Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#25151) bendegruz válasza gabor9991 (#25150) üzenetére


bendegruz
őstag

Ez csak egy vezércsel ;]

Asus Rog Strix Scar III

(#25152) Miska0330 válasza TalánImre (#25107) üzenetére


Miska0330
tag

Szia!

Látom nálad is az a gond, ami nálam. Szintén TP-Link Archer C7 router és nem működik rajta a VoWi-Fi. Sőt nem csak a Digi -nél, hanem a Telekom VoWi-Fi sem megy rajta. Itt valami szoftveres gond lehet. Érdekes mód az Invitel -től kapott ZTE Routerrel szépen megy a VoWi-Fi.

(#25153) DrBubo77 válasza Miska0330 (#25152) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda

Nézd meg, hogy engedélyezve van-e a ipsec vpn átjárhatóság (ipsec passthrough)?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#25154) Miska0330 válasza DrBubo77 (#25153) üzenetére


Miska0330
tag

Igen be is van pipálva a router menüjében.

(#25155) wwenigma válasza DrBubo77 (#25153) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Xiaomi MI Router 3G / Padavan alatt sincs rá opció aztán a profil állítása után elkezdett működni...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#25156) sirlacika


sirlacika
csendes tag

Honor 10 DS-hez megérkezett az emui 10. Így van vowifi!
:C

(#25157) mezosystems válasza sirlacika (#25156) üzenetére


mezosystems
csendes tag

iOS 14 sajna még mindig nem tartalmazza a Digi Carrier Profilt :( Pedig frissítés után az volt az első amit megnéztem.

(#25158) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

[Lám-lám.]Mégiscsak a Telenor hálózatát fogja a Digi használni.Csak idő kérdése.Szerintem rég tudták már,itt is többen tippelték,le lettek huhogva... :DD

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#25159) viharhozo válasza Kronos3000 (#25158) üzenetére


viharhozo
addikt

Azt nem tudom, mit fognak hasznalni, de vmi hasznalhatnanak, mert az azert ciki, h Budapest frekventalt reszen, a Dunatol legvonalban 2000 meterre semmi nincs.

Tudom, h egyelore ingyen van, itt nincs vezetekes Digi, meg a terkep szerint is vannak erre feher foltok, de azert egy ev alatt legalabb a fovarost le kellett volna fedni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#25160) Diák66 válasza Kronos3000 (#25158) üzenetére


Diák66
őstag

Ebben a cikkben hol látsz te DIGI szövegrészt? Ennyi erőből a Vodafone-t is említhetted volna, hiszen ott is ugyan ez zajlik éppen, csak anyavállalati szinten. (vagyis a világ összes Vodafone tornya egy cég alá kerül.)

A Digi ma is, meg tegnap is leszerződhetett volna valamelyikkel, semmi akadálya nem volt.

(#25161) 4Grider válasza Kronos3000 (#25158) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én ebből a cikkből ezt pont nem olvastam ki...

(#25162) szkorhetz válasza viharhozo (#25159) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nem tudom, hol van ez a hely, de én kb első héttől használom, pincén/mélygarázson/liften kívül mindenhol volt eddig Digim Budapesten.

(#25163) Lackooo84 válasza Kronos3000 (#25158) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

És így születnek az urban legendek...

The Truth is out there...

(#25164) Kronos3000 válasza 4Grider (#25161) üzenetére


Kronos3000
senior tag

"minden lehetőség adott lesz rá, hogy más piaci szereplőknek - így akár versenytársaknak - is értékesítsen bizonyos hálózati erőforrásokat."

Wasabi...

(#25165) Lackooo84 válasza Kronos3000 (#25164) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A lehetőség eddig is adott volt mind3nak, hogy kisegítsék, de szerinted akarnak neki segíteni...?! :U

The Truth is out there...

