Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11351) Zamma válasza borbar (#11349) üzenetére


Zamma
őstag

Köszi az infókat! :R

(#11352) borbar válasza <Adamsky> (#11350) üzenetére


borbar
tag

Köszönöm, most olvastam utána. A Google Pixel 4-sem elvileg tud aptXHD-t. LL-t nem írják, de filmet bluetoothos fejhallgatóval nem is néznék rajta. Bármi más miatt fontos lehet az aptX LL?
Van egy Huawei tabletem, az nem tud aptX-et...és most, ugyan nem az otthoni Motion+-on, henm egy Life P2-esen teszteltem őket, az aptX jobb, nekem jobban tetszett. (A füles nem tudja a HD-t.)

(#11353) <Adamsky> válasza borbar (#11352) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... most olvastam utána."
Na, én is utána néztem ill. kerestem. Bár hamarabb tettem volna. :)
Nos, nagyon úgy tűnik, hogy nincs aptX LL-es telefon. Esetleg egy jobb minőségű transzmitterrel meg lehetne próbálni, ha van valakinek ilyen.
Az aptX LL, a kép és a hangszinkron miatt lehet érdekes. Elvileg ennél az aptX verziónál a legkisebb a késleltetés.

(#11354) hcol7


hcol7
senior tag

1+ 8t nekem aptx et tud, ll-t nem irja, de szoktam vele bt fulessel filmet nezni, es nem zavaro egyaltalan.

vmi offbrand teclast tabletrol is, pedig az nem irja h tudna aptx et egyaltalan. pedig elegge ki vagyok hegyezve ra, ha elvam csuszva a hang.

(#11355) home.barista


home.barista
kezdő

Köszi a segítséget! Megvettem a Vifa Copenhagen 2-ből egy kiállított darabot, így olcsóbb volt. :-) Tényleg brutálisan szól, egy 15 éves aktív (akkori 50e forintos) kábeles monitor hangfalhoz képest sokkal-sokkal jobban szól! Wifi és aptx bluetooth is igen jó minőség. Az akksi ha később problémás, akkor cseréltethető benne? Mert most olvastam, hogy vannak márkák, ahol lehetetlen. Bár írták, hogy 220 esetén megkerüli az akksit, szóval talán nem lesz akkor se kuka az egész, max a mobilitást veszítem.

(#11356) tokyo2


tokyo2
tag

EDIFIER MP260 Bluetooth Speaker [EU] [🇪🇺️]💰 Price: $51.99 (43.10€)🔥 The lowest price (in this store)! 🔥 Best before: 56.99 USD✅ Aliexpress Direct Link 🔖 https://bit.ly/3w3jR4J🎯 CODE 💲 Paste "SBWAE6" in the cart + -$2 min. $49 store coupon (get it on product page)

Szerintetek??? Ez milyen lehet, van valakinek infoja?

(#11357) home.barista


home.barista
kezdő

Beszéltem a Vifa magyarországi képvieletével, augusztustól lesz garancián túli európai javítás, így aksi csere is megoldott garancián túl.

(#11358) <Adamsky> válasza tokyo2 (#11356) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az Edifier nem szokott rossz dolgokat csinálni. Ha jól látom 49$ a vége. Szerintem ennyit (úgy látom lengyelből jönne, "tréfa mentesen") simán megér.

(#11359) home.barista


home.barista
kezdő

A BT vagy Wifi hangszórók belső DACját használja a lejátszáskor, ha telefonról streamelem rá a zenét vagy a telefonét?

(#11360) Lami66 válasza home.barista (#11359) üzenetére


Lami66
őstag

Ha a telefon hangszóróján vagy a 3,5-es jack-en hallgatod a zenét (vagy 3,5 jacken kábellel viszed tovább) akkor a telefonban levő dac adja az analóg jelet. Ha bluetooth-al küldöd a hangfalra a zenét, akkor a hangfalban történik meg a digitálisról analógra átalakítás, tehát a hangszóró dac-ját fogja használni.

(#11361) home.barista válasza Lami66 (#11360) üzenetére


home.barista
kezdő

Köszi :)

(#11362) home.barista válasza Lami66 (#11360) üzenetére


home.barista
kezdő

Ha USB-C vagy Lightning csatlakozóval kötöm össze a hangszóró USB-vel, akkor melyik DAC dolgozik? Azért kérdezem, mert kíváncsi vagyok, hogy a Tidal-lal mit tudok kihozni belőle. Wifi-n is "csak" 16bit/44 khz megy át, viszont a belső DAC tud 24bit/196 khz-et.

