Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:10:49

LOGOUT.hu

Ez a topic az Amatőr csillagászattal, csillagászati eszközökkel, és a velük kapcsolatos kérdésekkel, tapasztalatokkal foglalkozik, kizárólag hobbi szinten.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) Cray Tyler válasza Oppenheimer (#2648) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Dobsonnal észlelő kollégák mintha szoktak volna egy kis fogantyút tuningolni a csőre, hogy könnyebb legyen azt vezetni. Valamelyik észlelőtáboros csapatfotón láttam.

(#2652) Oppenheimer válasza Cray Tyler (#2651) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Majd utánajárok ennek, köszönöm a tippet. És végülis ez lett, feladtam a rendelést: [link]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2653) vegyszer válasza Oppenheimer (#2652) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha magával ragad az ég, úgyis sok mindent lehet ehhez szerezni. Okulárokat, napszűrő, de akár löködős goto is tarsítható hozzá.
Koptatsd vele sokat az eget!

Azért ez majdnem kötelező minden első távcső mellé:
Csillagatlasz Kistávcsövekhez (Vizi Péter)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2654) Oppenheimer válasza vegyszer (#2653) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Köszönöm, alig várom hogy megjöjjön és elkezdhessem megtanulni használni 😁

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2655) Cray Tyler válasza Oppenheimer (#2654) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Kérdezz bátran. Szinte a legelső fejlesztés az okulár legyen. A gyári bárium okulárok nem rosszak, de már egy 15-20e Ft környéki okulár is egész más dimenzió. Olvass róla, hogy "az okulár a távcsöved fele", mert minden látnivalót azon át nézel.
Tehát most vettél egy jó távcsövet, de a hozzájuk gyárilag csomagolt okulárok tudása messze a távcső tudása alatt van. Így én azt javaslom, legyen ez a következő upgrade.

Ja és üdv a klubban :K

(#2656) kuyarashi válasza Oppenheimer (#2652) üzenetére


kuyarashi
őstag

Hát jó gyorsan beleugrottál. Én 2 évig gondolkodtam az első távcsővásárlásom előtt. Igaz ez a másik véglet, de azért nem semmi. :D

Mélyéghez nem valószínű, hogy ezt a tubust választottam volna. Például az Andromeda, vagy más nagyobb kiterjedésű objektumok még kisebb nagyításokkal sem fognak beleférni a látómezőbe. (Esetleg a távcső áráért vásárolt, 100°-os látómezejű okulárokkal ötvözve már igen.) Mondjuk nem feltétlenül kell mindent egyben látni.
Másrészről viszont szép dolog elsőre Newtont, zsámolyon választani. Ez a legmelósabb' kombináció, de ha ezzel megtanulod' az égboltot és a technikát, az előny a későbbiekben. Meg egyébként annyira nem macera ez sem. Ha érdekel a téma - márpedig azt mondtad, hogy nagyon is -, akkor ez semmiség lesz.

Merrefelé laksz?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2657) Oppenheimer válasza kuyarashi (#2656) üzenetére


Oppenheimer
veterán

es #2655Cray Tyler:

Eloszor is koszonom a meleg fogadtatast! :D

Erdekes amit irsz kyarashi, mert reviewkban es masutt is azt olvastam, hogy egyszerubb a dobson allvanyt allitani, mint egy EQ-sat. Es ez a tavcso az allvanyaval raadasul nagyon jol kiegyensulyozott. Amit negativumkent irtak az az, hogy a celzo tavcsobe nehez belenezni, de ez latszik is a kialakitason.

Egyelore nem rendeltem hozza se szuroket, se okularokat, de mind tervben van. 200x-300x nagyitasig el szeretnek vele menni, es tudom hogy a tartozek okularok ezt nem tudjak. De mindent a maga idejeben! :D Az az erdekes hogy latom van hozza Hold szuro is. Mar a Hold is olyan fenyes vele, hogy kiegeti a retinad?

Nagyon erdekes amit itt irsz:
"Például az Andromeda, vagy más nagyobb kiterjedésű objektumok még kisebb nagyításokkal sem fognak beleférni a látómezőbe. (Esetleg a távcső áráért vásárolt, 100°-os látómezejű okulárokkal ötvözve már igen.) Mondjuk nem feltétlenül kell mindent egyben látni."

Kivancsi vagyok hogy a gyari 120x nagyitassal mit fogok latni az Andromedabol.

