Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) Sylc válasza Birki (#20948) üzenetére


Sylc
senior tag

Hotas X csont nelkul mukodik Mac OS oprendszerrel (10.7 felett probaltam), ha utana esetleg bootcampelsz akkor lehet Horizonsod is, de jelenleg driver problemak okan, nem tervezi a Frointier, hogy a season 2 aldasaiban reszesulj, nem windows rendszer alatt.

Ezert valtottam OS-t.

Saitek is mehet OS X alatt, de nem probaltam, elso hotasnak en nem adnek ki ra annyi penzt, plane a Windows alatti "ebbe az USB-be dugd stb. nem jon be, meg nekem kenyelmetlen :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#20952) Birki válasza Sylc (#20951) üzenetére


Birki
tag

Köszönöm a választ! ;)

Igen, azért csak a Dangerous, mert olvastam a kiegészítővel a gondokat. Azért bízom benne, hogy egyszer csak megoldják...

Bár Win-re is tudnám telepíteni, de akkor elbuknám az SSD-t.
Így marad az alap játék, abban is lesz mit tanulni.
Ha pedig biztosan egyelőre csak a Hotas X kompatibilis, akkor az lesz. :)

Üdv
Birki

Szerintem...

(#20953) Sylc válasza Birki (#20952) üzenetére


Sylc
senior tag

Ezt az SSD-t buknad reszt nem ertem :)

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#20954) Pro Cambarus válasza grHawk (#20945) üzenetére


Pro Cambarus
csendes tag

Elég jelentős változás, hogy az esetleges undermine elég jól kiszűrhető az űrállomásokon biztosított információkkal. Ez nem védekezési forma, de az okok behatárolásánál sokat segít. Gyakorlatban azonban még nem nagyon hallottam a problémáról, esetleg valamely rare trading pontokon, mint kitűntetett helyeken lehetne hatása. A bounty-k most már név és érték szerint követhetők. A trade hatását nerfelték a BGS-ben.

Ennél jelentősebb nehézség, hogy követhető módon, de az undermine sokszor könnyebb az influence fejlesztésnél. Magasabbak a szorzói, kevesebb feltételnek kell megfelelni a nem anarchikus rendszerekben. A frakció küldetésekkel pedig (kivált több rendszerben aktív frakcióknál) kis figyelmetlenséggel legalább annyi kárt lehet okozni, mint hasznot, néha szinte nincs a bulletin boardon az influence értékét tisztán növelő küldetés.

(#20955) pilóta


pilóta
nagyúr

Kipróbálom ezt a hatalmasságok módot.
Elszegődtem az egyikhez, az a csajszi a fülbevalóval.

Na most a kérdésem, hogy mit is kell itt tenni? :D
Van egy feladat, amit a menüjében el tudok vállalni, hogy médiafájlokat kell teríteni a rendszrekben, hogy a népek nehogy propaganda nélkül maradjanak. Felveszek a raktérbe 10 db csomagot, amit szét kell osztani. A kérdés, hogy hová? Nincs megadva konkrét célállomás, csak annyi, hogy a kiválasztott rendszerekbe vigyem, de melyik rendszerek a kiválasztottak?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20956) Sylc válasza pilóta (#20955) üzenetére


Sylc
senior tag

Pilota elvtars, mint minden kezdo jatekost, kerlek NE powerplayezz az elejen, fajni fog, ki fognak loni es tobben fognak rad vadaszni a galaxis lakott feleben, mint amennyi loszered van.

De ha megis belevagnal, akkor olvasd el az osszefoglalot, mielott kerdezel. Sot nezd meg az ED.hu oldalat, ha ott nincs hasznalhato info, akkor kerdezz.

A powerplay elonye / hatranya az elejen kb 1:100 hoz, nincs eleg penzed visszaloni, rutinod lerazni az enemyket (akik torvenyesen kilohetnek, bountyt sem kapnak utanad) es nincs raktered erdemben "teriteni" a cuccot.

Mi a szosz az a hatalmassagok mod? Miert kell mindent magyaritani? meg se tudom szamolni, hany ingerem van tole :D

[ Szerkesztve ]

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#20957) Sylc válasza Birki (#20952) üzenetére


Sylc
senior tag

Arra figyelj, hogy nemelyik Hotas X-en van PS3/PC kapcsolo, az legyen PC-re allitva, vagy nem mukodik :D

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#20958) pilóta válasza Sylc (#20956) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem tudom, így van az összefoglalóban, de legyen akkor powerplay:D

Hát mostmár mindegy, ha szerződést bontok, akkor meg az se jó.

