Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#26151) herdsman12 válasza tahepa (#26148) üzenetére


herdsman12
őstag

Hülye a rendszerük.
A "Szolgáltatások"-nál és, ha használod, akkor a számlánál is kell látnod valamit. Na meg az üzletben kinyomtatott szerződés kiegészítés nálad van.

(#26152) mzso válasza Diák66 (#26135) üzenetére


mzso
veterán

A jogi mizériából miután a múltkor kizárták a Digi-t lett valami?

(#26153) Diák66 válasza mzso (#26152) üzenetére


Diák66
őstag

Hajaj, hol van annak még az eredménye.....szerintem a végsőkig is elmennek, emiatt az egy hosszadalmas dolog. Az NMHH-nál lefutott körök eredménytelenek voltak, hazai/nemzetközi bíróságokon nem tudom....mindenesetre változni nem fog semmi miatta.

(#26154) Jofi81 válasza 4Grider (#25964) üzenetére


Jofi81
őstag

Engedélyeztem az IPSEC-et a telekomos routeren, de így sem megy a VoWiFi.

(#26155) 4Grider válasza Jofi81 (#26154) üzenetére


4Grider
nagyúr

Volt már nem egy olyan szolgáltatói eszköz a kezemben, amin az ipsec passthrough nem működött bekapcsolt állapotban sem. Még az sem kizárt, hogy nem a fos szolgáltatói router miatt, hanem előtte a szolgáltatói nat-olást végző eszköz miatt nem működik. A kérdés tehát, hogy publikus ip-t kap a Telekomos router, vagy natoltat? (NAT-olt net esetén a telekomos eszköz ip címe nem egyezik meg az azenipcimem.hu oldalon látott ip címmel.)

(#26157) Jofi81 válasza 4Grider (#26155) üzenetére


Jofi81
őstag

Ezek szerint publikus IP címe van.

(#26158) adam1400


adam1400
tag

Digi C1-es telón vmit elállitottam és most nincs se digis volte se vowifi mit tegyek?

(#26159) akibor000 válasza adam1400 (#26158) üzenetére


akibor000
aktív tag

máskor ne piszkáld:W

(#26160) 4Grider válasza Jofi81 (#26157) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha dsl gw-ről van szó, akkor csinálnék rajta egy pppoe passthruet, és mögötte a saját megbízható routeremmel megnézném hogy azon működik-e. Ha nem, akkor a Telekom valahol belenyúl, ha igen, akkor a szokásos eszköz probléma.

(#26161) Jofi81 válasza 4Grider (#26160) üzenetére


Jofi81
őstag

Sajnos itt Édesanyáméknál nincs saját megbízható routerem.

(#26166) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

https://www.portfolio.hu/uzlet/20200824/a-telenor-megvasarlasarol-targyal-a-magyar-kormany-cseh-lapertesulesek-szerint-445830

(#26167) Lackooo84 válasza Lajosnagy17 (#26166) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Na ha megvennék, akkor már nem is kéne pályázat, minden frekit behúznának maguknak. Simán megtennék amilyen korrupciós állapotok vannak már itt... :DDD

The Truth is out there...

(#26168) G4bi89 válasza Lajosnagy17 (#26166) üzenetére


G4bi89
senior tag

Ki gondolta volna ezt tavaly októberben, amikor az Antenna Hungária 25%-ot megvásárolt. :U
ohh, wait :))

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#26169) trec12 válasza G4bi89 (#26168) üzenetére


trec12
addikt

Már előtte téma volt a szakmában. Amikor a Telenor eladta érdekeltsgeit akkor meg akarták már venni...

Aztán ha tovább gondoljuk elvileg kelleni fog vezetékes láb is. Na de ne szaladjunk előre mert egyelőre cáfolat is van az eladásról de ugye nem zörög a haraszt ha.....

[ Szerkesztve ]

(#26170) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

Ezt a Telenoros találgatást fejezzük be, egyáltalán nem kapcsolódik a topik témájához!

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#26171) gg07


gg07
tag

Sziasztok.
Tíz emeletes panelba költözünk, és a tetőn van egy csomó rádióállomás antenna. Azt mértem hogy cell strengh az fullon van.
Az lenne a kérdésem, hogy elég közel vannak hozzánk és ezek biztos sugároznak elég erőssen.
Ezekhez tartósan közel lenni mennyire "egészséges"?

