Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#25101) TalánImre válasza rothfb (#25100) üzenetére


TalánImre
friss újonc

Igen bekapcsoltam, ha nem kapcsolom be, csak annyit ír ki hogy nincs hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#25102) rothfb válasza TalánImre (#25101) üzenetére


rothfb
veterán

Tehát nincs gsm hálózat, csak wifi. Ha kikapcsolod a wifit, kiírja a fentebbi üzenetet, ha van wifi és kapcsolódsz, akkor meg kiírja, hogy kapcsolódj wifihez?:DDD

(#25103) TalánImre válasza rothfb (#25100) üzenetére


TalánImre
friss újonc

Igen bekapcsoltam, ha nincs bekapcsolva csak azt írja, hogy nincs hálózat.

(#25104) rothfb válasza TalánImre (#25103) üzenetére


rothfb
veterán

Ha van kapcsolatod a Digimobillal, valahol kellene látnod. Vagy egy kis jelnek kellene megjelenni fent a jobb felső sarokban, vagy a zárolt képernyőn látnod kellene...

(#25105) TalánImre válasza rothfb (#25104) üzenetére


TalánImre
friss újonc

Ha bekapcsolom a híváskezdeményezés Wifi használatával, akkor azt mondja, hogy kacsolódjak Wifi-hez, ha kikapcsolom a VoWifi funkciót akkor csak azt hogy nincs hálózat.

Amikor van térerő minden működik, de otthon nincs. Ellenben van Wifi DIGI net, de nem akar a VoWifi menni.

(#25106) 4Grider válasza TalánImre (#25105) üzenetére


4Grider
nagyúr

A wifit milyen eszköz csinálja?
Véletlenül nincs kétszeres nat?

(#25107) TalánImre válasza 4Grider (#25106) üzenetére


TalánImre
friss újonc

TP-Link Archer C7. Nem hiszem, hogy kékszeres NAT lenne, NAS, Domoticz kívülről betalál.
Másik mobilról megosztott neten se megy.

[ Szerkesztve ]

(#25108) BlacKSouL válasza TalánImre (#25107) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Így van beállítva? [kép]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#25109) TalánImre válasza BlacKSouL (#25108) üzenetére


TalánImre
friss újonc

Igen, de a VoWifi jelet én még nem láttam rajta sosem. Neked milyen telefonon működik?
Lehet hogy cserélem Samsung-ra, a Digi azt ajánlja.

[ Szerkesztve ]

(#25110) BlacKSouL válasza TalánImre (#25109) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Mi 9t. Dual simes.
Egyébként volte és vowifi ikon ugyan van, de jellemzően ha én tárcsázok, de akkor is ha engem hivnak, a telekom vowifit használ, a digi volte-t, pedig itt mindkettőnek van stabil 4g.
Probald ki, hogy kikapcsolod a volte használatot, ugy mit csinal. Illetve probald ki ugyis, hogy kikapcsolod a bluetooth-t, mintha olvastam volna hogy az néha osszeakad xiaomikon a vowifivel.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#25111) TalánImre válasza BlacKSouL (#25110) üzenetére


TalánImre
friss újonc

Köszönöm, de sajnos nem segített. A VoWifi nem látja az internetet.

(#25112) wwenigma válasza TalánImre (#25111) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

MI 9T esetén működik, kis kagylos wifi jelnek kell megjelennie fent allapotsávban. Telefon topikjat - ha van neki - kellene felkeresni, nem ismerem milyen mókák vannak ott de lehet VoLTE profilt is állítani kell.

Beállítások - Telefonról - Összes jellemző - kernel verzióra 5x ranyomni ez a CIT hardverteszt és itt jobb fent 3 pötty, additional tools - modem test tools - MBN config loading and activation tool.

alt="" title=""

SUB0 a digis kártya, Greece profillal megy. All sub gombbal tudsz váltani, kitorlod ami ottvan, elkezded beírni hogy Greece és kiválasztod majd Activate.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#25113) JÓZSFM válasza TalánImre (#25109) üzenetére


JÓZSFM
csendes tag

Nekem a Xiaomi redmi note 8 Pro készüléken is működik a VoLTE és a VoWIFI is.

