Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65951) tomcsi23 válasza bandus (#65937) üzenetére


tomcsi23
veterán

Már palacsintát is sütöttünk belőle, bár szigorúan csak a mandulatej, többi nemgyerebe. Teszkóban 600-ért nyomják most akcióban.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#65952) Magnum_ válasza Qru (#65950) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ja az tuti, azt irta, hogy vizes uton nagy fun a kis mosolygos auto. Ma elintezi ra a papirmunkat, szombaton szethajtom.

Mercucu: nem volt most turelmem a reszletekhez, csak egy kepem van, 2.gen (mar nem a buko lampas), a tobbit megirom majd, ha lattam.

I humbly and respectfully decline™

(#65953) Qru válasza Magnum_ (#65952) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

NB. 1,6-os? Feldobni rá a Prius gumiját (GT86-on az is az van gyárilag) és hadd szóljon.

#nincsbennetarcsi

(#65954) Magnum_ válasza Qru (#65953) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem kerdeztem a motort. Amikornutoljara beszektunk, aszonta, hogy 1.8-ast hajt, de szerintem nem hagyta ott ezt akkor se, ha 1,6-os..

I humbly and respectfully decline™

(#65955) 7 válasza Mercutio_ (#65948) üzenetére


7
addikt

Tudtommal nem.

(#65956) Mercutio_ válasza Magnum_ (#65952) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az az NB, abból a facelift utáni jobb, egyes elemek merevségén 20-30%-ot javítottak, de ha "sima" NB már az is jóval merevebb mint a bukolampas NA :K
Amit még ajánlanak, hogy legyen benne klíma, bár az főleg a Pesti dugóban araszolásnál hasznos, ja meg szélfogó.

Az 1.8-as azért lenne jó, mert az már sperdifis gyárilag asszem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65957) Magnum_ válasza Mercutio_ (#65956) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nalam is alap lenne a klima meg a szelfogo. Majd megnezem mit tud, de ez neki hetvegi auto videken (hetkoznapokon ott az uj focus sedan)

I humbly and respectfully decline™

(#65958) DeFranco válasza föccer (#65934) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ennyire azért nem hülye az excel, elég bolondbiztos, vannak hülyeségei de az nagyságrendekkel komplexebb dolgok esetében jön elő inkább. példát kapásból nem tudok mondani, esetleg ha 'millió feletti komplex képlet van (más munkafüzetre mutató fkeresek pl.) akkor van, hogy magától nem számol, csak F9-re.

ezt a szűrő anomáliát amit írsz, úgy lehet kiküszöbölni, hogy kijelölöd a területet, amire alkalmazni akarod a szűrőt, és aztán autoszűrő. akkor tudni fogja, hogy addig tart a tartomány, ameddig mutatod, és nem kell megállni az üres sornál.

én szűrőt is pivotot is kijelöléssel kezdek biztos ami sicher.

(#65959) Qru válasza Mercutio_ (#65956) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És minek bele? Hurka gyenge és nyomatéka sincs. A 160 lovas NC-nél már van értelme de egy gyári NB-be sztem tök felesleges. Veszel rá rendes gumit (T1R, RE002) és csók a családnak.

#nincsbennetarcsi

(#65960) föccer válasza DeFranco (#65958) üzenetére


föccer
nagyúr

Én nem szoktam kijelöléssel szórakozni, mert alapból nincs üres sor.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#65961) Mercutio_ válasza Qru (#65959) üzenetére


Mercutio_
félisten

A légkondira írod?
Tulajok szerint a pesti dugóban nyáron nem tesz jót, ha megfőnek a tojások :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65962) Qru válasza Mercutio_ (#65961) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, a sperre. De most revideálom magam, a teljesítmény nem indokolná de mivel hátul kapar és ott nincs súly a tengelyen valóban jól jöhet. Vagy marad B opcióként a kocka Ladánál már bevált módszer: 50kg-os cementes zsák a csomiba és problem solved. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#65963) Mercutio_ válasza Qru (#65962) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én ehhez (is) hülye vagyok, de aszondja miatás ismi, hogy az 1.8-as + sper jobb mint a sima 1.6 (persze drágább is)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65964) Magnum_ válasza Mercutio_ (#65963) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A 2.7T A4 is jobb quattroval, mint az 1.6B A4...

I humbly and respectfully decline™

(#65965) Mercutio_ válasza Magnum_ (#65964) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jau, azért itt nem 1.6 vs.2.7 a szitu,Pityu! ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65966) Qru válasza Mercutio_ (#65963) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azok mennek nagyon. :K Meséltem már sztem, hogy a Mátrában nyáron ment egy előttem de nem tudtam volna lenyomni a szerpentinen akár mit csinálok.

#nincsbennetarcsi

(#65967) Mercutio_ válasza Qru (#65966) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aszonnyák a Pilis, Mátra, Mecsek az igazi otthona a kis dögöknek :K

Ha már kanyargós utak: van olyan hely ahol nem horror áron lehetne akár rendszeresen járni gokartozni? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65968) Magnum_ válasza Mercutio_ (#65967) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En is gokartozgatnek neha, de mindenhun draga

I humbly and respectfully decline™

(#65969) Qru válasza Mercutio_ (#65967) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagyon elemében volt az tuti. :K

Késmárk útra jártunk régebben a Padlógáz-ba (aztán átváltottunk a paint-ballra, múltkor úgy pofán lőttek... :D). Nem tudom most milyenek ott az árak de akkoriban az olcsónak számított.

