Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) IRON STORM válasza Laci4 (#3050) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen az. Szerintem a Verba lemezekkel egy szinten van, a többi gyengébb mindenképpen.
Az más kérdés melyik író hogy írja meg, de általában mindegyik jól írja.

Csak a TDi!

(#3052) Laci4 válasza IRON STORM (#3051) üzenetére


Laci4
senior tag

Köszi!
Kár,hogy "csak" 100as hengerben van :( Ennyi lemezt soha az életbe nem "égetek" meg :D )
Amúgy meg egy pio 216 van most.. (és lesz, egy jódarabig, vagy míg ki nem döglik )

(#3053) gg72 válasza Laci4 (#3052) üzenetére


gg72
veterán

Már leírtam korábban, hogy hol lehet kapni ilyen Maxell Xtreme Protek lemezt, van +os és -os is, 5-ös kiszerelésben, egyesével celózva, a +os átlátszó DVD-tokban, a -os pedig normál CD-tokban, mindkettő darabára 85 Ft, ha képet felnagyítod, látható az Xtreme Protek felirat. ;)

[link]

Szerintem a lemezek minősége eléri a TY lemezekét! :K

A -os Pio116-al 8X megírva:

Ez pedig a +os NEC 7203S-el 8X:

[ Szerkesztve ]

(#3054) szeksziboj


szeksziboj
tag

üdv!
lenne egy kérdésem, hogy a TDK világoskék hengeres lemezt vettem (egyrétegű) amire az infotool gyári azonosítóként: TTH02 -t ír, ez egy jó lemez-e, érdemes e belőle venni legközelebb is vagy felejtős?

(#3055) PPeter válasza szeksziboj (#3054) üzenetére


PPeter
addikt

Ha mér vettél, akkor nem mindegy? :D Miért most kérdezed? :U Majd kitapasztalod, hogy meglelel-e neked, aztán döntesz, hogy legközelebb is ennél maradsz vagy sem. Segítek: nem igazán jó lemez.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3056) szeksziboj válasza PPeter (#3055) üzenetére


szeksziboj
tag

köszi a gyors választ! Szóval haver egy Nec 4571A-val irogatott sokat kb ezerből volt1 vagy 2 íráshiba, de ugye, hogy hosszútávon mivan arról passz, hisz az csak évek után derül(ne) ki, illetve minőségellenőrzést se lett bevetve tehát csak annyi, hogy ment-e a cucc vagy sem.
Még egy kérdés: te mit ajánlanál lemezügyileg, Nec illetve Pio íróhoz? Típust nem tudok mondani mert most lenne majd véve ;)

(#3057) PPeter válasza szeksziboj (#3056) üzenetére


PPeter
addikt

A TTH02-es lemezek elég változó minőségűek, hosszú távra, fontos adatokat biztosan nem bíznék rájuk. Na most ha egy filmet írsz ki rá és nem lesz jó egy év múlva - na bumm, letöltöd, felveszed újra, nem tragédia. De fontosabb adatokra én inkább vennék Verbatimot, abból is lehetőleg Taiyo Yuden gyártmányt (Taiyo Yuden lemez más márka alatt is előferdül, Maxell, Plextor /de ez már nem kapható sajna/, Fuji és szokott velülk gyártatni, a jellegzetes hengert meg lehet ismerni már kapásból, illetve a Made in Japan jelölés is árulkodó) - de a legtutibb az, ha a fontos adatokat két példányban, két különböző gyártmányú lemezre írja ki az ember, akkor kicsi a valószínűsége, hogy egy időben purcanjon mind a két kópia.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3058) slaci007


slaci007
senior tag

Nemrég vettem verbatimot(dvd-r made in india),nem egy nagy durranás

cdfreaks-en a taiwan-i sokkal jobb lett.

