Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137051) _drk


_drk
őstag

Xbox showcase szerencsére már nem okozott csalódást. Annyira lent vannak az elvárásaim a summer fest után hogy tudtam itt se lesz semmi.
Aztán külön meglepett ez az egy éven belül, ha igaz akkor lesz jövőre Starfield meg Diablo.
De amúgy ez is biztos kamu. :D
De legalább az a rókas indián lányos játék tetszik!
Flintlock!

[ Szerkesztve ]

(#137052) l.skywalker válasza _drk (#137051) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nekem is az volt ami legjobban megtetszett. Remélem nem valami elb.ott harcrendszere lesz, hanem ahogy a trailerben volt lehet szabadon kaszabolni.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#137053) cyberkind


cyberkind
félisten

Köcsög leszek (bár, mindig az vagyok :D ), tegnap láthattuk a No Man's Sky 2-t a Bethesda-tól? ;] Viccet félretéve, én eddig se tudtam elképzelni mit és hogyan akarnak ezzel a játékkal, de ezután meg pláne nem értem, mert ez csak egy felfújt NMS.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#137054) SenorGrande válasza cyberkind (#137053) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Egyetértek. Kíváncsi leszek mi lesz a "csavar" ebben a bejárható 1000 bolygóban.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#137055) cyberkind válasza SenorGrande (#137054) üzenetére


cyberkind
félisten

Én már azt is kezdem látni, hogy ezért kár volt halogatni a TES 6 fejlesztését.

Paranormal Cocktivity

(#137056) _drk válasza cyberkind (#137053) üzenetére


_drk
őstag

Olyasmi! De egy jó Sci-fi játék olyan mint az NMS. Letudsz szálni a bolygókra.
Van benne craft rendszer. Igazából az NMS mindenbe belenyúl csak éppen hogy olyan semmilyen.
Itt lessz egy RPG rendszer, normális questekel. Normálisabb combat, jó fegyverek.
Nagyobb városok.
Ez ugyan az lesz mint a Skyrim és a Fallout 4 csak űrben is lehet bohóckodni.

#137055cyberkind
Inkább az hogy mit csináltak az elmúlt 10 évben. Mert a Fallout 4 óta semmi ilyen játékot nem csináltak, pedig ezek 3-3 évente jöhettek volna. 2015-ös a Fallout 4.
2018-19 mikor jött a (trailer) képbevágás, már akkor jöhetett voltna a TES6 mivel a Skyrim 2011es.
Azóta meg ezt reszelik csak azt nem érti senki, hogy minek.

[ Szerkesztve ]

(#137057) cyberkind válasza _drk (#137056) üzenetére


cyberkind
félisten

Inkább TES 6. :K

Paranormal Cocktivity

(#137058) l.skywalker válasza SenorGrande (#137054) üzenetére


l.skywalker
félisten

Félek, hogy a bolygók fele nem lakható lesz, hanem csak bányászható.

Amúgy a The Invincible jobban tetszett ebből a vonalból.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#137059) gyimger válasza l.skywalker (#137058) üzenetére


gyimger
őstag

Nem akarok sebeket feltépni, de a Fallout 4-ben hány olyan település volt, ami tényleg település volt és nem néhány virágágyás és "settler" nevű lakók? Mert amíg a játékos nem kezdett ott kertészkedni, meg bázist építeni, a térkép nagyja kihalt volt. És attól, hogy 1000-ből 990 "bejárható", vagy "felépíthető", attól ott még nem lesz ott se quest, se élet, se semmi.

A'la No Man's Sky.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#137060) i2k válasza gyimger (#137059) üzenetére


i2k
senior tag

Egy másik megközelítés:

FUEL c. játékra emlékszik még valaki?
Megközelítőleg 14500 négyzetkilométeres a területe, és közben meg a játékmenet során rohadt kicsi hányadát tudtad bejárni motoros járművekkel.

