Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11701) Mauzes válasza <Adamsky> (#11700) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez a beállítás mit csinál pontosan? A telefonon beállított média hangerején fog egyből megszólalni a hangszóró? Csak mert akkor az mindig túl hangos lesz, mivel a telefonon magasra van állítva a gyenge csipogó miatt, de hangszórón az már brutál hangos.

(#11702) asdf74 válasza <Adamsky> (#11700) üzenetére


asdf74
tag

"felejtsd el ezt a szerencsétlen állítgatást."
:D :) :D
Ok, és az mi, ill. hol tudom? Köszi

(#11703) <Adamsky> válasza Mauzes (#11701) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... és asdf74

"Ez a beállítás mit csinál pontosan?" - szinkronba hozza a hangerőket. Nem kell többet azzal bohóckodni, hogy a hangszórón meg a telefonon külön-külön kell állítgatni a hangerőt.

"A telefonon beállított média hangerején fog egyből megszólalni a hangszóró?"
Igen, de megjegyzi a legutóbbi beállítást. Nekem pl. az autónál 100%-ra csavarva a média hangerő, míg a bt. hangszórók esetén olyan 20-30 % körül vagy épp annyin, amennyin legutóbb hallgattam. Ez a le- ill. felcsatlakozáskor szépen vált (oda-vissza).

Ja, a beállítás a dev. options-ben keresendő. Tudtommal egyedül a Samsung mérnökei gondoltak arra, hogy ezt - az egyébként nagyon hasznos - beállítást érdemes lenne kitenni a beállítások közé...

(#11704) Mauzes válasza <Adamsky> (#11703) üzenetére


Mauzes
őstag

Hm, azért csodálkoztam, mert nekem soha nem kellett külön állítgatni, a telefonon mindig tudtam hangerőt módosítani minden eszköznél. Viszont az én telómon az egyetlen erre vonatkozó beállításnak az a neve, hogy "abszolút hangerő funckió letiltása", tehát ez alapján már alapértelmezetten aktív volt mindig is ez a funkció. :)

(#11705) asdf74 válasza Mauzes (#11704) üzenetére


asdf74
tag

Szia! Akkor ezt engedélyezni kell?

(#11706) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Blitzwolf BW-AS2, ha analóg AUX-on csatlakozik, és nagyon halk a bemenő jel, akkor elnémítja magát? Vagy csinál egyéb "hülyeséget"?
Sajnos a Tribit MaxSound Plus elnémul egy bizonyos szint alatt, így PC-vel nem igazán használható. Még egyszer nem szeretnék befürödni ilyesmivel.

Köszi!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#11707) Mauzes válasza asdf74 (#11705) üzenetére


Mauzes
őstag

Szerintem nem kell, nálad is alapból aktívnak tűnik. Ha ezt kékre teszed, akkor tiltja le.

(#11708) <Adamsky> válasza Mauzes (#11704) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a telefonon mindig tudtam hangerőt módosítani minden eszköznél."
Ez lenne a normál működés, de "hála" az Android utánzatoknak (én a Miui, Emui és társait annak tartom) rohadt nagy a kavarás. Hol aktív ez a beállítás, hol nem, hol "disable ... ", hol pedig csak simán "absolute volume". Vagyis vannak verziók ahol ezt ki-, van pedig ahol be kell ezt kapcsolni ahhoz, hogy meg legyen a szinkron.

#11705 asdf74
Nálad ez így - elvileg - jó. Azért elvileg, mert lehet, hogy - ahogy sok, ha jól emlékszem Emui 8-as telefonon is - egyszerűen nem működik ez a kapcsoló. Milyen telefon, és milyen rendszer?

(#11709) asdf74 válasza <Adamsky> (#11708) üzenetére


asdf74
tag

Mi9 lite. Miui Global 12.
Csak a Youtube lett halkabb, zenelejátszóval ugyanolyan jó a hangerő mint volt.
( A youtube is frissített :) )

[ Szerkesztve ]

(#11710) asdf74 válasza Mauzes (#11707) üzenetére


asdf74
tag

:R ok, így marad.

(#11711) <Adamsky> válasza asdf74 (#11709) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Miui Global 12" - valahogy sejtettem. Szomorú, hogy a legfrissebb Miui-ban is vannak még ilyen hibák.