(#25114) rothfb válasza TalánImre (#25109) üzenetére


rothfb
veterán

Samsungokon mindegyiken, legalábbis 2019-esektől mindegyiken (előtte nem tudom) alapból működik. Mindenféle mókolás, kódolás nélkül.

(#25115) #23310336


#23310336
törölt tag

Sziasztok!

A DIGI saját márkás telefonjaival a másik szolgáltatóknál is megy a VoLTE/VoWifi vagy csak a DIGInél?
Egyébként a VoWifin csak a hanghívás működik vagy az SMS-ek is megjönnek?

(#25116) anglergab válasza #23310336 (#25115) üzenetére


anglergab
addikt

A VoWiFi-be az SMS is beletartozik (SMS over IP).

(#25118) #23310336 válasza #72445440 (#25117) üzenetére


#23310336
törölt tag

Ahogy írtam, a DIGI saját márkás (K2, C2, R2) készülékeivel kapcsolatosan kérdeztem, bíztam benne hogy van itt valakinek személyes tapasztalata hogy ezekkel működik-e pl. a Telekom VoLTE/VoWifi.

(#25119) Kuter válasza TalánImre (#25111) üzenetére


Kuter
senior tag

Szia. Írj a Diginek hibabejelentést a VoWifiről , írd meg hogy a telefonod támogatja de még sem aktív ,és szeretnéd ha engedélyeznék a kártyán. Pont 2 napja futottam bele ebbe. Apámnak vettem egy új telefont Xiaomi A7. Digi kártya be , ami a sajátja engedélyek beállítása ,és VoWifi nem megy. Na akkor próba az én telefonomban ugyan az a kártya és nem ment. Xiaomi A2 Lite az én telefonom. Most várjuk hogy mit csinálnak sikerül e megoldani mert tuti kártya hiba. Ja az én telefonomba és az apáméba tökéletesen megy az én kártyámon a VoWifi.

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#25120) JÓZSFM válasza anglergab (#25116) üzenetére


JÓZSFM
csendes tag

Igen a VoWIFI lehet küldeni SMS is.

(#25121) JÓZSFM válasza #23310336 (#25115) üzenetére


JÓZSFM
csendes tag

Igen lehet küldeni és fogadni SMS-t a VoWIFI - n.

(#25122) DevKiller


DevKiller
senior tag

Nem feltétlen ide való, de gondoltam érdekesség miatt megosztom:

Romániába Nagyimat figyelmeztették, hogy az international percekkel vigyázzon, mert fizetni kell mostmár érte. Bár még nem vontak le most semmit, a kövi számlán már elvileg rajta leszünk.
Ugyanakkor a Magyar DIGI is ingyenes neki, szóval minket annyira nem érint, de elkezdtek mutyizni a percekkel, pedig a weboldalon most is fent van a 200 international perces csomag.
Próbálják vissza szorítani az embereket, és rá kényszeríteni a mobilnetre.
Kíváncsi vagyok, hogy itt mi lesz a teszt utáni csomagokban.. :F

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#25123) #72755712 válasza DevKiller (#25122) üzenetére


#72755712
törölt tag

Az hagyján, hogy nem ide tartozik, de értelmetlen zagyvaság, amit írsz. :)

(#25124) #04535040 válasza #72755712 (#25123) üzenetére


#04535040
törölt tag

Azért nem érted, mert újmagyarul van: lefordítom neked ómagyarra.

