Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic

Hozzászólások

(#6501) Masterboy84 válasza oszy (#6500) üzenetére


Masterboy84
tag

Nem, bocsi :)

(#6502) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Próbáltam itt rákeresni, de pl. Fly-al kapcsolatban nem találtam ilyen problémát:

Szerintetek az normális, hogy mikor tartósan megszakad a kapcsolat az RC-vel, nemcsak a szoftver, de a telefon is újraindul?
Nem vagyok egy izgulós fajta, de elég nehéz perceket éltem át emiatt már néhányszor, amit egy alkalommal tetőzött az is, hogy nem indult el automatikusan az RTH. (Csak reménykedtem, hogy mire feláll a rendszer az akksiban is marad elég delej hazahozni a gépet.) :) (Samu S8)

(#6503) krx21 válasza KillHates (#6499) üzenetére


krx21
nagyúr

És mi lesz majd vásárolva?

(#6504) AuraSync válasza Tomdriver (#6502) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Anno GO-val volt ilyen problémám S8+-al.
Újraindulgatott a telefon véletlenszerűen.
Végül jött a telóhoz egy Firm frissítés az oldotta meg a dolgot.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#6505) Tomdriver válasza AuraSync (#6504) üzenetére


Tomdriver
őstag

Igen a telefon lehet a gyenge pont, most próbáltam a tablettel (tab S6) és a jelvesztés alatt nem volt újraindulás. S8-nál figyelni kell akkor és inkább azonnal hazahozni, ha már gyengül a jel.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#6506) Jim-X válasza P3Dr0 (#6460) üzenetére


Jim-X
őstag

Szia!

Nekem tavaly vasarolt Mavic 2 Zoom van. Tudsz kuldeni milyen volt a rossz elso kar?

Koszi :R

A játék az nem játék!

(#6507) Jim-X válasza Jim-X (#6506) üzenetére


Jim-X
őstag

Nem tudtam mar szerkeszteni...
Ja, hogy Mavic Air 2... Akkor sorry :W :D

A játék az nem játék!

(#6508) pintyesz


pintyesz
senior tag

Üdv mindenki!
Valakinek tapasztalata repülős útnál, mennyire sima kézipoggyászkért hardcover táskában répre felvinni a drónt? (P3)
Mi van ha nem fér be a kézipoggyásztartó rekeszbe a fej felett :F
Továbbá mennyire harapnak a drónozásért nyilt terepen pl. tengerpart.
Görögország Kréta a cél.
Tisztában vagyok az országra érvényes "50 méter minden irányba engedélyezett" szabályozással.
Esetleg ha "véletlen" nem tartom be az 50 métert akkor mi lesz? :U
Gondolom ha nem látja, méri le senki akkor semmi.
Köszi a válaszokat :R

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#6509) pintyesz


pintyesz
senior tag

Van egy Phantom 3 Advanced drónom.
A "basic fly safe database" lenne a firmware verzió?
most version: 1.5.30+ van fent.
Ha jól látom van már 1.11.20
Érdemes feltenni?
Mekkora macera, vagy mennyire veszélyes?

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#6510) AuraSync válasza AuraSync (#6166) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Mint kiderült ez mégsem User error. :(
Hiába csinálok előtte Compass kalibrációt 5-10 perc repkedés után már helytelenül írja ki a magasságot.
Kb 15 méter magasan azt írja ki, hogy 5 méter magasan vagyok és mire leérek a talajra ahonnét felszálltam már -10 métert ír az app.
Ezért van az, hogy megáll a levegőben pár másodpercre ha lefelé jövök és ha tovább nyomom lefelé a stikket akkor elindul a landolás üzemmód ami ha eléri a 0 métert újra felold és lehet vele gyorsabban süllyedni.
Nagyon zavaró tud lenni ez a hiba de ez már rendszeres, ahányszor kint voltam a tó parton mindig ez történt hiába kalibráltam előtte iránytűt.
Első elszállásnál 0 métert ír szóval menet közben galydul meg a dolog...