Tungsram 1896-2022

(#3059) slaci007


slaci007
senior tag

Lite-on-nal nemrég pedig jobb volt a kínai
Kinai

Indiai

Már a Jóisten sem tud kiigazodni a verbatimon sem,hál isten a dvd+r verbák még mindig jók.

Tungsram 1896-2022

(#3060) gg72 válasza slaci007 (#3059) üzenetére


gg72
veterán

Én is így vettem észre, hogy a +os Verbatimok között nincs akkora minőségbeli szórás.

(#3061) VaMik


VaMik
tag

Sziasztok. Akkor ezek szerint még az sem biztos hogy ha ugyanolyan márkájú és ráadásul ugyanazon helyen gyártott korongot veszek ezek egyforma minőséget fognak produkálni. Esetleg valamelyikőtöknek van tapasztalata az LG írók mit írnak szívesen mostanában?

(#3062) slaci007 válasza VaMik (#3061) üzenetére


slaci007
senior tag

Verbatim dvd+r valószínű jó lesz.Ezt egy LG GH22NP20 íróval írtam.

Nem egy Pio vagy egy Nec írásminőség,ha régebbi LG íród van,50-es,60-as széria akkor szerencséd van,azok még egész jók voltak.

Tungsram 1896-2022

(#3063) robi0604


robi0604
őstag

Sziasztok!

Elraktam pár db RicohJP lemezt még pár éve, amikor a Mistrálba meglepően olcsón lehetett kapni. :)

Valamelyik nap az egyiket elővettem, melyről egy biztonsági másolatos filmet szerettem volna továbbírni.
Beraktam az írómba és be se olvassa, fagy tőle a gép.
Elővettem egy üreset és írtam rá.
Ugyan ezt adta elő.

Másnál is így működik?
PPéter? :)

Még azóta is a 1640-el nyomulok...

DVD játékosok olvassák...

Üdv,
Robi

[ Szerkesztve ]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#3064) TomiFiu


TomiFiu
tag

Vettem 50db Sony 16X DVD-R lemezt.
MID: SONY16D1

Ez jónak mondható? A gyári Sony lemezek amúgy jó lemezeket?

Vajon hány évig tartja meg a lemez a filmet amit ráírtam?

Mert 2006 januárjában írtam ki Verba, Hp és Ricoh lemezekre filmeket amik mai napig hibátlanok.

Van amúgy valami módszer amivel ki lehet olvasni mikor lett írva a lemez?
Mert most csak úgy tudom a fenti lemezek írási dátumát, hogy a lemezre ráírtam hogy mikor írtam rá a filmet.

(#3065) TomiFiu


TomiFiu
tag

Nos új fejlemények!

A most vett Sony DVD-kből az első 4 db-ot 8x-an írta meg az LG íróm. CDBurnerXP-vel írtam 8x-os írásra korlátozva .iso -s filmeket. Ez azthiszem 8perc alatt megvan ugye.
Ezután viszont már 20-22 perc alatt végzett a többivel.

Szóval nem is tudom melyik a jobb minőség, a maxell vagy ez?
Eddig a maxell tűnik a jobbnak, mert ott ilyen hiba nem jelentkezett.

(#3066) gg72 válasza TomiFiu (#3065) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem ez a Sony egy nagyon is jó lemez, nálad inkább az lehet a baj, hogy nem passzol az íródhoz... Nálam (Pio 116 és NEC 7203S) közel hasonló jó eredményt produkál, mint a japán TY lemez: [link]

Én nem bízom az olcsóbb Maxell-ban, mivel általában Ritek, vagy CMC alapanyag, persze az Xtreme Protek széria már más eset... ;)

(#3067) TomiFiu


TomiFiu
tag

No hát a helyzet az, hogy az LG H12N írom UL01 firmware-vel a Sony DVD-R -eket ugyebár csak olyan 2x-es tempóba írta. Frissítettem a Firmware-t UL02-re és most már úgy-látom 1 írás után, hogy minden rendben.

Az Asus DWR-1612BL 1.06-om szépen felismerte a lemezt és meg is írta rendben.

