Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11751) Sys85 válasza Mauzes (#11750) üzenetére


Sys85
veterán

Abba legalább került magassugárzó is.
Azt az 1db mono szélessávút nem is értem a korábbi chargeok sztereója után.
Lehet plusz bevétel volt a cél,”a paraszt vegyen egy másodikat is ha jobbat akar” vagy nem tudom,bár a charge 5-nél is ezt érzem.
Egy charge 5 árából kijön 2db Anker Motion+ és még sörre is marad párezer,aztán a charge-ot körberöhögi 1db is nem hogy 2. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#11752) Mauzes válasza Sys85 (#11751) üzenetére


Mauzes
őstag

Mégis mintha szarabbul szólna a Charge 4. Persze az 5 sem tuti.

Amúgy abszolút, sokkal jobb az Anker Motion+, csak nem ajánlást kért a kérdező. :) Ha meg vezetékes is játszhat beltérre, akkor Audio Pro T5, az meg a Motion+-nál jobb érezhetően.

(#11753) Sys85 válasza Mauzes (#11752) üzenetére


Sys85
veterán

Nem is a kérdezőnek szólt az a hsz :D

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#11754) makoss válasza Sys85 (#11749) üzenetére


makoss
veterán

Köszi! :R
Azért kérdezem mert egyik ismerősöm szerint nincs nagy különbség a kettő között :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11755) Sys85 válasza makoss (#11754) üzenetére


Sys85
veterán

Ha nem hallja,akkor ott bajok vannak a hallásával. :)
Mondjuk az xtreme-re sem azt mondom hogy jól szól,csak jobban mint a Charge 4.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#11756) makoss válasza Sys85 (#11755) üzenetére


makoss
veterán

Az Xtreme-t hallottam élőben, de a 4-et nem.
Az Xtreme az valami állat! :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#11757) betegphiu


betegphiu
senior tag

Hali, jön egy újdonság, sokan dícsérik.
[link]

(#11758) silver10 válasza betegphiu (#11757) üzenetére


silver10
aktív tag

Mótvá. 🙂 #11746 (Csak az ára nem)

[ Szerkesztve ]

(#11759) <Adamsky> válasza betegphiu (#11757) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... sokan dícsérik."
Ki, hol?

(#11760) Gsx-rr válasza betegphiu (#11757) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Elvileg meg ma olcso, lehet veszek, kellene egy hordozhato is.
Vagy jobb vetel a Motion+?

(#11761) <Adamsky> válasza Gsx-rr (#11760) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Vagy jobb vetel a Motion+?" - esetemben van némi elfogultság, de mégis azt merem állítani, hogy 100%, hogy jobb a Motion+.
• dóm magassugárzók
• aptX
• hardwer-es EQ
• multipoint

Szerintem ennek a cuccnak a rendes ára (amennyit ér) az akciós.
A rendeljkinait.hu-n valami 120$-t emlegetnek (amire most még az Áfa is rájön) tuti nem ér. Akcióban - ha jól látom - 65$. Annyit talán megér, de engem spec. az is zavar, hogy egyetlen teszt sincs még fenn róla a YT-n, amiben hallani lehetne, hogy mit tud. Van nagyon fenszi bemutató (reklám), amiben hosszasan dicsérik, csak éppen hallani nem lehet.

Én nem vállalnám be.

(#11762) carl18 válasza betegphiu (#11757) üzenetére


carl18
addikt

Ennyiért nem rossz az ára és még tok is van hozzá. :)
Bár sajnos hallani kéne hogy lehessen valóban értékelni.
Az hogy sokan dícsérik sose volt mérvadó, sajno elég rácheckolni az amazon-árukereső véleményekre is.
Ott is agyon van dícsérve a tronsmart cuccok, és szó szerint már majd nem odákat írnak róla.

Volt itt kérdés a múltban a litium akkumulátorok élet tartalmáról is, elég havonta 1X fullra tölteni. Ha mindig csak 80%-ig tölti fel az ember már sokat lehet javítani a cella élet tartalmán. :)

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11763) Mauzes válasza carl18 (#11762) üzenetére


Mauzes
őstag

És azt hogyan lehet megtudni, mikor van 80%-on?

(#11764) carl18 válasza Mauzes (#11763) üzenetére


carl18
addikt

Tulajdonkép sehogy, csak saccolni lehet kb.
A Dockin csutka merűléstől teljes töltöttségig kb 3 óra 15 percet kér.

