Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#65151) Magnum_ válasza GabN73 (#65150) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az is tetszene.

I humbly and respectfully decline™

(#65152) föccer


föccer
nagyúr

Ti mekkora fizetési igényt támasztanátok egy olyan pozíció mellé, amiből 5 van az országban és több milliárdos forgalmú (de egyébként közel 0 nyereségű) ipari tevékenység felett van alapvető felelőssége az embernek?

Csak kíváncsiságból.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#65153) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

És én csak csendben ülök, és reménykedem, hogy mire kihozhatok részletre új telefont, lesz-e még G4... :U :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#65154) Ace owner válasza Earl_Muttley (#65153) üzenetére


Ace owner
addikt

G3 mától kártyásan 60.. Nekem a részletből van még majdnem 60 lol

Galaxy Fold 4

(#65155) Qru válasza föccer (#65152) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

400k alatt ki se kelnék az ágyból.

Saint: Ma ültem egy új Superb-ben (mk3) minden földi jóval felszerelve. Nos már majdnem megközelíti a 10 éves B6 paszulyunkat minőségben. Well done Skoda. :D

Munez: Thx, ránézek. Mennyire tartós amúgy ez a bevonat?

#nincsbennetarcsi

(#65156) föccer válasza Qru (#65155) üzenetére


föccer
nagyúr

br, vagy netto?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#65157) bitpork válasza föccer (#65156) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nettó. Vagy több. Az állítás h 0 a mérlegük csak egy dologra jó: bizonyítja a megfelelő könyvelő meglétét.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65158) Magnum_ válasza bitpork (#65157) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Sokan tuntetik el a nyereseget.

I humbly and respectfully decline™

(#65159) Qru válasza föccer (#65156) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nettó biza'. :K

#nincsbennetarcsi

(#65160) sutszi válasza Magnum_ (#65111) üzenetére


sutszi
veterán

Én nem tudom, hogy mi a szerencse ebben. Munkahelyváltás van nálam folyamatban. Interjúkra járok. Eddig CEO,CTO,CIO, vezető fejlesztő, pozíciókban lévő emberekkel ültem le és fogok leülni a héten is. Se manci, se jucus, csak a kompetens emberek, ahogy lennie is kell.

(#65161) GabN73: Sima SQL lekérdezésekkel hogy állsz? Valamilyen adatbázisban turkáltál már? MySQL, MSSQL, Oracle, Postgre?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#65161) GabN73


GabN73
addikt

Továbbra is érdekel hogy az SQL adatbanyaszat mennyire nehéz? :)

Aegonhoz nem megyek végül, területi vezetővel nem jött össze az interjú :( Bánni fogják meg ezt a napot ;] (erősen Corvinus orientaltnak érzem , pozit)

Sutszi

Excel, acces. Sajna sql-t nem nagyontanitanak :(

[ Szerkesztve ]

(#65162) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Meggyozte a Siri, iphone lesz, lehet, hogy csak 5S-t adnak, ugy emlekszik, de mondtam, hogy alkudja ki a 6-ost.

Thx to all very much.

Sutszi, irigyellek jo ertelemben, en alt. a HR-el talalkozom sajnos.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#65163) Qru válasza sutszi (#65160) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aki nem komoly ajánlással jön az nálunk is a HR-esekkel találkozik első körben. Akiknek persze fingjuk sincs semmiről. :(

#nincsbennetarcsi

(#65164) föccer válasza bitpork (#65157) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem a mérlegről beszélek, sajnos különlegesebb varázslás nélkül is inkább veszteséges az ágazat. Ez van, ha valaki nem feketézik, akkor nem igazán lehet kivenni belőle zsetont. És nálunk nincs feketézés. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#65165) MunezXBK válasza Qru (#65155) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Évente 2x-3x szoktam átkenni.

(#65166) Magnum_ válasza MunezXBK (#65165) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem mostam am ma kocsot, esett meg. Talan holnap.