(#3068) TomiFiu


TomiFiu
tag

Hát úgy néz ki korán örültem. Most is írok éppen és biza megint lassan írja az LG. Szóval nem tudom min múlik az hogy egy lemezt rendesen kezel e az író vagy sem, de úgy néz ki némely lemeznél rendben 8x-an ír némelynél meg lassabban.

(#3069) gg72 válasza TomiFiu (#3068) üzenetére


gg72
veterán

Én továbbra is azt mondom, hogy ez nem feltétlenül a lemez hibája, hanem az íróé.

(#3070) TomiFiu válasza gg72 (#3069) üzenetére


TomiFiu
tag

Ok! Elfogadom.
Egyébként az Asus íróm meg most rontott egyet, és azt írta ki a CDBurnerXP hogy vagy meghajtó inkompatibilitás vagy selejtes anyag az íráshiba oka.

Nos amúgy én eléggé kiestem már jó pár éve a tömeges lemezírásból, de most újra van mit.
Akkoriban elég kísérletező kedvű voltam és fentebb írtam, hogy miket használtam főként.

Most azért fordultam a fórumhoz mert ma már nem vagyok egy kísérletező típus és tutira akartam menni.
Viszont eme rövid bajlódások után azt a konklúziót tudom levonni, hogy mint azt te is mondtad, az írón is múlik, hogy kinek mi jön be.

Könnyen meglehet, hogy nekem LG írómmal egy tartós, gyors és határozott írást eredményez egy Ritek gyártotta maxell lemez is míg egy Pio vagy más író meg gyengén vagy hibásan írja meg.

Nekem így elsőre a maxell 100%-osan jónak tűnik. Amúgy meg a Ritek mint adathordozó gyártó szerintem nem rossz, mert jó 4-5 éves Arita lemezeim vannak és hibátlanok. Legalábbis tegnap egy "szép" rózsaszínű aritára rögzített filmet (DieHard 3) néztem meg.
Ami az Aritát illeti, én úgy tudom, hogy a Ritek gyártmányokból a legalja. Ennek ellenére ennyi idő után is jó. Akkor gondolom a maxell csak nem ilyen lowend minőségből rendel.
Egyébként Ridisk-jeim is van egy pár 4-5 éves és az is mai napig jó.

Szóval én azt merem állítani, hogy az LG írók csippantják a Ritek gyártmányokat.

(#3071) celafat


celafat
tag

Most vettem észre, hogy 3 db általam írt lemez olvashatatlanná vált. 2 éve írtam őket Nec 7173A típusú íróval kék színű Tdk dvd+ lemezre. (kódja a Dvd Identifier szerint: DVD+R:TDK-003-000 ). Dvd decrypterrel írtam iso fájlból 2,4 szeres sebességgel. Mindegyik filmet írás után legalább egyszer végignéztük, némelyiket 3-szor is. Akkor semmi probléma nem volt velük. Azóta a szekrényben tartottam őket, nem voltak kitéve sem erős hidegnek, melegnek vagy bármi más károsító hatásnak. Tegnap vettem észre, hogy 3 db lemez olvashatatlanná vált. Ha berakom a dvd meghajtóba, úgy tesz, mintha üres lemez lenne. Nem talál rajta semmilyen adatot. Kipróbáltam az összes ismerősöm különféle számítógépes és asztali lejátszóin és íróin (kb 15-16 különféle típus), de mindenhol üresnek látja a lemezeket vagy úgy, mintha semmmi sem lenne a lejátszóban. Végül találtam egy Millenium típusú asztali lejátszót, amiben legalább felismeri a lemezt, s akadozva, de eljut a menüig, de sajnos tovább már nem hajlandó játszani semmit (azt is jó nagy zúgás közepette).
Van 50 db ilyen típusú lemezem, mindegyikbe belenéztem és belepörgettem, valószínüleg a többi jó, legalábbis simán felismeri őket és bárhol belenéztem, tökéletes volt. 3 lemezzel van gond. Mindegyiken számomra nagyon fontos és pótolhatatlan családi videók vannak. Van valakinek valami ötlete, hogy mit tudok csinálni?