Én teljesen nem merítem le és általában 120-130 percet töltöm.
Így kb 70-80%-ig töltheti fel, így szerintem mindenkép jobban megéri használni. :R


Én általában a tetején lévő ledből szoktam ki indulni amúgy.
20% alatt piros 20-50% között narancssárga 50% fölött zöld.
Ez volt a Dockoló leírásában.

De vannak olyan hangszórók W-king D8/Earfun Uboom ami bluetooth csatlakozás alatt ki írja a %-os töltöttséget.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11765) Gsx-rr válasza carl18 (#11762) üzenetére


Gsx-rr
veterán

En megrendeltem. Ha nem jon be valakinek jo lesz ajandeknak.

(#11766) Leki78


Leki78
tag

Sziasztok!

Van egy Harman Kardon Onyx Studio 5-ön van arra mód, hogy a gyenge gyári akkut ki lehetne-e cserélni valami erősebb megoldásra?

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#11767) Sys85 válasza Leki78 (#11766) üzenetére


Sys85
veterán

3200mAh körül van a gyári akku,Alin vannak 3800-4000mAh-s akkuk 9e forint körül (+áfa és kezelési költség),de szerintem nem hozna egy 4000mAh akku sem látványos plusz üzemidő javulást (saccra +1,5 óra,nagyon optimista becsléssel is +2).A minőségüket és tartósságukat ne kérdezd,nincs tapasztalatom ilyesmikkel.
Esetleg házibarkács módszerekkel lehetne bele szerkeszteni saját akkut 18650-es cellákból,de ahhoz lehet rombolni is kéne a hangszóró belsejében.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#11768) Leki78 válasza Sys85 (#11767) üzenetére


Leki78
tag

Hát jó lenne, ha valaki szakosodna erre, mert imádom a hangzása miatt, de nagyon utálom az üzemideje végett. Sajnos powerbankról tölteni nem lehet, más megoldás pedig nincs. Vagy hálózat vagy semmi.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#11769) hkari válasza Leki78 (#11766) üzenetére


hkari
őstag

Ahogy nézem azért játszanak ilyesmivel :) Nem pont az a típus, de gondolom lehetne vele mókolni :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11770) Lami66 válasza Leki78 (#11768) üzenetére


Lami66
őstag

Itt van a szétszedésről és az akku cseréről egy video [link] ....ez pont az a típus..... :)
Két dolog látszik benne: az egyik, hogy az akkut nem lehet nagyobbra cserélni, mert okos módon egy passzentos műanyag csőben alakítottak ki neki helyet. Az akku két végén szivaccsal van körbetekerve, hogy ne zörögjön abban a nyavalyás csőben.
A másik ami látszik, hogy egy csavarhúzóval és fél óra lelkesedéssel ki lehet cserélni az akkut. Se műszerész végzettség, se PhD diploma, se földöntúli adottságok nem kellenek hozzá. Aki ki tud tekerni egy csavart, az valószínűleg 12 csavart is ki tud tekerni (és visszatekerni is). A szétbontás csak minimális odafigyelést igényel a belső szalagkábel szétcsatlakoztatásánál. A csatlakozókat fordítva nem lehet összedugni, így ez a hibázási lehetőség is kiesik. Forrasztani nem kell, ragasztani nem kell.
Én a nagyobb akku helyett inkább a minőségi akkura helyezném a hangsúlyt, pl. Panasonic. Az olcsóság ezeknél elég hamar megbosszulja magát.

(#11771) hcol7


hcol7
senior tag

csak az esetleges balesetek elkerulese vegett(ha mar porog az akku csere tema): a lion/lipo aksikat meggyulladas eseten nem nagyon lehet eloltani, ovatosan a cserekor, es pl nagyonrosszotlet leszedni a bevonatot rola, mert konnyen idozitett bombava valhat : )

akinek nem inge..
ennyit megert sztem.

[ Szerkesztve ]

(#11772) stefi81 válasza Leki78 (#11768) üzenetére


stefi81
tag

Ezzel járnál a legjobban. Marad minden de miro usb-vel is tudnád tölteni. Kb.200ft az anyagköltség.