Olyasvalaki válasza érdekelne, aki ismeri esetleg dolgozik olyen adótornyokon/kal.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#26172) dchard válasza gg07 (#26171) üzenetére


dchard
veterán

Az antennák nem lefelé, hanem előre sugároznak, tehát ha lenne is bármilyen bizonyítható negatív élettani hatása (ilyenről jelenleg nem tudunk), akkor sem az épületben élők kapnák a dózis nagy részét, hanem a vele szemben lakók. Az hogy a térerősség jelző a telefonodon mit mutat, pedig teljességgel lényegtelen, nem műszer, ráadásul csak egy hálózatot tud mérni, azt is bizonytalanul. Tehát röviden: nem kell aggódni. Ha igazán érdekel az egészséged, inkább foglalkozz a levegő vagy a víz minőségével, hogy mit eszel, mennyit sportolsz, iszol-e vagy dohányzol stb, mert azok bizonyítható módon jelentősen befolyásolják a várható élettartamodat. A rendszeres általános szűrővizsgálat szintén jó gondolat.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26173) gg07 válasza dchard (#26172) üzenetére


gg07
tag

Köszönöm.
Csak azért gondoltam, mert ugye még wifire is mondják, hogy rosszabbul aludhat tőle az ember. Aztán ilyen antennák tuti erősebbek.
Hosszú távú hatásait azért még nem ismerjük. De akkor alatta nincs nagy gond..max szembe szomszédoknak :DDD

(#26174) 66zio válasza gg07 (#26171) üzenetére


66zio
aktív tag

Lehet kérni az NMHH-tól mérést, illetve fent vannak a korábbi méréseik eredménye. Itt megnézheted, hátha mérték már a ti lakótelepeteken.
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#26175) 66zio válasza 66zio (#26174) üzenetére


66zio
aktív tag

Mondjuk most végignéztem egy kisebb település lakótelepein és a képek szerint mindenhol az első emeleten mértek. Kíváncsi lennék, a legfelső emeleten mennyi lehet. Az első emeleten mért érték a határérték töredéke csak.

(#26176) dethroner válasza dchard (#26172) üzenetére


dethroner
veterán

Mivel a mobilsugárzás még csak néhány évtizedes jelenség, felelőtlen és túl magabiztos olyan kijelentést tenni, hogy nem kell aggódni.
Maradjunk annyiban, hogy egyenlőre még nem készült olyan tanulmány, ami akár egyik, akár másik oldalra elbillentené a mérleg nyelvét. :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26177) p2pp válasza dchard (#26172) üzenetére


p2pp
őstag

Panelban még a rádió jel is elakad az ismerősnél is.
Lent alul csak "E" van. 2020-ban. Ez nem vicc!
Úgyhogy itt senki se aggódjon.
A panel meg amúgyis igazi Farraday kalitka.
Mindent is elnyel. :) Ezért is kell sűrűn építkezni!
Nálunk vmiért csak a Digi építkezett.
10/4 szokott lenni. Simán használható kint is.
Bent meg úgyis ott a száloptika ac2300 routerrel.
Arról meg nem beszélnek úgysem.
No para!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#26178) gg07


gg07
tag

De ha pl egy szobába lennèl egy ilyen antennával napi szinten mondjuk..ha nem is betegítene meg..biztos megbolygatna az az erős elektromágneses sugárzás.
Kisebb tünetek lehet lennènek hosszútávon.

(#26179) gg07 válasza 66zio (#26174) üzenetére


gg07
tag

ezt jó tudni! Köszönöm! :R

(#26180) zelikocc


zelikocc
senior tag

Sziasztok!
Olvasgattam a fórumot, még új vagyok itt, volt egy korábbi hozzászólás, amivel kapcsolatban lenne egy kérdésem. A kép, ami a fentebb linkelt hozzászólásban van az egy később belinkelt nmhh pdf doksiból van.

A képen lévő megfogalmazás szerint "A Vodafone Magyarország Zrt. 1725-1725,1/1820-1820,1 MHz-es frekvenciatartományát, a vonatkozó frekvenciahasználati jogosultság lejárata után, legkésőbb 2022. április 9-től veheti használatba a Digi."

illetve a DIGI frekvenciájához megjegyzésben ez van feltüntetve:
"*A Vodafone engedélyének lejártáig 1725,1-1730/1820,1-1825 MHz blokk (2x4,9 MHz) vehető használatba."