(#3072) siti


siti
senior tag

újraírható tecskós verbatim DVD 4 írás után megy a kukába, író se tud már vele mit kezdeni. van még ilyen lemezem, de azok még bírják.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#3073) Laci4 válasza celafat (#3071) üzenetére


Laci4
senior tag

(#3074) celafat


celafat
tag

Megpróbáltam, de az a gond, hogy az összes meghajtó úgy látja, mintha egy üres cd lenne benne, s így az isobuster sem hajlandó vele bármit is csinálni. Eddig egy asztali lejátszót találtam, amin nagyon akadozva, de elindul a film, ami azt jelenti, hogy kell lennie még rajta valamilyen adatnak.

(#3075) Laci4 válasza celafat (#3074) üzenetére


Laci4
senior tag

:( akko sajna részemről pasz.. keress rá esetleg google-ban.. hibás lemezek mentése, nem olvassa a dvd-t stb.. hátha...

(#3076) ANT válasza celafat (#3074) üzenetére


ANT
őstag

BAD CD REPAIR PRO nevű progi?
Ha érdekel, átküldöm elektromos levélbe', de megtalálod guglival is. :D

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#3077) celafat


celafat
tag

Kipróbáltam, de sajnos ez a program úgy látja, mintha semmi sem lenne a meghajtóban, így neki sem kezd a hibajavításnak.

(#3078) Migee


Migee
tag

Üdv.
Ez a médiakód Verbatimé,ami 8x. (MCC 02RG20)

Mennyire jól írják a mai írók? pl.Pio 216

(#3079) IRON STORM válasza Migee (#3078) üzenetére


IRON STORM
őstag

Egész jól. 8x írás , még az 1.06 firmware

Csak a TDi!

(#3080) Uzmany


Uzmany
őstag

Az alábbi lemezek milyen minőségűek lehetnek?

- Verbatim medidisc MCC 02RG20
- Maxell xtreme protek MXL RG04
- Verbatim printable MCC 03RG20
- Verbatim MCC 004

köszönöm.

® visions created with passion

(#3081) IRON STORM válasza Uzmany (#3080) üzenetére


IRON STORM
őstag

Maxell Extreme Protek és az MCC004 Verbatim kiváló.
Az MCC03RG20 Verba következik ezután.

Csak a TDi!

(#3082) Uzmany válasza IRON STORM (#3081) üzenetére


Uzmany
őstag

Tegnap éjjel rendeltem őket, ma délután itt is voltak.
Erre a Verbatim Medidisc-re kiváncsi vagyok. (majdnem 300Ft/db.)
De láttam Kodakot kb 900Ft/db. Ez miért ilyen drága?

® visions created with passion

(#3083) Migee


Migee
tag

Csao.
Mi lehet az oka,hogy az IHAS 422 Lite-on dvd íróval,amin a legújabb firmware van,,ennyire gatya a jitter? (8xread)
Meg amúgy is azt veszem észre,hogy a jitter elég nagyokat kileng sok visszaolvasásnál.

(4L18)

[ Szerkesztve ]

(#3084) IRON STORM válasza Migee (#3083) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ennél a sorozatnál probléma volt a magas jitter. Függ a lemez minőségétől is.. nem elég az hogy Verbatim mostanság már. Hányszorosan írtad egyébként?

Csak a TDi!

(#3085) Migee


Migee
tag

Asszem hatszorosan.Úgy vettem észre,hogy hatszoros sebességnél a legkisebb a Pie több lemeztípusnál is.
Ha 4x a visszaolvasás,akkor nincs az elején az a lejtés.Bár maga a jitter skála is nagyot leng ki szinte mindig a tiedhez képest meg főleg.