Egyebkent Budapesten lakom a Jozsef Attila lakotelepen a 9. keruletben. Nem epp ide valo egy tavcso. Bar a holdat lehet vele nezni az erkelyrol, de en autozni fogok vele videkre. Lehet ejszakai kempingezes is lesz. :D Ugy hallottam a Bukkben van certified dark sky is.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2658) kovisoft válasza Oppenheimer (#2657) üzenetére


kovisoft
őstag

A távcső látőmezejét (azaz hogy belenézve mekkora égterületet látsz) ki tudod számolni, ha ismered az okulárod virtuális látómezejét. Ezt az értéket meg szokták adni minden okulárhoz, olcsóbbaknál 40-50 fok körül szokott lenni, drágábbaknál 70-80 fok, de felmehet 100 fokra is (csak ahhoz már mélyen bele kell nyúlni a pénztárcába :)). Ezt kell elosztani az alkalmazott nagyítással. Ha pl. a gyári okulárod 50 fokos látómezővel bír, akkor 120x nagyításnál 25 ívperc lesz a látómező, vagyis a fél fokos Hold már nem fér bele teljesen.

(#2659) tzimash válasza Oppenheimer (#2652) üzenetére


tzimash
őstag

FB-n az astrobazár csoportban épp hirdetik az egyel nagyobb dobsont, ami a 200/1200-as kicsivel többért (130k), mint amennyiért a 150-est veszed... :) lehet le is tudnád alkudni az általad megadott keretig. Még 14 napon belül vagy. :D

(#2660) Oppenheimer válasza tzimash (#2659) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Uhh. Ez most eléggé odavert. Belépek a csoportba, megnézem. Holnap megjön a 150-es, aztán meglátjuk méretben ez mekkora, azért a zsámolynak is be kell férnie a kocsiba és nekem egy sportos coupém van :DDD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2661) Cray Tyler válasza Oppenheimer (#2660) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Ezért jó a lencsés, ha hurcolkodni kell. Kisebb is mint a newtonok, meg nem is lesz tiszta retek a tükör (mert nincs is bennük tükör). Jusztírozni sem kell... najó abbafejezem, nagyon jó az a newton, hidd el ezek apróságok amiket írtam, nagyon sok szép élményt fog adni az távcső.

József Attila lakótelep: onnan nincs messze a város széle, itt a 18. kerületben szuper városszéli mezőket tudok mutatni, ahol sokkal kisebb a fényszennyezés.

(#2662) Oppenheimer válasza Cray Tyler (#2661) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Jöhetnek Google maps pinek ide a fórumba!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2663) tzimash válasza Oppenheimer (#2660) üzenetére


tzimash
őstag

Ha kell lemérem a 200/1200-at, nekem olyan van.

(#2664) Oppenheimer válasza tzimash (#2663) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Megköszönöm ha leméred nekem a zsámolyt :K

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2665) tzimash válasza Oppenheimer (#2664) üzenetére


tzimash
őstag

Az alapja egy 52cm átmérőjű kör, a zsámoly teteje pedig 75cm-re van a földtől.

(#2666) Oppenheimer válasza tzimash (#2665) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hát ez tuti elfér a hátsó ülésen. Jó kérdés mi lesz most. 🤔 Azért 200 vs 150 mm nem mindegy.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2667) vegyszer válasza Oppenheimer (#2666) üzenetére


vegyszer
addikt

Ide a rozsdás bökőt, hogy a zsámoly mérete minimálisan tér el. Vagy esetleg egyforma. Nem valószínű, hogy minden mérethez külön gyártanak. Max a kereszt elemet, meg a furatok vannak 2,5cm-rel odébb

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2668) vegyszer válasza Oppenheimer (#2660) üzenetére


vegyszer
addikt

A használt piac mindig többet ad ugyanannyiért. Ha megvettem ezt, ne bánd. Inkább használd.

A bazár meg furcsa hely.
Pár hete volt kint ez:
És csak egy kicsit drágább, mint a kereted

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2669) Cray Tyler


Cray Tyler
Topikgazda

Elsősorban otthonról (kertből/erkélyről) észlelőket kérdezem, de valójában mindenkihez kérdés: észlelés után szétszeditek a műszert, vagy összeépítve rakjátok el? Én a 120-as akromátot minden észlelés után szétszedem. A mechanika marad az állványon, de az ellensúlyokat, a csövet mind leszedem, a csőről a zenittükröt okulárt leveszem (csövet úgy rakom el). Viszont így minden észleléshez +30 perc mire szét meg összerakok mindent.