(#25166) Kronos3000 válasza Lackooo84 (#25165) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Ez innentől nem segítség. Tiszta üzlet. A Digi-n kívül mondjon bárki egy céget akinek ilyen , ekkora infrastruktúrára van szüksége hogy azt bérelhesse, akár csak részben is ?
Ugyan már.
A régen is tagadott Telenor-Digi összeborulás újabb szelete, amit az idő igazol majd.
Ebbe még beleillik a Telenor feljelentés is. Ők szerezték meg hogy bérbe tudják adni.
Részemről befejeztem, az idő majd eldönti, eddig még minden információ, és a Digi szükséges hálózati hiányosságai, ennek mihamarabbi megszüntetése ezt valószínűsíti.

Wasabi...

(#25167) 4Grider válasza Kronos3000 (#25164) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Vodánál és a Telekomnál is minden lehetőség megvan rá. Lásd Tesco Mobile, Blue Mobile, UPC Mobil és így tovább.

(#25168) trec12 válasza 4Grider (#25167) üzenetére


trec12
addikt

Amik mind elvéreztek. Na jó a UPC-t megvette a Voda de minő érdekesség eddig is ők adták a hátterét. A kérdés az, hogy így miben másabb - ha másabb - a helyzet, hogy külön cégbe szervezik a hálózatot....

(#25169) DevKiller válasza Kronos3000 (#25166) üzenetére


DevKiller
senior tag

Adjunk a DIGI-nek frekit, hogy elveszítsük az ügyfeleinket.
Teljesen nyílvánvaló, hogy mindenki nyitott lesz rá.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#25170) sifarr válasza Kronos3000 (#25158) üzenetére


sifarr
senior tag

Én voltam az egyik tippelő,. Például két éve is, pl. itt.
A tippemet most is fenntartom, az utóbbi évek folyamatai alapján még inkább.
Érveim:
1. Az 5G kiépítése - főleg a magasabb frekvenciákon - együttműködésre kényszeríti a szolgáltatókat. Nem települhet minden lámpaoszlopra 4 szolgáltató eszközrendszere, gazdasági okoból sem. Az NMHH is pártolja ezt.
2. Ilyen együttműködés már működik a két T között 800-on, ez is jel.
3. A Voda és UPC egyesülési megtörtént. Már 2 szolgáltató nyújt komplex (vezetékes + mobil) szolgáltatást. Kopog a 3. is a DIGI személyében.
4. A Telenor részesedése csökken, a Voda már lényegében utolérte. A 3-as pont miatt az "egylábas" Telenort lehagyná.

A változás a Telenor számára előnyös lehet a következő területeken.
1. Szervezetileg és kész a többiekkel az együttműködésre, átláthatóbb pénzügyi feltételekkel is.
2. Megtisztíthatja az ügyfélbázisát a rengeteg szürke, továbbszámlázós flottától. Beengedhet igazi virtuális szolgáltatókat a hálózatára. Ez kompenzálhatja a részaránycsökkenést.

3. (És ez lényeges.) Beengedi a hálójára a DIGI-t, az pedig a kooperációban a vezetékes szegmensére a Telenort. Így a Telenor is kínálhat komplex csomagokat.
Ha a Telenor nem lát lehetőséget a DIGI felvásárlására, akkor csak a kooperáció neki a megoldás. A DIGI-nek pedig ha nem tud jelentős frekikészletet venni, akkor neki is csak a kooperáció a megoldás mobilfronton.

[ Szerkesztve ]

(#25171) Halászbá válasza Kronos3000 (#25158) üzenetére


Halászbá
kezdő

Ez csak a pénzmosás egy formája.
Így könnyebben talicskázzák haza a pénzt.
Szerintem ez ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#25172) Halászbá válasza sifarr (#25170) üzenetére


Halászbá
kezdő

Szerintem tévedsz.

Max a három nagy fog együttműködni, az árakat már most is egy szintre hozták.

Szinte semmi különbség nincs a kínálatukban, az emberek márka hűsége, vagy a váltáshoz való lústasága dönti el ki hol van.

(#25173) 4Grider válasza sifarr (#25170) üzenetére


4Grider
nagyúr

A hármas pontnak nagyon örülne a GVH, mert jó néhány milliárd Ft versenyhivatali bírságot lehetne érte kiosztani.

