Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Luck Dragon

Nem is emlékszem hogy mi volt a gyári akkumulátor , nálam is hamar feladta a harcot mind a kettőnél . Most Exide van mindegyikben .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1852) Flowtation válasza golyós (#1848) üzenetére


Flowtation
őstag

No ez érdekes. Én jövő héten megyek, 16-án, akkor ránézetek én is.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#1853) Dvix


Dvix
senior tag

Sziasztok, had törjem meg kicsit a csendet az új Sandero Stepway-ről ez a videó nagyon tetszett. :K
[link]

(#1854) Luck Dragon válasza Dvix (#1853) üzenetére

Kiváncsi vagyok a CVT-re.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1855) Dvix válasza Luck Dragon (#1854) üzenetére


Dvix
senior tag

Egyébként ha az nem nagyon drágítja meg lehet belőle jó kis No1. városi közlekedő, vagy akár preferált mozgássérült autó is. Elvégre csak ő lesz ebben a kategóriában a legolcsóbb. Legalább is reméljük. A videóban a csávó azt mondta az övé 13ezer Euró. :U

(#1856) Luck Dragon válasza Dvix (#1855) üzenetére

Külföldi teszteket olvasgattam plusz videókat , azért nem lesz az a CVT annyira rossz , főleg hogy nem a Toyota fajta ordítós típusa lesz .
Azért kiváncsi vagyok a “hazai tesztelő mókus bandára” mik lesznek a tapasztalatok , meg majd az árára is.
Majd ha úgy alakul egy-két éven belül ha sikerül a költözés akkor egy városi saját célú autó vásárlása lesz a következő cél és a formavilága és mivel automatát szeretnék így most az új Sandero benne lesz abban a bizonyos kalapban .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1857) ati05


ati05
aktív tag

Sziasztok!

Lassan esedékes az 1.0 sce Loganomon az első éves szervíz. Pest és közelében melyik márkakereskedésbe érdemes vinni?

(#1858) Pokesz007 válasza kelly416 (#1842) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Semmi gond :) Azóta már 2x kentem össze. Csak hát új autót az ember,mindig szeretné tisztának :)
Dvix
Jó neked én ma kivágtam a hátsó kalaptartót,mert valami dobol,ha kicsit rosszabb útra megyek. Teleszkópok szerintem rendben van. Lassan kipakolok,mindent hátulról.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#1859) Flowtation válasza Flowtation (#1852) üzenetére


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Tegnap előtt megvolt az éves szervíz. Minden rendben volt, a szokásos dolgokat végezték el, olaj, szűrők cseréje, átvizsgálás mechanikusan és elektromosan. Csináltak media nav szoftver frissítést is. Annyi változott, hogy a Renault és az Elf szakítottak, ezért Castrolt tettek az autóba, ők az új partner.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#1860) Pokesz007 válasza Flowtation (#1859) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szia
Én mikor megkaptam Májusba a gépkocsit,akkor már a szerviz által kapott privát papíron is a Castrol volt.Ilyet fognak nekem is belerakni jövőre,az a lényeg.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#1861) golyós válasza Flowtation (#1859) üzenetére


golyós
őstag

A Medianavot ingyen csinálták?
Bár gyanítom nekünk frissebb van

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#1862) mirci18 válasza kelly416 (#1835) üzenetére


mirci18
addikt

Bezony ám.
Megjárta a mienk a Kékest.
Áprilisban lesz egy éves a kocsi de már most 12500 km van benne.
Így riadtan vettem tudomásul hogy utoljára 3000 körül volt benne olajcsere.
De szerencsére a Facebook-os csoportnak hála az első köztes olajcsere ingyen lesz a Gyöngyösi márka kereskedésben január elején.
Utána pedig van lehetőség kedvezményes olajcserékre is 27 e ft körül.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1863) kelly416 válasza mirci18 (#1862) üzenetére


kelly416
veterán

Mit tudnak a fész csoportban, hogy ingyenes lett tőle az olajcsere? Vagy menjek oda megkérdezni?

Egyébként gratula!