Más is így tolja, vagy összeépítve van eltéve a műszer?

(#2670) Nimda válasza Cray Tyler (#2669) üzenetére


Nimda
addikt

Én is hasonlóan hozzád, csak a tubust pakolom el a kofferébe + a tartozékait. Az okulároknak is külön kis koffer, oszt csókolom. A mechanika marad, ahhoz nem nyúlok, max. a sípcsontom nem örül neki, mikor éjjel hív a természet.
Megvan ennek is a varázsa, én szeretek bíbelődni, összerakni, beállítani a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#2671) popey37 válasza Cray Tyler (#2669) üzenetére


popey37
addikt

én mindent szétszedek: tubus a kofferba, okulárok megint koffer, mellé a drótok, szűrők, mechanika álványról le, dobozába, 3 láb hordláda.
kitelepülésnél kb. 30-40 perc mire összerakok mindent.
ha fotozni megyek az egy óra mire mindent beállitok: vizszint, polus, betanitás, polár aligment, M-gen, fotomasina, flat-dark készítés.
szóval nem egyszerű, és valami mindig otthon marad.
husvétkor pl. a 600D dummy akku tápját hagytam otthon, az akku 1 órát birt. persze csak akkor vettem észre, amikor már minden össze volt állítva. köpködtem is rendesen.
ráadásul az AZ-EQ5 nem egyszerű mechanika: a polustávcső nem a mechanikában van, hanem mellette egy tartón. szóval nem egyszerű az élet. :C :C

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2672) Oppenheimer válasza vegyszer (#2668) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Így lesz, elengedem. A használtat biztos egyből kullimálni is kéne, ki tudja milyen állapotban van a zsámoly és a tükrök. Az újat meg kiveszem és használom, és ráérek kullimáló lézert beszerezni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2673) vegyszer válasza Oppenheimer (#2672) üzenetére


vegyszer
addikt

Kínából van olyan is az alin. Kérdés, hogy milyen. Nekem is onnan jött. Egynek jó. Azt a 24$-árt nem sajnálom érte. De a folyamat neve kollimáció. ;]
Még a végén én leszek a diszlexiás nyelvnáci!
A Dobson zsámoly, hogyha marad, tuningolható akár öntapadós teflonnal is. Isten áldja a 13 évvel ezelőtti melóhelyem, hogy még mindig van onnan kimentett kb 12x16cm-es öntapadós teflonom (ami hőálló, de ez most lényegtelen etéren). A két vízszintes pogácsa közé aranyat ért a 200/1200 flex Dobsonomnál. Olyan lett után a mozgása, mintha taknyon csúszna, de tartotta magát, nem kókadt meg.

@Cray Tyler #2669
Én a dulpa karton dobozában tartom az oklikat, a Dobsontubus mellett. Meg a lézert, és a polar szűrőt, és barátait, meg amit szívből gyűrölök, a red dot keresőt, amit két csavar fog, de nem lehet a tubuson hagyni, mert a doboz síkon fül lóg ki. És ha nincs egy csillagfejű csavarhúzó, akkor nem tudom feltenni. :W
Így jártam a hétvégén is. És célozni nem könnyű kereső nélkül térd magasságból. A zöld mutogatóslézer meg még mindig nincs a tubushoz heggesztve. Valószínűleg az is 3d nyomtatás lesz...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2674) popey37 válasza Oppenheimer (#2672) üzenetére


popey37
addikt

te csak azt hiszed, az új newtont is kollimálni kell, a szállításnál elállítodik. a newtonnak ez a nyügje: minden kipakolásnál ellenörizni kell a jusztírt, mert 3 gumibak fogja a főtükröt és elállítódik. meghuzni nem szabad, mert akkor megfeszíted a tükröt és még rosszabb lesz. a szállitás után célszerű a segédtükröt is ellenőrizni, meg a kihuzatot.
szóval a newton nem egy egyszerű tubus, ha nincs optikai tengelyben a segédtükör-főtükör-kihuzat, szar lesz a kép.
én ezért váltottam lencsésre, egy 120-asban ugyanazt látom mint a 150-es newtonban és nincs vele macera, kiteszem, kicsit hül és lehet észlelni, sőt a lencsés képe kontrasztosabb, ugyanis nincs kitakarás. kis szini hiba van, de azt meg egy szürő eltünteti.
vizuális mélyegezős tubus a 120/600-as SW lencsés, volt szerencsém találkozni vele, brutál jó képe van kis nagyításon, a mélyéghez meg nem kell nagy nagyítás: egy nagy látómezőjű 25-30mm okulárral nagyon jó páros. ha kézzel mozgatod, elég alá egy AZ-4 is, ha motorosban gondolkodsz egy EQ-3 goto. használtan pár forint.