Eszembe jutott Tim multkori otlete nyoman.. back up phone-nak kellene.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#65167) bitpork válasza föccer (#65164) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tudom mondtad a múltkor. De az ágazat nélkülözhetetlen része a beton ismerője. Nélküled a nullát sem tudják kihozni. Ugye? Ugye! Hidd el, az építőipar a minden megoldás helye. Ne gondolod h a mostani stadionépítési hullám csak a népegészséget szolgálja. Iza majd 10 évig jogi oldalról foglalkozott új épületek felhúzásával, nagy renoválási projektekkel, értékesítéssel meg minden ehhez kapcsolódó szakhatósági feladatokkal. Akinek volt egy project cége csal a spec feladatra (pl gipszkarton v épületgépészet) annak volt más is ami biztosította a nullára fordulást. A mai napig nem értem hogy nem bukott meg Iza azzal a mennyiségű KPval amivel küldözgették mindenfelé :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65168) föccer válasza bitpork (#65167) üzenetére


föccer
nagyúr

Itt nem projekt cégekről van szó. A teljes beruházott érték 100 milliárdos nagyságrendű.

És pótolhatatlan emberekkel tele van a temető. A piacon senki sem pótolhatatlan. Ide kellene belőni valami nem túl pofátlan, de értéket képviselő számot. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#65169) Magnum_ válasza föccer (#65168) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Br 650.000,-.

850,-. Netto. Nekem.

I humbly and respectfully decline™

(#65170) DeFranco válasza föccer (#65152) üzenetére


DeFranco
nagyúr

semmilyet, ilyen pozíció nem létezik. valószínűleg a nyereség nem 0, hanem szépen kicsapolják haveron-butikon-műkincsen keresztül.

ha meg egy ágazatban ilyen oligopólium van és valós nulla a nyereség, akkor onnan menekülni kell, de kozmikus sebességgel, mert fél év múlva megszűnik az ágazat.

a biton ágazat viszont nem ilyen, úgy hogy erőst valószínűsítem a)-t. max. te nem tudsz róla, ezzel vakítanak, hogy miért nem emelik a fizetésed.

(#65171) bitpork válasza föccer (#65168) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hidd el ha más is mondja, hogy nem Te leszel a project megakasztója ezzel az összeggel. Különben meg megkeresed az adott 4 embert, és könnyen megoldjátok h ennyi legyen a minimum.

Amúgy , meg mondd meg nekik, hogy KATA-sként 500k-t beszámlázol, így neked 450kp a zsebedben marad az adózás után. Év végén a területileg illetékes önkormányzatnak becsengetsz pár 10k-t és slussz. Nekik ez nem bérköltség lesz hanem elszámolható. Mindenki nyert.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65172) föccer válasza DeFranco (#65170) üzenetére


föccer
nagyúr

Az ágazat tulajdonosi körének nem áll érdekében megszüntetni. Integrálba nyereséges, ha a kapcsolódó ágazatokat nézzük.

Az utóbbi években nem 1-2 betonüzem ment tönkre. Vagy nagyon kicsi, feketéző, útszéli betonüzemek vannak, akik lakosságból éldegélnek, vegetálnak. Ők viszont nem tudnak kigazdálkodni egy technológust, sőt, még laborköltségük sincs. Vagy a nagy gyárhálózatok maradtak fenn, akik ~0-ban, vegetálnak, bízva a túlélésben, és hogy egyszer valaki abba hagyja ezt az értelmetlen árharcot, ami az iparra jellemző, megölve ezzel mindent. :( A forgalomhoz és a befektetett értékhez max néhány % a tiszta nyereség. Messze van a 10-15%-tól, amit mondjuk én elfogadható értéknek tartanék egy üzleti vállalkozás esetében.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#65173) föccer válasza bitpork (#65171) üzenetére


föccer
nagyúr

Ilyen félfeketézés nálunk nem működik. 100%-ig jogkövető magatartás, amíg a munkaidő túlépésről nincs szó. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#65174) bitpork válasza föccer (#65173) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Miljen feketézés?! Ez teljesen jogszerű és törvényes! Mi több, közvetített szolgáltatás számlázására is lehetőség van, ami meg azt jelenti, hogy a téged megbízónak egy fillérjébe nem kerülsz, de a végszámlán mégis kifizetnek. Mi ebben a fél fekete? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65175) DeFranco válasza bitpork (#65174) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem jogszerű, ezt kényszervállalkozásnak hívják, és a törvény bünteti.

