Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#26801) bociusz válasza TeeJay (#26796) üzenetére


bociusz
aktív tag

Nem, az ő blokkjuk 2029-ig használható fel.

(#26802) TeeJay válasza bociusz (#26801) üzenetére


TeeJay
félisten

Tehát akkor marad a B3 5MHz
végülis ha tudják ezt a 6-8-10megabitet adni még jó is lehet jó áron
2029-ig meg csak tudnak még bővíteni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26803) szaniszlokar válasza 4Grider (#26800) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Köszi

Minden ellenállás hasztalan.

(#26804) petir


petir
senior tag

Khm... reggeli ☕ mellé...

(#26805) snooze válasza petir (#26804) üzenetére


snooze
veterán

kihült már a reggeli kv..😀😀😀😀

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#26806) n00n válasza TeeJay (#26802) üzenetére


n00n
őstag

Az a baj, hogy nem tudnak 5-10 megát sem adni, ha sokan használják. Pécsen nekem korábban 10 meg körül volt, most 1-2 megát tud. Ennyivel többen vagyunk egy cellára sajnos. Sokkal sűrűbben kellene rakni a tornyokat, az meg irtózatos pénz lenne. Ha itt nem lesz valami csoda, akkor a Digi itt ki fog szállni.

(#26807) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Nem fog kiszállni, csak kompromisszumokra kényszerül. A nagyvárosokban 5G-t is fog adni, vidéken meg kevesebben használják egyszerre úgy is. Anyámnak, apámnak jó lesz.
3.440.000.000 Euro a market kapitálizációja a DIGI-nek.

[ Szerkesztve ]

(#26808) Lajosnagy17 válasza 4Grider (#26800) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

A DIGI-nek nagyon sok engedélye van tornyok létesítésére az NMHH honlapja szerint.
Gondolom, ha lenne több pénz, meg szakember akkor lenne lehetőségük, hogy gyorsabban is építkezzenek.

(#26809) 4Grider válasza Lajosnagy17 (#26807) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez 1200 milliárd Ft. A Magyar Telekomé 400 milliárd alatt van. 100-ból vajon hány gondolkodni tudó ember választaná az elsőt?

(#26810) Lajosnagy17 válasza 4Grider (#26809) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

A teljes DIGI csoport 1200 milliárd(spanyol, román,olasz és magyar együtt).

(#26811) betelgeuse válasza DevKiller (#26786) üzenetére


betelgeuse
csendes tag

Miért lenne a telenor zuhanópályán? Ameddig ilyen horror áron adhatja a szolgáltatását addig sok extraprofitra tesz szert.

(#26812) slice14


slice14
veterán

Csak nehogy végül az legyen, jó magyar szokás szerint, hogy kizárják a mási kettő szolgáltatót is, és minden frekit a Telenor-nak adnak. Akkor már Nemzeti Mobilszolgáltató is lesz, a többi Nemzeti vacak mellet. Aztán úgy emelhetnek árat, ahogy nem szégyelnek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#26813) trec12 válasza betelgeuse (#26811) üzenetére


trec12
addikt

Valóban erős kifejezés a zuhanópálya. Viszont a Voda és Telekom (Digi is bár a mobilja korlátozott) már 4Play-t ad csomagban így kedvezőbb egy szolgáltatónál előfizetni. Telenor ilyent nem tud. :N Nem is látni miben gondolkoznak, 5G-ről is csend van náluk.

[ Szerkesztve ]

(#26814) trec12 válasza Lajosnagy17 (#26808) üzenetére


trec12
addikt

Szerintem bele lapátoltak sok milliárdot a mobilba úgy tűnik hiába. Még többet kéne mikor az nmhh úgy játszadozik velül mint macska az egérrel? Akár nyiltan is bele írhatták volna az egyik kitételnek, hogy a Digi nem indulhat mert csak v., hogy egyátalán nem akarunk látni benneteket. Basszus és ez teljesen legális......

[ Szerkesztve ]

(#26815) 4Grider válasza Lajosnagy17 (#26810) üzenetére


4Grider
nagyúr

A teljes MOL csoport meg 1300 Milliárd Ft. Vajon melyik hihetőbb...