A kérdésem az lenne, hogy ez akkor azt jelenti, hogy a kérdéses 15 mhz-es frekvenciablokk, ami jelenleg még a Vodafone tulajdona, már a DIGI-nek van ítélve? Csak mert az nmhh megfogalmazásából nagyon erősen ez szűrhető le.

Bocsi ha volt már ez, annyira nem olvastam vissza, de ez akkor megoldást jelentene a jelenlegi sebességproblémákra és nagyon happy lennék én is :)

(#26181) #04535040 válasza zelikocc (#26180) üzenetére


#04535040
törölt tag

Elírás

0,1MHz-ről van szó....nem egy nagy durranás. Ennyit kap "pluszban" a digi a jelenlegi 4,9 MHz-hez 2 év múlva, a frekvenciák újraosztásakor.

Szerkesztettem.

[ Szerkesztve ]

(#26182) zelikocc válasza #04535040 (#26181) üzenetére


zelikocc
senior tag

Szerk: Óóóó így már értem, akkor ezt elnéztem.

Akkor viszont ez azt jelenti, hogy jól láttam a cellmapper alkalmazásban, hogy csak 3 Mhz-en üzemelnek a DIGI adói? Akkor azért a 0,1 Mhz mégis jelent valamit, mert utána 3 helyett 5 Mhz-et használhatnak majd, azért gondolom az is jelent majd egy minimális sebességnövekedést.

Mutatom a képet, így talán érthetőbb:

[ Szerkesztve ]

(#26183) domper2015 válasza zelikocc (#26182) üzenetére


domper2015
senior tag

2x5-2x4,9=0,2
Semmit nem fog megoldani.
Nem hagyják labdába rúgni őket. Sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#26184) zelikocc válasza domper2015 (#26183) üzenetére


zelikocc
senior tag

De 4,9 Mhz-en nem lehet szolgáltatni és 5 nél kisebb csak 3 lehet.
Tehát jelenleg akkor 3 Mhz-en szolgáltatnak és csak ezután lesz 5 Mhz, ami már nagyobb különbség, mint a 0,1 Mhz.

Például itt egy DIGI cella a cellmapper.net -ről:

(#26185) #04535040 válasza zelikocc (#26184) üzenetére


#04535040
törölt tag

Jelenleg 4,9MHz-ük van, amiből 3MHz-en szolgáltatnak LTE-t, 1,9 MHz-en GSM-et. 2022.04.09-től lesz +0,1MHz-ük, vagyis 4,9 helyett 5.

(#26186) dchard válasza dethroner (#26176) üzenetére


dchard
veterán

A feleltőtlenség az, hogy ezzel a semmitmondó lebegtetéssel, meg a köré épülő konteókkal pontosan arról próbálják meg elterelni a figyelmet, ami bizonyított módon káros, csak hát ezekkel nem szívesen szembesülünk, mert még a végén kideürlne, hogy a saját szar viselkedésünk, lustaságunk vagy kapzsiságunk az eredője mindennek, és a saját életmódunkon kéne változtatni az elkerülésükhöz. Na ezzel az emberek többsége nem hajlandó szembesülni. Helyette keresi azokat a misztikus (értsd: túl hülye és/vagy alulképzett a megértéséhez) magyarázatokat, amire ráfoghatja, hogy miért lett rákos. Áááá, nem a kóros elhízás, a szar levegő 40-50 éven keresztül történő belégzése, vagy a szar minőségű ételek fogyasztása, a nulla mozgás, a dohányzás vagy a mértéktelen alkoholizálás az oka (az 1 millió alkoholista országában).... Hanem az 5G, a wifi meg a gyíkemberek. Na ez a terelés a felelőtlenség.

Rengeteg kutatás folyt ebben a témában, egyiknél sem mutattak ki negatív hatást. Ez a helyzet. De nálad mi lenne a mérleg másik nyelve? Hogy kifejezetten jótékony?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26187) dchard válasza zelikocc (#26184) üzenetére


dchard
veterán

"De 4,9 Mhz-en nem lehet szolgáltatni és 5 nél kisebb csak 3 lehet."

