Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#26451) DevKiller válasza pixelshader (#26450) üzenetére


DevKiller
senior tag

Ez nem 4G képes tipus.
[link]

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#26452) pixelshader válasza DevKiller (#26451) üzenetére


pixelshader
tag

3.5g ?

Végülis kiderült. Köszi az infot.

(#26453) Diák66 válasza pixelshader (#26452) üzenetére


Diák66
őstag

Az talán a DC-HSPA+-ot akarja jelenteni 42/6,5 Mbit/s elméleti sebességekkel.

(#26454) Lajosnagy17 válasza DevKiller (#26451) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Valami más. Megtudnád nézni, hogy a DIGI-nek mekkora a részesedése a mobil piacon Romániában?

(#26455) ACE-


ACE-
addikt

Ma nagyon szar volt a mobilnet Budapesten, XI. kerületben, folyamatosan szakadozott, vagy nem is volt, és utána nem is nagyon akart újrakapcsolódni.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#26456) DevKiller válasza pixelshader (#26452) üzenetére


DevKiller
senior tag

Az a DC-HSPA amit a gyorsasága miatt már 3.5G-nek nevezünk, de az még technikailag 3G.
A 4G+ meg már néhány helyen 4.5G. de erre is vonatkozik az, hogy az még mindig 4G.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#26457) DevKiller válasza Lajosnagy17 (#26454) üzenetére


DevKiller
senior tag

[kép]
Itt megnézheted, nőtt kint is a mobilszolgáltatást igénybe vevők száma.
Meglehetősen nagy része hordozott szám, amiben egyébként DIGI vezet a Román piacon.
Ha szükséged lenne a forrásra akkor: [link]
Még a wikipédia is árulkodik, hogy az erőviszonyokban hol állnak.

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#26458) Lajosnagy17 válasza DevKiller (#26457) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Ez megvan nekem is. Inkább a többi szereplő részesedése kellene. Azt tudom a kábeltv/vezetékes internet piacon 50% felett vannak és ahogy a riport is mutatja több mint 10%-ot erősödtek. Továbbá kiváncsi lennék, hogy a román piacon lehet e növekedni tovább, vagy áldozni fognak pénzt magyar és spanyol piacra.

(#26459) DevKiller válasza Lajosnagy17 (#26458) üzenetére


DevKiller
senior tag

Azt már a wikiről merítheted a mobilszegmensből.
Összehasonlításnak simán jók az ottani adatok.
Egyébként őszintén elmondom neked, hogy bár váradon születtem egy kukkot sem tudok románul, mert 7 éves korom óta itt élek.
Szóval nem jelentek túl nagy segítséget a román nyelvben :B

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#26460) #04535040 válasza Lajosnagy17 (#26458) üzenetére


#04535040
törölt tag

Vodafone 9,29 millió forrás [link]
Orange 10,23 millió (10,768 millió ügyfél összesen, ebből 538ezer vezetékes+tányéros) forrás [link]
Telekom 4,91 millió forrás [link]
Digi 3,71 millió forrás [link]

vodafone 33%--stagnáló
orange 36,5% -- stagnáló
telekom 17,5% -- folyamatos csökkenő
digi 13% -- növekvő

(#26461) DevKiller válasza #04535040 (#26460) üzenetére


DevKiller
senior tag

:R

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#26462) #04535040 válasza DevKiller (#26461) üzenetére


#04535040
törölt tag

Most nézem, hogy a wikipedián frissebb adatok vannak, mint amit én találtam....Mindegy...ez már így marad.
Lajos kérdésére a válasz:
Az, hogy 13 év alatt csupán 13%-ot szerzett a román digi, elég beszédes. Kompromisszumos a román hálózat (a 3MHz-es LTE 900 miatt), és valószínűleg a magyar is az lenne (ha sikerülne frekvenciát szerezni).
Ha 2 hétig használná valaki, utána lehetne véleményt mondani.
Én használtam kinti vodát és digit is.
Havi 7 euróért (6eu+20%áfa) a vodafone.ro 2000 percet + 50GB netet ad feltöltőkártyásoknak.
A digi csak a havi díjasoknak ad sok netet: 5 euróért korlátlan percet + 50 GB netet kapasz.
~750 Ft felár mellett én inkább a vodát választanám, ahogy sokan így tesznek Romániában. Kint a vodának van a legnagyobb frekvenciaspektruma.
Sokan várjátok a digit. Én is várom, de csak az árletörés miatt.

(#26463) csacsi67


csacsi67
addikt

Szolnoki üfsz iroda egy héten már csak 3 napot van nyitva .Ez nem jó jel.