(#26816) PBA


PBA
aktív tag

Új freki nélkül ez mindenképpen halott ügy ebben a formában. 5Mhz-en nem lehet rentábilisen szolgáltatni ezen a frekin, hosszú távon nem fogják ebbe tovább önteni a pénzt, mert teljesen fölösleges. Még 4play kiegészítő szolgáltatásként sem fogja megállni a helyét, de ez csak az egyik gond, a másik gond az, hogy túl drága lenne ebben a formában fenntartani a hálózatot. No de majd kiszámolják a Diginél a dolgot, aztán eldöntik, mi legyen.

Még mielőtt jön valaki azzal, hogy majd kitalálnak valamit, meg hogy elég lesz ez így is: nem, nem így lesz. Vagy freki kell még neki (nem kaphatnak), vagy másik szolgáltatóval össze kell állniuk (ez meg nem valószínű, mert akkor nem tudnak olcsón szolgáltatni). Ennyi.

Így is folyamatos a probléma, hogy nem fizetnek időben a beszállítóknak, lassan érkeznek be a szükséges eszközök, lassabban halad a hálózatépítés is, és itt nem csak és kifejezetten a mobilra gondolok, hanem az optikai hálózatra.

[ Szerkesztve ]

(#26817) pjen válasza n00n (#26806) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ennyi pénzért az 1-2 mega is kiváló.

(#26818) Lajosnagy17 válasza 4Grider (#26815) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Lehet, hogy az ár nem tükrözi a cég piaci értékét, de nem DIGI az egyetlen ebből a szempontból.

(#26819) dethroner válasza trec12 (#26813) üzenetére


dethroner
veterán

Nem értem, minek erőltetné valamelyik szolgáltató az 5G-t? Tudom hogy a fejlesztők nem a következő 1-2 évre néznek előre, de akkor is érthetetlen számomra mi ez a nagy 5G lelkesedés? Ha lesz egy szolgáltató amelyik 4G-n adja a most átlagos 32Mbps-t jóval olcsóbban mint a nagyon várt 5G a sokszáz megabitet, szerintem a telefonon netezők elég nagy része az elsővel is megelégedne. Tehát legyen fejlődés, semmi kifogásom ez ellen, mert vannak olyanok akik kihasználnák, sőt, vállalati szinten kifejezett előnyös lenne, de normál felhasználásra, telefonra magánembernek a 4G bőven elég szerintem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26820) n00n válasza pjen (#26817) üzenetére


n00n
őstag

Nekem teljesen megfelelne, de szerintem ahhoz is 2-3x ennyi torony kellene. Az meg irtózatos pénz. Normálsabb frekivel a mostani torony számmal is ütőképes lehetne...

(#26821) gabor9991 válasza dethroner (#26819) üzenetére


gabor9991
őstag

Ez ugyanolyan talány mint az amikor olvasod a Telekom topikban, hogy otthonra kevés a gigabit vezetéken, kell a 2/1-es csomag :)
Egyszerűen elhitetik az arra fogékony emberrel, hogy többet kap, ha az 5G szolgáltatást használja ami nagyrészt most még a 4G-n alapul és a sokat hangoztatott válaszidő sem jobb mint ami a 4G hálózaton elérhető.
Úgyhogy én így laikusként azt gondolom, hogy ez egyelőre csak marketing.

(#26822) Soma01 válasza gabor9991 (#26821) üzenetére


Soma01
veterán

Ahol sokan használják egyidőben, ott azért jól jön majd az 5G. Sokkal később fog majd kifogyni a szuszból. De a puszta közepén tényleg felesleges lesz (ha lesz) de már szerintem kertesházas övezettekben sem indokolt az 5G. Tehát logikusan gondolkodva, oda kell az 5G, ahol kis területen nagyon sok eszköz működik.