De ha leszállok közben és újra fel akkor nem nullázza ki magát a magasság, továbbra is -10 méteren leszek... a Home Point nullázás sem oldja meg a dolgot. :(

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#6511) krx21 válasza AuraSync (#6510) üzenetére


krx21
nagyúr

IMU kalibrációt csináltál?

(#6512) Fuhur válasza krx21 (#6511) üzenetére


Fuhur
kezdő

Nagy valószínűséggel ez a barometrikus szenzor hőkompenzációjának hibája ha az IMU kalibráció nem fogja megoldani. Az iránytűnek ehhez semmi köze azért nem változik annak kalibrációja hatására a jelenség.
Ha a fenti dolog okozza akkor a jelenség első start után a legdurvább majd a második, harmadik aksinál ez egyre kisebb mértékű. Ahhoz, hogy változzon a dolog mindenképp teljesen ki kell kapcsolni aztán a lehető leg rövidebb időn belül be. Ez a hiba már a P2-eseknél is gyakori volt és bizonyos mértékig még az Inspirénél is tapasztalni lehet.

(#6513) El Joe


El Joe
tag

Kérdezném az úri közönség azon tagjait, akik air-ről váltottak m2p-ra, mennyire vannak megelégedve a képminőséggel (zaj, élesség a sarkokban, stb)? :F

(#6514) forceberg válasza El Joe (#6513) üzenetére


forceberg
veterán

Nem tetszik? A nagyobb szenzornak jobbnak kell lennie, de előtte az obi lehet xar, hallottunk már rá panaszt.
Én a kisebb mérete miatt maradtam az Air szériánál, az Air2-vel.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6515) El Joe válasza forceberg (#6514) üzenetére


El Joe
tag

Nem, más a helyzet. Előrébb hoznám a váltást, mert pont az air képeivel nem vagyok annyira kibékülve és gyakorlati tapasztalatokra lennék kíváncsi.

(#6516) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Múlt heti "élményemet" még nem is meséltem:

Téma volt itt a topic-ba valamikor a légtér engedély meg ilyenek aztán asszem én írtam, ha ésszel csinálja az ember nincsen gond mert meghallja ha jön egy repcsi és lejjebb ereszkedik a drónnal vagy leszáll az illető.
Aha, ez addig jó míg az adott repülő tárgynak van hangja. :D
Éppen leszálltam és már csukom össze a drónt mikor valami nagy suhogó hangra lettem figyelmes.. felnézek... hallod sztem nem volt 100 méter magasan a vitorlás repcsi felettem haladt el. :DDD
Mondom magamba ez így most nagyon jó lett volna simán abban a magasságban drónoztam előtte pár perce.
De mielőtt még azt írná valaki, hogy az biza lehetetlen, hogy vitorlás ilyen alacsonyan menjen mert akkor az már leszálláshoz készül.
Először én is ezt gondoltam, de aztán hopp egyszer csak motor hang.
Biza biza, létezik olyan vitorlás méretű gép amin van propeller. :K

Konklúzió?
Ne drónozz reptér "közelébe". :)) (jó azért messze volt tőlem a reptér de bele lógtam a sárga karikába és a drón ki is írta, hogy airport fly with caution)

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#6517) Fuhur válasza AuraSync (#6516) üzenetére


Fuhur
kezdő

Movitok vannak, de azért 100 méter az igen alacsony. Melyik reptér volt? És a reptérhez képest hol voltál? A használatos pálya tengelyében vagy "oldalt"?

(#6518) AuraSync válasza Fuhur (#6517) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Légvonalban kb 3-4 km-re vagyok ilyenkor a reptértől és azt nem mondhatom hogy mellette inkább úgy mondom, hogy "előtte és mellette" tehát tőle kb 45°-ban délkelet felél.
Kis reptér, magán sárkányrepcsik szoktak csak fel-le szállni meg giro kopter.
Az nagyon ritka, hogy egy ekkora gépet itt látni.

Na megyek is reptetni egyet megint oda. :D :DDD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#6519) AuraSync válasza Fuhur (#6512) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Jó lenne már fixálni ezt a hibát mert idegesítő... :(((

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#6520) S.J.


