Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) kali válasza L4rs (#3299) üzenetére


kali
legenda

szerintem inkább ennyire kevesen használnak slot in optikai meghajtót, illetve abban mini cd/dvd lemezt...

(#3302) IRON STORM válasza icons (#3296) üzenetére


IRON STORM
őstag

taiwan Verbatim +R MCC004 16x írás Lite-On iHAS 324 BL1N firmware:

Csak a TDi!

(#3303) IRON STORM


IRON STORM
őstag

JVC +R YUDEN 003 8x írás Lite-On iHAS 324 BL1N firmware:

JVC +R YUDEN 003 8x írás Pioneer 216L 1.09 firmware:

szerk: érdekes a 3.5 gb-hoz közeledve az a sűrűn található PIF hiba.

gg72 ha lenne kedved az asus íróddal 8x sebességgel tesztelni egy ilyen JVC +R lemezt azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#3304) gg72 válasza IRON STORM (#3303) üzenetére


gg72
veterán

Sajnos két lemez is a kukában végezte, egyszerűen nem volt hajlandó megírni őket... :((

(#3305) IRON STORM válasza gg72 (#3304) üzenetére


IRON STORM
őstag

Úgy értem hogy mindegy melyik íróval írod meg, csak teszteld le az Asussal 8x sebességgel. Tehát a teszt fusson 8x-an.

Csak a TDi!

(#3306) Calogero válasza gg72 (#3300) üzenetére


Calogero
addikt

Használtam +os lemezt is, de volt pár film amit netről szedtem, hogy nem fért fel rá.
Ezért kéne valami jó kis -os lemez (emberi áron) az írómhoz mert a Verbatimok fogynak, és errefelé már csak Kínai Verbatim van .

Nem sok márkájú lemezt használtam, eddig.

Pio106/107: Traxdata -R előbb 4X majd 8X
Pio112: TDK-R (sötét kék színű), Verbatim+R/-R
Nec7243S: Verbatim -R

[ Szerkesztve ]

(#3307) gg72 válasza IRON STORM (#3305) üzenetére


gg72
veterán

OK, holnap reggel megcsinálom.

(#3308) gg72 válasza Calogero (#3306) üzenetére


gg72
veterán

Nekem magyon jó tapasztalataim vannak a mínuszos Sony-val, az ára is igen kedvező, 50-60 Ft körül mozog. A Pioneer 116D és az NEC 7203S íróm is nagyon jól írja (jobban, mint a mínuszos TY JVC-t!).

(#3309) SzalaiG válasza gg72 (#3308) üzenetére


SzalaiG
addikt

Kösz az infót. A legjobbkor, mert a jövőhéten lesz 50es hengerben 50Ft/db-ért. :D

Dodi72-nél

(#3310) gg72 válasza IRON STORM (#3303) üzenetére


gg72
veterán

JVC +R YUDEN 003 8x írás PIONEER 116D íróval:

8X teszt:

4X teszt:

(#3311) Calogero válasza gg72 (#3308) üzenetére


Calogero
addikt

Én is köszönöm az infót, megpróbálom én is a Sony-t

Ebből is van több fajta, ha van akkor mire kell oda figyelni?

Ez kell nekem: [link]?

(#3312) IRON STORM válasza gg72 (#3310) üzenetére


IRON STORM
őstag

Neked nincs benne ott ahol nekem. Ekkora lenne a szórás ennél a lemeznél is? Nem biztos hogy még egyszer veszek ilyet.

Csak a TDi!

(#3313) Csabee. válasza gg72 (#3310) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez a teszt mit mutat meg? :$ Nem vagyok informált ezen a téren.

Üdv: Csabee.

(#3314) Lauda válasza IRON STORM (#3207) üzenetére


Lauda
félisten

Megkerdeztem a sracot, indiai gyartasu a dl+ verba, az akkor jo minosegu, irhatok ra batran? ;)

(#3315) IRON STORM válasza Lauda (#3314) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen jó írj rá nyugodtan..:)

Csak a TDi!

