Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:10:49

LOGOUT.hu

Ez a topic az Amatőr csillagászattal, csillagászati eszközökkel, és a velük kapcsolatos kérdésekkel, tapasztalatokkal foglalkozik, kizárólag hobbi szinten.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) popey37 válasza Oppenheimer (#2700) üzenetére


popey37
addikt

igen, ez egy 150/750 newton, ez a tubusom volt átalakítva kicsit mindenhol.

mivel webkamerával készült a kép, lövésem sincs mekkora nagyítással készült, de a kihuzatban benn volt egy 3x barlow is, így a fokusz 2250mm.
3 perc videó, kb. 15000 képkocka legjobb 5%-a lett feldolgozva.

ha hiszed ha nem azóta sem sikerült még csak megközelítőleg sem ilyen minőségű jupitert lőnöm.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2702) popey37 válasza radi8tor (#2698) üzenetére


popey37
addikt

és tudod miért? mert az egész eu kinától vásárolja ugyanazokat a termékeket, amiket mi is. csak ők horror áron teszik a boltok polcaira.
lényegében elég nagy bevételtől esnek el.
lehet, hogy nem ismerik a közmondást: a kevesebb néha több.
jó példa erre az M-Gen autoguider, teljesen magyar fejlesztés, magyar gyártás és mégis horror árba kerül, ha a feléért árulnák sokkal több vevőjük lenne, mert ezen az áron csak a kiváltságosok jutnak hozzá: az M-Gen 3 jelenleg 280k itthon. külföldön 750 euro.
jó hogy sok mindent tud, de akkor is. ha valaki ért kicsit a programozáshoz, egy raspberry P4 ugyanazt megcsinálja, sőt még többet is töredék áron.
vagy itt vannak az apok, egy 120mm-es simán üti az 1,5 millát, de lehet keveset mondtam.
a készítője évente elad talán 2-3 db-ot. még igy is fél- 1 évet kell rá várni. /Gyulai Pali féle apokromát/
ugyanez a tubus akromátban max.120k
ha elérhetőbb áron lenne, sokkal több megrendelése lenne a gyártójának.
azért nem mindegy, hogy horror áron eladsz 3-at, vagy olcsóbban 30-at.
de hát ilyen az üzlet politika.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2703) Cray Tyler válasza kuyarashi (#2691) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Közben rájöttem, hogy ez itthonról is megoldható ám.

(#2704) Cray Tyler


Cray Tyler
Topikgazda

Ez meg vajon jó SW tubusra is?

(#2705) vegyszer


vegyszer
addikt

Ti már találkoztatok ezzel a projekttel?
OpenAstroTracker
Ez egy nyílt forrású 3D nyomtatható DSLR asztrofotó mechanika.

Érdekes projekt. Nekem tetszik. Egyre jobban érdekel a 3D nyomtatás és a csillagászat metszete. Valóban rengeteg lehetőség rejlik benne.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2706) kuyarashi válasza popey37 (#2696) üzenetére


kuyarashi
őstag

Azóta is keres a BRFK, az Interpol, a KGB, az FBI, a CIA. :D

Szóval, eddig az volt, hogy vagy átvilágítottak egy csomagot, vagy nem, ami 22 euró alatti volt, azzal abszolút nem foglalkoztak. 2 ízben rendeltem például ugyanazt a telefont. Első körben csont nélkül megkaptam, másodikat levámolták. Van ilyen. Ki nem nyitottak soha egyet sem, de vámeljárás alá került és nyilatkoznom kellett a csomag tartalmáról, stb. Június 1-től viszont automatikusan mindent, ami unión kívülről jön 27% áfával (és valamennyi kezelési költséggel) terhelnek majd.

vegyszer (#2705)
Szimpatikus. Azt nézem, hogy nagy részét lézerrel is ki lehetne vágni, körülbelül nagyon olcsón és 50-ed annyi idő alatt.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2707) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Ma megtanultam halál profin kollimálni a lézerrel. Beállítom szépen, aztán kíváncsiságból meglazítom a foglalatát, elfordítom másik irányba, újra megszorítom a csavarokat és a lézerpont nincs a kollimáló közepén... Ergo a kollimálás eredménye függ attól hogy a csavarok melyik irányból nyomják a kollimálót.