Szóval itt van a feladat:

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20959) Sylc válasza pilóta (#20958) üzenetére


Sylc
senior tag

Draga Be'la'm,

A csalad koszoni jol van, kultdunk taviratot, amiben benne volt a nagyi hagyatekanak zaradeka, annak is preparation resze, mivel szemed mar gyatra, kerleg olvastasd fel a Gizike'vel, mert neki meg gogyija nincs, ezert majd a szomszed Isti (oh az a draga Istvan, hogy van mindig?) ertelmezi nektek, mi is vala oda vesve.

Mindig is butus kolok voltal, ezert kerlek a kutyanak ne adj ujra nyultapot, mert multkor mikor read biztuk vala, alig birt leszokni a reparol, sot azota futyul ugatas helyett...

Hogy adjam ertesedre, hogy a papiros amint kuldve vala feled, nem tudod beleverni abba az ureges kobakodba, egyszeru leszek mint a szeg (na jo, csak miattad, mint egy vonal, ne zavarodjon meg az elme'd), elmondtam mar ezerszer, nem mondok el semmit ketszer te gyerek.

Ovassad el fele aztat a leirastot, ertelmezd (vagy kerd meg az Istvantot), ha ott nincs leirva feketen - feheren (kekes narancssargan) akkor kerdezz, de addig maradok tisztelettel halgatag mentorod.

Csokol
Geza es becses neje

u.i.:
A macskat ne tedd az akvariumba, mert hinned kell benne, az neki nem jo, plane ha viz is van amottan ne'kije...

[ Szerkesztve ]

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#20960) Urby66 válasza Sylc (#20959) üzenetére


Urby66
aktív tag

Nem tanár vagy te véletlenül odaát a nagy szigeten?
:-)

(#20961) Sylc válasza Urby66 (#20960) üzenetére


Sylc
senior tag

Nem, csak nem szeretem ugyanazt ketszer megvalaszolni, holott mar elsore is tokeletes megoldast nyujtottam be a feladatra.

[ Szerkesztve ]

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#20962) pilóta válasza Sylc (#20959) üzenetére


pilóta
nagyúr

:D

Megtaláltam közben, csak elsőre nem volt egyértelmű. :P

Már meg is kaptam érte a jó kis meriteket.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20963) Sylc válasza pilóta (#20962) üzenetére


Sylc
senior tag

Ne vedd magadra, csak kikeltem magambol, kb az ilyen "elmondtam mar ezerszer" dolgok okan indult a oktato videos kurzus is, tul sokszor kerdezik meg ugyanazt, de mikor megjon a valasz, akkor nincs foganatja...

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#20964) tttzshd


tttzshd
tag

Sziasztok !

Gondoltam megveszem a játékot mert nagyon megtetszett,de érdemes egyből a
Horizons venni ,annyival több minden van benne ,vagy jó az alap is ?

köszi

(#20965) grHawk válasza Sylc (#20963) üzenetére


grHawk
aktív tag

Ne szabadkozz, a pokol kapui már úgyis reád várnak!!!
ELJŐ A VILÁGVÉGE!! ELJŐ A VILÁGVÉGE!!

(#20966) grHawk válasza tttzshd (#20964) üzenetére


grHawk
aktív tag

Egyértelműen a Horizonst ajánlom, annak ellenére is, hogy sokak MÉG keveslik a tartalmat.

(#20967) Sylc válasza tttzshd (#20964) üzenetére


Sylc
senior tag

Igen, a Horizons 1 ev frissitest tartalmaz az alapjatekon felul, mig az ED csak olyan aprobb frissiteseket kap, amit a kompatibilitas megtartasa megkovetel.

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#20968) tttzshd válasza Sylc (#20967) üzenetére


tttzshd
tag

köszi :)

(#20969) duvi válasza tttzshd (#20964) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia,
Idézet a fenti összefoglalóból:
"- 2015. december 15-én Horizons néven megjelent az első kiegészítője a játéknak. Ez alapból tartalmazza az alapjátékot is, tehát aki hosszútávra tervez az ED-vel, annak ajánlott ezt a kiadást beszerezni. Akik viszont még hezitálnak, vagy sokallják a Horizons árát, azoknak jobb vétel lehet a lényegesen olcsóbb alapjáték. Természetesen utóbbi esetben nem kapjuk meg a Horizons-al érkező tartalmi bővítéseket (pl. bolygókon való leszállás).