(#25174) sifarr válasza Halászbá (#25172) üzenetére


sifarr
senior tag

Szerintem tévedsz.
Meglátjuk. Az idő eldönti, hogy kinek van igaza, akár részben is.

Max a három nagy fog együttműködni, az árakat már most is egy szintre hozták.
Ebben tévedsz. Jelentős különbségek vannak a tarifákban és szolgáltatásban.
Prepaid: legolcsóbb a Telekom, utána Voda, legdrágább a Telenor.
Postpaid: Voda, Telenor, Telekom. De itt változik a sorrend, ha egy komplex csomagon belül nézed a mobilcsomag árát.
Ebben lényeges a kínálat. Egy csak hármas (T,T,V) együttműködésen belül a Telenor hátrányban van a vezetékes láb hiánya miatt.

(#25175) sifarr válasza Halászbá (#25171) üzenetére


sifarr
senior tag

Ez csak a pénzmosás egy formája.
Majdnem ezt írta 4Grider is a Telenor topicban.
A cikkből nekem az jön le, hogy a magyarországi Telenor hozta létre a az új céget. Így viszont hogyan menne ez a talicskázás? Mi értelme, szerepe az új cégnek a talicskázásban?
Ha a csehek egyedül hozták volna létre, és bagóért átengedi a mo-i Telenor a hálózatot az új cégnek, és a mo-i Telenor sokat fizet a háló használatáért, akkor se lenne igazából talicskázás. Legfeljebb az AH-tól mint kisebbségi tulajdonostól elvonnák a profitot vagy egy részét.

A talicskázásra van sokkal könnyebb út.
A Telenor új nevet, logot kap. Ez a cseheké lesz, mert a norvégoktól megvett többi szolgáltatójuk is ezt fogja használni. Ezek a szolgáltatók (beleértve a magyart is) pedig licencdíjat fognak fizetni a cseheknek. Nem keveset.

[ Szerkesztve ]

(#25176) Halászbá válasza sifarr (#25175) üzenetére


Halászbá
kezdő

Hát akkor már legalább ketten látjuk így.

Kétlem hogy a jó szándékot nyomokban is tartalmazza ez a lépés.

Legyen igazad.

(#25177) sifarr válasza 4Grider (#25173) üzenetére


sifarr
senior tag

A hármas pontnak nagyon örülne a GVH, mert jó néhány milliárd Ft versenyhivatali bírságot lehetne érte kiosztani.
két hármas pont van, de feltételezem, te erre gondolsz:
3. Beengedi a hálójára a DIGI-t, az pedig a kooperációban a vezetékes szegmensére a Telenort. Így a Telenor is kínálhat komplex csomagokat.
Melyik területen korlátozná, borátaná egy ilyen kooperáció a versenyt?
Vezetékes fronton? A hálózat a DIGI-nél adott. A DIGI most sem veszélyezteti a versenyt. A hálójára "beengedett" Telenor legfeljebb az ő konkurense lehet.
Mobil fronton? A DIGI boldog lenne egy 10 %-os részesedéssel. Add ezt hozzá a Telenor 27 százalékához. Megsem közelíti a Telekom 45 százalékát.

Mit kifogásolna a versenyhivatal?

Egyébként is ... A Telekom és Telenor összeállása 800-on versenyelőnyhöz juttatta őket a Vodával szemben. Ezzel sem tudott máig mit kezdeni a hivatal.

(#25178) Diák66 válasza sifarr (#25170) üzenetére


Diák66
őstag

Nem gondolom, hogy a Telenor nagyon rá lenne szorulva a Digi vezetékes hálózatára, hiszen van elég frekvenciájuk, hogy FWA hálózattal helyettesítsék, ha nagyon fontosnak tartják. Plusz, ha a Telenor elkezdene vezetékes netet árulni a Digi hálózatán, háát... a Digi húzná a rövidebbet. A mobiljuk egyelőre jelentéktelen, azt se tudjuk valóban mennyit akarnak majd érte kérni. Most azért keresik, mert olcsó.... ez egy összeborulásnál tuti nem maradhat így.