#nincsbennetarcsi

(#65970) Mercutio_ válasza Qru (#65969) üzenetére


Mercutio_
félisten

Áh,paintballhoz erőnlét meg roganyosság kéne, az meg a legkevesebb :B

Saint :Neked minden drága ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65971) bandus válasza Magnum_ (#65968) üzenetére


bandus
veterán

szervezünk áprilisra legénybúcsút az egyik havernak, ott ez az egyik program. még sosem voltam, marhára remélem, hogy nem leszek utolsó :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#65972) werszomjas válasza Mercutio_ (#65967) üzenetére


werszomjas
őstag

Én járok.

Átlagban 5000ft/ 3x8 perc, ennél olcsóbb nincs.

Mi nyomunk kis bajnokságot, szerencsére rugalmasak több helyen
Első 8 perc = időmérő
Második 8 perc = verseny
Harmadik 8 perc = verseny WTCC-sen fordított sorrendben.

Ezek jó pályák, jók a gokartok:
Gokart Arena
Gokart Vác
Gokart Farm
Hungaroring kart center
Battaring

üdv

(#65973) Qru válasza Mercutio_ (#65970) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Frászt, campereké a világ. :D

A szentendrei laktanya jó, Budafokon a pezsgőgyár pincéje viszont kicsit egysíkú.

#nincsbennetarcsi

(#65974) Magnum_ válasza Mercutio_ (#65970) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha 3x12-15p lenne, aszondanam oke az 5k... Pedig tegnap a nyal ara is csokkent :D

I humbly and respectfully decline™

(#65975) Mercutio_ válasza werszomjas (#65972) üzenetére


Mercutio_
félisten

Banyeg, olcsóbb, ha órákat veszek egy oktatótól :DDD

Qru: Sunyi kis orvlövészekre célzol? ;] paintballról nekem mindig az akció-vígjáték ugrik be amiben a 2 ügynök verseng 1 csajért és elmennek, aztán hazavágja a fél bandát :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65976) werszomjas válasza Mercutio_ (#65975) üzenetére


werszomjas
őstag

Hogy jön össze a kettő?

Azért akarsz gokartozni, hogy gyakorold a közúti forgalomban való közlekedést?

Valóban sok 5000ft durván fél óráért, annyiból elautókázok 250 km-t (jajj de rossz ezt leírni), de a kettőnek sok köze nincs egymáshoz, gokart egész más élményt ad, főleg ha vagytok 6-7-en és verseny van.

Időmérőzni én sem mennék ennyiért.

üdv

(#65977) Qru válasza Mercutio_ (#65975) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mi általában az ostrom tipusú csatát nyomjuk. Van egy védő fél akik egy épületben vannak és van a támadó fél. A cél elfoglalni az épületet.

#nincsbennetarcsi

(#65978) Mercutio_ válasza werszomjas (#65976) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sehogy, csak poén volt :D illetve nem tudom a gokart segít-e és mennyiben, hogy érezze az ember a jarművet (akárfizikai kiterjedés, akár a tapadás, reakciók terén) vagy a konstrukció annyira eltér a normál autóktól, hogy ilyesmire használhatatlan?

Qru: Jaaaa,ilyen Ivo Dzsima feeling? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65979) Qru válasza Mercutio_ (#65978) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy vezetéstechnikai tréning a saját autóddal sokkal-sokkal jobb ha ez a cél.

Múltkor megpróbáltuk a kitörést mi is de ugyanaz lett a vége mint '45-ben. :(

#nincsbennetarcsi

(#65980) Magnum_ válasza Qru (#65979) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Vett mar Mercuci tolem vezetesteKnikai treninget amugy

I humbly and respectfully decline™

(#65981) Melack válasza Melack (#65793) üzenetére


Melack
veterán

UP!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#65982) Qru válasza Magnum_ (#65980) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet egyszer megnézek én is egy ilyet. :U

#nincsbennetarcsi

(#65983) Magnum_ válasza Qru (#65982) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Lehet, h egyszer en is amugy.

I humbly and respectfully decline™

(#65984) Qru válasza Magnum_ (#65983) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak elég drágán mérik ezeket.

#nincsbennetarcsi

(#65985) Mercutio_ válasza Qru (#65979) üzenetére


Mercutio_
félisten

Várjá, előbb az alapok legyenek meg, nekem már az is siker lenne, ha érezném hol vannak az autó szélei elől-hatul :B

Saint :Ja az jó volt, asszony kapta meglepinek, élvezte, még a swift szedánnal, de ő 20 éve vezet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65986) werszomjas válasza Mercutio_ (#65978) üzenetére


werszomjas
őstag

Én elég sokat közlekedem, többféle autóval, terepjáró kisbusztól a kétszemélyesig, Mitsu Delica, Citroen C5, Skoda Fabia, Subaru Forester, Subaru Legacy, Fiat Panda, Renault Clio, ezeknek és a gokartnak kb semmi köze egymáshoz :DDD

Ha a gokart tapadását veszed alapul, az első kanyarban az árokban végzed közúton.