nekem a nagytesója van: 120/1000, bolygózni kiváló optika.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2675) Cray Tyler válasza popey37 (#2674) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Ha ez számít, én is popey mester útmutatására vettem a 120/600-as lencsés tubust, és nagy örömmel használom már "évek" óta. Első távcsőnek valóban kicsit overkill volt, de egy pillanatig sem bánom. Ha le-blendézem 85-re, akkor semennyit sem színez (ED apo-k szevasztok), de kis nagyításon 120-as átmérőben sem nagyon. Bolygászni is szoktam vele, Jupiter, Szaturnusz rendszeres áldozatok, és nagyon szép látvány mindig. Idén kap egy crayford tuningot is, mert megérdemli (csak kereső-papucsot el felejtsek venni hozzá, különben mehetek kuyarashi kartárshoz, hogy faragjon nekem valamit :DDD).

(#2676) vegyszer válasza popey37 (#2674) üzenetére


vegyszer
addikt

Azért jegyezzük meg a jegyzőkönyv kedvéért, hogy egy akromátot, vagy épp apokromátot is lehet jusztírozni. De jellemzően nincsen rá szükség. De ha kofferben megy át egy transzatlanti úton (dobják/ütik/vágják) igenis szükség lehet rá.
Még meteor cikk is volt anno, hogy tán nullkilóméteres asszem apo jött látványosan ferde harmatsapkával, és bizony be kellett a durva állítást is lőni. Hát még a finomat.
Normális körülmények között erre persze nincsen szükség.

És azt is érdemes megegyezni, hogy sok Newton elég jó jusztírtartó. Azaz egy BP - Tata úton minimálisan mászik el. Kell rajta hangolni, de nem nulláról.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2677) kuyarashi válasza Cray Tyler (#2675) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szóljál, ha kell valami! ;)
Most fejlesztek egy merőben új Bahtinov maszkot. (Na jó, nem én találtam fel, de ki kell találni hozzá "néhány ezt, meg azt". Már teszteltem, elég jónak bizonyul.)

Én is elpakolok nagyjából mindent, mert nagyon ritkán észlelek, de ha naponta nyomnám, akkor együtt becipelném a melléképületbe és letakarnám.

Newton esetén általában elegendő a főtükröt belövöldözni', ha a kihuzat rendben van, akkor olyan nem nagy ügy a jusztírozás.
Erről jut eszembe, hogy ehhez is gyártottam "targetet". Amikor barlow és lézer segítségével kollimálunk, akkor kell egy kis "célzóberendezés" (gyakorlatilag egy egyszerű célpont, vékony anyagból). Ez is elég jó lett, ha valakit érdekel. Filléres dolog és piszok jól működik.
Lencsésnél is van jusztírozás, de az nagyon ritka - ahogy vegyszer is írta -, csak megjegyzés szintjén említendő.

Oppenheimer
Ha kényelmetlen a keresőtávcső használata, akkor ajánlott a lézer (meg egyébként is). Ha érdekel, kifejtjük.
A másik, hogy igen, ki tudod számolni a nagyítást, látómezőt stb., vagy megnézed Stellariumban.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2678) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Jol sejtem hogy a napszurok kozul itt nekem a "SkyWatcher napszűrő foglalatban (NF150N)"-re lesz szuksegem a Skyliner-150P Dobson-ra?

#2677 kuyarashi: Bedobok a kosarba egy ilyen kollimációs lézert is.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2679) Nimda


Nimda
addikt

Számomra ez az értelmetlen drágulás, itt nem lehet az anyagra fogni. Kiváncsi lennék mi lehet a háttérben, mindkét kereskedőnél drágább lett az AZ5 és nem hiánycikk. Nem hinném, hogy viszik mint a lisztet. Összehasonlításként az EQ3 ára nem nőtt:

AZ5

EQ3

[ Szerkesztve ]

(#2680) vegyszer válasza Nimda (#2679) üzenetére


vegyszer
addikt

Valószínűleg most emelték az eddigi 345Ft os euro árát 365-re az elszámolásaikban.
Azért ezt ne hagyd ki a képből. Egy darabig tűr, aztán nem.

