Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#162355) Shokkolo válasza zolikaDB (#162353) üzenetére


Shokkolo
addikt

Kalkuláld bele hogy száradás után jelentősen világosodik (2 szint is használtunk a skandináv alkony és a dió [nagyon nem az :D ] mindkettőre igaz), és idézem a grafikus feleségem:
"kis külümbség nem külömbség"
Ha hasonló árnyalat lesz, mint a fal, tényleg "csúnya" / zavaró végeredményt eredményez.
Illetve te mondtad, hogy "modernizálni". Egy szép szürke árnyalat szerintem az :)
EZért is ajánlottam ezt a színt, mert láttam élőben, dolgoztunk is vele, és tényleg jó.

Egyébként nem kell rá lakk, ez a legnagyobb előnye. Se alapozó se lakk se semmi, direktben a felületre mehet, és befogja a fóliázott bútorlapot, a fát, műanyagot is.
Mi is festettünk háztartási gép előlapot, bútorlapot, élfóliát, funér- és rétegelt lemezt, illetve fenyő felületeket is.
Egységes szép végeredmény, csak hagyni kell neki a száradási időt hogy kialakuljon a felületi keménység.
2 réteg között pedig hagytunk legalább 1- napot.

Gondolkoztam krétafestéken én is, de nagyon macerás vele dolgozni (igen, abból több szín mintázat etc kihozható)... de bonyolult. És azt tényleg lakkozni is kell, lehetőleg akár több rétegben.
Minnél több réteg annál nagyobb hibalehetőség... és mint esetedben nagy sík felület, ha megfolyik nézheted utána, és hidd el, zavarni fog :DDD

Nem jó a foto (sajnos a fényviszonyok elég rosszak voltak, élőben sokkal szebb), de ez a konyha konkrétan az említett festék 2 szinével lett kicsit modernizálva:

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.