Tévedés. Kevered a csatorna sávszélesség és a valóban elhasznált úgynevezett modulációs sebesség fogalmát. Az NMHH-t az érdekli, hogy mennyi a valóban elhasznált sávszélesség, ami egy 5MHz-re konfigurált LTE csatorna esetén 4.5MHz körül van. Tehát a Digi tud 5MHz-es LTE szolgáltatást indítani akár már holnap is, ezt jelenleg a 2G hálózata miatt nem tudja megtenni.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26188) Chris.G


Chris.G
tag

Sziasztok! A román digi mobilnak mi az előhívószáma?

(#26189) #04535040 válasza Chris.G (#26188) üzenetére


#04535040
törölt tag

+4077, de az előfizetők fele hordozott számos (szoktak is ezzel "dicsekedni"), tehát úgysem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#26190) kovacssz


kovacssz
friss újonc

Sziasztok!

Az eddigi fogyasztásomat hol tudom megnézni? Mint egy egyenleglekérdezés a jól megszokott formába a többi szolgáltatónál.
A romániai digi esetében egy üres SMS-t kell küldeni a 700-as számra, és kis idő múlva jött a válasz, ez viszont a magyarországival nem működik.

Valaki valami ötlet? Válaszokat előre is köszi!

(#26191) DrBubo77 válasza kovacssz (#26190) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Tudtommal még nincs ilyen szolgáltatása a Diginek.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#26192) kovacssz válasza DrBubo77 (#26191) üzenetére


kovacssz
friss újonc

Köszi az infót!

(#26193) ggabor02 válasza dchard (#26186) üzenetére


ggabor02
aktív tag

"Na ezzel az emberek többsége nem hajlandó szembesülni. Helyette keresi azokat a misztikus (értsd: túl hülye és/vagy alulképzett a megértéséhez) magyarázatokat, amire ráfoghatja, hogy miért lett rákos"

Ismét nálad ott a pont.

A tubesi radar mizéria idején Pécsen jártam ismerősöknél látogatóban. Odarakja elém a tiltakozó papírt, hogy írjam alá. Próbáltam neki sikertelenül elmagyarázni, hogy az a vacak néhány fokos (utólag megtudtam: 1-2 fokos) nyílásszöggel a város felett fog az égbe "sugározni".
Mutatom neki a TV tornyot az ablakból: Ott 0-24-ben több száz kilowatt megy ki, pontosan a városra sugározva. Legyintett, mondta, hogy én hülye vagyok ehhez. Majd mindkettő kiállt az erkélyre, aztán rágyújtott a következő cigire.

(#26194) Márton


Márton
nagyúr

Nem találtam digi vezetékes telefon topikot, csak internetest, ám ha van kérlek linkeljétek.
Hol találom a vezetékes telóról külföldi számra indított (mobil és vezetékes) hívások percdíjait? [link] Itt miért nincs listázva :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26195) #04535040 válasza Márton (#26194) üzenetére


#04535040
törölt tag

itt van [link] ászf

(#26196) rothfb válasza Márton (#26194) üzenetére


rothfb
veterán

Külön vezetékes telefonos topik nincs. Van internetes, kábeltv-s és mobilos.
A vezetékes telefonos kérdéseket érdemes az internetes fórumban feltenni.

(#26197) Intruder2k5 válasza Márton (#26194) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

DIGITel, DIGIFon, de nem túl aktív.

(#26198) rothfb válasza Intruder2k5 (#26197) üzenetére


rothfb
veterán

Mindig tanulok valamit...:C

(#26199) Márton


Márton
nagyúr

köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26200) Samott


Samott
addikt

Csatlakozom a tarsasaghoz, ma jartam ugyfelszolgalaton, elhoztunk ket kartyat, az egyik egy Samsung A8-ba a masik egy S10e-be kerult. Az A8-ban mar rogton jelzi a digis simnel is a VoLTE-t de az S10e-nel meg nem jelent meg. Elvileg a keszulek tamogatott, varni kell ra vagy valamit rosszul csinaltunk? A sim kartya kezeloben a mobilinternet kapcsolat a Digis kartyara van kivalasztva. Kell meg valamit csinalni ezzel?

A telenoros VoLTE csak par nap mulva aktivalodott anno ha jol emlekszem, ez is ilyen?

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.