S.J.
tag

sziasztok!

hogyan lehet minden ketseget kizaroan megallapitani egy dronrol hogy phantom 4-es vagy phantom 4 advenced?

en 4k 60fps videokat keszitettem vele, djo go is ph4 advenced kent ismeri fel, de akinek eladtam jelzett hogy ez "csak" egy phantom 4.

koszonom segitesegeteket :) :R

(#6521) AuraSync válasza S.J. (#6520) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Sima P4 nem tud 4K 60FPS-el felvenni csak 30FPS-el.
Valszeg át akar verni, nem tudom hogy bonyolítottad le az üzletet mert egy ilyen fontos dolgot elfelejtettél leírni.
Arra vigyázz ha esetleg sztornózni akarja a bizniszt nehogy tényleg egy sima P4-et adjon vissza.

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#6522) S.J. válasza AuraSync (#6521) üzenetére


S.J.
tag

ezt kizarnam hogy akarna verni, nagy lexusal erkezett. inkabb valami tevedes lesz (lehet hogy reszemrool)

mai probarepulesrol egy kep, es a repulesi adatok. letezik h sima p4 et, ph4 adv kent ismerjen fel?

(#6523) AuraSync válasza S.J. (#6522) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Tévedés kizárva:
1) 100%, hogy a DJI gyári progija helyesen írja ki milyen drón van csatlakoztatva.

2) A sima P4 max 30FPS-el tud 4K-t felvenni. Ha vettél fel korábban 60-al akkor az tuti, hogy Adv.

De nem értem te miért töröd magad ezen bizonyítsa be ő, hogy az egy sima P4.
Vagy olyannak kell eladni drónt aki ért hozzá. ;]

Kérdezd meg tőle miért gondolja azt, hogy az egy sima P4 és ha minden infó meg van akkor gyere vissza, mert így tő mondatokba csak post-okat fogunk gyűjteni de előrelépés nem lesz.

Tévedés részedről? :F
Jó nézünk ki még azt sem tudja a felhasználó, hogy milyen drónt használ.
Akkor hogyan vetted a drónt anno csukott szemmel? :D

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#6524) P3Dr0 válasza nyiriisi (#6484) üzenetére


P3Dr0
senior tag

A legelső széria volt 1N a mostani 3N-es. Azt hallottam allitolag ezekben mar benne van az airsense elektronika de nincs aktivalva csak eszak amerikaban mukodik.

(#6525) P3Dr0 válasza AuraSync (#6510) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Tipikus FW error. En is küzdöttem ezzel és minden logot ahol előjött a hiba leadtam a egy case-en belül a dji nak. Kiv.vagyok mikor fogják javítani. Próbáld meg azt,hogy normál módban szállsz fel és abban is szállsz le és a repülés alatt nem kapcsolod se a tripod se a sport módot! A sport mód teszi tönkre a magasságot mert kikapcsolja az első, hátsó szenzorokat de sajnos az alsokat is meghulyiti.
Azonkívül a logot teliirja tripod - sport mod kozotti váltásokkal (mintha kapcsolgatnad a mód választó gombot gyorsan ide-oda :DDD )
11.8m alatt a "sonar" veszi át a gps től az aktuális magasság mérést de ilyenkor elég hibásan működik. (Airdataban is látni is a -meter magasságot).

(#6526) jilian válasza AuraSync (#6519) üzenetére


jilian
addikt

Ott baloldalt a fák között... az egy szellem? :DDD

(#6527) AuraSync válasza P3Dr0 (#6525) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Tegnap csak normálban repültem és látod előjött.
De akkor nálam meg van mi okozza ezt a hibát ilyen sűrűn.
Ki van kapcsolva az ütközés elkerülő szenzor.
Nem használom mert csak akadályoz a reptetésben és van hogy sokszor a nap szöge miatt random befékez ha alacsonyan megyek.
Ez a szenzor akkor jó ha követés aktív de nekem manuál reptetésnél nem kell.
Bevallom én szeretek ezzel a drónnal vagánykodni a pár méterrel a talaj fölött a fák között úgy mintha egy FPV lenne. :D

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#6528) AuraSync válasza jilian (#6526) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Most hogy mondod :Y
Nem ez a helyszín tele van ilyen random "szobrokkal" és azt látod. :K