Vizuálisaknak: https://www.youtube.com/watch?v=_Fj6RdFpDc4 * - video, és a 4. percnél az infó.

[ Szerkesztve ]

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#137061) reelc válasza _drk (#137056) üzenetére


reelc
veterán

Fallout 76?
Azért volt a 4-ik óta egy ilyen is + az életben tartása.

Meg ugye csinálták a kliensüket, meg a mobilos Falloutot is. Ja és a Skyrim új kiadását. ;]

Amúgy meg sokszor később derül ki, ha kiderül egyáltalán, milyen játékokat kukáznak valamelyik korai stádiumában.

(#137062) reelc válasza gyimger (#137059) üzenetére


reelc
veterán

Na igen.
Azért van jó pár fene nagy open world játék, és a nagy része üres a világnak, nincs teendő (csak odamehetsz), vagy oda se juthatsz.
Ne értsétek félre, nem várom el, hogy akkora mapokat töltsenek meg élettel és questekkel... csak ne legyen unalmas. Inkább legyen kisebb.

De a számok mindig jól mutattak a sajtó/játékosok felé, hogy milyen nagy a map.

Meg egy csomó trükk, amiket egy fejlesztő mesélt valami podcastban. Pl. a karakter mozgása x%-kal be van lassítva, így tovább tart míg odaérsz valahova, és ott az illúzió, hogy jó nagy az a város, stb.
Az én szememben az az aljasabb, amikor sztori módban még a játék elején, menj már vissza vagy hatszor ugyanoda, mert ott van quest. Még később is előfordul ilyesmi. Pl. Warhammer: Chaosbane. Ez nagyon lusta játéktervezés.

(#137063) gejala válasza reelc (#137062) üzenetére


gejala
őstag

Nálam a mai napig az Assassin's Creed Origins és a Watch_Dogs 2 az etalon a világukat tekintve. Nem fölöslegesen nagyok, de változatosak, nagyon részletesen kidolgozottak és él a hely. Tőled függetlenül is elvannak az NPC-k és egymásra is reagálnak.
WD2-ben kifejezetten szórakoztató nézni, hogy ha valahol belepiszkálsz a dolgokba, akkor mi fog történni. Sokszor komoly lavinát lehet elindítani.

Sőt, szerintem toronymagasan a WD2 a legrealisztikusabb modern nagyváros szimulátor. Olyan dolgok történnek, hogy a csaj baseballütővel veri a pasija kocsiját az udvaron, mire az kirohan a házból, összevitatkoznak, megüti a csajt, amit egy járókelő a telefonjával videóz. A csaj elrohan, a csávó meg jól összeveri a videóst és elsétál. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#137064) warcat


warcat
veterán

Én már annak is tudok örülni, hogy jól beégtek a szar Bethesda launcherükkel és végre felhagytak vele, megy Steamre.

EA: It's in the crate!

(#137065) csuvicsuva


csuvicsuva
őstag

Reboot, remake, mi más? Netán egy folytatás?

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#137066) cyberkind


cyberkind
félisten

(#137067) csuvicsuva válasza cyberkind (#137066) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Mindeközben kevéske ismerősöm elkezdett demókból badge-eket farmolni. :( :U

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#137068) tomsolo válasza tomsolo (#136957) üzenetére


tomsolo
őstag

Divison 2 work in progress mini review update:

Lv 30 körül le lehet nyomni a strongholdokat - ezután kezdődhet a World Tier, ami nagyjából azt jelenti, hogy nagyjából ugyanazt kell csinálni mint eddig csak még több ellenféllel - ellenőrző pontok elfoglalása, mellék és főküldetések, ezután vmelyik választott erőd kipucolása. Utóbbi után mindig növekszik eggyel a Tier így a hozzá tartozó ellenfelek, fegyverek, itemek skálázódása is vele nő.Csak azért nagyjából mert bár a helyszínek ugynazok itt-ott már más dolgokat kell csinálni pl. az alap főküldi forgass el 3 műholdtányért most meg kell őket védeni meg ilyenek. Mellékesen új ellenfelek jelennek meg főleg a mecha fajtából - aka BOSTON DYNAMICS - illetve az ellenfél technikusai is már előszeretettel szórnak szanaszét mindenféle kütyüket (dróm, turret, healer whatever). Ja meg megjelenik egy baszott nagy járőröző drón is amihez jó sok lövés és fedezék kell.

