Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) Peak válasza Szabo.Peter (#13897) üzenetére


Peak
addikt

HDMI?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#13902) Szabo.Peter válasza Peak (#13901) üzenetére


Szabo.Peter
csendes tag

Igen.
Viszont dolby true-hd illetve dts hd ma jelet még nem sikerül kisajtolni..

(#13903) Peak válasza Szabo.Peter (#13902) üzenetére


Peak
addikt

akkor a hardver nem képes rá. nézd meg a hangtulajdonságoknál a támogatott bitsteamformátumokat egyáltalán közöttük van e a truehd meg dtshdma.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#13904) Szabo.Peter válasza Peak (#13903) üzenetére


Szabo.Peter
csendes tag

Elvileg mind a videokártya, mind az erősítő támogatja.

Viszont csak 6 hangszórót használok, nem tudom hogy ezt érzékelné-e, vagy ettől függetlenül ki kellene írnia a forrás kódolását..

[ Szerkesztve ]

(#13905) Szabo.Peter


Szabo.Peter
csendes tag

Sosem gondoltam volna hogy ilyen bonyolult lesz ez.. :)
Próbálnék DTS hanglemezt lejátszani, de csak zaj jön.. :W

(#13906) Peak válasza Szabo.Peter (#13905) üzenetére


Peak
addikt

szuper. XBMC-t próbáltad-e?
az erősítőd tuti támogatja a trueHDt?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#13907) Joshi válasza Szabo.Peter (#13905) üzenetére


Joshi
titán

Nálam így működik a Dolby TrueHD és a DTS HD is:
Vezérlőpult->Hang itt az AMD vagy Nvidia legyen aktív

Az ffdshow Audio Filter legyen telepítve semmi más nem kell, ezután az MPC-HC lejátszóban be kell rakni ezt illetve a prefer legyen kiválasztva vagyis hogy használja:

Kétszer rákattintasz az ffdshow Audio Decoderre és az alábbiak legyenek bepipálva:

Elvileg így működnie kell, nálam csak így működik.

[ Szerkesztve ]

(#13908) rudi77


rudi77
tag

Win7-be hogy lehet beállítani hogy alvás után ne legyen bejelentkező képernyő?

Lav filter-el is megy dts-hd true-hd.

(#13909) Joshi válasza rudi77 (#13908) üzenetére


Joshi
titán

Természetesen más filterrel is működik. :K

(#13910) Szabo.Peter válasza Peak (#13906) üzenetére


Szabo.Peter
csendes tag

Ez alapján igen
HDMI™ Version 1.4 to Support 3D Video Formats, Audio Return Channel, Deep Color™, x.v.Color™, LipSync, Dolby® TrueHD, DTS-HD Master Audio™, DVD-Audio, Super Audio CD, Multichannel PCM and CEC
Dolby® TrueHD, DTS-HD Master Audio™, Dolby® Digital Plus, DTS-HD High-Resolution Audio™ Decoding

[ Szerkesztve ]

(#13911) Joshi válasza Szabo.Peter (#13910) üzenetére


Joshi
titán

Próbáltad az (#13907) leírtak alapján? :F

(#13912) zeix válasza rudi77 (#13908) üzenetére


zeix
senior tag

Az energiagazdálkodási lehetőségeknél.

(#13913) Szabo.Peter válasza Joshi (#13911) üzenetére


Szabo.Peter
csendes tag

Azt próbálgatom épp, de vmi sztem nem okés a beállításaimmal...
Te valamilyen kodek-packot használsz? Én a k-lite-t használom, elvileg minden megy vele ami kell, viszont az ffdshow nem volt az external filterek között, és az internal filterek sem biztos hogy jól vannak beállítva.. Újratelepítem

(#13914) Joshi válasza Szabo.Peter (#13913) üzenetére


Joshi
titán

Minden más codec packot törölni kell, csak az ffdshow legyen telepítve. :K

(#13915) Szabo.Peter: nekem így néz ki, te melyik MPC-HC verziót használod?