(#11363) Lami66 válasza home.barista (#11362) üzenetére


Lami66
őstag

Usb/lightning kábel digitális jelet visz, tehát a hangszóró dac fogja feldolgozni a jelet.
Ezt a wifis dolgot nem teljesen értem. Honnan van ez a 16/44 korlát? Ha a hangszórót úgy állítod be, hogy saját maga Tidalozzon (azaz ne kelljen hozzá se telefon se más külső cucc) akkor wifin kapja a netet, és mint egy önálló internet képes eszköz képes Tidalozni, ezért a teljes Tidal sávszélességet fogja tudni.
Azt fontos megjegyezni, hogy ebben a kategóriában a hallható hangminőség már nemcsak a technika képességeitől függ, hanem a hanganyag valós minőségétől (a hangforrás milyen feldolgozást használt, sőt még a hangmérnöki teljesítménytől) is. Tehát lesznek olyan zenék amikkel akármit csinálsz, nem fognak olyan jól szólni mint más zenék.

[ Szerkesztve ]

(#11364) home.barista válasza Lami66 (#11363) üzenetére


home.barista
kezdő

Köszönöm! Igazából Wifinél AirPlayt használok a Vifa Copenhagennél, aminek 16/44 a képessége. DLNA-val Tidalt iPhoneról lehet valahogy hajtani?
A hangszóró meg hivatalosan nem támogatja a Tidalt, viszont úgy tudom, hogy masternél az iPhone Tidal app kikódolja, ha onnan streamelem.
Tidal Hifi minőség abszolút jól hallható egy Apple Musichoz képest AirPlayen keresztül.

(#11365) Lami66 válasza home.barista (#11364) üzenetére


Lami66
őstag

Sajnálom, iphone-os dolgokhoz nem tudok hozzászólni.

(#11366) home.barista válasza Lami66 (#11365) üzenetére


home.barista
kezdő

Köszi, sokat segítettél amúgy is. :-) DLNA klienssel lehetne megoldani (csak ez alapból nem támogatott iOS-en) vagy akkor USB-s megoldással.

(#11367) borbar


borbar
tag

Az Alin már belengette az Anker a május végi Brand festjük.
A 8 USD-os kuponjuk sem rossz, de érdemes megnézni egyébként is az oldalt.
A Q30-s 70 USD alatt, a Motion+ is faragva pár dollárral.

(#11368) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok!

Hónap végén rendelnék Tribit Maxsound Plust. Hangzásban jobb mint XSound Go-nak,megéri az árát?
Mellesleg hol lehet kapni ahol a legolcsóbb és gyorsan meg is jönne?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#11369) <Adamsky> válasza FoLey-v (#11368) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Mind (XSound Go és MaxSound Plus) megéri az árát, de az Anker Soundcore Boost (a frissített változat) szerintem még inkább (type-C csati, custom EQ). Utóbbin viszont nincs line-in, és Windows alatt akadnak hangerőállítási gondok (elvileg már dolgoznak a javításán).

(#11370) FoLey-v válasza <Adamsky> (#11369) üzenetére


FoLey-v
addikt

Köszi akkor Maxsound Plust megfogom rendelni. Van olyan oldal ahol hangzásban lehet összehasonlítani a többivel?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#11371) <Adamsky> válasza FoLey-v (#11370) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Oluv-nak van egy tesztoldala. Itt elég sok hangszóró fenn van. Ezen kívül Alen Ross tesztjeit ajánlom még.

(#11372) FoLey-v válasza <Adamsky> (#11371) üzenetére


FoLey-v
addikt

Köszi majd meglesem őket! :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#11373) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Sziasztok!

Álmennyezetbe szeretnék hangszórókat rakni. Teljesen kezdő vagyok ilyen témában, tudtok ajánlani konkrét típusokat? Nem vagyok kimondottan érzékeny fülű, de azért nem is a legolcsóbbakból szeretnék egy bluetooh-os rendszert a nappaliba-hálóba-fürdőbe. Aki már épített ilyen rendszert az tudna ajánlani valamit? :)
Köszönöm előre is! :R

(#11374) <Adamsky> válasza DarthPeeter (#11373) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Sose csináltam ilyet, de én biztos nem így fognék neki. Mármint, hogy bluetooth hangszórót keressek. Vegyél akármilyen hangszórót, kábelezd be, aztán a végére mehet egy bt.-s erősítő, oszt' csókolom.