Cserébe megjelenik a specializálódás(6-7 féle), amihez saját skillek, fegyverek és kütyük tartoznak. Sajnos a boltok ezzel együtt kb meghalnak, mindig ugyanazt a szart árulják így egyre többször rá vagy kényszerítve a lootra - ami érdekes módon egyre gyatrább - illetve a craftingra. A blueprinteket mellék és főküldetések illetve a projektek tudnak adni, a hozzá valókat meg te tudod előállítani mikor a zsákmányolt fegyvereket, stuffokat, modokat szétszereled. Ezt ellensúlyozandó érdmes ellátogatni immár a darkzone-okba, itt amolyan vérpisálós rouge játékmóddal lehet fegyert és cuccokat szerezni majd kimenteni - saját skill fája van ennek az egésznek - bár singleben ez ilyen royal vérpisálás.

Elég lassú a progress marha sokat kell egy gearrel szórakozni - vannak bountyk ahol jobbak a lootra az esélyek - illetve a craftingnál van külön research a tapasztalatra, optimalizációra. Szóval igen valamennyire kinyílik a játék a végigjátszás után, ami tök jó ha nem lennének azok a hiányosságok amiket már említettem. Vissza van még a Tier 3 illetve a kiegészítő.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#137069) gyimger válasza cyberkind (#137066) üzenetére


gyimger
őstag

Hogy jobban átérezd ennek a jelentőségét.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#137070) csuvicsuva válasza gyimger (#137069) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Ki ez a gyökér? Istenem... :U

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#137071) Lackki válasza tomsolo (#137068) üzenetére


Lackki
senior tag

farmolni most countdown eventen kell :) target lootnak beállítod amit szeretnél és 8an pikk pakk végig csináljátok és mocsok sok high tier cucc esik :)

Privátot hamarabb észreveszem

(#137072) i2k


i2k
senior tag

JÁTÉKipar, 2022. Capcom-módon PC-re:

Megjöttek a beígért változtatások a Resident Evil 2-3 Remake és a RE7-hez - a játékosok elég nagy részének tönkre is tették az életét ezek a "nextgen" update-ek PC-n.

(Upgrade patches coming for three Resident Evil masterpieces
Resident Evil 2, Resident Evil 3 and Resident Evil 7 biohazard return in 2022 with cutting–edge features including ray tracing, high frame rate and 3D audio for an enhanced gameplay experience(*).
Existing owners of these titles will receive an upgrade patch at no additional cost.
Stay tuned for more informaton in the future.
* No new gameplay content will be added.)

MOD-ok értelemszerűen nem futnak az "új" verziókon, ahogy az esetlegesen/ténylegesen elkészült honosítások sem.

~~~~~
"Vermillion - 590 products in account - 58 reviews - 10.8 hrs on record - POSTED: 14 JUNE - Not Recommended
Cannot wait till 2025 when we need to update to windows 15 just to play the game and have it run worse than before this amazing and totally necessary tech patch."