"Csak a Youtube lett halkabb ... " - ja, értem. Hááát, azt egy ideje nem használom. Ajánlom a NewPipe-ot vagy a YouTube Vanced-et.

[ Szerkesztve ]

(#11712) Smile8822


Smile8822
senior tag

Sziasztok!
A közeljövőben szeretnék vásárolni Bluetooth os party hangfalat és néztem egy kettőt de nem tudom eldönteni hogy melyik lenne a legjobb választás közöttük ,Panelba szeretném használni leginkább és olyant szeretnék ami kisebb hangerőn is hozná amit kell szép tiszta hang Tiszta mély stb …
Ami nekem a legjobban tetszetős az a
Panasonic SC-TMAX 5 EG-K (ő most szerintem nagyon jó árban is lenne!
Ugyan itt lenne még egy : Sony GTKXB60L
És még egy Panasonic SC-TMAX10E-K
És utoljára egy Sony MHC-V13.
Szeretném meg kérdezni hogy ezek közül melyik lenne s jobb és miért vagy ha esetleg ebbe az ár kategóriába lenne már fajta azt is meg hallgatnám…
Köszönöm előre is… :K :R

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#11713) hcol7 válasza Smile8822 (#11712) üzenetére


hcol7
senior tag

75 ert lattam itt az apron bontatlan jbl partybox 100- at, en ennyiert tuti azt vennem, vagy ratennek es 310est, de azt azert mar nehezebb mozgatni.

(#11714) Sys85 válasza hcol7 (#11713) üzenetére


Sys85
veterán

A bontatlan cuccokkal vigyázni kell!
Van pár eladó,aki dolgozói kedvezménnyel vesz meg cuccokat a harmanból,azokat árulja és azokra nincs hazai gari!
Ha valami baja lesz,a tulajnak (nem akitől vette!) kell belgiumba vagy hollandiába kiküldeni garanciális javításra,mindezt saját költségen!Vagy itthon saját zsebből fizetni a javítást.
Ezzel jobb tisztában lenni!

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#11715) Smile8822 válasza hcol7 (#11713) üzenetére


Smile8822
senior tag

De azok közül amit írtam azok közük melyik lenne a legjobb vétel .. ?

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#11716) Smile8822


Smile8822
senior tag

Üdv
Erről van valakinek valami tapasztalata ?
Panasonic SC-TMAX 5 EG-K

[ Szerkesztve ]

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#11717) Mauzes válasza Smile8822 (#11716) üzenetére


Mauzes
őstag

Talán jön majd egy szaki, de olyan típusokat kérdezgetsz, amiről itt még soha nem olvastam, valószínűleg senki nem ismeri őket és ezért nem is számítanak ajánlottnak. Általában nem véletlen, hogy az "ismeretlen" fajtákat nem ajánlja senki (se itt, se máshol nem hallasz róluk).

(#11718) Smile8822 válasza Mauzes (#11717) üzenetére


Smile8822
senior tag

:R

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#11719) hcol7 válasza Smile8822 (#11715) üzenetére


hcol7
senior tag

azokat nem ismerem, de tavaly "ugyanezt csinaltam", es vettem egy gtk-pg10 et a pb100helyett, mert nagyon jo aron volt (100helyett 60, a pb100 akkor olyan 83korul lett volna). amivel amugy nagyon jol el voltam egy evig, de most csereltem egy pb310re (inkabb a 100 lenne a konkurenciaja a pg10nek). hat ez olyat szol, es olyan szepen, akar halkan is, hogy ha visszamennek az idoben, tuti pb100at vennek kb ekkora keretbol.
xb5 ot hallottam szolni, az elv. jobban szol a pg10 nel, de szerintem kevesbe volt jo, az xb60 meg annak a kicsivel nagyobb tesojanak az egyel ujabb kivitele ebbol ugy sejtem h nincs egy ligaban a pb100 al sem.
en (bolti proba utan) tuti pb100 at vennek, mert ha olyan, mint a 300/310, akkor nemkell kakao neki hogy szepen szoljon.
de ezek party hangfalak, nagyobb a hangsuly az utos melyeken, es a fenyeken. az is elkepzelheto, hogy a te felhasznalasi celodra jobb lenne egy kevesbe "bika", de (meg)"szebben" szolo cucc, amiben majd a tobbiek segitenek.

sztem legjobb esetben elkell menni szakuzletbe meghallgatni oket.
de megertelek teljesen : )

[ Szerkesztve ]

(#11720) betegphiu


betegphiu
senior tag

Sziasztok.
Anker Motion+ mikor lesz megint lengyel raktáron?
Vagy nincs valakinek eladó? Köszi

(#11721) Sys85 válasza betegphiu (#11720) üzenetére


Sys85
veterán

Hardveraprón többen is árulnak bontatlant.25-26k körül.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#11722) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok.