(#26823) TeeJay válasza n00n (#26806) üzenetére


TeeJay
félisten

Én 18-ban vagyok 15ezer lakosú panel telepen
cellmapperrel szoktam járkálni és telep azon részén ahol lakunk két DIGI torony van és mindkettőn 6-6 cella
Ha jól értelmezem akkor ezek egyenként tudnak 50megabit körül 5MHz-en? vagy csak 36megabit vagy mi a max?
Mi van ha a sűrűn lakott részeken ezt felbővítik 8-10 cellára?
Jelenleg én mióta lassan 2hónapja megvan a DIGI sim 8-15megabiteket mértem és szerintem az teljesen korrekt. Térerő is frankó, év végéig ingyen van és korlátlan mobilnet
hívni GSM-en én nagyon ritkán szoktam főleg hogy megy a VoLTE a telefonommal
Telenor a másik flottás SIM-em, az havi 2400 amiből 1400 lebeszélhető 12forintos percdíjjal míg flottán belül ingyenes a hívás. számlám sosem több 2400-tól de abból 1000 forint az 500MB-os mobilnet amiből speciel a facebook messenger viber meg ilyen forgalmak valamiért nem csökkentik az adatkeretet de ha böngészek az már igen igaz utána is elvileg csak lassítanak de még azon is megy a böngészés.
Ha a DIGI havi 1-2ezer körül adná a vezetékes mellé ezt a korlátlan 5-15megabit körüli netet meg a 4G VoLTE hívást jó áron akkor lehet megérné váltanom mert szülőket tudnám hívni wifin vagy mobilneten ha meg néha kell sima hívás arra ott a kedvező percdíj
Meglátjuk mi lesz. Annyit tudok hogy Eger melletti faluban ahol szüleim laknak még nincs DIGI térerő tehát kvázi ott használhatatlan. Ilyet már nagyon régóta nem láttam hogy zéró nulla semmi nincs :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26824) Lajosnagy17 válasza 4Grider (#26815) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

A DIGI piaci értéke 3.4 milliárd RON kb 250 milliárd Ft( spanyol, olasz, román és magyar) és nem 3.4 milliárd EUR. Így már reálisabb.

(#26825) nyitom válasza Lajosnagy17 (#26824) üzenetére


nyitom
aktív tag

:R

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#26826) radio100jozs


radio100jozs
őstag

Számomra azért még az is érdekes, hogy a 700 MHz-es sávban miért nem értékesítette az NMHH a maradék 2*5 MHz-es blokkot? Miközben az is ki lett a TV-től üresítve, mert ez az új szabvány az EU-ban. Miközben máshol mind a 2*30 MHz-et értékesíttetek, nálunk meg nem.

Amúgy a Digi anno ott cseszte el, mikor volt az első 3400-3800 MHz-es aukció, mondhatni ingyen adták a frekvenciát, és akkor a Voda szépen be is vásárolt, a Digi csak belekóstolt 20 MHz-el, miközben akár 100-at is vehetett volna (bár maximum miatt lehet nem), és mindjárt máshol tartanánk. Azaz a jövőre nézve 5G-n belvárosi csp-ban, bevásárlóközpontokban simán mehetne az 5G, meg a VoWIFi kiegészülve az 1800 MHz-el már lehetne egy jövőbenéző hálózatot összerakni.

(#26827) radio100jozs válasza radio100jozs (#26826) üzenetére


radio100jozs
őstag

A 3400-3800 MHz-es sávban 2016-ban a 20 MHz-es blokkért a Digi 248 milliót fizetett, a Voda a 60 MHz-ért meg 648,6 milliót. Miközben a Voda mostani árverésben 50 MHz-ért fizetett 8,25 milliárdot, 10x áron kelt el ugyan az a frekvencia 3 év különbséggel.

[ Szerkesztve ]

(#26828) Diák66 válasza radio100jozs (#26826) üzenetére


Diák66
őstag

Valaki említette, hogy az az 5 MHz-es blokkot más célokra szeretnék használni. Ha jól emlékszem EDR/TETRA rendszert emlegette valaki....

(#26829) BB9000


BB9000
senior tag

Nincs Digi részvényem, és nem vagyok Digi fanatikus sem, de én se örülök annak, hogy a piaci versenybe történő ilyen durva beavatkozással próbálják megint kigolyózni őket a frekitenderből. Vajon mi lehet a következménye annak, ha sikerül megakadályozni, hogy a Digi újabb frekiket szerezzen ? Lehet, hogy újból meghosszabbítják a teszt időszakot?