Voltam vez. tech. tréningen, annak már van kis értelme, mondjuk én folyamatosan jártam télen az üres parkolókat így nagy meglepetés nem ért.

Ha közúti közlekedés a cél és régen vezettél, én biztos, hogy órákat vennék oktatónál, vezetni nem nehéz megtanulni (kuplung, fék gáz, váltó), a forgalomban közlekedni a nehezebb.

Ha van már kis rutin, akkor jöhet egy vez. tech. tréning, de csak saját autóval, úgy van értelme. Csodát azért attól sem kell várni, de arra jó, ha a rántópadon a fékbe taposol, hamar rájössz, hogy hülyeséget csinálsz.

Az autó széleit pedig csak sok autóban eltöltött órával fogod érezni, de azt is csak a sajáttal.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#65987) DeFranco válasza Mercutio_ (#65985) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kérsz 12 kartondobozt, kirakod egy placcra négyszög alakban 3-as stócokban, és parkolgatsz.

doboz ingyen, gyakorlás ingyen, üzemanyag 300,-, licensz 850,-

(#65988) Qru válasza Mercutio_ (#65985) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor rutinpályán kell kezdeni. A kézifékest én is ott tanultam meg fatertól 16 évesen meg a parkolást is. :K

werszomjas: Milyen Forival verettél? Remélem mk3 XT volt vagy S-Edition... :C

#nincsbennetarcsi

(#65989) werszomjas válasza Qru (#65988) üzenetére


werszomjas
őstag

Á, semmi extra, 2009-es boxer dizel, 150le

Igen, Legacy is 2009, boxerdizel, elvileg ugyanaz a motor mindkettő, a legacy viszont csak 5 seb. váltót kapott pályán jó lett volna egy 6., szépet lépett mindkettő :K

De a lényeg, ahonnan a téma indult, még a legacy sem tapadt be úgy, mint egy gokart :)

[ Szerkesztve ]

üdv

(#65990) Qru válasza werszomjas (#65989) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legalább a generációt eltaláltam. :D 350Nm-t tud az már elég a dinamikus közlekedéshez. :K A Lega is 2.0D volt ha jól rémlik... :F

#nincsbennetarcsi

(#65991) bandus válasza Mercutio_ (#65985) üzenetére


bandus
veterán

rakjatok bele utólagos tolatóradart, az tud még segíteni. én pl. egyelőre gondban vagyok a párhuzamos parkolással, nem mindig úgy jön össze, ahogy szeretném, pedig korábban nem volt vele problémám. aztán a volt kedves kocsijában már volt tolatókamera (meg ha úgy akartad beparkolt magától), amihez nagyon könnyű volt hozzászokni. így most épp visszaszokás van a hagyományos módszerre :) mondjuk a következő autómban biztosan lesz, ebből nem fogok engedni :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#65992) sketchifun


sketchifun
senior tag

Én éppen tanulok veztni, vagy mi. Legalábbis papírt kapni fogok róla elvileg. Eddig 16 órát vezettem.

Tolatás, parkolás mindenhogy megy, ki merem jelenteni hogy érzem az autót.Nekem avval van bajom, ha egyenesen kell menni. Az első kétszáz méteren arra figyelek, amire kell. Viszont utána akaratom ellenére elbámészkodok. Erre ötlet???

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#65993) Magnum_


Magnum_
nagyúr

nem tudtok ti semmit, mindenki adja vissza a jogosítványát :DDD ;]

I humbly and respectfully decline™

(#65994) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Today's arrival...

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#65995) CoolBoy323 válasza Earl_Muttley (#65994) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Not bad ;) :C

(#65996) Magnum_ válasza Earl_Muttley (#65994) üzenetére


Magnum_
nagyúr

amúgy hogy fényképezted? tettél egy zacskót a lencse elé? ;]

I humbly and respectfully decline™

(#65997) Earl_Muttley válasza Magnum_ (#65996) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Szobai fényviszonyok, vakuval még "csodásabbak" lettek a képek... :((( :(((

CoolBoy: Thx! :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#65998) Magnum_ válasza Earl_Muttley (#65997) üzenetére


Magnum_
nagyúr

elmondom, mi a titok, de psszt, el ne mondd másnak

ne nappal/ablakkal háttal fotózd a tárgyat, hanem szembe. ;]

I humbly and respectfully decline™

(#65999) Mercutio_ válasza Magnum_ (#65996) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bekente vazelinnel :U

anevemearl A fény ne veled szemben legyen hanem mögötted, vagy ha ez nem megoldható, akkor oldalról érkezzen.
Olyan tárgyaknál amin megcsillan/-törik a fény érdemes polárszűrőt használni.

CoelhoCapa

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#66000) Earl_Muttley válasza Magnum_ (#65998) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

A szoba többi része még annyira sem alkalmas a prezentálásra, hogy 1-2 mm belelógjon... :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.