Szóval ha beteszek okulárt, honnan tudom hogy ez jó lesz? Sajnos felhős lett az ég, nem tudom kipróbálni még egy csillagon se... :W

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2708) Oppenheimer válasza popey37 (#2701) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez nagyon komoly effort volt :R szép munka!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2709) popey37 válasza Oppenheimer (#2707) üzenetére


popey37
addikt

ezért kell szoritogyűrűs foglalatot venni, az nem tolja el az okulárt.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2710) Oppenheimer válasza popey37 (#2709) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Tudsz nekem linkelni egy példát? Nem találok tavcso.hu-n és tavcso-mikroszkop.hu-n. Lehet rossz helyen turkálok. Talán ez az?

Más kérdés: kicsaptam a kertben a távcsövet és pár apró vízcseppet láttam utána a főtükrén. Találtam egy angol cikket, hogy párakicsapódás lehet. Előtte a meleg szobában volt a távcső. Gondolom túl meleg volt a tükör a kinti időhöz képest. Akkor most retkes lett és megszívtam míg le nem lesz valahogy tisztítva?

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2711) popey37 válasza Oppenheimer (#2710) üzenetére


popey37
addikt

igen, ő az.

a főtükrön kis kosz elfér, nem zavar senkit

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2712) kuyarashi válasza Oppenheimer (#2707) üzenetére


kuyarashi
őstag

Kisebb eltérése simán lehet magának a lézernek. A jobb jusztírlézereket lehet kollimálni, csak hogy ne legyen bonyolult a sztori. Ez inkább csak egy megjegyzés részemről, mert egyébként az eltérés ~90%-a tuti, hogy a befogatásnak a pontatlanságából adódik. Az általad linkelt, szorítógyűrűs adapter már sokkal jobb lehet, erre gondolt popey37.
Ettől függetlenül viszont, sosem lehet annyira precíz a beállítás, mint az általam nemrégiben említett Barlow lencse + lézer kombinációja. Annál a módszernél 100%-ban kiküszöbölésre kerül mindenféle ferde befogatás, lézerelállítódás, stb. Illetve, ha a kihuzat nincs pontosan belőve, akkor a főtükör és a segédtükör állítgatása még rengeteget ronthat is a helyzeten. Tehát először a kihuzaton legyen központos, mert ez az első lépcső. Ezt egyébként elég nagyjából egyszer megcsinálni, a főtükör az, ami folyamatosan ellenőrizendő. Ez utóbbit még Bahtinov maszkkal is lehet kollimálni. ;) Majd kifejtem, ha érdekel.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2713) Oppenheimer válasza kuyarashi (#2712) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Köszönöm a válaszokat. Bedobom ezt az adaptert a kosárba. Gondolom nekem nincs szükségem T2 menetre, nem is tudom mi az. Nem gondoltam volna hogy ilyen alap dolgokat cserélni kell majd. :DDD

Viszont ha már pakolok a kosárba, kezdéshez milyen okulárt ajánlotok a 150/1200-amhoz?

Betennék egy 7.5-ös plösslt, de azzal a kilépő pupilla 0.93mm lenne. Az nem kicsi? Könyvben csak annyit írnak hogy 7-nél ne legyen nagyobb.
Szóval a 7.5-ös plösslel lenne 160x nagyítás. Bedobnék még egy 2x barlowot. Kell ezen az adapteren kívül nekem valami hogy ezek összeálljanak?