(#1864) mirci18 válasza kelly416 (#1863) üzenetére


mirci18
addikt

Az ingyenes olajcsere az ott vásárolt vagy az Egerben vásárolt autókra vonatkozik.

Shick-R KFT. a következő dolgokkal segíti a Klubot és a Klub tagjai:

- Éves DLSK találkozó támogatása


- Webes fórum fenntartási költségeinek támogatása


- Negyedévente 1 db kérdezz-felelek a Facebook csoportban
Értékesítési vezető és Vevőszolgálati vezető kollégákkal, akik
(majdnem) minden kérdésre tudják a választ.


- Autóbeszámítás lehetősége, előzetes árajánlat e-mail címen küldött adatok és fotók alapján.


- Online ügyintézés a dlsk@renaultgyongyos.hu e-mail
címen. Két d edikál t ért ékesí t ő és d ed i kál t munkaf elvev ő .


- Díjmentes és kötelezettségek nélküli tesztvezetés.


- A 2020.03.01-től nálunk vásárolt autókra díjme nte sen elvégezzük a nem időszakos első ol aj c serét , így az autó későbbi eladás esetén többet fog érni. Természetesen gyári, motornak megfelelő olajjal és szintén gyári olajszűrővel, mindezt a digitális
szervizkönyvbe is bevezetve


- Már meglévő tagoknak a nem időszakos olajcserét olajszűrő-
cserét a kedvezményes áron kínáljuk. (korlátlanul)


- Díjmentes átvizsgálás az olajcsere előtt és azonnali
kedvezményes ajánlat a(z esetlegesen) cserélendő alkatrészre.
Természetesen kötelezettség nélkül.


- Ingyenes csereautó biztosítása a szerviz idejére.



Teljes átláthatóság; mindkét szervizünk üvegfallal van elválasztva így folyamatosan nyomon lehet követni, mi történik az autóval.

További Kedvezmények

Extra kedvezményt nyújtunk a gyári tartozékok megvásárlásához és felszereléséhez. Itt láthatóak a bruttó DLSK árak:





Termék megnevezése Br. ár Szerelés

Logan csomagtértálca 11.900
Logan MCV csomagtértálca 18.900
Sandero és Stepway csomagtértálca 12.900



Logan tetősín 18.900
Logan MCV tetősín 27.900
Sandero tetősín 27.900
Logan és Logan MCV vonóhorog 69.000 Felsz: 34.900
Sandero vonóhorog 104.900 Felsz: 34.900




Nem időszakos olajszűrő és olajcsere áraink gyári olajjal és gyári olajszűrővel :

Motor típus Bruttó DLSK ár


Dacia LOGAN olajcsere ÚJ ADBLUE K9K 29 900 Ft
Dacia LOGAN olajcsere K9K 21 900 Ft


Dacia Sandero K9K 21 900 Ft
Dacia Sandero B4D 21 900 Ft


Dacia Duster olajcsere ÚJ Adblue K9K 29 900 Ft Dacia Duster olajcsere K9K 21 900 Ft Dacia Duster olajcsere H4M 21 900 Ft Dacia Duster olajcsere H5H 21 900 Ft

Dacia Lodgy olajcsere K9k 21 900 Ft Dacia Lodgy olajcsere H5H 21 900 Ft Dacia Lodgy olajcsere H4M 21 900 Ft

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1865) kelly416 válasza mirci18 (#1864) üzenetére


kelly416
veterán

Értem. Köszi!

(#1866) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

0.9 TCe motor gyakori hibáiról egy összefoglaló videó (feliratot érdemes bekapcsolni): [link]
Gondoltam ide is bedobom, hátha nem mindenki nézi a Renault topikot.