(#11773) silver10 válasza Gsx-rr (#11765) üzenetére


silver10
aktív tag

Kiváncsi vagyok a tapasztalatokra, miután megkaptad. :R

(#11774) B1T3 válasza Leki78 (#11766) üzenetére


B1T3
Topikgazda

Ahogy írták, valóban fix helye van az aksinak, cserébe könnyű kicserélni. Csak akkor lehet probléma, hogy nem bővíthető (ami egyébként így van a legtöbb hangszórónál, általában egyszerűen nincs hely), ha az üzemidővel nem vagy elégedett.
Különben tényleg ijesztőnek tűnik elsőre a kapacitás, de normál hangerő mellett nálam hosszú-hosszú órákig elmuzsikál így is.

(#11775) carl18 válasza stefi81 (#11772) üzenetére


carl18
addikt

Ennek semmi értelme, ettől függetlenül ugyan úgy gyorsan lemerül.
És ha az akkumulátort tölti/használja egy időben meg az akku fog idő előtt elhasználodni.

A legjobb még mindig a belső akkumulátor bővítése, legalább 3X18650-es akkura bővíteni. :R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#11776) Zamma


Zamma
őstag

Earfün Uboomra nincs valami jobb ár 54 eur-nál? Tud segíteni valaki?

(#11777) <Adamsky> válasza Zamma (#11776) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Úgy látom a WELCOME30 promó kód még működik, így nálam 79,99 $ → 56 $ lett. Az azért jobb, mint az 54 Eur.

(#11778) silver10


silver10
aktív tag

Hali. Van valakinek „Soundcore Motion+" bontatlan eladó készüléke? Ha igen, írna egy privit?

[ Szerkesztve ]

(#11779) Gsx-rr válasza silver10 (#11773) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Megosztom egybol.
Motion+ volt, tudom viszonyitani.

(#11780) kzolee216


kzolee216
aktív tag

Sziasztok!

Napokban szándékozok vásárolni valamilyen teraszon is használható Bluetooth hangszórót.
Két kiszemelt között vacillálok, viszont nem tudok dönteni, ezért is fordulok hozzátok.

A két kiszemelt:
- Harman/Kardon Go + Play : Hangzásban mintha jobb választás lenne mint a lenti JBL.
- JBL Xtreme 3 : A Go + Play-től sokkal tartósabb az akkumulátora.

Cél: Nyáron terasz, télen pedig lakásban hallgatnánk két gyerek mellett, tehát nem menne maxon. (Azért egy kiülős haveros sörözés mellett mehet kicsivel hangosabban is, de ilyen kevés lesz)

Fontos a mobilitás, az akkumulátorról üzemelés, ezért sem aktív hangszórót szeretnénk vásárolni.
A Harman/Kardon Go + Play felé picivel jobban húzok, viszont számomra elég parás az akkumulátor problémája miatt.
Átlagosan mennyi az aksi élettartalma, ha 50%-ban 220v, 50%-ban pedig akkumulátorról üzemelne?
Mi van akkor ha tönkremegy az akkumulátor? 220V-ról lehet továbbra is üzemeltetni, vagy ebben az esetben mehet akkumulátor cserére, vagy a szekrény aljára?

Továbbiakban szeretném soundbar leváltására is használni (jack, vagy BT összeköttetéssel)? Ez megoldható?

Köszi. :R

(#11781) hkari válasza kzolee216 (#11780) üzenetére


hkari
őstag

Szia,

Nekem van egy 3 éves Go + Play-m. Pont nem rég mértem le hogy még mindig megvan az 5-6 óra közepes hangerőn. Ha kipurcan az akksi, akkor is működik tovább, de cserélni is lehet.

A JBL egy praktikusabb darab az akksi idő és a vízállóság miatt, plusz egy jóval frissebb modell is, de a hang meg totál más liga a Go+Play-nél. Ha ez a 5-6 óra elég, akkor a hangja miatt én a Go+Play-re voksolok (Nekem is volt Xtreme elötte). Jack bemenet van szerintem mind a kettőn, szóval lehet bármivel használni.

(#11782) silver10 válasza <Adamsky> (#11695) üzenetére


silver10
aktív tag

Okostévéről nagy hangfalakra kihangosítva monitoroztom ezt a videót. Jól vettem észre, hogy valami magasabb frekvenciás besípolás(torzítás) hallatszik a zeneszámnál? Vagyis bizonyos hangfrekvencián valami kellemetlen felharmonikus rontja a hangzásképet?

(#11783) <Adamsky> válasza silver10 (#11782) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... nagy hangfalakra kihangosítva ... "
Ne hangfalon hallgasd, hanem fejhallgatóval! Oluv mindig felhívja a figyelmet arra, hogy fej-, ill. fejhallgatóra vannak optimalizálva a videói.