(#26464) DevKiller válasza #04535040 (#26462) üzenetére


DevKiller
senior tag

Ez mindig is hely kérdése volt.
De ezt már mondtam itt párszor, hogy annyiban izgalmas még a DIGI az árletörlésen kívül, hogy külön építkeznek máshol lehetnek erősebbek mint a többiek, és persze gyengébbek is.
Akinél eddig egyik szolgáltató sem hozott létre normális lefedettséget most a DIGI-vel szerencséje lehet. Remélem így lesz ez nálam is.

Vagy van a kinti példám, hogy mind a 3 EDGE és csók de a DIGI 900-on ott van. És bár nem repeszt, de azért legalább használható. Egyszó mint száz: A mi piacunknak erősen kellene egy kis mozgolódás mert hozzá vannak szokva, hogy mindent megbeszélünk édeshármasban elosztjuk, azonos áron adunk mindent és van bevétel. Ja a leterhelt hálózatokat meg abszolút nem értem már csak az általad hozott példa miatt sem: Ha ott normális sávszél van annyi mobilnet osztogatással, akkor nálunk miért nem lehet ezt kivitelezni? Vagy még több suska kellene? Vagy esetleg egy tényleges vetélytárs?

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#26465) trooper44 válasza zelikocc (#26421) üzenetére


trooper44
csendes tag

CSC kódot átírtad? Nekem egy Samsung A5 2017-ben kellene ezt megtennem, mert szaúdi CSC van rajta...

Én eddig úgy tudtam, hogy ez nem lehetséges.

(#26466) #04535040 válasza DevKiller (#26464) üzenetére


#04535040
törölt tag

Vannak nekem is ilyen történeteim Erdélyből, amikor kizárólag a diginek volt elérhető hálózata, és a másik 3-nak nulla lefedettsége volt, még 2G-n is.
Van olyan ismerősöm, aki az orange-tól hordozott számot a digihez, mert beltéren csak egy bizonyos helyen volt az orange-dzsal térerő, a digi meg fullos volt.
Azonban ezek a kirívó esetek.
Idei utam során újra megtapasztaltam a digimobil hiányosságait: kültéren indítottam egy hívást-VoLTE 2100MHz-en, bementem épületbe-leváltott LTE 900-ra, majd ismét váltott: GSM-re. Na itt már megszűnt a hangátvitel, mivel VoLTE-GSM között nincs lehetőség a hívás folytatására. A másik 3 ilyet nem produkál.
Voltam erdőben túrázni: az erdő mélyén a digi jel megszűnt létezni, a voda működött.

(#26467) dchard válasza #04535040 (#26466) üzenetére


dchard
veterán

"...mivel VoLTE-GSM között nincs lehetőség a hívás folytatására"

Már a Diginél, úgy érted?

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26468) #04535040 válasza dchard (#26467) üzenetére


#04535040
törölt tag

Azt tapasztaltam, hogy elnémult a vonal miközben a hívás nem szakadt meg. Ebből vontam le következtetést. Tévesen tettem?

(#26469) Soma01 válasza #04535040 (#26468) üzenetére


Soma01
veterán

Ilyen nekem is szokott lenni. Meg ahogy tudom, még sokaknak.

(#26470) dchard válasza #04535040 (#26468) üzenetére


dchard
veterán

Diginél lehet, de ha így is van, ez nem normális. Általánosságban van VoLTE-GSM handover a három nagynál, és működik is. Azt tudom még elképzelni, hogy vagy szomszédsági hiba volt, vagy a GSM réteg torlódott és nem volt hova átadni a hívást mikor a 2100 megszűnt. MOndjuk hogy LTE 900-ról mi a tökömért ment át GSM 900-ra egy VoLTE hívás azt nem nagyon értem...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26471) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Tázlár, WLAN-bázisállomás építési engedély - DIGI

Ez mit takar?

(#26472) Soma01


Soma01
veterán

Aki szeretne DIGINET AKTÍV 50 előfizetést, de az USB modem hiány miatt nem tudott / nem akart venni eddig, az írjon nekem. Most adok vissza egyet Debrecenben. Szerintem azt megkaphatja, saját névre veheti ott a helyszínen a leadás pillanatában.... Gondolom én.

(#26473) 4Grider válasza Soma01 (#26472) üzenetére


4Grider
nagyúr

Hacsak már korábban oda nem ígérték másik 10 előfizetőnek...

(#26474) Soma01 válasza 4Grider (#26473) üzenetére


Soma01
veterán

Lehet, hogy a várólistán következő kapja. Ezért mondtam, hogy gondolom én... De rákérdezek, ha arra járok.