~~~~~

Joemero - 1,719 products in account - 10 reviews - 1.8 hrs on record - POSTED: 14 JUNE - Not Recommended
New update brought crashes and bugs where there were none before."

~~~~~

"Crusadertsar - 94 products in account - 9 reviews - 12.7 hrs on record - POSTED: 14 JUNE - Not Recommended
I cannot really recommend this game anymore. Eventhough I played for over 12 hours and actually quite enjoyed the experience. While it lasted. Simply because the most recent patch locked me out of the game before I could finish it. That's right CAPCOM took away my ability to play and finish it. The patch changed the min requirements. The requirements that I trusted when I first purchased the game in 2019, foolishly thinking that it would be my right to always have access to this game, provided I met those requirements.
I was misguided in my thinking as a retro PC gamer and a console gamer.
For this I need to give a little context. See I've always been more of a console gamer. While keeping my PC with its aging GFX card from 2014 as my retro and indie gaming machine. I was never drawn to the newest graphically demanding games. Rather being totally satisfied with my large library (almost 100 titles) of older and indie games. I also never bothered upgrading from Windows 8.1 to 10, because why the games that I love only require Windows 7. Well, I was wrong. Apparently, sometimes the companies sell you a game which works fine for years and then gets locked behind a paywall. Because, guess what you need to pay for a Windows 10 license (over $100) just to be able to play your old game again. And the card that played it just fine before might now be a whole generation behind the "new" minimum requirements. In console gamer terms, think it as owning a PS4 games which suddenly stops working because of a patch that "updates" the game and requires you to buy a PS5 to be able to play it again. Makes sense? I don't think so. That's why I'm asking for a refund."

[ Szerkesztve ]

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#137073) csuvicsuva válasza i2k (#137072) üzenetére


csuvicsuva
őstag

" In console gamer terms, think it as owning a PS4 games which suddenly stops working because of a patch that "updates" the game and requires you to buy a PS5 to be able to play it again. Makes sense?"

Mindeközben Xboxon kapott egy Optimized patchet és minden maradt a régiben. De játék az nincs rá.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#137074) gyimger válasza csuvicsuva (#137070) üzenetére


gyimger
őstag

Szerényen "amazing Lucas" néven futtatja magát. Van egy enyhe áthallás az amazing Spidermannel, talán nagy rajongó. Legalábbis a videó alapján úgy tűnik. :D

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#137075) csuvicsuva válasza gyimger (#137074) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Persze, azzal nincs is semmi baj, csak egyszerűen annyira szörnyű, hogy tele van a net MINDKÉT oldalon az elvetemült fanboyokkal. Én már nem is olvasok ilyeneket, cimbora meséli, hogy elvileg felnőtt, értelmes emberek milyen formában tudnak megnyilvánulni. És ez nem politika, vagy vallás, vagy valami egyetemes megosztó téma, hanem két játékkonzol. Természetesen a feletted lévő hozzászólásomban szereplő "játék nincs rá" sem vitaindítónak készült, azt például innen loptam, mert szállóige lett.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#137076) gyimger válasza csuvicsuva (#137075) üzenetére


gyimger
őstag

Igen, mert kékeknél a játékot exkluzívban mérik. Bár amikor megvették az Activisiont, akkor a "nincs rá játék" után hirtelen mindenki monopóliumot kiáltott. :D
Talán bosszantó, de én állati jól szórakozom rajta.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#137077) csuvicsuva válasza gyimger (#137076) üzenetére


csuvicsuva
őstag