(#65176) föccer válasza bitpork (#65174) üzenetére


föccer
nagyúr

Def megadta rá a választ, és a cég policy sem engedi.

(#65169) Saint_ : ha megadják ígérem azonnal utalom. De ez kb az esélytelen kategória.

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#65177) sutszi válasza Qru (#65163) üzenetére


sutszi
veterán

Nemsokára T-hez megyek. Normál közvetítőn keresztül jutottam be és szakmai emberrel lesz a találkozó. Talán a szerencsefaktor ott lehet, hogy sikerült olyan cégekbe botlani, ahol nincs ez a HR, katyvasz. De remélem nem is kerül rá sor.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#65178) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sose telefonaltam meg Fb-on keresztul, de most volt bejovo hivasom, meg is lepodtem, kanadai rokon hivott. Persze tovabbra sem kuld repjegyet, hogy meglatogassam.

I humbly and respectfully decline™

(#65179) DeFranco válasza Magnum_ (#65178) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én se küldenék ;]

(#65180) Magnum_ válasza DeFranco (#65179) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyedul van mar, egesz nap a hazban ul es netezik.... Ha lenne esze, kuldene.

I humbly and respectfully decline™

(#65181) bitpork válasza DeFranco (#65175) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Amennyiben csak egy helyre számlázol, is van a KATA követelménynek még 6 pontja amiből ha kettő de inkább háromnak eleget teszel, teljesen jogszerű ;)

legalább kettő körülmény fennáll a törvény által nevesített alábbi hat körülmény közül:

– a kisadózó a tevékenységet nem kizárólag személyesen végezte vagy végezhette;

– a kisadózó a naptári évi bevételének legalább 50 százalékát nem az adatszolgáltatásra köteles személytől szerezte;

– az adatszolgáltatásra köteles személy nem adhatott utasítást a tevékenység végzésének módjára vonatkozóan;

– a tevékenység végzésének helye a kisadózó birtokában áll;

– a tevékenység végzéséhez szükséges eszközöket és anyagokat nem az adatszolgáltatásra köteles személy bocsátotta a kisadózó rendelkezésére;

– a tevékenység végzésének rendjét a kisadózó határozta meg.

Az adóminimalizálás meg nem ismert bűncselekmény a törvénykönyvben, csak az adóhatóság szeretne ilyen alapon is büntetni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65182) Melack


Melack
veterán

Melyik a legolcsóbban utántölthető nyomtatópatron és nyomtató? Persze, hogy akkor kéne asap nyomtatni, amikor nincs egy kurvedli nyomtató itthon :(

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#65183) Viper26 válasza Melack (#65182) üzenetére


Viper26
nagyúr

Jah, ezt én is meguntam, nekünk ilyen lett és nem bántam meg.
Bár nem kell minden nap, de nagyon hasznos volt már néhányszor.
Ezekbe tölteni is lehet a patront, és utángyártott is mehet bele.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#65184) DeFranco válasza bitpork (#65181) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és teljesen reális, hogy ezek közül akár kettő teljesül egy munkakörben, ami egyébként munkaviszony, csak "beszámlázol"

megint okosabb akarsz lenni a törvényalkotónál meg az adóhatóságnál, aztán meg sírsz hogy itt elnyomják a kizsembert.

amit leírtál, az a konkrét tényállás, amit tiltanak. csak szólok.

nézd pókmalac, én csipázlak eléggé, de ez a skandinobalkán életfelfogás, ez nálam nem pálya. egyik oldalról mindent elvársz ami egy jóléti demokráciában biztosított lenne, úgy anyagilag mint társadalmilag, de azért oldhasd már meg okosba'

lehet más ezt megeszi ha szépen köríted valami villantós fekete autóval, meg kicsit lefojtod a kognitív disszonanciát egy kis tárcsás flekkennel, de nekem ez így gaben.