Macintosh tulajdonosok várjanak a Horizons kieg megvételével, mivel a Mac-es verzió, bizonytalan ideig késni fog!"
Ezek után a Te kezedben a döntés. Legtöbbünknek megvan a Horizons, mert nekünk bejött a játék, de ettől még nem szeretnélek rábeszélni ;) Döntés előtt azt javasolnám, hogy nézzél meg minél több videót.

(#20970) kiskuplung válasza Sylc (#20949) üzenetére


kiskuplung
őstag

Tegnap már nem volt erőm írni, de úgy néz ki, megoldódott a dolog.

A wifinél ha letiltom, hogy open spotokat keressen, kikapcsolom a bluetooth-t teljesen, és letiltom a location-t, akkor abbahagyja ezt a 30 másodpercenként lagolást.

Hogy a fenti hármasból pontosan melyik is okozza a problémát, azt majd ma este kiderítem :)

Rendeltem egy ilyet, már alig várom, hogy megjöjjön : [link]

A Cardboard tényleg csak tesztelésre jó, olyan kicsi a látószöge.

Amúgy a HOTAS X-et én a Jézuskától kértem karácsonyra, de 2. nap végén elkezdett borzalmasan nyikorogni, meg akadt amikor lefele húztam, úgyhogy ment vissza garanciába. :(

(#20971) tttzshd válasza duvi (#20969) üzenetére


tttzshd
tag

Köszi ! Már töltődik ..gondolom rengetek kezdő videó lecke van a neten..de valami tipp a kezdőknek ?

(#20972) velizare válasza tttzshd (#20971) üzenetére


velizare
nagyúr

sose egyél a sárga hóból.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#20973) baphomet válasza tttzshd (#20971) üzenetére


baphomet
senior tag

Leszámítva az itteni téma összefoglalót? ;)

(#20974) brd válasza #84221696 (#20942) üzenetére


brd
nagyúr

Igazából egy "kis" gyakorlás után egy megfelelően fittelt ASP-vel is neki lehet menni az NPC Pythonnak, mert nagyon béna lett szegény.

The only real valuable thing is intuition.

(#20975) Sylc válasza kiskuplung (#20970) üzenetére


Sylc
senior tag

eBay: http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=261993774815&alt=web

En ezt rendeltem meg, nem mintha nem lenne 5 masik FPV szemuvegem amit ne tudnek atmokolni ilyenre... :)

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#20976) duvi válasza tttzshd (#20971) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem az említett Téma összefoglalóban megtalálod a legfontosabba videó linkeket is ;)

(#20977) Urby66 válasza Sylc (#20975) üzenetére


Urby66
aktív tag

Kicsit Oculus feelingje van... :))
Amúgy meg kb 2000 forint, nem éri meg mókolni. :K

[ Szerkesztve ]

(#20978) Urby66 válasza duvi (#20976) üzenetére


Urby66
aktív tag

A téma összefoglalóval kapcsolatban egy kérdés: Nem lehet valahogy egy linkekkel ellátott tartalomjegyzéket generálni az elejére? Úgy tapasztaltam, hogy rengeteg új játékos van aki csak feltesz egy kérdést - ami persze nem baj - anélkül, hogy a keresőt használná vagy az összefoglalót átnyálazná. Meg tudom érteni a kollégákat aki kicsit ingerültek ez miatt, ugyanis rengeteg időt öltek bele, hogy anyagokat gyártsanak a kezdőknek és úgy tünik hiába.
Más részről meg az újaknak is unalmas lehet, hogy folyton visszapattanak a nézz videót, vagy olvass összefoglalót válasszal.

Szóval szerintem ha linkek lennének az elején akkor talán nem tántorítaná el a kezdő érdeklődőt a hosszú szöveg és rögtön az általa érdekesnek talált részhez tudna ugrani.

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy engem annyira érdekelt a játék, hogy még a vásárlás előtt az összes magyarul elérhető anyagot elolvastam, sőt igazából az EDHU cikkei alapján döntöttem a vásárlás mellett. Azt látom, hogy egyszerűen túl sok és túl részletes az anyag amit felhalmoztunk (ami szerintem nem baj) és ezt a kezdők nem olvassák végig.