(#3316) Lauda válasza IRON STORM (#3315) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, koszonom! :R

(#3317) gg72 válasza Calogero (#3311) üzenetére


gg72
veterán

Tudomásom szerint csak egyféle van belőle, Sony MID-es.

(#3318) gg72 válasza IRON STORM (#3312) üzenetére


gg72
veterán

Azért a Te eredményeid sem olyan rosszak, sőt! Szerintem minden lemeznél van ekkora szórás, a mínuszos Verbáról meg ne is beszéljünk...

(#3319) gg72 válasza Csabee. (#3313) üzenetére


gg72
veterán

Röviden: a megírt lemez minőségét, minél alacsonyabbak az értékek, annál jobb. Hosszabban (és angolul): [link]

(#3320) L4rs válasza kali (#3301) üzenetére


L4rs
tag

:( Akkor nem marad más, mint a próba.
Most látom csak, hogy az ASUS notebook topicban is olvastam elég sűrűn a neved. Ott is igen segítőkész vagy. :R

[ Szerkesztve ]

(#3321) IRON STORM válasza gg72 (#3318) üzenetére


IRON STORM
őstag

Így sem rossz, csak furcsa hogy ennél a lemeznél jön ki, a Verbatimnál nem( még a kínai gyártmányúnál sem). Ráadásul mindkét íróval írva ugyanott.

Ma telepítettem próbaképpen egy win 7-et a meglevő xp mellé.
Ugyanaz a felállás.

Csak a TDi!

(#3322) Lauda


Lauda
félisten

Indiai -16x tdk dvd 50-es henger, tudtok rola valamit, hogy milyen minoseg? ;)

(#3323) SzalaiG válasza Calogero (#3311) üzenetére


SzalaiG
addikt

A linken lévő Sony-ra gondoltok? Ilyet tudok 50ért.

(#3324) IRON STORM válasza Lauda (#3322) üzenetére


IRON STORM
őstag

Tudjuk milyen médiakódja van? Ez melyik TDK a kék színű?

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#3325) Ottó58 válasza Lauda (#3322) üzenetére


Ottó58
senior tag


Indiai-amit sikerült Karácsony előtt vennem. TDK EXTRA FINE MATT 25db-os, 16x. Szlovákiából származik. Vagy 10 filmet megírtam 8x-on, mikor észrevettem a lejátszóban, hogy valami nem stimmel. A sz.gépen simán futnak a filmek, itt akad, kockázódik, ugrik stb. Már a doboz is más volt, menetes csavarfordulattal nyitható, nem olyan 3lábbal akasztós, mint a többi.Tesztek=silány minőségű lemezek. Azért nem teszteltem előtte, mert a TTH 02 TDK még tűrhető volt. Alig akadt benne 1-2 gyengébb minőség. Ez meg TRÁGYA!!! Verbatim -MCC 004-, 25 darabból 25 db kitűnő volt. A TDK volt eddigi legnagyobb csalódásom, itt nem számítottam ilyen SZAR minőségre. Ezek után A TDK-t kerülni fogom!
-De lehet hogy csak ez az író nem szereti?

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#3326) Lauda válasza IRON STORM (#3324) üzenetére


Lauda
félisten

Mediakodot meg nem neztem, de ez az a lemez:

:)

Amugy veletlen kerult hozzam, akitol rendelni szoktam, 100 cd helyett 100 dvd-t kuldott es nem kuldtem neki vissza, dvd-ben csak verbatimot szoktam rendelni. Meg nezek mediakodot, de ha gaz a lemez irjatok meg legyszi, mert inkabb kivagom a fenebe, mintsem elvesszen a rairt adat. :)

(#3325) Ottó58 Ez nem valami jo hir, remelem az enyem nem ilyen silany. :O

[ Szerkesztve ]

(#3327) IRON STORM válasza Lauda (#3326) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az előttem említett mbi01rg40 mides lemez valóban egy kalap sz.r.
A Pio 216 és a Lite-On is szarul írja de nem is láttam még normálisan megírt lemezt ebből.