És az milyen, hogy Kojimának magyarázkodnia kellett, hogy nem vette őt meg a Microsoft, a Sonyval is fog még dolgozni? :C

Másik oldalon meg a legtöbben a nagy kánaánt várják, meg a PS-féle exkluzívokat, holott többször is elmondták már, hogy ők nem ebben az irányban gondolkodnak.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#137078) KISDUCK válasza csuvicsuva (#137075) üzenetére


KISDUCK
addikt

És ott vannak még a legszélsőségesebb esetek is, alább egy 2017-ből:

"Aleksander Trofimov, 37, hacked his friend to death with a knife, after hitting him twice in the head. His friend, Evgeny Lylin, died instantly as a result. The murderer was offended at the victim, he stabbed his dead body 11 times after a while.
The incident took place in the quite town of Saransk, Russia. The friends used to work together as colleagues a few years ago, and kept in touch ever since. Aleksander invited his friend for a few drinks, and both of them got drunk.
This led to the discussion about which cooler of a GPU is better, nVidia or AMD. The discussion soon took a turn for the worst and Aleksander ended up murdering his friend for claiming that AMD was better."

Bár ez a fanboykodás bármilyen területen gáz, egyik haverom nagy star wars fan és nem hajlandó megnézni az új star trek filmeket emiatt, pedig elég jók lettek.

(#137079) csuvicsuva válasza KISDUCK (#137078) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Erről most az jut eszembe, amikor a két gyermekkori jóbarát (egyikük Real Madrid, másikuk Barcelona rajongó) valamelyik clásico után úgy összeveszett, hogy az egyik machetével lecsapta a másiknak a fejét. :(((

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#137080) i2k válasza KISDUCK (#137078) üzenetére


i2k
senior tag

"nem hajlandó megnézni az új star trek filmeket emiatt, pedig elég jók lettek."

Okos haverod van. Nagyon rosszak azok a Star Trek filmek. S.z.e.r.i.n.t.e.m.
Mondom ezt úgy, hogy én a Star Treket jobban szeretem, mint a Star Wars univerzumot.
A régi Star Trek sorozatokat min. 5x láttam. Míg a régi Star Wars-okat épp elégszer, az újak meg hányadékok.

//szerk.: Nálam:
* Star Wars: Episode VII - The Force Awakens - 2015 - 138 perc - 4/10
* Star Wars: Episode VIII - The Last Jedi - 2017 - 152 perc - 3/10
* Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker - 2019 - 142 perc - 1/10

//szerk.: ugye ezekre mondtad, hogy "elég jók lettek"?:

Reboot (Kelvin Timeline) films
- Star Trek (2009)
- Star Trek Into Darkness (2013)
- Star Trek Beyond (2016)

[ Szerkesztve ]

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#137081) KISDUCK válasza i2k (#137080) üzenetére


KISDUCK
addikt

Igen az új star trek filmekre mondtam hogy jók lettek, én a sorozatok és a régi filmeket nem láttam, de ez a reboot szerintem teljesen működőképes volt.

(#137082) _drk válasza i2k (#137080) üzenetére


_drk
őstag

Hát ezek még mindig nem olyan rosszak mint az új mocsadék Star Wars! :DDD
Csak hát olyan semmilyenek.

#137077 csuvicsuva
Most Én se sok jóra számítok a Sony-tól. Az évben kijön a 2 zászló hajó, amiből az egyik már megbukott azaz Horizon (legalábbis nem valami jók az eladások).
Ragnarok mondjuk lehet ki se jön, de utána ennyi.
Legtöbb nyilatkozatban eléggé a pénz a fő szempont. De az a tipik nem jó irányba.
De mellette meg látom, hogy hiába gyenge forint, meg infláció, az akciók nagyon rosszak.
18-19-20-ban egy év alatt simán lementek az árak ilyen 5k-ra, most 10-15 között mozognak.
Ha vennék PS5-öt, azokkal a játékokkal amik kellenek, több lenne mint 300ezer. Inkább nem veszek :D
Xbox meg végre csinálhatna valamit ezekkel a stúdiókkal, mert ez így nagyon nem halad semerre se.

[ Szerkesztve ]

(#137083) i2k válasza KISDUCK (#137081) üzenetére


i2k
senior tag

"én a sorozatok és a régi filmeket nem láttam"

Nem sértésnek szánom (!), de ez elég sok mindent megmagyaráz a tekintetben, hogy miért jöttek be neked ezek a reboot részek. :DD