(#20979) duvi válasza Urby66 (#20978) üzenetére


duvi
nagyúr

pcnet kollégától kaptam egy jó ötletet, amivel áttekinthetőbb lesz az összefoglalónk. Elkezdtem dolgozni rajta. Amint elkészülök a bétával, kiteszem véleményezésre.

(#20980) #14955008 válasza Sylc (#20956) üzenetére


#14955008
törölt tag

"tobben fognak rad vadaszni a galaxis lakott feleben, mint amennyi loszered van."

Én viszonylag kezdő vagyok, na nem a játékot illetően, hanem a játékidőt nézve. Egy ASP Explorerben vergődök, és fejlesztgetem mikor van időm játszani, de kifejezetten örülök, hogy hozzám jön a bounty, repu farm és küldizés közben. Igazából ez a fő ok hogy nem léptem ki miután kíváncsiságból megnéztem.

(#20981) kiskuplung válasza Sylc (#20975) üzenetére


kiskuplung
őstag

Majd írd meg, hogy milyen tapasztalataid vannak.
Én most jól felszereltem a fejemre a cardboardot, és 10 perc játék után instant hányinger.

Nem is a framerate-tel van a gond, hanem hogy tisztán látszik, ahogy "utánhúznak" a pixelek. Utoljára 2004-ben éreztem ilyet, az első TFT monitoromnál.

Neked milyen telefonod van? Én Sony Z3-mal próbálom.

(#20982) Birki válasza Sylc (#20953) üzenetére


Birki
tag

Dual boot-os a gép. Az OSX van SSD-re telepítve, azt nem látja a WIN. :)
Oda figyelek a gombokra, kapcsolókra, köszönöm! ;)

[ Szerkesztve ]

Szerintem...

(#20983) Sylc válasza Birki (#20982) üzenetére


Sylc
senior tag

SSD-n van a MacOS, feltetted a bootcamp appot, nekem ir olvas Maces vinyot...

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#20984) Sylc válasza kiskuplung (#20981) üzenetére


Sylc
senior tag

Telefonom meglepo modon egy HTC, tipust nem irhatok, de mezei 801es qualcomm procis, 6.0 van rajta, 1080p, fps olyan 45-60 fps (ips kijelzo, nem vibral, utanhuzas nincs).

A nekem milyen telefonom van kerdesre nem tudok erdemben valaszolni, melyik erdekel a 30 db kozul? :D

Amin meg gondolkodom, hogy egy kijelzo helyere beteszem a telefont fixre az FPV fejesemre, azon nem lesz 3D igy a fejfajas ha lenne megszunik (stream is menni fog melle) es van egy nagyito a szemem elott ami megoldja a fokuszalasi problemat (fejfajas fo okai, 3D es a kozeli fokusz).

[ Szerkesztve ]

Pilot: Cmdr.Flynth Stream: twitch.tv/cmdrflynth Goal: Stolen cargo the best cargo :) Experience: Please give me your cargo, (hard points released) I said PLEASE!!!

(#20985) rtitusz


rtitusz
őstag

Jelenleg ismert (és egyre bővülő) Barnacle helyszínek listája: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bichQJBbL9ygW1xXc3GQhC5KT-o9u05ihWKXebt4BcM/edit#gid=223643326

(#20986) pilóta


pilóta
nagyúr

Na megint haldoklik a szerver. Azért ez gáz, hogy ilyen sűrűn előfordul. Vagy csak mostanában van így?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#20987) duvi válasza pilóta (#20986) üzenetére


duvi
nagyúr

Igaz, hogy én jelenleg nem játszom, de a Horizons előtt nem voltak ilyen jellegű problémák :(

(#20988) rtitusz válasza pilóta (#20986) üzenetére


rtitusz
őstag

Ennyit tud az Amazon. ;) (Náluk van a szerver.)

(#20989) #14955008 válasza rtitusz (#20988) üzenetére


#14955008
törölt tag

Twitch.tv is szarabb lett mikor megvette az Amazon. Eddig még ED-nél nem tapasztaltam, de nem játszom masszívan órákon át.

(#20990) rexsimus válasza pilóta (#20986) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Én két hete nem tudok játszani, mert folyton ledobál, szóval...