Ezekkel és a gyári okulárokkal tudnék 320x, 240x, 160x, 120x, 96x, 48x nagyításokat.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2714) popey37 válasza Oppenheimer (#2713) üzenetére


popey37
addikt

én megint belevauzok kicsit az okulár témába, tapasztalatból.
az okuláron nem szabad sporolni, mert egy gyengébb minőségű okli nagyon sokat ront az optikán. tudom, hogy a minőségi okulárok kissé drágák, de csak egyszer kell megvenni őket, esetleges tubus csere után azok megmaradnak.

nekem 3 gyártó okulárjai vannak: Lacerta, ez a legjobb: 82 fokos látómező, egységes 16mm-es betekintés, nekem a 4mm-es van belőle. az 1200 mm fokuszhoz ez nálad 300x-os nagyitást jelentene barlow nélkül, felesleges, 5 vagy 7 mm ami ajánlott ekkora fokuszhoz.
a másik oklim egy celestron 32mm, 55 fok látómező, 20mm betekintés, ez a mélyeges oklim, hibátlan.
a 3. egy 3 mm-es SPLER, ez is nagyon jó, de egy évben 2-3 alkalomnál többet nem tudom használni, nincs hozzá jó ég.

barlow lencsét ha lehet hagyd ki, ha mindenképpen akarsz egyet, akkor a Q-turret 2,25x barlowot ajánlom, nekem is az van: 2 féle nagyítás érhető el vele: 2,25 és széttekerve 1,6

a tubusodhoz a legjobb okulár a Lacerta lenne, kicsit drága de nagyon megéri az árát és cserébe semmilyen optikai hibával nem terhelt: nincs szini hiba, faltól falig tűéles pontszerű csillagok/ bár ez nálad a newtonban nem lesz igy, a látómező széle felé kicsit komásodni fognak a csillagok, de ez a newton sajátossága. kiküszöbölhető egy kómakorrektorral, de vizuálishoz nem szükséges/.

és még egy ötlet: a két bolt bazárjában nyugodtan nézelődhetsz oklik terén, ha van jó eladó, rá kell csapni, nem kell félni a használt okliktól. minden csillagász úgy vigyáz a cuccaira, mint a szeme világára.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2715) Cray Tyler válasza popey37 (#2714) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Egyetértek, oklin ne spórolj. Sőt, semmin se spórolj. Inkább spórolj tovább, hogy egyből faszát vegyél. Egyik cuccod se lesz "romlandó", mindegyiket évtizedekre veszed, a csillagászati felszerelés amortizációja minimális.

(#2716) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#2713) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Voltam a BTC üzletében ma. Beyolóztam a 200/1200-as Skylinert. Egyszerűen nem bírt nyugodni hagyni a gondolata hogy nem sokkal drágábban lehetne sokkal jobb távcsövem mélyegezni. Jófejek voltak és adtak csomó tanácsot. Vettem 2 okulárt is, barlowról pedig lebeszéltek. Nagyon várom a jó időt :DD

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2717) Oppenheimer válasza popey37 (#2714) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Köszönöm a tanácsokat, összecseng azzal amiket a boltban mondtak. Most még egyszerűbb plössl okulárokat vettem, de majd később lesznek upgradek. Ezért is döntöttem inkább a 200-as Skywatcher mellett, mert nem ez lesz a nagy költség. Cserébe ez sokkal többet mutat majd jó okulárokkal.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2718) Cray Tyler válasza Oppenheimer (#2716) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Gratula, nagyon jó ár/érték arányú műszer az, koptasd vele az eget sokat! Ha lesz kedved, az első észlelésekről számolj be bátran itt is.