Csak a TDi!

(#3328) Lauda válasza IRON STORM (#3327) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig az enyem is ilyen, a mediakod is es a csavarmenetes nyitas:

Megy is a levesbe az egesz :O , koszonom a segitsegetek, de komolyan. :B :R Anno az aritakkal szivtam meg, illetve akkor jo volt, csak 1 ev utan mar nyista visszaolvasas. Az ilyen silany lemezeket inkabb kerulom. :)

Amugy a verbatim ilyen:

:F

[ Szerkesztve ]

(#3329) IRON STORM válasza Lauda (#3328) üzenetére


IRON STORM
őstag

Verbatimod az hibátlan.

Csak a TDi!

(#3330) Lauda válasza IRON STORM (#3329) üzenetére


Lauda
félisten

Azt mondod? ezeket a MID-bol nezitek vagy mibol? ;)

Megneztem a dl verbat is, az ilyen:

:)

(#3331) IRON STORM válasza Lauda (#3330) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az is nagyon jó, max 4x-en írd.

Csak a TDi!

(#3332) kali válasza Lauda (#3330) üzenetére


kali
legenda

igen, főként a médiakódból!

(#3333) Lauda


Lauda
félisten

(#3331) IRON STORM, (#3332) kali

Orulok neki es koszonom a segitseget mindkettotoknek! :R Eddig max 2.4-szeresen irtam a dl lemezeket, azt ajanlottak egyik oldalon az xboxhoz, tokeletesen is dolgoznak a megirt discek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3334) kali válasza Lauda (#3333) üzenetére


kali
legenda

normális író/firmware + minőségi lemez esetén a 4x sebességű dl írás még bőven jó lehet - de majd úgyis tapasztalod az eredményt!

(#3335) Lauda válasza kali (#3334) üzenetére


Lauda
félisten

Iro jelenleg ez a 111D van, lemezt meg latjatok milyen ;) , firmware a letezo legfrissebb :K Mondjuk jobb lenne a gyorsabb iras, mert ez a 40 perc/lemez eleg durva megha nem is irok olyan sokat akkor is. :DDD Legkozelebb megprobalom 4-szeresen, eddig is csak azert irtam lassabban, mert azt olvastam ott, hogy az a jo en meg nem ertek annyira a dl lemezekhez. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3336) Ottó58 válasza IRON STORM (#3327) üzenetére


Ottó58
senior tag

Azért nem kell elkeseredni, 16 ilyen indiai tdk-t -kisbetűvel,- néztem és azért 1!!! barabot hibátlannak ítélt a teszt! Azért jó arány, nemde?
ÍME!

Írtam 4x-en LG H talán 55-ös íróval, az sem produkált jó eredményt.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#3337) Ottó58


Ottó58
senior tag


Indiai gyártású "TDK".
212-es Pio-ban csak azért nem teszteltem, mert már az előttem szólónál(IRON STORM) sem adott jó eredmányt.
Következtetés: Eddig nincsen olyan író, aminek tökéletesen megfelelne? Így megnyugodtam, mert már írócserén törtem a fejem.
Lehet, hogy a lemezekhez kellene írót gyártani, nem pedig fordítva?
Kedtem elszomorodni, hogy a jelenleg használt Samsung SH-S223Q íróm csak 1évet bírt volna.
Még valami. A seb. teszt alapján is gondolhattam volna, mert csak 65-75 közti sebességet írt, holott az aranyszínű MAXELL (ritek) ugyazzal a mennyiségű filmanyaggal 172-szeres sebességet mutatott és nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki.-HIBA VOLT!

A Verbatim MCC 004 mindegyik 25darabból HIBÁTLAN! TESZTELVE!

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#3338) KVamikaze


KVamikaze
tag

Indiai gyártású TDK védelmére kelnék. Én is jórészt erre is szoktam írni, meg is vagyok vele elégedve.


Jó íróval, aminek a firmwareja támogatja tökéletessen meg lehet írni.