[ Szerkesztve ]

(#13915) Szabo.Peter válasza Joshi (#13911) üzenetére


Szabo.Peter
csendes tag

Ennek hogy kéne kinéznie? :)

(#13917) Peak válasza Enszuke (#13916) üzenetére


Peak
addikt

800MHzen használom én is a LoVo ramokat, 1,2V kapnak.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#13919) drdr


drdr
senior tag

7végén kaptam kölcsön egy vinyót, kipróbáltam, beraktam, arról játszottam le a videókat. Kipróbáltam egymás között 90-50 MB/s volt másolás sebessége, kezdetben nagyobb, majd csökkent.
Sajnos az akadást ez sem oldja meg. Márcsak memóriát és alaplapot nem cseréltem.... előbbit megoldom, de utóbbi lesz nehezebb.

A gyerek akart egy dvd-t lejátszani, -van egy dvd meghajtó is berakva-, de szaggatott volt a lejátszás, olyan, mintha nem 25 fps lett volna hanem 10-15. Folyamatos volt a lejátszás, csak éppen a mozgások voltak darabosak. Kénytelenek voltunk berakni az asztaliba... Erre vmi javaslat?

(#13920) sb válasza drdr (#13919) üzenetére


sb
veterán

Rendszer reinstall volt már?

(#13921) drdr válasza sb (#13920) üzenetére


drdr
senior tag

Persze, többször is... minden beállítva, ahogy kell, fentebb már leírtam mi mindent csináltam, javaslatokat próbáltam... (most újabbak kellenének, kezdet kifogyni az ötletekből ;) )

(#13922) Peak


Peak
addikt

valami totál nem jó nálad :(

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#13923) drdr válasza Peak (#13922) üzenetére


drdr
senior tag

Tréfás az, hogy időnként meg jó. A DXVA-s lejátszásokkal van baj, MPHC nem szaggatott madVR-rel...

Memóriát próbálok másikat szerezni, megnézem majd azzal mi a helyzet.... Most a LoVo 1600 MHz-es, de láttam itt már, hogy 800MHz-en meg 1033 is használnak, szóval nem lehet az a "szűk keresztmetszet".

[ Szerkesztve ]

(#13924) zsozso1


zsozso1
tag

Nálam megoldódott minden probléma az akadásokkal kapcsolatban. Az EDID adatokkal volt a gond (ahogy azt már régóta sejtettem). Találtam egy progit amivel egyszerűen át lehet írni őket és láss csodát minden tökéletesen működik. Minden frekire átvált a kijelző és teljesen sima akadásmentes a lejátszás.
Még annyit csináltam hogy felraktam a 12.7 beta drivert és így minden gond kipipálva.
Még annyit kell csinálni a lejátszás elején való akadással (mert az nálam is van) hogy az MPC-HC-ban nyomok egy options-t (o betű) és egy entert és azonnal megszűnik az akadás és utána már tökéletes.

(#13925) drdr válasza zsozso1 (#13924) üzenetére


drdr
senior tag

Meg tudod mondani mi volt az a progi amivel a szerkesztetted? (Advanced EDID editor?)

Csak lenne már igazad.... ;)

(#13926) zsozso1 válasza drdr (#13925) üzenetére


zsozso1
tag

Nem, ezt a progit egy srác írta de tökéletes.

http://hardforum.com/showpost.php?p=1038342324&postcount=6

(#13927) drdr válasza zsozso1 (#13926) üzenetére


drdr
senior tag

Köszi a linket. Sajnos ez sem segített. Felvettem 25 és 50 Hz-t is. Ugyanúgy, ha szaggatva indul vissza kell tekerni az elejére, vagy újra indítani a videót. Sajnos beletekerések után is - ahogy eddig is- szaggatni fog vagy épp elmúlik... Persze mindez 25 fps videóval csak.... Azt hiszem feladom ezt. Azt a pár 25 fps-es videót kibírom így, szerencsére a 23fps-sel nincs gond. Mindenesetre másik memóriával megpróbálom még...

Nem tudom mit kellett volna látnom az EDID szerkesztőben, összesen két felbontás volt a jobb oldalon (1920x1080@60 és 1366x768@??)... Többet kellene látnom? Bár azt mondja max 4 lehet abban a listában.