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#6529) Geller72 válasza S.J. (#6522) üzenetére


Geller72
veterán

Pötyöjétek már be a sorozatszámot a dji oldalán... ;)

(#6530) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Féltem lejjebb menni hátha a repülő sár darabkák eltrafálják a drónt. :D

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#6531) ddkatona


ddkatona
friss újonc

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy az új európai drón szabályozás (ami kimondja, hogy 250g alatti drónnal bármi féle engedély nélkül lehet repülni) már hatályba lépett-e Magyarországon? Mindenhol azt írták, hogy 2020 Július 1-től indul, de semmi nyomát nem látom ennek a magyar jogszabályokban. Vagy ha még nem lépett életbe, akkor mikor fog?

(Igen Mavic Minim van)

[ Szerkesztve ]

(#6532) AuraSync válasza ddkatona (#6531) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

[link] :(

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#6533) Geller72 válasza ddkatona (#6531) üzenetére


Geller72
veterán

(#6534) forceberg válasza Geller72 (#6533) üzenetére


forceberg
veterán

Ez a lényeges az egészből, szóval, akkor hogy is van ez a Mini 249g-jával?
:))

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6535) khorvat válasza ddkatona (#6531) üzenetére


khorvat
senior tag

Hi!

2021. január 1. a következő lehetséges időpont, mivel a Mavic Mini rendelkezik kamerával mind1 a súlya, mindenképpen kell rá engedély hivatalosan.

(#6536) Timer


Timer
veterán

Urak! Váltott itt valaki Sparkról Air 1-re? A büdzsémbe csak az fér bele, vonz a RAW, messzire nem repülök, ergo:

- Képminőségben van előrelépés, a RAW-n felül?
- WIFI mindkettő, de papíron erősebb az Air antenna rendszere. Gyakorlatban is kijön a különbség?
- Van bármi technikai kolbász, ami az AIR 1 ellen szól?

Köszi előre is!

(#6537) sonye válasza twine (#6493) üzenetére


sonye
senior tag

Ez a helyzet elég para, hogy többen egyszerre repkednek melletted.
És én is azt mondom valami szabályozás kell, de a magyaraszka megint félő, hogy olyan csavart rak bele, hogy mindenki rosszul jár.
A tervezet megvan, de az csak terv...

És én szabályok nélkül is azt mondom, hogy csak nagy felelősséggel szabad repülni.
Nem értem azokat sem, akik kilométerekre küldik a gépet.
Én munkára használom, és elég riasztó, hogy egyre több ember vesz gépet és repked mindenfele.

Az elv jó, hogy vizsgázni kell meg légtér engedély applikáció. De az már lehúzás, hogy minden repülésért fizetni kell.
Én azt tartanám korrektnek, hogy legyen vizsga akár egy autónál, aztán lehet menni de csak légtér engedély kéréssel, ami a vizsgázott pilótáknak legyen ingyen használható.

(#6538) forceberg válasza sonye (#6537) üzenetére


forceberg
veterán

Ez a hajó a normális szabályokkal, már elment. :(
Túl sok barom kezében van már ott a technika és a gépek száma csak nő.
A pesszimista énem azt mondja, hogy erre egy olyan huszárvágás lesz, hogy csak na! :Y

Vannak persze normális emberek, de nem is miattuk kell a szabályozás.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6539) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Ez elég jó, hogy már Care Refresh+ is lehet kötni a DJI gépekre itthon is. :C

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#6540) Statikus válasza forceberg (#6538) üzenetére


Statikus
senior tag

Mivel ez is egy olyan eszköz, amit ember irányít, repül, kárt, balesetet, sérülést, halált okozhat, hasonlóan egy autóhoz, motorkerékpárhoz, kerékpárhoz, rollerhez vagy repülőhöz, helikopterhez, nagyon helyes, hogy szabályozzák.
A szabályozást, engedélykérést pedig úgy kell kidolgozni és üzemeltetni, hogy az életszerűen használható legyen, pld. ne hasonlítson az osztrák autópályamatrica online megvásárlásához...
És ha már engedély, akkor a kerékpárosokat is elkezdhetnék beszabályozni, úgyis egyre több a kerékpárút, a kerékpáros - hasonlóképpen a drónokhoz...