~~~

Örökérvényű példa, saját életemből annak a jelenségnek lefestésére, amit ezek a rebootok, a mai fiatalok számára készített "új" film/sorozat értelmezések jelentenek (már leírtam itt):

Kollégista koromban a sors úgy hozta, hogy rockerek, és metalisták szobatársa lettem. Egész nap valami ilyen zenét hallgattunk. A legtöbbet a Metallica albumok forogtak, de volt ott Halloween, Iron Maiden, ritkán Led Zeppelin etc.
Már lassan érettségiző korú lettem, amikor az ÚJONC kollégisták dumcsija rádöbbentett, hogy Houston, valami baj van:
- Öregem, hallottad az új Metallica csapat albumát, az a Nothing Else Matters rohadt jó lassú szám!
- Ja, csóka, brutál jó! Sosem hallottam még ilyen jó albumot!

Remélem, átmegy a dolog.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#137084) KISDUCK válasza i2k (#137083) üzenetére


KISDUCK
addikt

Bár nem tudom megmondani hogy az új filmek jó adaptációk vagy nem, mivel a korábbi tartalmakat nem láttam, de így önmagában mint scifi filmek szerintem jók voltak.
Rebootot és feldolgozást is lehet csinálni jól, attól függően hogy próbálja teljesen követni az eredeti anyagot vagy csak mazsolázik a főbb elemekből.
Pl.: Edge of tomorrow / All you need is kill. A noveltől elvileg alig tér el a manga és én utóbbit olvastam, de a manga és a film között millió különbség van, de olyan jól adaptálták az egészet hogy a végeredmény nagyon jó lett és nem csúfolja meg az alapot.
Ghost in the shell - a film az animéből próbál építkezni ami eléggé különbözik a mangától, de annyira elrontották az egészet, nem értették hogy mit kéne átadni, vászonra vinni és az egész egy borzadály lett.

A példád kicsit cseles mert nem írtál évszámot, de gondolom az "új metallica csapat" elhangzásánál még az album érkezése után is már eltelt több mint egy évtized, de ez az eset kissé más mert én tisztában vagyok vele hogy az eredeti sorozat már elég régi és ilyen funfacteket is hallottam már hogy azért találták ki a sorozatban a teleportálást mert kicsi volt a költségvetés és nem tudták kivitelezni az űrhajó és a bolygók közötti közlekedést ezért kitalálták hogy csak teremjenek ott a semmiből. Míg a friss kóteresek csak szimplán információ hiánnyal küzdöttek, fogalmuk nem volt róla hogy mit hallgatnak.
Ehhez kicsit kapcsolódó story, hogy réges régen falubéliekkel csócsoztunk és ők akkor kárpátia lázban égtek és ment a vesszen trianon számuk és az egyik tuflák megkérdezte hogy mi az a trianon (már kissé túl volt azon a korosztályon ahol ezzel iskolában is szembesítik a tanulókat) én meg egyből rávágtam neki hogy tudod az a verseny amikor futnak, úsznak, bicikliznek.

(#137085) csuvicsuva válasza _drk (#137082) üzenetére


csuvicsuva
őstag

A Sony most valamiért feltett szerintem mindent a PS Plusra. Egyébként ha már exkluzívok, mintha pár éve azt olvastam volna, hogy csekélyebb mértékű a system seller értékük, mint gondolná az ember, tehát jóval többen vannak azok, akik korábban megszerették a konzolt (nyilván nagyobb múlttal is rendelkezik) és kitartanak mellette.
Xboxtól amióta elkezdtek bevásárolni, azóta várja mindenki a AAA dömpinget, de hát mindenhez idő kell. A mostani showcase-nek is felemás volt a fogadtatása, mert bedobták "a következő egy évben megjelenik" szlogent és ha nem tudják tartani, akkor megint jön a lázadás. Részemről a kisebb játékok keltették fel az érdeklődést, illetve a Senuát várom nagyon, de nem voltam kétségbe esve, hogy szó sem volt róla. Dolgozzanak rajta, de legyen olyan, hogy mindennek odabax (plusz a Ninja Theory közben dolgozik egy jelenleg csak munkacímmel rendelkező mocap pszichológiai horrorjátékon is, a Microsoft építtetett is nekik hozzá egy "fél házat". A színésznő ugyanaz, aki Senuát alakítja. Én először megláttam, azonnal "belezúgtam".

