Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16813) bulanjoe


bulanjoe
tag

Hali.
Figyelem, Excel for Mac kérdés jön :) :

Adott egy excel munkafüzet, benne két lappal (nem tudom, hogy mondják ezt szépen magyarul) worksheet
Az első lap, adatok rögzitésére szolgál, a másodikon egy pivot table rendezi, összegzi, és feldogozza a bevitt adatokat.
Az első lapon leegyszerűsítve így néz ki egy adatsor:
datum bank -11 kiadas
datum bank2 35 kiadas
datum paypal -55 kiadas

Na ezt képzeld el sok sok sorral, több hellyel ahol a pénz lehet (bank, penztarca, masik penztarca, kocsi, paypal, kolcson, stb)
Az van, hogy sokszor egy egy hely nincs használva viszont kell, pl a paypal. általában nincs benne pénz és ilyenkor nincs miért nézni, viszont megesik, hogy oda érkezik valami, és akkor a pivot table-n bekapcsolom, hogy mutassa azt az oszlopot is.
Mindez működik szépen a windowos officeon, viszont macen már nincs olyan opcióm, hogy a már eltüntetett adatokat előhozzam.

Itt van egy példa fájl, remélem nem hagytam benne kényes infót.
[link]
Ebben a példában, most bevittem egy adatot, miszerint a paypalba érkezett pénz.
Windowson ezt szépen beállítom, hogy akkor a kimutatásban mutassa ezentul a paypalt is, mert már van benne valami.
Macen mindezt nem tudom megcsinálni... azaz ha windowson valamit kikapcsoltam, macen már nem tudom előhozni.

1. én vagyok a hülye és nem találom ezt az opciót?
2. felejtsem el, hogy macen ilyesmiket kapcsolgatok?
3. hogy hozzam fel ezt a problémát angolul,( hogy hívják azt amit én itt kapcsolgatni akarok), hogy más angol nyelvű fórumokon is tudjak zaklatni? :)
köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.