(#11375) kmarci25 válasza <Adamsky> (#11374) üzenetére


kmarci25
veterán

Főleg álmennyezetnél egyszerű a kábelezés

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11376) tranceplanet válasza DarthPeeter (#11373) üzenetére


tranceplanet
addikt

[link]
[link]
[link]
Kelleni fog egy erősítő, ami fogad jelet BT kapcsolaton keresztül, de ezt nem volt nehéz kitalálni. :DDD

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#11377) tranceplanet válasza tranceplanet (#11376) üzenetére


tranceplanet
addikt

Amit még ki akarok próbálni. Dayton audio hangszóró wall panel speakere "Exciter", rohadt jó cucc: [link]. [link]

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#11378) DarthPeeter válasza tranceplanet (#11376) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Köszönöm mindannyiótok válaszát!

A Bose már kicsit drága lesz nekem, de a Denon meg a JBL már tetszetősebb. A kérdésem még az maradt, hogy ha a fürdőbe is szeretném, hogy szóljon valami, akkor BT-s erősítőn keresztül telóról azokat is tudnám kapcsolni? Gondolok itt arra, hogy pont a ház másik végében lenne az erősítő és így is tudja-e fogadni a jelet.

(#11379) Doki16


Doki16
addikt

Van valakinek tapasztalata erről az LG PL7 XBOOMGo hangszóróról? Milyen ez kb. egy JBL Charge 4-hez képest. Megéri szerintetek az LG a 24k Ft-ot?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#11380) <Adamsky> válasza DarthPeeter (#11378) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... akkor BT-s erősítőn keresztül telóról azokat is tudnám kapcsolni?"
Neked lehet nem is BT-ben kellene gondolkodnod - ha a lakás minden pontjáról akarnád vezérelni a zenét - hanem valamilyen wifi-s multi-room megoldásban (főleg, ha nagy lakásról / házról van szó).
Egyébként én lebeszélnélek erről az egészről. Egy csomó pénzt bele kellene locsolj, és a kiépítés (még ha épp lakásfelújítás is folyik) is melós. Szerintem ennyi pénzből vehetnél egy-két-X darab "mobil" multi-room wifi-s hangszórót. Azt oda viszed / teszed, ahová akarod.
Ezeknek a mennyezeti hangszóróknak éttermekben, irodákban, stb. van értelme ... szerintem.

(#11381) betegphiu válasza borbar (#11367) üzenetére


betegphiu
senior tag

Én már most megvenném a motion+. most lehet rendelni így, hogy lengyelektől nem tudnak ?

(#11382) Richard!


Richard!
addikt

Érdekesség, hogy a Soundcore 3 lengyel raktárát és a Motion+ kínai raktárát is feltöltötték több ezer új hangszórókkal...sajna az utóbbinak a raktárfeltöltéséből Lengyelország megint kimaradt... :O

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#11383) <Adamsky> válasza Richard! (#11382) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a Motion+ ... raktárfeltöltéséből Lengyelország megint kimaradt... "
Talán jön az utód. Bizakodjunk. Egyébként nekem is fura ez a helyzet picit mert eddig nagyon nem ez volt a jellemző. Ami egyébként még furább, hogy a Boom szőrén-szálán eltűnt.
Én most elvagyok a cuccaimmal, de ha érdekelve lennék, én lehet bombáznám őket az üzeneteimmel, hogy ennek mi az oka. :U

(#11384) Richard! válasza <Adamsky> (#11383) üzenetére


Richard!
addikt

Sajnos vagy nem sajnos már nem vagyok érintett, úton van egy pár Soundcore 3 Lengyelországból. :)
1 hete rendeltem, de még semmi hír róluk. Reméljük a héten befutnak...🤞

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#11385) borbar válasza betegphiu (#11381) üzenetére


borbar
tag

Ugyan most is fut még akció, de én megvárnám a hővégét. 82 USD-ért és akár további ankeres kuponokkal jó pár ezret spórolhatsz.
Én rendeltem három hete Kínából pár Motion+-t Nagyon "korrektek" az ankeresek, külön csomagolták, adták fel, így csak egy doboz érkezik. Nem garantált, de szinte biztos, hogy vámmentesen. Hogy július után mi lesz a helyzet, mikor mindent vámolni (áfázni) kell, nem tudom. De ha május 28-án rendelsz, még épp ideér a határidő előtt.
És lehet, szerencséd lesz, addigra a lengyel raktárba is kerül.