Pl.itt nincs gond

[ Szerkesztve ]

(#3086) IRON STORM válasza Migee (#3083) üzenetére


IRON STORM
őstag

Próbáltál úgy is írni hogy az OHT-t bekapcsoltad? Úgy milyen eredményt ad?

Csak a TDi!

(#3087) Migee


Migee
tag

Elvileg minden be van kapcsolva,kivéve az FHT

(#3088) IRON STORM válasza Migee (#3087) üzenetére


IRON STORM
őstag

Azt is nyugodtan kipróbálhatod. Akkor figyelmen kívül hagyja a gyári stratégiát.

Csak a TDi!

(#3089) IRON STORM válasza Migee (#3083) üzenetére


IRON STORM
őstag

Most nézem ezt is Pioneer íróval írtad... :F

Csak a TDi!

(#3090) Migee


Migee
tag

Igen,mert sokkal rosszabbul ír verbatim minuszra,taiyo minuszra,mint a pio.
Ez így azt jelentheti,hogy a Pio-nak rossz a jittere?

Itt egy Lite-On írás 8x


FHT off 4L18

[ Szerkesztve ]

(#3091) IRON STORM válasza Migee (#3090) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen azt jelenti, mivel Pioval írt lemezt teszteltél. A "-" os verbatimot egyébként is gyengébben írják.
Ha lesz időd meg kedved légyszi írj meg egy ilyen Verbát 12x-es sebességgel. OHT legyen bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#3092) Migee


Migee
tag

Okés.Amúgy mi az,ami zavarhatja az írás minőségét?Pl. Gigabyte intel alaplapnál az órajel vezérlés?
Cdfreaksen mintha sokkal jobb eredmények lennének fönn ennél a Lite-On meghajtónál.Valahogy ez a jitter dolog annyira nem egyenletes.
Általába mindig FHT off-al írok,a többi On

[ Szerkesztve ]

(#3093) kali válasza Migee (#3092) üzenetére


kali
legenda

az esetleges tuning például néha nagyon...

(#3094) Migee


Migee
tag

Nincs tuningolva a cucc.
Core2Quad 6600 ,Giga ep 45 ds5

Amúgy sata vezérlős az író

[ Szerkesztve ]

(#3095) IRON STORM válasza Migee (#3092) üzenetére


IRON STORM
őstag

Függ attól is honnan származik a lemez. Kína, India, Taiwan stb.. Talán az indiai ill taiwani lemezek jobbak, de ezek minősége sem egyenletes. Elég nagy a szórás sajnos, és többek között ezért sem kapunk egyenletes eredményeket. Pl a Verbatim +R lemeznél a PAPA sorozattal kezdődő lemezek nagyon jók.

Csak a TDi!

(#3096) Migee


Migee
tag

Általába mostanság csak Verbára írok,Indiaira.Most kipróbáltam a Taiyo Yudent.
Jah és nemrég vettem az egyik webshopból Verba+R DL-t,de hát Iron Storm minőségellenőrzéséhez képest elég rossz eredményt kaptam,mondjuk Pio216-al írva 8x

[ Szerkesztve ]

(#3097) IRON STORM válasza Migee (#3096) üzenetére


IRON STORM
őstag

DL-t 4x, 6x-an írok max, de 4x sebességgel a legjobb szerintem.

Csak a TDi!

(#3098) Daemon09 válasza Migee (#3096) üzenetére


Daemon09
őstag

Pedig szerintem a Verbatim az egyik legjobb lemez. Taiyo yuden szintén bevállt.

(#3099) Migee


Migee
tag

Jah bocsi,négyszeresen írok énis DL-t.

(#3100) slaci007


slaci007
senior tag

Egy egész jó lemez a TDK-tól DVD+R 16x.
NEC 7240S 1.03 6x írás
:R
PLEXTOR 880SA 1.06 6x Írás
:R

Tungsram 1896-2022

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.