Romániában (ba/ban) Erdélyben lakó nagymamámat a DIGI figyelmeztette, hogy a nemzetközi irányba indított hívásokra figyeljen, mert most már a csomagja nem tartalmaz minden szolgáltató irányába díjmentes nemzetközi perceket, a jövőben ezek díjkötelesek lesznek. Bár most még nem vontak le semmit (lévén, hogy az e havi számla a múlt hónap leforgalmazott perceit tartalmazza), a következő havi számlán már elvileg ki lesznek számlázva a felénk (vodafone/telekom/telenor....vagyis nem digi irányba) indított percek.
Ugyanakkor egy román DIGI előfizetéssel a magyar DIGI előfizetőket díjmentesen lehet hívni, és remélem ez így is marad, mert akkor ez a változtatás minket (nagymamámat, szüleimet és engem) annyira nem érint, de elkezdtek mutyizni a percekkel, pedig a DIGI weboldalán most is fent van az a csomag, amit nagymamám használ, és továbbra is úgy szerepeltetik, hogy a 200 nemzetközi perc bármilyen magyarországi számra érvényes.

Kikódoltam.

Dávid, egy pár tanács:
- nemzetek nevét kisbetűvel írjuk: Magyar magyar DIGI.
- ha az igekötő közvetlenül az előtt az ige (vagy igenév) előtt áll, amelyikhez tartozik, egybeírjuk vele (pl. visszaszorítani).
- idegen szavakat ha lehet mellőzük, amennyiben arra van magyar szavunk international percek (nemzetközi percek)
- értelmetlen szavak kerülése (kövi)
- a legfontosabbat a végére hagytam: értelmesen megírt összetett mondatokat használj.

[ Szerkesztve ]

(#25125) DevKiller válasza #04535040 (#25124) üzenetére


DevKiller
senior tag

Egy részről sajnálom, hogy helyesírási hibákat mertem ejteni a fogalmazásomban, másrészről meg szerintem ez elfogadható akkor, hogyha annyit vagyok itthon mint kint.
Nyelvtant 8. óta nem tanított senki, az irodalom mindig is fontosabb volt.
Ezt a kis történetet azért írtam be, hogy legyen hasonlítási alap. Most, hogy ott is van 900-as 4G és nem csak 2100-ra építkezik a DIGI 4G-n, szorítanák meg az embereket, hogy használjanak mobilnetet. Nagyimnak is azt mondták, hogy skype viber stb az ingyen van. Az erdélyi magyarok nagyon nagy része intéz kis hazánkba hívást, amit gondolom nem is kell írnom, hogy miért.

Eddig ha nem kapott a DIGI-n, mert VoWIFI nélkül nálam használhatatlan, nincs probléma hívott a vodán.

UI: Sokszor megfogalmaztam, hogy ne bántsak meg senkit :U

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#25126) bendegruz válasza DevKiller (#25122) üzenetére


bendegruz
őstag

igazán itt december 31-ig szerintem marad ez, ami
aztán majd jövőre kiderül, megyünk-e mi is a romániai verzió felé, vagy lesz más
egy biztos: olcsóbb lesz, mint a többi :)

Asus Rog Strix Scar III

(#25127) nyitom válasza bendegruz (#25126) üzenetére


nyitom
aktív tag

:R

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#25128) #72755712 válasza DevKiller (#25125) üzenetére


#72755712
törölt tag

Nem a helyesírási hibákról van szó: ha 200 perc ingyenes, akkor hogyan számlázza ki a Digi? Ha a Digi Ro- Digi Hu hívás ingyenes, akkor mit számláznak?
Elvégra azért Románia egy uniós ország, és jogállam; mégha nálunk történne, megérteném a NER működését ismerve. Az nem mutyizás, ha egy szolgáltató a szolgáltatásáért pénzt kér; a mutyizás az olyan, mint például elkobozzuk Ferihegyen a megvásárolt védőeszközöket, és kivisszük a Balkánra, vagy Romániába, vagy a F@szbukon áruljuk.

(#25129) #04535040 válasza DevKiller (#25125) üzenetére


#04535040
törölt tag

Megnéztem a digiromania.ro oldalon a mobil szolgáltatásokra vonatkozó ászf-et.
2020.01.
"Retele de telefonie fixa in care sunt disponibile minutele incluse....Ungaria (Magyar Telekom, Invitel, UPC)
Retele de telefonie mobila in care sunt disponibile minutele incluse.... Ungaria (T-Mobile, Telenor, Vodafone)"

A havi díjban foglalt percek érvényesek: Magyarország vezetékes (Magyar Telekom, Invitel, UPC), és Magyarország mobil (T-Mobile, Telenor, Vodafone) irányba.