(#2719) Oppenheimer válasza Cray Tyler (#2718) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Írok majd, persze nem akarom szétfloodolni a fórumot, de a tapasztalataim az elején le fogom írni :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2720) vegyszer válasza Oppenheimer (#2716) üzenetére


vegyszer
addikt

Mármint a 150/1200 helyett 200/1200 lett?
Vagy mellé vetted? Nem vágom mit jelent a kifejezésed: Beyolóztam

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2721) radi8tor válasza Oppenheimer (#2716) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hála égnek lebeszéltek a Barlow-ról. Mit ajánlottak helyette, Cassegrain-t? :D

⭐ Stella

(#2722) Oppenheimer válasza vegyszer (#2720) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Visszavittem a 150-est és feladtam a boltban a rendelést a 200-asra. Kedden vagy szerdán jön. 33%-al drágábban 77%-al több fény, jó deal.
Yolo: you only live once
Yolozás: olyan dolgot tenni lehet hogy hülyeségnek vagy pénzszórásnak tűnik, de boldoggá tesz

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2723) Oppenheimer válasza radi8tor (#2721) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Egyelőre csak alapabb plössl okulárjaim vannak, amiket vettem azokkal 200x és 300x nagyításom lesz. Gyárilag meg tud 48x és 120x-et ugye. Ezekből előbb kihozom amit tudok és majd később ruházok be komolyabbakra.

Éjjel alig bírtam aludni, annyira mennék már nézelődni vele. :D

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2724) Cray Tyler válasza Oppenheimer (#2722) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

B@zmeg de öreg vagyok :O ;] :R

(#2725) kovisoft válasza Oppenheimer (#2722) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha Yolo-távcsövet (pdf) vettél volna, akkor duplán yolozhatnál. :D

(#2726) popey37 válasza Oppenheimer (#2717) üzenetére


popey37
addikt

csak azt nem tudom ,miért kérsz tanácsot, ha utána nem hallgasz rá: megvettél két szar okulárt amit majd később 1000 forintért tudsz eladni, a kettő helyett vettél volna egy jót, és az örök élet meg egy nap. igy kidobtál az ablakon egy valag pénzt.

innentől én nem adok senkinek semmilyen tanácsot, mert úgy érzem felesleges.

persze a boltban rábeszélnek minden olcsó sz..-ra, mert tudják, hogy 1 honap mulva meg fogod venni a sokkal drágábbat.
nem értem, miért ellensége mindenki a saját zsebének.
a fentieket nem bántásból mondom: nekem kb, 50 okulárom volt eddig, én is a szarokkal kezdtem, nem volt aki tanácsot adjon 2010-ben. ezt a topicot azért csináltuk, hogy segítsük a kezdő amatőröket, hogy ne essenek bele azokba a hibákba amiken mi már túl vagyunk.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2727) popey37


popey37
addikt


amugy erről beszélek: a plössl oklik pupillatávolsága 3-10mm között van vagy 3-4 mm. a lacerta oklié 16 mm. sokkal kényelmesebb használni, nem beszélve a látómező méretéről: a plöss max 50, a lacerta 82 fok. a plössbe bele kell préselni a szemed, hogy láss valamit a lacerta meg kényelmes betekintéssel rendelkezik. persze drága, de egy bolygómegfigyelésnél nem mindegy, hogy a retinád rá van préselve a lencsére, amit ráadásul a pislogás miatt a szempillád állandóan össze fog kenni és azt a kis felületet igen nehéz letakarítani. ellenben a lacerta akkora nyilással rendelkezik, hogy kényelmesen bele tudsz kukkolni és nem fárad el a szemed.
a másik igen fontos tényező az, hogy mekkora adag fényt vesz el az adott okulár: a plössl nyeli a fényt, a lacerta meg szinte mintha szabad szemmel néznél.
a különbségek miatt ennyi az áruk. ugye a tele vue meg a többi horror árú oklikról nem is beszéltünk, azok nem a mi zsebünkhöz vannak beárazva.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2728) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Úgy tudom, hogy a plössl - mint okulár család, vagy felépítés - az egyik leggyengébb. Persze van olyan neves gyártó, aminek még a plössl rendszerű okulárjai is elég jók, de alapvetően kerülendő. (Nekem mondjuk sosem volt, tehát viszonyítási alapom nincs.)
A lényeg, hogy tényleg a minőségit kell keresni, a többi csak időpocsékolás és saját magunk szivatása.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2729) meszipeti válasza popey37 (#2727) üzenetére


meszipeti
aktív tag

Érdeklődnék, hogy SW 90/900as lencséshez milyen okulárt ajánlanál. Nekem is Plössl van, és elég kényelmetlen a betekintés. Leginkább bolygózáshoz szeretném használni.