(#1867) Luck Dragon válasza molnarpeter (#1866) üzenetére

Köszi :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1868) mirci18 válasza molnarpeter (#1866) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi ez hasznos lesz.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1869) Dvix


Dvix
senior tag

Sziasztok! Buék! :K
H felpezsdítsem a hangulatot, anyukámnak új 1.0 Sce motoros Loganban vagy Sanderóban töröm a fejem. Azt mondta A-ból B-be akar menni és 1000 köbcenti alattit akar. Szóval azt mondta van 1 millája és venni kéne neki egy régi roncs Toyota Aygo-t 100ezer kilométer felett. Mondtam h menjünk a dílerhez rakja le a 33%át egy 3 milkás Sanderónak és jobban jár, a többi meg ketyegjen havi 5% THM be oszt jól van. Én szerintem. :U
Ti mit gondoltok? Sandero Arctic 3,2 milla..szóval szerintem megérné neki. :K

[ Szerkesztve ]

(#1870) kelly416 válasza Dvix (#1869) üzenetére


kelly416
veterán

Azt tekintve, hogy majdnem 0km-es pillanatától ismert lesz az élete az autónak, sokkal jobb döntés ez. Több lesz a járulékos költsége, casco, szerviz, de ezek mellett is megérheti. Viszont azt is vedd figyelembe, hogy egy Aygo-t még vastagon nem 100.000km-re terveztek, ha kerestek, lehet találni megfelelően karbantartottat és azzal nem lesz sok járulékos költségetek. Nem kell még 2,5 millát kiköhögni, nincs hitel a nyakán, nincs kötelező szalon-szerviz, ha van bevált szerelőtők lehet menni tovább hozzá. Ez sem.fekete vagy fehér, mint sok minden más sem. Ha Neki elég egy Aygo (méretét és beülési magasságát is nézve), meglehet, sokkal jobban járna azzal mint egy hitellel és kissé kevésbé minőségi anyagokból készült Dacia-val.

Itt vagyok én is példanak, a 20 éves Zafirát nem azért nem cserélem le egy Sandero-ra mert nincs miből, hanem mert koszolom, futózok, pakolok, stb. Lehet Ő sem szívesen tartaná mondjuk az utcán a 0km-es autót, jobban féltené, sokkal nagyobb is mint az Aygo így még nehezebben is parkol adott esetben... Sok mindent figyelembe kell venni amit mi nem tudunk Rólatok.

(#1871) konyi79 válasza molnarpeter (#1866) üzenetére


konyi79
addikt

Tényleg elég korrekt videó.

(#1872) cdl válasza Dvix (#1869) üzenetére


cdl
senior tag

Én kb egy ilyen Toyotából ültem át egy SCE Sanderóba.
Bár nem újat, hanem egy 1 évest kerestem 13000 km-el.
Megérte.

(#1873) Dvix válasza kelly416 (#1870) üzenetére


Dvix
senior tag

Esküszöm mintha csak a hátsó gondolataimat fogalmaztad volna meg! :C Ezek nagyon nagy érvek a használt mellett is, ha csak limitált keret áll rendelkezésre. :K Hát mivel anyukám idős ezért a kissebb autóval jobb neki parkolni azt alá írom, de az a gond hogy kisebb településekre is átjár a spanjaihoz és szarok ám azok az utak kegyetlenül. :K A Dacia futóműve meg kielégítő a Békés megyei kátyú-tengerhez. :B

#1872cdl Elhiszem neked, de sajnos annyi pénz nincsen, hogy olyan kevés km- futásút nézzünk. :P

[ Szerkesztve ]

(#1874) kelly416 válasza Dvix (#1873) üzenetére


kelly416
veterán

Értem én, hogy a Dacia futóműve jó ezekre az utakra, de azért a Toyota sem fog leesni az útról csak úgy magától.

Viszont hirtelen IQ-ra gondoltam, az Aygo szerintem nem számottevően kisebb a Sandero-nál.

(#1875) Luck Dragon válasza Dvix (#1869) üzenetére

Én egyetértek Kellyvel . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1876) kelly416 válasza kelly416 (#1874) üzenetére


kelly416
veterán

Ez egy a sok közül, de annyira nem változnak évek alatt a méretek 1-1 tipuson belül. Fél méterrel rövidebb az Aygo.