2020.05
"Retele de telefonie fixa in care sunt disponibile minutele incluse....Ungaria (Magyar Telekom, Invitel, UPC)
Retele de telefonie mobila in care sunt disponibile minutele incluse.... Ungaria (Digi Mobil Ungaria)"

A havi díjban foglalt percek érvényesek: Magyarország vezetékes (Magyar Telekom, Invitel, UPC), és Magyarország mobil (Digi Mobil Magyarország) irányba.

Szóval be lett idejében jelentve a változás.
Azt írják az oldalon, hogy a leforgalmazható 200 perc a "legtöbb" EU-s mobil irányba felhasználható.
Aki megszokkásból hív magyar mobilt (mert eddig benne volt a 200 percben ez az irány is), azt persze érheti meglepetés, ha nem olvassa el az ászf-et, de biztosan voltak tájékoztatva az előfizetők a havi számla mellékletében.

(#25130) DevKiller válasza #04535040 (#25129) üzenetére


DevKiller
senior tag

Tud róla mindenki, nincs eltitkolva.
De kitolásnak érzem egy kicsit :(

fcby: Mivel a DIGI nálam "se veled sem nélküled..." így használtuk a Vodát is.
Ez már nehéz lesz.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#25131) #71835392


#71835392
törölt tag

Azért összességében eldönthetné már a cég, hogy mit akar, és kezdhetne valamit ezzel a gyalázatos lefedettséggel. Az egy dolog, hogy az ország nagy részén nincs térerő, az már nagyobb gond, hogy még a lefedett településeken is beltéren sok helyen használhatatlan. A híresztelésekkel ellentétben, 1800-on is lehet országos lefedettséget csinálni, meg beltérit it.

(#25132) wwenigma válasza #71835392 (#25131) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A legjobb amit tehetsz és ajanlok hogy fogj egy pikocellát, kötözd a fejedre es ahol nincs, allj be. Elorebb lennenk mint az allando fikazgatasoddal amivel meg-megjelensz károgni. :U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#25133) #04535040 válasza #71835392 (#25131) üzenetére


#04535040
törölt tag

"A híresztelésekkel ellentétben, 1800-on is lehet országos lefedettséget csinálni..."
2*4,8 MHz-cel szerinted ez megoldható gazdaságosan? Ahhoz legalább 2*15MHz frekvencia kellene.

(#25134) Boxi88


Boxi88
őstag

Üdv

Olyan kérdésem van, hogy ha egyik digis számomról a másik digis számomra irányítom a hívást, az mennyibe kerül nekem?

Olvasgattam az ASZF-et, de nem teljesen világos...

"Hívásátirányítás:
A hívásátirányítás végrehajtása miatt képződő forgalom díját az átirányítást kezdeményező fél fizeti.
Az átirányítás díja:
− Belföldi, nem emelt díjas irányokba történő átirányítás esetén nettó 3,15 Ft/perc, bruttó 4
Ft/perc (a számlázás 1 perces egységekben történik).
− Nemzetközi barangolás (roaming) ideje alatt a nemzetközi számra történő hívásátirányítás nem
elérhető.
− Emelt díjas irányokra történő hívásátirányítás nem értelmezett."

Eszerint 4Ft/perc... De akkor is ha digi-digi között történik ami elvileg teljesen ingyenes?! :F

Előre is :R

(#25135) #71835392 válasza #04535040 (#25133) üzenetére


#71835392
törölt tag

A lefedettségről van szó, nem a kapacitásról.
Gazdaságos meg majd akkor lesz, ha lesz elég fizető ügyfél, az meg akkor lesz, ha egyrészt nem önköltség alatt szolgáltatnak, másrészt ha lefedettségileg teljes értékű szolgáltatást tudnak nyújtani.