(#26475) Geri12345 válasza trooper44 (#26465) üzenetére


Geri12345
tag

Át lehet írni a CSC kódot. Röviden itt vannak a lépések:
1. Ments le mindent a telefonról, amiért kár lenne, ha elveszne, mert ROM flashelés és CSC kód váltás során is elveszhetnek adatok.
2. Nézd meg a telefonon, hogy milyen CSC kódok érhetőek el (pl. Play áruházból letölthető Phone Info alkalmazással), ha közte van a kívánt CSC kód, akkor ugorj a 4. pontra
3. Modell és kívánt CSC kód alapján töltsd le a ROM-ot (SamFirm alkalmazás vagy Sammobile oldal.) Kapcsold a telefonodat Download mode-ba, és közvetlenül csatlakoztasd USB-n a gépedhez, Odin-nal töltsd rá az új ROM-ot. Ha kész van, akkor menj végig az első indítás utáni varázslón a telefonon, és nézd meg a CSC kódot, ha véletlenül a kívánt az aktív, akkor készen vagy.
4. A videó alapján állítsd át a CSC kódot. (A Samsung KNOX eredeti állapotban marad, és nem kell rootolás, így megmarad a garancia, ha még van rá)

[ Szerkesztve ]

(#26476) betyarr


betyarr
veterán

valami nem kerek a diginél.a hívások sem jönnek be/mennek ki mindig és a térerő is gyatra.

(#26477) 4Grider válasza betyarr (#26476) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ilyen térerőnél nem csoda. Nálam nem csökkent a térerő, tehát helyi probléma lesz.

(#26478) robita válasza betyarr (#26476) üzenetére


robita
csendes tag

Budapesten, XI kerben ablaknál 1-es térerő, lakásban nulla. Jelentettem már kétszer is a hibát kivizsgálták, minden ok, maradt így.
Amikor megkaptunk a teszt elején a kártyát akkor max térerő volt.

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#26479) betyarr válasza robita (#26478) üzenetére


betyarr
veterán

ma reggelig nekem sem volt vele gondom.full térerő volt.

(#26480) tzabo válasza robita (#26478) üzenetére


tzabo
tag

Lokális probléma lehet. Szintén 11. kerületben munkahelyen és otthon is fullos térerő.

(#26481) betyarr


betyarr
veterán

alig írtam le a hsz-t,utána rendbe is jött.murphy...

(#26482) zelikocc válasza #04535040 (#26466) üzenetére


zelikocc
senior tag

Nekem teljesen más tapasztalatom van.
Tavasz óta kb 3 és fél hónapot töltöttem Erdélyben két részben folyamatosan (párom szüleinél) és azon belül is Székelyföldön (tehát hegy az van bőven).

Meg is tettem pár száz km-t a környéken az idő során, romániában pedig több ezret. Rengeteget használtuk a román digi.mobilt (igaz azt hozzátenném, hogy én elsődlegesen a mobilinternet minőségét figyeltem, nem sokat telefonálok amúgy sem) és meglepően sok olyan helyen lefedettségük, ahol más szolgáltatónak semmi. Tapasztalat szerint sokkal több ilyen hely van, mint olyan, ahol nekik nincs, másnak meg van (és itt most leginkább hegyvidékekről is beszélek, de nagyjából mindenhol így van)

Az online oktatásomat is ott töltöttem a tavasszal és bizony minden szolgáltató terhelt volt. A vezetékes UPC ingadozott, az orange és a telekom ro kemény 1-2 megabitet tudott, míg a digi stabil 40 megabitet.

A Békás szorosnál dugóban állva kb fél-1 óráig semmilyen lefedettség nem volt egyik szolgáltatónak sem, a digit kivéve. Kellett is telefonálni, szóval nagyon jól jött.

Én nagyon elégedett vagyok a Digi.mobillal és alig várom hogy kiépítse a hálózatot itthon is.

Bónusz: már itthon is tudok pár helyet mondani, ahol a Diginek már van 4G lefedettsége, más szolgáltató meg nuku nettel 2G-n van csak.
Ja, mégegyszer mondom: nekem az internet lefedettség az elsődleges szempont.

(#26483) #04535040 válasza zelikocc (#26482) üzenetére


#04535040
törölt tag

Az asszony székely? Úgy szokták mondani, hogy: akkor biza te férjhez mentél. :DDD

Kétszer is elolvastam a hsz-ef, de nem jöttem rá, hogy romániában (a kifliben) merre jártál [link] ;]

Én is tudok kapásból 2 olyan helyet Bp xv. kerületében, ahol digi LTE van, de telekommal se 4G se 3G, és GSM-mel a hang szakadozik.