" ... valami magasabb frekvenciás besípolás(torzítás) ... "
Valami olyasmi is van (ha jól értem ezt mondja: " ... some fluctuation also the treble ... ") de ami igazán zavaró, az a mély szekcióban van. Ilyen a basszus: bumm ... bumm ... bumm ... bummmm ... bumm ... bumm ... bumm ... bummmm. Kb. minden X. ütemet jobban megnyom a hangszóró, miközben
Nagyon érdekes, mert eddig, - más számnál - nekem sem tűnt fel.
A support szerint minden OK. Alan-nak is írtam, de azt írta vissza, hogy az ő hangszóróival nincs ilyen gond (nem hallaná? :F ).
De, hogy valami nem OK, azt ez a topic is bizonyítja.
Nekem milyen Anker / Soundcore cuccod van?

(#11784) silver10 válasza <Adamsky> (#11783) üzenetére


silver10
aktív tag

Motion plus. Azon nem jelentkezik. Én nem hallottam legalábbis még semmizavarót.

(#11785) Lami66 válasza <Adamsky> (#11783) üzenetére


Lami66
őstag

"Ilyen a basszus: bumm ... bumm ... bumm ... bummmm ... bumm ... bumm ... bumm ... bummmm..."
Akkor már kapisgáljátok miért az a neve a hangszórónak, hogy Motion BOOM :)

(#11786) <Adamsky> válasza silver10 (#11784) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Azon nem jelentkezik." - annál, nem. Nekem is van egy Plus (is).

"Én nem hallottam legalábbis még semmizavarót." - annál nem is fogsz. Az még egy jó "iparos munka".

#11785 Lami66
Nem a "bumm"-al van a gond ;) , hanem, hogy az egyszer "bumm", aztán "bummmm".

(#11787) Lami66 válasza <Adamsky> (#11786) üzenetére


Lami66
őstag

Nem egyforma, változó boom= mozgó boom=(angolul) motion boom
Ha egyforma bummok lennének akkor Static Boom-nak nevezték volna :P

(#11788) <Adamsky> válasza Lami66 (#11787) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... akkor Static Boom-nak nevezték volna ... " :DDD - feladom, nyertél! :R

(#11789) fabri07


fabri07
aktív tag

Hali,

1 éve kb vettem egy Tronsmart T2 plus-t, pár hónapja nem bírta a gyűrűdést. Iphone-ról amúgy magasabb hangerőt lehet elérni egy bluetooth-os eszközön, mint egy androidos telefonnal. :F Az a lényeg a passzív mély membránja levált félig :C

(#11790) <Adamsky> válasza fabri07 (#11789) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Iphone-ról (...) magasabb hangerőt lehet elérni (...) mint egy androidos telefonnal."
Kizártnak tartom. A 20-, 50-, 90% minden forrásból 20-, 50-, 90%.

" ... a passzív mély membránja levált félig ... "
Ha, ez a legnagyobb baja, vissza köl ragasztani :D

[ Szerkesztve ]

(#11791) TMKKK


TMKKK
csendes tag

Az új adózási dologgal kapcsolatban valakinek eddigi tapasztalat az eddigiek alapján? 26 ezres Anker Motion+-ra mennyi jönne rá pluszba ha egyáltalán jönne?

Tamás

(#11792) Sys85 válasza TMKKK (#11791) üzenetére


Sys85
veterán

Alin bedobod a kosárba és kiírja.
Mondjuk hatalmas szemétség,hogy a lengyel raktáros rendelésnél is rádobja a TAX-ot…

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#11793) fabri07 válasza <Adamsky> (#11790) üzenetére


fabri07
aktív tag

Csak megosztottam vele tapasztalataimat, ha esetleg valaki venne, olcsó kis cucc, meg ennyiért elég jó hangzást képvisel. Tudom, hogy kizártnak tűnik, de vezetékes füleseknél is hangosabb volt, maga a Zene appból a dalok, mint egy androidos társán.
Milyen ragasztóval érdemes?