[ Szerkesztve ]

(#13928) rudi77


rudi77
tag

realtek alaplapi hangkártyám van.
Miért van az hogy ATI HDMI OUTPUT-nál a kódolt hangformátumok (dts-hd, true-hd ) néha eltünik és ilyenkor átvált 2 csatornára.
Hdmi kábel kihúz és vissza újból megjelenek.
Remélem tudtok segíteni mert már uncsi ki-be húzogatás. :W

Alvó állapotból való visszatéréskor hogy lehetne megoldani hogy induljon el az a progi amit szeretnék?

[ Szerkesztve ]

(#13929) Visormail válasza rudi77 (#13887) üzenetére


Visormail
addikt

A távirányító gombjait lehet babrálni az eventghost-al.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#13930) Szabo.Peter


Szabo.Peter
csendes tag

Már kezdek kiakadni... :Y

Sehogy sem tudom működésre bírni ezt a felállást a TrueHD/HD-MA dekódolásra,,

Feltelepítem a legfrissebb MPC-HC-t, aztán a LAV dekódereket, kikapcsolom a MP beépített matroska és mpeg splitterét, beállítom a külső szűrőket LAV-ra, beállítom hogy bitstreameljen mindent, de nem megy.

Addig jutottam el, hogy az erősítő kiírja hogy DTS HD master, de olyankor megáll a lejátszás, és csak pattogás hallatszik.
DD trueHD-nél még eddig sem jutottam.
Sima DD és DTS működik..

Próbáltam már XBMC-t, TMT-t, mindent.

Valaki akinek erősítője van és működik, igazán leírhatná a receptet.

(#13931) Peak válasza Szabo.Peter (#13930) üzenetére


Peak
addikt

milyen erősítőbe megy a HDMIn a hang?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#13932) Peak válasza rudi77 (#13928) üzenetére


Peak
addikt

mert nem konfigoltad be rendesen.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#13933) Szabo.Peter válasza Peak (#13931) üzenetére


Szabo.Peter
csendes tag

(#13934) rudi77 válasza Szabo.Peter (#13933) üzenetére


rudi77
tag

Nekem onkyo609-el megy a dts-hd!
Lav filtert használj és pipáld ki a filterbe dts-hd tru-hd.

(#13935) zsozso1 válasza drdr (#13927) üzenetére


zsozso1
tag

Nálam 3 felbontás szerepelt. Az edit-re kattintva látni fogod hogy valóban mennyi az annyi. Nálam pl. a 60hz az 60.98....... volt. ÉN töröltem mindet és hozzá adtam a 23.976, 25, 29, 60. Ja, talán még egy fontos dolog, én nem az újabb MPC-HC-t használom hanem egy régebbit aminek teljesen más a teljes képernyős része (1.5.3.3739 XvidVideo.Ru le tudod tölteni). Talán még ezt próbáld meg aztán ha így sem jó akkor nincs több ötletem.

(#13936) rudi77


rudi77
tag

Komoly gondokba ütköztem.
Nálam a felállás :

htpc hdmi kimenet---onkyo609 erősítő--samsung plazma tv.

Tv kártyám is tartalmaz a htpc.
Az erősítő ha standby van akkor is a képet és a hangot továbbítja a tv-nek. (ha tuner kártyát nézem így használom)

Csak az a baj ha így tuner kártyát nézem átvált a ati-hdm-audio két csatornára (sztereo).
Letiltja a hd hang továbbítást.Erősítő bekapcs ati-hdmi-audio továbbra is sztereo marad.
Hdmi kábel kihúz visszadug egyből megjelenik minden hangformátum az ati-hdmi-audio-ba.
És lehet mozizni.

Hát ezt a kábel húzogatás nem valami kényelmes megoldás! :W
Valaki tud rá valami receptet?

(#13937) zsozso1 válasza rudi77 (#13936) üzenetére


zsozso1
tag

Én arra a bizonyos "HDMI kézfogásra" gyanakszom. Próbálj meg másik bemenetre kapcsolni aztán vissza, vagy újra indítani a HTPC-t. Nálam is volt ilyen gond (mármint kézfogás) és a megfelelő bekapcsolási sorrend megoldotta.