Azok a szemek, te jó ég:

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#137086) s7evcsenko válasza csuvicsuva (#137085) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Pont múlt héten toltam ki VR-ben, de eskü sosem jöttem volna rá, hogy Ő alakítja Senuát.
Itt blokkolnám én is, de vr-beli énjére sose fanyalodnék. ;]
A game viszont így másodszor is eszemet jó... kár hogy a kettő nem jön VR-ben. :O

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#137087) Golden9 válasza s7evcsenko (#137086) üzenetére


Golden9
addikt

Majd egy évvel a normál verzió után adják ki, ahogy az első résznél. Szerintem.

[ Szeretkezve ]

(#137088) s7evcsenko válasza Golden9 (#137087) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Úgy legyen :K

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#137089) FunPro válasza i2k (#137080) üzenetére


FunPro
senior tag

Szerintem ez így egy kicsit gonosz dolog!

Mármint, egy reboot-ot lehúzni csak azért, mert az eredeti jobb...
Hát nem tudom!

Én pl nem vagyok nagy star wars rajongó, igazából láttam a régieket, azt annyi. A fogatversenyes részt láttam legtöbbször, mert mindig az ment a tv-ben.

Node, az új részek nem azért okádékok, mert az előzőek annyira szuperek. Azért okádékok, mert azok. A hetedik rész egy csipet nosztalgia, egy csipet femin mozgalom simogatás, egy csipet men of color mozgalom, és egy csipet vicces focirobot. Ostoba, logikátlan, jellemtelen. Okádék.

A többiről nem tudok nyilatkozni sajnos, mert én az okádék után feladtam. Állítólag, az a one-os nem lett rossz.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#137090) csuvicsuva válasza s7evcsenko (#137086) üzenetére


csuvicsuva
őstag

De kipróbálnám VR-ben. Simán is életem egyik legnyomasztóbb játéka volt, el tudom képzelni, hogy mennyit dobhat rajta.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#137091) Dilikutya válasza FunPro (#137089) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az EP 8-9 sokkal rosszabb, a 7. rész még egész vállalható. A bőrszínnek baromira semmi jelentősége a sztoriban, régen is ott volt Lando, és ott is mindegy volt. A fekete sráccal inkább az a baj, hogy bőrszíntől függetlenül egy üres, unalmas karakter, de ez ugyanúgy igaz a fehér srácra, a fehér lányra (rá nagyon) és a kínai lányra is a folytatásban. Majd az egész mozi beleborzongott, amikor feltűnt Han Solo és Luke. És ekkor még úgy tűnt, lesz valami ebből az egészből. Aztán jött az EP8, és csak lesett az ember, hogy ez mi.

A Star Trek-nél nem merném egyértelműen kijelenteni, hogy az eredeti jobb. A régi sorozatot nem láttam végig, valahol az első évad 20. része körül megakadtam pár éve. Szórakoztató, aranyos, klasszikus, de minden erénye mellett ma már kicsit bugyuta. Ezt mondjuk nem rónám fel hibaként, a 60-as években csúcs sci-fi lehetett. A régi szereplős mozifilmek alapvetően jók, nekem az akció-orientáltabb 2-3. rész tetszik a legjobban. A TNG sorozatból egy percet se láttam, csak a mozifilmeket, kibírtam, de annyira nem tetszettek.

Mindezek után nekem az új mozifilmekkel nincs bajom, újranézés is megvolt már. Tény, ezek már színtiszta akciófilmek, de pl. a diplomáciát untam régen is, olyan nagy tudományosság meg sose volt benne. Mint film simán verik az új Star Wars részeket, egyedül a Rogue One tud valamit felmutatni, bár abban is vannak hülyeségek, meg a végét már 40 éve elspoilerezték. A Han Solo film viszont vacak, azt az egyet nem is néztem meg újra a DVD megjelenéskor. Az rendesen ki is nyírta pár évre ezt a spinoff vonalat, így lett a Mandalorian, a Boba Fett és Obi-Wan is sorozat. Bár tartalom ettől nincs bennük több, mint egy 120-150 perces mozifilmben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#137092) FunPro válasza Dilikutya (#137091) üzenetére


FunPro
senior tag

A bőrszínnel annyi a problem jelen esetben, hogy elméletileg lucasék a rohamosztagosokat, meg úgy az egész birodalmat a nácikról és a náci Németországról mintázták.