(#25136) Gyurka6 válasza #71835392 (#25135) üzenetére


Gyurka6
őstag

Egy pár Mrd-al és egy kis freqivel besegíthetnél ebbe...

Gyurka

(#25138) wwenigma válasza #72445440 (#25137) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ne erőlködj, nézd meg az eddigi hozzászólásait itt.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#25140) Boxi88 válasza #72445440 (#25139) üzenetére


Boxi88
őstag

Értem, így már világos! :R

(#25141) Per Me válasza Boxi88 (#25134) üzenetére


Per Me
tag

Nekem sem volt egyértelmű, így bementem megkérdezni. Fogalmuk sem volt, így kipróbáltam. DIGI vezetékest nem felel esetén DIGI teszt mobilra. Működik 4-5 csörgés után. Volt azóta pár hívásom így az előző számlázási időszakokban, de nem számláztak. Két hónap telt el, tehát már volt azóta részletező is. Mondjuk nem sok hívásom van, 4 forinttal is ki lehet bírni, ha majd valamikor kiszámlázzák esetleg.

(#25142) #04535040 válasza #71835392 (#25135) üzenetére


#04535040
törölt tag

Mit mondtam én? Ha lenne kapacitás -> azzal ki tudnak szolgálni sok ügyfelet -> megéri építkezni.

Ezzel szemben te azt mondod, hogy amennyiben van országos lefedettség, úgy lesz fizető ügyfél, ami által gazdaságos lesz az üzletág.
Hogy nem tudod kiszolgálni az ügyfeleket kapacitás hiányában, az nem számít....verd rá arra a kevés ügyfélre az országos hálózat kiépítését és fenntartását, amennyit a kis kapacitásod elbír.
A közgazdasági alapokat azért tanították neked is, ugye?

(#25143) parzone válasza TalánImre (#25101) üzenetére


parzone
csendes tag

Szia!
Itt egy segédlet hogyan csináld meg.
https://forum.xda-developers.com/Mi-9/how-to/100-guide-volte-vowifi-mi9-miui-11-root-t4071673

Ha ezzel megvagy akkor csak annyi a teendőd hogy egy román profilhoz rakod a pipát.
Újraindítod a telefont és kész.

(#25144) BlacKSouL válasza #71835392 (#25131) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Beltéren...

Most már igazán elárulhatnád nekünk, hogy a kartel melyik tagjához tartozó ellenmarketing csoportba tartozol. Nem haragszunk meg, csak hogy tudjuk melyik szolgáltatónak vannak ilyen eszközei. Illetve hülyeség, mindháromnak. De hogy azon belül melyikőtök szemét szúrja legjobban.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#25145) RoyBatty válasza BlacKSouL (#25144) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Gondolom Telekomos. Itt nálunk a környéken amikor megjelent végre a Digi optikával, házról-házra jártak az ügynökeik és fikázták a Digi szolgáltatáscsomagját helyette a saját ADSL+IPTV ajánlva :D :D :D

(#25146) bendegruz


bendegruz
őstag

Mosonmagyaróvár, épülő mc.donalds az autopalya mellett :)

Asus Rog Strix Scar III

(#25147) 4Grider válasza BlacKSouL (#25144) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem beltéren úgy -99 és 107 közötti az rsrp, hogy szabad szemmel látom a celláikat. Mondjuk itt Budapesten nem nyomják nagyon fel az adóteljesítményt, gondolom az interferencia miatt.

(#25148) DevKiller


DevKiller
senior tag

Bekötötték a sulinál az antennákat, csak nem kellett szeptemberig sem várni.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#25149) DevKiller válasza RoyBatty (#25145) üzenetére


DevKiller
senior tag

Én Telenorra esküdnék.
Mikor itt kiírtam a véleményem a Telenorról akkor elég erősen letámadt, szóval :U

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#25150) gabor9991 válasza BlacKSouL (#25144) üzenetére


gabor9991
őstag

[Itt] nyitott a digi mobilnak egy topikot, szóval szerintem nem másik cég alkalmazottja :D

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.