[ Szerkesztve ]

(#3339) gg72 válasza KVamikaze (#3338) üzenetére


gg72
veterán

Az, hogy szép a visszaolvasási görbe, még nem sokat jelent, meg kellene nézni a "Lemez minőség" tesztet is, persze ehhez egy Liteon alapú meghajtó kellene, vagy egy Plextor + Plextools páros.

(#3340) KVamikaze válasza gg72 (#3339) üzenetére


KVamikaze
tag

Lemez minőség tesztet is tudok. Lehet, hogy nem Liteon vagy Plextor, de viszonyítási alapnak szerintem megfelel. Nem azt mondom, hogy nincs ennél jobb lemez, nem annyira rossz mint amennyire itt egyesek lehúzzák. Nem támogatja az írójuk, nekik más lemezt kell használni.

(#3341) harylmu


harylmu
őstag

Piacos TDK: hulladék. Alig bírja szerencsétlen rom beolvasni.

(#3342) IRON STORM válasza KVamikaze (#3340) üzenetére


IRON STORM
őstag

Még viszonyítási alapnak sem felel meg a teszted. Egyébként önmagában az eredmény amit kaptál elég rossz.( ha értékelhető lenne)
Az íróink támogatják ezt a lemezt is, csak nem írják meg jó minőségben. Nem ugyanaz.
Valóban nem is használunk ilyen lemezt, amikor egy Verbatim vagy Sony lemez ugyanannyiba kerül vagy csak pár forinttal drágább.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#3343) icons válasza KVamikaze (#3340) üzenetére


icons
addikt

Én nem értek az értékelhetőséghez, de ez az egyik legrosszabb teszt, amit eddig láttam :). (ha nem értékelhető, akkor nincs vele probléma)

Egyik ismerősöm Philips DVDket vesz. Többet nem tudok. Azok milyenek?

(#3344) KVamikaze válasza IRON STORM (#3342) üzenetére


KVamikaze
tag

Lehet, hogy nem felel meg viszonyítási alapnak, sem. Én megvagyok elégedve a MIB-es lemezzel, asztaliba szépen megy 8x írás mellett is. És hidd el nem számít az a pár forint, megvagyok vele elégedve. De mostmár kíváncsi vagyok, hogy melyik írót ajánlanátok tesztelésre, lehetőleg Plextort.

(#3345) IRON STORM válasza KVamikaze (#3344) üzenetére


IRON STORM
őstag

Plextor nem gyárt már írót mástól veszi a belsőt. A legutolsó szériája a 880 ami Lite-On belsejű azzal is lehet tesztelni, illetve eredeti Lite-On írókkal.

Csak a TDi!

(#3346) KVamikaze válasza IRON STORM (#3345) üzenetére


KVamikaze
tag

Köszönöm, és ez írás minőségre hozza a Optiarc 7203-as szintjét? Mert mint Lite-On írókról nem tudok semmit. De gondolom a Plextor márkajelzés az már garancia.

(#3347) 590227


590227
aktív tag

Vért izzadok,de a W7-tel nem tudom a Néro Speed képeket lementeni.A fájl menű hiányos,más mint az XP-é.Tudtok megoldást,segitséget?Csak a grafikont mentené el.

(#3348) adra válasza gg72 (#3317) üzenetére


adra
tag

Szia,

van sajna (vagy nem?) TTH02 is mínuszosból, gondolom a SONY16D1 azért jobb. Talán az Accucore feliratos garantáltan SONY, de ez csak egy ötlet. Pluszosból még csak SONYD21 médiakódot láttam.

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#3349) gg72 válasza adra (#3348) üzenetére


gg72
veterán

Én eddig még csak SONY16D1 MID-essel találkoztam, pedig nemrég vettem belőle nyomtathatót is. A nem printelhetők mind Accucore feliratosak voltak.
A TTH02 szerintem gyengébb.

(#3350) IRON STORM válasza 590227 (#3347) üzenetére


IRON STORM
őstag

alt+print screen utána beillesztés paintbe, és mentés png formátumba.

Csak a TDi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.