(#6541) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Dji Fly 1.1.6 for Android.
(Advanced gimball settings, new battery icon...etc.)

[link]

(#6542) AuraSync válasza P3Dr0 (#6541) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Csak akkor töltöm le ha hivatalosan megjelenik Play-en, de ott még csak az 1.1.5 van. :R

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#6543) oszy


oszy
veterán

iOS-en frissült a DJI GO 4. Droidon még nem néztem.
Mindig érdemes frissíteni? :)

Újdonságok:
-Fixes crashing issues and improves app stability.
Verziótörténet: Verzió 4.3.38
2020. 08. 03.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#6544) Timer válasza oszy (#6543) üzenetére


Timer
veterán

Frissült Play-en is, még a régi DJI Go is. Valami emberes security bug lehetett...

(#6545) Geller72 válasza oszy (#6543) üzenetére


Geller72
veterán

Mindig..

(#6546) oszy válasza Geller72 (#6545) üzenetére


oszy
veterán

Akár droid, akár iOS?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#6547) Geller72 válasza oszy (#6546) üzenetére


Geller72
veterán

Akármelyiket, de egyiket sem azonnal. És mindig tesztelni, óvatosan. Nem rögtön mélyvízbe küldeni a gépet. Én pár hetet várni szoktam, főleg, ha az új verzióban semmi eget rengető niincs. Kivételt képez, ha az új verzió egy olyasvalamit javít, amitől az előző verzóban agyhúgykövet kaptam. (Volt ilyen is. :D. ) A Dji-nál általában az SW update együtt jár az FW update-vel is. Mint pl. a Mini esetében, amikor jött a vrva-várt feature. Ott is SW+FW update jött egyben. A mostani az igazából csak egy optimalizáció lehet, semmi eget rengető. Kis kivárással szerintem telepíthető lesz. Érdemes figyelni a gyári fórumot. Ott hamar visszhangja van, ha valami nem ok. ;).

(#6548) P3Dr0 válasza AuraSync (#6542) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Nem sok dolog változott az appan így elsőre.(1.1.6). A battery icon színes lett. Zöld, sárga,piros. Ha a sárgát eléri táv repülésben akkor az auto RTH aktiválódik. Ha a pirosat akkor landol... (Gyak.Mint a dji go 4 ben csak most nem vízszintes a vonal hanem az akksi töltöttség körül van). Azonkívül lett egy gimball finomhangoló menü módokra bontva. (Tripod, normal, sport) így külön mindegyik módhoz beállítható a gimball érzékenység,(fokban), és a mozgás finomsága.
Én is csak óvatosan megyek a géppel tesztelgetem mert nem szeretem a meglepetéseket. Ráadásul a szervizből vadi új gépet kaptam (stressz törés miatt cserélték) amiben már benne van az airsense funkció (xxx3W model number) de még nem aktív az EU ban. Szóval én is óvatosan duhajkodom......mondhatni ismét ismerkedünk 😂😆

(#6549) Timer válasza P3Dr0 (#6548) üzenetére


Timer
veterán

Csak kapcsolódó kérdés, de hátha tudja valaki: az új szabálytervezetben van valami olyan passzus, hogy például csak airsense kompatibilis géppel lehet majd repülni? Egyre inkább gondolkodok egy Air1-en kifutó áron, de ha egy ilyennel lábon lövik januárban, akkor inkább kihagynám, és marad a Spark.

[ Szerkesztve ]

(#6550) AuraSync válasza Timer (#6549) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog

Tényleg nem az én dolgom, de kajak ennyire féltek ettől a törvénykezéstől, hogy az alapján fogtok drónt venni?
Van 2 millám egy Inspire 2-re de azért vegyek inkább Mini-t mert ahhoz nem kell légtér engedély? :F
Az autópályán 130-al lehet max menni szal olyan kocsit vegyek ami csak annyival tud menni max? Mert ez kb így néz ki.

Na mind1, soha nem fogom megérteni az embereket. :R

[ Szerkesztve ]

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  DJI topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.