(#13938) rii


rii
nagyúr

sziasztok

igényses kinézetű hi-fi szabvány-méretű házról kérhetnék linket?
ilyesmik nem tudom vannak-e még minél kevesebb cuccos van rajta annál jobb, pláne, ja SLOT-IN dvd lenne benne

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13939) rudi77 válasza zsozso1 (#13937) üzenetére


rudi77
tag

Àlandóan újrainditani nem egy komfortos dolog! Valami ötlet valakinek?

(#13940) Peak válasza Szabo.Peter (#13933) üzenetére


Peak
addikt

ok. akkor most szépen uninstallálj minden felrakott audio kodeket, filtert, manupulátort, ffdshowt, stb.
ezek mind beleszólnak a bitstream dolgokba.
a legjobb igazából egy tiszta friss install, CSAK driverek, és egy XBMC HD AUDIO, NEM A SIMA XBMC...

lehet egyébként hogy itt baxod el, hogy nem a HD Audio patches XBMCt tetted fel... keress rá googleval...

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#13941) canniball válasza rii (#13938) üzenetére


canniball
nagyúr

A Silverstone oldalán nézz körül.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13942) bambano válasza rii (#13938) üzenetére


bambano
titán

én itt láttam rendes házakat... egy telefont megér.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13943) Space marine


Space marine
aktív tag

Sziasztok!

Brazos platformon gondolkodom a "média" szobába viszont heti 1-2x online játékot is tolok.. world of tanks.. kérdés, hogy eleve halva született az ötlet? :F gondoltam megtámogatnám külön videokártyával, hátha az is tehermentesít egy kicsit..
Vélemény? :)

(#13944) #03969024 válasza rii (#13938) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ennyi pénzért inkább kezembe venném a reszelőt, meg a fúrógépet, aztán valami kiszuperált hifibe költöztetném a cuccot.

(#13945) Lacyka


Lacyka
aktív tag

Kérdeznék én is egy "butát"
Adott egy ilyen gyönyörűség.Annak szeretném a vfd-jét windows 7 alatt irányítani, mert csak a dátum időt mutatja és ennyi.
A gyári MSI driver fent van, de lcd smartie-val nem tudom életre kellteni.
Segítene valaki a pontos konfigurálásba.
Priv-ben is jöhet.
köszi.

^.^

(#13946) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Nem kimondottam HTPC-hez, de mITX laphoz keresek házat. Merre érdemes körbenézni vagy van-e esetleg vmi mITX specifikus márka? Összegyűjtve nem találtam semelyik shopban ilyet, találomra meg elég hosszadalmas folyamat keresgélni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#13947) canniball válasza _ak_ (#13946) üzenetére


canniball
nagyúr

mITX specifikus topik ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13948) sb


sb
veterán

XBMC-ben hogy lehet beállítani, hogy a sztereo jelet felkeverje 5.1-re analógon?
Vagy csak vmi külső filterrel megoldható?

(#13949) Peak válasza sb (#13948) üzenetére


Peak
addikt

szereoból 5.1re? egész pontosan ezt hogy érted?
mit szeretnél hallani? oldalakra bontva a megfelelő oldalt, a centerben meg egy összekevert?
vagy van olyan hogy ProLogic meg egyéb kamutérhangzások, amit sztereoból készitenek hangprocesszorok.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#13950) tendetiti


tendetiti
tag

Sziasztok!
Megoldható az, hogy XBMC-ben a zene lejátszást foobarral tegyem ez alapján, illetve .dts kiterjesztésű hanganyagot játszanék le, szintén foobarral. A dts plugint felraktam, de csak sztereo jel jön ki a gépből (XBMC-ben a filmek DTS hangja, kimegy rendesen).
Avagy kellene egy zene lejátszó progi, amit be tudok építeni az XBMC-be, és viszi a flacot, az SACD képfájlokat ill. a .dts zenéket.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.