A kérdésem nem kapcsolódik szorosan a témához, de ennél alkalmasabb topikot nem találtam rá.

6000 Ft-ig szeretném beszerezni - akár külföldről is - az általatok ismert legjobb USB-s Bluetooth adaptert az alábbi célra:
A lehető legjobb minőségben szeretném megoldani, hogy a telefonomat Bluetooth-al kihangosítsam a PC-re. A telefonom jelenleg egy Honor 9, és van egy TP-Link UB400-as Bluetooth adapterem. Pillanatnyilag Windows 10 van a gépen, de csak azért mert Arch Linux alatt nem sikerült életre kelteni az A2DP-t - de majd még elszórakozgatok vele. Kellemes lenne, ha telefonálni is lehetne a gépre kihangosítva és a rádugott mikrofont használva.

Tehát kellene:
- aptX vagy méginkább aptX HD (kerestem - kutattam, de aptX HD-s adaptert még hírből sem láttam.)
- LE
- Előny a Bluetooth 5.0
- Legfeljebb 3 méter és én lennék az adapter és a teló között, szóval nem fontos az egetrengető hatótáv

Tudom, hogy a jelenlegieket nem tudja a jelenlegi telóm, de érik már a csere, 1-2k pluszt megér a jobb kodektámogatás nekem.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11723) betegphiu


betegphiu
senior tag

Sziasztok. Nem tudom beállítani az aptx-et. Hiába állítom be, marad SBC-n.
Teló: Xiaomi redmi note 9, hangszóró motion+
Mi lehet a hiba?
Köszi

(#11724) Lami66 válasza FistXL (#11722) üzenetére


Lami66
őstag

A pc-n keresztül telefonálás nem olyan bonyolult dolog, és a meglevő eszközeiddel is meg tudod csinálni. A fiam a laptopján keresztül telefonál (a laptop beépített bluetoothját használva, nem tud aptx-et), ami nem csak kihangosítóként működik, mert a telefonhoz hozzá sem kell nyúlnia. A win10-ben van tárcsázó, onnan tud hívást kezdeményezni. Ha beérkező hívása van, az egérrel veszi fel a hívást. (Mi9 telefon, Lenovo Legion 520 laptop, HyperX fejhallgató, Trust GXT 252 Emita+ mikrofon)
Viszont amiket felsoroltál, azok teljesen feleslegesek számítógépes telefonáláshoz. Az aptx, aptxhd jobb átviteli minőségét megfelelő minőségű zenével (és lejátszó rendszerrel) tudnád kihasználni. A telefonálás hangminőségén nem fogsz észrevenni semmi pozitív változást az aptx-el, még több tízezres mikrofon használata esetén sem.
Az LE (low energy) a bluetooth 4.0-től felfelé be van építve a bluetooth kodekbe, az alacsony energia felhasználást jelölik vele, aminek a telefonálás minőségéhez nincs köze.
Ugyanígy a bluetooth 5 sem fog érezhető javulást okozni. Viszont két külön eszközön tudod ugyanazt a hangforrást hallgatni egyszerre. pl. sztereoba párosított drótnélküli hangszórók.

[ Szerkesztve ]

(#11725) <Adamsky> válasza betegphiu (#11723) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Teló: Xiaomi redmi note 9" - más aptX-es bt. eszközöd nincs?
Próbáld meg esetleg eltávolítani a hangszórót majd újra párosítani a telefonnal. Sajna túl sok variációs lehetőség nincs. Ha nem megy, akkor nem megy. :(

#11722 FistXL
"A lehető legjobb minőségben szeretném megoldani, hogy a telefonomat Bluetooth-al kihangosítsam a PC-re."
Ehhez, - ahogy Lami66 is írta, - nem kellenek ezek a csingi-lingi (5-ös bt, aptX, stb.) dolgok. Elvileg (én nem próbáltam) tényleg összeköthető a telefon a PC-vel. Annyi, hogy kell egy MS account, és természetesen azzal kell, hogy belépve legyél a Win10 alatt.