(#1877) Dvix válasza Luck Dragon (#1875) üzenetére


Dvix
senior tag

Én is egyet értek Kellyvel :K :B

(#1878) Dvix


Dvix
senior tag

Szóval anyukám vett egy Toyota Aygo, szíp feketét végül is. :P Balesetmenteset kívántam neki a telefonban és azt h első út a szerelő és minden folyadékot cseréltessen le.
Apósom meghallotta mit beszéltem a telefonba. A poén: erre megszólal ,hogy ő neki az Igniszében, váltójában 15 éve ugyanaz az olaj van, meg ugyanaz a fagyállója, mert minek azt cserélni mert ő sofőr volt és tudja, hogy azt minek cserélni, meg egyébként is neki több ideje van jogsija, és nincs élettartam megadva ezekre egyébként sem.
"Jól van pihenjél," mondtam neki vezetni tudni meg karbantartani két külön dolog. Szűz Mária Édesanyám.... :DD

[ Szerkesztve ]

(#1879) Luck Dragon válasza Dvix (#1878) üzenetére

Flotta kezelőnk imádná a bácsit . :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1880) kelly416 válasza Dvix (#1878) üzenetére


kelly416
veterán

Folyadékot, szűrőt, és ne 5w31-at meg 10w40-et tegyenek a toycsiba, hanem 0w20-at. Igazából ha magyarázatot szeretnél rá, Göbi elmondja az IQ tesztben 6:15-től.

Szerk.: De paraszt vagyok... Sok balesetmentes km-t kívánok én is!

[ Szerkesztve ]

(#1881) Dvix válasza kelly416 (#1880) üzenetére


Dvix
senior tag

Köszönöm az ő nevében is fiúk! :R :R :R

(#1882) Dvix válasza kelly416 (#1880) üzenetére


Dvix
senior tag

A válasz akkor Eneos Sustina 0W-20 gondolom :U

[ Szerkesztve ]

(#1883) kelly416 válasza Dvix (#1882) üzenetére


kelly416
veterán

Jajj, nekem 8. És az Eneos szerintem túlhypeolt, de attól még nem rossz, csak talán többet fizetsz érte, mint más hasonlóan jó olajért. Nincs Toyotám, nem is akartam 0w20 olajat venni még, csak láttam a tesztet és Göbi talán ért is kicsit hozzá. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1884) Dvix válasza kelly416 (#1883) üzenetére


Dvix
senior tag

Akkor is köszönöm! :K :C

(#1885) kelly416 válasza Dvix (#1884) üzenetére


kelly416
veterán

Ne butáskodj, nincs mit. Nekem semmibe nem volt ez az infó, Nektek meg lehet, sokba fájna a rossz olaj okozta baj. Ennyit bármikor bárkinek szívesen segítek. :))

(#1886) mirci18 válasza Dvix (#1878) üzenetére


mirci18
addikt

A második autómban szintén Suzuki (wagon r) 225 e km-ert ment a gyári fékolaj és váltó.
Hűtő víz pár évente cserélve.
Az autó köszöni szépen még él.
Nyilván akkor is tudtam mire mennyi időtartamonként kéne ránéznem és cserélnem.
A váltó mióta olaj lett benne cserélve nehezebben jár mozgatni kell indulás után.
A fékem mindíg jó volt.
Abs kocka még megvan.

Nem mondom hogy tegyen így bárki de attól az autó még működik.
Mivel az új autóm eladni szeretném majd itt jobban figyelek a gyár által előírt intervallumokra.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1887) Luck Dragon

Tegnap este meló végezte után megyek ki Döncihez ülök be majd látom hogy én hülye sebesség helyet kéziféket használtam . Jaj mondom ...... :DDD
itt jegyezném meg hogy ilyenkor az Opelok már reménytelen esetek .
De Dönci nem , nem tréfát meg bírta a hideget .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1888) Dvix válasza mirci18 (#1886) üzenetére