(#11794) <Adamsky> válasza Sys85 (#11792) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nem vagyok vámszakértő, de úgy vélem, hogy (sajnos) ez a normális. X összegű forgalom mellett az eladónak Áfa-t kell fizetnie (Eu-n belül is).
Nincs ez másképp az amazon.de-n keresztül sem (a példában a Motion+ szerepel)

Items: 82,34 Eur
Postage & Packing: 7,80 Eur
Total before VAT: 90,14 Eur
VAT: 24,34 Eur
Order Total: 114,48 Eur
Szóval jobb, ha ehhez hozzászokunk. :(
Mondjuk a ~35e Ft még mindig barátságosabb, mint a 114,48 Eur (~41e Ft) ...

#11793 fabri07
"Milyen ragasztóval érdemes?"
Szerintem bármilyen pillanatragasztó szóba jöhet. Az a lényeg, hogy hermetikusan legyen a zárás, különben viszlát mély hangok (de ezt - most hogy elvált - gondolom tapasztalod is).

[ Szerkesztve ]

(#11795) borbar válasza <Adamsky> (#11794) üzenetére


borbar
tag

Szervusztok!

Akik kisebb baráti társaságnak szereznek, szereznék be a Motion+-okat, azok figyelmébe ajánlom ismét a Tiptranst. (30 USD-ért hazaér onnan egy 4-8 Motion+-os ankeres csomag.)
Na meg a 21 USD-os kuponokat cseh szállítási címért. Cseheknél az ÁFA is egy tízessel (százalékban) alacsonyabb.

De az igazán bátrak próbálják ki, hogyan küldi el az Anker a 179 USD-ért megrendelt két Motion+-t szokásos kábeleivel együtt Kínából.
Van egy tippem. Külön csomagolva, 14 USD-os értékkel.
A fene tudja, hogy bug-e, de ha nem kuponozik az ember, akkor ÁFA nélkül fizet.

Egyebként magam azt hiszem, az Ali is rááll idővel, hogy az Unióba a legalacsonyabb ÁFA-s országban léptesse be áruit, és raktáraiból már ÁFA-mentesen árulja tovább. (Mint a Bangood.)

üdv, borbar

(#11796) <Adamsky> válasza borbar (#11795) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A fene tudja, hogy bug-e, de ha nem kuponozik az ember, akkor ÁFA nélkül fizet."
Bocsi, de nem tudtalak követni. :) Tudnál egy példát mutatni, számokkal?

(#11797) Tigerdavid válasza Cyborg (#11735) üzenetére


Tigerdavid
csendes tag

2db motion+, hogy csatlakoztatsz TV-re? Igaz az enyémnek nincs Jackes kimenete de sehogy sem sikerült. Valahogy vezetékkel kéne megoldanom, de én nem találtam rá opciót ami késés nélkül tökéletes lenne.

(#11798) Lami66 válasza Tigerdavid (#11797) üzenetére


Lami66
őstag

Sajnos sok tv-nek nincs analóg hangkimenete azaz jack vagy rca. A bluetooth legtöbb esetben késik. Egy (általam nem próbált) lehetőséget tudok hirtelen. A hdmi csatlakozóra kötni egy hdmi>jack átalakítót, valami ilyesmit: [link] vagy [link]
Ennek az audio kimenetére olyan jack kábelt kell kötni [link] , ami kétfelé ágazik el, és arra lehet kötni a két hangszórót

(#11799) Cyborg válasza Tigerdavid (#11797) üzenetére


Cyborg
őstag

Hopp, nem figyeltem, hogy nincs Jack kimenete a Tv-nek.
Akkor, ahogy Lami66 írta, HDMI-ről kell levenni a jelet.

Nem próbáltam még én se , mert csak egy speakerem van, de gondolom egyiket Jack kábellel bedugod a tvbe, a másikat meg tws-ben csatlakozzatod a speakerhez, és kész. Szerintem telefonnal is működnie kellene így, de jövő héten kipróbálom, van a családban még Motion +.

[ Szerkesztve ]

(#11800) <Adamsky> válasza Lami66 (#11798) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... olyan jack kábelt kell kötni [link] , ami kétfelé ágazik el ... "
Az szerintem nem elég. Ide olyan kellene, ami bal- és jobb csatornára választja szét (nem pedig két sztereóra) a jelet. Legalábbis én úgy gondolom, hogy Tigerdavid sztereó hangzást szeretne vezetékes módban (is) elérni.

Más
Nézegetem az Ali-s árakat...
Anker Soundcore Liberty Air 2 Pro (store + Ali-s kupon + magyar Áfa): 154,38$ = ~ 47e Ft
Ugyanez az ufós áruházban 40e Ft. Háááát... :(((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.