Még nem igazán van értelme hetente árazni minden változást.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2681) Nimda válasza vegyszer (#2680) üzenetére


Nimda
addikt

Nem most, már egy hónapja emeltek, de csak bizonyos termékeknél. Ez a fura.

(#2682) Cray Tyler válasza kuyarashi (#2677) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Ezt venném és van is nekik készlet, de kellene hozzá ez is, amiből meg nincs nekik. Így kérdezném, hogy azt a papucsot meg bírnád-e faragni nekem.
Csak addig tartom itt kinn az eszmecserét, amíg közösségileg is hasznos lehet, a részleteket privátban intézzük majd.

(#2683) Cray Tyler válasza Nimda (#2681) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Szerintem attól függően emeltek, hogy mit honnan sikerült behozni.

(#2684) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Androidra melyik csillagatlasz appot ájánljátok? Stellariumot leszedtem, de érdekel ti mit használtok.

Egyébként megjött a távcső és iszonyat tetszik. :C
Egyelőre csak összerakni volt időm, majd este ismerkedek vele.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2685) Cray Tyler válasza Oppenheimer (#2684) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Stellarium, más nem kell. Tényleg. Asztali gépen is nagyon jó. Én csak azt használom.

(#2686) popey37 válasza vegyszer (#2676) üzenetére


popey37
addikt

megjegyezhetjük :C :C
de nekem is volt 150/750-em, kitelepülős vagyok, nem volt olyan alkalom, hogy ne kellett volna kicsit piszkálni a jusztírt, pedig nekem tuningolt főtükörtartóm volt, sajna ez ilyen, egy két tizedmiliméter és be kell állítani. más az, ha egy helyen van a cucc és nem mozgatod, hurcibálod, akkor elég párhavonta ellenőrizni. 3 gumibak tartja a tükröt a foglalatban, nem szabad meghuzni nagyon a gyavarokat, mert akkor megfeszíted tükröt, pont a hőtágulás miatt van gumival megoldva. nekem teflon bakok tartották a tükröt, de úgy is elmozdult minden alkalommal.
a lencsés meg nem állítódik el könnyen, igencsak oda kell verni valahova, de akkor már sérül a tubus is, 2 lencsésem van jelenleg: 72/420 ED apo, 120/1000, egyiken sem jusztirozható a lencsefoglalat, sem a kihuzat. ezért szét sem szabad szedni a lencséket, mert nem tudod utána úgy összeforgatni, ahogyan a gyárban beállították. vannak olyan apok amiknek jusztirozható a lencsefoglalat, de nem igazán hallottam bárkitől is hogy jusztiroznia kellett.
volt MC-m is, ott vannak jusztircsavarok, de ahhoz sem kellett soha hozzányúlni, mert profin megtartja a jusztirt.

amúgy a jusztírozás kicsit túl van lihegve: gyakorlattal pillanatok alatt beállítható, pláne lézeres kollimációs oklival. csak egy kezdőnek nem egyszerű elsőre.
találkoztam már olyan newtonnal is, aminek a főtükre ragasztott volt, kollimálás nuku, vagy jó a gyári vagy nem, alin meg hasonló oldalakon lehet néha kapni fillérekért.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2687) popey37 válasza Cray Tyler (#2682) üzenetére


popey37
addikt

profi cucc, de probáld meg az ebayról az unióból megrendelni, olcsóbbra jön ki: nem lesz rajta áfa meg vám.

viszont a papucs az nekem is jól jönne: vettem egy M-gent és kaptam mellé egy vezető tubust, ami a gyári papucsba illeszkedik, így a lézeres keresőmnek nem maradt hely. kéne egy nekem is.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2688) popey37 válasza Cray Tyler (#2682) üzenetére


popey37
addikt

[link]
sasold csak meg, igaz kinából jön, de anit angolból vennél az is kinai.és van rajta keresőtartó is.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2689) Cray Tyler


Cray Tyler
Topikgazda

A crayfordot Astroshopból rendelném. Az még EU. Az ebay-es cucc is biztos jó, de a SW az kéremalássan taiwani, és nem kínai :) Nem mindegy! :D Meg az astroshopban bízom, az ebayben meg nem.

(#2690) Cray Tyler válasza popey37 (#2686) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

120/1000-t nem adtad el végül?