(#11726) borbar válasza Dnalorr (#11600) üzenetére


borbar
tag

Érdekes, rapid megoldás.

(#11727) <Adamsky> válasza borbar (#11726) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez így gáz. Persze, így nincs szívás a postával, de buktuk az olcsó Eu-s raktárból származó cuccokat. Én azt hiszem inkább vállalnám a szívást a postával (ha Kínából jön valamim), cserébe az olcsó lengyel forrásért.
Arról nem is beszélve, hogy így zéró értelme a lengyel raktárnak, mert fillérre ugyanannyiba kerül a termék onnan, mint Kínából.
Sőt, most találtam olyan cuccot (nem az Anker-től) ami kintről olcsóbb, mint mondjuk Spanyolból. :F

[ Szerkesztve ]

(#11728) Smile8822 válasza hcol7 (#11719) üzenetére


Smile8822
senior tag

Köszönöm!
Én végülis megvettem a Panasonic SC-TMAX5 öt és nagyon nagyon jó ma jött meg és kellemesen csalódtam Benne nagyon szépen szól a vezeték-nélküli töltés is hibátlan bátyámnak Jbl 100 Van hát simán szól úgy sőt szerintem szebben!
Köszönöm a segítséget azért aki ilyent szeretne ajánlom neki és most nagyon bomba áron is van…. :K :R

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#11729) hcol7 válasza Smile8822 (#11728) üzenetére


hcol7
senior tag

orulok, hasznald orommel es egesszeggel :)

(#11730) borbar válasza <Adamsky> (#11727) üzenetére


borbar
tag

Szerintem ez még nem a "végleges" állapot, folyamat. Biztos, hogy meg tudják/fogják majd oldani, megérje az EU raktár(ból vásárolni).

(#11731) egykettő


egykettő
aktív tag

Sziasztok,
Pár hete jött meg egy Tronsmart T6 plus, amivel olyan problémám akadt hogy egyfolytában merül, akkor is ha ki van kapcsolva. Tegnap este vettem le a töltőről, egész este ki volt kapcsolva és ma reggel bekapcsolásnál 70%-ot ír. 1-2 nap után már be se kapcsol így vettem észre hogy valami nem kerek.
Van erre bárkinek bármi tippje mit próbálhatnék?
Resetelni próbáltam már, sikertelenül, írtam a geekbuying supportnak is, kíváncsi vagyok mit mondanak.

(#11732) asdf74


asdf74
tag

Sziasztok! Ezek az akksis hangszórók meddig bírják? Élettartamra gondolok. Kukázni kell őket vagy van lehetőség akksi cserére? (Motion+)

(#11733) Sys85 válasza asdf74 (#11732) üzenetére


Sys85
veterán

Némi barkácsolással megoldható a csere csak az a kérdés,hogy tudod e az adott eszközt sérülés nélkül szétbontani.
JBL Charge-ok egész jól szétszedhetőek,de mondjuk a motion+ nem annyira.
Az akku élettartama függ az akku gyártójától (vannak jobbak és rosszabbak is),meg a töltési ciklusoktól függ.
A Blitzwolf BW-F4-em közel 4 évet bírt ki,most se teljesen kuka az akkuja csak kb a felét hozza az eredeti üzemidőnek,de szegényke kapott már annyit ezidő alatt,hogy kedvem sincs benne akkut cserélni,ezért lett motion+ helyette/mellé,a BW-F4 meg ment a garázsba fixen usbre dugva.
Ezeket nem arra tervezik hogy akár 8-10 évig is használd akkucserével,hanem 2-4 évente vegyél újat,ezért sem annyira szerelésbarátok.Fogyasztói társadalom…

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#11734) P.Joe80


P.Joe80
csendes tag

Sziasztok!:-)
Olyan akkumlátoros bluetooth hangszórót keresnék ami rendelkezik 3.5-ös audio bemenettel,hogy szükség esetén a tv-re is rá tudjak vele csatlakozni,és minőségi hangzást produkál.Marshall Killburn-ön kívül valami,esetleg kicsit olcsóbb alternativa van?