(#26830) DevKiller válasza BB9000 (#26829) üzenetére


DevKiller
senior tag

Végtelenségig nem lehet tesztidőszakot hosszabítgatni.
Senki sem tudja mi lesz max a DIGI, bár szerintem még ők sem.
Ez még a jövő zenéje.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#26831) ACE-


ACE-
addikt

Ma megint akadozik a net, egyszer kapcsolódik, egyszer nem, néha észrevétlenül elmegy a net, és csak amikor előveszem akkor derül ki... BP XI. ker.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#26832) karl_fischer


karl_fischer
aktív tag

(#26833) ggabor02 válasza radio100jozs (#26826) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Itt a megoldás:

"A 700-as tartományban nemcsak a mobil célú sugárzás lesz engedélyezett, hanem a PPDR (Public Protection and Disaster Relief– szélessávú közrend- és katasztrófavédelmi rendszer), vagyis a TETRA-utód LTE-alapú szélessávú készenléti rendszer is itt működik majd"

(#26834) Lajosnagy17 válasza karl_fischer (#26832) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Egyet azért kihagyott, félnek, hogy kiszorítja a magyar vállalkozásokat. Azt látni lehet, hogy a kicsik piaci részesedése folyamatosan csökken a kábeltv piacon. PR Telekom, Vidanet(Telekom),Tarr csak addig életkepesek, míg a DIGI meg nem jelenik és bekábelezi a háztartásokat. Már így is sokkal olcsóbbak, hát még ha mobilt is ajánl hozzá. Ezen cégek hosszútávon nem tudják fenntartani magukat.
A Telekom kihasználván, hogy a DIGI-nek mobil hálózatot kell fejleszteni és arra költi a pénzt FLIPP-ezik,ha van konkurencia, ahol nincs még DIGI ott meg megsarcolják az embereket(falvak, kisebb városok), hosszútávon ez sem marad fenntartható.

Szerintem inkább azt kell nézni, hogy a DIGI a harmadik legnagyobb munkáltató Romániában és szélsebessen építik a mobil és vezetékes hálózatukat, erőteljesen növekednek. Vezetékes internet részesedésük 53%-os és a háztartások 70%-át elérik. Mindkét adat nagyon erőteljes növekedést mutat. A mobil még nem, de a többiek is tudják Orange, Voda, hogy a DIGI hamarosan a 3. szolgáltató lesz. Telekom meg hazamegy.

Magyarországon csak a háztartások 47%-át érik el, de az INVITEL területek fejlesztése elmaradást mutat. Fejlesztések történnek, de nem azzal a sebességgel, amit sokan vártak. A többi szolgáltató próbál területeket szerezni tőlük, de az alap infrastruktúra az övék, csak újra kell optikázni. Erőteljesen fejlesztik a mobil infrastruktúrát a pénzt most inkább ebbe fektetik, hogy minél hamarabb ők is szolgáltathassanak. Ha elérnek egy megfelelő lefedettségi szintet a pénz újra az optika fejlesztésére fog menni és gyors ütemben tovább bővítik Magyarországon a román munkavállalokkal.

Ha lassan is - függetlenül az NMHH kardoskodásától - tovább fognak erősödni.

(#26835) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Nyíregyházán a Jósa András kórházban használható a Digi? Csak a 2G érdekelne, csak beszélgetésre lenne ott használva.
köszi

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#26836) betyarr válasza dethroner (#26835) üzenetére


betyarr
veterán

igen,az egyik rokonom használta tavaly tavasszal nyáron amikor benn volt.

[ Szerkesztve ]

(#26837) Diák66


Diák66
őstag

Ráeresztette az NMHH-ra a nép haragját a DIGI. kár, hogy ezzel semmilyen nyomást nem tudnak gyakorolni rájuk. A nép szava "kicsi" és a Digi sem elég nagy.......

(#26838) #72755712 válasza Diák66 (#26837) üzenetére


#72755712
törölt tag

A Nép haragja annó Romániában is kicsi volt....ha Ceausescu tudna erről mesélni. :)

(#26839) gabor9991 válasza #72755712 (#26838) üzenetére


gabor9991
őstag

Sajnos itt is kevés lesz ez.
7 óra alatt 70 ember szólt hozzá, ha jól láttam, úgy 2 nap múlva már senkit nem izgat a téma.
Nincs digi mobil előfizetése -> nem az ő problémája.
Ennél valami komolyabb kell amivel az embereket meg lehet szólítani.

(#26840) trec12 válasza Diák66 (#26837) üzenetére


trec12
addikt

Kíváncsi leszek a téma az audo-vizuális médiában előkerül-e?