(#2691) kuyarashi válasza Cray Tyler (#2682) üzenetére


kuyarashi
őstag

Cray Tyler (és popey37)
Jó cucc. Ha unión kívülről rendel valaki, akkor azt azonnal tegye meg, mert június 1-től automatikusan mindent áfa fog terhelni, nem csak a 22 euró feletti cuccokat. (Persze ez egyébként is drágább, célszerű a tagállamokból megvásárolni, ha talál a z ember.)
A kiegészítő-tartókonzol leginkább esztergályos munka (esetleg 3D nyomtatós) és abban nem vagyok otthon. Én Ebay-ről rendeltem. Nekem fontos volt, hogy 1 csavarral is rögzíthető legyen.

Oppenheimer
Stellarium, Stellarium Plus, SkyEye, Sky Map.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2692) kovisoft válasza Oppenheimer (#2684) üzenetére


kovisoft
őstag

Az eddig elhangzottak mellett: SkySafari

(#2693) vegyszer válasza popey37 (#2687) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha már kínai motyó.
[link]
Bár nyomtatni se biztos, hogy rossz ötlet lenne ezt.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2694) popey37 válasza Cray Tyler (#2690) üzenetére


popey37
addikt

hát, hirdetem, de még megvan. pedig jó cucc, fullra feltuningolva és adok hozzá egy rakás kiegészítőt.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2695) popey37 válasza vegyszer (#2693) üzenetére


popey37
addikt

ez a 3 ágú nem jó, legalábbis nekem nem volt jó, vékony a nyak és izeg-mozog az egész, szóval nem stabil. és az ára is horror, inkább veszek 3 papucsot 8k-ért mint ezt 16k-ért.
amugy a képen ami van rajta az már túlzás: minek kereső, red dot és lézer egyszerre?
a vezető tubusom tartójának 8 cm hosszú a nyak része, ha azt erre rátenném, nem igazán tudnék vezetni vele, nem lenne stabil.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2696) popey37 válasza kuyarashi (#2691) üzenetére


popey37
addikt

engem ez nem igazán érint, rendszeresen rendelek amerikából, kanadából. eddig egy csomagomat vámolták le a több százból. pedig usából, kanadából eddig is vám és áfa köteles volt minden.
de mesélek jobbat: fiatalabb koromban paintballoztunk a haverokkal, csináltunk egy csapatot és indultunk a hazai és külföldi versenyeken, na a felszerelést usából rendeltem meg: 3 komplett cuccot, fegyvereket, ruhát védőfelszerelést. a csomag mérete egy eu raklapon egy 1,3 méter magas kartondoboz volt fullra tele. benne a számla a valós értékről, valami 1500 dollár körüli összeg volt.
felhívtak, hogy jött egy csomag be kéne jönni, bementem, a vámos kitolta békán és megkérdezte, hogy mi a fene ez a cucc. nem röhögni, tényleg igy volt. elmeséltem neki a dolgot, megköszönte, aláirta a papirokat és még segített is bepakolni a kocsiba.
az elején egy kifogása volt: milyen fegyverek ezek és mit akarok vele csinálni.
összeraktam neki az egyiket és mondtam neki, hogy probáljon lőni vele, persze süritett levegő nélkül nem ment.

szóval nem kell annyira megijedni, a csillagász cuccaim fele legalább kinából van, nem voltak olcsók: okulárszett, 50mm vezetőtubus meg egy 60mm-es, szürők tömkelege. kinából is áfa és vámköteles az értékhatár felett. még soha sem volt gond semmivel. még egyetlen egy csomagomat sem nyitottak ki eddig.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2697) Cray Tyler válasza popey37 (#2696) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Ez a változtatás inkább arról szól most, hogy visszafogják a semmi kis 100 ft-os baszikák rendelését kínából.

(#2698) radi8tor válasza Cray Tyler (#2697) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

EU-s szabályozást vezetnek be nálunk is, nem itthoni találmány. Az egész EU akart fellépni a kínai importtal szemben ezzel.

⭐ Stella

(#2699) vegyszer válasza radi8tor (#2698) üzenetére


vegyszer
addikt

És eredetileg már vág, egy éve be kellene, hogy legyen vezetve.
Tisztára mint a drón szabályozás.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2700) Oppenheimer válasza popey37 (#1319) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez newtoni távcső volt? Elég menő kép lett! Hányszoros nagyítás?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.