"A játék az nem játék"

(#2730) Oppenheimer válasza popey37 (#2726) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Örülök a tanácsnak, de én meg nem olvasom egész nap a fórumot. Mire olvastam amit írtál, rég meg volt véve az a 2 okulár. ;) Amúgy 2db FMC Plössl annyira azért nem szar üzlet 13000 forintért. Még akkor se ha lesznek később jobbak is. :B

Abban is igazad van, hogy a bolt csak rám akarta őket sózni, de nem bánom hogy végigjárom ezt az utat.

1000 forintért nem fogok szórakozni se az eladásukkal, ha tényleg ilyen szarok, mint írjátok, ki lesznek rakva a polcra dísznek, és emlékeztetőül. :D

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2731) Cray Tyler válasza popey37 (#2726) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Az meg nem igaz, hogy senki sem hallgat az itteniekre. Én az itteni tanácsok hatására vettem a 120-as akromátot mélyegezni. És szerintem mindenki egyetért abban, hogy az egy igencsak jó döntés (és jó tanács) volt. A méltán híres báriumokat pedig 4mm-es Lacerta UWA és 2"-os 23mm-es SW SkyPanorama oklik váltották, szintén itteni tanácsra.

Kéne is még egy 7mm-es meg egy 30mm-es is lassan, hogy komplett legyen a készlet...

(#2732) Oppenheimer válasza Cray Tyler (#2731) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Én is örülök az itteni tanácsoknak, bár annak is hogy beyolóztam tegnap a 200-as newtont. Ezzel örökké elleszek.

Hozzátenném hogy a 2714-es hsz-t elmentettem, mert ebből fogok kiindulni amikor rájövök hogy szar a látómezőm és kicsi a pupillatávolság. :K

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2733) Cray Tyler válasza Oppenheimer (#2732) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Ezt szerezd be. Ezzel kezdj, ebben vannak az abszolút alapok. Nagyon jó élmény is olvasni, kb. ezzel leszel amatőr csillagász.

(#2734) popey37 válasza kuyarashi (#2728) üzenetére


popey37
addikt

azért a tele vue plössl ott lehetne a polcomon, az egész sorozat. :C :C

meszipeti: hát az attól függ, hogy később akarsz-e tubust cserélni.
effektíve a 90/900-hoz max a celestron omni okulárjai, jó leképezés, aránylag jó pupilla távolság és sokféle fokusszal lehet kapni, az ára sem rossz. arra törekedj, hogy ne kelljen barlow lencsét használni.
a 90-es max nagyítása 180x, néha tanán kicsit feljebb, de max 200x. ezt egy 5 mm-es oklival eléred, ha kamerázni is akarsz vele, akkor egy Q-turret barlow lencse az ajánlott kategoria. drágább nem kell mert nem fog javítani a 90-es képén.
egy celestron 32mm-es nekem is van, nem válnék meg tőle.

ha a későbbiekben tubuscserén gondolkodsz/ nagyobbra akarsz váltani, / akkor a kicsit drágább szegmensben kell keresgélni, hogy később ne kelljen okulárt is cserélni

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2735) popey37 válasza Oppenheimer (#2732) üzenetére


popey37
addikt

jó az a 200 newton, később akár EQ mechanikát is lehet alá venni óragéppel és akkor öröm és bodottsá :C

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2736) Oppenheimer válasza Cray Tyler (#2733) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Köszi! Csillagatlasz Kistávcsövekhez (Vizi Péter) már elolvastam, meg lapozgatom az atlaszokat benne. Ehhez képest mivel más amit linkeltél?

