adtanál megjelenik, de nekem csak bizonyos kiválasztott sorok után kell. Ezen a felületen az érvényesítés alatt nem látom, hogy ezt el lehetne különíteni... :F

(#27840) Delila_1 válasza JamesHolden (#27839) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha csak pár sornál kell, ezeknél a soroknál add meg a figyelmeztető szöveget, a többinél ne.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27841) poffsoft válasza Traxx (#27836) üzenetére


poffsoft
addikt

Akkor javaslom az fkeressel két újabb oszlopot felvenni (mondjuk a "K"-ba), az eredeti képlettel:
=FKERES(A4;Gyártás1!$A$4:$A$268;1;HAMIS)>0
"L"-be:
=FKERES(A4;Gyártás2!$A$4:$A$268;1;HAMIS)>0

a feltételes formázáshoz pedig :
=VAGY(K4;L4)

Amúgy sokkal egyszerűbb lenne, ha elküldenéd a táblázatodat...

A feltételes formázást pedig akkor úgy add meg, hogy kijelölöd a teljes B4:B268 tartományt, és úgy a feltételes formázás a fentiek szerint.

A 3 feltételes formázás ne zavarjon szerintem:
Ha gyártódik, a B4 cella (oszlop) zöldül, ha késik, az E4 cella (oszlop) pirul, stb, stb.

A feltételeket pedig több segédoszlopba kombinálhatod, a feltételes formázás pedig csak az adott oszlop IGAZ/HAMIS értékét figyelje...
(vagyis pl. a =VAGY(K4;L4) menjen az M4-be, a feltételes formázás pedig :
=M4
Delila képlete is mehet segédoszlopba pl.

A státusokra is bevezethetsz akár plusz oszlopokat(ha a határidő-dátum()>14, akkor az N4 zöld, ha határidő-dátum()>10és <14 akkor O4 citrom, ha 5-10, akkor P4 narancs, stb, stb )
Az üres figyelése mellett megoldás lehet, ha nem a kitöltést színezed pirosra, hanem a szöveget. Üres cellánál nincs mit színeznie a feltételes formázásnak ;)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#27842) poffsoft válasza Delila_1 (#27840) üzenetére


poffsoft
addikt

Nem az érvényesítésre kér üzenetet, hanem pl. ha a legördülőből az "1"-et választják, kell egy figyelmeztetés, hogy pl. "Az m1, m3 és n5 cellát is ki kell tölteni!", de ha a "3"-ast, akkor "Csak az O5 cellát kell kitölteni!", ha a "2"-t, akkor nem kell üzenet.

Ez makróval fog menni szerintem (a felugró ablak miatt). Egyébként a cellaérték alapján íratnám a következő oszlopba a megfelelő szöveget

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#27843) Delila_1 válasza poffsoft (#27842) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ja, vagy úgy! A sok választási lehetőséget látva inkább makró kell ide.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27844) poffsoft válasza Delila_1 (#27843) üzenetére


poffsoft
addikt

Az viszont a te asztalod :)

[ Szerkesztve ]

(#27845) Delila_1 válasza JamesHolden (#27833) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Add meg, melyik elem kiválasztásakor milyen szöveg jelenjen meg.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27846) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni egy olyan problémában, hogy szeretnék egy olyan makrót, ami cellaszín (egyszer a kékeket, egyszer a zöldeket) alapján összegzi a számokat a cellában, hogy lehet ilyet csinálni? :U (Sajnos még életemben nem programoztam Excelt - a 2013-as verziót használom -, és ez óriási mértékben megkönnyítené a dolgomat :DDD )
Programozni már programoztam (csak alapfokon, C-ben), ez kb. egy if utasítás lenne ugye?Csak fogalmam nincs, hogy kell megcsinálni

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#27847) INTELligent válasza INTELligent (#27846) üzenetére


INTELligent
senior tag

Vagy ha a cella melletti cellában lévő szöveg alapján is meg lehetne ezt csinálni, az is nagyon király lenne. :D

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#27848) Delila_1 válasza INTELligent (#27847) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem kell hozzá makró. Nézd meg az autoszűrő szín szerinti szűrését, és a RÉSZÖSSZEG függvényt.

Utóbbit olyan cellába írd, ami nem játszik bele az összegzésbe. Ha pl. a G oszlopot akarod szummázni, akkor ne a G1-ben legyen a függvény.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#27849) INTELligent válasza Delila_1 (#27848) üzenetére


INTELligent
senior tag

:R :R :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#27850) Delila_1 válasza INTELligent (#27849) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Eszerint sikerült összehozni. :C

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.