(#25179) Halászbá válasza sifarr (#25174) üzenetére


Halászbá
kezdő

Kérlek nézd meg jobban a tarifákat, 1000 vagy 2000 forintos eltérés szerintem jelentéktelen egy, 8000 vagy 16000 forintos elő fizetésnél.

(#25180) DevKiller válasza sifarr (#25170) üzenetére


DevKiller
senior tag

Szerintem sosem lesz kooperáció a DIGI és más piaci szereplő között.
A DIGI még a társak tornyaira sem költözik, jellemzően sajátokat épít helyette mindenhova.
Megint csak a Román példát hozom:

Ott sem közösködnek senkivel sem semmin. Saját hálózatuk van, saját tornyokkal vagy antennatartókkal kinek, hogy tetszik. Ha valaha is freki lesz árverésen kívül, azt a kiszorult Telekom felvásárlása jelentheti számukra.

De az már miért érné meg bárkinek is, hogy adja a frekiét és ezzel teret adjon a DIGI-nek az előre törésre? Ilyen nincs, és nem is lesz soha sem. Már csak az árak letörése miatt sem fogják adni. Belföldi roaming is már nagyon régóta lehetne, de nyílván nincsen mert semelyik nagy sem vesztette el az eszét.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#25181) viktorhu válasza Kronos3000 (#25166) üzenetére


viktorhu
veterán

Mondjon bárki olyan céget? Volt egy csomó, és mindet lepattintották, vagy olyan árat kaptak, amivel nem érte meg működtetni a szolgáltatást.

Tele2, Blue, Tesco, Red Bull - ami így hirtelen eszembe jut, akik vagy már az ajánlatkéréskor elbuktak, vagy az árazással lettek ellehetetlenítve. A Blue pl. nem is tudott virtuális szolgáltatóként elindulni Magyarországon, még a 30-as körzetszáma is megmaradt, szinte csak viszonteladója volt a Telekomnak, pedig nem ez a működési modelljük.

(#25182) #71835392


#71835392
törölt tag

Felhívnám szíves figyelmeteket, hogy a Telenornál eddig is külön cégbe volt kiszervezve a hálózatüzemeltetés Telenor Common Operations a cég neve. Ez most annyival másabb, hogy a hálózati berendezések, tornyok tulajdonjosa az új cég lesz. Igazából semmi nem fog változni.
Pályázaton megnyert frekvenciát pedig nem lehet csak úgy eladni, bérbe adni versenytársnak.

(#25183) #71835392 válasza viktorhu (#25181) üzenetére


#71835392
törölt tag

A blue, Red bull, Postafon, stb soha nem voltak virtuális szolgáltatók, csak a brand volt más, ráadásul a Telenorral/Vodafonnal szerződtél, a Tesco Mobil is gyakorlatilag csak papíron volt külön cég. A UPC Mobil volt és a létező Netfone az egyedüli igazi virtuális szolgáltatók, saját ügyfélkezeléssel, műszaki háttérrel, CRMmel.

(#25184) viktorhu válasza #71835392 (#25183) üzenetére


viktorhu
veterán

Így van, én is pontosan erről beszélek - egy csomóan próbálkoztak, és lényegében senkinek sem sikerült az itteni kondíciók miatt.

(#25185) Margarita


Margarita
újonc

Sziasztok, valaki el tudná küldeni az E5785 firmware exe fájlt, a link nem működik. Köszönöm.