[ Szerkesztve ]

(#11735) Cyborg válasza P.Joe80 (#11734) üzenetére


Cyborg
őstag

2db Motion + :DDD

(#11736) P.Joe80


P.Joe80
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.👍😊Itthon miért nem forgalmazzák?Számlára vettem volna..

[ Szerkesztve ]

(#11737) asdf74 válasza Sys85 (#11733) üzenetére


asdf74
tag

Köszi! Mondjuk ha nekem is hozza a négy évet azzal elégedett leszek. Utána veszünk újabbat, jobbat. (Fogyasztói társadalom ... :) )

(#11738) egykettő


egykettő
aktív tag

na ez Lidl bluetooth hangcucc vajon mit tudhat. A hangzás biztosan nem hi-fi, de a 3 év lidl gari miat elgondolkodtató, lehet veszek egyet ha a geekbuyingtól vissza kapom a zsét.

(#11739) Cyborg válasza egykettő (#11738) üzenetére


Cyborg
őstag

Miért kockáztatna az ember ennyiért, ha kicsivel többért vannak bevált darabok?
A gari önmagában semmit nem ér, ha maga a speaker szarul szól, és évekig azt kell hallgatnod :)

(#11740) Mauzes válasza Cyborg (#11739) üzenetére


Mauzes
őstag

Nem kockázat, mivel a Lidl simán visszaveszi, ha nem tetszik. :)

(#11741) <Adamsky> válasza Mauzes (#11740) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Eszerint a "teszt" szerint - ha jól értem - elpopsizza a Marshalls Stockwell II-t :D
Szóval akinek van ideje / kedve (elhozni, visszavinni, ha mégsem ...) egy próbát megérhet. ;)

(#11742) stefi81 válasza egykettő (#11738) üzenetére


stefi81
tag

Szerintem még felét se éri, de kinek mi...
ANKER Soundcore 2 vs SilverCrest

ui.: most nézem ez a L de amit hirdetnek az XL.

[ Szerkesztve ]

(#11743) egykettő válasza egykettő (#11738) üzenetére


egykettő
aktív tag

itt szét is szedik, hátha valaki már ez alapján is el tudja dönteni hogy jó vagy hulladék. 2x 3 ohm 5w hangszóró van benne + két passzív membrán ha jól értem amit látok.

(#11744) carl18 válasza egykettő (#11743) üzenetére


carl18
addikt

Ohhh ez már rásszul kezdődik, így bontás után is elég minősithetetlen.
Szerintem ez egy elég nagy kockázatu orosz roulet ahol gyakorlatilag 0 az esély hogy egy Molion Boomot beérjen.

Szerintem érdemes hozzá rakni a keretkez és venni egy ismert jól bevált hangszórót egy megbízható márkától. Mint sem az ilyen "vargané és társa" új nonme brand következő hulladékját.

Mikor bent voltam a Media markban néha meg is lepődtem a noname silány hangú hangszórókért milyen árakat kérne ell.
:W

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11745) egykettő válasza carl18 (#11744) üzenetére


egykettő
aktív tag

Köszi, akkor a kérdésre a válasz hamar kiderült, továbbra sincsenek csodák :)

(#11746) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Valakinek van tapasztalata ezzel?
Erdemes lehet ennyiert kiprobalni?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11747) Mauzes válasza Gsx-rr (#11746) üzenetére


Mauzes
őstag

Mókás. Még véletlenül sem a Vifa után nevezte el magát a kínai Mifa márka. :)

(#11748) makoss


makoss
veterán

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy sokkal gyengébb a hangja a JBL Charge 4-nek a JBL Xtreme 3-tól? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11749) Sys85 válasza makoss (#11748) üzenetére


Sys85
veterán

Fizikát nem lehet teljesen meghazudtolni.
Szerintem a lenti 2 kép elég beszédes


#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#11750) Mauzes válasza makoss (#11748) üzenetére


Mauzes
őstag

Hát ez tök relatív, abszolút értelemben nyilván gyengébb, ár/érték arányosan már nem biztos, illetve amúgy az Xtreme sem szól azért annyira jól (persze ez ízlés dolga). Amit Gixxer88 küldött, az amúgy tényleg releváns. Mindenesetre én ha csak beltérre, nem nagy szobába néznék, akkor megelégednék a Charge-dzsal, kültérre pedig inkább Xtreme.

Mod: amit fent írok, az leginkább Charge 5-re vonatkozik, ami jobban szól, mint a 4-es.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.