(#11386) DarthPeeter válasza <Adamsky> (#11380) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Van abban valami amit mondasz. Igazából amiatt gondolkozok ilyen megoldásban, mert szeretünk esténként filmet nézni, és gondoltam mivel eddig semmilyen hangrendszert nem használtunk, csak a tv sajátját, így nagyban dobna az élményen egy jól kiépített rendszer, és most amíg a gipszkartonozás előtt állunk könnyebb volna a mennyezetbe építeni. Mondjuk amiket tranceplanet fórumtárs linkelt nekem, nem a gagyi kategória, de azért jó lenne élőben hallani egy ilyen rendszert, még mielőtt belefeccölünk 1-200 ezret...

(#11387) borbar válasza Richard! (#11384) üzenetére


borbar
tag

Aki nem tud, akar várni a Motion+-ra, és hisz még a Tronsmart márkában, annak itt az upgradelt T6 Plus német raktárból 47 USD-ért. (Én már visszaküldtem egyet, reklamáltam, le is tiltott már a Tronsmart, szóval nem jó szívvel ajánlom, de ki tudja, lehet bennem volt, van a hiba.)

(#11388) kmarci25 válasza DarthPeeter (#11386) üzenetére


kmarci25
veterán

Tv hang a plafonból? Szerintem az nem lesz jó...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#11389) mcs válasza Doki16 (#11379) üzenetére


mcs
veterán

Tisztán szólnak az LG XBOOMGo hangszórók, de nem igazán képesek átütő basszust adni.

(#11390) <Adamsky> válasza borbar (#11387) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ááá... a T6 nagyon nem az a liga, mint a Motion+. Már csak a kialakításából fakadóan sem.
" ... le is tiltott már a Tronsmart ... " - azt mégis, hogy :D és, miért?

#11386 DarthPeeter
Ahogy kmarci25 is írta ezek nem TV-zéshez valók. Azért is írtam, hogy lakásba nem nagyon szokás ilyet tenni. Ha jó házi-mozi a cél, akkor az már egy másik topic...

(#11391) betegphiu válasza borbar (#11385) üzenetére


betegphiu
senior tag

Igazad van, de abba is bele kell gondolni, ha visszaviszik 125-re az árát, az meg már sok.
Várok még picit, de akárhol olvasok róla, csak jókat írnak és már áll a bré 🤣

(#11392) JamesFinn


JamesFinn
senior tag

Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni. Le szeretném cserélni a mostani bt hangszórómat. Jelenleg egy divoom onebeat 500-at használok, amivel meglehetősen elégedett vagyok. Amire cserélni szeretném az a sony srs-xb33 lenne. (A csillivilli ledek nem érdekelnek, kikapcsolt állapotban lenne...) Vagy pedig a divoom woombox pro. (Ami annyira nem tetszik külsőre) Szinte 99-ban a lakásban volna használva.
Valaki esetleg tudna ebben segíteni?
Alap felhasználó vagyok, semmi extra. Max 50% a hangerő, soptify, internetrádiózás, nagyritkán videó. Köszönöm a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#11393) borbar válasza betegphiu (#11391) üzenetére


borbar
tag

Már hirdeti az Anker a Brand Festjét az Alin. 82 USD a Motion+. (Lesz május végén.)

(#11394) Richard! válasza borbar (#11393) üzenetére


Richard!
addikt

+ 149$ felett 15$-os kupon is vár ránk:

Eladó inverteres, wifi-s hűtő/fűtő Fisher klímám: https://hardverapro.hu/apro/fisher_comfort_plus_inverteres_split_klima/hsz_1-200.html

(#11395) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, nem tudom láttátok-e vagy mi az általános vélemény JBL-ekről, de a Spar-ban pontgyűjtővel elég jó áron lehet majd venni. A Charge 5 ára 43k, Xtreme 3 ára 70k, ezek kb egy huszassal vannak a bolti árak alatt.

Általánosságban én bírom a JBL-eket, hangzásban nem a legjobb, de azért még élvezetes, fun hangzásnak mondanám. Persze a legnagyobb előnyük a strapabíróság, víz és porálló, kültérre és ide-oda hurcolásra nagyon praktikus.