[ Szerkesztve ]

(#65185) bitpork válasza DeFranco (#65184) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Fogalmam nincs miről beszélsz. A kényszervállalkozás az ha a munkáltató nem hajlandó máshogyan alkalmazni, de ha Te magad mint a tényleges munka végzője szolgáltatást adsz, akkor lehet vélelmezni, de nem az! Arról nem is beszélve, hogy a KATA státusz lehetőséget biztosít a több munka elvégzésére is. Lehet én látok túl sokat a 10 éves vállalkozói tapasztalatommal és beállítottságommal :R Természetesen föccer dönthet úgy, hogy a mostani cégével egyetértésben, hogy jobb nekik a főállás. De ez nem jelenti azt automatikusan, hogy az általam javasolt megoldás törvénytelen, max annyit hogy nekik nem megfelelő :N Mea maxima culpa ha arra mertem ösztönözni, törjön ki a kiszolgáltatott egygazdás létből :R

Kérlek mielőtt leoltasz, kérdezz meg könyvelőt és munkajogászt. Én ezért az információért sok pénzt fizettem. PMben akár adom a könyvelő és ügyvéd nevét is, ha kéred.

A kognitív disszonancia valóban létezik, de én (és még kb 10'000'000) elszenvedője vagyok annak a megfordult bizonyítási kényszernek, amit a kormány a tehetetlenségét leplezendő alkotott (oldal és kormányzóparti függetlenül): ma itthon, mindenki bűnös aki nem tudja bizonyítani az ártatlanságát -nem számít, hogy mi a valóság, akkor is az az alap tétel, hogy csaló tolvaj bűnöző.

MOD: ami meg azt illeti, kifejezetten gyűlölsz valamiért: a legjobb példa a szerinted "villantós fekete autó". Egy 10 éves roncsról beszélsz így, aminek más számára semmi jelentősége és értéke, csak nekem. Téged mégis , olvashatóan, ez irritál legjobban. De akkor is egyet értünk dolgokban, és én ettől nem foglak kevésbé értékelni ;)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65186) sutszi válasza DeFranco (#65184) üzenetére


sutszi
veterán

Ez neked gaben? :Y :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#65187) Ace owner válasza sutszi (#65186) üzenetére


Ace owner
addikt

gaben*

Galaxy Fold 4

(#65188) Melack válasza Viper26 (#65183) üzenetére


Melack
veterán

Az én régi PIxmám nagyinál kötött ki, de vhogy nem vágyom erre a típusra :( Folyton csak a baj volt a patronnal. Ezért is keresek vmi olcsó lézerest.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#65189) DeFranco válasza bitpork (#65185) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nézd én nem gyűlöllek téged, nekem te jelenleg egy "internetes arc" vagy, nem is ismerlek személyesen, így nehéz is lenne bármilyen érzelmet táplálnom irántad, főleg ilyen erőset.

a megnyilatkozásaiddal van bajom, ezt fejtem ki alkalomadtán változó intenzitásban. most épp jó nagy f.sz voltam, elnézést, elragadtattam magam, hibáztam. ettől még a tényszerű része áll. a katás is.

hosszú sörözés lenne, ahol ezeket ki tudnánk fejteni/egyenesíteni, így fórumon nehéz, viszont akkor meg ne csodálkozz, ha elgurul a gyógyszerem, ha megfogalmazod ezeket az abszolútumokat, a mostanit is, meg az előbbi párat is, ahol szintén volt ilyen csörte.

mellesleg megjegyzem, hogy akit én annyira nem csípek, amit te "gyűlölésnek" neveznél, azzal egyszerűen közlöm, hogy mostantól lesz kedves ignorálni, innentől a vele való kommunikációt beszüntettem, vegye úgy, hogy le van tiltva. van pár ilyen ember a fórumon.