(#25186) wwhy válasza DevKiller (#25180) üzenetére


wwhy
veterán

Saját hálózatuk van, saját tornyokkal vagy antennatartókkal
Egy (jó) ideje. Az elején sokáig a Vodafone-nal közösködtek, aztán kicsit az Orange-al, és kb. 4-5 éve csak független a hálózat. Gyakorlatilag ahol nem volt Digi térerő, ott belföldi roaminggal (Vodafone) oldotta meg a lefödést.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#25187) #04535040


#04535040
törölt tag

2007-től 2014-ig kizárólag saját hálózaton működtek.
2014-ben nyertek 2*5MHz-et a 900-as frekvencián, és a román NMHH (ancom) kötelezte a vodafone-t, hogy 2 évig biztosítson nemzeti roamingot a diginek.
Orange-dzsal soha nem volt együttműködés.

[ Szerkesztve ]

(#25188) DevKiller válasza #04535040 (#25187) üzenetére


DevKiller
senior tag

Na hát megnézem, hogy nálunk ez hogy valósul meg :U
Szerintem sehogy sem, de a remény hal meg utoljára.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#25189) #04535040 válasza DevKiller (#25188) üzenetére


#04535040
törölt tag

Megpróbálok óvatosan fogalmazni.
Minden mamutcégnek van "lobbiért" felelős alosztálya. Ez a román diginél tökéletesre volt ! / van(?) fejlesztve...Magyarországon a telekomé (de lehet, hogy jelen állás szerint a telenoré) messze felülmúlja a digiét.

(#25190) DevKiller válasza #04535040 (#25189) üzenetére


DevKiller
senior tag

Nem tudok vitatkozni ezzel :K

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#25191) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

2 napja fuLL DIGI-s vagyok Vodafonos számhordozással.Fő kártyaként használva. Nyílván mindenhol nincs lefedetség de nekem ez nem számít max. visszahívom aki keresett. Egyenlőre imádom, hogy korlátlan a net. :DD ;)

(#25193) kurtuzov válasza Franky2Ster (#25191) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Azért pár helyen jól jött már a kétkártyás telefon (a második SIM akár csak egy feltöltőkártyásként). Amúgy tényleg jó.

(#25194) Jester01


Jester01
veterán

Van valami jó app ami átteszi az adatforgalmat a másik SIMre ha a digi elmegy? Találtam egy párat, de van ami bevált? Mondjuk nem értem az android miért nem tudja ezt magától.

Jester

(#25196) DevKiller válasza #72445440 (#25195) üzenetére


DevKiller
senior tag

Nálam volt már nem egyszer olyan, hogy míg a DIGI-s kártya szenvedett a kevés térerővel, a Vodás ki sem csörgött csak jött az SMS, hogy hívni próbáltak :U
De mobilnet sem megy nálam, ha szenved a DIGI-m a kevés jellel
Érdekes egy állat ez az A50 :U

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#25197) vbalint77 válasza Jester01 (#25194) üzenetére


vbalint77
tag

Tudja!

Kettős 4G mód bekapcsol
(mindkét SIM-foglalatban engedélyezi a 4G kapcsolatot)
A másodlagos SIM-kártyán mobiladat-forgalom használata bekapcsol
(Készüléke mobiladat-hálózatra fog csatlakozni a másodlagos SIM-kártyán zajló hívások folyamán)

(#25198) #72755712


#72755712
törölt tag

Mivel sehol sem találtam valós összehasonlítást a különböző modemek érzékenységéről, ugyanott, ugyanakkor kipróbáltam 3 félét, ugyanazzal a digi aktívnet kártyával. Tanulságos....
A Huawei B593s-22-nek van diagnosztikája, ott vannak a jel adatok, hozzáértőknek. Úton van egy Huawei B535-222, majd azt is tesztelem, ha megjön.

(#25199) anglergab válasza #72755712 (#25198) üzenetére


anglergab
addikt

Sajnos ennyit több szempontból szórhatnak az értékek. Wifis mérés, szerver, gyorsan változó SINR, változó terhelés.

[ Szerkesztve ]

(#25200) #72755712 válasza anglergab (#25199) üzenetére


#72755712
törölt tag

Van szórás, de az arányok ugyanazok, itt van a B593s22esnek a 2 korábbi napja például. Nincs jellemzően négyszeres különbség. De ugyanilyen a Dell belső modemjével is a szórás.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.