De azért gondoltam megkérdem, hogy tudtok-e adni jobb tippet, jobb minőséget hasonló áron. Az ár helyett inkább a hangminőség, méret és az általános termékminőség a fő szempontom, de a többszázezres termékek irányát nem preferálom. Engem a fentiek közül mindkettő érdekelne:
- Charge 5-től jobb hangszóró ~43k körül - itt kifejezetten a "fürdőszobai" Flip 3-asom cseréjére keresek valamit, amit lehet ide-oda mozgatni :)
- Xtreme 3-tól jobb hangszóró ~70k körül - ez pedig alapvetően egy konyhai-étkező helyiségben használt mindennapos háttérzenés hangszóró lenne, de előny, ha kültéri eseményekre is tudom használni (erre persze a Charge 5 is megfelelne, csak kicsit alacsonyabb minőségben)

A Charge 5 "kategóriájában" egyébként pont itt a fórumon visszaolvasva futottam bele az Anker Soundcore Motion+-ba, ami oluv tesztoldala alapján jobb hangzásúnak tűnt és árban is kedvezőbb. Még a megbízhatóságról és akku tartósságról kicsit olvasgatok.

(#11396) borbar válasza Richard! (#11394) üzenetére


borbar
tag

Ilyen feltételekkel, -ért érdemes várni, és lecsapni rájuk egy hét múlva.
Alis kuponnal és két Motion+, két kábel felállással (négy darab ankeres termék a 6 % diszkontért) bőven 70 USD alatti ár elérhető.
Három hete két rendelésben négy darab Motion+-t rendeltem (családtagok, barátok), és már mind a négy csomag túljutott a vámon, egy-két nap és megérkeznek.
Nem akarok senki sem rábeszélni, de nem biztos, hogy érdemes a lengyel raktárra várni.

(#11397) borbar válasza <Adamsky> (#11390) üzenetére


borbar
tag

" ... le is tiltott már a Tronsmart ... " - azt mégis, hogy :D és, miért?

Mert...még nem olvastalak. De komolyan! :-)
Ha hamarabb olvaslak, és veszem észre a paypalos ingyenes visszaküldést, akkor nem kardoskodom annyit a tronsmartosokkal, hogy ha már sz.rt szállítottak le, akkor a visszafuvar költségét állják. Nagy nehezen befogadták ugyan a reklamációm, de mégsem utaltak. Erre fel már csak dafkéból is, de naponta írtam nekik. Amíg le nem tiltottak...

(#11398) Mauzes válasza borbar (#11396) üzenetére


Mauzes
őstag

Ezt írd le kérlek, hogy hogy jött ki neked ez a szám. Én számolok rosszul?
2x Motion+ = 2x 82,76$, 2 kábel = 2x 8,14$, összesen 181,8$,
ebből kapsz 15$ kedvezményt, lesz 166,8$, és kapsz még 6% kedvezményt, lesz 156,8$.
Vagy úgy számoltál, hogy a kábelt eladod?

Illetve kupont hogy lehet hozzáadni a vásárláshoz majd 28-án?

[ Szerkesztve ]

(#11399) borbar válasza Mauzes (#11398) üzenetére


borbar
tag

Még ebből lefaragható 8-9 USD valamilyen alis kuponnal, és már 150 alatt az egész csomag. Vagy eladod azt kábelt, vagy használod. De a kábel helyett lehet, szóba jöhet ankeres charger, füles, bármi. (Fényképek letöltésére a SendAnywheret használom, de két ankeres 10Gbps-s kábelt már beszereztem, használok.)

Az ankeres store kupon, ha igényelted (javaslom, tedd meg a shop oldalán) automatikusan beszámítódik, ill. levonódik.
Az alis kuponnal lehet, szenvedned kell majd, elképzelhető, több próbálkozás után tudod majd csak a fizetés előtt mint promo kód érvényesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#11400) <Adamsky> válasza borbar (#11396) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... négy darab Motion+-t rendeltem (...) és már mind a négy csomag túljutott a vámon ... "
Az mákos nagyon. Nekem is jött át - igaz régebben - ilyen vagy nagyobb értékű cucc, de az ilyen fura kerülőúton (Post NL-es tracking). Persze - állítólag - ez sem 100% garancia a sikerre. Szóval én főleg nagyobb és / vagy nehezebb dolgot nem merek így rendelni, mert az már kibukhat.
Neked milyen tracking-ed van? Majd ha megjött, fotózd már le kérlek a csomag címkét. Kíváncsi vagyok, hogy mi áll rajta (ki adta fel, honnan jön, érték ... stb.)

"Nagy nehezen befogadták ugyan a reklamációm, de mégsem utaltak."
Most rövid időn belül ez a második sztori, amiből az jön le, hogy ez a Tronsmart-os egy szarrágó bagázs. Szemben mondjuk az Earfun vagy Tribit-el. Utóbbiakkal nekem van nagyon pozitív tapasztalatom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.