[ Szerkesztve ]

(#20991) grHawk


grHawk
aktív tag

Mikkorra tippelitek a 2.1-et? Az utolsó hírlevélben már elég konkrétan emlegettek változásokat a mission rendszerben, beszélt a commander creatorról meg ilyesmik. Én ilyenkor a gyenge angol tudásommal épp, hogy csak fogalmam van róla miről beszélnek :D

btw valaki nem akarja csak a kifejezetten Michael Brooks szekciókat lefordítani? Azokban vannak a legérdekesebb dolgok.

(#20992) orientcx


orientcx
őstag

Tereshkova meg Gunship-el tolta. :)
Azt azért mondjuk jó lett volna tudni, hogy az űrhajós nénivel van dolgom, vagy a mi derék Szolnokon született szépséges szabad szájú szőke szalonművésznőnkkel(sz betűkben már jobb vagyok, mint Babits :) ). Próbáltam belesni a pilótafülkébe, de nem lettem okosabb. Mindenesetre cicit sajnos nem láttam :N
-

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#20993) VitoSagi válasza orientcx (#20992) üzenetére


VitoSagi
tag

Olyan sok cicit az eredeti példányokon sem találnál szerintem... :P

NAGYON OFF (Elnézést!): Apropó, nem akar valaki egy alig használt komoly szobakerékpárt így az ünnepek utáni túlsúlyt megszüntetendő? Már nagyon útban van. Természetesen privátban lehet érdeklődni. Annyi ide tartozó vonatkása van a dolognak, hogy ennek a segítségével E kategóriás tömegből hamar lehet mondjuk D besorolásút elérni. :DDD

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#20994) BandiT85 válasza orientcx (#20992) üzenetére


BandiT85
aktív tag

"Szolnokon született szépséges szabad szájú szőke szalonművésznőnkkel" ---> Alliteráció :D ;)

[ Szerkesztve ]

(#20995) orientcx válasza BandiT85 (#20994) üzenetére


orientcx
őstag

Ilyesmire bátorkodtam célozni én is, de azért csak "sz" betűztem, mert Babits mester elhíresült soraival ellentétben nálam a ritmus időnként indurka-pindurkát meg-megdöccen, és emiatt ezt még egy magamfajta Fed szájhős sem tudja alliterációvá magasztalni. :U Sajnos ez csak egy szimpla "sz" betűs felsorolás(attól ez persze még egy remekmű) :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#20996) rtitusz


rtitusz
őstag

Láttátok Araen kis minigame-jét?

https://twitter.com/zsoka75/status/689090630258192388

(#20997) BandiT85 válasza orientcx (#20995) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Én úgy tanultam, hogy: alliteráció a szókezdő hangok rímelése. A ritmus csak egy plusz azon felül, na de már OFF vége! :)

(#20998) Birki válasza Sylc (#20983) üzenetére


Birki
tag

Nálam nem látszik WIN alatt az SSD. Jobb is, ha nem keveredik a két rendszer. :)

De nem gond, így ma megvettem a Horizons-t. A HOTAS holnap lesz meg de kipróbáltam a játékot.
Hát, nem mondom, hogy könnyű az irányítás egérrel és billentyűvel! :)

Van valahol billentyűzet térkép az alap kiosztásról?

Szerintem...

(#20999) Birki válasza Birki (#20998) üzenetére


Birki
tag

Közben az összefoglalóban megtaláltam amire szükségem volt. :)

Szerintem...

(#21000) LacStein


LacStein
csendes tag

Politikai oktatáson is hiányoztam :B Remélem sikerül ideszúrni a képet...
1. kérdés: a wanted alatti frakció csak a helyi vezető pártot adja értésemre vagy arra utal, hogy ők körözik, esetleg épp ellenkezőleg: az alulírott frakció "katonája" ez a martalóc? Már a csillag mellett rám rontott. Ilyen zsíros küldim :)) (synthetic meat - 60e) még nem volt. Esetleg nem örültek, hogy hoztam? Sajna nem emléxem, kitől kaptam a megbízást, de azt rendben kifizették.
2. Ha kilőttem és leszállva e frakció állomására, a sheriffhez bekopogtam a bountyért, jár egy lehetséges-tagjelölti státusz az IPSZ-ben?
3. Hová lett a bountym? A transactionst lenyitva semmi, akkor ne is keressem? Szokott csak úgy eltűnni? Ja és KWS-em az nincs. Egyelőre Odüsszeuszként bolyongok a környező rendszerekben, állomásokon.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.