Dvix
senior tag

Az igen! :C

(#1889) kelly416 válasza Luck Dragon (#1887) üzenetére


kelly416
veterán

Hát... én a zafírt krézi-fékkel marasztalom a garázsban is, másutt is, ahol helyben maradásra kell bírni, de még sosem fagyott be. Tudom, sokkal biztonságosabb ha sebességben hagyom, de ameddig egyszer meg nem szivatom magam, úgysem tanulom meg. ;]

(#1890) Dvix


Dvix
senior tag

nekem nagyon tetszik az új Sandero Stepway :K
Itt egy jó kis POV drivetest róla: [link]

(#1891) Luck Dragon válasza kelly416 (#1889) üzenetére

H-J Astrákról tudok nyilatkozni , gond nélkül szívás ha úgy marad . :D

Dvix
Tényleg ízlésesen néznek ki az újak . :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1892) kelly416 válasza Luck Dragon (#1891) üzenetére


kelly416
veterán

Akkor lehet, túl öreg már a Zafira, ez a funkció még nincs benne. ;]

(#1893) molnarpeter válasza kelly416 (#1889) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nincs kirepedezve a bovden háza, esetleg be is van olajozva, akkor nincs nagy veszély szerintem :) fokozatban nem szeretem hagyni a kocsikat, csak ha sokáig le van állítva (ne gyógyuljon össze a fék), főleg mióta 1-esben leparkolt furgonunknak nekimentek, és emiatt váltót kellett javítani :D vezérlésnek is jobb, ha nem húzza a motor, néhány láncos blokk esetén kifejezetten (olajnyomás hiányában, ha a feszítő nem tart tökéletesen, akkor némelyik hajlamos átugrani).

[ Szerkesztve ]

(#1894) Dvix


Dvix
senior tag

Én is kézifék párti vagyok, de ha most jön a fagy, célszerű egyesben hagyjam? :U :B

(#1895) Luck Dragon válasza kelly416 (#1892) üzenetére

Addig jó :DDD

molnarpeter
Dönci bírja az egyest , nem lesz ilyen időszakban kézifék . Ma reggel is a telephelyen úgy hagytam ott hogy körbe van pokrócózva az egész autó szegény úgy néz ki mint valami vándor cirkusz .
De legalább ha megyek érte nem kell vakarnom és csak melegítenem kell addig a papír munka is meg van.
Plusz tetten be jégvakarót , jégoldót , pokrócot, száraz kaja túlélő készletet . Ki tudja hol robbanok egyszer majd le az isten háta mögött .

Innen is van a kézifék páran , H Astrával kettő éve ezelőtt ügyfélhez érve egésznapos meló után szerettem volna elindulni de parkolóból már nem jutottam ki. Poén az hogy akkor sem volt behúzva a kézifék , utólag kiderült hogy egy Y rendszer vezeti hátra a bowdent és az berohadt az egész .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1896) mirci18 válasza Luck Dragon (#1895) üzenetére


mirci18
addikt

Több embert láttam aki így takargatja a kocsit.
Szerintem a fel le pakolás pont annyi időn vagy több mint a kaparászás.
Arról nem is beszélve hogy ha nedves lesz a pokróc szárítani is kell.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1897) Luck Dragon válasza mirci18 (#1896) üzenetére

Az lehetséges de én viszont soha nem tudtam olyan szinten letakarítani vagy lekaparni a maga az autó szélvédőjét hogy ne legyen mindig csíkos vagy bármilyen más. Ellenben ha le van takarva akkor egyszercsak lehúzom róla majd leveszem róla és szép tiszta továbbra is a szélvédő és én ezt szeretem nekem ez megéri de az embere válogatja.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1898) Luck Dragon

Dacia Bigster.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1899) kelly416 válasza Luck Dragon (#1898) üzenetére


kelly416
veterán

Álmodik a cifra nyomor. ;] Jól nézne ki, de oda az olcsósága ami szerintem a legnagyobb előnye a kategóriájában.

(#1900) Luck Dragon válasza kelly416 (#1899) üzenetére

Elég sok külföldi oldal lehozta pedig hogy három új Dacia érkezik plusz a Renault Kangoo új változatát is látható . De itt egy hazai hír is már . [link]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.