(#65190) GabN73 válasza sutszi (#65186) üzenetére


GabN73
addikt

Jajjj srácok, nem kéne :DDD

Inkább az sql-rol beszélj :D

(#65191) Mercutio_ válasza bitpork (#65181) üzenetére


Mercutio_
félisten

És szerinted ebből melyik az a "kettő de inkább háromnak" aminek eleget tud tenni föci? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65192) bitpork válasza Mercutio_ (#65191) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

1Saját eszköz (ezt nem tudom, mivel nem ismerem a szakmája sajátosságait), 2saját időbeosztás, 3saját helyen végzi el a szakértői véleményezést, 4együttműködve a megbízóval. Ez mindjárt 4, tessék válogatni.
1 millió forint bevétel felett(egy ügyfélnél) be kell jelenteni, de ennyi. Én most adtam vissza(meg Iza is) a KATA-t és több mint 2 évet húztunk le így. Nem volt vele baj(egy ügyfélnek dolgoztunk csak!), sajnos kifutott a munka :(

DeF: tudod h bármikor amikor idő adja :R Az meg hogy más t gondolunk részemről is áll: én megbízom a megfizetett szagemberekben :B Különben most ettem meg a maradék tortát. Egész jó lett az eper, mecsgyeresznye-szeder-áfonya vegyes lékvár. A rá ivott ser viszont nagyon kaka.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65193) Qru válasza sutszi (#65177) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ígéretesen hangzik. :K Nincs is rosszabb mint amikor a tőled 10 évvel fiatalabb 0 tapasztalatú hr picsut kell meggyőznöd arról amiről nem is kéne ha elolvasta volna a cv-d...

Saint ebben a szituban van 10-ből 9x, én átérzem márt nálunk is ez a standard eljárás.

Ta all: Látom már az adózáshoz is nagyon értünk. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#65194) bitpork válasza Qru (#65193) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

te csak menjél remapolni :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65195) Magnum_ válasza Qru (#65193) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mihez nem ertunk? :D

I humbly and respectfully decline™

(#65196) Mercutio_ válasza bitpork (#65192) üzenetére


Mercutio_
félisten

1. Céges autóval rohangál az ország különböző pontjai között
2. Nem túl életszerű, hogy a milliárdos munkák ütemezése illeszkedik hozzá, nem pedig fordítva, de ez talán rahuzhato
3. A cég laborjában kapott eredményekre van szüksége
4. Ez elég lufi feltétel, van olyan tevékenység ahol nem kell együttműködni?:DDD szóval ja,ez valszeg megvan.

Ugyanitt GDP

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#65197) sutszi


sutszi
veterán

(#65190) GabN73 : Coursera. Van pár ilyen témájú oktatás. Elvileg free. Szerintem ha ránézel ezekre, az segít a döntésben. A nehézség relatív. Azt tudom mondani, hogy érdemes vele foglalkozni... :)
Az SQL használata csak egy darab a kirakósból.

(#65193) Qru : Ez szomorú. :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#65198) Melack


Melack
veterán

Feleségem vett a wish-en egy táskát, ami elég gyorsan meg is érkezett. Szép is, jó is, de az első zsebek patentjai nem az igaziak. Jelezte ezt az ügyfélszolgálatnak, cca 10 perc múlva ott volt az üzenet, hogy full refund :Y Mondom lol, az Ali nem ilyen gyors.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#65199) bitpork válasza Mercutio_ (#65196) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Már kibeszéltük közben föccerrel. Am honnan kellene nekem ezeket tudnom? :U Rólad is csak annyit tok, hogy órákat árulsz feszt, akkor most Te svájci kisiparos vagy? ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#65200) Qru válasza bitpork (#65194) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne fesd az ördögöt a falra, már 3 hónapja nem rosszalkodik. Megijedt a kormánylevételtől sztem... :D

Saint: Lehet tavaszra jó áron hozzájutok egy szett fellához. :C

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.