De persze, ez még nem jelenti azt, hogy nem lehet köztük barna bőrű, csakhát na.

Amúgy nálam a bodega azért lett man of color, mert hogy színészkedni nem tud, az rohadt élet. Másért meg miért raknak be valakit egy főbb szerepbe?

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#137093) gyimger válasza FunPro (#137092) üzenetére


gyimger
őstag

Most az új sorozatukban szereplő (történetesen fekete) antitálentumot is sokan szidják, és bár senki sem a bőrszíne miatt, mégis sikerült a Disney-nek rasszizmust kiáltani. Annak a cégnek, aki zokszó nélkül háttérbe állít egy fekete karaktert a kínai piac kedvéért.
És hiába akadnak közkedvelt feketék a sorozatban, nyilván mindenki rasszista.

Bár ez a mechanika a egyfajta fordított pszichológiaként a kritikáknak kedvez.
Tegyünk feketét főszerepbe és bár a nézők rasszistákok, a kritikusok imádni fogják. Obi-Wan sorozat a Rotten Tomatoes-on 87%, nézői értékelések alapján 57%.
Tegyünk a Buzz Lightyear rajzfilmbe csókolózó melegeket, amire a kritikusok máris felpontozzák a filmet. Rotten Tomatoes 82% már most.

Tehát ha rossz a színészed, legalább legyen színes.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#137094) s7evcsenko válasza csuvicsuva (#137090) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Hát ha nem laksz messze Pécstől, akkor eljöhetsz kipróbálni, ha gondolod. :K
Csak benne van a pakliban, hogy ráfüggnél a VR-re. ;]

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#137095) Dilikutya válasza FunPro (#137092) üzenetére


Dilikutya
félisten

De nem a fajelméletet vették kölcsön, hanem a birodalmi törekvést, katonai struktúrát, meg a megfélemlítésen alapuló rendszert. És ha egy ilyen birodalomhoz keresel ötleteket, a náci Németország a legjobb, mert fejlett katonailag, gazdaságilag, és fegyelmezett. A Szovjetunióról mégse mintázhatták. :)

És mivel a Star Wars-ban az etnikai kérdés, bőrszín sosem volt tényező, miért ne lehetne fekete rohamosztagos. Ezzel nincs semmi gond önmagában, a kiemelt szereppel se, a baj az, hogy elfelejtették a szerepet megírni, és castingoltak rá egy teljesen semmilyen színészt. A kínai csaj ugyanez. De a Daisy Ridley is, nem az a baj, hogy nő, hanem hogy semmilyen a karakter is, a színésznő meg csapnivaló.

Amúgy a kisfaszom ki van már ezzel a fene nagy píszível. Nincs egy épkézláb színésznő, komikus régen se sok volt, nincs egy épkézláb fekete színész Will Smith-en kívül, kínai meg... És akkor azért rakunk rossz színészeket egy filmbe, mert abban a színben, szemkivágásban az jutott.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#137096) csuvicsuva válasza s7evcsenko (#137094) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Akkor még jó, hogy gyáli vagyok. :DDD

Egyébként pont az esetleges függés miatt nem is merném kipróbálni.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#137100) i2k válasza Dilikutya (#137091) üzenetére


i2k
senior tag

"A Star Trek-nél nem merném egyértelműen kijelenteni, hogy az eredeti jobb."

Én meg kimerem jelenteni.
Sokkal több mélység, fantázia, munka és színészet van bennük, mint az újakban.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.