Hmm tartalomjegyzék alapján nagyon hasznos, megrendelem.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2737) popey37 válasza Oppenheimer (#2736) üzenetére


popey37
addikt

Vizi Peti könyve etalon: benne van minden az alapoktól.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2738) meszipeti válasza popey37 (#2734) üzenetére


meszipeti
aktív tag

Köszönöm a segítséget, egyenlőre nem tervezem a tubus cserét, ezt is most vettem, még ismerkedem vele.

"A játék az nem játék"

(#2739) vegyszer válasza Oppenheimer (#2722) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem a yolo főleg ha már csillagászat, akkor az a yolo távcső. Kitakarásmentes (ferde tükrös) felépítményű műszer.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2740) popey37 válasza vegyszer (#2739) üzenetére


popey37
addikt

nagyon kevés van belőle az országban, mert nagyon nehéz jól megcsinálni. talán 3-4-ről tudok összesen.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#2741) kuyarashi válasza popey37 (#2734) üzenetére


kuyarashi
őstag

Erre céloztam. :)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2742) vegyszer válasza popey37 (#2740) üzenetére


vegyszer
addikt

Én max hármat mondtam volna elsőre. Az egyik készítőjevel (Schné Attila ha jól emlékszem a nevére) több Tarjánban tartott MTT alkalmával is volt módom egy egy jót beszélgetni. De mintha ő kettőt is készített volna.
Meteor cikk is volt róla. Sok esetben a brutális tubus tette nehézkessé a használatát emlékeim szerint. De az optika bizonyított minden esetben.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2743) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Kár, hogy nincs sorozatban.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#2744) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Ismeritek az Astrobiscuit youtube csatornat? Hihetetlenul igenyes videokat csinal, nagyon jol vannak vagva es rendezve, es emelle halalian vicces a figura. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2745) 4580693 válasza vegyszer (#2742) üzenetére


4580693
senior tag

Berente Béla is készített ilyen távcsövet, de az is lehet, hogy ő csinált elsőként yolo-t.
Schné Attila a másik emberke, aki készített. Azt nem tudom, mennyit. Az biztos, hogy elég bonyolult a tükör felületeket megfelelőre kicsiszolni, ezért baromi drágák is, illetve a tubus súlya sem elhanyagolható.

(#2746) 4580693 válasza kuyarashi (#2743) üzenetére


4580693
senior tag

Ennek az az oka, hogy rendkívül körülményes elkészíteni, ezáltal nagyon drága. Magyarországon meg elsősorban az ár számít, az optikai minőség másodrendű.

(#2747) Oppenheimer válasza vegyszer (#2739) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nekem a szakmámból ered még egy yolo de ez teljesen off: you only look once

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#2748) vegyszer


vegyszer
addikt

Addig addig nézegettem a DobsonDream8-et, hogy rá kellett jönnöm, hogy a titok nyitja a két nagyfelbontású enkoder. Valamint egy eszköz ami vezérli.
Namármost maga az enkóder 7000Ft/db
Kell némi felfogatás, rögzítés, esetleg egy 3d nyomtatás.
Valamint egy arduino, egy kijelző, egy Bluetooth modul, esetleg egy GPS.
És minden adott hozzá. Ugyanis az enkóder/Bluetooth/GPS vezérlés forrás kódját több alternatívában is meg lehet lelni.

Az este megindult a vezér hangya. Ezt még kellene építeni, hogy könnyebben leljem meg az égen a dolgokat.
Hogy a ritkán megadatott az észlelési idő ne a keresgéléssel menjen el.

Régóta el szerettem volna merülni a hobbi programozásban, így adott is az első projekt.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2749) Cray Tyler válasza vegyszer (#2748) üzenetére


Cray Tyler
Topikgazda

Ha megcsinálod, feltétlen dokumentáld a folyamatot, legalább pár fotóval. És oszd meg velünk :)

(#2750) tzimash válasza vegyszer (#2748) üzenetére


tzimash
őstag

Hol találtál 7000-ért enkódert?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Amatőr csillagászat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.