(#26841) Lajosnagy17 válasza Diák66 (#26837) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Rá is kell ereszteni a nép haragját, mert tisztességtelenül játszanak.

(#26842) viktorhu válasza Lajosnagy17 (#26841) üzenetére


viktorhu
veterán

Elég sok embernek meséltem az ingyen digi sim kártyámról. EGYIK SEM hallott még arról, hogy egyáltalán létezik ilyen szolgáltatása a diginek, nemhogy arról, hogy frekvenciapályázat meg effélék.

(#26843) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Hát pont ezaz amitől tartanak, hogy sokan és gyorsan megszabadulnak a kartyaiktól és DIGI-re váltanak.

(#26844) viktorhu válasza Lajosnagy17 (#26843) üzenetére


viktorhu
veterán

Pedig már most is nagyon jó a szolgáltatás Budapesten. Ma a Westendben volt egy egyórás "kényszerpihenőm", leültem az éttermi szinten dolgozni addig. Na most az lent van a "pincében", Telenoron alig volt térerőm, viszont a laptopom max térerőn ment a digis sim kártyával.

(#26845) trec12 válasza viktorhu (#26842) üzenetére


trec12
addikt

Pont ez az. Sajnos az emberek többségének ez a téma kiesik másik réteget meg nem érdekli v. nem érti. :(

(#26846) TeeJay válasza viktorhu (#26844) üzenetére


TeeJay
félisten

BP18-ban lakom panel telepen és 2 DIGI torony van felénk plusz egy távolabbi az üllői úton és akárhogy nézem meglepően jó. Nem gyors de legalább jól megy.
Jó áron simán versenyképes lenne ilyen alig telefonozó de sokat mobilnetező előfizetőknek :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26847) #08176384 válasza Lajosnagy17 (#26810) üzenetére


#08176384
törölt tag

A Digi olaszban és spanyolban virtuális szolgáltató, bérelt hálózatot használ és a kint elő románokra épít az üzleti modell. Sokat járok Olaszországban, innen hallottam, hogy egyáltalán van kint digi, mert még nem is reklámozzák nagyobb helyeken sem, a fentiek miatt. Soha sehol nem láttam semmilyen reklámot a cégről, sem óriásplakát, sem pl plazakban, sem tv-ben. Kint eléggé sok virtuális szolgáltató van már, a postátol kezde a coop áruházláncig, kb min 5-6 cég van a digi mellett, aki valamelyik nagy hálózatát bérli. Nálunk is ez lehet a digi jövője, mert ez a mostani hálózat teljesen alkalmatlan sok előfizető normális minőségű kiszolgálására.

[ Szerkesztve ]

(#26848) 4Grider válasza #08176384 (#26847) üzenetére


4Grider
nagyúr

Magyarországon jelen pillanatban nem lehet 5 Ft-os hívásdíjat kihozni bérelt infrastruktúrán. Nemzetközi (EU-s) irányba főleg nem.
Ennek marha egyszerű az oka: Nincsenek jogszabállyal rákényszerítve a szolgáltatók, hogy a saját díjcsomagjaiknak konkurenciát állítsanak a saját hálózatukon belül. Amíg tehát nem születik egy olyan jogszabály, ami a hívásvégződtetési díjhoz hasonlóan alacsony mértékben határozza meg itthon a virtuális szolgáltatók felé számlázandó forgalmi díjakat, addig ezek a próbálkozások a posta-, blue-, tesco- és hasonló szolgáltatók sorsára fognak jutni.

(#26849) tibor23


tibor23
senior tag

Minden esetre elég fura ez a hozzáállás a Digi részéről. Beletesz a mobil üzletágba számlálatlanul iszonyú milliárdokat, és le sem ül tárgyalni a politikusokkal, és a hatóságokkal? Nyilván egy ekkora cég vezetőként akkor és úgy tárgyal velük ahogy akar. Ha meg nem tud vagy nem akar, minek öl bele a cégbe milliárdokat. Sehol a világon nem menne ez másképp... hiába képzelődnek néhányan hogy demokrácia meg hasonlók.

(#26850) Lajosnagy17 válasza Renwick (#26736) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Renwick,

Nem tudnál valahol utána nézni, hogy mi a jelenlegi állása a DIGI által indított pereknek.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.