(#26484) zelikocc válasza #04535040 (#26483) üzenetére


zelikocc
senior tag

Igen székely :)
A bácsikának pedig igaza van :C

(#26485) zelikocc válasza Lajosnagy17 (#26471) üzenetére


zelikocc
senior tag

Szerintem elírták. [link]
A tárgyban Tarr Kft. van és sokkal életszerűbb is, mivel ezen a környéken a Tarr Kft.-nek van mikrós szolgáltatása.

(#26486) trooper44 válasza Geri12345 (#26475) üzenetére


trooper44
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a választ, a hétvégén megpróbálom. A digi támogatott telók listáján nincs rajta, de a voda UK-ben vowifivel árulta, így hardverileg kell tudnia.

De ha jól emlékszem volt itt fórumtárs, aki jelezte, hogy magyar CSC-vel működik a vowifi, így először azt rakom majd rá (ha találok a fórumokon romot).

Írok majd PÜ-t, ha jutottam valamire, köszi még1x.

(#26487) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Nem tudtok segíteni esetleg: digi sat CI kártyás megoldás érdekelne. Tudom megszüntették van előfizetésem, stb., de utálom a beltérit... :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#26488) qnadam válasza Samanbacsii (#26487) üzenetére


qnadam
veterán

itt

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#26489) Lajosnagy17 válasza zelikocc (#26485) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Ezért mikor büntetik meg az NMHH-t? :-))

(#26490) zelikocc válasza trooper44 (#26486) üzenetére


zelikocc
senior tag

Nekem is dobj majd pü-t ha sikerült, légyszi.
Illetve ha valamiben elakadsz, akkor tudok segíteni.
Nálunk is van egy A5 17 és ha menne vele a VoWiFi akkor én is raknék rá XEH-t.
Bár én úgy tudom, hogy nem támogatja egyik magyar szolgáltató sem.

(#26491) Geri12345 válasza zelikocc (#26490) üzenetére


Geri12345
tag

A táblázat szerint A5 2017-tel működik a telekomos VoLTE és a digis VoLTE és VoWifi.

[ Szerkesztve ]

(#26492) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Nagykőröst egész jól lefedték. Egy újabb tornyot raktak, vagy nagyobb teljesítményt kapcsoltak be.

(#26493) Samanbacsii válasza qnadam (#26488) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#26494) DevKiller válasza Lajosnagy17 (#26489) üzenetére


DevKiller
senior tag

Sajtóecseg is kapott engedélyt. Az is egy teljesen helyesen leírt település név. És nem írták el, ők nem.
Vagy.. még is?

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#26495) DevKiller válasza zelikocc (#26482) üzenetére


DevKiller
senior tag

Nagyiméknál olyan erősek a román szolgáltatók(romániában) de a határ mellett, hogy naponta 50 SMS, hogy üdvözölnek Romániában és Magyarországon. Egyedül a DIGI 900 a megoldás. Milyen jó kis szolgáltatás lenne, ha normális spektrum szélességgel rendelkeznének :U

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#26496) rothfb válasza DevKiller (#26495) üzenetére


rothfb
veterán

Nem tudom volt már e:
link

Szerk.: Elnézést, ez nem válasz akart lenni, csak egy sima hozzászólás...:)

[ Szerkesztve ]

(#26497) DevKiller válasza rothfb (#26496) üzenetére


DevKiller
senior tag

Ha jól értelmezem, akkor a jelenlegi kiszabott büntetés mivel nem a verseny megsértése miatt rótták ki, így ez nem lehet alapja a kizárásnak igaz? Inkább még a 2 éves elévülésért kell szorítani ha jól értelmeztem.

Én örülnék, ha lenne DIGI mert egy kicsit felkovácsolná a piacot, és ez minden felhasználónak előnyt jelentene. Mivel otthon sem tudott akkora piacot szerezni magának a DIGI, így itt sem válhat véleményem szerint Telekom méretűvé.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#26498) Lajosnagy17 válasza DevKiller (#26497) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Remélhetőleg nem 1 nappal a 2 év lejárata előtt írják ki a tendert. Azért gondolom konzultációt tartanak a tender előtt és ilyen kritikus pontokat megvitatnak látván mi történt előzőleg.

[ Szerkesztve ]

(#26499) DevKiller válasza Lajosnagy17 (#26498) üzenetére


DevKiller
senior tag

Nem tudom biztosan, hogy a kiírástól kell-e nézni azt a 2 évet, vagy a jelentkezéstől.
Mert akár ott is lehet időt nyerni. Ezt egy nálam okosabb megválaszolja majd remélhetőleg :B

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#26500) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Most kezdhetünk visszaszámolni mint a vakáció előtt az iskolában, hogy hány nap van még hátra a 2 év lejártáig. Ha ez sikerül, akkor meg kezdhetünk imádkozni, hogy nyerjenek valamit.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.